Serial „BrzydUla” zadebiutował na polskich ekranach w 2008 roku i od razu cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród odbiorców. Polska wersja hitowej kolumbijskiej serii obyczajowo-komediowej o tym samym tytule, wzruszała i bawiła do łez milionów Polaków, nic więc dziwnego, że po zakończeniu show w 2009 roku, sympatycy tytułowej Brzyduli, czyli Uli Cieplak (w tej roli Julia Kamińska) mieli ochotę na więcej. Teraz dwanaście lat od premiery pierwszego odcinka serialu, stacja zdecydowała się na kontynuację perypetii skromnej asystentki prezesa Dobrzańskiego. Nowa Ula nie jest jednak przebojową bizneswoman, jaką zapamiętaliśmy z końcówki pierwszej serii. Teraz to pełnoetatowa mama, która po 10 latach małżeństwa ze swoim ukochanym Markiem oraz trzech ciążach na nowo stała się walczącą z kompleksami szarą myszką. Na szczęście, podobnie jak to miało miejsce niemal dziesięć lat temu, wszystko wskazuje na to, że i pod koniec nowej serii Ula Cieplak, a właściwie już Ula Dobrzańska po raz kolejny rozkwitnie.

Reklama

Zobacz także: „Brzydula 2”: Jak na co dzień wygląda aktorka wcielająca się w rolę Bożenki? To prawdziwa piękność!

Okazuje się, że nie tylko w Polsce i Kolumbii historia tytułowej „Brzyduli” bije rekordy popularności. Sprawdźcie, jak wyglądały odpowiedniczki Uli Cieplak w innych krajach.

Jak wyglądają serialowe „BrzydUle” w innych krajach?

Prekursorem polskiej wersji „BrzydUli” była kolumbijska telenowela „Yo soy Betty, la fea” o mało atrakcyjnej, lecz pracowitej dziewczynie, która nie tylko zrobiła karierę w świecie mody, ale też stała się prawdziwą pięknością. W główną rolę serialowej Betty wcieliła się Ana Maria Orozco.

East News

Również w Stanach Zjednoczonych format okazał się prawdziwym hitem. W 2006 roku w USA rekordy popularności bił serial „Ugly Betty” z Americą Ferrerą w roli głównej.

Zobacz także
East News

Również niemieccy producenci zainspirowali się kolumbijskim formatem tworząc „Verliebt in Berlin”, gdzie w cichą, skromną i zahukaną Lisę wcieliła się zjawiskowa Alexandra Neldel.

Reklama

Format dotarł także do Azji. Chińska wersja historii Brzyduli o tytule „Ugly Wudi” z Ruby Lin w roli głównej, zadebiutowała w 2008 i od razu stała się hitem.

Reklama
Reklama
Reklama