klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Dziewczyna o naturalnej urodzie z zaróżowionymi ustami i policzkami oraz kręconymi włosami
Styl życia

Tych urodowych trików nie stosuj! Możesz stracić rzęsy i dobry wzrok:(

W internecie aż roi się od materiałów, które przedstawiają urodowe triki. Niektóre z nic mają czynić cuda, a są... niebezpieczne! Sprawdźcie, czego lepiej nie powtarzać.

Urodowe triki można znaleźć na kobieych serwisach, blogach, forach. Część z nich jest bardzo przydatna, ale nie ma co ukrywać, że wśród nich nie brakuje również tych absurdalnych. Spełniają swój cel - wzbudzić zainteresowanie obserwatorów i zebrać jak najwięcej wyświetleń. Gorzej, gdy zaczynamy je powtarzać w domu. Zamiast z piękną buzią na imprezie możemy wylądować na pogotowiu:(

Oprócz materiałów video, gdzie kobiety same na sobie prezentują niebezpieczne triki, często możemy czytać o poradach przekazywanych pocztą pantoflową, które rzekomo dają spektakularne efekty. Najgroźniejsze z nich to te, które zachęcają do stosowanie leków nieodpowiednio do zaleceń, m.in. na inne miejsca niż jest to wskazane.

Zastanawiacie się, o jakie triki i porady może chodzić? Zobaczcie je w naszej galerii.

Polecamy:  Wygraj profesjonalną sesję do magazynu i bony do Zalando.pl o wartości 500 zł!

Foto: Pinterest

1 z 5

Peeling twarzy gąbką do masażu antycellulitowego

Peeling twarzy gąbką do masażu antycellulitowego
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/ATYiJ9wlvd0863nw1oLPbzxL_eEJ511VHUrYrPqaEcySFQD_IIz5vsw/

Często gąbka antycellulitowa ma dwie strony - tę delikatną i tę bardziej chropowatą. Na pewno niejedna z was używała jej do mycia ciała i masowania ud, by pozbyć się cellulitu. A skoro szorstka gąbka działa na skórkę pomarańczową, to aż kusi, by sprawdzić, czy równie dobrze poradzi sobie z zanieczyszczeniami cery... Serio! Niektóre panie uważają, że można nią także ścierać naskórek na. twarzy! To może skutkować poważnymi podrażnieniami, ponieważ skóra na twarzy jest zdecydowanie bardziej delikatna!

2 z 5

Krople na jaskrę stosowane na porost rzęs

Krople na jaskrę stosowane na porost rzęs
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/377458012503326024/

Nie chcesz wydawać pieniędzy na odżywkę do rzęs? W sieci można znaleźć informacje, że te krople na jaskrę sprzyjają szybszemu wzrostowi rzęs. Są to jednak krople przepisywane na receptę, a ich stosowanie do zdrowych oczu (malując nimi rzęsy istnieje duże prawdopodobieństwo przedostania do oczu) może powodować pieczenie, a nawet pogorszenie wzroku! A sytuacji ekstremalnej - prowadzą własnie do jaskry!

3 z 5

Zakrętka do malowania powiek

Zakrętka do malowania powiek
Instagram https://www.instagram.com/p/BPBcjFIj4ho/

To jeden z najnowszych trików, które możemy znaleźć na Instagramie. Zakrętkę trzeba przyłożyć do oka i aplikować cień aż po same brwi - ponoć dzięki temu nie osypuje się on na dolne partie powieki. Jednak kiedy zakrętka ma ostre krawędzie, możemy sobie podrapać okolice oczu!

4 z 5

Podkręcanie rzęs po ich pomalowaniu

Podkręcanie rzęs po ich pomalowaniu
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/480618591465440235/

Niektóre kobiety stosują zalotkę nawet kilka razy podczas jednego makijażu. Ulubiony rytuał urodowy: podkręcenie zalotką- pierwsza warstwa tuszu- kolejne podkręcenie zalotką- druga warstwa tuszu i nierzadko jeszcze raz zalotka. Grozi to ukruszeniem rzęs, a nawet ich wypadaniem! Zalotka przykleja sie do pomalowanych rzęs, ponieważ tusz często nie zdąży wyschnąć. 

5 z 5

Rozczesywanie rzęs... igłą

Rozczesywanie rzęs... igłą
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/816066394948432652/

To trik znany od pokoleń. Mocno wytuszowane rzęsy często się sklejają. Wiele pań rozczesuje je... igłą. Problem w tym, że często dochodzi do ukłucia oka! To bardzo niebezpieczne i można trwale uszkodzić wzrok!

Komentarze