klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Gwiazda serialu "Klan" nie żyje... Agnieszka Kotulanka miała 61 lat

Serialowa Krystyna Lubicz zmarła 20 lutego 2018 roku. Smutną wiadomość potwierdziła rodzina aktorki. Jakie były przyczyny jej śmierci?
Milena Majak
luty 24, 2018

Nekrolog z informacją o śmierci aktorki ukazał się w "Gazecie Wyborczej". Wiadomość przekazała również Informacyjna Agencja Radiowa oraz serwis Filmpolski.pl

W dniu 20 lutego 2018 roku w wieku 61 lat zmarła nasza ukochana Mama Agnieszka Sas-Uhrynowska Kotulanka - czytamy w nekrologu.

Nabożeństwo żałobne ma zostać odprawione we wtorek, 27 lutego 2018 roku o godzinie 12:00 w parafii św. Józefa Oblubieńca przy ulicy Józefa Piłsudskiego 5 w Legionowie. 

Wielka Gala Flesz Fashion Night 2017! Zobaczcie relację z wydarzenia!

Przyczy śmierci Agnieszki Kotulanki

Przyczyny śmierci Agnieszki Kotulanki nie są znane. Od pewnego czasu głośno mówiło się o kłopotach zdrowotnych aktorki, między innymi o nadużywaniu alkoholu. Problem z biegiem lat nasilał się i w związku z osobistymi perturbacjami aktorka musiała w 2013 roku odejść z serialu "Klan", w którym to grała od 1997 roku.

Jej serialowy mąż, Tomasz Stockinger, w rozmowie z tygodnikiem "Świat i Ludzie" powiedział, że Agnieszka od zawsze była bardzo skrytą osobą i uparcie chroniła swoją prywatność. Nie zwierzała się nikomu ani też publicznie nie opowiadała o tym, co ją trapi. Wręcz unikała mediów. 

Koledzy z planu próbowali jej pomóc, trzymali za nią kciuki, ale Agnieszka Kotulanka postanowiła działać w pojedynkę. Jacek Borkowski, który również grał w "Klanie", nie dawał za wygraną i zapewniał, że "nie zamierza się poddawać w walce o powrót do zdrowia jego koleżanki". Rozmową i dobrym słowem próbował ją wspierać.

Kolorowa prasa wielokrotnie donosiła, że aktorka uczęszcza na specjalną terapię i czuje się coraz lepiej. Od pewnego czasu jednak nie pojawiały się żadne informacje na temat Agnieszki Kotulanki. Aż do dzisiaj...

Życie prywatne Agnieszki Kotulanki

Kotulanka w 1980 ukończyła wydział aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Rok później udało jej się obronić dyplom i dość szybko rozpoczęła karierę aktorską. Tuż po studiach związana była z warszawskim Teatrem Współczesnym.

Telewizyjny debiut zaliczyła w 1980 roku, kiedy to pojawiła się w "Śmierci komiwojażera". W tym samym roku zagrała również w kultowym serialu "Dom". Niedługo później otrzymała również angaż w takich produkcjach, jak: "Rośliny trujące" (1985), "Wielki wóz" (1987) i "Rzeka kłamstwa" (1987). W 1989 roku wyjechała razem z mężem do Kanady, gdzie przebywała dwa lata. Niestety związek rozpadł się i aktorka wróciła do Polski.

W późniejszych latach wystąpiła także w: "Aby do świtu" (1992), "O przemyślności kobiety niewiernej. Sześć opowieści z Boccaccia wziętych" (1994), "Niezawodny system" (1994). W jej dorobku znalazła się także rola w "Wielki tydzień" (1995).

Trudno jednak dyskutować z tym, że największą popularność przyniosła jej rola Krystyny Lubicz w serialu "Klan". Aktorka szybko zyskała sympatię widzów, czego efektem było zdobycie Telekamery w 2000 roku oraz nagrody czytelników pisma Teletydzień.

Agnieszka Kotulanka była żoną Jacka Sasa Uhrynowskiego, z którym miała dwoje dzieci - syna Michała oraz córkę Katarzynę.

Zdjęcie główne: East News 

Komentarze