Przepis na szalone wesele w stylu lat 60
Nudzą Was tradycyjne wesela i szukacie czegoś, co sprawi, że Wasze przyjęcie będzie niezapomniane? Zainspirujcie się przeszłymi dekadami! Wesele w stylu lat 60 to świetny motyw przewodni na szalone przyjęcie w rytmie Rock&Rolla.

Jeśli marzy wam się szalone przyjęcie weselne i poszukujecie odpowiedniego motywu, to lata 60. mogą być dobrym wyborem. Przekonajcie się, czy swingujące uroczystości to dokładnie to, czego szukacie!
Spis treści:
- Jak wygląda wesele stylizowane na lata 60.?
- Gdzie w latach 60. wyprawiano wesela?
- Charakterystyczne dekoracje weselne na weselu w latach 60.
- Muzyka na wesele vintage w stylu lat 60.
- Szalona panna młoda, czyli moda ślubna lat 60.
- Pan młody na weselu w stylu lat 60.
- Jak się ubrać na wesele w tematyce lat 60. jako gość?
Jak wygląda wesele stylizowane na lata 60.?
Swingujące lata 60. to bardzo radosny motyw tematyczny. W tej epoce głównym trendem na weselach było przełamanie tradycji. Nadrzędną ideą, która przyświecała parze młodej podczas wyprawiania przyjęcia, było urządzenie wesele „po swojemu”.
W przypadku tej dekady nie ma jednej zasady, która określałaby czy wesele w stylu lat 60 powinno być bardziej eleganckie, czy też luźne. Wszystko zależy od Waszego gustu. Motywem wspólnym zarówno pałacowych, jak i plenerowych wesel powinna być dobra zabawa i moc kolorów.
Gdzie w latach 60. wyprawiano wesela?

W latach 60. pary młode dzieliły się na dwa główne obozy: tych, którzy decydowali się wyprawić przyjęcia „na bogato” i tych, którzy na weselu kierowali się hipisowską zasadą „Peace & Love”.
Choć nawet w opcji „na bogato” państwo młodzi (szczególnie w Polsce) nie mogli zbytnio zaszaleć z wyborem miejsca, gdyż do wyboru była głównie remiza strażacka, świetlica lub lokal gastronomiczny, to za wystawność wesela odpowiadały dekoracje oraz uginające się od jedzenia stoły.
W drugiej grupie dość popularne były wesela plenerowe, które szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci kwiatów.
Charakterystyczne dekoracje weselne na weselu w latach 60.
Styl vintage z lat 60. charakteryzują przede wszystkim geometryczne wzory. Dekoracje – podobnie jak na weselu w stylu lat 50. – powinny mienić się bogactwem kolorów i to głównie tych w cukierkowych odcieniach. Prym wiódł pudrowy róż i błękit, które osładzały wszelkie meble na sali weselnej.

Stylistyka hipisowskich dodatków weselnych
Nieco inaczej wyglądały dodatki na wesele w stylu lat 60. wśród ugrupowań dzieci kwiatów. Najczęściej nawiązywały one do pacyfistycznych wartości grup. Dość często ślub i wesele zdobiły kolorowe balony, które nam są znane głównie z przyjęć urodzinowych czy wielobarwne lampiony, które oświetlały drogę podczas ślubu i wesela plenerowego.
W modzie było także symboliczne wypuszczanie ptaków z klatki. Najczęściej para młoda uwalniała gołębie tuż po uroczystości zaślubin i ten gest był znakiem rozpoczęcia wesela.
Muzyka na wesele vintage w stylu lat 60.
Omawiając wszystkie obowiązkowe elementy na wesele w stylu lat 60., nie można pominąć odpowiedniej muzyki! To była złota era Rock&Rolla, do którego bawił się cały świat. The Beatles, The Rolling Stones czy The Dave Clark Five to zespoły, których piosenek nie może zabraknąć na Waszym weselu.
Najlepiej, jeśli na czas wesela wynajmiecie band stylizowany na kultowe zespoły lat 60.! Doskonale dopełnią one klimat wesela i porwą Waszych gości do tańca.
Szalona panna młoda, czyli moda ślubna lat 60.
Moda ślubna lat 60. może szokować nawet współczesne panny młode. Kobiety już dekadę wcześniej znacząco odbiegły od tradycyjnego ubrania na ślub i zaczęły bardzo mocno podkreślać swoją sylwetkę, jednak w latach 60. dość popularne stały się nawet ekstremalne mini. Panna młoda nierzadko na ślub cywilny zakładała geometryczną ultrakrótką sukienkę, która miała podkreślić jej kobiecość.

Co prawda, na ślub kościelny kobieta nie mogła sobie pozwolić na ubiór takiej stylizacji, jednak bardzo często panny młode nie wybierały długich sukni, lecz rozkloszowane sukienki midi.
Całość stylizacji dopełniały najczęściej długie rękawiczki, ciemne okulary, geometryczna torebka i oczywiście bukiet ślubny, które nierzadko był stworzony ze stokrotek. Dość często szpilki zastępowały wygodniejsze balerinki.
Fryzura i makijaż dla panny młodej na wesele w stylu lat 60.
Fryzura i makijaż panny młodej to bardzo ważny akcent w trendach lat 60. Jak powinny wyglądać Twoje włosy na takim weselu? Bardzo „pokaźnie”. Mocno natapirowane koki i upięcia są Twoim sprzymierzeńcem. Do tego powinnaś dołożyć wyraźny makijaż w stylu pin-up girl – mocna reska eye-linera, czerwone usta i przeróżowione kości policzkowe.
Pan młody na weselu w stylu lat 60.
Jeśli chcesz być prawdziwym przystojniakiem na ślubie i weselu vintage w stylu lat 60., to zainspiruj się wizerunkiem Elvisa Presleya. Dopasowana marynarka, niechlujne zapięcie koszuli i fryzura – to ona jest tutaj najważniejsza. Włosy postawione na żel, których nie ruszy nawet halny wiatr i uwodzicielskie baki al'a Elvis, które łamały w latach 60. kobietom serca, powinny być obowiązkowym punktem Twojej stylizacji ślubnej.
Jak się ubrać na wesele w tematyce lat 60. jako gość?
Moda lat 60. jest bardzo zbliżona do tej sprzed dekady. Wybierając się na wesele w stylu lat 60., możesz postawić na styl al'a pin-up girl. Wielobarwne materiały, geometryczne wzory i rozkloszowane fasony sukienki doskonale wpiszą się w taki klimat. Jeśli jednak wesele urządzane jest bardziej w stylu pałacowym, to dobrym pomysłem będą proste geometryczne minisukienki w kształcie litery A.
A jak powinni ubrać się panowie na wesele w takim stylu? Przede wszystkim nie zapomnijcie o jakimś kolorowym akcencie. Stylizację doskonale uzupełni krawat bądź mucha w grochy. Bardziej odważniejsi mężczyźni mogą także postawić na wzorzyste marynarki, które za sprawą włoskiej firmy Brioni, podbijały rynek lat 60.