klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
układ nóg podczas siedzenia
Styl życia

Przyjrzyj się, jak siada twój szef, mąż, koleżanka... Dowiesz się, czy są aroganccy!

Ludzkie ciało może wiele zdradzić! Spójrz na swoje nogi i zastanów się, jak je układasz, aby przypadkiem kogoś do siebie nie zrazić.

Kiedy siadamy, zazwyczaj układamy nasze nogi zupełnie instynktownie, tak jak nam wygodnie. Okazuje się jednak, że nic nie dzieje się przypadkiem! Ułożenie nóg zdradza nasze cechy charakteru. Mowa ciała od dawna jest analizowana przez psychologów. I nie są to wymysły. Z badań jasno wynikło, że jeśli osoba zaplata ręce na klatce piersiowej, to znaczy,ż e chcę się odgrodzić, buduje barierę. I takei osoby zdecydowanie gorzej są oceniane np. na rozmowach o pracę. Może warto również wiedzieć, jak nie układać nóg, a z drugiej strony ta wiedza zawsze może nam się przydać przy poznawaniu nowych osób - aby ich wstępnie ocenić.

Przedstawiamy Wam ten test bardziej jako ciekawostkę, a nie "prawdę objawioną";) Potraktujcie go z przymrużeniem oka.

Ale kto wie? Może uznacie, że naprawdę sposób w jaki siadacie, doskonale odzwierciedla waszą osobowość?

Polecamy także:  Wygraj profesjonalną sesję zdjęciową! Możesz zrobić karierę jako modelka!

Foto: iStock/ zdjęcia własne

1 z 5

Równo złączone nogi

Równo złączone nogi

Nie należysz do kłótliwych osób, jak również nie okazujesz swoich emocji w miejscach publicznych. Nie dla ciebie więc np. pocałunki na ulicy. Należysz też do osób, dla których niezwykle ważny jest ład i porządek. Często sobie bierzesz do serca wszystko, co usłyszysz, ale też masz w sobie siłę do stawiania czoła przeciwnościom, które pojawiają się w twoim życiu.

2 z 5

Kolana złączone, a stopy rozstawione

Kolana złączone, a stopy rozstawione

Jesteś uroczą osobą, a w głębi duszy sporo w tobie z dziecka. Ciężko ci na dłużej skupić się na jednym zadaniu. Często bagatelizujesz problemy i liczysz, że same się rozwiążą, a kiedy to nie następuje, lubisz innym przekazywać swoje zadania, które pomogą ci w zażegnaniu sytuacji kryzysowej. Mimo wszystko ludzie lubią przebywać w twoim towarzystwie i często ci się zwierzają.

3 z 5

Nogi złączone, skierowane w jedną stronę

Nogi złączone, skierowane w jedną stronę

Jesteś zdania, że nic nie dzieje się przez przypadek i na wszystko przyjdzie czas. Z drugiej strony jesteś uparta i nie poddajesz się w dążeniu do celu. Niezwykle ważny jest dla ciebie wygląd zewnętrzny, ale nie wpływa on na twoje poczucie pewności siebie. Należysz do bardzo wrażliwych osób, które ciężko znoszą krytykę. 

4 z 5

Jedna noga założona na drugą

Jedna noga założona na drugą

Masz bardzo bogatą wyobraźnię i żyjesz w świecie marzeń. Cechuje cię kreatywność, którą docenia otoczenie. Nie znosisz rutyny i szukasz nowych doświadczeń np. przez podróżowanie. Nie robisz rzeczy, które nie dają ci satysfakcji. 

5 z 5

Nogi szeroko rozstawione

Nogi szeroko rozstawione

Nie działasz pochopnie, ale też nie należysz do najbardziej zorganizowanych osób. Analizujesz swoje działania, aby wszystkie sprawy szły gładko i po twojej myśli. Podczas rozmów możesz być odbierana jako osoba arogancka, łatwo zmieniasz temat. 

Komentarze