klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Dlaczego on nie chce seksu?/fot. iStock
Free
Styl życia

5 rzeczy, które odbierają mu ochotę na seks

Wymagasz od niego, żeby zawsze miał ochotę na seks? Nawet namiętnemu kochankowi zdarzają się czasem słabsze dni. A na pewno nie pomagasz rozbudzić jego namiętności, nosząc wyciągnięty dres czy dzwoniąc do matki albo zamiast przytulać się do niego. Co ostudza jego miłosny zapał?
Anna Konieczyńska
listopad 18, 2016

Do seksu, tak jak do tanga, trzeba dwojga. Obciążając go pełną odpowiedzialnością za wasze miłosne igraszki, a potem obarczając go winą za brak powodzenia, nie wykazujesz się wrażliwością na swojego partnera. Chociaż koleżanki często nam powtarzają, że nie trzeba podsycać pożądania mężczyzny, bo zawsze powinien być gotowy na seks, w pełnym poświęcenia związku chcesz brać i dawać po równo.

Zastanów się więc, czy nie popełniasz jednego z najczęstszych błędów, które sprawiają, że temperatura w sypialni spada do zera, a on zamiast cię pieścić, włącza mecz, sięga po piwo albo dzwoni do kumpla. 

Zobacz także: Czy to już miłość, czy tylko seks?

1 z 5

Brak zaangażowania

Brak zaangażowania

Nic tak nie zniechęca faceta do seksu, jak partnerka leżąca jak kłoda. Z jej ust nie wydobywa się żaden dźwięk, ciało bezwładnie spoczywa na łóżku, spojrzenie wyrażają zniecierpliwienie. Uważasz, że to wyłącznie on powinien okazywać entuzjazm? Wykaż trochę inicjatywy w tym zakresie, a nie tylko pokażesz mu, że jesteś świadomą swojego ciała kochanką, ale lubisz wyzwania.

2 z 5

Wyciągnięty dres zamiast koronek

Wyciągnięty dres zamiast koronek

Pamiętaj, że faceci to wzrokowcy i chcą swoją zdobycz pożerać także oczami. Jednak ich zapał skutecznie ostudzi piżamka w misie, dziurawy t-shirt czy majtki jak po babci. Nie chodzi o to, żebyś każdego wieczoru stroiła się w koronki i podwiązki. Zadbaj jednak o odpowiednio kuszący strój, który pewnością skłoni go to do dłuższej gry wstępnej!

3 z 5

Atak dzikiego zwierzęcia

Atak dzikiego zwierzęcia

Zdążyliście już zapomnieć o bożym świecie, a tu nagle twój ukochany Puszek natarczywie domaga się pieszczot? A może Azor usiadł obok łóżka i patrzy ci głęboko w oczy? Faceci nie znoszą konkurencji. W czasie seksu powinnaś być skupiona na nich w stu procentach. Nawet jeśli on lubi zwierzęta, w intymnej chwili z pewnością nie doceni ich towarzystwa. Upewnij się więc wcześniej, czy drzwi do sypialni są szczelnie zamknięte.

4 z 5

Niedostateczna dbałość o higienę

Niedostateczna dbałość o higienę

Zazwyczaj to kobiety narzekają na nadmiernie intensywny męski zapach, jednak panowie też nie znoszą nieświeżego oddechu, tłustych włosów czy woni potu. Szybki numerek rządzi się, rzecz jasna, innymi prawami, jednak przed wieczornym zbliżeniem warto wziąć szybki prysznic – może nastroi go to do jakichś nadprogramowych atrakcji?

5 z 5

Telefon, sms, mail

Telefon, sms, mail

Zapomniałaś odpisać na mejla z pracy? Mamusia dzwoni przypomnieć ci o urodzinach wujka? Głośnym brzęczeniem spływają lajki z Instagrama? W sypialni panują podobne reguły, jak w samolocie – urządzenia elektroniczne lepiej pozostawić wyciszone. Świat się nie zawali, jak odpowiesz na smsa pół godziny później (albo dwie godziny później…), a sięganie po telefon w trakcie skutecznie odbierze mu ochotę na dalsze igraszki.

Komentarze