Ta kąpiel sprawi, że AZS zniknie! Zapłacisz za nią tylko około 6 zł
Objawy uciążliwej i szpecącej choroby skóry znikają dzięki regularnym różowym kąpielom. Nie wierzycie? Zobaczcie, co nadmanganian potasu zrobił ze skórą 28-letniej Australijki!

Karina Irby od lat zmagała się z atopowym zapaleniem skóry odkąd była nastolatką. Śliczna Australijka przez lata próbowała ukrywać swoją przypadłość i nieprawidłową pielęgnacją tylko zaostrzyła objawy choroby. W końcu łuszcząca się, sucha jak pergamin i swędząca skóra pokrywała jej całe uda. Nie pomagały przepisywane przez lekarzy kremy ze sterydami i Karina zaczęła już godzić z tym, że AZS zawsze będzie oszpecać jej ciało. Irby postanowiła wręcz uczynić swoją chorobę jednym z elementów kampanii promującej projektowane przez nią kostiumy kąpielowe. Okazało się jednak, że zamiast akceptować uciążliwe zmiany na skórze może w prosty sposób je zmniejszyć.
Skuteczność różowych kąpieli
Rozwiązanie okazało się zaskakująco proste. Karina Irby zaczęła regularnie przygotowywać sobie kąpiele z nadmanganianem potasu. Ten nieorganiczny związek chemiczny sprzedawany w każdej aptece doskonale znają już rodzice noworodków. Ale okazuje się, że kąpiele z dodatkiem soli potasowej kwasu nadmanganowego zmniejszają nie tylko potówki czy odparzenia, pojawiające się dość często na skórze nowo narodzonych dzieci. Ta bakterio- i grzybobójcza substancja zmniejsza także objawy atopowego zapalenia skóry.
Zobacz także: Sprawdź, jaka dieta pomaga w leczeniu atopowego zapalenia skóry!Karina Irby kąpie się w roztworze nadmanganianu potasu rano i wieczorem. Po wieczornej kąpieli, smaruje uda maścią ze sterydami, tłustym balsamem do ciała i bandażuje je. Po trzech tygodniach takich regularnych, 10-minutowych kąpieli pokrywające uda Australijki krostki, strupki i łuszcząca się skóra zniknęły.
Stan mojej skóry drastycznie się poprawił – przekonuje Karina. – Nie wiedziałam nawet, że skóra na moich nogach może być taka gładka i czysta!
AZS (atopowe zapalenie skóry, wyprysk atopowy, egzema) to choroba na całe życie. Cierpi na nią blisko 20 procent ludzi na całym świecie. Większość naukowców jest przekonana, że atopowe zapalenie skóry się dziedziczy. Osoby z AZS powinny pozostawać pod opieką lekarza dermatologa i dbać o odpowiednią pielęgnację (np. unikać zwykłych mydeł). Tych, którzy chcą wypróbować sposób Kariny Irby, przypominamy, że przy zbyt wysokim stężeniu roztworu nadmanganianu potasu z kąpieli można wyjść z zabarwioną na brązowo skórą! Jeśli chcesz uniknąć dziwacznej "opalenizny", sprawdź, czy woda w takiej kąpieli ma kolor jasno różowy. Zobacz także: Jak pielęgnować skórę z AZS?Zdjęcia: Instagram