|
|||||||
| Notka |
|
| Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia. |
![]() |
|
|
Narzędzia |
|
|
#2371 |
|
Rozeznanie
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
|
Dot.: Zęby - brak "dwójek" jak skorygować usmiech???
stuuudentka - aż 5 lat ci sie trójki przesuwaly? ;(
|
|
|
|
|
#2372 | |
|
Przyczajenie
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 27
|
Dot.: wyrywanie ósemek, które jeszcze nie wyrosły
Cytat:
|
|
|
|
|
|
#2373 |
|
Przyczajenie
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 20
|
Dot.: Zęby - brak "dwójek" jak skorygować usmiech???
Hehehe, no to baaardzo mozliwe, mi sie po poltora roku nie przesunely, i w ogole sie nei zanosilo, a przeprowadzam sie za 3 miesiace z 3miasta do Bialegostoku wiec terminy gonily, Fajnie ze ci sie wreszcie przesunely, ze man moglo byc podobnie, ale u mnie czekac 5 lat sie nie usmiecha. Brawa za wytrwałosc
|
|
|
|
|
#2374 |
|
Przyczajenie
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
|
Dot.: Wyrwana ósemka, co jeść i kiedy?
Witam, Tydzień temu miałam wyrywaną dolną ósemke, niestety nie obesżło się bez powikłań. Ząb rósł dziwnie bo pozniome wiec doktor sie na męczył. Po zabiegu okazało sie ze mam naruszony nerw, i musze czekac na powrót czucia w podbródku i kawałku wargi. BArdziej interesuje mnie inna kwestia, czy was tez męczyła ślina? dwa dni po zabiegu wsytąpił u mnie spory ślinotok, teraz w sumie jest mniej, czasami mam wrażenie że mam spuhcnięte gardło i ciężko mi przełykać śline. Mam odruch częstego przełykania, tak jakby jeszcze ta ślina sie zbierała, a może to juz na tle nerwowym ![]() Będe wdzięczna o rade. Czy to minie, czy jest jakies zapalenie? czy po tekim zabiegu jest możliwe ze gardło, krtan są opuchnięte, zbiera sie ślina? Dzięki Gosia |
|
|
|
|
#2375 |
|
Raczkowanie
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wraszawa czasem poznan
Wiadomości: 41
|
Dot.: Zęby - brak "dwójek" jak skorygować usmiech???
ok. 3 lat przesuwaly sie trojki, chodzilo też o korzenie aby bylo miejsce na implanty. Jeśli implant dotknie naturalny korzeń, ząb może się wydzielić, dlatego lepiej poczekać.
Na dole mialam wczesniej zalozony aparat, cale leczenie trwało 5 lat, ustawienie jedynek tez wymagalo nielada cierpliwosci. na poczatku na górze nosilam aparat na podniebieniu pendulum czy jakos tak aby poszerzyc szczeke . Warto! co szeroki usmiech to szeroki . dziwny aparat,nalezy go rozkrecac specjalnym srubokretem , poczatkowo seplenilam, ale do wszystkiego mozna sie przyzyczaic. Glównym problemem może być cierpliwość , kiedy wstawili mi sruby gojace i musialam w nich chodzic 3 tygodnie w tym na uczelnie (m.in. młodych dotorantów ), przetrwac święta, sylwestra, wtedy to moja cierpliwosc sie skonczyla. Ale potem znow wrocila i teraz mam NORMALNE i przy okazji ladne zeby, bo wczesniej czulam sie jak kosmitka z odleglej planty bez dwojek :/Walczcie o piekne zeby!
|
|
|
|
|
#2376 |
|
Przyczajenie
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 20
|
Dot.: Zęby - brak "dwójek" jak skorygować usmiech???
