klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Prawdziwe święto dla fanek kosmetyków naturalnych! EKOCUDA już w ten weekend

Dla miłośników kosmetyków inspirowanych naturą to wyjątkowy weekend. 21-22 kwietnia w Warszawie rządzić będą Ekocuda!
Natalia Kędra
kwiecień 19, 2018

W prestiżowej lokalizacji przy ulicy Brackiej, w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy, blisko 150 wystawców kosmetyków naturalnych, zarówno polskich, jak i zagranicznych spotka się ze swoimi odbiorcami. To pierwsze w historii Targów tak duże wydarzenie – do dyspozycji uczestników oddano aż trzy piętra! Poza częścią wystawienniczą, eksperci zdradzą praktyczne tajniki używania kosmetyków eko prowadząc warsztaty oraz otwarte wykłady. Wstęp na targi jest bezpłatny.

fot. Kamila Panasiuk

Bycie eko to przede wszystkim przemyślane wybory. Z roku na rok zwolenników tego podejścia do życia jest coraz więcej. W wymagającej rzeczywistości staramy się zadbać
o nasze zdrowie, dietę, kondycję. Produkty inspirowane naturą bardzo w tym pomagają. Kosmetyki, których używamy na co dzień, mają wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale także zdrowie. Warto więc budować własną świadomość, a dzięki temu dokonywać właściwych wyborów zakupowych. Ekocuda wychodzą naprzeciw tym potrzebom oferując dostęp do wiedzy, praktycznych wskazówek, dając jednocześnie możliwość spotkania pod jednym dachem miłośników kosmetycznych ekocudów z ich producentami/dystrybutorami.

Branża kosmetyków naturalnych bardzo się rozwija, dzięki temu podczas każdej edycji obok znanych i już lubianych marek, możemy przedstawić uczestnikom targów firmy debiutujące i ich produkty. Takie spotkanie to ważny moment dla obu stron. Z rozmówz wystawcami wiem, że dla wielu z nich, obecność na targach to pierwsze spotkaniez klientami, osobami, do których kierują swoje produkty. Prowadząc przed targami wyłącznie dystrybucję online, nie mieli możliwości bezpośredniej rozmowy. – mówi Zuzanna Mierzejewska, właścicielka marki Ekocuda. Dodaje: Choć wiosenne Ekocuda to już czwarta edycja, dreszczyk emocji niezmiennie nam towarzyszy, ponieważ do każdego spotkania podchodzimy jak do nowego wyzwania. Dokładamy wszelkich starań, by zarówno uczestnicy, jak i wystawcy byli zadowoleni z weekendu spędzonego na Ekocudach.

fot. Kamila Panasiuk

Ekocuda to jedyne takie targi, podczas których można poznać bliżej tak szeroką ofertę kosmetyków naturalnych, zarówno pielęgnacyjnych, jak i kolorowych. Jedną z marek, która od początku wspiera Ekocuda jest Annabelle Minerals.

Zdrowy, naturalnie wyglądający makijaż to marzenie każdej kobiety. Dzięki temu, że żaden ze składników zawartych w kosmetykach marki Annabelle Minerals nie znalazł się tam przypadkiem, kobiety robiąc przy ich użyciu codzienny makijaż, jednocześnie pielęgnują swoją skórę. Jest to możliwe dzięki połączeniu rozświetlającej miki, antybakteryjnego tlenku cynku, chroniącego przed promieniowaniem słonecznym dwutlenku tytanu oraz odpowiedzialnych za kolor tlenków żelaza - mówi Anna Szczerba, założycielka Annabelle Minerals.

Wiosenna edycja to już czwarta okazja do spotkania wystawców z ich klientamiw stolicy. Ekocuda z roku na rok się rozwijają i w 2018 roku zagościły w Gdańsku, pierwszym mieście poza Warszawą. Trwają rozmowy z kolejn ymi miastami, które będą otwarte na przyjęcie targów do kalendarza wydarzeń.

Wstęp na Targi jest bezpłatny. Wystarczy przyjść, aby móc zapoznać się z ponad 150 markami kosmetyków, wypróbować ich, powąchać, zasięgnąć praktycznych porad i być może na zawsze zmienić swoje podejście do codziennej pielęgnacji i makijażu.

Sponsorem strategicznym wydarzenia jest marka Naturativ, specjalizująca się w naturalnych kosmetykach pielęgnacyjn ych. Jedyna polska marka z międzynarodowym certyfikatem naturalności NATRUE.

