Ta esencja z kwasami AHA+BHA po 10 minutach rozpuszcza zaskórniki i odblokowuje pory jak długa wizyta u kosmetyczki
Peeling z kwasami to must have przy problemach z cerą, takich jak rozszerzone pory, zaskórniki, trądzik i szary naskórek, ale można go stosować także w kuracji przeciwzmarszczkowej.

Peeling kwasowy wymaga pewnej dyscypliny w stosowaniu, to jego działanie szybko daje widoczne gołym okiem efekty. Przyjrzyjmy się nowości na polskim rynku.
Spis treści:
- Peeling kwasowy odblokowujący pory z 15% AHA, 2% BHA BasicLab – działanie
- Peeling kwasowy 15% AHA, 2% BHA BasicLab – składniki
- Zalety i wady peelingu kwasowego AHA + BHA BasicLab – opinie i oceny
Peeling kwasowy odblokowujący pory z 15% AHA, 2% BHA BasicLab – działanie
Nowy peeling kwasowy ma intensywne i długotrwałe działanie, dlatego wystarczy stosować go 1-2 razy w tygodniu (wieczorem). Jednorazowa kuracja trwa maksymalnie 10 minut. Peeling jest łatwy w użyciu. Nakładamy go na skórę twarzy, dekoltu i szyi (z dala od oczu), a następnie możemy spłukać go letnią wodą (nie wymaga neutralizatora kwasów). Efekty, których możemy oczekiwać już po pierwszym zastosowaniu to m.in. mniej widoczne zaskórniki, wygładzona cera bez suchych skórek (wrogów pudrów), mniej widoczne rozszerzone pory (wrogowie podkładów). Przy regularnym stosowaniu, już po tygodniu można zauważyć wyrównanie kolorytu cery, zmniejszenie tendencji do trądziku i do powstawania blizn potrądzikowych. Peeling ma też działanie spłycające zmarszczki i zmiękczające naskórek. Must have osób o cerze przetłuszczającej się i trądzikowej, a także szarej i szorstkiej.

Peeling kwasowy 15% AHA, 2% BHA BasicLab – składniki
Silne działanie peelingu zostało oparte na trzech kwasach:
- 15% AHA (kwas migdałowy i glikolowego),
- 2% BHA (kwasu salicylowego).
Dodatkowo skład kosmetyku został wzbogacony o
- glutation i resweratrol – redukują skłonność do przebarwień,
- tripeptyd – wygładza naskórek i przyspiesza jego regenerację, a także usuwa problem suchych skórek, które tak źle wyglądają przy makijażu.
Zobacz także: Serum przeciwzmarszczkowe do punktowego stosowania wygładza bruzdy na czole, kurze łapki i kod kreskowy wokół ust
Zalety i wady peelingu kwasowego AHA + BHA BasicLab – opinie i oceny
Peeling kwasowy odblokowujący pory z 15% AHA, 2% BHA cenionej przez Wizażanki marki BasicLab, na stronie producenta zdobył ocenę 4,9/5 gwiazdek. Ponieważ jest to nowość, nie ma jeszcze opinii w serwisie KWC. Marka ceniona jest przede wszystkim za działanie kosmetyków zgodne z obietnicami producenta oraz za dobre składy, które nie wywołują podrażnień i łzawienia oczu. Pomimo wysokiej ceny, kosmetyki nadrabiają wydajnością i jakością opakowań, które zapobiegają starzeniu się ich zawartości.
Produkt rewelacyjny, działa, nie podrażnia, nie przesusza. Po tygodniu stosowania już widać efekty, fajna konsystencja. Ważne jest opakowanie, które ułatwia aplikację produktu i higienę, że nie dostają się drobnoustroje do opakowania. Dla mnie to jest nowa marka, ale warta uwagi i polecenia, bo wszystko jest zrobione w punkt i opakowanie i produkt. – napisała ANETA na stronie producenta.
Wadą nowego peelingu kwasowego może być wysokie stężenie kwasów, które wymaga pewnej dyscypliny w stosowaniu. Osoby mające tendencję do zapominania, powinny odmierzać czas 10-minutowej kuracji minutnikiem.
Jeżeli z jakichś powodów uznasz, że nowy peeling kwasowy BasicLab nie jest dla ciebie najlepszą propozycją, to poniżej znajdziesz dobre peelingi innych marek. Ich ceny w drogeriach zaczynają się już od 22 zł. Warto też zwrócić uwagę na nietypową nowość polskiego producenta IDO LAB, jaką jest peeling kwasowy PYA+HIB 5%. Ma on fantastycznie czerwony kolor, ale niestety jest z tej wyższej półki cenowej. Znajdziemy w nim mniej znane kwasy kwiatowe, kwas pirogronowy i cytrynowy o właściwościach anty-aging.
Kuracja kwasowa to nie tylko sposób na gładką twarz, mniejszy trądzik i zawężony pory. Stosując peeling kwasowy w miejscach takich jak pośladki pomożesz zapobiegać tzw. buttne. Kuracja złuszczająca Your KAYA jest odpowiednia do stosowania zarówno na twarzy, jak i ramionach, plecach, udach i pupie. Działanie jej jest oparte na trzech kwasach: migdałowym, szikimowym i azelainowym.