5 niezawodnych domowych sposobów na migrenę
Migrena to bardzo silny, pulsujący ból głowy. Ktoś kto tego nie przeżył nigdy nie zrozumie jakim jest utrapieniem. Nudności, wymioty, nadwrażliwość na światło, a nawet zaburzenia widzenia - takie dolegliwości mogą towarzyszyć migrenie.

- Agata Olejniczak
Co na to lekarze? Snują podejrzenia, przepisują recepty. Jeśli chodzi o migreny właściwie jesteśmy bezradni. Powodem migreny może być nieprawidłowe zwężenie i rozszerzanie się naczyń krwionośnych dostarczających krew do mózgu. Niestety migreny mogą być przekazywanie z pokolenia na pokolenie. Migrenę mogą wywołać: stres, wahania hormonalne, zmiany pogody, nietolerowalne przez nas zapachy, a nawet niektóre pokarmy. Palisz, pijesz dużo kawy? Nie dziw się, że migrena się nasila, bo zarówno kofeina jak i nikotyna wzmagają dolegliwości.Na nasze nieszczęście migrena częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn.Jak leczyć migrenę?Nie pocieszę was, bo zdecydowanie łatwiej jest jej unikać niż ją leczyć, są jednak pewne sposoby...Przeczytaj moje wskazówki, być może ci się przydadzą:1. Czytaj etykiety, unikaj tyraminy.Tyramina to aminokwas , który występuje np. w suszonym mięsie (salami, frankfurterki), serach - cheddar, orzeszkach ziemnych. Tyramina jest także w czekoladzie i czerwonym winie.2. Pokochaj imbirImbir jest bardzo dobry na przeziębienie i mdłości ale jak się okazuje jest także pomocny w walce z migrenowym bólem głowy. gdy poczujesz, że zaczyna cię boleć głowa zjedz natychmiast imbir! Imbir możesz kupić już praktycznie wszędzie, możesz zjeść imbir marynowany albo kandyzowany - nieważne ważne by szybko znalazł się w twoich ustach zanim atak migreny się zacznie na dobre!Można też pić wodę z miodem i imbirem albo wsypać do ciepłej wody łyżeczkę imbiru w proszku, chociaż nie ukrywam, że do najsmaczniejszych to nie należy.

3. Zacznij przyjmować wapń i magnezCzytałam kiedyś artykuł w którym udowodniono, że magnez jest bardzo pomocny w walce z migrenami, warto więc go przyjmować w dawce 200 miligramów dziennie. Jeśli magnez to wapń także - 500 miligramów dziennie i będzie dobrze! Pamiętaj tylko żeby zachować odstęp przynajmniej 3 godzinny w przyjmowaniu tych dwóch suplementów!4. Pij olej lnianyOd pewnego czasu piję na czczo olej lniany, bo przeczytałam, że jest doskonały na poprawę odporności i pracy jelit. Niedawno przeczytałam też, że olej lniany dzięki dobroczynnym kwasom tłuszczowym hamuje produkcję prostaglandyn, które są współodpowiedzialne za stany zapalne i zwężenie naczyń krwionośnych. Pij najlepiej po łyżce oleju na czczo, a jeśli nie jesteś w stanie tego przełknąć to przynajmniej dodawaj go do napojów, sałatek.

5. Żółcień maruna to niezłe ziółko! Zaprzyjaźnij się z nim!Żółcień maruna ma właściwości redukujące nasilenie i częstość ataków migreny. Warto zażywać rano 250 miligramów wyciągu standaryzowanego zawierającego co najmniej 0,4 procent partenolidów. Jednak pamiętaj, że zanim stężenie substancji czynnych w organizmie osiągnie pożądany poziom może minąć kilka miesięcy - tak to jest z ziołami, zanim zaczną działać musi minąć jakiś czas. Bądź więc cierpliwa i konsekwentna!
