Ziaja, Nuno, Maska z zieloną glinką

Powiększ Ziaja, Nuno, Maska z zieloną glinką

Zgłaszająca osoba: Sol Magda

Maska z zieloną glinką do cery zanieczyszczonej, skłonnej do wyprysków.
Absorbuje nadmiar sebum, wykazuje skuteczne działanie ściągające oraz wyraźnie zmniejsza rozszerzone pory. Łagodzi zmiany trądzikowe i normalizuje pracę gruczołów łojowych. Intensywnie nawilża skórę oraz łagodzi podrażnienia, nie zatyka porów.
Zawiera:
- Glinka zielona
- Ekstrakty z oczaru, białej herbaty, szałwii
- D-panthenol
Efekt nuno to redukcja sebum i 'świecenia się' skóry - efekt mat.
Maska przeznaczona jest dla osoób w wieku 17+; można ją stosować 1-2 razy w tygodniu.

Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Illite, Cetyl Alcohol, Glycerin, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Extract, Hamamelis Virginiana Extract, Salvia Officinalis Extract, Titanium Dioxide, Panthenol, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citronellol, Citric Acid, CI 42090 (FD&C Blue No.1).

Cena: ok. 8zł / 60ml

• Jest okej
  • Fajna maseczka nie mam szczególnych problemów z trądzikiem, ale czasem coś mi wyskoczy i ta maseczka jest naprawdę dobra. Uspokaja cerę, ale też bardzo przyjemnie nawilża. Dla problematycznych cer będzie za słaba, jednak dla cer mieszanych sprawdzi się. Za tą cenę warto wypróbować

Plusy:
    + uspokaja cerę
    + nawilża
    + ładnie pachnie
    + jest bardzo wydajna
    + niska cena
    + nie uczula
    + fajnie oczyszcza

Minusy:
    - dla cer trądzikowych może być za słaba

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 4-5

Chcesz pochwalić arafina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Taki tam średniaczek
  • Często kupuję produkty Ziai z rozpędu, czyli idę do apteki z konkretnym celem, a po drodze zgarniam z półek wszystko, co mi się spodoba tudzież jest w promocji. Jeśli chodzi o Ziaję - zawsze mogę liczyć na zaskoczenie, bo Ziaja ma bardzo szerokie spektrum - od uczulającego kremu za kilka złotych po serie Med, które czasami są niezłe.
    Maskę kupiłam, bo lubię glinkę. Mam cerę mieszaną - latem w kierunku tłustej, zimą - suchej, przy dobrej pielęgnacji zachowuje się jak normalna. Dotychczas nie testowałam wielu produktów z glinką, bo ta z serii Avon Planet Spa była moją najukochańszą, doraźnie kupowałam też małe saszetki z glinką szarą Ziai. Teraz postawiłam na zieloną, choć gdzieś z tyłu głowy słyszałam ostrzegawczą syrenę - wiem, że seria Nuno nie ma zbyt wielu zwolenników.
    No i cóż... nie jest to hit od Ziai, mam wątpliwości, czy jest w stanie zdziałać cokolwiek na trądzik albo jakieś większe problemy skórne. Nie mam skłonności do trądziku ani do wyprysków i innych świństw, a mimo to po usunięciu maski czułam na twarzy jakiś dziwny film - jakby sebum. Po innych maskach moja twarz jest dobrze oczyszczona, napięta i ten efekt utrzymuje się. Tutaj - maskę z zieloną glinką możemy nakładać na twarz w celu straszenia najbliższych współmieszkańców zielonym ryjem.

+ cena, dostępność itd.;
    + opakowanie - bardzo wygodne - nie trzeba niczego odkręcać, zakręcać, rozrabiać, mieszać...;
    + zapach w porządku - bardzo transparentny i ulotny, więc nie drażni;
    + w ogóle maska nie podrażnia i nie przyczynia się do powstawania nowych utrapień na twarzy;
    + ma niezły skład, wielki plus za glinkę.

- konsystencja - jak dla mnie odrobinę za rzadka, przez to produkt nie zastyga do końca, ale to może być ogromny atut produktu dla tych, którzy nie znoszą szarpania się z zastygniętą glinką
    - działanie - coś tam oczyszcza, coś tam działa, ale wydaje mi się, że cerze trądzikowej to nie wystarczy. Gdyby producent sugerował, że jest to produkt do cery normalnej albo mieszanej ale nie problematycznej, to nie czepiałabym się, ale każdy wie, że cera trądzikowa wymaga specjalnej troski i dobrych preparatów.

Na zakończenie dodam, że mam mieszane uczucia - z jednej strony nakładam Nuno sowicie i lubię ją, ale chyba tylko jako niezbędny przy wylegiwaniu się w wannie z książką gadżet, zaś z drugiej irytuje mnie, że nie działa tak dobrze jak choćby maska z glinką w jednorazowych saszetkach również z Ziai!

Ilość zużytych opakowań: kawałek pierwszego

Chcesz pochwalić summer_overture za czytelną i pomocną recenzję?
  • Można przetestować
  • Bardzo lubię kosmetyki Ziaji. Do tego produktu podchodziłam bez szczególnego nastawienia, więc nie rozczarowałam się ani też nie zachwyciłam. Ot, zwykła maska.
    Jeśli chodzi o obietnice producenta to:
    + wykazuje skuteczne działanie ściągające - zgadza się, skóra po masce jest ładnie napięta
    +łagodzi zmiany trądzikowe - mogę przyjąć za plus, gdyż ładnie wysusza krostki

-wyraźnie zmiejsza rozszerzone pory - niestety tej obietnicy produkt nie spełnia
    -normalizuje pracę gruczołów - niestety tylko chwilowo
    -nawilża skórę - również nie, gdyż w moim przypadku funduje mi wysuszenie

Skład:
    bardzo złożony, owa zielona glinka i ekstrakt z szałwi gubi się wśród wypełniaczy, konserwantów i innych dość zbędnych substancji.

Używam tego produktu od: marzec 2013
    Ilość zużytych opakowań: jedno 60ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Shawna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie robi wiele, a właściwie nic nie robi...
  • Maseczka ma jasnozielony kolor, łatwo się rozsmarowuje na twarzy, nie zasycha wogóle. Niestety nie widze efektów używania oprócz delikatnego łagodzenia.

+ nie zatyka porów
    + łatwo się zmywa
    + lekko rozjaśnia cerę
    + w pewnym stopniu łagodzi podrażnienia i zaognione niedoskonałości albo to sobie wmawiam (różnica przed i po jeśli wogóle jest to jest minimalna)
    + wydajna

Niestety nie zauważyłam:
    - zmniejszenia porów
    - nawilżenia
    - regulowania wydzielania sebum

Nie polecam, strata kasy i czasu.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić Rewella za czytelną i pomocną recenzję?
  • Raczej nie dla mnie
  • Kupiłam raz, bo była w promocji. I więcej nie kupię.

Złagodziła mi podrażnienia i nic więcej. Po nałożeniu nawet nie zasycha, taka po prostu zielona maź. Ciężko się ją wydobywa z opakowania, szczególnie gdy jest jej już niewiele. Bardzo długo się męczyłam, by zużyć całe opakowanie. Może innym pasuje - mi niestety nie do końca. Daję dwie gwiazdki za to, że nie wyrządziła mi szkody, oraz że wytrzymałam i nie wyrzuciłam jej do śmieci

Chcesz pochwalić roxanne93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobra glinka w dobrej cenie
  • glinka działa jak powinna - nawilża, łagodzi podrażnienia, delikatnie sciąga pory i je oczyszcza, odżywia skórę która troszeczkę szybciej sie regeneruje co jest ważne przy skórze problematycznej
    ale trzeba pamietac ze to tylko glinka wiec sama nie wystarczy trzeba dobrać odpowiednie kometyki do oczyszczania twarzy, kremy, peelingi oraz przestrzegać diety a glinką troszeczke sie wspomóc np gdy mamy zmiany ropne i peelingi nawet te enzyamtyczne nie są wskazane lub dla samego relaksu, odżywienia skóry oraz załagodzenia ewentualnych podrażnień po złuszczaniu (1raz w tygodniu! )

Rada: Jeśli ktoś nie zna skladu to niech nie pisze bo wprowadza w bład inne osoby - w składzie na 5 miejscu znajduje się glinka (inci: illite). przed pisaniem takich rzeczy polecam wejść na strone pościęconą składnikom kosmetyków i się upewnić

Używam tego produktu od: dawna
    Ilość zużytych opakowań: > 8

Chcesz pochwalić roza_1988 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie jest najgorszy.
  • Ta maseczka na pewno mnie jakoś nie zachwyciła. Uważam,że lepsza jest także z glinką z Ziaji, ale ta w saszetkach za ok. 1,50zł. Wracając do tej to świetnie nawilża. Niestety nie zwalcza wyprysków. NIe wiem czemu, ale po miesiecu używania zmieniła mi konsystencję :/ I jest teraz taka jak krem i gdy nawet nałożę dużo to nie trzyma się :/

Plusy:
    - Nawilża
    - Zapach
    - Cena
    - Opakowanie
    - Nie wysusza
    - Wydajna

