Ivostin
Wyniki testu
Maski Jumiso
Chcę testować
krem Toleriane Dermallergo
Wyniki testu
Kosmetyki Mixa
Wyniki testu
Maskara AA
Chcę testować
Pomadki Lip Me Up
Chcę testować
Produkty Dr Skin Clinic
Chcę testować
Serum Lirene
Laureaci
Bourjois
Laureaci
Kosmetyki Rosie
Laureaci
Kosmetyki Neutrogena
Laureaci
kosmetyki Marc Anthony
Laureaci
Kosmetyki Rimmel London
Chcę testować
Kosmetyki Eveline Cosmetics
Laureaci
Kosmetyki Vegaya
Laureaci
Produkty Inveo
Laureaci
Kosmetyki Syoss
Wyniki testu
Kosmetyki Bielenda
Laureaci
kosmetyki Lift4Skin
Laureaci
kosmetyki Pomegrace
Laureaci
Szumowski zapewnia, że można "spokojnie rezerwować rodzinne wakacje"
Styl życia

Minister Szumowski zapewnia, że można "spokojnie rezerwować rodzinne wakacje"

Minister zdrowia zapewnia, że w lipcu i sierpniu można rezerwować rodzinne wakacje w kraju. Sytuacja hoteli na chwilę obecną nie jest zagrożona. Ma się ona natomiast inaczej w stosunku do wyjazdów zorganizowanych.

Tegoroczne wakacje będą inne niż wszystkie. W tym roku niewskazane będą zatłoczone plaże, swobodne spacery po deptaku wśród tłumnie zgromadzonych turystów. Niemniej jednak podróże po kraju będą możliwe. W wywiadzie dla "Super Expressu" minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że spokojnie można rezerwować rodzinne wakacje w kraju, a niebawem w Polsce pójdziemy również do kina. Jak zaznaczył, prawdopodobieństwo ponownego zamknięcia hoteli jest niewielkie, jednak niewykluczone. Wciąż pod znakiem zapytania stoją obozy i kolonie.

To jest dużo większy problem niż wyjazd rodzinny do hotelu nad morze czy w góry - powiedział Szumowski.

Co natomiast z wyjazdem za granicę?

Zobacz także: Długa lista obostrzeń dla kolonii i obozów dla młodzieży

Szumowski zapewnia, że można

Źródło: iStock

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Gdzie będziemy mogli wyjechać na zagraniczne wakacje?

Wiele krajów zamknęło granice dla turystów, jednak teraz stopniowo otwierają się na podróże i obcokrajowców. W sezonie letnim, a nawet już w czerwcu niektóre z nich uruchomią turystykę, jednak z pewnymi ograniczeniami.

My również zakładamy, że jeśli sytuacja będzie się rozwijać nie w szybszym tempie niż ma to miejsce teraz, to po 15 czerwca będzie możliwe otwarcie granic. Mówię to z dużą rezerwą - mówiła w ostatnim czasie Jadwiga Emilewicz.

W jakich krajach będziemy mieli możliwość spędzenia wakacji?

  • Włochy - otwierają granice 3 czerwca dla obywateli krajów UE, jak również strefy Schengen, Wielkiej Brytanii, Andory, Monako, San Marino.
  • Grecja - planowane otwarcie granic od 15 czerwca i otwarcie tzw. korytarzy turystycznych. Możliwe wcześniejsze uruchomienie turystyki dla krajów Europy Centralnej i Wschodniej.
  • Wyspy Kanaryjskie - wakacje z paszportem medycznym i potwierdzonym stanem zdrowia.
  • Turcja - planowane testy na obecność koronawirusa na lotniskach.
  • Cypr - planowane otwarcie na turystykę od 9 czerwca ze skupieniem się na obywatelach krajów Bliskiego Wschodu.
  • Wielka Brytania - planowane mosty powietrzne i zwolnienie z kwarantanny obywateli krajów o niskim stopniu zarażeń koronawirusem.

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Źródło: PolsatNews

Planowane daty otwarcia granic - jest plan rządu
Styl życia
Planowane daty otwarcia granic - jest plan rządu
Granice zostaną otwarte jeszcze w czerwcu? Wszystko na to wskazuje. Będzie to jednak otwarcie częściowe. Rząd pracuje nad przygotowaniem listy krajów, do których podróż będzie wiązała się z kwarantanną.

W związku z epidemią koronawirusa granice Polski pozostają zamknięte. Wyjątek stanowią osoby, które pracują w innym kraju lub wracające do Polski. Rząd ma jednak już opracowany plan ich otwierania. Nie możemy jednak liczyć na całkowite otwarcie się na inne kraje- będzie ono odbywało się stopniowo. 10 czerwca ma zostać podjęta ostateczna decyzja. Wiadomym już jest, że w pierwszej kolejności otwarte zostaną granice z krajami strefy Schengen. Mowa o granicy z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą. Zobacz także: Zakaz lotów przedłużony - podano nową datę Źródło: iStock Kiedy otwarcie granic w Polsce? Rząd ma w planach stworzenie listy krajów, która byłaby wykazem państw, do których będzie można podróżować, a do których podróż wiązałaby się z 14-dniową kwarantanną. Wśród branych pod uwagę  dat częściowego otwarcia granic znajdują się dwa terminy . Są nimi  22 lub 29 czerwca. Możemy się więc spodziewać, że jeszcze w czerwcu będziemy mogli przekroczyć granicę bez konsekwencji w postaci przymusowej izolacji. Podróż poza kraj może wiązać się ze spisaniem danych kontaktowych i wyrywkową kontrolą temperatury. Nie są przewidziane dodatkowe obostrzenia.  Na podróżowanie zezwoliły już kraje, takie jak Albania, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Islandia, Litwa, Łotwa i Estonia, Niemcy, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria oraz Włochy, jednak w niektórych przypadkach obowiązkowa jest 14-dniowa kwarantanna. Źródło zdjęcia głównego: ROBERT STACHNIK/REPORTER

sycylia będzie dopłacać turystom
iStock
Styl życia
Chcesz w tym roku pojechać na wakacje? Ta wyspa będzie dopłacać turystom do urlopu
Sycylia chce po pandemii przyciągać turystów poprzez system specjalnych dopłat. Można liczyć m.in. na zwrot połowy kosztów biletu lotniczego.

Włochy to jedno z państw, które pandemia koronawirusa dotknęła w największym stopniu. Więcej zachorowań jest tylko w Stanach Zjednoczonych oraz w Hiszpanii. Gospodarka Włoch bardzo ucierpi ze względu na koronawirusa , z którym teraz bardzo mocno kojarzą się Włochy. Do tej pory turystyka stanowiła aż 13 proc. PKB kraju, a wszystko wskazuje na to, że turyści będą obawiali się wyjazdu do Italii. Sycylia znalazła jednak sposób na to, aby zachęcić turystów do przyjazdu - uruchomi system specjalnych dopłat dla przyjezdnych.  Zobacz także:Spray na koronawirusa, który chroni powierzchnie przez 90 dni dostępny od maja Sycylia będzie dopłacać turystom do przyjazdu Według informacji podawanych przez "The Times", osoby spędzające urlop na Sycylii będą mogły skorzystać z przygotowanych dla nich voucherów. Na ten moment "dopłaty" mają obejmować: zwrot połowy kosztów biletu lotniczego,  zniesienie opłat za wizyty w muzeach,  zwrot kosztów za co trzeci nocleg w sycylijskim hotelu.  Władze wyspy na dopłaty mają przeznaczyć aż 50 mln euro. Choć oferta wyspy wydaje się być bardzo kusząca, należy pamiętać o tym, że granice państwa nadal pozostają zamknięte i nie wiadomo, kiedy zostaną otwarte. Możliwe, że nie wydarzy się to nawet przed wakacjami. Dodatkowo nie wiadomo, kiedy na nowo zostaną uruchomione regularne loty linii lotniczych.  Choć Sycylia chce przyciągać turystów, Giuseppe Conte studzi zapał. Premier Włoch mówił o tym, że chciałby poluzować wiele obostrzeń, ale taka decyzja byłaby po prostu nieodpowiedzialna. Dlatego na wakacje na Sycylii będzie trzeba prawdopodobnie jeszcze trochę poczekać.  Chcesz uwiecznić każdą chwilę spędzoną na urlopie? Zainwestuj w aparat fotograficzny. Pobierając zniżkę ze strony neonet kod rabatowy , na pewno nie przepłacisz. Zobacz także: Jak w tym roku będą wyglądały wakacje. Opowiada rzecznik rządu

Hiszpania i Włochy przygotowują się do otwarcia turystyki
Styl życia
Hiszpania i Włochy przygotowują się do otwarcia turystyki
Mimo że świat nadal trawi koronawirus, niektóre kraju już teraz myślą o wznowieniu turystyki. Hiszpanie rozważają wprowadzenie specjalnych opasek. Włosi mają jeszcze bardziej szalony pomysł.

Do tej pory oba te kraje zbijały co roku fortunę na odwiedzających je turystach. Tegoroczne wakacje są niestety wielką niewiadomą. Jednak Hiszpania oraz Włochy, mimo kryzysu spowodowanego koronawirusem, starają się opracować plan naprawczy . Turystom trzeba przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo, a jak wiadom, oba te kraje zostały silnie dotknięte COVID-19 . Plan jest dość szalony i oprócz noszenia masek zakłada również dezynfekowanie plaż - w tym oczywiście piasku . Zdjęcie: istockphoto.com Włochy otworzą się na wakacje? Dla Hiszpanii i Włoch turystyka była bardzo ważnym elementem napędzającym gospodarkę. Tylko w 2019 roku kraj z Półwyspu Iberyjskiego odwiedziło prawie 84 mln turystów* , a kraj z Półwyspu Apenińskiego 55 mln turystów* . Niestety w tym roku przez COVID-19 straty z tego tytułu mogą być ogromne. Liczy się je podobno już w miliardach... Hotele, miejsca noclegowe, restauracje oraz zabytki są zamknięte dla mieszkańców tych krajów, a co dopiero turystów.  Zobacz także: Kiedy wypadnie szczyt zachorowań w Polsce? Podano datę! Ratowanie zbliżającego się sezonu wakacyjnego może być trudne, ale okazuje się, że wcale nie niewykonalne. Branża turystyczna sugeruje, że bezpiecznym rozwiązaniem będzie wprowadzenie dezynfekcji piasku oraz obowiązek noszenia masek . Pierwsze może być utrudnione ze względu na samych turystów, a drugie ze względu na temperaturę. Jak podaje TVN24, włoski hotelarz Amorino De Zotti planuje zmniejszyć ilość plażowych parasoli tak, aby oddzielić gości na przyhotelowym odcinku plaży. Liczy także na samoczyszczącą łazienkę z automatycznym systemem odkażania.  - Co roku mamy pięćdziesiąt tysięcy parasoli, ale tym razem rozłożymy dwadzieścia pięć tysięcy w odpowiednich odległościach, zgodnie z przepisami, ale chcemy je otworzyć - mówi TVN24 właściciel hotelu w Jesolo. Czy spędzimy wakacje w...

Iga Krefft z "M jak Miłość" utknęła w Azji przez koronawirusa! Apeluje o pomoc na Instagramie
Newsy
Iga Krefft z "M jak Miłość" utknęła w Azji przez koronawirusa!
Wakacje Uli z "M jak Miłość" zamieniły się w koszmar. Iga Krefft nie może wrócić do Polski. Obecnie przebywa w Bangkoku i nie wie, co dalej robić...

Uwielbiana przez wszystkich aktorka "M jak Miłość" nie może wrócić do Polski . Wszystkiemu winny jest szalejący koronawirus, przez którego polski rząd zdecydował się na drastyczne kroki i zamknął granice kraju. Iga Krefft nie ma pojęcia, co robić i błaga o pomoc. Iga Krefft nie może wrócić do Polski Rosnąca liczba osób zarażonych koronawirusem Sars-CoV-2 zmusiła polski rząd do zamknięta granic kraju. Wprowadzono stan  zagrożenia epidemiologicznego . Zostały zawieszone międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe dla obcokrajowców. Okazuje się jednak, że nawet Polakom trudno wrócić do ojczyzny . W Azji utknęła znana z serialu "M jak Miłość" aktorka.  Iga Krefft  zaplanowała miesięczną podróż po Azji jeszcze na długo przed wybuchem epidemii  koronawirusa . Mimo obecności groźnego patogenu, który w dodatku zaczął mutować , gwiazda nie miała zamiaru wracać do Polski . Koniec jej urlopu niefortunnie zbiegł się w czasie z kryzysową sytuacją w naszym kraju.  Wcielająca się w Ulę Iga Krefft przebywa obecnie w Bangkoku i na Instagramie apeluje o pomoc na Instagramie . Zdjęcie: Screen z InstaStories na Instagram.com/ofeliaigakrefft  Iga Krefft oszczędzała na te wakacje cały poprzedni rok po to, by przedostać się z Bali do Bangkoku i utknąć bez chwilowej możliwości powrotu do domu . Jak na takie sytuacje reaguje Ministerstwo Spraw Zagranicznych? Uruchomiono specjalną infolinię dot. możliwości przekraczania granic państw (+48 22 523 88 80). Dodatkowo polski rząd ma zorganizować loty czarterowe z kilku kierunków , ale szczegóły nie są jeszcze znane. Jeśli wasi bliscy znaleźli się w podobnej sytuacji, przekażcie im, że będąc za granicą powinni udać się do placówki dyplomatycznej . Jeśli dane państwo nie należy do Unii Europejskiej i nie ma w nim polskiej ambasady, kroki należy skierować do  konsulatu zawodowego , ponieważ mamy prawo do...

Nasze akcje
Uwielbiasz kosmetyki? Zostań ambasadorką JOKO Vege i wygraj cenne nagrody!
MAKIJAŻ

Zostań ambasadorką JOKO Vege i wygraj nagrody!

Natura wie, co dobre – odkryj swój zapach z COLABO
PIELĘGNACJA

Odkryj swój zapach z COLABO

Pielęgnacja skóry suchej
PIELĘGNACJA

Typy i podtypy cery – poznaj potrzeby swojej skóry

Pielęgnacja cery
PIELĘGNACJA

Kosmetyki do cery mieszanej – oto Wybór Wizażanek

Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
modne buty na jesień 2021
Moda

Modne buty na jesień 2021 - TOP 6 modeli, które będą hitem sezonu [Przegląd z sieciówek]

Aneta Zygmuntowicz
modne sukienki na jesień 2021 z sieciówek
Moda

Modne sukienki na jesień 2021 od 60 złotych. 5 propozycji z sieciówek, które musicie mieć w szafie!

Aneta Zygmuntowicz
efekty stosowania retinolu
Pielęgnacja

Retinol – efekty na trądzik i zmarszczki. Kiedy się pojawią i jakie są skutki uboczne?

Aneta Zygmuntowicz
odżywki emolientowe do włosów
Fryzury

Odżywki emolientowe do włosów - jaką wybrać i jak je stosować? [ranking najlepszych]

Laura Osakowicz
AZS na szyi
Pielęgnacja

Atopowe zapalenie skóry - przyczyny, objawy i sposoby leczenia

Julia Cichocka
fryzura z długich włosów
Fryzury

Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]

Aneta Zygmuntowicz
kurtka przejściowa na jesień 2021
Moda

Kurtki przejściowe na jesień 2021. Przegląd z sieciówek od 60 zł [Sinsay, Bershka, Zara, House, H&M]

Aneta Zygmuntowicz
płaszcze w kratę
Moda

Najmodniejsze płaszcze w kratę na jesień 2021 z sieciówek [Sinsay, Stradivarius, H&M, Tatuum, Mango]

Paulina Wierzchowiecka
pełne usta
Pielęgnacja

Pełne usta - jak uzyskać, jak dbać i jak malować?

Aneta Zygmuntowicz
nakładanie henny do brwi
Pielęgnacja

Henna do brwi - jak zrobić ją w domu, ile kosztuje i którą wybrać?

Paulina Wierzchowiecka
depilacja cukrowa
Pielęgnacja

Depilacja cukrowa - jak ją wykonać w domu? Przepis na pastę cukrową do depilacji

Katarzyna Dobrzyńska
jak używać roller do twarzy
Pielęgnacja

Jak używać rollera do twarzy, aby pozbyć się opuchlizny? [Krok po kroku]

Laura Osakowicz
bakuchiol najlepsze kosmetyki z roślinnym zamiennikiem retinolu
Pielęgnacja

Bakuchiol, czyli roślinna alternatywa retinolu. Jak działa i jak stosować?

Milena Majak
Dziewczyna z naturalnym makijażem
Makijaż

Naturalny makijaż - jak go zrobić krok po kroku?

Julia Cichocka
Kobieta ze zniszczonymi w
Fryzury

Zniszczone włosy - domowe sposoby i kosmetyki na przywrócenie im blasku

Milena Majak Julia Cichocka