Reklama

Niestety nie każdy może się pochwalić jędrnymi ramionami. U części z nas czynniki genetyczne, otyłość lub utrata znacznej liczby kilogramów powodują odkładanie się tkanki tłuszczowej w okolicy ramion, bądź wiotkość skóry znacznego stopnia. W obydwu tych sytuacjach możemy zastosować narzędzia medycyny estetycznej, począwszy od metod całkowicie nieinwazyjnych, poprzez laseroterapię wewnątrztkankową, a skończywszy na zabiegach chirurgii plastycznej.

Reklama

Urządzenia nieinwazyjne

ich działanie jest porównywalne do żelazka, które „prasuje” skórę. Technologia radiofalowa, zwłaszcza w połączeniu z polem magnetycznym (urządzenie Venus Legacy) pozwala na podgrzanie skóry i tkanki podskórnej i wtórne ich obkurczenie. To całkowicie bezbolesne zabiegi dające natychmiastowe efekty ujędrnienia. Zabiegi należy powtórzyć 4-6 razy w odstępach 2 tygodniowych.Nowością jest zastosowanie znanej już technologii HIFU, czyli zogniskowanej fali ultradźwiękowej do napinania zwiotczałej skóry i tkanki tłuszczowej. Urządzenie ULTRAFORMER po wykonaniu pojedynczego zabiegu pozwala na wyraźne i długotrwałe ujędrnienie ramion w wyniku kontrolowanego podgrzania tkanki setkami mikropunktów położonych na różnych głębokościach. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, charakteryzuje się dużą skutecznością przy minimalnym dyskomforcie podczas wykonywania.Urządzenia nieinwazyjne są najczęściej polecane u pacjentek z wiotkością skóry ramion w jej początkowym stadium.

Lasery wewnątrztkankowe

To idealny kompromis pomiędzy zabiegami nieinwazyjnymi z ograniczoną skutecznością, a zabiegami chirurgicznymi często kojarzonymi z pozostawianymi bliznami i koniecznością znieczulenia ogólnego. Zalecane są przede wszystkim u pacjentek z wyraźną tkanką tłuszczową w okolicy ramion. Nasilona wiotkość skóry szczupłych ramion jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.Zastosowanie urządzenia Cellulaze, czyli lasera skonstruowanego do niszczenia tkanki tłuszczowej, ma na celu równomierne usunięcie tłuszczu, bez ryzyka powstania nierówności. Dodatkową zaletą i podstawową różnicą pomiędzy Cellulaze, a klasyczną liposukcją, jest możliwość napięcia skóry po usunięciu tłuszczu z okolicy ramion. Dzięki temu ramiona naszych pacjentek stają się nie tylko szczuplejsze, ale też zdecydowanie bardziej jędrne.Zabieg przeprowadza w miejscowym znieczuleniu, rekonwalescencja w postaci niewielkiego obrzęku i zasinień trwa zwykle 7-10 dni.

Plastyka ramion

Zabieg adresowany przede wszystkim do pacjentów po utracie znacznej części masy ciała, z bardzo dużą wiotkością skóry ramion, u których wcześniej wspomniane zabiegi nie przyniosły by zadowalających efektów leczniczych. Zabieg polega na operacyjnym usunięciu nadmiaru skóry wraz z tkanką tłuszczową. Po zabiegu pozostaje blizna wzdłuż wewnętrznej powierzchni ramienia.

Dr Marcin Ambroziak - lekarz dermatolog, współwłaściciel Klinki Ambroziak, wieloletni pracownik Kliniki Dermatologicznej Akademii Medycznej w Warszawie. Bierze udział w licznych badaniach klinicznych nad farmakologią leków stosowanych w dermatologii. Jest międzynarodowym trenerem z zakresu stosowania preparatów kwasu hialuronowego. Specjalizuje się w dermatologii estetycznej, leczeniu chorób włosów (w szczególności łysienia), trądziku, łuszczycy, a także dermatochirurgii.

Reklama

materiał partnera

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane