Serum z bielendy, skóra naczyniowa, przebarwienia, dermatolog - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-21, 12:49   #1
BeatryczeKefir
Raczkowanie
 
Avatar BeatryczeKefir
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Pzn - Konin
Wiadomości: 48
Smile

Serum z bielendy, skóra naczyniowa, przebarwienia, dermatolog


Mam kilka pytań, może nie korelują idealnie ze sobą, ale chyba nie ma sensu pisać aż 4 wątków.

1) Czy ktoś używał mezo Serum z Bielendy? Jakie wrażenia? O to https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ezo-serum.html
2) Coś na czerwone przebarwienia i skórę naczyniową. Generalnie mam problem z krążeniem, widoczne naczynia krwionośne, sporo zaczerwienień. Mogą być tabletki, kremy, cokolwiek. Pomaga tylko aspiryna, ale przecież nie będę codziennie jej łykać.
3) Naprawdę dobry dermatolog z Poznania na nfz. Przerobiłam chyba każdego, a przed wizytą u prywatnego szukam jeszcze kogoś.
4) Planuję zakup jakiegoś kremu nawilżającego (ale nie natłuszczającego!), który odżywi i nawilży skórę, nie zapcha porów, nie przetłuści skóry i nie spustoszy mojego portfela. Żadnej gliceryny, alkoholu, parafiny, wazeliny i innych shitów.
Ważne, żeby był nietestowany na zwierzętach, ale to już sobie sama zweryfikuję, także czekam na wasze propozycje, spostrzeżenia oraz rady
BeatryczeKefir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 16:14   #2
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Serum z bielendy, skóra naczyniowa, przebarwienia, dermatolog

1) Pierwsza buteleczka spowodowała u mnie ogromny wysyp - istne wulkany, ból twarzy itp. Uparcie trwałam w tym i smarowałam co wieczór i generalnie wszystko minęło, miałam bardzo ładną cerę i mało zaskórników. Wysypywało tylko przed okresem. Miałam przerwę i kupiłam po ponad miesiącu kolejną butelkę i teraz też stosuję bo minerały mnie pozapychały więc mam nadzieję, że się odratuje Ogólnie polecam!
2) Aspiryna rozrzedza krew więc jeszcze bardziej będziesz podatna na pękające naczynka, przestaw się na suplementację witaminy C, która uszczelnia naczynia. Chyba,że masz złe wyniki czasów krzepnięcia wtedy do lekarza i ewentualnie mniejsze dawki kw.acetylosalicylowego np. Acard
3) niestety nie jestem z Poznania
4) Z tym to w ogóle jest problem.. Ja na razie nic nie stosuje bo każdy mnie zapycha Myślę nad fitomedem lub Ava eco garden Trzeba niestety testować, tylko wtedy rośnie górka słoiczków z którymi nie ma co zróbić ;/
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 17:27   #3
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: Serum z bielendy, skóra naczyniowa, przebarwienia, dermatolog

2) Zależy jakie to przebarwienia. U mnie były głównie potrądzikowe i posłoneczne, które ładnie rozjaśnił mi Skinoren.

4) U mnie świetnie sprawdza się Physiogel. Polecił mi go dermatolog, dodatkowo stwierdził, że lepiej kupić "balsam", a nie "krem", ponieważ bardziej się opłaca, a działanie praktycznie takie samo. Za 200ml dałam coś ponad 40zł, ale przy moim stosowaniu tylko na twarz z pewnością na długo mi starczy.
I co ważne - nie zapycha
xxee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 23:50   #4
BeatryczeKefir
Raczkowanie
 
Avatar BeatryczeKefir
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Pzn - Konin
Wiadomości: 48
Dot.: Serum z bielendy, skóra naczyniowa, przebarwienia, dermatolog

Dzięki za odp. Chyba odpuszczę to serum z Bielendy, jak ma mi się stan skóry dramatycznie pogorszyć :<
BeatryczeKefir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 08:37   #5
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Serum z bielendy, skóra naczyniowa, przebarwienia, dermatolog

Co do kremu to Orientana nie testuje na zwierzętach- krem morwa i lukrecja:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-lukrecja.html
Albo np. lekki krem brzozowy Sylveco. Albo możesz poszukać np. tutaj:
www.helfy.pl
Fajne rzeczy ma np. Lavera

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------

I jeśli chodzi o parafinę, wazelinę i alkohol to masz rację, ale co do gliceryny to ona jest też czasem w kosmetykach naturalnych i chyba nie powinna jakoś specjalnie szkodzić
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-05 09:37:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.