klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
seksowan kobieta z kokardą na pupie
Styl życia

Mężczyźni o tym marzą, a my? Jak to jest naprawdę z seksem analnym...

Eksperymenty w łóżku to nie dla mnie. Boję się... Ile razy to sobie powtarzałaś? Z drugiej strony skrycie każda z nas chciałaby się poczuć jak Anastasia Steele i odkryć swoje pragnienia - niekoniecznie te grzeczne.
Marta Tabiś-Szymanek
luty 17, 2017

Każda z nas usłyszała na pewno kiedyś to pytanie: Czy możemy spróbować seksu analnego? Nie oszukujmy się - faceci o tym marzą, a kobiety... się tego boją. Seks analny to bowiem temat trudny, budzący kontrowersje, nierzadko kojarzony z bólem, czy wulgarnością. Jednak ile w tym prawdy?

Nie poruszamy tego tematu bez przyczyny. Głośno wstydzimy się o tym mówić i pytać, ale właśnie w internecie bardzo często szukamy informacji na temat seksu "od tyłu". Ten wątek pojawia się we wszystkich dyskusjach, same przyznajcie, ile razy rozmawiałyście o tym z przyjaciółkami (a ile razy chciałyście, a się wstydziłyście...).

Także na naszym wizażowym forum dziewczyny o tym piszą:

"Zauważyłam rozmawiając z moimi koleżankami, że to bardzo delikatny, drażliwy temat, niejako temat tabu wywołujący wypieki na policzkach, zgorszenie, zawstydzenie. Bywa uważany za synonim perwersji i wyuzdania. Jak to jest w waszym przypadku?". 

W odpowiedzi Wizażanki piszą o swoich doświadczeniach:

"Ja kiedyś miałam do seksu analnego dość radykalne podejście - uważałam, że nie do seksu służy akurat ta część ciała... Mój TŻ (dla niewtajemniczonych forumowiczek  "Towarzysz Życia") jednak przekonuje mnie powoli, że jest to coś ciekawego, innego, a nawet przyjemnego... To kwestia podejścia i delikatności partnera".

Taka forma zbliżenia bez wątpienia może dać wiele przyjemności nie tylko twojemu partnerowi, ale też tobie.
Jednak zanim zdecydujesz się na podobne eksperymenty koniecznie zajrzyj do naszej galerii. Na pytania o seks analny odpowiedziała nam seksuolożka dr Agata Loewe z warszawskiego Instytutu Pozytywnej Seksualności

1 z 4

Nic na siłę

Nic na siłę

Odpowiednie podkręcenie atmosfery przed zbliżeniem niezaprzeczalnie sprawi, że seks będzie jeszcze bardziej namiętny. W przypadku stosunku analnego istotną kwestią jest to, byście byli rozluźnieni i podnieceni, w przeciwnym wypadku oboje możecie się zrazić, a bolesne doświadczenie na długo zapadnie w waszej pamięci.
"Warto pamiętać o tym, że trzeba poćwiczyć swoje mięśnie. Najlepiej zacząć od samodzielnych, bardzo delikatnych prób pod prysznicem. Najpierw musimy być pewni, że sami umiemy w tym temacie sobie zaufać - dopiero potem partnerowi", mówi w rozmowie z Wizaz.pl dr Agata Loewe, psychoterapeutka, seksuolożka, założycielka warszawskiego Instytutu Pozytywnej Seksualności.

2 z 4

Lubrykanty

Lubrykanty

Pozwól, by ukochany delikatnie pieścił cię dłonią dodając do tego odrobinę pobudzającego żelu intymnego. Powolne i subtelne pieszczoty działają cuda. Odbyt jest strefą niezwykle erogenną, często pomijaną przy grze wstępnej, a odpowiednie nawilżenie i uciskanie wokół, przyniesie ci wiele rozkoszy, ale też pozwoli rozluźnić mięśnie. Dzięki temu sama penetracja będzie mniej bolesna.
"Bardzo ważne jest dbanie o higienę przy seksie analnym. Hemoroidy są absolutnym przeciwskazaniem, trzeba też zastanowić się nad tym, co jemy i pijemy przed stosunkiem - wszystkie produkty wzdymające czy też obciążające żołądek są absolutnie zakazane", tłumaczy nam dr Agata Loewe. 

3 z 4

Czy to naprawdę boli?

Czy to naprawdę boli?

Pamiętasz jak to było, kiedy przeżywałaś swój pierwszy raz? W wypadku stosunku analnego jest podobnie. Wszystko jest w naszej głowie. Boimy się tego, czego nie znamy. Jeśli nie zdecydujesz się na taką rozkosz, nigdy nie dowiesz się, czy daje przyjemność. Wiele kobiet przyznaje się do tego, że stosunki analne niezwykle je stresują, co przekłada się na nieodczuwanie przyjemności z takiego rodzaju zbliżenia. Z kolei te, które ufają swoim partnerom, jawnie mówią o swoich potrzebach, potrafią się zrelaksować w obecności ukochanego i są przez niego odpowiednio stymulowane, podkreślają, że nic nie dawało im większego upojenia, jak właśnie seks analny.
"Kobietom seks analny kojarzy się z nomenklaturą porno. Wiele z nas myśli, że partner chce je portraktować, jak kobiety z filmów dla dorosłych. Dlatego tak wiele zależy od partnera, jego podejścia to tego tematu i delikatności", opowiada seksualożka z Instytutu Pozytywnej Seksualności.

4 z 4

Faceci kochają takie pieszczoty ponieważ…

Faceci kochają takie pieszczoty ponieważ…

Faceci kochają takie pieszczoty ponieważ taki rodzaj seksu daje zupełnie inne doznania. Poczynając od tego, że jest niczym zakazany owoc. I choć wielu mężczyzn jeszcze nigdy go nie próbowało, każdy z nich o nim marzy. Marzy o pójściu o krok dalej, o dawaniu przyjemności. I nie oszukujmy się – każdy facet w momencie ekstazy chce słyszeć krzyk rozkoszy swojej partnerki, a seks analny bez wątpienia to gwarantuje.  
"Seks analny wiąże się przede wszystkim z zaufaniem. Dlatego jeśli w przeszłości ktoś miał nieprzyjemne doświadczenia związane z seksem analnym, nie chce próbować znowu. A warto :)", mówi dr Agata Loewe. 

Komentarze