Zdjęcie ciężarnej Magdy Mołek wywołało dyskusję. Dziennikarka naraża zdrowie swojego dziecka?
Niedawno Magda Mołek przyznała się, że jest w ciąży z drugim dzieckiem. Najpierw jej wytykano późne macierzyństwo, a teraz "instamatki" uważają, że wręcz naraża swoje dziecko na niebezpieczeństwo. Co się stało?

Magda Mołek ma 42 lata i przed nią kolejny poród. Przypominamy, że ma już 7-letniego syna Henryka. Dziennikarka długo ukrywała, że wkrótce po raz kolejny zostanie mamą, ale kiedy wyszło na jaw, że jest w zaawansowanej ciąży, internauci zaczęli się zastanawiać, czy aby nie za późno zdecydowała się na drugie dziecko. Jednak kiedy ta dyskusja ucichła, pojawiła się kolejna. Wszystko przez zdjęcie na Instagramie.
Polecamy: Klara Lewandowska w uroczym sweterku z sieciówki. Jego cena to jedyne...
Magda Mołek w ciąży pije kawę
Kilka dni temu dziennikarka umieściła na swoim Instagramie zdjęcie, na którym pozuje z kubkiem i dzbankiem kawy. W opisie czytamy: "Bez niej nie zaczynam #goodmorning #coffee". Jak można się domyślać, od razu zaczęto spekulować, czy w ciąży można sobie pozwalać na kawę.
Polecamy: Małgorzata Socha jest w ciąży! Potwierdziła, że spodziewa się trzeciego dziecka
Czy w ciąży można pić kawę?
Oczywiście wśród komentarzy nie zabrakło również tych, które mówią, że w ciąży można sobie pozwolić na kawę. Postanowiliśmy zgłębić ten temat. Okazuje się bowiem, że picie kawy w umiarkowanych ilościach nie jest zakazane.
Polecamy: Kasia Bigos pokazała fałdkę na brzuchu po porodzie. Post skomentowała Ania Lewandowska
Bezpieczeństwo spożywania napojów zawierających kofeinę zostało potwierdzone w badaniach. Poszukiwano w nich niekorzystnego wpływu tej substancji na przebieg ciąży i rozwój płodu. Sprawdzano, czy przyjmowanie kofeiny może mieć związek z poronieniem i porodem przedwczesnym oraz wadami dziecka i jego masą urodzeniową. Wyniki większości badań z ostatnich lat mówią, że picie podczas ciąży do 3 filiżanek kawy w ciągu dnia (czyli nie więcej niż 200 mg kofeiny na dobę) nie wiąże się z żadnymi niepomyślnymi zdarzeniami. Wspomniane badania dotyczyły tylko II i III trymestru ciąży. Nie sprawdzano, jak kofeina wpływa na ciążę i płód w I trymestrze. Przekroczenie podanej wyżej normy może zaburzać przebieg ciąży i prawidłowy rozwój dziecka. W badaniach dowiedziono, że spożycie ponad 300 mg kofeiny na dobę zwiększało ryzyko porodu przedwczesnego oraz skutkowało urodzeniem dziecka z niższą masą ciała dr Marzena Jurczak-Czaplicka, ginekolog położnik z IMiD w Warszawie.
– tłumaczy w serwisie mamotoja.pl
Kluczowe jednak jest również samo parzenie kawy. Więcej szczegółów na temat przyjmowania kofeiny w ciąży znajdziecie tutaj: Wiemy, ile kaw w ciąży może wypić przyszła mama
Czy wy piłyście kawę będąc w ciąży? Uważacie, że Magda Mołek powinna być bardziej ostrożna? My pozwalamy sobie zauważyć, że ciąża to nie choroba, a dziennikarka na pewno wie, jak dbać o siebie i dziecko;)