Biochemia Urody, Puder bambusowy 100%

Powiększ Biochemia Urody, Puder bambusowy 100%

Zgłaszająca osoba: Lungo

Puder bambusowy zawiera ponad 90% krzemionki. Ma on postać białego, lekkiego i puszystego pyłku, który aplikowany na skórę daje transparentne wykończenie, bez efektu bielenia skóry. Puder posiada intensywne właściwości matujące. Ze względu na porowatą strukturę cząsteczek wykazuje wysokie zdolności do absorbowania nadmiaru sebum, nadając cerze matowy wygląd i odczuwalną gładkość.
Dzięki wysokiej zawartości krzemionki, oprócz działania wygładzająco-matującego, puder bambusowy wykazuje dodatkowo właściwości pielęgnujące skórę. Działa antybakteryjnie, łagodząco, wspomaga gojenie i reguluje aktywność gruczołów łojowych. Puder może z powodzeniem zastąpić talk, mikę, skrobie lub glinki stanowiące bazę pudrów sypkich lub prasowanych. Jest to składnik neutralny, który może być bez obaw stosowany do matowienia kremów z filtrami przeciwsłonecznymi.
Nie powoduje zatykania porów (niekomedogenny).

UWAGA! Prosimy o ocenianie własności wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków

Skład: Bambusa Arundinacea Stem Extract (100%)

Cena: 14,80zł / 50ml (10g)
/s/

• świetny
  • Zużyłam całe opakowanie tego pudru - wersji z jedwabiem. Zajęło mi to ponad 2 lata więc przetestowałam go zarówno w czasie mrozów jak i upałów. Mam przetłuszczającą się strefę T i suche policzki. Puder ładnie matuje na kilka godzin raz dłużej, raz krócej w zależności od stanu mojej cery i od aury. Nie wymagam niczego więcej, bo nic nie jest w stanie zmatowić mojej cery na cały dzień. Gdy zaczynam się świecić przykładam bibułkę matującą i znów jest wspaniale. Puder ładnie matuje i jest to mat ale nie taki "zupełny" kredowy, jaki daje na przykład puder sypki Kryolan. Produkt nie ma żadnych drobinek, jest bardzo pylisty i drobno zmielony. Nie wysusza suchej skóry policzków, nie bieli - owszem ma kolor biały ale po rozprowadzeniu ten kolor moim zdaniem zupełnie znika, zostaje tylko mat. Dobrze się rozprowadza, choć trzeba mieć trochę wyczucia z ilością, bo łatwo przedobrzyć i nałożyć zbyt dużo. Niestety robi bałagan dookoła - toaletka i/lub ubranie czasem się ubielą, ale łatwo się to czyści. U mnie funkcjonuje tylko stacjonarnie, na wyjazdy biorę inne produkty, przypuszczam jednak, że w podróży byłby dość kłopotliwy. Jedno co mi w nim przeszkadza to opakowanie - to w którym jest sprzedawany (a przynajmniej był ponad 2 lata temu) jest z bardzo nietrwałego, granatowego plastiku i szybko mi popękała pokrywka, produkt wyglądał więc mało estetycznie. Na szczęście w BU można kupić i przesypać część pudru do małego opakowanka na puder sypki. Jest ono dużo ładniejsze i praktyczniejsze - poza tym zajmuje mniej miejsca na mojej zagraconej toaletce. Puder jest niesamowicie wydajny, jak to zwykle bywa w przypadku pudrów sypkich. Podsumowując - bardzo dobry produkt w bardzo przyzwoitej cenie.

Chcesz pochwalić rozetka7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Niestety puder się u mnie nie sprawdził. Mam cerę mieszaną w kierunku suchej i potrzebuję zmatowienia strefy T. Puder kupiłam pod wpływem pozytywnych opinii na wizażu, ale zdecydowanie nie jest dla mnie.

Plusy:
    - wydajny (używam i używam a on nie chce się skończyć)
    - cena
    - dostosowuje się do koloru skóry
    I za te plusy daję mu 2 gwiazdki.

Minusy:
    - muszę nałożyć naprawdę dużą ilość żeby cokolwiek zmatowił
    Przy podkładach mineralnych jako tako działa. Przy płynnych muszę się namachać.
    - matowi na max. 2 godziny
    - opakowanie jest bardzo nieporęczne - puder jest wszędzie

Podsumowując, więcej go nie kupię. Przez niego zraziłam się do sypkich pudrów.

Chcesz pochwalić Maksiunio za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy
  • Produkt ten wybrałam między innymi dlatego, że tradycyjne pudry z talkiem pogarszają stan mojej skóry. Mam trądzik, cerę tłustą, okresami nawet łojotokową.
    \nPierwsze co zauważyłam: używany z płynnym podkładem utrzymuje mat max na 2 godziny.
    \nDopiero, gdy zmieniłam podkład na mineralny doceniłam jego właściwości. Nienaganny mat trzymał się ok 4,5h, potem cera zaczyna się błyszczeć, ale jest to raczej taki naturalny błysk i spokojnie do 7 godzin mogę nie poprawiać makijażu. I nie jest to zasługa podkładu, ponieważ nieprzypudrowany nie ma żadnych właściwości matujących i świeci się juz po godzinie. Ładnie wygląda na skórze, biały kolor jest niewidoczny, zmniejsza widoczność porów. Trochę się pyli, ale jestem przyzwyczajona do sypkich kosmetyków więc mi to nie przeszkadza. Nie posiada zapachu. Co najważniesze- nie zapycha! Jest strasznie wydajny, używam go już od roku a nie zapowiada się, żeby się kończył. Odjęłam pół gwiazdki za to że potrafi przesuszać, ale radzę sobie z tym nakładając żel aloesowy przed makijażem. Dla suchej skóry nie będzie się nadawał, bo też potrafi podkreślać to, czego nie chcemy. Polecam użytkowniczkom podkładów mineralnych.

Chcesz pochwalić VioletRose za czytelną i pomocną recenzję?
  • dla mnie ok
  • jest tani, dobrze matuje, efekt: ok. 6h.

niestety dostepny tylko w sklepie internetowym BU, więc zaopatruje się hurtowo (i nadal będę, bo jest naprawdę dobry)

ps. moja skóra ma tendencję do błyszczenia, ale nie jest
    typowo tłusta, łojotokowa, nie wczym czy sprawdzi sie u takowej).

starcza na ok. 3 miesiące codziennego stosowania

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: ok. 7

Chcesz pochwalić usiaa69 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie działa
  • Produkt zupełnie nie spełnia swojej funkcji. Kupiłam go, aby zmatowić moją świecącą się buzię, niestety efekt jest bardzo krótki, mija godzina-dwie i twarz okropnie się świeci. Niestety obietnice producenta są bez pokrycia, nie wiem też, skąd tak dużo pozytywnych opinii (pod ich wpływem go kupiłam). Zaraz po nałożeniu buzia wygląda ładnie, jest wygładzona, ale na co mi puder, który działa godzinę... Nie kupię go więcej i będę szukać alternatyw, bo wydaje mi się, że bez jego nakładania mam przez dłuższy czas matową skórę

Mój makijaż twarzy wygląda tak: krem nawilżający, primer prelude matte z kolorówki, podkład mineralny z kolorówki, na to daję ten felerny puder bambusowy. Jak widać nie używam jakichś tłustych, ciężkich podkładów, od których mogłaby mi się świecić twarz, wszystko naturalne, ale puder z biochemii urody zupełnie nie wspomaga makijażu.

Nie polecam

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

Chcesz pochwalić anka666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem dobry choć bez szału
  • PLUSY:
    - cena
    - wydajność
    - mat- całkiem fajnie matuje, ale nie jest to efekt długotrwały, mam wrażenie, że puder Jadwiga radzi sobie z tym lepiej. Nie obędzie się bez poprawek w ciągu dnia
    - dobre wykończenie makijażu
    - nie zapycha
    - nie uczula
    - nie podrażnia

MINUSY:
    Hmmm w zasadzie brak, ale pomimo fajnego efektu wolę puder Jadwiga- większa pojemność i wydaje mi się, że wykończenie lepsze, naturalniejsze oraz lepszy mat, dlatego nie wiem czy bym go ponownie kupiła.

Używam tego produktu od: 2miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić paulla777 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dla mnie idealny
  • Puder jest bardzo dobry, dla mnie idealny! Myślę, że największą zaletą jest konsystencja, która jest bardzo lekka, nie obciąża skóry, niemal nieodczuwalna, a jednak mocno matująca skórę. Nie wybiela jej za bardzo, a zamiast tego wygładza i pomaga ukryć niedoskonałości. Skóra nie robi się tłusta po kilku godzinach (miewałam tak w przypadku innych pudrów). Matowanie jest perfekcyjne jak dla mnie.
    Oprócz tego wielki plus za sposób aplikacji, wygodne opakowanie i dużą wydajność!

Używam tego produktu od: ponad pół roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić kobietazklasa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Sama nie wiem
  • Produkt kupiłam pod wpływem obietnic producenta. Poza tym staram się wprowadzić w moją pielęgnację i makijaż jak najwięcej produktów naturalnych. Sam produkt nie jest zły:
    + wydajny
    + długotrwale matuje
    + tani

- dużym minusem jest opakowanie i sposób aplikacji. Puder przy nakładaniu rozsypuje się wszędzie. Nie polecam najpierw się ubierać, a później nakładać produkt na buzię. Okropnie się kurzy i jest wszędzie. Próbowałam różnych pędzli, gąbek itd. Nie zmienia to nic. Ciężko mi powiedzieć, czy go lubię czy nie...

Ilość zużytych opakowań: 1/3 produktu zużyta

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić carolinek_89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Puder idealny
  • Czego więcej wymagać od pudru? Idealnie matowi skórę na naprawdę długi czas. Wygląda ona przy tym bardzo naturalnie. Jest lekko rozjaśniona.
    Puder nie zapycha porów, jest wydajny. Cena też niewysoka. Polecam : )

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie w trakcie

Chcesz pochwalić Paollinkaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • 5 +
  • Uwielbiam go!To mój hit!Super matowi cere,nie zatyka jej,jest baaaaaaardzo wydajny i tani.Za minus uważam jedynie opakowanie które mogłoby być ciut mniejsze,ale i tak jest super!Najlepszy puder.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić kotkacper za czytelną i pomocną recenzję?