Tołpa, Body & Soul
Chcę testować
sephora
Wyniki testu
BIOTEBAL EFFECT serum spray
Chcę testować
YSL
Chcę testować
neboa
Chcę testować
tresemme 1 minute
Chcę testować
La roche- posay HYALU B5 EYE SERUM
Chcę testować
Fructis Goodbye Damage
Wyniki testu
Eveline ACNE
Wyniki testu
kr-Fructis grow strong
Wyniki testu
Tołpa, My Skin Changer
Chcę testować
Fructis Grow strong orange
Wyniki testu
Serum Garnier Vitamin C
Chcę testować
tolpa authentic
Chcę testować
kosmetyki do makijażu Loreal Paris: podkład Infallible, podkład true match i mascara telescopic
Wyniki testu
Rimmel - tusz do rzęs i pomadki
Wyniki testu
podkład Bourjois Paris Healthy Mix
Wyniki testu
adidas Active Skin&Mind
Wyniki testu
Radical Farmona szampon i peeling trychologiczny
Wyniki testu
Bioderma Sensibio Micellar Oil
Laureaci
Lacey Spears - matka chora z miłości sprawiła swojemu dziecku horror
Styl życia

Cały świat wzruszał się wpisami tej matki o chorym synku, a po jego śmierci wyszło na jaw, że to właśnie ona go truła nawet w szpitalu!

Lacey Spears stała się sławna dzięki blogowi, na którym dzieliła się opowieściami z życia i leczenia chorego synka, 5-letniego Garnetta. Gdy chłopiec zmarł, okazało się, że matka umyślnie podtruwała go solą! Sąd uznał ją za winną morderstwa i skazał na 20 lat więzienia.

"Pod wieloma względami zbrodnia ta była niewyobrażalna w swoim okrucieństwie, a działania oskarżonej – godne pogardy. Nawet w szpitalu nie okazała ona litości swojej ofierze, którą był jej własny syn. Mały Garnett został okradziony z szansy na normalne dorastanie i szczęśliwe dzieciństwo, bo jego matką kierowała potrzeba zwrócenia na siebie uwagi”, czytał w uzasadnieniu wyroku sędzia rozpatrujący sprawę Amerykanki Lacey Spears (27), oskarżonej o umyślne zatrucie solą swojego 5-letniego syna Garnetta. I choć prokurator domagał się, by za popełnioną zbrodnię kobieta dostała najsurowszą karę – 25 lat więzienia – sędzia znalazł okoliczności łagodzące i skazał Spears na 20 lat pozbawienia wolności. Dlaczego?

W zachowaniu kobiety biegli dopatrzyli się bowiem znamion choroby psychicznej określanej jako przeniesiony zespół Münchausena. Cierpią na nią głównie biologiczne matki, które celowo krzywdzą swoje dzieci, wywołując u nich objawy chorobowe, by uzyskać pomoc medyczną i... zwrócić na siebie uwagę otoczenia. Tuż przed ogłoszeniem wyroku Spears miała jeszcze szansę złożyć zeznania i przedstawić własną wersję wydarzeń, ale nie skorzystała z tej możliwości. Decyzję sądu też przyjęła z niespotykanym spokojem. Powód? Kobieta nadal twierdziła, że nie zabiła swojego syna, bo... rzekomo zbyt mocno go kochała.

Lacey Spears zabiła własnego syna trując go solą

Zobaczcie także:  Wnuczka nie toleruje babci - "Potrafi być uciążliwa, ale to starsza osoba, należy ustąpić"

Klarsonium została Influencerką Roku 2023! Kto zdobył pozostałe tytuły?

Rodzinny dramat

Lacey urodziła się w Alabamie. W dzieciństwie nie wyróżniała się niczym spośród rówieśników. Była skromna, cicha i małomówna. W szkole miała tylko jedną przyjaciółkę, Jessicę Lee Kyle, ale nawet przed nią nie umiała się otworzyć. Sekret Lacey znała jedynie matka Jessiki Lisa – dziewczynka była ofiarą przemocy domowej.
Pani Kyle pamięta, że po jednej z awantur w domu Spearsów próbowała interweniować. Zadzwoniła wtedy ze skargą do Departamentu Zasobów Ludzkich zajmującego się ochroną dzieci. Ale kiedy pracownicy opieki społecznej zjawili się w szkole, Lacey wyrwała się im i uciekła. Lisa miała takie wyrzuty sumienia, że pozwoliła potem przyjaciółce córki zatrzymać się u nich na kilka tygodni. Spears pierwszy raz w życiu czuła się kochana i rozumiana, a do pani Kyle mówiła „mamo”.
Przy jednej z kolacji Lacey zwierzyła się Jessice i Lisie, że chciałaby mieć normalny dom i... dziecko, które będzie kochać nad życie.

Nadgorliwa niania

Jeszcze w szkole średniej Lacey zatrudniła się jako niania w agencji Kid’s Club, gdzie pracowała aż do 2008 roku. Szybko stała się ulubienicą rodziców, bo maluchy, którymi się opiekowała, obdarzała szczególnym uczuciem i opieką.
Dzieciaki ją kochały. A Lacey? Poświęcała im cały swój czas. Przychodziła do pracy przed szóstą rano i wychodziła ostatnia. Chętnie brała też weekendowe dyżury albo zabierała swoich podopiecznych na kilka dni do siebie, gdy ich rodzice wyjeżdżali.
Na dwa lata przed urodzeniem własnego syna Lacey opiekowała się Jonathonem Strainem. Spędzała z nim tyle czasu, że podejrzewano, iż chłopiec jest jej synem. Lacey nie zaprzeczała. Co więcej, publikowała na swoich profilach w portalach społecznościowych zdjęcia z chłopcem, które podpisywała: „Mój syn i ja” albo „JonJon. On ma klucz do mojego serca”.
Kiedy Lacey zaszła w ciążę, była wniebowzięta. Gdy urodził się jej syn Garnett Paul, twierdziła, że spełniło się jej marzenie. Kilka tygodni później okazało się, że chłopiec ma poważne zaburzenia trawienia i wymaga specjalistycznej opieki medycznej. Lekarze zachodzili w głowę, co jest przyczyną pogarszającego się stanu zdrowia dziecka i zbyt wysokiego stężenia sodu w organizmie.

Lacey Spears zabiła własnego syna trując go solą

Już w pierwszych miesiącach życia Garnetta jego organy wewnętrzne nie rozwijały się prawidłowo. Zdiagnozowano u niego chorobę Crohna i celiakię. Chłopiec przeszedł wiele skomplikowanych zabiegów, m.in. usunięcie fragmentu jelita.
Gdy skończył 9 miesięcy, lekarze założyli mu sondę do karmienia, wprowadzoną przez brzuch. Lacey upamiętniła ten fakt na zdjęciach i wrzuciła na swoje profile w różnych portalach. Wtedy nikt jeszcze nie wiedział, że przez tę sondę Lacey podawała synkowi zabójcze dawki roztworu soli. Im częściej zatroskani internauci martwili się postępującą chorobą chłopca, tym... bardziej pogarszał się jego stan.
W ciągu zaledwie 5 lat życia Garnett był kilkadziesiąt razy hospitalizowany, wiecznie miał zatrucia lub przewlekłe biegunki, a do szpitala trafiał przynajmniej raz w miesiącu. Kiedy Lacey założyła blog „Podróż Garnetta”, opowiadający o zmaganiach z chorobą, liczba jej fanów wzrosła do kilku tysięcy. Ludzie wspierali Spears nie tylko dobrym słowem, lecz także finansowo. Każdy przecież chciał pomóc kochającej matce, która, rzekomo po tragicznej śmierci męża, poświęciła się opiece nad synkiem.

Zobaczcie także:  Zjawiskowa Miss dwa tygodnie temu straciła nogę, a już wróciła do tańca! To wideo stało się hitem sieci

Przerwane cierpienie

Kiedy 17 stycznia 2014 roku 5-letni Garnett trafił na OIOM, zapadł w śpiączkę, z której nie udało się go wybudzić. Kilka godzin później lekarze byli już bezradni – stwierdzili u chłopca obrzęk i śmierć mózgu.
Dopiero zapis kamer wideo pokazał, co stało się naprawdę. Widać na nim, jak Lacey Spears dwukrotnie podaje synowi przez sondę śmiertelną dawkę soli, po której dziecko umarło w męczarniach.
Całe życie Garnetta Spearsa opisuje tylko długa szpitalna karta. – Mimo cierpienia był bardzo pogodnym i kochanym dzieckiem – wspominała jego matka Lacey Spears. Po śmierci chłopca okazało się, że kobieta umyślnie podtruwała syna, bo sama cierpiała na chorobę zwaną zespołem Münchausena.

Lacey Spears zabiła własnego syna trując go solą

Mały Garnett przeszedł szereg niepotrzebnych operacji. Lekarze usunęli mu m.in. fragment jelita, wskutek czego chłopiec był karmiony przez sondę.
Ostatni rok życia Garnetta był pasmem cierpień. W wyniku podtruwania solą jego narządy wewnętrzne nie funkcjonowały prawidłowo. Chłopiec cierpiał też na bóle głowy i częściowo stracił słuch. 

Autor: Magdalena Jabłońska-Borowik

Źródło zdjęć: East News

Syn Magdaleny Stępień nie żyje. Miał rok
Instagram @magdalena___stepien
Newsy
Chrzestna Oliwierka, syna Stępień i Rzeźniczaka, ma wyjątkową prośbę dotyczącą pogrzebu chłopca
Matka chrzestna syna Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka pożegnała Oliwiera i poruszyła wyjątkową prośbą związaną z ostatnią drogą chłopca. To piękny gest.

Magdalena Stępień i Jakub Rzeźniczak w czwartek przekazali dramatyczną wiadomość dotyczącą śmierci ich rocznego synka. Chłopiec od wielu miesięcy zmagał się z groźnym nowotworem, ale jego rodzice nie tracili nadziei na to, że walkę uda się wygrać. Stało się jednak najgorsze i Oliwier Rzeźniczak odszedł w szpitalu w Izraelu . Teraz o uroczystościach pogrzebowych poinformowała chrzestna syna Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka  i poprosiła o wyjątkową rzecz, którą "kochał nasz Oliś"... Matka chrzestna syna Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka opublikowała wyjątkową prośbę Syn Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka niedawno obchodził roczek, a 28 lipca jego rodzice przekazali wiadomość o śmierci syna. Modelka zrobiła wszystko, aby jej syn otrzymał, jak najlepsze leczenie, ale w ostatnich dniach stan chłopca pogorszył się i na lot do Izraela zdecydował się Jakub Rzeźniczak. Jak informował Fakt.pl piłkarz towarzyszył synowi do ostatnich chwil. Teraz o śmierci Oliwiera poinformowała też jego chrzestna, o czym pisze Pudelek.pl.  27 lipca pękły nasze serca. Na miliardy kawałków. Oliwierek, mój wspaniały Chrześniak, zakończył swoją ziemską wędrówkę Kobieta poinformowała też o pogrzebie Oliwiera Rzeźniczaka i w poruszającym wpisie dodała wyjątkową prośbę, aby na ostatnią drogę chłopca zabrać ze sobą baloniki, które uwielbiał.  Jeśli możemy, zabierzmy ze sobą baloniki, które tak kochał nasz Oliś Zobacz także:  Jakub Rzeźniczak zdążył zobaczyć się z synem przed jego śmiercią. "Był przy nim do końca" Matka chrzestna Oliwiera poprosiła też o spokój dla rodziny chłopca w tym trudnym czasie i podziękowała, że mogła być chrzestną tak wyjątkowego chłopca: Bardzo proszę o uszanowanie prywatności rodziny. Bardzo...

Nie żyje Syn Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka
Instagram @magdalena___stepien @jakubrzezniczak25
Newsy
Nie żyje syn Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka. "Choroba zabrała naszego Aniołka"
Synek Jakuba Rzeźniczaka i Magdaleny Stępień chorował na guza wątroby. Niestety lekarzom nie udało się uratować dziecka...

Nie żyje synek Jakuba Rzeźniczaka i Magdaleny Stępień. Chłopiec chorował na nowotwór wątroby. Druzgocące wieści właśnie obiegły media. Magdalena Stępień i Jakub Rzeźniczak poinformowali o śmierci synka:  Choroba Oliwierka niestety szybko rozprzestrzeniła się i zabrała naszego Aniołka tutaj na Ziemi Świętej, w Izraelu. Czujemy niewyobrażalny ból Chłopiec miał tylko roczek...  Nie żyje syn Magdaleny Stępień I Jakuba Rzeźniczaka Magdalena Stępień w styczniu 2022 roku poinformowała, że jej mały synek ma nowotwór, bardzo rzadko występujący guz wątroby. W sieci powstała zbiórka na leczenie malucha. Synek Jakuba Rzeźniczaka miał zaledwie 2% szans na wyleczenie w Polsce. W pomoc dziecku zaangażowało się tysiące internautów, a kwotę potrzebną na wyjazd do Izraela oraz pierwsze badania zebrano zaledwie w 7 godzin.  Wkrótce powstała druga zbiórka na leczenie synka Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka . Udało się zebrać ponad 427 tysięcy złotych, jednak 27. lipca zbiórka została nagle zakończona...  Magdalena Stępień i Jakub Rzeźniczak potwierdzili, że ich synek nie żyje:  Choroba Oliwierka niestety szybko rozprzestrzeniła się i zabrała naszego Aniołka tutaj na Ziemi Świętej, w Izraelu. Czujemy niewyobrażalny ból, ale i ogromną wdzięczność, za każdy dzień jego życia. Było tych dni dokładnie 376. Msza pogrzebowa oraz ostatnie pożegnanie Oliwierka odbędzie się w kaplicy na cmentarzu przy ul. Wojska Polskiego 59A w Oleśnicy, 1 sierpnia (poniedziałek) o godzinie 14:00. Wszystkich, którzy chcą się pomodlić z nami Różańcem Świętym zapraszamy od 13:40 do kaplicy. Dziękujemy za wszelkie dobro, które od Was płynęło. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Jednocześnie bardzo prosimy media o uszanowanie czasu naszej żałoby. Bardzo potrzebujemy teraz spokoju, wyciszenia i modlitwy Rodzice...

Magdalena Stępień i syn Oliwier - nowa diagnoza
INSTAGRAM @MAGDALENA___STEPIEN
Newsy
Syn Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka otrzymał nową diagnozę. "To cud"
Magdalena Stępień podzieliła się z obserwatorami dobrą nowiną na temat swojego syna. Według jej oświadczenia, Oliwier nie ma śmiertelnego genu, który został początkowo zdiagnozowany.

Magdalena Stępień poinformowała obserwatorów, że jej syn Oliwier przeszedł kolejne badania w Izraelu. Jak się okazało, diagnoza daje ogromne nadzieje. "To jedna z najważniejszych informacji, jakie kiedykolwiek otrzymałam w swoim życiu" - udostępniła na swoim InstaStories mama chłopca.  Nowa diagnoza u syna Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka Magdalena Stępień przebywa wraz ze swoim synem Oliwierem w Izraelu. Pobyt w klinice był szeroko komentowany w mediach, również ze względu na wymianę zdań na temat jego zasadności z byłym partnerem i ojcem dziecka, Jakubem Rzeźniczakiem. Mężczyzna uważał, że w Polsce chłopiec otrzymałby lepsza opiekę, a jego matka pomoc ze strony bliskich i rodziny. Jak zaznaczał, pieniądze grają tu drugorzędną rolę. Decyzja o wylocie do Izraela w celu potwierdzenia diagnozy z Polski, oraz dalszego leczenia była podjęta przeze mnie i w 100% przemyślana i była to najlepsza decyzja - mówiła wtedy Magdalena Stępień. Teraz udostępniła informacje na temat wyników przeprowadzonych w ostatnim czasie badań. Wynika z nich, że u Oliwiera choć obecny jest guz MRT, to nie wykryto śmiertelnego genu SMARTCB1, który zdiagnozowano wcześniej. Jak wspomina Magdalena Stępień na Instagramie. Potwierdzenie wcześniejszych badań było dla niej priorytetem. Zobacz także:  Magdalena Stępień broni się po słowach Rzeźniczaka: "Decyzja o wylocie do Izraela była w 100% przemyślana" Przyjazd tutaj był najlepszą decyzją, jaką mogłam podjąć, bo okazało się, że Oliwier NIE MA śmiertelnego genu SMARTCB1, który został znaleziony w Place. Intuicja matki nigdy nie zawodzi, dlatego w tak trudnych przypadkach warto polecieć do innego kraju w celu potwierdzenia diagnozy. W naszym przypadku to ogromny cud. Jestem wdzięczna Bogu, że prowadził mnie i dzięki matczynej...

Jakub Rzeźniczak szuka innego szpitala dla syna
Instagram@jakubrzezniczak25
Newsy
Jakub Rzeźniczak walczy, by chory na raka syna trafił do innego szpitala. Dlaczego?
Jakub Rzeźniczak udzielił wywiadu na temat choroby syna. Co na zmianę szpitala mówi Magdalena Stępień? "Komunikacja między mną a Magdą jest na słabym poziomie"

Piłkarz Jakub Rzeźniczak i modelka Magdalena Stępień od początku mieli rozbieżne zdania na temat sposobu leczenia synka, u którego na początku roku zdiagnozowano guza wątroby. Od kilku tygodni Oliwier poddawany jest terapii w Izraelu, jednak ojciec stara się, żeby synek trafił do innej placówki. Nie poddaję się w walce o syna - zapewnia Jakub Rzeźniczak w rozmowie z "Party". To pierwszy wywiad sportowca o chorobie synka, od czasu gdy chłopiec rozpoczął leczenie w Izraelu.  Syn Jakuba Rzeźniczaka czeka na operację w Izraelu Jakub Rzeźniczak i Magdalena Stępień rozstali się zaraz po narodzinach synka Oliwiera. Kiedy chłopiec miał kilka miesięcy, Synek Magdaleny Stepień i Jakuba Rzeźniczaka ma guza wątroby . Początkowo leczony był w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, jednak matka chłopca postanowiła szukać pomocy za granicą. Założyła zbiórkę na leczenie Oliwiera i dzięki zgromadzonym pieniądzom udało się zorganizować wyjazd do placówki w Izraelu.  Z decyzjami Magdaleny Stępień dotyczącymi leczenia synka nie zgadzał się ojciec chłopca, Jakub Rzeźniczak, który uważał, że dziecko powinno kontynuować chemioterapię w Polsce. Różnice zdań doprowadziły do konfliktu, który wciąż przebierał na sile, a Magdalena Stępień oskarżyła piłkarza o zastraszanie . Jakub Rzeźniczak odpowiedział na zarzuty Magdaleny Stępień, publikując obszerne oświadczenie, w którym przyznał, że nie był zwolennikiem wyjazdu chłopca do Izraela i że wielokrotnie konsultował się w tej sprawie z polskimi specjalistami. Zobacz także: Magdalena Stępień o chorobie synka: „Lekarze nie wiedzą, z czym mają do czynienia w 100%” Jakub Rzeźniczak chce kontynuować leczenie Oliwiera w Stanach Zjednoczonych Obecnie Oliwier przebywa z mamą w placówce w Izraelu, gdzie już...

Nasze akcje
Sephora diagnoza skóry
Pielęgnacja
Sprawdzamy potrzeby naszej skóry dzięki usłudze cyfrowej diagnozy w perfumerii Sephora i dobieramy najlepsze kosmetyki [test premium]
Współpraca reklamowa
garnier fructis Goodbye Damage
Fryzury
Szampon i odżywka Garnier Fructis Goodbye Damage sprawdzone przez Wizażanki!
Współpraca reklamowa
Bourjois Jak dopasować podkład
Makijaż
Jak dobrać podkład, aby odpowiadał na potrzeby skóry?
Współpraca reklamowa
solverx test redakcji
Pielęgnacja
Sprawdziliśmy nową linię kosmetyków z kofeiną SOLVERX for MEN ACTIVE. Jak wypadły? [TEST REDAKCJI]
Współpraca reklamowa
tolpa acne
Pielęgnacja
Gdy cera płata nam figle. Jak skutecznie zapobiegać niedoskonałościom?
Współpraca reklamowa
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M La Roche-Posay
Pielęgnacja
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay sprawdzony przez mamy i dzieci
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Promienna skóra i mocne włosy - zaufaj sprawdzonym formułom oraz składnikom aktywnym i ciesz się pięknym wyglądem na wiosnę
Współpraca reklamowa
Douglas-collection-skincare-skin-focus-vitamin-radiance-main-beauty
Pielęgnacja
„Skóra wygląda młodziej, bardzo zdrowo i jest pełna blasku”. Kosmetyki do pielęgnacji Douglas Collection przetestowane!
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost