klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Jak odmówić, żeby się nie obraził?/fot. iStock.com
Styl życia

Jak odmówić seksu, żeby on się nie obraził ani nie... zdradził

Od tygodnia mówisz, że boli cię głowa, a on zachowuje się, jakby miał zaraz eksplodować? Jeśli nie masz ochoty na seks, nie zmuszaj się do współżycia, ale zaproponuj partnerowi rozkoszną alternatywę. Na pewno pójdzie na ten układ!
Anna Konieczyńska
styczeń 27, 2017

Gdy on nie ma ochoty na romantyczny wieczór, bo wkurzył go szef, jest zmęczony po treningu albo woli iść na piwo z kolegami, potrafisz obrazić się na kilka kolejnych dni. Kiedy on stroi fochy, gdy ty mówisz, że dzisiaj nie jest ten dzień, dziwisz się, że jest taki wrażliwy. Pamiętaj, że on też ma uczucia! A sfera seksualności jest dla niego szczególnie ważna. Co robić, gdy nie masz ochoty na seks, nawet jeśli miałaś noworoczne postanowienia, że zostaniesz boginią seksu?

Zamiast asertywnie wyrzucać z siebie „nie, nie, nie”, potraktuj rozmowę z partnerem jak negocjację. Jeśli dzisiaj nie pójdziemy do łóżka, jutro proponuję ci seks w samochodzie albo w miejscu publicznym. Chociaż nie mam ochoty, żeby być dotykaną, mogę dotykać ciebie. Nie czuję się atmosfery, ale może mnie zachęcisz?

Mężczyzn kręci, gdy przejmujesz inicjatywę.

Sprawdź, jak odmówić, żeby on... nawet tego nie zauważył.

1 z 5

Zaproponuj alternatywę

Zaproponuj alternatywę

Jesteś zmęczona, myśli zaprząta ci nieskończony projekt w pracy, a może po prostu nie chcesz być dzisiaj dotykana? On z pewnością nie obrazi się na twoją odmowę, jeśli zaproponujesz mu coś w zamian... Może pójdziecie do kina na kolejnego „Supermana”, żeby mógł bawić się jak mały chłopiec? A może ugotujesz mu jego ulubioną (niekoniecznie zdrową) potrawę? Wtedy na pewno zapomni, że choć przez chwilę mogło mu być przykro.

2 z 5

Zróbcie sobie seksowny seans

Zróbcie sobie seksowny seans

Najchętniej schowałabyś się pod kocem z gorącą czekoladą i komedią romantyczną? Nie zmuszaj go do babskiego seansu, a zamiast tego wybierz dla niego film dla dorosłych. Może nawet sama zechcesz skosztować owocu zakazanego? Film erotyczny potrafi być niezłą lekcją seksu, nie mówiąc już o tym, że urozmaica wasze pożycie, dając pożywkę dla wyobraźni. A jeśli znajdziesz siłę, by wyjść spod koca, idźcie na „Sztukę kochania", która właśnie weszła do kin. 

3 z 5

Dziękuję, może za chwilę?

Dziękuję, może za chwilę?

Mężczyźni często traktują odmowę jako ostateczną obrazę, bo przecież nie pragnąc ich w każdej sekundzie życia, uznajesz, że nie są godni pożądania. Nawet jeśli to mocno przesadzona teoria, pozwól facetom na wrażliwość – oni wcale nie są tacy pewni siebie, jakich udają. Żeby nie zranić ich uczuć, odmawiając, dodaj, że to póki co, jesteś głodna/zmęczona/zapracowana, ale wrócicie do rozmowy za godzinę/dwie/trzy. Brzmi jak niezła taktyka negocjacyjna, prawda? 

4 z 5

Przedstaw mu kuszący (!) scenariusz następnego zbliżenia

Przedstaw mu kuszący (!) scenariusz następnego zbliżenia

Dzisiaj naprawdę nie jest twój dzień? Jutro będzie lepiej! Powiedz partnerowi uczciwie, że go uwielbiasz, ale seks jest ostatnią rzeczą, o jakiej myślisz. Za to jutro... zaaranżujesz sytuację jak z romansu – seks w samochodzie albo kolację nago. Sama obietnica takich ekscesów podniesie temperaturę w waszym związku:)

5 z 5

Niech wejdzie w rolę zdobywcy

Niech wejdzie w rolę zdobywcy

Popytałyśmy koleżanek, co mówią partnerowi, gdy nie mają ochoty na seks. „Wyciągnięty dres i majtki jak z Bridget Jones - ostudzą każdego faceta. Nie trzeba nawet nic mówić", „Trzeba go przekarmić - pizza i piwo na kolację - i będzie myślał tylko spaniu", „Zaczynam rozmawiać o planowaniu rodziny i dzieciach. Zawsze działa". I ostatnie: „Mówię mu, żeby się postarał, stworzył atmosferę. Bo brakuje mi romantyzmu". Wtedy partner albo odpuszcza, albo zapala świeczki, puszcza ulubioną muzykę, nalewa wino... . I nagle się okazuje, że może jednak masz ochotę na seks...

Komentarze