Reklama

Magda Mołek ma 42 lata i przed nią kolejny poród. Przypominamy, że ma już 7-letniego syna Henryka. Dziennikarka długo ukrywała, że wkrótce po raz kolejny zostanie mamą, ale kiedy wyszło na jaw, że jest w zaawansowanej ciąży, internauci zaczęli się zastanawiać, czy aby nie za późno zdecydowała się na drugie dziecko. Jednak kiedy ta dyskusja ucichła, pojawiła się kolejna. Wszystko przez zdjęcie na Instagramie.

Reklama

Polecamy: Klara Lewandowska w uroczym sweterku z sieciówki. Jego cena to jedyne...

Magda Mołek w ciąży pije kawę

Kilka dni temu dziennikarka umieściła na swoim Instagramie zdjęcie, na którym pozuje z kubkiem i dzbankiem kawy. W opisie czytamy: "Bez niej nie zaczynam #goodmorning #coffee". Jak można się domyślać, od razu zaczęto spekulować, czy w ciąży można sobie pozwalać na kawę.

Polecamy: Małgorzata Socha jest w ciąży! Potwierdziła, że spodziewa się trzeciego dziecka

Czy w ciąży można pić kawę?

Oczywiście wśród komentarzy nie zabrakło również tych, które mówią, że w ciąży można sobie pozwolić na kawę. Postanowiliśmy zgłębić ten temat. Okazuje się bowiem, że picie kawy w umiarkowanych ilościach nie jest zakazane.

Polecamy: Kasia Bigos pokazała fałdkę na brzuchu po porodzie. Post skomentowała Ania Lewandowska

Bezpieczeństwo spożywania napojów zawierających kofeinę zostało potwierdzone w badaniach. Poszukiwano w nich niekorzystnego wpływu tej substancji na przebieg ciąży i rozwój płodu. Sprawdzano, czy przyjmowanie kofeiny może mieć związek z poronieniem i porodem przedwczesnym oraz wadami dziecka i jego masą urodzeniową. Wyniki większości badań z ostatnich lat mówią, że picie podczas ciąży do 3 filiżanek kawy w ciągu dnia (czyli nie więcej niż 200 mg kofeiny na dobę) nie wiąże się z żadnymi niepomyślnymi zdarzeniami. Wspomniane badania dotyczyły tylko II i III trymestru ciąży. Nie sprawdzano, jak kofeina wpływa na ciążę i płód w I trymestrze. Przekroczenie podanej wyżej normy może zaburzać przebieg ciąży i prawidłowy rozwój dziecka. W badaniach dowiedziono, że spożycie ponad 300 mg kofeiny na dobę zwiększało ryzyko porodu przedwczesnego oraz skutkowało urodzeniem dziecka z niższą masą ciała dr Marzena Jurczak-Czaplicka, ginekolog położnik z IMiD w Warszawie.

– tłumaczy w serwisie mamotoja.pl

Kluczowe jednak jest również samo parzenie kawy. Więcej szczegółów na temat przyjmowania kofeiny w ciąży znajdziecie tutaj: Wiemy, ile kaw w ciąży może wypić przyszła mama

Czy wy piłyście kawę będąc w ciąży? Uważacie, że Magda Mołek powinna być bardziej ostrożna? My pozwalamy sobie zauważyć, że ciąża to nie choroba, a dziennikarka na pewno wie, jak dbać o siebie i dziecko;)

Reklama

Źródło zdjęcia głównego: Instagram/ Instagram

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane