Biochemia Urody, Puder bambusowy 100%

Powiększ Biochemia Urody, Puder bambusowy 100%

Zgłaszająca osoba: Lungo

Puder bambusowy zawiera ponad 90% krzemionki. Ma on postać białego, lekkiego i puszystego pyłku, który aplikowany na skórę daje transparentne wykończenie, bez efektu bielenia skóry. Puder posiada intensywne właściwości matujące. Ze względu na porowatą strukturę cząsteczek wykazuje wysokie zdolności do absorbowania nadmiaru sebum, nadając cerze matowy wygląd i odczuwalną gładkość.
Dzięki wysokiej zawartości krzemionki, oprócz działania wygładzająco-matującego, puder bambusowy wykazuje dodatkowo właściwości pielęgnujące skórę. Działa antybakteryjnie, łagodząco, wspomaga gojenie i reguluje aktywność gruczołów łojowych. Puder może z powodzeniem zastąpić talk, mikę, skrobie lub glinki stanowiące bazę pudrów sypkich lub prasowanych. Jest to składnik neutralny, który może być bez obaw stosowany do matowienia kremów z filtrami przeciwsłonecznymi.
Nie powoduje zatykania porów (niekomedogenny).

UWAGA! Prosimy o ocenianie własności wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków

Skład: Bambusa Arundinacea Stem Extract (100%)

Cena: 14,80zł / 50ml (10g)
/s/

• Idealny do zmatowienia filtrów
  • Używam kremu z filtrem przez cały rok, latem jesto to krem z spf50. Kremy takie są tłuste i trzeba je porządnie zmatowić, żeby nie świecić się i nie wyglądać jak bombka

Puder bambusowy z biochemii urody spisuje się idealnie - matuje moją skórę na długie godziny, nie muszę robić poprawek co 2 godziny, a podkreślam, że najpiew nakładam filtr, potem podkład i puder bambusowy

Nie bieli, nie barwi skóry, wygląda naturalnie, nie odznacza się.

Nie powoduje powstawani nowych niespodzianek, nie zapycha, może lekko wysusza.

Opakowanie trochę mało praktycznie, już mi pękło ALe za cudownie matujące właściwości - wybaczam.

Piekielnie wydajny, używam na pół z siostrą, a i tam jedno opakowanie wystarcza mi na dobrych kilka długich miesięcy.

Bardzo polecam cero tłustym i mieszanym, u których zwykły puder przestaje matowić skórę po 2-3 godzinach.

Używam tego produktu od: długo, kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić myszka2020 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 7 raz(y)
  • oczy - tak! twarz - nie...
  • Na moich powiekach baza pod cienie załatwia połowę sprawy. Przedłuża ich trwałość, ale tylko do ok 5 godzin. Widząc co się dzieje postanowiłam dopomóc.
    Już od dłuższego czasu prześlizgiwałam się przez pudry na różnych stronach z kosmetykami naturalnymi i tylko czytałam opinie. Zdecydowałam się na puder bambusowy zwyczajnie strzelając w ciemno.
    Używałam go dzielnie przez jakiś miesiąc, kiedy w końcu się poddałam. Po aplikacji moja buzia była nieprzyjemna i strasznie tępa w dotyku. W dodatku już po ok 3 godzinach miałam uczucie ściągnięcia w szczególności na szyi. Jednak nie odstawiłam pudru całkowicie. Nadal go używam, ale tylko do utrwalania makijażu oczu i brwi. W tym sprawdza się znakomicie! Kończę się malować ok 7:30, a kiedy po ponad 12 godzinach zmywam makijaż cienie nadal wyglądają pięknie na powiekach. Do zmatowienia twarzy musiałam znaleźć inny kosmetyk.
    Puder pyli się o-krop-nie! Czasem wystarczy że otworzę opakowanie i już mam ręce białe.
    Próbowałam różnych forma aplikacji, ale najlepiej u mnie sprawdza się, gdy najpierw nabiorę go trochę na puszek i wciskam delikatnie w powieki. Po jakiejś minucie chwytam pędzel z bardzo delikatnym włosiem i zmiatam drobinki z miejsca aplikacji.
    Niestety, puder nieco "zjada" kolor niektórych cieni, więc pamiętam że nakładając np srebrny Color Tattoo muszę użyć więcej. Po strzepaniu resztek pudru makijaż wygląda tak jak sobie zaplanowałam
    Czy kupiłabym go ponownie? Tak, ponieważ wiem że działa. Czy kupię go ponownie? Nie wiem, ponieważ kusi mnie jeszcze puder perłowy i diamentowy

Ilość zużytych opakowań: 1 (w trakcie)

Chcesz pochwalić kmjk za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Bardzo go polubiłam, więc póki co jestem mu wierna.
    Plusy:
    -matuje, ale max 2-3 godz. (mam bardzo tlustą cerę, więc dla mnie to i tak na plus)
    -jest bardzo wydajny (jedno opakowanie starcza mi na rok)
    -tani
    -ma praktyczne opakowanie w porównianiu ze starszą wersją
    -nie bieli skóry
    -niewidoczny na twarzy
    -nie zapycha
    -naturalny

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić looona za czytelną i pomocną recenzję?
  • porażka
  • Kupiłam przeczytawszy wiele pochlebnych opinii na blogach. Niestety bardzo się zawiodłam. Puder strasznie się pyli (aż mnie dusi), ciężko się go nakłada (zarówno na pędzel jak i na twarz), a matuje może na godzinę (i to słabo). Naprawdę nie wiem skąd te zachwyty. Już lepiej sprawdza się w tej roli zasypka dla niemowląt...

Chcesz pochwalić Laelita za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bodny polecenia, tani, zdaje egzamin w swojej kategorii pudrów matujących
  • Bardzo dobry puder. Ładnie wygląda na twarzy, nie odznacza się, dobrze matuje. Nie bieli skóry, nawet po nałożeniu dużej ilości puszkiem można go wpracować tak, że go nie widać. Mam czyste sumienie, że używam czegoś całkowicie naturalnego na mogą problematyczną, mieszną cerę.
    Jedno co mnie smuci to to, że po jakimś czasie moja skóra chyba się do niego przyzwyczaiła i szybciej naczynam się świecić niż na początku jego stosowania.
    Mam zamiar spróbować w następnej kolejności pudru ryżowego, zobaczymy jak się sprawdzi. Możliwe że wrócę kiedyś do niego.

Używam tego produktu od: ok pół roku
    Ilość zużytych opakowań: kończę moje pierwsze opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić olazuczek za czytelną i pomocną recenzję?
  • NIE
  • Na początku puder był naprawde oki. Przez pierwsze trzy dni trzymał mój makijaz w ryzach, choc podkreślał suche skórki. Niestety potem już nie spisywał tak dobrze - równie dobrze mogłam nie dawać pudru i byłby taki sam efekt. Nie wiem dlaczego po 3 dniach "przestał działać", byc może moja skóra się przyzwyczaiła... Nie wiem. Za te dobre działanie przez 3 dni daje 2 gwiazki. Teraz czeka na mnie puder Angel Dust z Amilie do przetestowania...

Używam tego produktu od: tydzien
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1szego

Chcesz pochwalić Dajanaa1003 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie TAK.
  • Najlepszy puder jaki miałam do tej pory, a do tego naturalny Posiadam wersje anty UV czyli dodatkowo w składzie jest jedwab i tlenek cynku. Najczęściej używam sam puder ( na co dzień nie stosuje podkładu ), ale jak jest konieczność to dobrze współpracuje z podkładem.

plusy:
    + bardzo wydajny, używam prawie codziennie od ponad roku
    + dobrze matuje
    + naturalny skład
    + cena - jak na produkt o takiej wydajności to bardzo tani
    + transparentny - a takie pudry preferuję
    + długi termin przydatności ( zakup 2012 r. - termin do 2015r.)

minusy:
    - pyli i faktycznie w trakcie aplikacji jest wszędzie

Co do trwałości opakowania to moje jest w nienaruszonym stanie. Nic nie popękało pomimo, że nosze go w torebce.

Faktycznie mat nie utrzymuje się cały dzień, ale wystarczająco długo w zależności od stosowanego kremu. Przy kremie "cieższym" po którym się bardzo świeciłam mat utrzymywał się znacznie krócej niż po kremie "lżejszym".

Używam tego produktu od: listopad 2012 r

Chcesz pochwalić speedlife za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie przepadam
  • Kupiłam ten puder na fali fascynacji naturalnymi kosmetykami i przy okazji większych zakupów na BU. Mam go już dość długi czas, ale raczej rzadko go używam - na co dzień wybieram raczej pudry prasowane, łatwiejsze i przyjemniejsze w obsłudze.

+ cena
    + wydajność - na bank nie zdążę go zużyć przed końcem ważności
    + naturalny produkt
    + dobrze matuje, ale...

- ... mat jest płaski, a buzia bez wyrazu
    - mat utrzymuje się jakieś 3-4 godziny ,czyli tyle samo ile po przeciętnym pudrze prasowanym
    - komfort używania, a raczej jego brak - przy otwarciu puder się wysypuje i pyli, brudzi wszystko dookoła
    - samo opakowanie jest dziadowskie, z tandetnego plastiku, przezroczyste wieczko wewnątrz połamało mi się na samym początku używania

Dodam, że nie zauważyłam bielenia skóry, ale biorąc pod uwagę moją karnację, to chyba byłoby niemożliwe
    Podsumowując, na pewno nie kupię już tego pudru, pomimo niskiej ceny.

Używam tego produktu od: ok. 1,5 roku

Chcesz pochwalić Rossonera za czytelną i pomocną recenzję?
  • Za tą cenę super produkt
  • Plusy:
    - dobrze i na długo matuje
    - nie bieli skóry
    - świetna cena
    - nie uczula
    - nie daje efektu tępego matu
    - bardzo bardzo bardzo wydajny

Minusy:
    - troszkę się osypuje ale nie bardzo mi to przeszkadza
    - dostępne tylko przez Internet

Po za tym nie widzę więcej wad
    polecam

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymiarowe w trakcie

Chcesz pochwalić patishome za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie najlepszy
  • Posiadam wersję z jedwabiem. Ten produkt uratował nie raz moją skórę przed nadmiernym świeceniem, bez efektu biszkopta i maski. Dzięki temu że nie kryje, na twarzy daje satynowy woal. To prawda- bieli twarz ale tylko przy aplikacji, potem puder świetnie stapia się z twarzą. Daje efekt HD- twarz wygląda od razu bardziej gładko i jednolicie. Do aplikacji używam puszka-gąbeczki, wciskając produkt w skórę, i dzięki temu nie pyli się mocno, przy tym dając efekt matu na dłużej. Aplikacja pędzlem może być nieco problematyczna ze względu na pylenie się tego pudru. Moja skóra jest bardzo tłusta, w szczególności latem, i myślę że ten puder właśnie takim, bądź mieszanym cerom przypasuje. Nie powoduje uczulenia ani wyprysków, więć także dla wrażliwej, i w małych ilościach dla suchej ponieważ moja wersja nie przesusza skóry nawet podczas kuracji. Mat na mojej skórze utrzymuje się ok. 4-5 godzin co jest sukcesem, w lecie ok. 3 godziny. Do opakowania pudru się nie przyczepię ponieważ według mnie jest funkcjonalne, nie wysypuje się z niego nic, po otwarciu wysypuje trochę na wieczko i nakładam na puszek. Świetny, naturalny produkt za małe pieniądze, z wydajnością na duży plus, mam od roku i niewiele ubyło.

Używam tego produktu od: Roku
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić Antymionka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Porządny
  • Moja skóra jest mieszana, przetłuszcza się głownie na nosie i z tym mam największy problem. Pudru bambusowego używam w połączeniu z podkładem mineralnym annabelle minerals.

+ naturalny skład
    + nie zapycha
    + nie bieli
    + zapewnia porządny mat
    + bardzo wydajny i niedrogi
    + posiada zabezpieczającą zatyczkę dzięki czemu nie rozsypie się przy transporcie
    + nie zmienia koloru podkładu

- trzeba uważać przy aplikacji, bo lubi pylić
    - jeśli przesadzimy z ilością mat jest zbyt mocny i nienaturalny
    - brzydkie opakowanie
    - jest dosyć tępy w dotyku
    - nie matowi na dłużej, ok 3-4 godziny

Ilość zużytych opakowań: 1 słoiczek

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Antalaja za czytelną i pomocną recenzję?
  • taka trochę mąka...
  • No cóż... Nic specjalnego niestety. Matuje, ale nie na długo, na moment skóra wygląda dobrze, naturalnie, ale niestety dość szybko zaczyna się błyszczeć. Strasznie mnie wkurzało to opakowanie, bardzo duże, nieporęczne i ciężko mi się otwierało to wieczko, które blokuje wysypywanie się pudru w środku pudełka. Za każdym razem przy otwieraniu trochę pudru mi się wysypywało. Konsystencja nieciekawa, zapach dziwny, duszący. W ogóle bardzo się pyli, wszystko wokół jest białe jak się tylko pędzlem potrząśnie, także nic przyjemnego. Czułam go po aplikacji na twarzy, jest ciężki. Straciłam szybko cierpliwość do tego pudru i oddałam go siostrze, może jej się lepiej sprawdzi. Jedyne co mu trzeba przyznać, to, że jest mega wydajny, podejrzewam, że gdybym się go nie pozbyła, to bym się z nim męczyła kilka lat.

Używam tego produktu od: 1-2 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: nie zdążyłam zużyć nawet połowy

Chcesz pochwalić Estereczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • średni
  • +/- mega wydajny (mam go już dwa lata), ale już mam go dośc i mógłby się skończyć

+/- matuje, ale efekt jest krótkotrwały

- jest wszędzie przy aplikacji! Na kosmetyczce, na podlodze, na ubraniu, wrrr!
    - nie zauważyłam, żeby pielęgnował cerę, leczył wypryski czy regulował wydzielanie sebum

Chcesz pochwalić izkaj6 za czytelną i pomocną recenzję?
  • słaby
  • Matuje na krótko.
    Mocno pyli i podrażnia drogi oddechowe.
    Bieli skórę ale ten efekt znika po chwili /a skóra zaczyna się świecić/.
    Nieprzyjemna konsystencja, nieprzyjemny w dotyku, jakby cement.
    Jeśli podczas aplikacji osiądzie np. na grzywce to włosy są sztywne :/
    Pozbyłam się tego pudru, nie byłam w stanie zużyć całego opakowania.
    Mam cerę b. mocno przetłuszczającą się i u mnie się nie sprawdził.

Używam tego produktu od: już nie używam
    Ilość zużytych opakowań: nie zużyłam nawet jednego

Chcesz pochwalić AgaSasanka za czytelną i pomocną recenzję?
  • rozczarowanie... wszech czasów?
  • Dawno, dawno temu przybył do mnie ten puder.
    Jak się można spodziewać, w okresie tego wielkiego 'bum' na niego... Słyszałam o nim praktycznie w każdym video oglądanych przeze mnie blogerek, potem jeszcze doszła konsultacja z kuzynkami, które TEŻ tak bardzo chciały go mieć, bo jest taaaki super...!
    O matko!
    A to zwykła mąka, nawet zmielony nie jest drobniej... Na początku oczywiście wmawiałam sobie, że tak, jest ok, ale w końcu przyznałam sama przed sobą, że ten tani jak barszcz cud niczego cudownego dla mnie nie zdziałał.
    Matowił, ale na krótko. Bielił, ale tylko na początku (choć ja zawsze widziałam po nim w sobie coś z trupa ;p ). Najbardziej jednak denerwowało mnie to uczucie tapety na twarzy po nim, był taki ciężki, niedostatecznie zmielony właśnie, przez co osiadał na skórze, ważył się... Szybko się z nim rozstałam, choć nadzieje pokładałam duże.
    Termin ma do stycznia 2014, więc jakoś by trzeba go zużyć. Więc bez zastanowienia nakładam go pod grzywką, kiedy nie mam czasu na mycie i mam suchy szampon na piątkę. Za to dostaje ode mnie 2 gwiazdki

Używam tego produktu od: 2 lat, jeśli nie dłużej...
    Ilość zużytych opakowań: słoiczek, ale nie skończony

Chcesz pochwalić wrola1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezbyt.....
  • Kupiłam go, bo szukłam w 100% naturalnego pudru, który by dobrze matował.. jestem średnio zadowolona.
    \n
    \n
    \n-SMRÓD! straszliwy :/
    \n-krótki efekt matu
    \n-dusi

Chcesz pochwalić kempoos za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niechże już się skończy!
  • Beznadziejny produkt. Matuje na krótko, STRASZNIE pyli, nieraz aż się od niego duszę. Tandetne opakowanie, które już mi się połamało. Jedyny plus to cena i wydajność. Modlę się, żeby już się skończył, tak mi się nie podoba. Twarz po nim wygląda trupio, nadaje jej taki chory mat.

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: kończę 1

Chcesz pochwalić alma mater za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie spełnia oczekiwań.
  • Kupiłam, ponieważ ma dobre recenzje na wizażu i potrzebowałam czegoś transparentnego do matowienia mojej wybitnie tłustej cery.

Plusy :
    - Bardzo wydajny - nawet przy codziennym używaniu ubywa go naprawdę niewiele.
    - Zaraz po nałożeniu lekko bieli, ale efekt ten znika po kilku minutach.
    - Naturalny skład.
    - Cena.
    - Nie uczula.
    - Nie podrażnia.
    - Nie zapycha.
    - Bezzapachowy.
    - Duże opakowanie.

Minusy :
    - Matuje na zbyt któtko, wymaga użycia bibułek matujących w ciągu dnia.
    - Białość skóry, której nie widać gołym okiem wychodzi na zdjęciach (na większości zdjęć wyglądam jakbym obsypała twarz mąką, nawet jeśli w reczywistości byłam opalona i tylko zmatowiłam lekko twarz pudrem).
    - Bardzo pyli podczas nakładania - wszystko naokoło jest białe łącznie z ubraniem (widać to zwłaszcza, że uwielbiam czarne ubrania).
    - Tandetne, nieeleganckie opakowanie.
    - Trudna dostępność - tylko na stronie internetowej.
    - Podkreśla skórki, zmarszczki.

Używam tego produktu od: Pół roku.
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego.

Chcesz pochwalić mitasa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Badziew
  • Nie bieli.
    Kiepsko matuje. Wysusza, podkreśla skórki, pory i zmarszczki.
    Twarz z tym pudrem wygląda o wiele gorzej niż bez niego.
    Podczas aplikacji nieco pyli.

Używam tego produktu od: bardzo długo

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić jamestown za czytelną i pomocną recenzję?
  • słabo
  • Nie kupię ponownie bo;

*strasznie pyli przy aplikacji.. dostaje duszności i kaszlu...
    *nie matuje
    *bieli troszkę
    *opakowanie mnie drażni piszczy i generalnie utrudnia aplikacje

za co dwie gwiazdki??
    *nie uczula
    *nie zapycha
    *jest naturalny bez zbędnej chemi, zapachów, konserwantów i wszystkiego czego nie lubię
    *bardzo niska cena i duża objętość

Używam tego produktu od: ponad rok

Chcesz pochwalić scorpionec za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry
  • Moja cera jest wybitnie tłusta, więc nie spodziewałam się po tym pudrze wielkich rzeczy, ale spróbować warto.
    Po pierwsze nie bieli i nie zapycha, co dla mnie jest sporym plusem. Daje naturalny efekt, ale matuje w moim przypadku na około 1,5 - 2 godziny (przy kremie matującym, często bazie matującej i podkładzie mineralnym lub samym korektorze). Zapach neutralny, niedrażniący. W letnie upały się nie sprawdził, ale zimą całkiem przyjemny bo nie wysusza mnie

Ilość zużytych opakowań: prawie jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić lemonky za czytelną i pomocną recenzję?
  • mieszane uczucia
  • Zacznę od tego, że mam cerę mieszaną, trudną do ogarnięcia. Na początku stosowania było super, matowił twarz na kilka godzin, czego chcieć więcej? Jednak po kilku miesięcznym stosowaniu wysuszył mi twarz na wiór, przez co stan mojej cery trądzikowej pogorszył się i musiałam zrezygnować z niego. Zostało mi jeszcze pół opakowani, nie wiem czy wrócę do niego.. Poza tym zapach duszący, puder sam z siebie pyli się i nie można na sobie mieć ciemnego ubrania podczas pudrowani twarzy. Mogę go polecić dla cery typowo tłustej, powinien działać, jednak mieszane niech na niego uważają.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

Chcesz pochwalić tinymonster za czytelną i pomocną recenzję?
  • Eh...
  • Mam mega, mega, mega tłustą skórę, zawsze świecę się niemiłosiernie.... Postanowiłam zatem kupić ten puder, ale niestety mnie zawiódł, świecę się po nim już po ok. godzinie, a nakładam go bardzo dokładnie - puszkiem wkrępuje go nim w twarz, lecz to też nie pomaga. Jeszcze trochę go poużywam i zaczne rozglądać się za lepszym transparentnym pudrem, z wyższej półki, może w końcu coś mi pomoże... Bo mam dość świecenia się skóry i spływania go po 3 godzinach....

Ilość zużytych opakowań: Niecałe jedno (jest mega ekonomiczny)

Chcesz pochwalić RissRose za czytelną i pomocną recenzję?
  • IDEAŁ
  • Puder idealny:
    -matuje,
    -naturalny,
    -bieli minimalnie,
    -wydajny,
    -dobra cena
    Nie znalazłam w nim żadnych wad. Polecam wszystkim)szczególnie osobą z trądzikiem, ponieważ wysusza wypryski).

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: 1,5

Chcesz pochwalić trzecia3 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Taki sobie
  • Bez szału.

Matowi skórę na krótko, do tego daje troche ciasteczkowy efekt strasznie tępej skóry. Podkreśla suche skórki.

Strasznie pyli, wszystko wokół jest białe (najgorsze, co może być - czarne ubranie + puder >.<)

Na szczęście nie bieli twarzy. Jest też mega wydajny.

Używam tego produktu od: dwa lata
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić Miluuu za czytelną i pomocną recenzję?