klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
książka
Styl życia

Jak dobrze wykorzystywać każdą minutę i odrzucić niepotrzebny lęk - dowiecie się w styczniu!

Wciągająca powieść czy poradnik pozytywnego myślenia? W tym miesiącu każdy znajdzie coś dla siebie!
Agata Kufel
styczeń 17, 2018

Zima trwa w najlepsze - termometry wskazują coraz niższe temperatury, a padający śnieg rozjaśnia ponury, miejski krajobraz. Wyglądając przez oszronione szyby coraz częściej rezygnujemy z opuszczania domowego zacisza, wybierając kubek gorącej herbaty, wygodny fotel i... przyjemną lekturę.

Nagroda Redaktor Naczelnej Wizaż.pl dla firm kosmetycznych, które wspierają kobiety - oto laureaci!

Jakie książki warto przeczytać w styczniu?

Ten miesiąc zapowiada się bardzo pozytywnie - niezależnie od tego, co zobaczymy w wieczornej prognozie pogody ;) Beata Pawlikowska podpowie, jak dobrze czuć się we własnej skórze - w najnowszej odsłonie "Kursu pozytywnego myślenia" odpowie na szereg istotnych pytań, które pomogą odzyskać poczucie własnej wartości i odnaleźć dawno zagubione cele. Temat emocji podejmuje też psycholog dr Leszek Mellibruda - w książce "A może nie ma się czego bać?" wraz ze współautorką przygląda się popularnym przyczynom lęku i tłumaczy, jak czerpać z nich cenne informacje jednocześnie nie pozwalając, by zdominowały nasze życie.

W styczniu nie zabraknie też wciągających powieści - nieoczekiwana miłość, poruszająca droga do wewnętrznej przemiany, romans z dreszczykiem... To tylko niektóre z propozycji. Jedno jest pewne: nie zabraknie emocji!

Zajrzyjcie do naszej galerii i sprawdźcie, jakie nowości wydawnicze czekają na was w styczniu!

Zobacz też: Supermodne botki i seksowne kozaki - buty z wyprzedaży za mniej niż 100 zł

1 z 6

Iwona Majewska-Opiełka, "Szczęście dla każdego. Rozmyślania z psychologią w tle"

Iwona Majewska-Opiełka,

Ta książka jest o szczęściu, o życiu w poczuciu dobrze spędzanego czasu, z przekonaniem, że dostajemy od życia to, czego pragniemy. A jeśli nie czujemy, że dostajemy tego, czego chcemy, uwierzmy, że jest to to, co jest nam potrzebne do rozwoju, do wzrastania.

Szczęście to stan umysłu, i nie zawsze jest wysoko skorelowany z obiektywną sytuacją, w jakiej znajduje się konkretna osoba. W jego odczuwaniu kluczową rolę pełnią nie fakty z życiorysu i ich oprawa, ale raczej nastawienie, przekonanie i umiejętność koncentrowania się na jaśniejszej stronie życia. 

2 z 6

Audrey Carlan, "Ciało"

Audrey Carlan,

Mężczyźni niszczą kobiety. Zwłaszcza tacy mężczyźni jak Chase Davis. Przystojny, inteligentny, bogaty i wpływowy. Była bez szans. Arogancki, pewny siebie, władczy, wymagający… namiętny.

Kiedy wkroczył w jej życie, dopiero dochodziła do siebie po tym, jak wyrwała się z rąk swoich byłych mężczyzn. Przyjaciółki radziły jwj, żebym zaryzykowała. Otoczył ją takim blaskiem, że poraziła mnie prawda…

3 z 6

Leszek Mellibruda, Dagny Kurdwanowska, "A może nie ma się czego bać?"

Leszek Mellibruda, Dagny Kurdwanowska,

"Nie ogarniam" stało się słowem-wytrychem, które opisuje wszystkie sytuacje i doświadczenia, z którymi nie dajemy sobie rady. Jednocześnie wciąż snujemy plany, marzenia, chcemy realizować projekty.
Czy wymówkami racjonalizujemy i usprawiedliwiamy nasze lęki? W obawie przed zmianą i wysiłkiem z nią związanym, umacniamy bariery i barykady w naszych głowach? Czego właściwie się boimy? I czy naprawdę jest się czego bać?

4 z 6

J. Daniels, "Moje miejsce na ziemi"

J. Daniels,

Gdy Mia Corelli wraca na lato do Alabamy, żeby spędzić je z Tessą, najlepszą przyjaciółką z dzieciństwa, jedyną rzeczą, jakiej się obawia, jest spotkanie z bratem przyjaciółki, Benjaminem Kelly. Mia nienawidzi go z całego serca i nie chce go już więcej oglądać.

Ben nie może zapomnieć o dziewczynie, z którą spędził noc, i jest przekonany, że już nigdy jej nie spotka - aż do następnego popołudnia, gdy widzi ją na leżaku, opalającą się
z jego siostrą. Mia chce go nienawidzić, chociaż nie potrafi o nim zapomnieć. Ben chce udowodnić, że nie jest już tym samym okrutnym chłopakiem sprzed kilku lat. Co się stanie, gdy osoba, o której istnieniu chce się zapomnieć, staje się osobą, bez której nie można żyć?

5 z 6

Beata Pawlikowska, "Jestem pozytywnym wojownikiem"

Beata Pawlikowska,

Jak polubić samego siebie i odzyskać wiarę we własne możliwości? Czy można uporządkować wewnętrzny chaos i nauczyć się pozytywnego myślenia? Odpowiedzi na te i inne pytania udziela Beata Pawlikowska w najnowszej odsłonie Kursu pozytywnego myślenia pt. "Jestem pozytywnym wojownikiem".

6 z 6

Agnieszka Szygenda, "Odnaleziony po latach"

Agnieszka Szygenda,

Kto z nas czasami nie ma ochoty rzucić wszystkiego i zmienić swojego życia? Główny bohater powieści, samotnie wychowujący nastoletniego syna, w ciągu jednego miesiąca traci pracę, syna i zdrowie. Ale kiedy wszystko się wali, może to oznaczać, że świat chce nam pomóc zbudować siebie inaczej, od nowa. Niektórym zdarzeniom trzeba po prostu pozwolić się zadziać.

Czterdziestokilkuletni mężczyzna wyprowadza się na drugi koniec Polski, żeby przed sobą uciec, a w konsekwencji siebie znajduje. W nowym domu odkrywa ukryty pod podłogą właz do piwniczki, która skrywa tajemnicę z czasów II wojny światowej…

Komentarze