klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Sama farbujesz włosy? Fryzjerka zdradza nam swój trik, jak usunąć plamę po farbie z ubrań

Zdarza się Wam malować włosy w domu? Jeżeli tak, na pewno znacie problem zabrudzonych ubrań. Ba, zdarza się to nawet u fryzjera. Nie martwcie się, ten trik czyni cuda!
Agnieszka Pulikowska
grudzień 16, 2017

Ostatnio trafiłam do stylistki fryzur, która farbowała moje włosy ubrana w piękny, szary sweter. Tak naprawdę jej fartuch zakrywał może 1/4 jego powierzchni. Szczerze mówiąc, z przejęciem patrzyłam na to, czy zaraz nie będzie miała na nim plamy z mojej czarnej farby. Wiem, że fryzjerzy mają wprawę, ale wypadki każdemu się zdarzają.

Guy Tang pierwszy raz w Polsce! Na czym polega fenomen koloryzacji #mydentity?

Jak usunąć plamę po farbie z ubrań?

Nie wytrzymałam i zapytałam wprost, czy aby nie boi się, że zaraz zabrudzi swój sweter. Odpowiedziała, że oczywiście zdarza jej się wrócić z plamą na ubraniu, ale nie martwi się tym, ponieważ każda schodzi jej z pomocą... lakieru do włosów! Spryskuje nim plamę i potem pierze ubranie. Chyba nie chcę tego testować, ale przyznaję, że taka wiedza przyda się w sytuacji awaryjnej.

Najlepsze sposoby na usunięcie plamy po farbie

Zaciekawiona jednak tym tematem postanowiłam sprawdzić, czy może w sieci jest więcej porad na ten temat. No i okazało się, że oczywiście! Kobiety na różnych forach polecają sobie także inne sposoby na usunięcie plam z farby, które znajdziecie w naszej galerii.  

Trzeba jednak przyznać, że farba do włosów jest dość trudna do usunięcia i zdarzają się przypadki, że nic na nią nie działa. Wiele zależy m.in. od materiału, z jakiego jest wykonane ubranie

Zobaczcie także:  5 niezawodnych kroków, aby przeistoczyć się z business woman w królową nocy

Foto: iStocks

1 z 4

Woda utleniona

Woda utleniona

Najpierw należy zetrzeć nadmiar farby na materiale, a potem zalać go wodą utlenioną. 

2 z 4

Ciepła woda i sok z cytryny

Ciepła woda i sok z cytryny

Plamę należy polać ciepłą wodą, następnie potrzeć przeciętą na pół cytryną, aż plama wyblaknie i ponownie polać ciepłą wodą.

3 z 4

Woda z amoniakiem

Woda z amoniakiem

Ok. 3,5 litra wody należy połączyć ze szklanką amoniaku, następnie trzeba rozłożyć ubranie np. na drugiej wolnej misce i przelewać przez plamę wcześniej przygotowaną mieszankę. 

4 z 4

Chlorowy wybielacz

Chlorowy wybielacz
Foto: Pinterest https://www.pinterest.com/pin/570760952751680638/

3 litry wody należy zmieszać z ok. 1/4 szkl. wybielacza i w tej mieszance moczyć plamę przez około pół godziny. Potem trzeba wypłukać ubranie i uprać. 

Komentarze