Reklama

Bukiet ślubny z eustomy pasuje do sukni ślubnej w każdym stylu, wszystko zależy od kształtu wiązanki i tego, co dokładnie się w niej znajdzie. Niezwykle elegancko i klasycznie prezentuje się kompozycja z samych białych kwiatów eustomy, ułożonych w formie bukietu nosegay przewiązanego wstążką. Jeśli jednak dodacie dużo zieleni, a wiązanka przybierze bardziej luźny kształt bukietu hand-tied, doskonale wpisze się w styl boho czy rustykalny.

Reklama

Spis treści:

  1. Kolory i symbolika kwiatów eustomy
  2. Kiedy kwitną eustomy?
  3. Ile kosztuje bukiet ślubny z eustomy?
  4. Biały bukiet ślubny z eustomy
  5. Bukiet ślubny z eustomy i róży
  6. Bukiet ślubny z eustomy i piwonii
  7. Bukiet ślubny z eustomy i frezji
  8. Bukiet ślubny z eustomy i gipsówki
  9. Bukiet ślubny z eustomy i hortensji

Kolory i symbolika kwiatów eustomy

Eustoma jest rośliną, która w naturalnym środowisku porasta tereny Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Karaibów. Jej niewątpliwy urok, trwałość i łatwość uprawy sprawiły, że obecnie należy do jednych z najpopularniejszych kwiatów wykorzystywanych we florystyce. Uwagę zwracają pełne pąki, które swoim kształtem i formą przypominają dobrze znaną różę. Eustoma bywa zresztą nazywana „chińską różą”. Dużo mówi o niej też samo pochodzenie nazwy, bo w języku greckim słowo „eustoma” pochodzi od eu (studnia) i stoma (usta).

Gama kolorystyczna charakterystycznych kielichów eustomy jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Są to zarówno kwiaty w delikatnej bieli, pudrowym różu, kremie czy odcieniu łososiowym, jak i w bardziej zdecydowanych i mocniejszych barwach, takich jak fiolet, purpura czy czerwień. Poszczególnym kolorom przypisuje się też odmienne znaczenie. Biel łączona jest z czułością i więzią, róż z miłością i zachwytem, fiolet z bogactwem i luksusem.

Getty Images@A_M_Radul

Kiedy kwitną eustomy?

Popularność eustomy jako kwiatów ślubnych wynika również z długiego okresu kwitnienia. Rozpoczyna się on pod koniec wiosny, w okolicach czerwca, i trwa aż do początku września. Idealnie więc zgrywa się ze szczytem sezonu ślubnego. Kwiaty te chętnie wybierane są do kompozycji ślubnych także z innego powodu: są bardzo trwałe i po ścięciu będą się doskonale prezentować w wazonie jeszcze przez co najmniej 7-10 dni po ceremonii.

Ile kosztuje bukiet ślubny z eustomy?

Cena bukietu ślubnego uzależniona jest od bardzo wielu czynników. Jednak najważniejszym z nich jest to, jakie kwiaty stworzą kompozycję. Są gatunki droższe od eustomy, jednak nie możemy napisać, że ona sama jest kwiatem tanim. Za jedną gałązkę (łodygę z kilkoma pąkami) trzeba zapłacić kilkanaście złotych. Nawet jeśli zdecydujecie się na bukiet ślubny z samych eustom, jego koszt wyniesie około 200 zł. Znacząco wzrośnie, kiedy postanowicie połączyć eustomę z innymi gatunkami, np. hortensjami, piwoniami czy różami.

Wiele też zależy od rozmiaru wiązanki panny młodej. Bukiet ślubny mały będzie oczywiście tańszy niż ten duży, np. o kaskadowej formie. Pamiętajcie, że jeśli eustoma będzie grać główną rolę w wiązance panny młodej, nie może jej też zabraknąć z bukietach na stole weselnym.

Zobacz także: Bukiety ślubne 2023 – jakie są rodzaje, jakie kwiaty na ślub wybrać i najoryginalniejsze pomysły

Biały bukiet ślubny z eustomy

Kolor kwiatów, który bez wątpienia króluje w stylizacjach ślubnych, jest biel. Pięknie współgra z bielą sukni panny młodej, a przy tym jest barwą uniwersalną, elegancką, która nie przytłacza swoją kolorystyką. Białe eustomy mogą pojawić się zarówno w ciasno upiętych wiązankach, jak i w bardziej swobodnych, przeplatanych zielonymi dodatkami. W takim właśnie wydaniu, np. w duecie z liśćmi eukaliptusa czy ozdobnymi trawami, doskonale wpasuje się w wesele rustykalne czy boho.

