Powiększ Rossmann, Alterra, Haarkur Granatapfel & Aloe Vera (Maska nawilżająca do włosów suchych i zniszczonych `Granat i aloes`)

Zgłoszony przez LoczuSiek5

Każde włosy zasługują na indywidualną pielęgnację. Do produkcji maski nawilżającej do włosów Alterra zastosowaliśmy specjalnie dobrane składniki najwyższej jakości:
wartościowa kompozycja pielęgnująca z wyciągami z aloesu*, granatu* i kwiatów akacji* dodatkowo pielęgnuje włosy, nawilża je i dostarcza włosom zniszczonym nowej energii.
*z kontrolowanej biologicznej uprawy.

Skład: Aqua, Alcohol*, Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycerin, Glycine Soja Oil*, Sodium Lactate, Punica Granatum Seed Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Carthamus Tinctorius Oil*, Ricinus Communis Oil*, Punica Granatum Extract*, Aloe Barbadensis Extract*, Acacia Farnesiana Extrakt*, Panthenol, Panthenyl Ethyl Ether, Lauroyl Sarcosine, Hydroxyethylcellulose, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Linalool**, Limonene**, Geraniol**, Citronelloll**, Citral**. (14.04.2011)

* składniki pochodzące z upraw ekologicznych
** naturalne olejki eteryczne

Cena: ok. 9zł / 150ml

• Może być
  • Maska do włosów Alterry - przede wszystkim z certyfikatem Vegan i nie testowana na zwierzętach, zatem moją "pierwszą selekcję" przechodzi bez zarzutu.

Ma dobrą konsystencję, jest dość wydajna, zapach OK. Po nałożeniu na włosy na jakiś czas i spłukaniu włosy bardziej odżywione, gładkie, dobrze się rozczesują. Używałam jej również jako odżywki, spłukiwałam po 2-3 minutach i efekt też był. Nie ma w niej tony chemii więc nie daje po 1 użyciu mega efektu nie wiadomo jak błyszczących i miękkich włosów.

Ma dobrą cenę, zwłaszcza w przecenie - dla mnie to plus bo myję i odżywiam włosy codziennie. Łatwo dostępna.

Wciąż szukam mojej wymarzonej odżywki/maski do włosów, ta od czasu do czasu gości w mojej łazience

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 5-6?

Chcesz pochwalić ineska86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Słaba
  • Ta maska to był dla mnie koszmar. Mam proste, długie włosy z suchymi i zniszczonymi końcami oraz skłonność do alergii.
    Przede wszystkim ta maska wywołała u mnie bardzo silną alergię skóry głowy. Miałam owrzodzoną i bolącą głowę po kilku użyciach, pomimo że nie wmasowywałam jej w nasadę. Jeśli chodzi o włosy, to niewiele pomogła. Były spuszone, co rzadko mi się zdarza, elektryzujące się, nie zauważyłam żadnych pozytywnych efektów. Zapach był dla mnie drażniący.

Plusy:
    -cena
    -dostępność

Minusy:
    -podrażnia
    -alkohol bardzo wysoko w składzie
    -nie polepsza kondycji włosów
    -ostry zapach

Chcesz pochwalić Kyuss za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy więcej!
  • Maskę kupiłam jak zwykle - w ciemno. Stała ostatnia na półce i chyba czekała na mnie!
    Jej plusem może być całkiem przyjemny zapach, cena i dostępność. To tyle, jeśli chodzi o plusy
    Nie zauważyłam żadnej poprawy, po tej masce mam przesuszone i oklapnięte włosy. Bardzo niemiłe w dotyku. Kupiłam 2 opakowanie, bo chciałam dać szansę temu produktowi, tak bardzo chwalonemu..Jednak, moim zdaniem - do niczego się nie nadaje. Nie robi nic. Za 9zł mogłabym kupić sobie kilka buteleczek olejku rycynowego lub oliwę z oliwek i olejować włosy - o wiele lepiej bym na tym wyszła Kończę 2 opakowanie i nigdy więcej nie sięgnę po ten produkt, choćby miał kosztować 1zł.

Ilość zużytych opakowań: kończę 2 opakowanie

Chcesz pochwalić klaudia_marudzi za czytelną i pomocną recenzję?
  • KOCHAM!!!
  • Napiszę to samo co przy odzywce z tej serii,Dla mnie najlepsza,poprostu kocham za wszystko.
    Uzywam od lat chyba koło 3 i moje niskoporowate włosy ja uwielbiają.
    Kto wie jaki to typ włosów zrozumie jak łatwo je obciazyc i uzyskac oklap 100 lecia.Niewiele popularnych kosmetykow mi pasuje i od paru juz lat swiadomie unikam silikonow.
    Wlosy mam krotkie,wiec nie bardzo udaje mi się nakladac odzywki i maski od ucha w dół,bo za uchem juz nic nie ma hehe.Absolutnie nie obciąża a sprawia że wlosy są nawilzone śliskie i gładkie.Dla mnie ideał pod kazdym wzgledem.

Używam tego produktu od: kolo 3 lat
    Ilość zużytych opakowań: dużo,sama nie wiem

Chcesz pochwalić KaTiTa80 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie nadaje się
  • Nie nadaje się kompletnie dla moich włosów.

Plusy:
    + zapach
    + cena
    + dostępność

Minusy:
    - włosy oklapnięte
    - tłuste
    - bez życia

Nie polecam.

Używam tego produktu od: tydzień
    Ilość zużytych opakowań: 1/5 tubki

Chcesz pochwalić asia0987 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Koszmarny produkt.
  • Kosmetyki z alterry zyskują sobie rzesze zwolenników, a seria do włosów z granatem jest już tak okrzyczana, że nawet moja teściowa swego czasu ekscytowała się tymi produktami. Więc spróbować musiałam i ja.
    Wrażenia po pierwszym zastosowaniu: ok, może być, ale, że to niby maska? Po kilku użyciach byłam rozczarowana, a po kolejnych wręcz wściekła. Dlaczego? Nie jestem znawczynią, ale alkohol na pierwszym praktycznie miejscu? Na dłuższą metę przesusza.

- alkohol wysoko w składzie;
    - mała pojemność i jeszcze mniejsza wydajność;
    - brak poprawy kondycji włosów, trochę mniej się puszą, ale tylko na początku używania tego 'cudu';
    - smród - nie wiem, czy produkt się utlenia, ale po jakimś czasie z tubki buchał mi w nos zapaszek alkoholu i niczego więcej;
    - wysoka cena, co w połączeniu z wydajnością daje produkt bardzo nieopłacalny;
    - może obciążać - moje długie, ale cienkie włosy dostały niezłego kopniaka.

+ konsystencja - typowa dla masek, czyli gęsta, treściwa, nie spływa z włosów (ale co z tego, skoro działanie jest mierne a nie WYMIERNE);
    + ułatwia rozczesywanie włosów po myciu (ale co z tego, skoro przy okazji obciąża włosy, a poza tym nie do tego służy maska).

Podsumowując, jest to jeden gorszych produktów Alterry w moim odczuciu. Zastanawiam się nad zachwytami wyrażanymi tu i ówdzie, moim zdaniem nawet w tej cenie można znaleźć coś o wiele lepszego.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić summer_overture za czytelną i pomocną recenzję?
  • Gładkość!
  • Klasyk, do którego zawsze wracam. Sprawdzał się zarówno na początku mojej przygody z włosomaniactwem gdy moje włosy były martwe, jak i teraz, gdy są zdrowe i nie mogę im zbyt wiele zarzucić.

Maski używałam zarówno przed myciem jak i po, solo oraz z olejkiem czy półproduktami, zawsze sprawdza się fantastycznie pozostawiając włosy gładkie, śliskie, miękkie i nawilżone.

Co prawda obecność alkoholu na drugim miejscu w składzie może niepokoić, ale nigdy ale to nigdy nie sprawiło mi to problemu. Polecam najmocniej.

Ilość zużytych opakowań: trzy. cztery?

Chcesz pochwalić wildcharms za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem na tak!
  • Kilka miesięcy temu zaczęłam poświęcać sporo czasu swoim włosom. Przeszperałam sporo blogów i zachęcona opiniami włosomaniaczek, kupiłam tę maskę i nie żałuję
    Na samym początku mojej przygody miałam przesuszone włosy - ogólnie były w nieciekawym stanie, a m.in. dzięki tej masce naprawdę świetnie się rozczesywały, były miękkie w dotyku, już po pierwszym użyciu
    Na plus z pewnością też cena, często pojawiają się promocje w Rossmannie na produkty Alterry.
    Jak dla mnie, trzeba też nie przesadzać z częstotliwością używania tej maski - wystarczy raz w tygodniu, tak jak jest to zalecane. W moim przypadku, gdy używałam częściej, mając nadzieję, że włosy będą w jeszc

Ilość zużytych opakowań: kilka, chyba 4

Chcesz pochwalić ppaullii za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC ZDECYDOWANIE
  • Jest to typowo emolienotwa odżywka więc trzeba też wiedzieć 'jak jej używać'
    Dobrze wykorzystana sprawia, że włosy są idalnie nawilżone i sypkie, oprócz tego ma wspaniały skład więc czego chcieć więcej od drogeryjnej odżywki za taka cene?!

Ilość zużytych opakowań: 1 150ml

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić EmilyRatajkowski za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobra, ale nie do częstego używania
  • Po pierwszym użyciu maska wygładziła włosy, były trochę bardziej miękkie niż zwykle, jednak nie jest to produkt, który mogłabym używać po każdym umyciu głowy. Zauważyłam, że wysusza wtedy trochę włosy, zapewne ze względu na alkohol wysoko w składzie. Maska Alterry jest dobra, ale nie do częstego używania. Stosowana raz na jakiś czas daje fajne efekty. Pewnie kolejne tuby jeszcze trafią w moje ręce.

PLUSY:
    - wygładza włosy
    - ułatwia rozczesywanie
    - często na promocji

MINUSY:
    - przy częstym stosowaniu wyszusza włosy
    - zbyt miękka tuba (ciężko wydobyć produkt, zwłaszcza kiedy jest już prawie zużyty)

Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe opakowanie

Chcesz pochwalić wenus_frey za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij