Biżuteryjny cennik ;) - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-02, 14:58   #4231
gosiap165
Rozeznanie
 
Avatar gosiap165
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: 18 km od morza
Wiadomości: 680
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Może podpowiecie ile mogę wziąć za taką bransoletkę- zrobiona z biconów miedzianych kuleczek i srebrne zapięcie W rzeczywistości wygląda ładniej-mieni się różnymi kolorami.
gosiap165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 15:00   #4232
gosiap165
Rozeznanie
 
Avatar gosiap165
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: 18 km od morza
Wiadomości: 680
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Może podpowiecie ile mogę wziąć za taką bransoletkę- zrobiona z biconów miedzianych kuleczek i srebrne zapięcie W rzeczywistości wygląda ładniej-mieni się różnymi kolorami. teraz są
Oczywiście bez gwiazdy.

Edytowane przez gosiap165
Czas edycji: 2011-07-19 o 20:58
gosiap165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 11:56   #4233
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Coś tu cisza w odpowiedziach, ale zaryzykuję.
Zrobiłam parę pawi dla koleżanki, w prezencie, a potem jakos z rozpędu trzy kolejne pary. Jedne zaklepał kolega, dwie kolejne bym wystawiła, ale ni huhu nie wiem za ile.
Materiały: szkło toho i jablonex (grosze), jeden, ten najbardziej oliwkowy ma w ogonku jakieś (ktoś poznaje jakie? trochę kryształowe, a trochę z tęczową warstwą) swarki 4mm, kupowane na sztuki, co podnosi jego koszt dość istotnie (po 60groszy były o ile mnie pamięc nie myli, jak myli to po 40). Bigle srebrne. I teraz robocizna: trudno mi było policzyć bo szyłam raz z przerwami, dwa osobno kadłubki i ogony, ale od trzech do pięciu godzin jeden. Przyjmijmy cztery godziny.
I tradycyjna plecionkowa zagwozdka, bo jak je wystawię za tyle ile pewnie powinnam, to równie dobrze je mogę schować do szuflady na zawsze bo i tak nikt ich nie kupi. Prawda?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paw morski (3).jpg (50,6 KB, 120 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paw irys (3).jpg (52,5 KB, 84 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paw zielony.jpg (50,7 KB, 77 załadowań)
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 12:00   #4234
Kathinna
Zakorzenienie
 
Avatar Kathinna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 115
GG do Kathinna
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Wystaw po 100 bez marży na początek a potem ewentualnie obniż cenę, a nuż się uda
__________________
Handmade: Wyplatane OpowieściPierniczki: Wypiekane Opowieści
Słodkie wyzwania: Słodka Misja
Kathinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 13:00   #4235
Biedronka1
Wtajemniczenie
 
Avatar Biedronka1
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 122
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Martva, pawie są cudne , zakochałam się w nich, a co do ceny, no cóż tak jak pisałaś materiał w sumie parę złotych ale pracy w cholerę, poniżej 100 złotych nie powinnaś schodzić.
Biedronka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 13:12   #4236
Karolka326
Rozeznanie
 
Avatar Karolka326
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 664
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

pawie są na tyle efektowne,że za 100 spokojnie wystawić możesz a jak co obniżyć zawsze możesz
Karolka326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 14:19   #4237
lookrecya
Zadomowienie
 
Avatar lookrecya
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 166
GG do lookrecya
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez Martva Pokaż wiadomość
I tradycyjna plecionkowa zagwozdka, bo jak je wystawię za tyle ile pewnie powinnam, to równie dobrze je mogę schować do szuflady na zawsze bo i tak nikt ich nie kupi. Prawda?
no bez przesady - ja akurat czytalam od konca i na wiesc o plecionkach od razu pomyslalam, ze bedzie problem, ale jak je zobaczylam.... no przeciez to dziela sztuki - piekne, niepowtarzalne, ciekawa kolorystyka i pomysl, na pewno chetnych bedzie wielu i dlatego należy polowac na tych z grubym portfelem
lookrecya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-04, 16:06   #4238
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

100 zł to ZDECYDOWANIE za mało, jeśli robocizna przy 1 kolczyku to 3-5 godzin. Przy obu = 6-10 godzin. Uśrednijmy - 8 godzin para. Licząc absolutne minimum, czyli 30 zł netto za godzinę, to prawidłowe wyliczenie = 30 zł razy 8 godzin razy 1,3 (vat i podatek od dochodu) = 312 zł ceny podstawowej, czyli bez prowizji.
Swoją drogą pawie są piękne.
Następnym razem unikaj tanioszki typu jablonex - i nie startuj z pawiami do galerii, gdzie nie zejdą po takiej cenie bo galerie celują w konkretne grupy Klientów. Nie kupi ich studentka ani pani, która szuka kolców bo ma ochotę na błyskotkę "byle taniej". Śmiem sądzić, że w galerii typu Trendymania czy ArsNeo nie miałabyś większego problemu by sprzedać takie kolczyki po cenie prawidłowej [i jedynie słusznej ] - wzwyż.

Ps: Pawie wymagają szlachetniejszej oprawy niż biała kartka i plaster Agatu. Pokombinuj. Masz roślinki, rzeźby, figurki? Poczaruj Klienta trochę

Edit: Gdybyś miała wątpliwości co do plecionkowych cen, to zajrzyj tu:
http://arsneo.pl/tworcy/jagienkaa.html
http://arsneo.pl/tworcy/arashi-coldwind.html
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2011-07-04 o 16:23
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 20:00   #4239
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Tak a propos wyceny - koleżanka marudząca tu parę stron wcześniej o wycenie bransoletek z plecionych kul, właśnie sprzedała jedną w Pace, za 195zł. Co ciekawe - najnowszą, w innym niż pozostałe kolorku. Bo w tym wszystkim chodzi o to, że coś się musi danej osobie SPODOBAĆ Biżuterii nie kupuje się na zasadzie "tanie, to kupię", tylko "ładne, chcę!"
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 20:16   #4240
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Hihihi... Właśnie się zastanawiam co by było jakbym wystawiła kiedyś album w cenie wg wyliczeń nagaLy Musze kiedyś spróbować...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 20:22   #4241
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Ech i pomyśleć że jako pilot zarabiam 100zł z dzień... A w zasadzie za dobę :/ Niegodziwa stawka.
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 20:27   #4242
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez loquacee Pokaż wiadomość
Ech i pomyśleć że jako pilot zarabiam 100zł z dzień... A w zasadzie za dobę :/ Niegodziwa stawka.
To zupełnie inna sprawa. W biżu możesz czasem nie zarobić nic a na etacie masz gwarant. Coś za coś.
Stawki za roboczogodzinę przy rękodziele zazwyczaj ZACZYNAJĄ SIĘ od 100 zł za godzinę pracy. Choćby dlatego, że jako pilot pracujesz w wyznaczonych godzinach, nie masz na głowie reklamy swojej roboty, nie odczuwasz skutków utraty klienta, nie grozi Ci skarbówka i upadłość (co najwyżej jak firma upadnie zmieniasz miejsce pracy a tu leżysz finansowo na całej długości) - i sporo innych kwiatków, które na etacie Ci nie grożą.
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2011-07-04 o 20:29
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 20:29   #4243
FK
przyczajona tygrysica
 
Avatar FK
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: z czarnego fotela
Wiadomości: 1 445
GG do FK
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez clementinne Pokaż wiadomość
Tak a propos wyceny - koleżanka marudząca tu parę stron wcześniej o wycenie bransoletek z plecionych kul, właśnie sprzedała jedną w Pace, za 195zł. Co ciekawe - najnowszą, w innym niż pozostałe kolorku. Bo w tym wszystkim chodzi o to, że coś się musi danej osobie SPODOBAĆ Biżuterii nie kupuje się na zasadzie "tanie, to kupię", tylko "ładne, chcę!"
Co racja to racja , ale jeszcze muszę mocno pościskać kciuki, żeby wpłynęła wpłata za nie, bo zielona bransa była sprzedana już dwa razy ... Ale już nie narzekam tylko szyję dalej .

Muszę przyznać, że dzięki Wam nie boję się już wystawiać prac po cenach, jakie powinny być .
FK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 20:43   #4244
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez nagaLy Pokaż wiadomość
To zupełnie inna sprawa. W biżu możesz czasem nie zarobić nic a na etacie masz gwarant. Coś za coś.
Stawki za roboczogodzinę przy rękodziele zazwyczaj ZACZYNAJĄ SIĘ od 100 zł za godzinę pracy. Choćby dlatego, że jako pilot pracujesz w wyznaczonych godzinach, nie masz na głowie reklamy swojej roboty, nie odczuwasz skutków utraty klienta, nie grozi Ci skarbówka i upadłość (co najwyżej jak firma upadnie zmieniasz miejsce pracy a tu leżysz finansowo na całej długości) - i sporo innych kwiatków, które na etacie Ci nie grożą.
Nieeee Nagaly, nie jest tak. Po pierwsze to jest praca na umowę o dzieło, albo zlecenie. W żadnym wypadku etat. Nie masz żadnej gwarancji zatrudnienia, bo jedno zlecenie to jedna wycieczka i na pojedyncze wycieczki są podpisywane umowy. Że nie wspomnę o tym ze w znacznej części to praca sezonowa.
Po drugie to najczęściej nie jest praca w wyznaczonych godzinach - tylko praca 24h... Że nie wspomnę o dodatkowych atrakcjach generowanych przez turystów, gigantycznym stresie i odpowiedzialności jaką ponosisz...
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 20:53   #4245
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Aaaaaaaaa no to faktycznie cyckają Was ostro.
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 09:35   #4246
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez FK Pokaż wiadomość
Co racja to racja , ale jeszcze muszę mocno pościskać kciuki, żeby wpłynęła wpłata za nie, bo zielona bransa była sprzedana już dwa razy ... Ale już nie narzekam tylko szyję dalej .

Muszę przyznać, że dzięki Wam nie boję się już wystawiać prac po cenach, jakie powinny być .
aż chciałoby się powiedziec to znienawidzone przez wszystkich zdanie zaczynające się od "a nie ....."

Ja też się kiedyś bałam wystawiac drożej sutasz. Średnia cena za biżuta u mnie to była stówka. Potem na próbę z grubej rury babah za 450 i poszłoooo. Teraz się nie cackam. Liczę czas, mnożę przez stawkę godzinową, doliczam podatki, materiały, częściowo koszt opakowania i wystawiam. Nikt mi łaski nie robi. Kto zechce ten kupi
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 13:42   #4247
maximaa
Zadomowienie
 
Avatar maximaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 318
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez PiLLow Pokaż wiadomość
aż chciałoby się powiedziec to znienawidzone przez wszystkich zdanie zaczynające się od "a nie ....."

Ja też się kiedyś bałam wystawiac drożej sutasz. Średnia cena za biżuta u mnie to była stówka. Potem na próbę z grubej rury babah za 450 i poszłoooo. Teraz się nie cackam. Liczę czas, mnożę przez stawkę godzinową, doliczam podatki, materiały, częściowo koszt opakowania i wystawiam. Nikt mi łaski nie robi. Kto zechce ten kupi
wzorowe podejście!!
maximaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 13:47   #4248
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Jasny gwint, normalnie chyba pójdę w Wasze ślady... Bo kurcze. Z jednej strony wydaje mi się że i tak mam ceny z kosmosu (porównując z częścią twórców) a z drugiej sprawiają wrażenie dramatycznie niskich (porównując z inną częścią twórców)... A już mi się wydawało że doszłam do jakiegoś consensusu z cenami :/
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 23:32   #4249
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

A ja z kolei doszłamostatnio do wniosku, że póki sama nie zacznę zarabiac godziwie, nie będe potrafiła dobrze wycenić moich rzeczy. Pracowałam teraz jako kelnerka w resturacji na gdańskiej starówce. 6zl/h plus oszukiwane napiwki. 15h dziennie, na szczęście dało się zorganizować dzień wolny.No i ja, z takimi zarobkami,z 2 zł na nocny do domu w kieszeni, jak nabijałam rachunek z aobiad nie raz i nie dwa sprawdzałam kilkakrotnie ceny, bo ZA COŚ TAKIEGO TYLE PIENIĘDZY? PRZECIEŻ ONI MI NIE ZAPŁACĄ! Płacili.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 00:07   #4250
Ruda Emilka
Raczkowanie
 
Avatar Ruda Emilka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 396
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Ja mam taki, chyba dziwny problem, bo nie wiem jak właściwie powinno się wyceniać tego typu składaki. Czy po prostu mnożyć koszty materiałów razy ileś (ile?) ? No bo czas pracy jak wiadomo nie jest jakiś długi, tzn. najwięcej czasu schodzi na kombinowaniu co z czym połączyć, co do czego pasuje itd. I trochę na ewentualne oksydowanie i polerowanie, ale nijak to się ma do nakładu pracy przy wrapach czy lutowaniu. No dobra, jest jeszcze robienie zakupów, fotografowanie i opisywanie, ale to wygląda podobnie przy bardziej czy mniej zaawansowanej technicznie biżuterii.
Mam wrażenie, ze wymyślam sobie ceny z kosmosu, raz za wysokie, raz za niskie.
Jak to zrobić żeby ceny miały ręce i nogi?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF47906.jpg (51,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF48766.jpg (52,4 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF49216.jpg (51,1 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF49116.jpg (64,1 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF48666.jpg (52,7 KB, 22 załadowań)
Ruda Emilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 00:13   #4251
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Rano sobie myślałem o tym jak niektórym nie mieści się w głowach, że mogą wyceniać swoje prace na "aż" 20-30zł za godzinę. Dla porównania podam przykład korepetycji których studenci udzielają dzieciakom. Oni sobie wołają 20-30zł albo czasem lepiej za korki np z matematyki gdzie czas jaki trzeba poświecić na naukę tych zagadnień jest nie porównywalnie rożny, nie wspominając już o innych kosztach z tym związanych. I jakoś nikt się nie dziwi że za godzinę korepetycji trzeba dać 20-30zł, więc czemu w waszym fachu miało by być gorzej? Ba, powinnyście się liczyć jeszcze wyżej. Ale na to chyba rynek nie gotowy.

Btw, na innym forum dyskutują o "upadku złotnictwa", wielu złotników/jubilerów musiało lub musi niebawem się przekwalifikować bo nie wytrzymują napływu chińszczyzny, nawet znajomy ma w robocie byłego złotnika (15lat doswiadczenia) i teraz jest elektrykiem .
Aż sie dziwie że wy tu jeszcze jakotako ciągniecie.
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 00:34   #4252
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Gdy byłyśmy z Sun na targach (niecały rok temu), po stronie sprzedającej - usłyszałam od babki, która sprzedawała biżu z bursztynem (życzliwej babki, dodam) słowa: "dziewczyno, nigdy Ci się to owijanie nie zwróci". I zdziwiona byłam własną automatyczną reakcją "zwróci się, zwróci".
Jak ktoś sprzedaje tylko stacjonarnie, to faktycznie może nie wytrzymać napływu chińszczyny a czynsz za lokal płacić trzeba.
W galeriach sprawa ma się zupełnie inaczej. Nie płacę za lokal. W dodatku nie trzeba do mnie jechać, żeby zobaczyć "co mam". Mam też wrażenie, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, tj jest coraz większe zainteresowanie rzeczami ręcznie wykonanymi i "po ostatnie" - jednak galerie netowe to bardzo szeroki wybór, znacznie więcej niż gotowe odlewy czy biżu "klasyczna. Tu naprawdę można się odnaleźć.
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 01:09   #4253
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
Rano sobie myślałem o tym jak niektórym nie mieści się w głowach, że mogą wyceniać swoje prace na "aż" 20-30zł za godzinę.
Wiesz co ja o tym naprawdę myślę?
To mentalność ludzi wychowanych w atmosferze "praca jest ciężka i kiepsko płatna, i tak jest i będzie, amen". Praca MUSI być ciężka, bo jak nie jest, to nie praca. I w myśleniu "dzięki pracy starcza na rachunki", które sprawia, że taka osoba czuje się winna, ma samą myśl o tym, że mogłaby zarobić więcej (nie wspominając o przyjemności), a już tym bardziej za coś tak "nieciężkiego" jak jej talent, projektowanie i wykonywanie biżuterii. No wstyd po prostu. Ok, różnie bywa, ludzie żyją i dorastają w różnych warunkach, to jest coś, czego się nie komentuje, bo życie jest....takie a nie inne. Ale problem zaczyna się, gdy taka osoba, zamiast coś ZMIENIĆ, kopiuje ten wzorzec i tak postępuje przez całe życie. Mimo talentu, mimo umiejętności, mimo szansy (ba, tego nawet nie widzi, bo zwykle poczucie własnej wartości i możliwości jest równe zeru). Żeby przypadkiem nie zarobić więcej, żeby przypadkiem nie mieć więcej niż inni, zeby przypadkiem praca nie była lekka, łatwa i przyjemna. Bo jeżeli człowiek czuje się w porządku dopiero jak "zarabia" 1-2zł (tak, to tyle wychodzi) na godzinę, z biżuterii, po odliczeniu kosztów, no to jak to nazwać? Przecież to jest patologia - i niestety, wystarczy przejrzec galerie, zeby zobaczyć, jak jej dużo.

Do tego dochodzi jeszcze mierzenie możliwości finansowych klientów swoją miarą - "za ile ja bym to kupiła". A za ile - odpowiedź powyżej. Stąd się też bierze porównywanie cen do taniej, chinskiej biżuterii - bo to jest biżuteria, z którą ta klasa społeczno-ekonomiczna ma do czynienia na codzień, która jest w zasięgu ich mozliwości. Potrafisz zrobić cudne rzeczy, ale profesjonalna wycena równa je z miesięczną pensją, z jaką miałas do czynienia przez całe życie, więc..."no tak nie można". (Tak jakby komuś, kogo stać na kolczyki za tysiąc złotych, miało przez to zabraknąć do pierwszego - i ja tu nie mówię o biżuterii za 10tyś za parę)

Żadna teoria nie wyjaśnia 100% przypadków, ale mam wrażenie, że ta wyjaśnia dużo, niestety.

Cytat:
Btw, na innym forum dyskutują o "upadku złotnictwa", wielu złotników/jubilerów musiało lub musi niebawem się przekwalifikować bo nie wytrzymują napływu chińszczyzny, nawet znajomy ma w robocie byłego złotnika (15lat doswiadczenia) i teraz jest elektrykiem
Klasyka. Najpier obniżają ceny do chorego poziomu, próbując konkurować z Chinami ceną (to tak, jakby sprzedawać lód na biegun północny, pocztą lotniczą) a potem bankrutują, i trzeba się przekwalifikować. I pretensje do wszystkich, tylko nie do siebie. Jubiler, który zbankrutował - to brzmi jak oksymoron, bo mowa o jednej z najbardziej dochodowych branż na tej planecie (obok broni, narkotyków i alkoholu )

Edytowane przez clementinne
Czas edycji: 2011-07-06 o 01:37
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 08:42   #4254
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez clementinne Pokaż wiadomość
Jubiler, który zbankrutował - to brzmi jak oksymoron, bo mowa o jednej z najbardziej dochodowych branż na tej planecie (obok broni, narkotyków i alkoholu )
Strasznie mi się to spodobało

No a poza tym, rzeczywiście chyba w mentalności tkwi problem. Naszej wciąż komunistycznej mentalności...
__________________
Mój wątek na forum

Edytowane przez loquacee
Czas edycji: 2011-07-06 o 08:43
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 10:12   #4255
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Również ubolewam nad nasza mentalnością narodową, ale cóż zrobić? Żeby się wyrwać z pod tego "myślowego klosza" trzeba być wybitną jednostką, albo spotkać na swojej drodze inną wybitna jednostkę która Ci to wytłumaczy.

Btw.
Złotnik – ubogi rzemieślnik czy bogaty artysta?
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 20:36   #4256
Ruda Emilka
Raczkowanie
 
Avatar Ruda Emilka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 396
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Przypominam się
Ruda Emilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 20:51   #4257
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Ruda - koszt materiałów x 3 + podatki + prowizja
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 09:58   #4258
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez loquacee Pokaż wiadomość
Ech i pomyśleć że jako pilot zarabiam 100zł z dzień... A w zasadzie za dobę :/ Niegodziwa stawka.
Ostatnio jak zarabiałam, to 45 zeta za dziewięć godzin

Cytat:
Napisane przez nagaLy Pokaż wiadomość
Następnym razem unikaj tanioszki typu jablonex
Ja lubię Jablonex i wydaje mi się że w niektórych przypadkach bywa równiejszy od TOHO. Ale jeśli chodzi o kryształki to tak, swarovskie wyglądają lepiej i przy następnych parach jesli powstaną będą swarovskie.

Cytat:
Ps: Pawie wymagają szlachetniejszej oprawy niż biała kartka i plaster Agatu. Pokombinuj. Masz roślinki, rzeźby, figurki? Poczaruj Klienta trochę
Spotkałam się z opinią że fotografowanie ich na tle kamieni to strzał w stopę bo podkreśla że to tylko szkiełka. Ale w sumie osoby które myślą że to tylko szkiełka pomyślą tak niezależnie od tła i raczej nie są moim targetem.
Nie umiem robić lepszych zdjęć, jak jest więcej rzeczy niż kolczyki i kwiatek/kamyk to robi mi sie straszny burdel. Ale teraz przynajmniej widać co jest na zdjęciu, chyba.

Cytat:
- i nie startuj z pawiami do galerii, gdzie nie zejdą po takiej cenie bo galerie celują w konkretne grupy Klientów. Nie kupi ich studentka ani pani, która szuka kolców bo ma ochotę na błyskotkę "byle taniej". Śmiem sądzić, że w galerii typu Trendymania czy ArsNeo nie miałabyś większego problemu by sprzedać takie kolczyki po cenie prawidłowej [i jedynie słusznej ] - wzwyż.
Ośmieliłam się i wstawiłam do ArsNeo, po cenie pośredniej między sugerowanymi (ale i tak mi się ciepło zrobiło). I... utknęły w moderacji Nie wiem czy przegięłam z ceną, czy są za brzydkie, czy zdjęcia niefajne, czy o co chodzi
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 10:05   #4259
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez Martva Pokaż wiadomość
Ośmieliłam się i wstawiłam do ArsNeo, po cenie pośredniej między sugerowanymi (ale i tak mi się ciepło zrobiło). I... utknęły w moderacji Nie wiem czy przegięłam z ceną, czy są za brzydkie, czy zdjęcia niefajne, czy o co chodzi
Jak na moje oko, to utknęły z powodu materiałów... Jablonex nie przejdzie w AN...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 10:17   #4260
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Aż sprawdziłam:
http://arsneo.pl/szukaj.xhtml?searchQuery=jablonex
Przechodzi. A w ogonach 2.1 jablonexu mi wyglądają lepiej od 11 Toho (15 Toho byłyby zbyt drobne).
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:50.