Powiększ Rossmann, Alterra, Haarkur Granatapfel & Aloe Vera (Maska nawilżająca do włosów suchych i zniszczonych `Granat i aloes`)

Zgłoszony przez LoczuSiek5

Każde włosy zasługują na indywidualną pielęgnację. Do produkcji maski nawilżającej do włosów Alterra zastosowaliśmy specjalnie dobrane składniki najwyższej jakości:
wartościowa kompozycja pielęgnująca z wyciągami z aloesu*, granatu* i kwiatów akacji* dodatkowo pielęgnuje włosy, nawilża je i dostarcza włosom zniszczonym nowej energii.
*z kontrolowanej biologicznej uprawy.

Skład: Aqua, Alcohol*, Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycerin, Glycine Soja Oil*, Sodium Lactate, Punica Granatum Seed Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Carthamus Tinctorius Oil*, Ricinus Communis Oil*, Punica Granatum Extract*, Aloe Barbadensis Extract*, Acacia Farnesiana Extrakt*, Panthenol, Panthenyl Ethyl Ether, Lauroyl Sarcosine, Hydroxyethylcellulose, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Linalool**, Limonene**, Geraniol**, Citronelloll**, Citral**. (14.04.2011)

* składniki pochodzące z upraw ekologicznych
** naturalne olejki eteryczne

Cena: ok. 9zł / 150ml

• koszmarek
  • Był to pierwszy kosmetyk jaki kupiłam po zostaniu "włosomaniaczką". Niestety maska okazała na prawdę koszmarna. Pewnie winny jest tutaj alkohol na 2 miejscu w składzie.

Moje włosy były po tej masce dokładnie takie jakie nie powinny być: okropnie suche, spuszone, sianowate, sztywne. Wyglądały zdecydowanie gorzej po jej użyciu. Próbowałam stosować na różne sposoby, a w końcu wyrzuciłam. Nigdy więcej

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Chcesz pochwalić Ewelajna140 za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Nie dla mnie
  • Maska mimo dosyć fajnego składu zrobiła z moich włosów istną szopę: były suche, szorstkie i okropnie się układały. Niestety jestem zawiedziona bo to już kolejny kosmetyk do włosów z Alterry, który się u mnie nie sprawdził :/

Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić youngleaders za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie nie dla włosów zniszczonych
  • Na początek krótka charakteryzacja moich włosów: naturalny odrost na 1/3 długości włosów, wszystkie bardziej zniszczone kosmyki, już ścięłam, więc ich długość trochę poniżej barku.
    Maskę kupiłam świadomie, promocja tylko upewniła mnie co do zakupu. Już w sklepie nie podobał mi się bardzo jej zapach, jednak stwierdziłam, że dla cudownego wyglądu oraz odżywienia kosmyków, wart poświęcenia. Tak więc znalazła się w moim koszyku. Używałam jej raz na 2-3 mycia, aby nie obciążyć włosów, konsystencja bardzo mi się podobała oraz forma opakowanie - tuba, odżywkę super się rozprowadza i bardzo łatwo ją wycisnąć, wykorzystać do końca. Jest również wydajna, cena jak najbardziej na plus, nie pamiętam dokładnie, ale kosztowała mnie chyba ok. 6 zł.
    Dlaczego taka słaba opinia? No cóż, odżywka na moich włosach nie zrobiła zupełnie nic, a trzymałam ją na głowie ok. 25 - 30 minut, jednak to nic nie dało. Nie wyrzuciłam jej, ponieważ nie lubię i nie praktykuję wyrzucania kosmetyków do kosza.
    Część mojej farbowanej głowy (ok. roku temu) jest na prawdę zniszczona i z tym sobie odżywka w ogóle nie poradziła, nie wiem czy by nie sprawdziła się na włosach naturalnych, ponieważ ja zawsze nakładałam ją od ucha w dół, aby nie obciążyć włosów.
    Ja nie będę miała możliwości, aby to przetestować, ponieważ na pewno jej nie kupię ponownie, zapach jak dla mnie jest wystarczającym argumentem, aby testować ponownie na naturalnych włosach.

Używam tego produktu od: 2-3 miesiecy

Chcesz pochwalić Onlyshe94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo przeciętnie
  • Początkowo odżywka sprawdzała się nawet nieźle, dość fajnie nawilżała i poprawiała skręt włosów. Potem niestety zaczęła im optycznie szkodzić.

Oceniam ją więc jako przeciętny kosmetyk, szału nie robi, ale bardzo zły też nie jest. Dobrze współpracowała z jogurtem naturalnym.

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 tubka

Chcesz pochwalić Nungavit za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemna
  • Bardzo dobra, niedroga odżywka. Mam włosy zniszczone, wysokoporowate. Ta odżywka ułatwia rozczesywanie, włosy po niej są błyszczące, lejące, bardzo, ale to bardzo dobrze nawilżone. Pięknie pachnie. Jest gęsta i wydajna. Przy dłuższym stosowaniu "robi" wszystko to, co obiecuje opakowanie. Szczerze polecam spróbować, można się pozytywnie zaskoczyć.

Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić biococonut za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naturalnie, lecz nie dla mnie
  • Na początku muszę przyznać, że włosy moje są jak francuskie pieski i na wszystko kręcą głową. Oleje za ciężkie, proteiny tolerowane rzadko i w małych ilościach, humektanty, o czizys, ostatni mój kontakt z sokiem z aloesu zakończył się puchem stulecia. Tak więc aż dziw bierze, ponieważ ta maska krzywdy wielkiej mi nie uczyniła, ale przejdźmy do konkretów.

Cena: 10zł/150ml
    Dostępność: Rossmann

OPAKOWANIE: Drodzy producenci, żeby nie wyrażać się wulgarnie, proszę nie róbcie masek w tubkach, bo się potem bez sensu 1/4 produktu marnuje. I zróbcie coś z tym zamknięciem, bo mi się rozje..., zniszczyło po trzecim użyciu. Dziękuje.

WYDAJNOŚĆ/ KONSYSTENCJA: Konsystencja śmietany (dla bardziej czepialskich - śmietany dwunastki). Produkt starczył mi na ok. 13 użyć co jak na moje włosy jest wynikiem przyzwoitym.

SKŁAD: Woda, Alkohol, Alkohol cetylostearylowy (emolient tłusty), Stearamidopropyl Dimethylamine (zastępuje silikon, składnik pochodzenia roślinnego), Gliceryna, Olej sojowy, Sodium Lactace (substancja nawilżająca), Olej z pestek granatu, Masło Shea, Olej z nasion krokosza, Olej rycynowy, Ekstrakt z granatu, Ekstrakt z aloesu, Ekstrakt z akacji, prowitamina B5, potem substancje myjące, zagęstniki, witamina E, olej słonecznikowy, zapachy.
    O alkohol nie trzeba się martwić; ilość ta nie doprowadzi do zalania się w sztok, a spragnionych wrażeń alkoholików prosimy o pozostanie przy jabolach
    A tak poważnie alkohol pełni tu rolę naturalnego konserwantu i krzywdy nie zrobi, aczkolwiek posiadaczki włosów bardzo zniszczonych powinny uważać. Krótko mówiąc: skład wyśmienity.

ZAPACH: Kiedy go poczułam po raz pierwszy, zastanawiałam się poważnie czy ci Niemcy nie chcą nas potruć, w końcu pomimo medialnej miłości polsko-niemieckiej, nigdy nie wiadomo czego po nich się spodziewać Zapach jest naprawdę okropny. Słodko-mdły. Fu.

Przejdę do działania. Do takich masek jak ta trzeba mieć cierpliwość. Wiele osób myśli, że jak coś jest naturalne to od razu zdziała cuda. A guzik. To nie odżywka z silikonami, nie zadziała natychmiast, na efekty trzeba poczekać. Niestety u mnie to i tak nic nie dało, ale jak już mówiłam - moje kudły są dla mnie okrutne (płaczę)

Plusy:
    + niewielkie nawilżenie
    +zmiękczenie
    + skład
    + cena, zwłaszcza, że często jest na promocji
    + nie obciąża włosów

Neutralne:
    +/- wydajność

Minusy:
    - przy dłuższym stosowaniu puszyła mi włosy (za dużo humektantów)

Lepiej mi się ją stosowało gdy dodałam olej (u mnie oliwa z oliwek). Polecam ten patent jeśli jej nie lubicie, a chcecie ją zużyć.

Podsumowując: ja nie kupie jej ponownie, ale sądze, że jeśli ktoś jest na etapie poszukiwania włosowych perełek to może ją wypróbować.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Dziewczyna_z_Lukiem za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna
  • Mam włosy do pasa, naturalnie falowane, rozjaśniane i farbowane przez wiele lat, więc jest o co dbać. Dla dziewczyn z podobnymi włosami ta maska sprawdzi się idealnie:

- cuuuudooooownie wygładza, nawilża, ujarzmia, zapobiega puszeniu
    - pachnie owocowym niebem, kocham ją wiosną i latem
    - tania
    - ma wspaniały, zdrowy skład
    - nie przeciąża
    - dostępna

Jedyny minus to brak wydajności, ale za tę cenę wybaczam jej wszystko. Używam jej sama, kupuję ją mamie, polecam znajomym, bo jest naprawdę dobra. Jeśli jeszcze jej nie wypróbowałaś: maszeruj do Rossmanna!

Używam tego produktu od: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić DwadziesciakilkaLat za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobra
  • Jestem na tak i polecam!

Bardzo dobrze nawilża. Włosy są miękkie i ładnie się układają.

Nie trzeba go dużo nakładać żeby zobaczyć efekt.

Ogromny plus za naturalny skład.

Zawsze miałam problem z suchymi końcówkami a ta maska daje radę, oczywiście po dłuższym i regularnym stosowaniu.

Ilość zużytych opakowań: więcej niż 4

Chcesz pochwalić SataniaTheoris za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo lubię
  • Za każdym razem powracam do niej z sentymentem,jedna z pierwszych odżywek na drodze mojego włosomaniactwa.Nawilża,wygładza,uelastycznia włosy.Nie obciąża ich,ani nie wzmaga przetłuszczania w dodatku jest bardzo tania.Jedynym minusem jest chyba zapach,który niezbyt przypadł mi do gustu,ale to kwestia indywidualna,ponieważ mojej mamie bardzo się podoba.

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić meliska55 za czytelną i pomocną recenzję?
  • to skomplikowane…
  • Mam mieszane odczucia co do tej maski. Z jednej strony mocno nawilża i wygładza włosy, a z drugiej niestety włosy szybciej zaczęły się przetłuszczać. Myślę, że może to być kwestia ilości lub częstotliwości stosowania. Eksperymentowałam sporo czasu z tą maską i czasami było lepiej, a czasami gorzej. Generalnie widzę, że produkt dobrze nawilża włosy. Jednak nie działa odżywczo czy regenerująco. Cena jest bardzo korzystna, więc każdy może spróbować i bez problemu przekonać się czy jest to kosmetyk dla niego. Ja bym go nie zaliczyła jako KWC, ale cieszę się, że przetestowałam. Zajęło mi to prawie rok, więc kosmetyk był mega wydajny.

+nawilża
    +nie obciąża włosów
    +wygładza
    +wydajny
    +niska cena

- powoduje szybsze przetłuszczanie się włosów

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: całe 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić dzoanax za czytelną i pomocną recenzję?