Biżuteryjna DG - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-21, 20:24   #1861
nema
Raczkowanie
 
Avatar nema
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 128
Dot.: Biżuteryjna DG

Witajcie dziewczyny, przeczytałam w tym wątku bardzo dużo przydatnych rzeczy, jednak mam jeszcze jedno pytanie. Niestety nie mam możliwości wystartowania z obniżonymi składkami i stąd zaczynam rozważać różne opcje, ponieważ pierwszy rok potrzebowałabym na rozkręcenie firmy, wyrobienie marki, a nie mam jak wyłożyć na dzień dobry tak dużo pieniędzy na zus i us. Myślałam o zatrudnieniu na pół etatu lub coś podobnego, by pracodawca płacił za mnie zus, a mi została tylko składka do us (dobrze rozumuję?). I tu pojawia się pytanie, wiem, że wspomniane już było coś o tym w tym wątku, ale nie doczytałam nic dokładniejszego.

Na jakich zasadach musiałabym być zatrudniona, żeby pracodawca pokrywał za mnie cały koszt ubezpieczenia?
nema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 20:34   #1862
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Biżuteryjna DG

Składki płacisz do ZUS, do skarbówki (US) - podatki
Ale niestety na jaką część etatu powinnaś być zatrudniona - nie powiem. Jak masz cały - płacisz "tylko" zdrowotne. Tylko w "" bo zdrowie jedno masz, a płacisz za niego podwójnie
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 21:08   #1863
hanka2501
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 841
GG do hanka2501
Dot.: Biżuteryjna DG

A jak jestem na wychowawczym? Czy w takiej sytuacji też tylko zdrowotną muszę płacić?? Piszę aby się upewnić bo myślę, że tak
hanka2501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 21:25   #1864
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjna DG

Samo zdrowotne z działalności możesz płacić tylko w przypadku zatrudnienia na pełnym etacie i osiąganiu jakiegośtam pułapu dochodów...

Na wychowawczym płaci się cały ZUS.
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 21:27   #1865
hanka2501
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 841
GG do hanka2501
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Samo zdrowotne z działalności możesz płacić tylko w przypadku zatrudnienia na pełnym etacie i osiąganiu jakiegośtam pułapu dochodów...

Na wychowawczym płaci się cały ZUS.
Ale kiedyś było coś, że przez dwa lata można płacić niższy ZUS. Coś koło 250 zł. To już jest nieaktualne??
hanka2501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 21:34   #1866
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez hanka2501 Pokaż wiadomość
Ale kiedyś było coś, że przez dwa lata można płacić niższy ZUS. Coś koło 250 zł. To już jest nieaktualne??
Chyba dalej tak jest i dało się na kogoś przepisać firmę później i ta osoba płaciła tez 250 i tak można się co 5lat chyba wymieniać albo co 4? jak to jest/było?
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 21:34   #1867
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Biżuteryjna DG

Hanka, a nie mylisz z dwoma pierwszymi latami działalności w ogóle? To tu wychowawczy nie ma nic do tego..

Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
Chyba dalej tak jest i dało się na kogoś przepisać firmę później i ta osoba płaciła tez 250 i tak można się co 5lat chyba wymieniać albo co 4? jak to jest/było?
Eeee, nie wydaje mi się, żeby nasze kochane państwo pozwalało na takie jawne "wymienianie się" firmą, żeby uniknąć podatków...
__________________


Edytowane przez skidblandir
Czas edycji: 2011-01-21 o 21:36
skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 21:36   #1868
nema
Raczkowanie
 
Avatar nema
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 128
Dot.: Biżuteryjna DG

Z tego co udało mi się wyczytać, to podobno nie jest istotne w jakim stosunku pracy się pracuje, ważne, by zarobek był nie mniejszy niż minimalna stawka zatrudnienia, czyli na obecny rok 1386zł brutto, ale to jeszcze do sprawdzenia.
nema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 21:44   #1869
lunamin
Zadomowienie
 
Avatar lunamin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 658
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
Chyba dalej tak jest i dało się na kogoś przepisać firmę później i ta osoba płaciła tez 250 i tak można się co 5lat chyba wymieniać albo co 4? jak to jest/było?
Taaaaak i w bonusie szczególna atrakcja - kolejna kasa fiskalna
__________________
Moja biżuteria- wątek wizażowy
lunamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 21:46   #1870
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez skidblandir Pokaż wiadomość
Hanka, a nie mylisz z dwoma pierwszymi latami działalności w ogóle? To tu wychowawczy nie ma nic do tego..
Ta 2 lata pierwsze.
Cytat:
Eeee, nie wydaje mi się, żeby nasze kochane państwo pozwalało na takie jawne "wymienianie się" firmą, żeby uniknąć podatków...
Inaczej, zamykasz firmę , ktoś inny otwiera podobna, robicie cesje zobowiązań na niego. I tak się można bawić co 4-5 lat od nowa bo znowu przysługuje po tym czasie ulga na 2 lata.
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 21:47   #1871
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez hanka2501 Pokaż wiadomość
Ale kiedyś było coś, że przez dwa lata można płacić niższy ZUS. Coś koło 250 zł. To już jest nieaktualne??
Płaci się przez dwa lata działalności pomniejszony ZUS jeśli to jest Twoja pierwsza działalność.

Jeśli byś wróciła z wychowawczego i się zwolniła, to jak założysz działalność, to będziesz płaciła mniejszy ZUS.

Na wychowawczym płacisz cały prawie 900 zł, bo jakby ten obowiązek zusowy był pierwszy. To się tam jakoś fachowo nazywa...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 21:48   #1872
hanka2501
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 841
GG do hanka2501
Dot.: Biżuteryjna DG

No to moja pierwsza Dg więc się na ten niższy ZUS łapię. A, że to nie ma związku z wychowawczym to wiem
hanka2501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 21:49   #1873
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez nema Pokaż wiadomość
Z tego co udało mi się wyczytać, to podobno nie jest istotne w jakim stosunku pracy się pracuje, ważne, by zarobek był nie mniejszy niż minimalna stawka zatrudnienia, czyli na obecny rok 1386zł brutto, ale to jeszcze do sprawdzenia.
Tak było kiedyś, ale były z tego tytułu za duże nadużycia i zmienili to na pełny etat plus minimum...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 21:51   #1874
hanka2501
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 841
GG do hanka2501
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość

Na wychowawczym płacisz cały prawie 900 zł, bo jakby ten obowiązek zusowy był pierwszy. To się tam jakoś fachowo nazywa...
Zamotałam się teraz Haniu jeśli to moja pierwsza DG to na wychowawczym płacę 250 zł?? Czy to, że jestem na wychowawczym to mnie dyskwalifikuje z możliwości skorzystania z niższego ZUSu? Nie go kijem to go pałą. Już widzę jak otwieram DG. Ja to zawsze mam pod górkę
hanka2501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 21:55   #1875
nema
Raczkowanie
 
Avatar nema
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 128
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Tak było kiedyś, ale były z tego tytułu za duże nadużycia i zmienili to na pełny etat plus minimum...
echh No nic, dziękuję za informację.
nema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 22:07   #1876
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez hanka2501 Pokaż wiadomość
Zamotałam się teraz Haniu jeśli to moja pierwsza DG to na wychowawczym płacę 250 zł?? Czy to, że jestem na wychowawczym to mnie dyskwalifikuje z możliwości skorzystania z niższego ZUSu? Nie go kijem to go pałą. Już widzę jak otwieram DG. Ja to zawsze mam pod górkę
Powiem tak...
Ja miałam wcześniej działalność i jakbym chciała iść na wychowawczy, to bym płaciła 900 zł ZUSu...

Jeśli w trakcie wychowawczego chciałabyś założyć nową działalność, to może to może jest inaczej?
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 22:10   #1877
hanka2501
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 841
GG do hanka2501
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Powiem tak...
Ja miałam wcześniej działalność i jakbym chciała iść na wychowawczy, to bym płaciła 900 zł ZUSu...

Jeśli w trakcie wychowawczego chciałabyś założyć nową działalność, to może to może jest inaczej?
Czyli muszę się dowiedzieć Dzięki
hanka2501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 22:34   #1878
gwiaz_deczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 197
Dot.: Biżuteryjna DG

Poza tym z tym zamykaniem i otwieraniem działalności na kogoś.
Jeśli oprócz działalności pracujemy gdzieś na etat to składkami nie musimy się martwić, bo "tylko"zdrowotne płacimy.
ale jeśli nie pracujemy nigdzie, tylko z tej DG się utrzymujemy to wtedy: jeśli będziemy faktycznie dalej prowadzić działalność tylko na czyjeś nazwisko, to ten ktoś musi nas zarejestrować, choćby na część etatu, żebyśmy mogli w tej firmie legalnie istnieć, to łączy się z płaceniem składek od tego naszego wynagrodzenia, nawet jeśli to będzie umowa z najniższym wynagrodzeniem. Czyli już dodatkowy koszt.
Ponadto pamiętajmy, że płacąc niższy zus nie nabywamy prawa do zasiłku, dopiero po roku płacenia pełnego zusu mamy taką możliwość, że jeśli zamkniemy działalność to przysługuje zasiłek.
jeśli tak kombinowana firma padnie to pierwszy właściciel zostaje na bruku, bo pracując na część etatu (aby zmniejszyć składkę) mógł nie zdążyć nabyć prawa do zasiłku.

czyli kombinując tak:
kupujemy nową kasę fiskalną. wydatek na dzień dobry.
jeśli zatrudniamy się w nowej firmie to od siebie płacimy ZUS, jak od pracownika, czyli procentowo od zarobków. jeśli aby zminimalizować ZUS zatrudniamy się na część etatu, czy z najniższą krajową to: oddalamy sobie możliwość otrzymania zasiłku, mamy małe składki na emeryturę.
jeśli się nie zarejestrujemy w nowej firmie to jesteśmy bezrobotnymi bez prawa do zasiłku, musimy się zarejestrować, po to aby mieć świadczenia zdrowotne, i o ile do lekarzy możemy chodzić prywatnie, to niechby konieczność szpitala to rachunek nam ładny wystawią.
jeśli będziemy pracować w firmie bez zarejestrowania to w razie jakiejś kontroli dostaniemy taką karę, że oddamy wszystko co zaoszczędziliśmy i to z nawiązką.

O tym, że sklep z ciuchami po kilkaset zł może nie mieć od razu Vatu i kasy, a do sprzedaży pierwszych posrebrzaków za kilka zł jest to potrzebne, to nie bedę pisać, bo nie chcę się na noc denerwować.
gwiaz_deczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 23:12   #1879
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Biżuteryjna DG

Jako ofiara losu, która własnie stoi przed koniecznością zamknięcia jednej biżu-działalności i otwarciem drugiej, powiem Wam, że to są zbyt duże pieniądze, żeby się w to bawić co dwa lata, przynajmniej moim zdaniem. Poza sprawami, o których pisała gwiazdeczka, dochodzi jeszcze likwidacja starych kas fiskalnych, a to też koszty, zgłaszanie się do VATu na nowo (znów 170 zł), sprzedaż marki (i od tego podatek, chocby ta sprzedaż to był pic na wodę, bo ciągle marka to jedna i tasama osoba - podkładkę pasuje mieć), a do tego - kwestia rozliczenia remamentu końcowego. Niestety, od wszsytkiego co zostaje po zamknieciu firmy trzeba odprowadzić podatek VAT. Fakt, można dwie działalności zazębić czasowo i fakturami jedno drugiej przekazać, ale i tak trzeba mieć gotówkę, żeby wyłożyć na ten VAT z faktur (zanim się go odzyska w drugiej firmie). U mnie to jest ogromna kasa. D otego są takie rzeczy, których się nie sprzeda (np. właśnie kasy fiskalne) i od nich też trzeba VAT zapłacić, od pełnej wartości. Jak się ma kas więcej niż jedną (ja mam 2), to też uderza po kieszeni dodatkowo.
No i do tego masa papierologii plus drżenie, żeby ktoś się nie przypieldzielił...

Ogólnie ta zmiana firmy - zamykanie na jednego i otwieranie na drugiego - to nie taka bedłka i formalność jak by się mogło wydawać. Ja, gdybym nie musiała z powodów niezaleznych od wysokości ZUSu, na pewno bym się na to nie porywała

Edytowane przez marisella
Czas edycji: 2011-01-21 o 23:13
marisella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 23:59   #1880
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Biżuteryjna DG

Faktycznie macie racje, bezsensu taka zabawa, ciągle zapominam ze Wy macie na dzieńdoberek VAT i kasę.
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 12:52   #1881
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Dot.: Biżuteryjna DG

...

Edytowane przez PiLLow
Czas edycji: 2011-01-25 o 07:57
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 12:57   #1882
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Biżuteryjna DG

1 - wydaje mi się, że jak już jesteś VATowcem, to na wszystko
2 - absolutnie nie, firma jedno, a marka inne. Moja firma to SKID (z sentymentu za nickiem ), a "marka" to moje nazwisko.
3 - pojęcia nie mam :P
Ale - w rodzinie to z tego co kojarzę jest inaczej. Bo najbliższa rodzina może sobie "pomagać". Czyli na ten przykład - mąż bawi się w biżuterię, a Ty jako dobra żona mu pomagasz po prostu Nie musisz być jego pracownikiem. Ale na 100% pewna nie jestem, zadzwoniłabym do krajowej informacji się dowiedzieć.
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 13:03   #1883
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Dot.: Biżuteryjna DG

....

Edytowane przez PiLLow
Czas edycji: 2011-01-25 o 07:55
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 13:13   #1884
lookrecya
Zadomowienie
 
Avatar lookrecya
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 166
GG do lookrecya
Dot.: Biżuteryjna DG

jak juz bedzie kasa fiskalna to maz tez wszystko musi na nia nabijac - z tego powodu upadl moj pomysl dolaczenia sie do "rodzinnego biznesu" (biura, ktore placilo vat, ale nie oplacalo sie kupowac kasy, a zwlaszcza dwoch bo przeciez nie siedzialabym tam z bizutami), ale jesli wykluczyc srebro, to podpinasz PKD i chyba tyle... ?
lookrecya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 13:18   #1885
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Biżuteryjna DG

Tylko wtedy posrebrzaki też odpadają. I kamienie naturalne.
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 13:47   #1886
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Dot.: Biżuteryjna DG

kamienie też???
ale kamienie szlachetne? czy półszlachetne też?
ło matko!
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 13:58   #1887
lookrecya
Zadomowienie
 
Avatar lookrecya
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 166
GG do lookrecya
Dot.: Biżuteryjna DG

kamienie
lookrecya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 13:58   #1888
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Biżuteryjna DG

Z tego co kojarzę, to mowa jest o kamieniach naturalnych, a brak obowiązku jest tylko w przypadku imitacji kamienia.

Edit, ale teraz z kolei czytam o interpretacjach podatkowych i widzę "kamienie szlachetne". To już zgłupiałam...

Dobra, znalazłam, wg PKWiU
36.22.11-70.20
Kamienie syntetyczne, szlachetne lub półszlachetne, obrobione, lecz nie oprawione, do celów jubilerskich
__________________


Edytowane przez skidblandir
Czas edycji: 2011-01-22 o 14:18
skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 14:19   #1889
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Dot.: Biżuteryjna DG

Szlachetne to wiem właśnie, że tak, ale z półszlachetnymi to niemal wpadłam w popłoch

czyli nie ma co kombinowac....skoro na półszlachetne tez jest VAT ;p I przynajmniej 2 kwestie mi sie wyjaśniły

Edytowane przez PiLLow
Czas edycji: 2011-01-22 o 14:59
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 15:44   #1890
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: Biżuteria w komis - bardzo prosze o poradę!

Najlepsze jest to, że w zasadzie nikt nic nie wie, każda księgowa mówi co innego, ba, nawet różne US mogą wydać różne interpretacje, i bądź tu człowieku mądry .
loquacee czy mogłabyś podać jakąś podstawę prawną tej teorii o sprzedaży rękodzieła? Bo kurcze, ja bym bardzo chciała, żeby tak było, w końcu też sprzedaję tylko rękodzieło, ale obawiam się, że jeśli chodzi o metale szlachetne to obowiązek vat i kasy fiskalnej ( a za tym idzie DG) jest nadrzędny wobec innych przepisów. Mam nadzieję, że się mylę
Wiem, że sprzedając rękodzieło można rozliczać się ryczałtem, ale to też wymusza DG.

Ogólnie rzecz biorąc to ja rozumiem studentki, matki opiekujące się dzieckiem itp, że sprzedają (pod warunkiem, że faktycznie sporadycznie) bez DG, bo przy tak wysokich podatkach to nie szans wyjść na swoje sprzedając okazjonalnie. Ale ja na ich miejscu trochę bym się bała, bo US coraz częściej kontroluje takie rzeczy i wali masakryczne kary.
Ale muszę przyznać, że irytuje mnie jak widzę, że ktoś sprzedaje dużo i systematycznie, a ewidentnie nie prowadzi DG (a czasem to jest naprawdę oczywiste), wtedy mam ochotę ... Ale liczę na równowagę w kosmosie i na to, że wszystko do człowieka wraca, więc odpuszczam.

Co nie zmienia faktu, że mnie trafia jak muszę puścić przelew do US lub ZUS, bo chyba najbardziej nieuczciwe tutaj jest to państwo, które zabiera nam ponad 50% zarobionych pieniędzy, a nie daje prawie nic w zamian. Równie dobrze można by te pieniądze w błoto wyrzucić .

Edytowane przez ResurrectionOfHappiness
Czas edycji: 2011-01-22 o 15:48
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-26 19:20:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:17.