Stuuuudentko, spoko
nie damy sie
|
|
|
|
|
#2377 |
|
Raczkowanie
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 181
|
Dot.: Zęby - brak "dwójek" jak skorygować usmiech???
moje małe dwójki;/
proszę o poradę, mam małe te dwójki, znacznie nie pasuja do pozostałych. wszystekie zęby są proste, tylko te dwójki górne lekko skrzywione. kiedyś nowiłam aparat przez duży okres czasu-ten zwykły, bo na aparat stały byłyby zmarnowane pieniądze, gdyż ortodonta powiedział, że mi jeszcze dwójki urosną;/ a tu.. nic... . zwykły aparat nosiłam przez ok 3 lata, dawno juz mi sie połamał.. a zeby do tego czasy nie są takie, jakie były w czasie noszenia aparatu. ;/. co moge zrobić żeby małe dwójki były dłuższe? licówki ? kompozyt ? dołączam także zdjęcie. mogłabym wiedzieć jaki koszt by wyniosła ''naprawa'' tych ząbków, tak około.. bo w ogolesie w tym nie orientuje.
__________________
`` Greckie wino ma smak Twoich ust. Namiętnych ust. Gorących tak, jak żar.``...
![]() Edytowane przez omeczka Czas edycji: 2011-04-03 o 16:45 |
|
|
|
|
#2378 |
|
Zakorzenienie
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 332
|
Dot.: Zęby - brak "dwójek" jak skorygować usmiech???
Ja przepraszam, muszę, nie odbierzcie tego proszę źle, ale - Anijah, mi się bardzo podobają Twoje zęby. Nie kpię i nie żartuję. Urocze są.
|
|
|
|
|
#2379 |
|
Przyczajenie
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 17
|
Dot.: Wyrwana ósemka, co jeść i kiedy?
Ja miałam usuwaną ósemkę dolna 4 dni temu, była ona w dziąśle i pod kątem tzn. wchodziła mi na siódemkę i nie było szans żeby sama się wybiła jest to tak zwane wklinowanie kątowe. Strasznie się obawiałam jak to będzie bo jeszcze nie miałam żadnych poważnych zabiegów, ani szwów. Po wiadomości i po zdjęciu na którym było widać, że obie dolne ósemki są do usunięcia i są takie same, czyli nachodzą na 7 i tym samym przesuwają zęby. Naczytałam się w internecie strasznych rzeczy, co to się nie dzieje i nie powiem psychika po tym jest okropna. Strach przed tym był, bo to co pisało w internecie musiało także przytrafić się i mnie. Przed zabiegiem stres był ale mam dobrego chirurga-dentystę także w trakcie już się uspokoiłam. Dostałam 2 znieczulenia, nie czułam nic. Sam zabieg przeszedł bez bólu. Nawet nie wiedziałam kiedy usunęli mi tego zęba, najbardziej bałam się nacinania dziąsła, a nie czułam tego w ogóle. Zbieg trwał ok.40 min ale lekarz jest spokojny, wolny i dokładny także dlatego. Najdłużej samo zszywanie. Po tym zagryzłam wacik na godzinę. Z tego co mi powiedział to bardzo mało krwi było. Ząb wyszedł w całości, a do niego był przyczepiony torbiel - zbierała mi się już ropa, ząb dawał o sobie znać już od miesiąca także ból był i nie dało się otwierać szczęki normalnie. Po zabiegu kiedy znieczulenie puszczało nie mogłam połykać śliny bo strasznie mnie gardło bolało, aż do wczoraj. Okładałam workami żelowymi - można je kupić w aptece. Ja co prawda trzymałam przez 3 dni także lód, ale okazało się że za długo nie można bo może być z tym jeszcze gorzej. Od wczoraj już bez okładów. Opuchlizna jest mówię jak mandarynka
Dziś jest 4 dzień i tak jakby mniejsza. Nie mam szczękościsku bo staram się dużo mówić, zalecono także żeby się nie bać i otwierać, ćwiczyć. Dostałam antybiotyk i zażyłam go już dzień przez zabiegiem. Do tego Ketonal forte, ale nie biorę go, zamiast niego Ibuprom mniej więcej rano i wieczorem. Mam jeszcze taki preparat płyn do płukania jamy ustnej - działa antybakteryjnie - Eludril. Pisze żeby stosować go 3 razy dziennie, ja stosuje więcej oczywiście tak mi zalecono nic z własnej woli. Nie sprawia to żadnego bólu, ale mam pewność, że jak coś zjem to nie będzie się tam działo nic złego.Jeśli chodzi o jedzenie to z tym jest gorzej. Ciężko mi gryźć, jem tylko płynne rzeczy. Jogurty, kisiel z słodkiej chwili (dzisiaj dopiero), budyń. W dzień zabiegu nie miałam strasznie opuchniętej i zjadłam pół jogurtu pod wieczór, a sam zabieg był robiony o 11. W niedziele zmiksowany obiad i w poniedziałek, było tego za dużo, a wiele się nie je. Pije dużo wody, herbaty. Wszystko chłodne, nic ciepłego! Czeka mnie jeszcze druga, na szczęście górne rosną prawidłowo, aczkolwiek są one łatwiejsze do usunięcia Jeśli ktoś czyta to i jest przed usunięciem ósemek to się nie bać bo zabieg nie jest taki zły, nic nie boli. Niestety potem nie jest przyjemnie, ale przeciwbólowe i da się wytrzymać. Edytowane przez alleks Czas edycji: 2011-04-05 o 22:21 |
|
|
|
|
#2380 |
|
Rozeznanie
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
|
Dot.: Zęby - brak "dwójek" jak skorygować usmiech???
Ja 28.04 mam pobierane juz wyciski a potem aparat, Mi robi tak że nie miejsce na dwojki tylko ze wzystkie zeby przesuwane i potem licówki czy jakos. I dwa łuki bede miala. Leczenie bedzie trwalo tylko 14 +/- 3-4mc.
|
|
|
|
|
#2381 |
|
Rozeznanie
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
|
Dot.: Zęby - brak "dwójek" jak skorygować usmiech???
No ja własnie tak samo , z prawej mam szpare małą a z drugej bede miala juz wieksza bo wyrwie mi mleczaka, ale z tej drugiej nie zrobi juz miejsca na implant. I dlatego mam przesuwane i przerabiane ,..
|
|
|
|
|
#2382 |
|
Raczkowanie
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 484
|
Dot.: szpara/y miedzy zębami
hej, mam małe pytanko. Czy aparat stały usunie każdą diastemę ? Za miesiąc mam ściągany już, a diastema między jedynkami wynosi 1,5 mm
i zastanawiam się o co cho :/ szparka u góry jest prawie niewidoczna i rozszerza się ku dołowi.
|
|
|
|
|
#2383 |
|
Przyczajenie
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 4
|
Dot.: Zęby - brak "dwójek" jak skorygować usmiech???
ejzii - czy moge wiedzieć skąd jesteś i do jakiego ortodonty trafiłaś? bo Twoje leczenie brzmi obiecująco
|
|
|
|
|
#2384 | |||
|
Rozeznanie
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
|
Dot.: Zęby - brak "dwójek" jak skorygować usmiech???
Cytat:
Chyba w dniu robienia wycisków (28.04) założy mi aparat bo zarezerwował dla mnie 1h=) Nie mogę się doczekać, bardzo bym chciała ten z ligaturkami kolorowymi.!! A na tą twoją prosbe ŻADEN orto sie nie zgodzi, bo to będzie niesymetryczne, tak jak ci powiedzieli . Pzdr ![]() ___ Cytat:
---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ---------- Cytat:
masz może zdjęcie?skoro miałaś mieć zeszlifowane żeby wygladały jak dwójki to jakim cudem nadal wygladają jak kły? |
|||
|
|
|
|
#2385 |
|
Raczkowanie
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 484
|
Dot.: szpara/y miedzy zębami
up up, spieszy mi się
|
|
|
|
|
#2386 |
|
Raczkowanie
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 52
|
Dot.: szpara/y miedzy zębami
Relyah - ja założyłam aparat na zęby też z powodu diastem - między jedynkami,dwójkami i trójkami - i choć jedynki ładnie mi się zeszły to między dwójkami a trójkami mam małą szparę (strasznie małe dwójki, wypełnie je kompozytem żeby wyglądały na większe).Mnie ortodonta poinformował o tym podczas pierwszej wizyty - nie mam pojęcia co dzieje się w Twoim wypadku.W miesiąc zęby na pewno Ci się nie zejdą - a jeżeli nawet byłyby w stanie - musisz ponosić aparat jeszcze ze 3-4 miesiące,bo korzeń zęba przesuwa się znacznie wolniej (niestety :/).
__________________
razem |
|
|
|
|
#2387 |
|
Przyczajenie
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
|
Dot.: szpara/y miedzy zębami
Witam.
Błagam poratujcie mnie;( Mówią, że szpara między jedynkami wygląda sexi. Ja niestety nic takiego nie zauważam... Ukrywam uśmiech i bardzo źle się czuję z tą szparą. Moja wynosi ok 5mm ;/ . Niestety na aparat ortodontyczny mnie nie stać. Poratujcie co Wy byście zrobili na moim miejscu. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. Edytowane przez ewcia0912 Czas edycji: 2011-04-18 o 09:34 |
|
|
|
|
#2389 |
|
Przyczajenie
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10
|
Dot.: Koronka czy licówki?
Hej dziewczyny
Może orientujecie się czy jest możliwe wykonanie licówek u 16 letniej osoby ? Moja córka ma krzywego kła a za nic nie chce aparatu, a wyczytalysmy w internecie o licowkach. Jednak nigdzie nie jest napisane czy sa jakies ograniczenia wiekowe. Pozdrawiam
|
|
|
|
|
#2390 |
|
Przyczajenie
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
|
Dot.: Zęby - brak "dwójek" jak skorygować usmiech???
Podobnie jak Wy wszystkie nie mam stałych dwójek ani zawiązków na nie. Kły zajęły ich miejsce, do tego jeszcze diastemy między 1, 1 a 3 i 3 a 4 po obu stronach. Dół też nie jest zbyt prosty (jedynki zdają się wystawać z szeregu), chociaż tutaj nie ma już żadnych szpar. Ponadto mam nieprawidłowy zgryz, gdyż górna szczęka nie zachodzi na dolną, tylko układa się równo z nią. Mam 17 lat i moje zęby są dla mnie największym i chyba jedynym kompleksem. Kiedyś nosiłam jakiś tam ruchomy aparat, ale miał on na celu tylko wyrównać górne jedynki, co też nie do końca się powiodło. Teraz szukam jakiegoś dobrego ortodonty, gdyż chciałabym nie wstydzić się swojego uśmiechu. Może któraś z Was jest mi w stanie polecić kogoś z okolic Łodzi albo Warszawy? Zamierzam robić, co będę tylko mogła żeby pozbyć się tego obrzydliwego problemu. Zazdroszczę tym, którzy mają to już za sobą i mogą cieszyć się pięknym uśmiechem. ; (
|
|
|
|
|
#2391 |
|
Zakorzenienie
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 031
|
Dot.: Ekstrakcja ósemek...
a ja mam pytanie... półtorej tygodnia temu miałam usuwaną ósemkę (już drugą), w piątek zdjęto mi szwy, dzisiaj zaglądam do mojej paszczy a tam dziura za siódemką... długa, ciemna. Czy to jest normalne? Przy wcześniejszym zabiegu nie miałam czegoś takiego no i zaczęłam się niepokoić.
|
|
|
|
|
#2392 | |
|
Raczkowanie
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 167
|
Dot.: Ekstrakcja ósemek...
Cytat:
![]() To jest zupełnie normalne. Musisz tylko uważać, żeby nie dostawało się tam jedzenie. |
|
|
|
|
|
#2393 | |
|
Zakorzenienie
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 031
|
Dot.: Ekstrakcja ósemek...
Cytat:
|
|
|
|
|
|
#2394 |
|
Przyczajenie
|
Dot.: Zęby - brak "dwójek" jak skorygować usmiech???
h
Edytowane przez niekiedyja Czas edycji: 2012-11-24 o 16:19 |
|
|
|
|
#2395 |
|
Przyczajenie
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 4
|
Witam
![]() też mam pewnien problem z moimi jedynkami (czy mógłby mnie ktoś poinformować czy jest możliwość usunięcia diastem dzięki kompozytom gdzieś w okolicach zakopanego ? (Nowy Targ czy nawet Kraków), chciałabym też by mnie ktoś poinformował o koszcie tego zabiegu. Tak się składa że w lipcu wychodzę za mąż i zależy mi na pięknym i zdrowym uśmiechu , jednak ta 3 mm szpara między jedynkami mnie nie satysfakcjonuje ((Błagam was ! pomóżcie.... |
|
|
|
|
#2396 | |
|
Raczkowanie
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 484
|
Dot.: szpara/y miedzy zębami
Cytat:
@tajemnica3 przejdź się po stomatologach i popytaj. Myślę, że większość takie coś Ci zrobi, bo to nietrudny i niedrogi zabieg. Myślę, że +/- 200 zł. Idź, bo warto. pozdrawiam Edytowane przez Relyah Czas edycji: 2011-05-13 o 12:35 |
|
|
|
|
|
#2397 |
|
Raczkowanie
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 57
|
Dot.: Ekstrakcja ósemek...
Witam
A ja mam pytanie odnosnie znieczulenia, samego zabiegu raczej sie nie boje, poznijeszych dolegliwosci, tez nie specjalnie. Natomiast boje sie calego znieczulenia i jego nastepstw. Otóz tak sie sklada, z ejesli mam znieczulone gardlo i nie moge przelykac sliny, to zaczynam panikowac, mam wrazenie jakbym sie dusila, czy w tym przypadku, tak to wlasnie wyglada, czy gardlo jest na tyle usztywnione, ze nie mozna przelykac? pozdrawiam |
|
|
|
|
#2398 |
|
Wtajemniczenie
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 640
|
Dot.: Ekstrakcja ósemek...
nie martw sie - mozna przelykac sline. dziwnie sie to odczuwa, ale z pyska samoistnie nie cieknie, bedziesz nad tym panowac. z reszta - zalezy jak zlapie cie znieczulenie. mi na jedna strone znieczulilo gardlo az do migdala, a na druga gardlo czulam normalnie. nawet ze znieczuloną polową da sie polykac - nie martw sie
|
|
|
|
|
#2399 | |
|
Zakorzenienie
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 128
|
Dot.: Ekstrakcja ósemek...
Cytat:
|
|
|
|
|
|
#2400 |
|
Rozeznanie
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Miasto Sprawiedliwych
Wiadomości: 858
|
Dot.: Ekstrakcja ósemek...
Ja mam do usunięcia cztery ósemki ...
nie wiem czy to prawda,ale to podobno jest refundowane przez NFZ, ale zdania są podzielone co do tego.Wiem,że u mojej ortodontki w klinice prywatnej usunięcie kosztowałoby 350 za ząb, można zaoszczędzic 1400 zł...
__________________
7/8 egzaminów zaliczonych
|
|
|
![]() |
Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna
|
|
|
| Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości) | |
| Narzędzia | |
|
|
Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:47.







. dziwny aparat,nalezy go rozkrecac specjalnym srubokretem , poczatkowo seplenilam, ale do wszystkiego mozna sie przyzyczaic. Glównym problemem może być cierpliwość , kiedy wstawili mi sruby gojace i musialam w nich chodzic 3 tygodnie w tym na uczelnie (m.in. młodych dotorantów
), przetrwac święta, sylwestra, wtedy to moja cierpliwosc sie skonczyla. Ale potem znow wrocila i teraz mam NORMALNE i przy okazji ladne zeby, bo wczesniej czulam sie jak kosmitka z odleglej planty bez dwojek :/





i zastanawiam się o co cho :/ szparka u góry jest prawie niewidoczna i rozszerza się ku dołowi.




(