Bukiet ślubny z eustomy i róży

Bukiet ślubny z eustomy i róży to propozycja, która wydaje się być oczywista, biorąc pod uwagę niezwykłe podobieństwo tych kwiatów. Jest ono na tyle duże, że czasem nawet ciężko odróżnić jeden kwiat od drugiego. Wprawne oko zauważy jednak, że róże mają bardziej wypełniony środek pąków. Klasyka to połączenie białej eustomy z białą różą, mamy jednak dla was inspirację na zupełnie inaczej skomponowany bukiet ślubny. Ma on kształt kropli, a tworzą go jasnoróżowe róże i fioletowe kwiaty eustomy.

Bukiet ślubny z eustomy i piwonii

Panny młode pokochały bukiety ślubne z piwonii i eustomy. Oba kwiaty mają pełne, „mięsiste” pąki, więc nie ma obawy, że jeden przytłoczy drugiego. Taka kompozycja kwiatowa jest na tyle efektowna, że naprawdę nie potrzebuje wielu dodatków. Można tylko gdzieniegdzie wetknąć zieloną gałązkę z drobnymi listkami albo nawet całkiem zrezygnować z zielonego akcentu. Jaki wybrać zestaw kolorów? Może to być delikatny bukiet ślubny z białą eustomą i piwonią w odcieniu pudrowego różu.

Bukiet ślubny z eustomy i frezji

Eustoma w bukiecie z frezją to kolejne uniwersalne połączenie, które sprawdzi się zarówno na ślub kościelny, jak i jako wiązanka na ślub cywilny. Wybrałyśmy jako przykład bukiet ślubny kolorowy, w którym oprócz eustomy w odcieniu bardzo delikatnego różu i mocno różowych róż znalazły się frezje w kolorze białym. Frezje mają też taką zaletę, że często wprowadzają do kompozycji również zielony akcent w postaci nierozwiniętych jeszcze w pełni pączków. Ten pastelowy bukiet ślubny przypadnie wam do gustu, jeśli chcecie wnieść do stylizacji trochę koloru, ale czerwień i fiolet są dla was zbyt intensywne.

Bukiet ślubny z eustomy i gipsówki

Wyjątkowo wdzięcznym kwiatem, po który chętnie sięgają panny młode, jest gipsówka. Bukiet ślubny z gipsówki, zwłaszcza jeśli składa się wyłącznie z niej, zachwyca lekkością i subtelnością. Gipsówka doskonale wypada też jako dopełnienie kompozycji z kwiatami o większych pąkach, wypełniając przestrzeń między nimi i oczywiście dodając niepowtarzalnego uroku. W naszej galerii inspiracji po prostu musiał znaleźć się ten bukiet powstały z białej gipsówki i różowej eustomy.

Nie możecie się zdecydować, z jakich kwiatów stworzyć bukiet ślubny? Wcale nie musicie ograniczać się do dwóch gatunków. Równie pięknie prezentują się kompozycje złożone z różnego rodzaju kwiatów. Doświadczony florysta będzie wiedział, w jaki sposób je połączyć, żeby wzajemnie siebie nie przytłaczały, lecz dopełniały. Spójrzcie tylko na ten przykładowy bukiet ślubny z eustomą, piwonią, różą i gipsówką. Całość utrzymana jest w kolorystyce pudrowego różu z białym akcentem od gipsówki.

Bukiet ślubny z eustomy i hortensji

Przeciwieństwem drobnej gipsówki jest okazała hortensja, której kwieciste kule coraz częściej goszczą w bukietach na ślub. Jest bardzo trwała i zachwyca różnorodnością kolorów. To wystarczy, żeby znaleźć się w czołówce kwiatów ślubnych. Wybrałyśmy dla was dwie propozycje z eustomą i hortensją. Pierwsza z nich to wiązanka ślubna w bieli z bardzo dyskretnym kremowym akcentem dodanym przez różę. To idealny bukiet ślubny na wesele w tradycyjnym stylu, jak i na przyjęcie glamour, szczególnie jeśli pokusicie się o dorzucenie coraz popularniejszych biżuteryjnych akcentów, np. pereł.

Zobacz także: Dekoracja sali weselnej w stylu glamour - błysk, blask i luksus

Reklama

Ten pomysłu na romantyczny bukiet ślubny z niebieską nutą od razu przykuł nasz wzrok. Niebieski kolor to oczywiście zasługa hortensji. Jeśli więc planujecie w motywie przewodnim waszej stylizacji umieścić taką barwę, poproście florystę właśnie o kwiat hortensji. Moc niebieskiego koloru jest łagodzona przez biel frezji i eustomy.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane