Reklama

RUSZAJ SIĘ

Zmobilizuj się do choćby odrobiny ruchu zwłaszcza, jeśli pracujesz w trybie siedzącym lub stojącym. Spacer, lekki wysiłek fizyczny, proste ćwiczenia (np. napinanie i rozluźnianie mięśni nóg, prostowanie i podkurczanie stóp, poruszanie palcami u stóp, kręcenie stopami kółeczek) – to wszystko sprawi, że nogi odprężą się, a krążenie krwi się poprawi. Zacznij od robienia częstszych przerw w pracy, przespaceruj się po korytarzu, poruszaj się, rozluźnij. Nie skracaj drogi do domu, wysiądź przystanek wcześniej i przejdź ten kawałek na piechotę. Idealnym sposobem na obolałe nogi są też regularne masaże.

ZADBAJ O DIETĘ

Ogranicz spożywanie soli. Jej nadmiar prowadzi do problemów z żyłami oraz obrzęków, będących wynikiem zatrzymania wody w organizmie. Papierosy i alkohol z kolei powodują rozszerzanie naczyń krwionośnych i przenikanie do tkanek większej ilości wody. Tak powstają obrzęki i opuchlizny, które utrudniają codziennie funkcjonowanie. Nadwaga również negatywnie wpływa na kondycję nóg (mięśni i stawów), które muszą wykonać dodatkową pracę, aby utrzymać zwiększoną masę ciała. Warto więc pomyśleć o diecie, dzięki której zrzucimy zbędne kilogramy.

ZAPANUJ NAD ZŁYMI NAWYKAMI

Nie noś zbyt wysokich obcasów. Optymalny ma około 3-4 cm. Jeśli jest wyższy, a do tego cienki, jesteśmy bardziej narażone na kontuzje nie tylko nóg, ale całego kręgosłupa. Unikaj solarium. O jego szkodliwości nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Do powszechnie znanych informacji o ryzyku raka skóry i przedwczesnego starzenia, dodajmy fakt, że wysokie temperatury rozszerzają naczynia krwionośne i upośledzają przepływ krwi w stronę serca. Kontroluj pozycję, w której siedzisz. Trzymając nogę na nodze zaburzamy naturalny rytm krążenia krwi, co może przyczynić się do powstania żylaków.

POMÓŻ SWOIM NOGOM

Wszystkie te porady pomogą ci zadbać o zdrowie twoich nóg, ale jeśli objawy już wystąpiły, twoje nogi są często ociężałe, obrzmiałe, albo pojawiają się na nich „pajączki”, sięgnij po środki, które pomogą przywrócić im formę. Mogą to być suplementy diety (np. Lioven Active Tabs), które korzystnie wpływają na kondycję nóg, czy też doraźne żele, takie jak Lioven, który - idealnie sprawdzając się przy masażu - zmniejsza uczucie zmęczenia i ciężkości nóg, przyjemnie relaksuje i odpręża oraz nawilża i odżywia skórę. Oba preparaty, dzięki wyjątkowym i unikalnym składom (Lioven Active Tabs: hesperydyna 50mg, borówka czarna 300mg, pestki winogron 150mg, witamina C 60mg., Lioven żel: Heparyna 200IU, arnika 0.5%, kasztanowiec 6%, oczar 6%) idealnie wspomagają codzienną pielęgnację twoich nóg.

Korzyści terapii komplementarnej, czyli jednoczesnego stosowania żelu i tabletek:

Reklama
  • Kompleksowa ochrona i pielęgnacja nóg.
  • Bogata i wyjątkowa kompozycja składników czynnych biologicznie, które się wzajemnie uzupełniają, zapewniając optymalne działanie.
  • Korzystna cena terapii.
Reklama
Reklama
Reklama