Ziaja, Nuno, Maska z zieloną glinką

Powiększ Ziaja, Nuno, Maska z zieloną glinką

Zgłaszająca osoba: Sol Magda

Maska z zieloną glinką do cery zanieczyszczonej, skłonnej do wyprysków.
Absorbuje nadmiar sebum, wykazuje skuteczne działanie ściągające oraz wyraźnie zmniejsza rozszerzone pory. Łagodzi zmiany trądzikowe i normalizuje pracę gruczołów łojowych. Intensywnie nawilża skórę oraz łagodzi podrażnienia, nie zatyka porów.
Zawiera:
- Glinka zielona
- Ekstrakty z oczaru, białej herbaty, szałwii
- D-panthenol
Efekt nuno to redukcja sebum i 'świecenia się' skóry - efekt mat.
Maska przeznaczona jest dla osoób w wieku 17+; można ją stosować 1-2 razy w tygodniu.

Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Illite, Cetyl Alcohol, Glycerin, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Extract, Hamamelis Virginiana Extract, Salvia Officinalis Extract, Titanium Dioxide, Panthenol, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citronellol, Citric Acid, CI 42090 (FD&C Blue No.1).

Cena: ok. 8zł / 60ml

• Niewielkie oczyszczenie
  • Ze względu na fakt, że mam cerę mieszaną z tendencją do tłustej, którą łatwo zapchać, ma skłonności do wągrów i zaskorników, zielona glinka jest dla mnie produktem, bez którego ciężko mi się obejść. Od dawna byłam fanką glinek rozrabianych własnoręcznie, ale ostatnio będąc w Naturze, zdecydowałam się na zakup tego produktu, bo co tu kryć gotowa glinka w tubce jest niesamowitym ułatwieniem, kiedy nie chce mi się bawić w przesypywanie proszku.

Glinka jest w dobrej cenie, ma ładne, estetyczne opakowanie (chociaż jak dla mnie, tubka jest trochę za twarda/sztywna, przez co ciężko wycisnąć resztki produktu). Glinka ma ładny zapach, nakłada się ją z przyjemnością -może być troszkę za rzadka, ale nie jest to dla mnie większym problemem. Nie zasycha na buzi, przez co nie odczuwamy ściągnięcia, skorupy rodem z żółwi Ninja:P Nie musimy grzebać się ze zwilżaniem maski hydrolatem czy wodą termalną, żeby nie ścisnęło nam twarzy "na amen".

Glinka ma dla mnie jeden, główny minus: minimalnie oczyszcza:/ Kiedy stosuje ją zgodnie ze sposobem użycia podanym na opakowaniu (pozostawić na 10-15 min) nie robi praktycznie nic. Czuję trochę nawilżenia, leciutkie oczyszczenie, które nijak się ma do innych glinek. Żeby zauważyć jakiekolwiek działanie muszę trzymać ją zdecydowanie dłużek (30min i więcej), co znowu średnio mi się uśmiecha, bo: 1. Produkt nie zasycha, trzeba się pilnować, żeby się nie upaćkać 2. Łażenie po domu z twarzą jak Shrek wcale nie jest takie zabawne jak się wydaje (straszę koty:P). Z tego względu troszkę ciężko mi ją ocenić i sama nie wiem, czy kupię ją ponownie....Jakieś tam oczyszczenie jest, ALE nie wiem czy warto się w to bawić. Wydaje mi się, że dla cer, które naprawdę potrzebują oczyszczenia jej efekty są po prostu trochę za mizerne.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić AnnaScott za czytelną i pomocną recenzję?
  • Trzeba znaleźć na nią sposób
  • Maska stosowana zgodnie z zaleceniami producenta nie daje spektakularncyh efektów.
    Pierwsze zmiany zauważyłam gdy trzymałam ją na twarzy nie przez 15 minut a przez co najmniej godzinę. Jednak ostatecznie podbiła moje serce gdy użyłam jej jako kremu na noc (oczywiście nakładamy cienką warstwę). Wszystkie podskórne grudki sukcesywnie znikają, a skóra rano wbrew pozorom nie jest wysuszona
    Jednak należy bardzo uważać na pościel, bo maska nie wysycha ani nie wchłania się.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić Draki011 za czytelną i pomocną recenzję?
  • godna polecenia
  • Jedna z moich ulubionych maseczek. Ładnie pachnie, łatwo się rozprowadza, nie zastyga tak jak większość maseczek, przez co dużo łatwiej ją myć. Świetnie łagodzi podrażnienia, a w dodatku nawilża skórę nie zatyka porów. Wielki plus także za dość spore opakowanie, marzę żeby ziaja wprowadziła takie dla wszystkich swoich saszetkowych maseczek.

Ilość zużytych opakowań: 5 całych

Chcesz pochwalić lumar_rakhel za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spełnia swoje zadanie
  • Naprawde dobry produkt, najlepsze efekty widać przy regularnym stosowaniu, niweluje niewielkie zmiany (nie wiem jak działa w przypadku poważniejszych wyprysków), oczyszcza i zamyka pory, delikatnie nawilża. Zauwazyłam iż przy długim stosowaniu skóra przyzwyczaja sie i przestaje reagować, dlatego ja używam z przerwami, ale zawsze do niej wracam.
    Plus za niską cenę i dostępność oraz wydajność
    Minus za opakowanie z którego trudno wydobyć resztki produktu - ja zwykle wtedy rozcinam go nożyczkami

Używam tego produktu od: 3-4 lata
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić gosaska za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobra maseczka w dobrej cenie
  • Plusy:
    -cena
    -opakowanie
    -bardzo dobre działanie łagodzące
    -delikatne działanie oczyszczające
    -super wydajna

Minusy:
    -trochę zbyt lejąca konsystencja
    -niemożliwe jest wydobycie resztek na koniec z opakowania

Generalnie na plus

Używam tego produktu od: 1,5 roku

Chcesz pochwalić eliwenka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest okej
  • Fajna maseczka nie mam szczególnych problemów z trądzikiem, ale czasem coś mi wyskoczy i ta maseczka jest naprawdę dobra. Uspokaja cerę, ale też bardzo przyjemnie nawilża. Dla problematycznych cer będzie za słaba, jednak dla cer mieszanych sprawdzi się. Za tą cenę warto wypróbować

Plusy:
    + uspokaja cerę
    + nawilża
    + ładnie pachnie
    + jest bardzo wydajna
    + niska cena
    + nie uczula
    + fajnie oczyszcza

Minusy:
    - dla cer trądzikowych może być za słaba

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 4-5

Chcesz pochwalić arafina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Taki tam średniaczek
  • Często kupuję produkty Ziai z rozpędu, czyli idę do apteki z konkretnym celem, a po drodze zgarniam z półek wszystko, co mi się spodoba tudzież jest w promocji. Jeśli chodzi o Ziaję - zawsze mogę liczyć na zaskoczenie, bo Ziaja ma bardzo szerokie spektrum - od uczulającego kremu za kilka złotych po serie Med, które czasami są niezłe.
    Maskę kupiłam, bo lubię glinkę. Mam cerę mieszaną - latem w kierunku tłustej, zimą - suchej, przy dobrej pielęgnacji zachowuje się jak normalna. Dotychczas nie testowałam wielu produktów z glinką, bo ta z serii Avon Planet Spa była moją najukochańszą, doraźnie kupowałam też małe saszetki z glinką szarą Ziai. Teraz postawiłam na zieloną, choć gdzieś z tyłu głowy słyszałam ostrzegawczą syrenę - wiem, że seria Nuno nie ma zbyt wielu zwolenników.
    No i cóż... nie jest to hit od Ziai, mam wątpliwości, czy jest w stanie zdziałać cokolwiek na trądzik albo jakieś większe problemy skórne. Nie mam skłonności do trądziku ani do wyprysków i innych świństw, a mimo to po usunięciu maski czułam na twarzy jakiś dziwny film - jakby sebum. Po innych maskach moja twarz jest dobrze oczyszczona, napięta i ten efekt utrzymuje się. Tutaj - maskę z zieloną glinką możemy nakładać na twarz w celu straszenia najbliższych współmieszkańców zielonym ryjem.

+ cena, dostępność itd.;
    + opakowanie - bardzo wygodne - nie trzeba niczego odkręcać, zakręcać, rozrabiać, mieszać...;
    + zapach w porządku - bardzo transparentny i ulotny, więc nie drażni;
    + w ogóle maska nie podrażnia i nie przyczynia się do powstawania nowych utrapień na twarzy;
    + ma niezły skład, wielki plus za glinkę.

- konsystencja - jak dla mnie odrobinę za rzadka, przez to produkt nie zastyga do końca, ale to może być ogromny atut produktu dla tych, którzy nie znoszą szarpania się z zastygniętą glinką
    - działanie - coś tam oczyszcza, coś tam działa, ale wydaje mi się, że cerze trądzikowej to nie wystarczy. Gdyby producent sugerował, że jest to produkt do cery normalnej albo mieszanej ale nie problematycznej, to nie czepiałabym się, ale każdy wie, że cera trądzikowa wymaga specjalnej troski i dobrych preparatów.

Na zakończenie dodam, że mam mieszane uczucia - z jednej strony nakładam Nuno sowicie i lubię ją, ale chyba tylko jako niezbędny przy wylegiwaniu się w wannie z książką gadżet, zaś z drugiej irytuje mnie, że nie działa tak dobrze jak choćby maska z glinką w jednorazowych saszetkach również z Ziai!

Ilość zużytych opakowań: kawałek pierwszego

Chcesz pochwalić summer_overture za czytelną i pomocną recenzję?
  • Można przetestować
  • Bardzo lubię kosmetyki Ziaji. Do tego produktu podchodziłam bez szczególnego nastawienia, więc nie rozczarowałam się ani też nie zachwyciłam. Ot, zwykła maska.
    Jeśli chodzi o obietnice producenta to:
    + wykazuje skuteczne działanie ściągające - zgadza się, skóra po masce jest ładnie napięta
    +łagodzi zmiany trądzikowe - mogę przyjąć za plus, gdyż ładnie wysusza krostki

-wyraźnie zmiejsza rozszerzone pory - niestety tej obietnicy produkt nie spełnia
    -normalizuje pracę gruczołów - niestety tylko chwilowo
    -nawilża skórę - również nie, gdyż w moim przypadku funduje mi wysuszenie

Skład:
    bardzo złożony, owa zielona glinka i ekstrakt z szałwi gubi się wśród wypełniaczy, konserwantów i innych dość zbędnych substancji.

Używam tego produktu od: marzec 2013
    Ilość zużytych opakowań: jedno 60ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Shawna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie robi wiele, a właściwie nic nie robi...
  • Maseczka ma jasnozielony kolor, łatwo się rozsmarowuje na twarzy, nie zasycha wogóle. Niestety nie widze efektów używania oprócz delikatnego łagodzenia.

+ nie zatyka porów
    + łatwo się zmywa
    + lekko rozjaśnia cerę
    + w pewnym stopniu łagodzi podrażnienia i zaognione niedoskonałości albo to sobie wmawiam (różnica przed i po jeśli wogóle jest to jest minimalna)
    + wydajna

Niestety nie zauważyłam:
    - zmniejszenia porów
    - nawilżenia
    - regulowania wydzielania sebum

Nie polecam, strata kasy i czasu.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić Rewella za czytelną i pomocną recenzję?
  • Raczej nie dla mnie
  • Kupiłam raz, bo była w promocji. I więcej nie kupię.

Złagodziła mi podrażnienia i nic więcej. Po nałożeniu nawet nie zasycha, taka po prostu zielona maź. Ciężko się ją wydobywa z opakowania, szczególnie gdy jest jej już niewiele. Bardzo długo się męczyłam, by zużyć całe opakowanie. Może innym pasuje - mi niestety nie do końca. Daję dwie gwiazdki za to, że nie wyrządziła mi szkody, oraz że wytrzymałam i nie wyrzuciłam jej do śmieci

Chcesz pochwalić roxanne93 za czytelną i pomocną recenzję?