klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

5 książkowych premier na zimowe wieczory (same premiery!)

Jaki jest naszym zdaniem najlepszy sposób na długi, zimowy wieczór? Pyszna herbata, koc i… dobra książka :) Przedstawiamy 5 interesujących nowości, które pojawią się w księgarniach jeszcze w styczniu!
Agata Kufel
styczeń 10, 2017

Początek roku zapowiada się bardzo interesująco dla wszystkich miłośniczek dobrej lektury. Beata Pawlikowska podpowie, jak lepiej zrozumieć siebie i cieszyć się każdą chwilą; Ewa Zdunek zaprosi na ciąg dalszy losów bohaterki „Z pamiętnika samotnej wróżki” a psycholog Iwona Majewska-Opiełka dostarczy inspiracji do rozmyślań za sprawą zbioru 100 fascynujących mini-felietonów.

Nie zabraknie też książki, która rozgrzeje zmysły w chłodny wieczór – Audrey Carlan i jej „Dziewczyna na miesiąc” mają szansę zdobyć nieoficjalny tytuł najseksowniejszej propozycji wydawniczej tej zimy. A te z Was, które po całym dniu pracy będą zbyt zmęczone na czytanie, być może zainteresuje adiobook Beaty Pawlikowskiej, w którym autorka zabierze słuchaczy w podróż do Japonii.

Zapraszamy do galerii!

Zobacz też: 6 urodowych książek, które warto przeczytać

1 z 5

Audrey Carlan, „Dziewczyna na miesiąc”

Audrey Carlan, „Dziewczyna na miesiąc”

Cena: 39,90 zł

Pierwsza z czterech części bestselleru „New York Timesa”. Mia Saunders potrzebuje pieniędzy dokładnie milion dolarów! Przestępcy grożą jej rodzinie – ma rok na spłacenie długu, który zaciągnął ojciec u jej byłego chłopaka. Żeby pomóc ojcu i uratować swoją rodzinę, Mia zatrudnia się jako ekskluzywna dziewczyna do towarzystwa w agencji własnej ciotki. Wystarczy miesiąc towarzyszenia bogatemu klientowi, by spłacić kolejną ratę i wcale nie musi uprawiać z nim seksu. 12 miesięcy, 12 różnych facetów i będzie wolna – tylko czy na pewno?

2 z 5

Beata Pawlikowska, „Wszystko jest dobrze w moim świecie”

Beata Pawlikowska, „Wszystko jest dobrze w moim świecie”

Cena: 39,90 zł

Beata Pawlikowska umieściła w książce autorskie złote myśli, motta, porady oraz wskazówki. Często sięga po ciekawe metafory, które pomogą czytelnikowi wszystko zwizualizować i zrozumieć. Autorka porusza ważne kwestie takie, jak m.in. cieszenie się chwilą, zdrowe odżywianie, samorealizacja, poczucie własnej wartości, pomaganie innym, relacje międzyludzkie i stawianie w nich granic, uważność, radzenie sobie z porażkami. Książka ilustrowana jest własnoręcznymi i barwnymi rysunkami autorki, które wzmacniają pozytywny przekaz zawartych tam myśli.

3 z 5

Ewa Zdunek, „Z pamiętnika zajętej wróżki”

Ewa Zdunek, „Z pamiętnika zajętej wróżki”

Cena: 39,90 zł

Kontynuacja debiutanckiej książki „Z pamiętnika samotnej wróżki”. Tytułowa wróżka ma w końcu poukładane życie – zarówno prywatne, jak i zawodowe. Poznała Marka, swojego „księcia z bajki”. Otwierają się przed nią drzwi do kariery telewizyjnej, a także poprawiają się jej relacje z ojcem. „Strzała Amora” nie omija także sąsiadki i przyjaciółki Emilii – Roksany, która odnajduje swoją bratnią duszę w osobie tajemniczego Kazimierza. To wszystko sprawia, że tytułowa wróżka promienieje szczęściem. Niestety ten stan szybko się kończy: okazuje się, że każdy coś ukrywa, rzeczywistość nie jest taka, na jaką wygląda, a każdy dzień przynosi niespodzianki – niekoniecznie miłe.

4 z 5

Iwona Majewska-Opiełka, „O lepszym życiu. Rozmyślania z psychologią w tle”

Iwona Majewska-Opiełka, „O lepszym życiu. Rozmyślania z psychologią w tle”

Cena: 39,90 zł

Zbiór 100 felietonów-miniaturek zawierających rozważania dotyczące różnych obszarów życia – potrzeb, zachowań, przekonań i schematów, w jakich porusza się większość współczesnych ludzi. Nie są ułożone w żadnym logicznym porządku, dlatego można je czytać, otwierając książkę w dowolnym miejscu. Autorka – psycholog i coach - zaprasza czytelnika do wspólnej podróży, ale nie narzuca żadnych zasad ani technik pracy z książką – niech te felietony działają tak, jak tego potrzebujesz: będą wskazówką, inspiracją do konkretnych działań albo po prostu wprowadzą Cię w lepszy nastrój.

5 z 5

Beata Pawlikowska, „Blondynka w Japonii” – audiobook

Beata Pawlikowska, „Blondynka w Japonii” – audiobook

Cena: 36,99 zł

Podczas swojej podróży po Japonii Beata Pawlikowska spotkała Upychaczy Pasażerów, piła herbatę z morskich glonów, przeczytała kodeks samurajów i widziała małpy kąpiące się w gorącym jeziorze w górach. Swoimi obserwacjami na temat jednego z najbardziej legendarnych krajów na świecie podzieliła się w książce „Blondynka w Japonii”, która od 3 stycznia jest dostępna na Audioteka.pl a od 11 będzie do kupienia jako audiobook CD.

Komentarze