Wejdź
Styl życia

Kierunek wakacje! O czym pamiętać planując wyjazd?

O co zadbać przed wyjazdem na urlop? Podpowiadamy!
Materiał partnera
czerwiec 26, 2019

Obierz odpowiedni kierunek

Wiele czynników ma wpływ na to, gdzie powinniśmy jechać. Jeśli marzymy o odpoczynku i kontakcie z naturą, warto wybrać góry lub mazurskie jeziora. Zaletą takich wakacji jest spokój, okazja do aktywności fizycznej, odpoczynek od zgiełku miasta, cisza. Wolisz jednak zaznać rozrywki? Odpowiednie będą city-breaki lub różnego rodzaju kurorty. Ważne, by było tam dużo ludzi, a atrakcje znajdą się same. Popularne turystyczne miejsca zapewnią nam szereg atrakcyjnych rozrywek i sprawią, że na pewno nie będziemy się nudzić. Kierunków jest tak wiele, że warto za każdym razem wybierać coś nowego. Jeśli dysponujesz większą gotówką, warto wybrać się na egzotyczne wakacje. Poznawanie nowych kultur zawsze pomaga nam się rozwijać. Na takich wyjazdach powstaje wiele nowych wspomnień, którymi można dzielić się ze znajomymi i rodziną. W ostatnim czasie popularne są kierunki azjatyckie: Tajlandia oraz Japonia.

Dobierz współtowarzyszy

Tak samo ważne jak to, gdzie jedziemy jest to, kogo zabieramy w podróż. Od tego będzie zależeć charakter wyjazdu. Jeśli wyjeżdżamy ze znajomymi, zazwyczaj zależy nam na dobrej zabawie i drobnych szaleństwach. Oznacza to więcej imprez i wakacyjnego luzu. Nieco inne będą wakacje z rodziną – spokojniejsze, bardziej zorganizowane, ale to nie znaczy nudne! Nie masz pary? Czas wybrać się na prawdziwie singielskie wakacje! Marzą się niejednej ustatkowanej osobie. Możesz zabrać na przyjaciółkę lub siostrę. Taki wyjazd zapamiętacie na długo!

Zadbaj o komfort dojazdu

Góry, morze i  inne dalekie kierunki wymagają dobrego dojazdu. Brak komfortu w tej kwestii może zepsuć nam nawet najbardziej obiecujący wyjazd. Dlatego nie warto oszczędzać na transporcie. Jeśli jedziemy na wymarzone wakacje, dobrze żeby był bezpośredni i wygodny. Najbardziej sprawdza się samochód, którym dociera się wprost do celu. Na rynku dostępne są różne modele polecane na wakacyjne wyjazdy. Ważne, by samochód spełniał twoje oczekiwania i był dostosowany do rodzaju wyjazdu. Najnowsze technologie i aż trzy różne wersje oferuje marka Škoda w swoim nowym modelu SCALA.

 

Škoda Scala na polskim rynku

Nowa Škoda Scala posiada zaawansowane systemy z zakresu bezpieczeństwa i komfortu oraz najnowsze technologie. Model został pozytywnie odebrany i zebrał wiele dobrych opinii. To połączenie nowoczesnych multimediów, przestronnego wnętrza i dużego bagażnika. W bazowej wersji Active znajdują się systemy bezpieczeństwa: asystent pasa ruchu, funkcja awaryjnego hamowania, elementy podnoszące komfort użytkowania; klimatyzacja manualna czy kolorowy ekran dotykowy oraz reflektory LED. W wersji Ambition dodano 16-calowe obręcze kół ze stopów metali lekkich, reflektory przeciwmgielne i czujniki parkowania z tyłu. Ta wersja sprawdzi się na bardziej ekstremalne warunki. Trzecia wersja SCALI - Style posiada ponadto podgrzewane fotele, system bezkluczykowy oraz wiele innych udogodnień. Škoda jest jednym z najdłużej działających producentów pojazdów na świecie. 

artykuł powstał z udziałem marki Škoda

zdjęcia: materiały PR, Adobe Stock

Komentarze

Nasze akcje