Biochemia Urody, Puder bambusowy 100%

Powiększ Biochemia Urody, Puder bambusowy 100%

Zgłaszająca osoba: Lungo

Puder bambusowy zawiera ponad 90% krzemionki. Ma on postać białego, lekkiego i puszystego pyłku, który aplikowany na skórę daje transparentne wykończenie, bez efektu bielenia skóry. Puder posiada intensywne właściwości matujące. Ze względu na porowatą strukturę cząsteczek wykazuje wysokie zdolności do absorbowania nadmiaru sebum, nadając cerze matowy wygląd i odczuwalną gładkość.
Dzięki wysokiej zawartości krzemionki, oprócz działania wygładzająco-matującego, puder bambusowy wykazuje dodatkowo właściwości pielęgnujące skórę. Działa antybakteryjnie, łagodząco, wspomaga gojenie i reguluje aktywność gruczołów łojowych. Puder może z powodzeniem zastąpić talk, mikę, skrobie lub glinki stanowiące bazę pudrów sypkich lub prasowanych. Jest to składnik neutralny, który może być bez obaw stosowany do matowienia kremów z filtrami przeciwsłonecznymi.
Nie powoduje zatykania porów (niekomedogenny).

UWAGA! Prosimy o ocenianie własności wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków

Skład: Bambusa Arundinacea Stem Extract (100%)

Cena: 14,80zł / 50ml (10g)
/s/

• Świetny puder matujący
  • Plusy:

-świetnie matowi
    -nie wysusza
    -jest dość wydajny
    -koi podrażnienia
    -pielęgnuje
    -nie zapycha porów
    -dodatkowo ja prószę sobie nim rzęsy,dzieki czemu rzesy ładniej wyglądają po pomalowaniu tuszem i sprawiają wrażenie gęstszych,nie sklejają się

Minusy:

Brak

Ilość zużytych opakowań: końcówka 3

Chcesz pochwalić anita2015 za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

Anna Małecka masaż twarzy

• Najelpszy puder matujący jaki używałam
  • Obecnie jestem szczęsliwą posiadaczką pudru bambusowego+owies+ jedwab i naprawdę polecam kazdej kobiecie, która zmaga się z problemem "świecenia" i nie może znaleźc odpowiedniego produktu do cery tłustej.

+idealnie matuje
    +nie wysusza
    +trwały
    +mimo, że podczas aplikacji puder może się wysypywac to i tak wystarcza naprawdę na długo
    + cena
    Jak dla mnie minusów brak.

Używam tego produktu od: 1 rok
    Ilość zużytych opakowań: 5 opakowań

Chcesz pochwalić zuzannka91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naturalny i bardzo dobry
  • PLUSY:
    - produkt jest naturalny
    - efekt jest długotrwały
    - bardzo dobrze matuje
    - nie zatyka porów
    - przystępna cena
    - wydajność

MINUSY:
    - dostępność
    - opakowanie

Chcesz pochwalić patimayoness za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest ok
  • Transparenty puder który matowi moją mieszaną cerę bez poprawek na jakieś 4 godziny co jest w sumie dobrym wynikiem.
    W plastikowym mało uroczym opakowaniu mamy ogromną ilość pudru którego nie zużyję chyba nigdy. Szczerze po pół roku ubytku nie widać.
    Musimy uważać z ilością bo jeśli przesadzimy otrzymamy efekt zbielonej twarzy Można to skorygować oczywiście pędzlem nie mniej jednak sama aplikacja jest trochę problematyczna, puder pyli i wszędzie go pełno. Do suchej cery może nie być dobry bo przy przesuszeniu potrafi podkreślić suche skórki.
    Lubię go ale używam go na zmianę z innymi pudrami, poza tym nie nadaje się jako puder do torebki więc używam go przy porannym makijażu a poprawki w ciągu dnia wykonuje innym pudrem.
    Wydajny, tani, nie podrażnia, nie zapycha.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić JoankaL za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 28 raz(y)
  • dla mnie w sam raz
  • Od razu po nałożeniu pudru na twarz widoczne jest natychmiastowe zmatowienie twarzy, a przy dotyku skóra ma bardzo przyjemne, satynowe, aksamitne wykończenie. Bardzo ładnie wygląda w świetle dziennym ponieważ nie uzyskujemy sztucznego, płaskiego matu tylko mat z satyną, z delikatną, naturalną poświatą. Myślę, że jest to zasługa jedwabiu zawartego w kosmetyku. Mi osobiście taki efekt bardzo odpowiada. Makijaż wykonuję już o 6 rano. W pracy jestem po 7 i do powiedzmy godziny 14 mat z satyną dalej na mojej twarzy występuje bez żadnej poprawki i korekty. O godzinie 15 kiedy kończę pracę widoczne jest lekkie błyszczenie ale tylko w okolicach nosa, na pozostałej części twarzy mat dalej jest zachowany. Zauważyłam również, że jeśli się stresuję, jeśli jestem zdenerwowana twarz szybciej mi się przetłuszcza ale puder ten stara się nie dopuścić do maksymalnego błyszczenia się mojej twarzy.
    Uważam ten produkt za genialny. Mat zachowany jest przez dobrych kilka godzin więc czego chcieć więcej. Wykończenie jakie daje puder bambusowy zadowala mnie osobiście w 100%!. Idealnie sprawdzi się przy cerach tłustych i mieszanych, w przypadku których zmatowi buźkę i nada jej pięknego, zdrowego wyglądu pod warunkiem, że nie przesadzimy z ilością! to ważne ponieważ nie oszukujmy się łatwo można zrobić sobie nim białą twarz. Absolutnie nie przesusza mojej strefy T, nie zapchał jej, czego również bardzo się obawiałam, nie podrażnił i nie uczulił choć słyszałam, że bambus ma działanie uczulające - u mnie, odpukać, na tę chwilę, a używałam go praktycznie cały marzec nic złego na moje buźce nie wywołał. Raczej nie polecałabym go do cery suchej - obawiam się, że działanie tego kosmetyku mogłoby przesuszyć ją jeszcze bardziej i suche skórki gotowe .

- puder bambusowy naprawdę matuje na długi czas!,
    - nie zatyka porów,
    - nie podrażnia,
    - nie uczula,
    - nie bieli ale nałożony w rozsądnej ilości,
    - nie przesusza mojej mieszanej cery przy czym nakładam go tylko na partie przetłuszczające się,
    - okropnie pyli, trzeba nauczyć się go zarówno wysypywać, dozować jak i nakładać na twarz,
    - starczy na bardzo długo ponieważ używamy go w minimalnej ilości.

Chcesz pochwalić igiE za czytelną i pomocną recenzję?
  • słaby mat dla mieszanej cery...
  • - niewidzialny na twarzy
    - stosuję od maja: jest bardzo wydajny przy codziennym używaniu i nie widzę, by w ogóle ubywało :P
    - 3 gwiazdki, matowi tylko i tylko na 2-3h...
    - podkreśla lekko skórki na nosie
    - ogromne opakowanie, nie spodziewałam się tego XD
    - jest tani, nie wliczając kosztów wysyłki
    - czy kupię ponownie? szczerze wątpię, bo ten mat krótko się utrzymuje... kupiłam w sumie pod wpływem wielu pozytywnych opinii, szczególnie jeśli chodzi o mieszane cery. niestety na mojej twarzy kompletnie się nie sprawdził i bardzo często muszę nanosić poprawki. szkoda...

Używam tego produktu od: maj- do teraz
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego

Chcesz pochwalić kayokosan za czytelną i pomocną recenzję?
  • moj Ci on
  • Krotko zwiezle i na temat Jedyny puder, dzieki ktoremu moj makijaz wyglada idealnie, buzia jest idealnie zmatowiona Dzieki niemu mam komfort caly dzien

Ilość zużytych opakowań: bardzo duza ilosc zuzytych

Chcesz pochwalić ania1402a1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo przyjemny produkt
  • Moja skóra jest mieszana, przetłuszcza w strefie T.

Plusy:

+ naturalny skład
    + nie zapycha
    + zapewnia efekt matu
    + bardzo wydajny i niedrogi
    + posiada zabezpieczającą zatyczkę dzięki czemu nie rozsypie się przy transporcie
    + nie zmienia koloru podkładu

- trzeba uważać przy aplikacji, bo lubi pylić
    - jeśli przesadzimy z ilością mat jest zbyt mocny i nienaturalny
    - brzydkie opakowanie
    - jest dosyć tępy w dotyku
    - troszke bieli

Chcesz pochwalić agaolka za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Mam wersję z mączką owsianą i jedwabiem. Puder kupiłam w poszukiwaniu naturalnego dopełnienia podkładu lub lekkiego matu latem, kiedy używam go na krem nawilżalący z filtrem.
    Spełnił wszystkie oczekiwania, nie zapycha, nie jest biały po nałożeniu, skóra jest aksamitna, gładka, nie podkreśla suchych skórek. U mnie sprawdza się też w wersji "wieczorowej", bez poprawek wytrzymuje cały dzień
    Minusem może być opakowanie (za które odjęłam pół gwiazdki), trochę nieporęczne i mało solidne. Rozwiązaniem byłoby przesypanie go do innego po zużytym pudrze sypkim. W ofercie jest mniejsze pudełeczko ale zupełnie nie przypadło mi do gustu. No ale nie kupiłam go dla opakowaniam byłam świadoma jak wygląda

Chcesz pochwalić mq92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • Zużyłam całe opakowanie tego pudru - wersji z jedwabiem. Zajęło mi to ponad 2 lata więc przetestowałam go zarówno w czasie mrozów jak i upałów. Mam przetłuszczającą się strefę T i suche policzki. Puder ładnie matuje na kilka godzin raz dłużej, raz krócej w zależności od stanu mojej cery i od aury. Nie wymagam niczego więcej, bo nic nie jest w stanie zmatowić mojej cery na cały dzień. Gdy zaczynam się świecić przykładam bibułkę matującą i znów jest wspaniale. Puder ładnie matuje i jest to mat ale nie taki "zupełny" kredowy, jaki daje na przykład puder sypki Kryolan. Produkt nie ma żadnych drobinek, jest bardzo pylisty i drobno zmielony. Nie wysusza suchej skóry policzków, nie bieli - owszem ma kolor biały ale po rozprowadzeniu ten kolor moim zdaniem zupełnie znika, zostaje tylko mat. Dobrze się rozprowadza, choć trzeba mieć trochę wyczucia z ilością, bo łatwo przedobrzyć i nałożyć zbyt dużo. Niestety robi bałagan dookoła - toaletka i/lub ubranie czasem się ubielą, ale łatwo się to czyści. U mnie funkcjonuje tylko stacjonarnie, na wyjazdy biorę inne produkty, przypuszczam jednak, że w podróży byłby dość kłopotliwy. Jedno co mi w nim przeszkadza to opakowanie - to w którym jest sprzedawany (a przynajmniej był ponad 2 lata temu) jest z bardzo nietrwałego, granatowego plastiku i szybko mi popękała pokrywka, produkt wyglądał więc mało estetycznie. Na szczęście w BU można kupić i przesypać część pudru do małego opakowanka na puder sypki. Jest ono dużo ładniejsze i praktyczniejsze - poza tym zajmuje mniej miejsca na mojej zagraconej toaletce. Puder jest niesamowicie wydajny, jak to zwykle bywa w przypadku pudrów sypkich. Podsumowując - bardzo dobry produkt w bardzo przyzwoitej cenie.

Chcesz pochwalić rozetka7 za czytelną i pomocną recenzję?