klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Co to jest syrenig? Ten terening spawi, że twój brzuch będzie idealnie płaski

Dziecięce marzenia o byciu syreną Arielką, wreszcie mogą się spełnić! A wszystko za sprawą Akademii Syren, czyli zajęć fitness w wodzie.
Milena Majak
sierpień 15, 2017

Nie, wcale sobie nie żartujemy! A najlepsze jest to, że te ćwiczenia nie należą wcale do najnowszej formy spędzania wolnego czasu. Okazuje się, że pierwsza tego typu szkoła powstała w 2012 roku na Filipinach. Następną otworzono we Francji, a jeszcze kolejną w Stanach Zjednoczonych oraz Austrii

A żeby było jeszcze ciekawej, w 2014 roku w Niemczech zorganizowanono pierwszy na świecie konkurs na Miss Syrenę. Chyba nie musimy dodawać, że cieszy się dużym zainteresowaniem? :) 

KWC 2021: hity do makijażu, które pokochały Wizażanki

Pływanie w syrenim ogonie

Aqua fitness jest bardzo znany i lubiany przez kobiety na całym świecie. Ale to pływanie w syrenim ogonie zaczyna być coraz bardziej popularne. Podczas tego typu zajęć na basenie można się wiele nauczyć. Taki trening nie tylko poprawia kondycję, ale również rzeźbi wszystkie mięśnie.

Instruktorami w "Akademiach Syren" są zwykle wykwalifikowani pływacy, którzy w przeszłości poświęcali się pływaniu synchronicznemu. Poza tym mówiąc krótko - opłaca się być nauczycielem syreningu. Zarobki mogą być całkiem spore, jeśli jesteśmy dobrzy w tym, co robimy. Przyglądając się ofertom w niektórych krajach widzimy, że kurs na bycie syreną może kosztować nawet 50 euro.

To tak jakbyśmy płacili za wejście na basen i zajęcia z wodnego aerobiku. Tyle że cena uwzględnia w tym przypadku również wypożyczenie ogona z płetwą. Dodatkowym plusem są niezwykle małe grupy - zwykle nie przekraczają one 10 osób. 

Warunkiem przystąpienia do zajęć, jest podstawowa umiejętność pływania. Ćwiczymy w basenie ze słoną wodą, gdzie uczymy się nurkować bez maski oraz urządzeń tlenowych. W ten sposób można doskonalić oddech oraz sam styl pływania pod wodą. A jak wyglądają te ćwiczenia? Zajrzyj do naszej galerii!

Zdjęcie główne: Instagram

1 z 5

Zajęcia z syreningu

Zajęcia z syreningu
Instagram https://www.instagram.com/p/BTSJuy8D7Cs/?taken-by=aquamermaidschool
2 z 5

Zajęcia z syreningu

Zajęcia z syreningu
Instagram https://www.instagram.com/p/BTzqH7WF35O/?taken-by=aquamermaidschool
3 z 5

Zajęcia z syreningu

Zajęcia z syreningu
Instagram https://www.instagram.com/p/BWsx9x4lcon/?taken-by=aquamermaidschool
4 z 5

Zajęcia z syreningu

Zajęcia z syreningu
Instagram https://www.instagram.com/p/BUpxVj6FQ65/?taken-by=aquamermaidschool
5 z 5

Zajęcia z syreningu

Zajęcia z syreningu
Instagram https://www.instagram.com/p/BSXA8DyFL8b/?taken-by=aquamermaidschool
Komentarze