Więcej informacji:

www.ekocuda.com

www.facebook.com/ekocudacom 

www.instagram.com/ekocuda 

 

fot. Kamila Panasiuk

Komentarze
Fotolia, materiały PR
Pielęgnacja Pielęgnacja w harmonii z naturą
W poszukiwaniu sposobów na zdrową i piękną skórą należy pamiętać, że dobra pielęgnacja powinna być nie tylko skuteczna, ale też odpowiedzialna oraz bezpieczna – nie tylko dla nas, ale także dla środowiska.
Materiał partnera
październik 25, 2016

Ochrona środowiska to temat, który we współczesnym świecie ma większe znaczenie niż kiedykolwiek wcześniej . Coraz więcej z nas ma świadomość, że życie w możliwie jak najlepszej harmonii z naturą nie sprowadza się tylko do takich (jakkolwiek bardzo ważnych) działań, jak rozsądne gospodarowanie wodą i segregacja śmieci – obejmuje znacznie więcej zagadnień związanych z codziennym życiem. Jednym z nich jest  pielęgnacja naszej skóry , o czym dobrze wie marka Yves Rocher. Yves Rocher stara się chronić środowisko nadzorując produkcję kosmetyków na wszystkich etapach : od uprawy roślin, poprzez ich zbiory, wytwarzanie kosmetyków i ich sprzedaż. W składach kosmetyków Yves Rocher nie są wykorzystywane gatunki roślin zagrożonych wyginięciem Z przyczyn etycznych marka nie wykorzystuje też składników pochodzenia zwierzęcego , oprócz naturalnych produktów, takich jak miód czy wosk pszczeli Wszystkie produkty Yves Rocher, które spłukuje się wodą (żele pod prysznic i kosmetyki do pielęgnacji włosów), łatwo ulegają biodegradacji. Marka nie wykorzystuje polietylenowych cząsteczek peelingujących, ani silikonów w pieniących się produktach ze względu na ich szkodliwy wpływ na środowisko W opakowaniach kosmetyków Yves Rocher wykorzystuje się częściowo plastik pochodzący z recyclingu . Nie ma w nich ulotek: dodatkowe informacje o produkcie są nadrukowywane na wewnętrznej stronie kartonika Marka stosuje papier z drzewa pochodzącego z kontrolowanych upraw, aby zapobiegać niszczeniu lasów materiał sponsorowany

Przeczytaj
parabeny w kosmetykach
iStock
Pielęgnacja Parabeny w kosmetykach – czy są szkodliwe?
Czy parabeny w kosmetykach naprawdę są szkodliwe? Sprawdź, których konserwantów należy unikać i do czego może doprowadzić stosowanie parabenów.
Aneta Zygmuntowicz
styczeń 16, 2020

Od jakiegoś czasu na polskim, jak i światowym rynku możemy zauważyć trend stosowania kosmetyków bez parabenów i sztucznych konserwantów. Jednak nadal produkty do pielęgnacji bez parabenów należą do mniejszości. Według zwolenników parabeny nie są szkodliwe w małych stężeniach, niektórzy jednak twierdzą, że ich stosowanie może prowadzić do rozwoju nowotworu oraz zaburzenia gospodarki hormonalnej.  Czym są parabeny? Parabeny to konserwanty, które stosuje się w celu przedłużenia przydatności kosmetyków do użycia . Są one najczęściej używanymi w kosmetykach konserwantami, można je znaleźć w około 3/4 produktów z półek sklepowych. Do produkcji kosmetyków przeważnie używa się: metyloparaben, etyloparaben, butyloparaben i propyloparaben. Parabeny nie wpływają na właściwości kosmetyków, dzięki czemu kolor, zapach i konsystencja pozostają w niezmienionej formie. Parabeny w kosmetykach - czy są szkodliwe? Parabeny od lat 90. wzbudzają kontrowersje dotyczące swojej szkodliwości, dzięki czemu są one najlepiej przebadanymi konserwantami na rynku kosmetycznym. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to czy parabeny są szkodliwe, zależy to od ich stężenia i rodzaju, a także sposobu użycia. Zwykle problem nie występuje, jeżeli w kosmetykach znajdują się określone parabeny o niskim stężeniu , jednak połączenie kilku parabenów w jednym produkcie bądź jego duża ilość może negatywnie wpłynąć na zdrowie. Wątpliwość co do bezpieczeństwa parabenów rozpatrywane są na dwóch polach. Podczas badań u pacjentek z  rakiem piersi  wykryto parabeny w czystej formie, które najprawdopodobniej dostały się do organizmu przez skórę. Może to oznaczać, że stosowanie kosmetyków z parabenami może się przyczynić do rozwoju komórek rakowych. Drugim zarzutem dotyczącym tych składników jest informacja, iż imitują one estrogeny, które obniżają płodność u mężczyzn. Przy...

Przeczytaj
Skład kosmetyków
Pielęgnacja Skład kosmetyków – aplikacje, które pomogą go ocenić
Skład kosmetyków nie powinien być opisywane szyfrem. Często jednak pomimo informacji na opakowaniu, nie wiemy, co zawiera wybrany przez nas produkt. Istnieją aplikacje, które pomagają w odczytywaniu etykiet i zdradzają posiadanie niechlubnych i omijanych przez nas składników. Niektóre z nich wskazują, którym produktom daleko od "cruelty free".
Marta Średnicka
grudzień 30, 2019

Skład kosmetyków jest dziś równie ważny jak ich cena, zapach, ale i właściwości. Jesteśmy coraz bardziej świadomi i takich wyborów chcemy dokonywać. Jak robić to dobrze, nie dać się zwieść nieznanym nazwom znajdującym się na opakowaniach i z łatwością omijać np. alkohol i silikony ? Istnieją aplikacje, które mogą nam pomóc. Skład kosmetyków – jak go czytać? Międzynarodowe Nazewnictwo Składników Kosmetyków to dokument, który ujednolicił nazwy składników podawanych na kosmetykach zarówno do pielęgnacji jak i makijażu. Ustalił on również, że kolejność podawania ich na opakowaniu powinna być zgodna z ich ilością w produkcie. Tym samym, na początku list ze składem kosmetyków znajdziemy te składniki, których w zawartości jest najwięcej, na końcu najmniej. Co więcej, składniki występujące w ilości poniżej 1 proc. nie muszą być szeregowane kolejno względem ilości, jednak muszą znaleźć się na końcu spisu. Kłopotliwe może być jednak zapoznanie się ze wszystkimi angielskimi nazwami związków chemicznych i łacińskimi nazwami roślin, jakie mogą zostać użyte w produkcji wybranego przez nas kosmetyku . W takiej sytuacji,  na ratunek spieszą aplikacje mobilne analizujące składy . W większości przypadków wystarczy, jeśli użytkownik wpisze jego nazwę lub zeskanuje kod kreskowy. Na rynku istnieje ich wiele, jednak my polecamy głównie te, w których bazie znajdują się również polskie produkty. Skład kosmetyków – aplikacje Happy Rabbit - aplikacja analizująca skład kosmetyków Aplikacja, która jest stosunkowo nową na rynku, jednak niezwykle ważną w odniesieniu do testowania i przyjazności produktu względem zwierząt.  Zawiera bazę wegańskich kosmetyków z kategorii „cruelty free”. Pomimo niezależności aplikacji od firm i koncernów kosmetycznych, za jej pośrednictwem można zamówić również produkty dostępne w bazie. Kochamy ją nie...

Przeczytaj
porównanie makijaży
Makijaż Pięć kosmetyków vs. dwadzieścia - rozpoznasz, który makijaż jest który?
Ilu kosmetyków potrzeba, by wykonać dobry makijaż? Ta dziewczyna postanowiła to sprawdzić - rezultat jej eksperymentu bardzo was zaskoczy!
Agata Kufel
październik 17, 2017

Ile kosmetyków do makijażu powinno się znaleźć w kobiecej kosmetyczce? Większość z nas odpowiedziałaby pewnie: ile tylko się zmieści ;) Jednak pragnienia niekoniecznie pokrywają się z rzeczywistymi potrzebami . Pewna Brytyjka postanowiła sprawdzić, jak to naprawdę wygląda. Pięć kosmetyków vs. dwadzieścia - zaskakujący makijażowy eksperyment 27-letnia Lucy Turner przeprowadziła niecodzienny eksperyment - wykonała dwukrotnie swój codzienny makijaż , za każdym razem używając innej liczby kosmetyków . Na pierwszy ogień wybrała dwadzieścia produktów , wśród których znalazły się m.in baza pod podkład , kilka rodzajów korektorów, konturówki, pomadki i różne produkty do stylizacji brwi. Rezultat uwieczniła na poniższym zdjęciu - wbrew temu, co można by sądzić patrząc na tak rozbudowany zestaw kosmetyków , makijaż jest bardzo subtelny. Źródło zdjęcia: dailymail.com Przy drugim podejściu Lucy ograniczyła się do pięciu produktów z pierwotnej listy, które wybrała ze względu na ich wielofunkcyjność . Postawiła na krem CC , rozświetlający puder, kredkę do brwi (której użyła także na powiekach), błyszczyk (zaaplikowany również na policzkach) oraz tusz do rzęs . Brzmi ubogo? Lepiej wstrzymać się z pochopną oceną - zobaczcie tylko poniższe zdjęcie: Źródło zdjęcia: dailymail.com Na koniec proponujemy przyjrzeć się porównaniu. Czy wy też macie problemy z dostrzeżeniem różnic pomiędzy tymi makijażami? Źródło zdjęć: dailymail.com Jak widać, dla chcącego nic trudnego - powyższe zdjęcia dość dobitnie udowadniają, że makijaż wykonany kilkoma dobrymi produktami może być równie udany jak ten kilkudziesięcioma . Fanki minimalizmu z pewnością poczują się usatysfakcjonowane :) A co z tymi z nas, które mimo wszystko lubią...

Przeczytaj