Reklama

Z każdym rokiem powstaje coraz więcej alternatyw dla profesjonalnych zabiegów u kosmetyczki. Wykonywanie zabiegów na twarz w domu to nie tylko oszczędność czasu, ale również funduszy. W internecie możemy zakupić urządzenia do zabiegów na twarz przeznaczone do domowego użytku. Zazwyczaj urządzenia te kosztują tyle, ile jedna wizyta w salonie. Sprawdźcie, w jaki sposób zrobić w domu peeling kawitacyjny, mikrodermabrazję diamentową czy zabieg z kwasami na twarz.

Reklama

Domowy peeling kawitacyjny

Do wykonywania peelingu kawitacyjnego wykorzystuje się zjawisko kawitacji. Polega ono na szybkiej przemianie substancji z fazy ciekłej w fazę gazową. Woda na skórze w zetknięciu z ultradźwiękami tworzy mikropęcherzyki, które ulegają rozpadowi. Dzięki temu możliwe jest rozbicie starych komórek rogowej warstwy naskórka. Po zabiegu skóra jest oczyszczona, dotleniona i odżywiona.Urządzenie do peelingu kawitacyjnego wytwarza falę ultradźwiękową, która kierowana jest na wilgotną skórę, wywołując efekt kawitacji. Skóra przed kontaktem z urządzeniem powinna być dokładnie oczyszczona i zmoczona, najlepiej za pomocą soli fizjologicznej lub czystej wody.Zobacz także: Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?

Mikrodermabrazja diamentowa w domu

Mikrodermabrazja to zabieg polegający na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów na twarz w gabinecie kosmetycznym, ale można go również wykonać w domu. Złuszczanie nagromadzonego naskórka sprawia, że skóra jest oczyszczona, zaskórniki usunięte, a skóra lepiej wchłania kosmetyki nawilżające i odżywcze.Na rynku znajdziemy wiele urządzeń do domowej mikrodermabrazji diamentowej. Ich cena oscyluje w granicach 150-200 zł i są do wielokrotnego stosowania. Przeprowadzenie zabiegu w domu jest bardzo korzystne cenowo, gdyż jeden zabieg w salonie kosztuje tyle samo co tego typu urządzenie. Domową mikrodermabrazję możemy również wykonać za pomocą mieszanki wody z sodą oczyszczoną. Zobacz także: Mikrodermabrazja w domu krok po kroku - jak przeprowadzić zabieg?

Reklama

Domowe zabiegi kwasami

Kwasy zawarte w kosmetykach do stosowania domowego mają zdecydowanie niższe stężenie niż preparaty, które używane są w gabinetach. Z tego względu na efekty musimy poczekać trochę dłużej, ale z drugiej strony są one bezpieczne i delikatniejsze dla skóry. Pierwsze efekty powinny być już widoczne po 2-3 tygodniach, a jeśli będziemy przeprowadzać kurację kwasami regularnie, kondycja naszej skóry będzie zdecydowanie lepsza.Kosmetyki z kwasami nakładamy raz dziennie, najlepiej podczas wieczornej pielęgnacji. Można je także stosować w ciągu dnia, jeśli wybrany przez nas kwas nie ma właściwości fotouczulających. Tego typu kurację najlepiej przeprowadzać jesienią i wiosną, kiedy nasz skóra nie jest narażona na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, takich jak promieniowanie słoneczne czy niskie temperatury.Zobacz także: Jaki kwas na twarz wybrać?

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane