Kremy z filtrami SPF chronią nas przed szkodliwym działaniem promieni UV. Wybór dobrego produktu z odpowiednim poziomem ochrony jest kluczem do bezpiecznego opalania. Muśnięta słońcem skóra bez oparzeń słonecznych to nasz główny cel.

Reklama

Jak opalać się bezpiecznie?

Wszyscy je dobrze znamy, ale co i rusz na nadmorskim deptaku pojawiają się osoby w odcieniu wozu strażackiego, z łuszczącą się skórą lub bąblami. Jest kilka zasad, których koniecznie musisz przestrzegać, aby uniknąć zaczerwienień i oparzeń. Aby Twoja skóra była bezpieczna podczas opalania, musisz postępować według tych rad:

  • Unikaj ekspozycji słonecznej między godziną 11 a 16
  • Zawsze używaj kremu z filtrem SPF, chroniący przez promieniowaniem UVA i UVB
  • Krem z filtrem nakładaj 20-30 minut przed wyjściem na słońce
  • Aplikuj krem kilka razy w ciągu dnia, zwłaszcza po kąpielach w wodzie
  • Pamiętaj o okularach przeciwsłonecznych i kapeluszu

Czy opalę się używają kremu z wysoką ochroną przeciwsłoneczną?

Nawet kremy z filtrem 50 nie blokują całkowicie promieniowania, dlatego nawet używając tak wysokiego filtru lekko się opalisz. Delikatna opalenizna to dużo lepszy pomysł niż ciemna, pomarszczona skóra.Chroń delikatne miejsca bardzo wysokim filtrem w kremie lub użyj specjalnego sztyftu. Szczególną uwagę zwróć na usta, nos, uszy, skórę głowy i stopy. Często o nich zapominamy, przez co ulegają poparzeniom.

Najlepsze kosmetyki do opalania z filtrem przeciwsłonecznym

Reklama

Jakiego filtru najczęściej używacie? Co najmniej 30 czy niższego?Zobacz także: Chroń włosy latem - przegląd kosmetyków z filtrami

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama