Święcę się - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-30, 22:32   #1
minnie983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1

Święcę się


Mam taki prblem że strasznię się swiecę przetestowalam juz pare kosmetyków ale nic nie poradziło sobie z tym problemem proszę o pomoc może jakiś kosmetyk maseczka cokolwiek co by mi pomogło
minnie983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 22:47   #2
xTync
Wtajemniczenie
 
Avatar xTync
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 881
Dot.: Święcę się

Bibulki matujace i puder synergen - na mnie dziala
__________________
xTync jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 22:53   #3
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Święcę się

Wypróbuj białą glinkę - jako puder (uwaga bieli !) lub skrobię kukurydzianą.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 22:53   #4
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Święcę się

Puder bambusowy.
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 11:06   #5
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Święcę się

Te wszystkie sposoby jakie zostały wcześniej wymienione jak najbardziej mogą pomóc doraźnie, spróbuj. A tak bardziej zapobiegawczo może maseczki z glinki (czerwonej, zielonej... zależy jaką masz cerę)? Stosowane regularnie 1-2 razy w tygodniu myślę, że powinny uregulować wydzielanie sebum. Poza tym nie stosuj żadnych wysuszających żeli do mycia twarzy ani żadnych kosmetyków do twarzy, które mają w składzie alkohol.
I myślę, że w takie upały, jakie mamy ostatnio to raczej nic nie sprawi że będziemy super matowe
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 13:20   #6
qeta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4
Dot.: Święcę się

Hejka macie racje co do porad. moja metoda jest taka że po zrobieniu makijażu (przed bronzerem) nakładam zwykły talk. a jak wychodzę z domu to noszę ze sobą w torebce zwykłe ręczniki papierowe i lekko przykładam do twarzy jak jestem już błyszcząca. Słyszałam, że talk zatyka pory więc jeśli komuś zaszkodzi (mi jak narazie nie) to polecam pudry mineralne. Można zamówić darmowe próbki na http://annabelleminerals.pl/
qeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 17:05   #7
Ciburaszka
Rozeznanie
 
Avatar Ciburaszka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 571
Dot.: Święcę się

Ja też niestety mam problem z błyszczącą się cerą.
Próbowałam już wiele kremów i nie ma 100 % zadowolenia, w dodatku teraz podczas tych upałów jest strasznie...
Ja mam zamiar wypróbować Siarkową Moc z Barwy i zobaczymy...
__________________
Magda
Ciburaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-03, 20:07   #8
alicalic
Przyczajenie
 
Avatar alicalic
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 20
Dot.: Święcę się

Też mam taki problem. Używam pudru synergen. Raczej staram się unikać podkładów, fluidów... Nie myję twarzy żelami. Używam płynu micelarnego Eveline i jak na razie zdaje egzamin lepiej niż żele do mycia twarzy, które miałam do tej pory.
Wcześniej, po umyciu twarzy stosowałam krem na dzień "AA efekt matujący". Obecnie przerzuciłam się na krem "Eveline, efekt matujący, chłodzący krem-żel".
Trudno stwierdzić czy istnieje kosmetyk, który odpowiadałby nam- osobom z cerą tłustą- w stu procentach. Każda cera jest inna, specyficzna. Niestety, najlepszym sposobem, aby znaleźć idealne dla siebie kosmetyki jest próbowanie, próbowanie i jeszcze raz próbowanie.
alicalic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 08:11   #9
Ciburaszka
Rozeznanie
 
Avatar Ciburaszka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 571
Dot.: Święcę się

Cytat:
Napisane przez alicalic Pokaż wiadomość
Też mam taki problem. Używam pudru synergen. Raczej staram się unikać podkładów, fluidów... Nie myję twarzy żelami. Używam płynu micelarnego Eveline i jak na razie zdaje egzamin lepiej niż żele do mycia twarzy, które miałam do tej pory.
Wcześniej, po umyciu twarzy stosowałam krem na dzień "AA efekt matujący". Obecnie przerzuciłam się na krem "Eveline, efekt matujący, chłodzący krem-żel".
Trudno stwierdzić czy istnieje kosmetyk, który odpowiadałby nam- osobom z cerą tłustą- w stu procentach. Każda cera jest inna, specyficzna. Niestety, najlepszym sposobem, aby znaleźć idealne dla siebie kosmetyki jest próbowanie, próbowanie i jeszcze raz próbowanie.

Używałam AA efekt matujący i na mnie nie działał.

Ale krem po którym byłam zadowolona to krem Garnier z łopianem, w takim zielonym słoiczku.
Teraz mam Olay , hydrożel do cery mieszanej i tłustej.
__________________
Magda
Ciburaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 08:39   #10
embe87
Raczkowanie
 
Avatar embe87
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
Dot.: Święcę się

ja wprawdzie mam cere mieszaną, ale jeszcze do niedawna czoło, nos i broda swiecily jak latarnia :/
Popelnialam ten bląd ze stosowalam kosmetyki matujace, a moja skora byla przesuszona. Zainwestowalam w dobry krem nawilzający, stosuje ocm, nie uzywam mydla, zamiast kremu klade na zwilzona twarz olejek alterry i to pomaga! takze dziewczyny - porzadnie nawilzac, wtedy skora nei bedzie musiala zie bronic przed wysuszeniem, produkujac tyle sebum
embe87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 16:42   #11
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Święcę się

Mam ten sam problem niestety nie znalazłam rozwiązania.Mało tego pogodziłam się już z tym,jak się juz bardzo świece przecieram twarz chusteczką higieniczną i na chwile jest lepiej.Co do kremu nie uzywam żadnego bo to pogłębia efekt świecenia.Myje twarz żelem i tyle.Nie maluje się latem bo po paru godz makijaż mi spływa z twarzy
__________________
1.06.18 r-dieta od dietetyka czas start!
Waga;ok75 kg/158 cm.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-09, 17:15   #12
Jed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Święcę się

Witam,
tyle tych tematów założonych i nie wiem do którego się podłączyć.
Akurat jest ciepło i mam świecącą skórę, wiec spróbuje szczęścia tutaj.

Jestem mężczyzną przed 30stką.
Mój aktualny problem to świecąca się skóra na czole i nosie.
Do tego dochodzą zaskórniki na nosie + skóra naczyniowa - (byłem u dermatologa i kosmetyczek, wypróbowane elektro-koagulacje, lasery i inne medykamenty robione na recepte w aptece. Dlatego problem naczynek chcę pominąć, jako że nie wierze, że coś jest mi w stanie pomóc.)
Co używam aktualnie, +/- od 9 miesięcy:
mycie twarzy - ziaja med kuracja lipidowa
żel lub krem do golenia - nivea
krem po goleniu - nivea for men Q10
kremy stosowane przemiennie - nivea soft, nivea nawilżający na dzień, ziaja 25+ krem nawilżający matujący.
Dodam, że jeżeli nie stosuje kremów nawilżających moja skóra staję się sucha i się łuszczy (głównie nos, ale też policzki czy pod dolną wargą).


Wiem, że właśnie podałem masę problemów, ale naprawdę nie mam siły i czasu na dermatologów i kosmetyczki.

Drodzy forumowicze. Proszę o konkretne rady, preparaty:
1. jak pozbyć się świecącej skóry w cieplejsze dni (czoło i nos)
2. aby moja skóra zarazem nie stała się sucha, nie łuszczyła się i nie była zaczerwieniona

Liczę na wasze porady.

Pozdrawiam
Jed
Jed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 21:14   #13
_tysia_
Raczkowanie
 
Avatar _tysia_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 115
Dot.: Święcę się

Cytat:
Napisane przez embe87 Pokaż wiadomość
ja wprawdzie mam cere mieszaną, ale jeszcze do niedawna czoło, nos i broda swiecily jak latarnia :/
Popelnialam ten bląd ze stosowalam kosmetyki matujace, a moja skora byla przesuszona. Zainwestowalam w dobry krem nawilzający, stosuje ocm, nie uzywam mydla, zamiast kremu klade na zwilzona twarz olejek alterry i to pomaga! takze dziewczyny - porzadnie nawilzac, wtedy skora nei bedzie musiala zie bronic przed wysuszeniem, produkujac tyle sebum
Czy olejek alterry nie zatyka porów? I czy nie powoduje zwiększonego świecenia? Niby na przetłuszczające się włosy najlepsze są oleje, ale o twarz się trochę boję
_tysia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 21:27   #14
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Święcę się

Cytat:
Napisane przez embe87 Pokaż wiadomość
ja wprawdzie mam cere mieszaną, ale jeszcze do niedawna czoło, nos i broda swiecily jak latarnia :/
Popelnialam ten bląd ze stosowalam kosmetyki matujace, a moja skora byla przesuszona. Zainwestowalam w dobry krem nawilzający, stosuje ocm, nie uzywam mydla, zamiast kremu klade na zwilzona twarz olejek alterry i to pomaga! takze dziewczyny - porzadnie nawilzac, wtedy skora nei bedzie musiala zie bronic przed wysuszeniem, produkujac tyle sebum
Zgadzam się z tobą U mnie na przetłuszczanie i świecenie skóry pomaga porządne nawilżania i natłuszczanie - lekki emolient czy olej lepiej reguluje pracę gruczołów łojowych niż kremy matujące. Na dzień krem z filtrem, podkład i lekkie zmatowienie skrobią czy pudrem bambusowym wystarczą. Wieczorem dokładnie zmywam makijaż żelem, czy emulsją, a rano tylko delikatnie oczyszczam cerę physiogelem, żeby jej nie podrażniać i nie prowokować do produkcji sebum.
Teraz, kiedy jest ciepło trudniej przestawić cerę na nawilżanie, ale warto, nawet kosztem chwilowego efektu klejenia się cery po nałożeniu wieczorem treściwszego kremu.
Skóra się przetłuszcza często dlatego, że jest przesuszana, słabo nawilżona i natłuszczona, więc produkuje sebum, żeby zapewnić sobie warstwę ochronną, której nie dają jej wysuszające i matujące kosmetyki.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 21:29   #15
_tysia_
Raczkowanie
 
Avatar _tysia_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 115
Dot.: Święcę się

Kusicie mnie tym nawilżaniem Martwię się tylko o zatkane pory i pogłębienie trądzika Ogólnie unikam nawilżania twarzy, bo zauważam po nim wypryski.
_tysia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 07:55   #16
Ciburaszka
Rozeznanie
 
Avatar Ciburaszka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 571
Dot.: Święcę się

Cytat:
Napisane przez _tysia_ Pokaż wiadomość
Czy olejek alterry nie zatyka porów? I czy nie powoduje zwiększonego świecenia? Niby na przetłuszczające się włosy najlepsze są oleje, ale o twarz się trochę boję
Jest osobny wątek o myciu twarzy olejami Bardzo się sprawdzają, nadają się też właśnie do cer tłustych , każdy olej do innego typu cery.
Olej myje olej , czyli doskonale usuwa sebum.
Chociaż to co dla innych dobre , nie znaczy ,że dla nas też musi być.
Trzeba spróbować.
Poszukaj wątków o olejowaniu
__________________
Magda
Ciburaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 08:02   #17
embe87
Raczkowanie
 
Avatar embe87
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
Dot.: Święcę się

Cytat:
Napisane przez _tysia_ Pokaż wiadomość
Kusicie mnie tym nawilżaniem Martwię się tylko o zatkane pory i pogłębienie trądzika Ogólnie unikam nawilżania twarzy, bo zauważam po nim wypryski.
ja mialam bardzo zatkane pory, ale zaczelam stosowac OCM i pomogło. Poczytaj na watku dot. tej metody, bo tez nie jest dla kazdego.
Czesto tez po zmyciu makijażu pozostawialam twarz wilgotną (nie wycieralam jej), tylko nakladalam oliwkę https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nia-zycia.html nie powinna zapychac, ale jak sie przekonasz jak nie spróbujesz? a i wbrew pozorom, moja twarz byla "tlusta" przez chwilę, a po kilku min - matowa i nawilzona, skora po prostu "napiła się"
embe87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 09:00   #18
Ciburaszka
Rozeznanie
 
Avatar Ciburaszka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 571
Dot.: Święcę się

Cytat:
Napisane przez _tysia_ Pokaż wiadomość
Kusicie mnie tym nawilżaniem Martwię się tylko o zatkane pory i pogłębienie trądzika Ogólnie unikam nawilżania twarzy, bo zauważam po nim wypryski.
Widocznie nie nawilżasz tak jak powinnaś, może coś innego lepiej się sprawdzi

Ja ostatnio wypróbowałam podkład mineralny z EDM i tak się świeciłam i tak, nic mniej , no może odrobinę, ale nie poddaje się
__________________
Magda
Ciburaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 13:22   #19
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Święcę się

Cytat:
Napisane przez Jed Pokaż wiadomość
Witam,
tyle tych tematów założonych i nie wiem do którego się podłączyć.
Akurat jest ciepło i mam świecącą skórę, wiec spróbuje szczęścia tutaj.

Jestem mężczyzną przed 30stką.
Mój aktualny problem to świecąca się skóra na czole i nosie.
Do tego dochodzą zaskórniki na nosie + skóra naczyniowa - (byłem u dermatologa i kosmetyczek, wypróbowane elektro-koagulacje, lasery i inne medykamenty robione na recepte w aptece. Dlatego problem naczynek chcę pominąć, jako że nie wierze, że coś jest mi w stanie pomóc.)
Co używam aktualnie, +/- od 9 miesięcy:
mycie twarzy - ziaja med kuracja lipidowa
żel lub krem do golenia - nivea
krem po goleniu - nivea for men Q10
kremy stosowane przemiennie - nivea soft, nivea nawilżający na dzień, ziaja 25+ krem nawilżający matujący.
Dodam, że jeżeli nie stosuje kremów nawilżających moja skóra staję się sucha i się łuszczy (głównie nos, ale też policzki czy pod dolną wargą).


Wiem, że właśnie podałem masę problemów, ale naprawdę nie mam siły i czasu na dermatologów i kosmetyczki.

Drodzy forumowicze. Proszę o konkretne rady, preparaty:
1. jak pozbyć się świecącej skóry w cieplejsze dni (czoło i nos)
2. aby moja skóra zarazem nie stała się sucha, nie łuszczyła się i nie była zaczerwieniona

Liczę na wasze porady.

Pozdrawiam
Jed
Rzeczywiście sporo i jakoś nie widzę odpowiedzi dla Ciebie póki co....
Nie ma łatwego sposobu na świecenie, to sebum wyłazi bo musi, a wyłazi go więcej gdy niewłaściwą pielęgnacją zmusza się do nadmiernej pracy gruczoły. A niewłaściwa pielęgnacja to wysuszanie, zatykanie porów np talkiem... po zmyciu tego syfu skóra odżywa ale jest już nastawiona na nadprodukcję sebum. Powstaje błędne koło...
Ale to jest do opanowania, pod warunkiem nie nastawiania się na szybkie efekty. Polecam poczytać dział https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=66 a najlepiej zadawać pytania tamtejszych wątkach.
I tak, jak dziewczyny spokojnie mogą ryzykować pudrowanie i ciągłe błądzenie to facet zmuszony jest do poszukania prawdziwych rozwiązań czyli usunąć przyczyny.
A ja na Twoim miejscu szukałabym wśród kosmetyków o jak najprostszym i naturalnym składzie np Alterra
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...kiej-rozy.html
to by było fajne, ale chyba jest niedostępne w rossamanach
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ia-twarzy.html
ale jest w tubie
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...tej-skory.html
jako kremu to
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...chtscreme.html
lub to
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=47470

Poleciłabym ci też OCM czyli oczyszczanie olejami, ale tendencja do naczynek raczej wyklucza traktowanie gorącą szmatką. Mógłbyś spróbować jednak zmywać olej ciepłą a nie gorącą wodą i nie robić zabiegu codziennie tylko np 2 x w tygodniu.
Jakbyś był zainteresowany, to przeczytaj dokładnie opis
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=437723
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-10, 17:22   #20
Jed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Święcę się

Cześć,

dzięki Savanoja za konkretną odpowiedź.

1. Przewertuję wątki forum BK, aczkolwiek proszę odpowiedz na poniższe pytania.
2. Stosowanie kosmetyków o naturalnym składzie.
Co do propozycji podanych przez Ciebie, to wystarczy krem i pianka/płyn do mycia twarzy? Czy polecasz coś szczególnego np. na noc, czy na konkretne miejsca twarzy?
3. OCM raczej sobie odpuszczę bo wiem jak moja cera reaguje np na saunę itp. Ale może polecisz coś innego w zamian?

Pozdrawiam
Jed
Jed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 22:48   #21
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Święcę się

Cytat:
Napisane przez _tysia_ Pokaż wiadomość
Kusicie mnie tym nawilżaniem Martwię się tylko o zatkane pory i pogłębienie trądzika Ogólnie unikam nawilżania twarzy, bo zauważam po nim wypryski.
Najwyraźniej używasz niewłaściwych kosmetyków do nawilżania. Czym więcej świństw w kremie, tym większe prawdopodobieństwo zapchania.
Rozejrzyj się za kremem o prostym składzie, który nie jest pełen zapychaczy. Dużo takich kremów znajdziesz wśród kosmetyków naturalnych i niektórych aptecznych.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 23:15   #22
_tysia_
Raczkowanie
 
Avatar _tysia_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 115
Dot.: Święcę się

Byłam jakieś pół roku temu u dermatologa, który też dał mi krem nawilżający i też miałam po nim wypryski (mimo, że powiedział, iż nie zatyka porów). Stąd to moje zniechęcenie do nawilżania z mojej strony. Spróbuję niedługo metody OCM, muszę kupić olejek rycynowy
_tysia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.