Minusy:
    - Konsystencja
    - Nie redukuje niedoskonałości
    - Nie przyspiesza redukowanie sie niedoskonałości

Chcesz pochwalić Donka15 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Słaba
  • Słyszałam o tej maseczce pozytywne opinie, więc postanowiłam wypróbować. Naturalna glinka spisuje się u mnie bardzo dobrze, tak ta maseczka sprawdza się średnio...Generalnie to nawet nie widzę zielonej glinki w składzie. Glinka powinna kryć się pod nazwą - Kaolin. Jeśli się mylę to poprawcie. W składzie widzę ekstrat z zielonej herbaty (Camellia Sinensis Extract) ekstrakt z szałwii (Salvia officinalis Extract) Ekstrakt z oczaru wirginijskiego (Hamamelis Virginiana Extract), ale glinki nie dostrzegam...

OPAKOWANIE
    maseczka jest w zgrabnym opakowaniu. Dzięki temu, że otwarcie jest na dole buteleczki nie ma problemu wydobyć kosmetyku. Otwarcie również działa bez zarzutu

DZIAŁANIE
    Wg mnie maseczka ma działanie raczej kojące. Czuję, że łagodzi podrażnienia, ale z pewnością nie zmiany trądzikowe. Nawet przy intensywnym stosowaniu maseczki niespodzianki nie zmniejszyły się. Jedynie łagodzi stany zapalne. Nie zauważyłam też by moja skóra po użyciu maseczki była ściągnięta i by regulowało nadmiar sebum (w sensie - bez zmiany w tym względzie ).Jeśli chodzi o nawilżenie skóry, to może odrobinę...Podsumowując - maseczka nie jest zła, działa, jednak nie tak jak obiecuje producent

KONSYSTENCJA / WYDAJNOŚĆ
    Maseczka jest w kolorze zielonym, przypominającym glinkę. Konsystencja nie jest zbyt gęsta, raczej rzadka jak na maskę. Łatwo się ją rozprowadza na buzi. Maseczka nie zasycha, nawet po 30minutach, wciąż nie zmienia konsystencji (byłam trochę zdziwiona, bo naturalna glinka szybko zasycha). Nakładam zwykle grubszą warstwę jak radzi opis producenta, a mimo to maseczka jest wydajna, bo mam ją ponad pół roku ( choć fakt, że nie używam jej często)

PLUSY
    - cena
    - łagodzi stany zapalne
    - delikatnie nawilża i daje kojące uczucie skórze
    - wydajna

MINUSY
    - nie zawiera glinki
    - nie zmienia stanu skóry trądzikowej
    - nie reguluje nadmiaru sebum i nie napina skóry

Używam tego produktu od: ponad pół roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 prawie całe

Chcesz pochwalić Mary_0 za czytelną i pomocną recenzję?
  • gdy nie ma czasu...
  • Dobra konsystencja, miły zapach, nie zostawia skorupki na twarzy czego nie lubię, mniej straszny kolor niż w robionych przeze mnie sypkich,łądne opakowanie które może stać na podstawie - bardzo takie lubię, bo produkt lokuje się zgodnie z grawitacją
    Wada: słabe działanie, skóra tylko lekko dopieszczona
    Zaleta: wystarczy wycisnąć i jest

Używam tego produktu od: jak sobie przypomnę
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania niepełne

Chcesz pochwalić yoozia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Taka sobie
  • Nie podbiła mojego serca.

Konsystencja, zmywanie: kremowa. Niezbyt mi odpowiada, wolę coś gęstszego, co można łatwiej rozprowadzić. Maska nie zasycha. Łatwo się zmywa.

Kolor, zapach: zielona, o dość przyjemnym zapachu.

Cena: bardzo korzystna.

Opakowanie: urocza tubka, z której jednak dość ciężko wydobyć mi odpowiednią ilość produktu (albo za dużo, albo za mało).

Działanie: o... Na pewno nie oczyszcza dogłębnie. Lubię ją nakładać czasem jako lżejszą maskę, bo fajnie łagodzi niedoskonałości i strupki na twarzy. Ale to jedyny pozytywny aspekt. Jest to dla mnie maska zbyt łagodna. Nie matuje, nie ściąga, nie zmniejsza porów, nie wpływa na zaskórniki. Zużywam do końca jako lekką, łagodzącą maskę.

Sumując: nie kupię ponownie, wymagam większego działania. Maska ewentualnie dla niewymagających, potrzebujących jedynie lekkiego nawilżenia i zmniejszenia zaczerwienienia.

Używam tego produktu od: nieregularnie parę miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: kończę jedno

Chcesz pochwalić ankeline za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij