klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Córka Agaty Mróz ma już 12 lat. Jak zmieniła się Liliana?
Styl życia

Córka zmarłej Agaty Mróz-Olszewskiej ma już 13 lat. Jak wygląda Liliana Olszewska?

Córka zmarłej na białaczkę Agaty Mróz-Olszewskiej jest bardzo podobna do mamy. Liliana wyrosła na śliczna dziewczynę.
Milena Majak
kwiecień 07, 2021

Historię Agaty Mróz-Olszewskiej i jej córki Liliany zna cała Polska. Siatkarka, mając zaledwie 17 lat, dowiedziała się, że jest chora na białaczkę. Mimo to przez wiele lat była czołową zawodniczką polskiej reprezentacji - wywalczyła z nią dwa złote medale Mistrzostw Europy! Największą walkę stoczyła jednak nie na boisku - chociaż ciężko chora, nigdy nie porzuciła marzenia o byciu matką. I udało się! Od tamtej pory minęło już 13 lat, a Liliana jest coraz bardziej podobna do Agaty Mróz-Olszewskiej. Dziś wybitna siatkarka świętowałaby 39. urodziny...

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan nie ochrzczą małego Henia! Mają bardzo ważny powód!

Jak wygląda Liliana, córka Agata Mróz? Skończyła 13 lat

Wiadomość o ciąży zaskoczyła tak samo Agatę, jak jej męża oraz komisję lekarską, która już znalazła dla niej dawcę szpiku. W rozmowie z magazynem "VIVA!", siatkarka wyznała wówczas, że sama nie mogła uwierzyć, kiedy zobaczyła dwie kreseczki na teście ciążowym. Lekarze ciągle powtarzali, że przy jej stanie zdrowia to praktycznie niemożliwe. A jednak - była w ciąży!

Termin operacji przeszczepienia szpiku trzeba było przełożyć, ale wiązało się to z ogromnym ryzykiem. Agata Mróz-Olszewska wiedziała, że być może nie będzie jej dane wychowywać Liliany, ale mimo to zdecydowała się urodzić córeczkę. Miesiąc po porodzie Agata Mróz-Olszewska przeszła zabieg przeszczepienia szpiku kostnego. Początkowo wszystko było dobrze, przeszczep przyjął się. Dwa tygodnie później wykryto ognisko posocznicy, co doprowadziło do wstrząsu septycznego. Ziścił się niestety najczarniejszy scenariusz... Agata Mróz-Olszewska zmarła 4 czerwca 2008 roku

Mała Liliana została pod opieką ojca oraz dziadków. Mimo że wychowywała się bez matki, Jacek Olszewski starał się, aby nie odczuła tego aż tak bardzo i zapewnił córce wszystko, co najlepsze. Obecnie Liliana ma 13 lat. W naszej galerii możecie zobaczyć, jak zmieniała się Liliana!

Czy Jacek Olszewski spotyka się z kimś?

Jacek Olszewski przez bardzo długi czas nie potrafił poukładać sobie życia uczuciowego. Był sam przez osiem lat, aż wreszcie na jednym z portali randkowych poznał Agnieszkę Frąckowiak. Okazała mu dużo wsparcia i zaprzyjaźniła się również z Lilianą. 

Krótko po wizycie u mnie, gdzie usłyszała, jak moja młodsza córka mówi mamo, też tak zaczęła mnie nazywać. A na urodziny dostałam od niej własnoręcznie zrobioną bransoletkę, a do niej dołączony liścik: kocham moją mamę. Myślałam, że się z płaczu uduszę ze wzruszenia. Mała to słodziaczek, mam jej ostatnie zdjęcia i dedykację napisaną na odwrocie: Mamusia i Lilusia, a po środku narysowane serce - powiedziała Agnieszka Frąckowiak w rozmowie z magazynem "VIVA!".

Wszystkim wydawało się, że teraz może być tylko lepiej. Niestety związek Jacka oraz Agnieszki rozpadł się po trzech latach. Trudno było im pogodzić wieloletnie przyzwyczajenia singla. Rozstali się na początku 2019 roku i od tamtej pory Jacek znowu jest samotnym ojcem.

Do kogo waszym zdaniem Liliana jest bardziej podobna?

Zdjęcie główne: Piotr WYGODA/East News

1 z 7

Liliana Olszewska w 2009 roku

Liliana Olszewska w 2009 roku

Roczna Liliana była z ojcem, Jackiem Olszewskim, częstym gościem w programach telewizyjnych. 

(fot.Wojciech Olszanka/East News)

2 z 7

Liliana Olszewska w 2010 roku

Liliana Olszewska w 2010 roku

"Liliana wie, że ta mama gdzieś tam jest, ale przecież nigdy jej nie poznała" - odpowiadał Jacek Olszewski w wywiadzie dla Vivy! pytany, czy córka pyta o mamę.

(fot.MATEUSZ JAGIELSKI/East News)

3 z 7

Liliana Olszewska w 2011 roku

Liliana Olszewska w 2011 roku

Trzyletnia Liliana na spacerze z tatą. (fot.TRICOLORS/East News)

4 z 7

Liliana Olszewska w 2013 roku

Liliana Olszewska w 2013 roku

W 2013 Liliana "zastąpiła" mamę w drużynie złotych medalistek z Mistrzostw Europy 2003 i 2005 r. Podczas spotkania siatkarek symbolicznie odbiła piłkę za Agnieszkę Mróz-Olszewską.
- Miała ogromną tremę - mówi o córeczce Jacek Olszewski. - Trudno się dziwić. Niejednego z nas przeraziłby debiut w reprezentacji. Widać jednak, że zaczyna jej się podobać siatkówka. Wcześniej nie bardzo garnęła się do sportu. Teraz już odbija piłkę. Może w przyszłości pójdzie w ślady mamy.

(fot.TRICOLORS/East News)

5 z 7

Liliana Olszewska w 2015 roku

Liliana Olszewska w 2015 roku
Facebook.com//jacek.olszewski.161 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=719573614818681&set=pb.100002981462763.-2207520000..&type=3&theater

Z wiekiem Liliana Olszewska robiła się coraz bardziej podobna do mamy.

6 z 7

Liliana Olszewska w 2019 roku

Liliana Olszewska w 2019 roku
Facebook.com//jacek.olszewski.161 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2260246670751360&set=pb.100002981462763.-2207520000..&type=3&size=1536%2C2048

Zdjęcie Liliany pokazał na Instagramie dumny tata. Przyznał, że trudno mu uwierzyć, że córka jest już szóstoklasistką.

A tak Liliana prezentuje się dziś. Niedawno wrzuciła nową fotkę na Instagram. 

7 z 7

Córka Agaty Mróz - Liliana

W 2020 roku 12-letnia wówczas Liliana pojawiła się w "Pytaniu na śniadanie", gdzie opowiadała o swojej pasji, czyli... siatkówce!

To jakoś samo wyszło, jak byłam mała. Podszedł do taty mój teraźniejszy trener i zapytał, czy nie chciałabym dołączyć do klubu. Ale wtedy nie byłam jeszcze pewna, czy chcę grać w siatkówkę. Dopiero później uznałam, że chcę spróbować i bardzo mnie wciągnęło. (...) Ja się tym nie chwalę, ale zawsze jest jakaś motywacja - powiedziała wówczas Liliana. 

Więcej - tutaj. 

Komentarze
Agnieszka Woźniak-Starak w rocznicę śmierci męża
Instagram
Newsy Agnieszka Woźniak-Starak uczciła rocznicę śmierci męża we wzruszający sposób
Mija rok od tragicznej śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Jego żona i bliscy upamiętnili go w piękny sposób.
Ewelina Błeszyńska
sierpień 19, 2020

Agnieszka Woźniak-Starak uczciła rocznicę tragicznej śmierci Piotra Woźniaka-Staraka w miejscu, gdzie zginął mąż. Właśnie mija rok od tej tragedii. Producent filmowy zmarł 18 sierpnia 2019 roku w wypadku na jeziorze Kisajno. Tragedia wstrząsnęła całą Polską, a jego żona po tym wydarzeniu na długi czas zniknęła z mediów , aby w spokoju przeżyć żałobę. W pierwszą rocznice śmierci jego Agnieszka Woźniak Starak wraz z rodziną i bliskimi uczcili jego pamięć w piękny sposób. Wspólnie wypłynęli na jezioro,  gdzie zginął PiotrcWoźniak-Starak, aby oddać my hołd.  Agnieszka Woźniak-Starak wypłynęła na jezioro w rocznicę śmierci męża Jak informuje "Fakt" - Agnieszka Woźniak-Starak w rocznice śmierci męża postanowiła wyjechać na Mazury. Wraz z Anną Woźniak-Starak oraz Jerzym Starakiem oraz innymi bliskimi wypłynęła na jezioro Kisajno, aby wrzucić do wody wieniec wraz ze zniczem. W ten wzruszający sposób wspólnie upamiętnili zmarłego Piotra.          Wyświetl ten post na Instagramie.                   Zabrałam męża na randkę do mojego ulubionego baru ☺️ @belleepoquewarsaw #magichour 🔮 Post udostępniony przez Agnieszka Woźniak-Starak (@aga_wozniak_starak) Lip 30, 2019 o 11:55 PDT   Dla bliskich Piotra Woźniaka-Staraka jezioro Kisjano  zawsze będzie szczególnym miejscem. W zeszłym roku o tej porze trwały poszukiwania producenta filmowego, który wpadł z motorówki podczas nocnego rejsu na jeziorze. Pogrzeb Piotra Wożniaka-Starak odbył się w posiadłośćc Staraków w Fuledzie na Mazurach....

Przeczytaj
Celine Dion i jej synowie
East News
Newsy Synowie Celine Dion mają już prawie 10 lat! Ależ oni się wyrośli!
Pamiętacie urocze bliźniaki Celine Dion? Dziś Eddy i Nelson mają już 9 lat! Czy są podobni do słynnej mamy?
Aneta Wikariak
sierpień 07, 2020

Synowie Celine Dion przyszli na świat w październiku 2010 roku. Gwiazda długo starała się o dzieci, ale ostatecznie pomogła jej metoda in vitro - podobnie jak w przypadku jej starszego syna, Rene Charlesa. Celine nie pokazuje często synów. Najbardziej znaną fotką było zdjęcie, kiedy Celine i jej mąż Rene Angelil przyjechali z dziećmi do Las Vegas, gdzie Dion miała kilkuletni kontrakt. Eddy i Nelson byli wtedy maleńcy. Niestety, rodzinne szczęście zniszczyła śmierć męża. 73-letni Rene Angelil zmarł w 2016 roku po długiej walce z rakiem krtani. Celine Dion opowiadała potem, jak ciężko było jej zmierzyć się z tą tragedią. Jednym ze sposobów było... kupno wielkiego łóżka, na którym gwiazda spadła razem z bliźniakami. Celine Dion o synach Celine w końcu udało się pogodzić z nieszczęściem - zaczęła śpiewać, brylowała na pokazach mody. Mimo że zawsze była szczupła, schudła jeszcze bardziej. Kiedy fani zaczęli się zamartwiać, że to efekt depresji, Celine Dion zdradziła tajniki swojej diety . Pytana przez dziennikarzy, jak udało jej się poradzić sobie z tragedią,  zdradziła: Moje pociechy poradziły sobie tak dobrze, że to one pomagają mi znieść ogromną stratę. Czuję również, że Rene pomaga nam. Słyszę w sobie głos: 'Jestem tutaj, dzieci są bezpieczne, dbaj o swoją pasję, spędzaj ten czas dobrze - mówiła. Celine Dion zawsze podkreśla, że najważniejsi są dla niej synowie. Kiedy Eddy i Nelson skończyli 9 lat napisała na Instagramie: "Podwójny śmiech i podwójna miłość. Jestem tak dumna ze swoich chłopców!"           Wyświetl ten post na Instagramie.              ...

Przeczytaj
Dariusz Siatkowski
East News
Newsy Tajemnicza śmierć Pawła z "Kogel Mogel"! Jej okoliczności wciąż nie zostały wyjaśnione! 
Dariusz Siatkowski zmarł 12 lat temu, a okoliczności jego śmierci nadal nie są do końca znane. Fani wysnuli dwie hipotezy.
Redakcja Wizaz.pl
grudzień 08, 2020

W ostatnich dniach pożegnaliśmy Katarzynę Łaniewską , dobrze znaną widzom z roli matki w "Koglu-moglu". Aktorka miała 87 lat , a ostatni raz mogliśmy zobaczyć ją w zeszłorocznej kontynuacji filmu "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3". W tej części nie zobaczyliśmy niestety innego kultowego aktora - odtwórcy roli Pawła, męża Kasi.  Dariusz Siatkowski zmarł w 2008 roku w niewyjaśnionych okolicznościach. Zobacz także:  Jak dziś wygląda Kasia z filmu 'Kogel-mogel'? Co się stało z Pawłem z "Kogel-mogel"? Z pewnością wszyscy z nas pamiętają historię miłośną Kasi i Pawła. Tych dwoje wpadło na siebie w restauracji, a Paweł od razu zwrócił uwagę na Kasię . Los sprawił, że mogli się spotkać ponownie - kobieta zostawiła torebkę, a zauroczony nią mężczyzna postanowił oddać jej ją osobiście. Choć z początku bohaterka filmu "Kogel-mogel" nie była przekonana, w końcu udało im się stworzyć szczęśliwy związek . Para wzięła ślub, a w kolejnej części czyli "Galimatias" mogliśmy śledzić ich dalsze losy.  Dariusz Siatkowski zmarł nagle w 2008 roku . Co się stało? Rodzina nadal nie mówi wiele na temat śmierci aktora. Do tej pory wiadomo jedynie, że został znaleziony martwy w pokoju hotelowym . W zasadzie wykluczono udział osób trzecich. Z nieoficjalnych informacji wynika, że możliwe są dwa scenariusze. Pierwszy to, że aktor zmarł nagle przez powikłania po zapaleniu płuc. Inne plotki mówią o tym, że Dariusz zmagał się z uzależnieniem od różnych substancji, co bezpośrednio przyczyniło się do zgonu. W chwili śmierci miał 48 lat.  Dariusz Siatkowski od najmłodszych lat był bardzo dobrze zapowiadającym się aktorem. Grywał na deskach wielu teatrów, ale największą sławę przyniósł mu właśnie...

Przeczytaj
Magda Gessler wspomina zmarłą mamę
Instagram @magdagessler_official
Newsy Magda Gessler celebrując Wszystkich Świętych pokazała zdjęcie zmarłej mamy. Fani: „jakie podobne”
Magda Gessler podzieliła się z fanami fotografią jej nieżyjącej już mamy. Internauci nie kryją zachwytu. To po niej gwiazda TVN odziedziczyła urodę.
Urszula Jagłowska
listopad 01, 2020

Wszystkich Świętych to czas zadumy, refleksji oraz wspomnień o tych, których pomiędzy nami już nie ma. Niestety tegoroczne święto, jest zupełnie inne od dotychczasowych. Do tej pory mogliśmy pielęgnować pamięć naszych zmarłych dekorując ich groby zniczami i kwiatami, jednak w tym roku, z powody wciąż rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa, rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy . Pozostaje nam  więc pogrążyć się w zadumie, a pamięć o naszych bliskich uczcić z dala od miejsca spoczynku bliskich. Tak też zrobiła Magda Gessler. Restauratorka we wzruszającym poście na Instagramie oddała cześć swojej zmarłej mamie.  Zobacz także:  Wszystkich Świętych 2020: tak dziś wyglądają groby gwiazd: Przybylska, Królikowski, Kora... Magda Gessler wspomina zmarłą mamę Magda Gessler należy do tych gwiazd, które są niezwykle aktywne w mediach społecznościowych. „Królowa polskiej gastronomii” za pośrednictwem swojego śledzonego przed ponad milion osób instagramowego konta, nie tylko dzieli się z obserwatorami zapowiedziami kolejnych projektów zawodowych, kulinarnymi poradami, a także makijażowymi, włosowymi i modowymi inspiracjami, ale również uroczymi scenami z życia rodzinnego.  Tym razem Magda Gessler postanowiła przy użyciu Instagrama wspomnieć swoją zmarłą mamę. Celebrytka, podobnie jak miliony Polaków, nie mogła w święto zmarłych udać się na cmentarz, by w zadumie pochylić się nad grobami bliskich, dlatego też w nowoczesny sposób postanowiła oddać cześć najbliższej zmarłej osobie. Kochani moc uczuć i wspomnień o najbliższych jest w nas... Nic innego nam nie pozostało... Ja kupiłam mamie kwiaty jej ulubionego koloru: chryzantemy złociste i światełko świec – napisała na Instagramie Magda Gessler.  Zobacz...

Przeczytaj