Świadkowie Jehowy-prawda - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-05, 22:48   #1171
asia0282
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznan, ale aktualnie UK
Wiadomości: 190
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Alez ja doskonale wiem, ze wg Biblii Jezus jest Synem Bozym, jedna z trzech osob wszechmogacego Boga, nie musisz mi nic przytaczac.

Ale dyskusja - SJ mowia ze Jezus nie jest Bogiem, wylozysz 10 cytatow ze jest, to Ci przytocza kilka mowiacych o tym ze Jezus jest synem bozym, co w ogole nie przeczy tym pierwszym 10 i te pierwsze 10 ignoruja.



Przeczytaj to, dodaj cytaty opisujace to ze Jezus jest Bogiem, czyz nie jest wtedy jasne, ze jesli Jezus jest Bogiem i Bog jest jedyny, to Jezus MUSI byc jedynym Bogiem?

Wlasnie wbilas gwozdz do trumny swej argumentacji
tak tylko jedyny bog na imie ma Jehowa a nie Jezus
asia0282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 22:51   #1172
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez asia0282 Pokaż wiadomość
Jehowa mowil zebysmy wyszli z tego swiata mial na mysli ze swiat jest zepsuty i nie mozemy do niego nalezec jak chcemy mu sluzyc. Czyli swiadkowie maja sie odzielic od takich ludzi nie doslownie bo przeciez maja glosic nowine o krolestwie bozym ale nie maja brac udzialu w ich zlych uczynkach, maja sie wyrozniac
I ta cecha: izolacja, jest cechą charakterystyczną dla sekty.
W KK człowiek może kontaktować się z kim chce, mało tego, kontakt z grzesznikami nie jest niczym zdrożnym, bo wszyscy nimi jesteśmy, nikt nie jest bez winy.
Z tego wnioskuję,że świadkowie sa pyszni.
Jakie to wszystko zwyczajnie smutne.


Asiu myślę,że Twój tato jest zadowolony.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 22:53   #1173
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez asia0282 Pokaż wiadomość
tak tylko jedyny bog na imie ma Jehowa a nie Jezus
Jedyny Bóg: to Bóg Ojciec, Syn Bozy i Duch Święty.
Więc jeśli powiesz: Jezu pomóz, modlisz się do Boga.
Zdaje się ,że nie odpowiedziałaś na moje pytanie: w jaki sposób rozmawiasz z Bogiem. Nie mam tu na myśli czytania Pisma..
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 22:53   #1174
asia0282
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznan, ale aktualnie UK
Wiadomości: 190
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

A tak na koniec cos o "dniach ostatnich" ostatnim proroctwem jest to ze bedzie gloszona dobra nowina o krolestwie bozym. mat: 24:14 Ide spac po jutro do pracy na 6 pozdrawiam
asia0282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 22:55   #1175
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez asia0282 Pokaż wiadomość
Jehowa mowil zebysmy wyszli z tego swiata mial na mysli ze swiat jest zepsuty i nie mozemy do niego nalezec jak chcemy mu sluzyc. Czyli swiadkowie maja sie odzielic od takich ludzi nie doslownie bo przeciez maja glosic nowine o krolestwie bozym ale nie maja brac udzialu w ich zlych uczynkach, maja sie wyrozniac
Do jakiego fragmentu sie odnosisz?

Cytat:
Napisane przez asia0282 Pokaż wiadomość
tak tylko jedyny bog na imie ma Jehowa a nie Jezus
Mam znowu wkleic cytaty mowiace o tym ze Jezus jest Bogiem?

Widzisz, Bog jest jeden, to jest jasne. Widzisz, Jezus jest Bogiem, to tez jest jasne. Jakby nie patrzec, chodzi o jednego i tego samego Boga. Jak juz pisalem - sama zarznelas swoja argumentacje
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 22:56   #1176
asia0282
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznan, ale aktualnie UK
Wiadomości: 190
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Jedyny Bóg: to Bóg Ojciec, Syn Bozy i Duch Święty.
Więc jeśli powiesz: Jezu pomóz, modlisz się do Boga.
Zdaje się ,że nie odpowiedziałaś na moje pytanie: w jaki sposób rozmawiasz z Bogiem. Nie mam tu na myśli czytania Pisma..
modlac sie wymieniam imie boze-Jehowa a modlitwe kieruje przez Jezusa Jutro Ci podam werset co do modlitwy(jak sie modlic) bo teraz musze konczyc.ps a dziewczyny nie wrocily...szkoda
asia0282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 23:01   #1177
asia0282
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznan, ale aktualnie UK
Wiadomości: 190
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Do jakiego fragmentu sie odnosisz?



Mam znowu wkleic cytaty mowiace o tym ze Jezus jest Bogiem?

Widzisz, Bog jest jeden, to jest jasne. Widzisz, Jezus jest Bogiem, to tez jest jasne. Jakby nie patrzec, chodzi o jednego i tego samego Boga. Jak juz pisalem - sama zarznelas swoja argumentacje
Ja Ci moge wkleic znowu cytaty ze Bog wszechmogacy jest jeden sam zresta powiedzal ze oprocz niego nie ma innego boga. Jezus jest najwazniejszy dla niego dlatego w taki sposob sie o nim wyrazil bo dlaczego potem nagle jest tylko mowa o tym ze Jezus jest synem i ojciec go poslal zeby zbawil swiat. Ale wlasciwie dobrze ze zaczelysmy rozmowe na ten temat bo nigdy nie pytalam zadnego swiadka o ten werset.
asia0282 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-05, 23:03   #1178
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Asiu miałam na myśli osobistą rozmowę z Bogiem, nie formułę


Z Wyrakiem zgadzam się w 100%. sama siebie dobiłas cytatem.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 23:06   #1179
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

asiu ale skoro Bog powiedzial ze oprocz niego nie ma innego Boga a pismo mowi:Pan moj i Bog moj, ja i ojciec jedno jestesmy to znaczy ze ojciec i syn sa jednym i nie ma innego Boga
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 23:06   #1180
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez asia0282 Pokaż wiadomość
Ja Ci moge wkleic znowu cytaty ze Bog wszechmogacy jest jeden sam zresta powiedzal ze oprocz niego nie ma innego boga.
No oczywiscie ze nie ma. Biblia wyraznie mowi o tym ze jest jeden Bog, w Trojcy Swietej - Ojciec, Syn i Duch Swiety
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 23:07   #1181
asia0282
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznan, ale aktualnie UK
Wiadomości: 190
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
I ta cecha: izolacja, jest cechą charakterystyczną dla sekty.
W KK człowiek może kontaktować się z kim chce, mało tego, kontakt z grzesznikami nie jest niczym zdrożnym, bo wszyscy nimi jesteśmy, nikt nie jest bez winy.
Z tego wnioskuję,że świadkowie sa pyszni.
Jakie to wszystko zwyczajnie smutne.


Asiu myślę,że Twój tato jest zadowolony.
Dlaczego pyszni bo robia to co im Bog kazal? To jest tak jakbys to powiedziala o samym Bogu bo taka byla jego wola zeby sie wyrozniac i wyjsc z "tego"(zlego) swiata. Swiadkowie spelniaja jego wole a wola Boza jest najwazniejsza. Ok dobranoc wszystkim do jutra
asia0282 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-05, 23:08   #1182
asia0282
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznan, ale aktualnie UK
Wiadomości: 190
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez kropka241 Pokaż wiadomość
asiu ale skoro Bog powiedzial ze oprocz niego nie ma innego Boga a pismo mowi:Pan moj i Bog moj, ja i ojciec jedno jestesmy to znaczy ze ojciec i syn sa jednym i nie ma innego Boga
Juz pisalam o co z ta jednoscia chodzi mozemy byc jednoscia ze wspolmalzonkiem czy przyjacielem a ciala sa dwa to samo jest z Bogie i Jezusem
asia0282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 23:13   #1183
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez asia0282 Pokaż wiadomość
Juz pisalam o co z ta jednoscia chodzi mozemy byc jednoscia ze wspolmalzonkiem czy przyjacielem a ciala sa dwa to samo jest z Bogie i Jezusem
Bzdura - Biblia nie mowi czegos takiego, za to wyraznie mowi ze Jezus jest Bogiem. Bog jest jeden, Jezus jest Bogiem, wiec to musi byc ten sam Bog
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 23:16   #1184
asia0282
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznan, ale aktualnie UK
Wiadomości: 190
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Asiu miałam na myśli osobistą rozmowę z Bogiem, nie formułę


Z Wyrakiem zgadzam się w 100%. sama siebie dobiłas cytatem.
nie mowie zadnymi formulkami tylko wlasnymi slowami dziekuje za rozne rzeczy prosze o wybaczenie grzechow itd. A co do wyraka on mi cos pokazal ja jemu tez. Ja wierze w to co mowie on to rozumie inaczej. On mowi ze Bog jest w 3 osobach a ja mu mowie ze Bog byl i jest jeden a potem stworzyl Jezusa czyli odrebna postac. Coz.. nic wiecej nie zrobie.
asia0282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 23:16   #1185
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez asia0282 Pokaż wiadomość
Dlaczego pyszni bo robia to co im Bog kazal? To jest tak jakbys to powiedziala o samym Bogu bo taka byla jego wola zeby sie wyrozniac i wyjsc z "tego"(zlego) swiata. Swiadkowie spelniaja jego wole a wola Boza jest najwazniejsza. Ok dobranoc wszystkim do jutra
Pyszni, bo się wywyższają, nie znając pojęcia miłosierdzie.
Sądzić jest rzeczą boską, nie ludzką.
Bóg przyszedł do chorych, a nie do doskonałych, im już nie był za bardzo potrzebny.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 23:31   #1186
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez asia0282 Pokaż wiadomość
nie mowie zadnymi formulkami tylko wlasnymi slowami dziekuje za rozne rzeczy prosze o wybaczenie grzechow itd. A co do wyraka on mi cos pokazal ja jemu tez. Ja wierze w to co mowie on to rozumie inaczej. On mowi ze Bog jest w 3 osobach a ja mu mowie ze Bog byl i jest jeden a potem stworzyl Jezusa czyli odrebna postac. Coz.. nic wiecej nie zrobie.
No i ja Ci na podstawie tego co pokazalas, ponad wszelka watpliwosc udowodnilem, ze SJ sa sprzeczni z Biblia. W koncu:
- jest jeden Bog
- Jezus jest Bogiem

... i wszystko jasne
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 23:37   #1187
goldfish3000
Wtajemniczenie
 
Avatar goldfish3000
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 543
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

... i wszystko jasne
No co ty
Asia jutro przyjdzie ze wsparciem.
I dopiero się zacznie....


Była już tu podobna historia
__________________


Jestem w szoku.
Zaraz wracam.



Mój suwaczek
goldfish3000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 23:53   #1188
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez goldfish3000 Pokaż wiadomość
Mam przechlapane
Pocieszam się myślą, że nie tylko ja
A ja sie ksztaltem nosa pocieszam Kazdy orze jak moze


Cytat:
Napisane przez goldfish3000 Pokaż wiadomość
No co ty
Asia jutro przyjdzie ze wsparciem.
I dopiero się zacznie....


Była już tu podobna historia
A niech przychodzi
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-05, 23:56   #1189
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
To ile jeszcze zostalo miejsc na liscie??
Biorac pod uwage ze jest was kolo 6 milionow (ciezko policzyc bo rotacja duza) to szanse na niebo widze znikome sa.
KK lepiej sie ustawil - ma wszystko w pakiecie .
W trakcie ostatnich dni przeglądając strony o ŚJ natknęłam się na stwierdzenie, że wg nich te 144 tysiące są już obstawione, i że to obstawienie miało miejsce w bodajże 1929-30 (wtedy kiedy uznali że Jezus króluje w Niebie od 1914), przez pokolenie 1914 i 1925, czyli to które miało iść za Jezusem podczas jego przejęcia władzy w Niebie. Cała reszta po tych latach będzie w Raju na Ziemi czy jakoś tak wg ich wyznania


EDIT:
Wychodzi mi że to między 1943 a 1946 rokiem liczba 144 tysiące została obstawiona
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,53/k,2

Cytat:
Napisane przez goldfish3000 Pokaż wiadomość
Znaczy jak?
Będą doskonali? Dopiero będą ?
Czy już powinni być?
<konsternacja>
Będą, i zauważ że używają zwrotu (wszyscy!) że Jezus też będzie królował, mimo iż wg ich wierzeń Jezus króluje już od ponad 90 lat, mało tego, odnosząc się wobec tematu 1000 letniego Królestwa Niebieskiego z Jezusem, ciągle mówią i piszą o nim w Strażnicy pod kątem że BĘDZIE 100letnie królowanie Jezusa (czyli jeszcze nie ma). I nie są to jedynie przejęzyczenia wypowiadających się tu dziewcząt, ale wszyscy śj jak jeden mąż mówią i piszą o tym w ten właśnie sposób. Oczywiście kilka (kilkanaście?) stron temu zadałam pytanie na ten temat, nikt nie raczył zwrócić uwagi

Cytat:
Napisane przez goldfish3000 Pokaż wiadomość
No co ty
Asia jutro przyjdzie ze wsparciem.
I dopiero się zacznie....


Była już tu podobna historia
O, a ja nawet nie wiedziałam że była, znajdę i przeczytam
Chyba że masz linka albo pamiętasz tytuł, które możesz mi na PW podesłać

Nie wiem czy będzie wsparcie, jako że temat się ciągnie już drugi dzień tylko z nią (Dusia na wizażu była, ale niestety nie chciała z nami dyskutować). Tym bardziej że dziewczyna nie jest jeszcze śj, że jej tata do nich dołączył, więc może nie traktują jej w pełni jak 'swoją'. Wg mnie dla niej jest jeszcze szansa, pisałam wcześniej że wykazuje zdolność samodzielnego myślenia



Jeju zdrzemnie się moherowi przed tv, a już 3 strony w wątku do przodu, mało tego to z ostrzeżeniem od złosia (mniemam że w większości ZP rozbijają się o moje posty, zwłaszcza że jedna orędowniczka dała mi wyraźnie do zrozumienia, że uważa moje posty za obraźliwe i z góry mówię że absolutnie nie było moją intencją obrażanie kogokolwiek, i mam nadzieję że wizażanki to widziały, zresztą do tej pory w całym wątku widziałam tylko po jednym poście który mi samej się wydał obraźliwy, zarówno z jednej jak i z drugiej strony, więc nie wydaje mi się żeby musiały tu lecieć punkty karne. Nikt nikogo nie obraża, a jedynie chce pokazać nielogiczności w interpretacji i pomóc - żeby było śmieszniej to obie strony sobie to wzajemnie udowadniają, z nadzieją na pomoc i zbawienie dla drugiej strony ).
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...



Edytowane przez Elliannia
Czas edycji: 2009-01-06 o 00:04
Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-06, 04:45   #1190
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez asia0282 Pokaż wiadomość
A raj bedzie przywrocony tak jak to bylo na poczatku, nie bedzie skazenia srodowiska i wszyscy beda sie milowac.
Trochę to przypomina komunistyczną utopię. Jeżeli bóg istnieje, to jego kreatywność musiałaby sięgnąć dna, żeby wysłać was w taką sielankę.
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-06, 06:19   #1191
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość

Bo Świadek Jehowy wg niektórych to taki człowiek na którego można tutaj wypisywać niestworzone rzeczy, który nic nie robi tylko nawraca, stosuje psychomanipulacje, pierze mózgi, działa podstępnie, jest wszędzie tam, gdzie znajdują się ludzie, którzy mają problemy ale przecież nikt go krytykuje, krytykuje tylko jego interpretację biblii.
W tym sarkazmie jest bardzo wiele prawdy, a psychomanipulacja jest podstawowym narzedziem dzialania sekt niestety.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-06, 08:05   #1192
smiley
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zachodnia sąsiadka ;)
Wiadomości: 1 137
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez asia0282
Mam pytanie.

Czy wśród ŚJ powszechne jest, że kiedy ŚJ zakochuje się w dziewczynie-katoliczce stara się jakoś... nie wiem jak to napisać, żeby było wiadomo o co chodzi... czy stara się odkochać byle tylko nie być z tą katoliczką, tylko znaleźć sobie dziewczynę-ŚJ?
Tzn. chce być z tą katoliczką, ale uważa, że Bogu się to nie podoba, a Bóg jest najważniejszy, więc poświęca miłość dla Boga?



Pytanie z życia wzięte, cholernie mi smutno i proszę o odpowiedź
Może być...nikt nikomu nie jest w stanie niczego zabronić. Tylko, że potem będą z tego pewne problemy (po ślubie np. wspólne obchodzenie świat tylpu Boże Narodzenie [nie da rady bo SJ sie na to nie zgodzi], chrzest dziecka itp). Dlatego lepiej nie zawierać takich związków. Na poczatku możesz nie mieć nic przeciwko ale potem to sie zmieni
smiley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-06, 08:14   #1193
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez smiley Pokaż wiadomość
Może być...nikt nikomu nie jest w stanie niczego zabronić. Tylko, że potem będą z tego pewne problemy (po ślubie np. wspólne obchodzenie świat tylpu Boże Narodzenie [nie da rady bo SJ sie na to nie zgodzi], chrzest dziecka itp). Dlatego lepiej nie zawierać takich związków. Na poczatku możesz nie mieć nic przeciwko ale potem to sie zmieni
znam wylkuczonego swadka.
on powiedzial ze sie nigdy nie zgodzi na chrzest czy choinke, dzien dziecka, dzien kobiet urodziny i miedzy innymi transfuzje..

no ale on chce do nich wrocic..

nie wiem jak to teraz u niego wyglada bo praktycznie nie utrzymujemy juz kontaktu.
byl z moja przyjaciolka i zdadzal ja na prawo i lewo jeszcze jako sj
dopiero pozniej zostal wykluczony za sex przedmalzenski
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..










Edytowane przez kropka241
Czas edycji: 2009-01-06 o 08:16
kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-06, 08:20   #1194
smiley
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zachodnia sąsiadka ;)
Wiadomości: 1 137
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

no właśnie czyli za seks przedmałżeński a nie za bycie z katoliczką (czy z wyznawczynia innej religii)
smiley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-06, 08:22   #1195
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez asia0282 Pokaż wiadomość
Ale przeciez tu sie nikt nie prowadzi wojny zwyczajna dyskusja
W tle dostaję kilkanaście zgłoszeń złych postów - mam dość. Dyskutujcie sobie bez mojego udziału, mam kilkanaście tysięcy innych wątków.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-06, 09:45   #1196
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez smiley Pokaż wiadomość
no właśnie czyli za seks przedmałżeński a nie za bycie z katoliczką (czy z wyznawczynia innej religii)
tak
i masz racje ze zwiazek taki jest trudny bo on naweet jako byly swiadek nie pojdzie na kompromis. w jego slowniku w ogole nie ma takiego slowa.

wiec kobieta nie sj musialaby zrezygnowac z bardzo waznych w jej zyciu kwestii (np. chrzest dziecka, czy kolacja wigilijna i dzielenie sie oplatkiem z tymi ktorych sie kocha)
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-06, 11:08   #1197
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
W tym sarkazmie jest bardzo wiele prawdy, a psychomanipulacja jest podstawowym narzedziem dzialania sekt
Czasami tez niektórych ludzi na forum.

Np. próby wywoływania wrażenia że ma się rację poprzez zamieszczanie oklepanych truizmów, z którymi każdy się zgodzi, ale które zupełnie nie są argumentem w temacie jest również psychomanipulacją.
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-06, 12:11   #1198
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Przeczytałam cały wątek i miałam napisać wiele rzeczy ale z czasem stwierdziłam, ze to nie ma sensu ponieważ słuszne pytania czy stwierdzenia zostały pomijane i niekomentowane przez śj, ponieważ aby odpowiedź była sensowna musieliby zgodzić się z faktem, że ich "religia" jest nielogiczna.
Osoby należące do organizacji śj nigdy nie przyznają racji nikomu innemu niż osobom z ich "wyznania", choćby nawet ta racja była oczywista. Więc to, że Wyrak tak świetnie pokazuje ich mylne myślenie i tak niewiele zdziała. To jest zaślepienie..
Nie chodzi tu o pokazanie wyższości którejkolwiek z religii, ale właśnie nielogiczności która występuje w stowarzyszeniu śj. Pomimo pokazania fragmentów wskazujących na to, że Jezus jest Bogiem, nie jest to uznawane za prawdę. Odrzucenie przykazań przekazanym Izraelitom, ale jedoczesne prestrzeganie obietnicy o 144tys., który będą rządzić w niebie która również została dana Izraelitom. Trzymanie się zalecenia upamiętniania śmierci Jezusa, bo to rzeba czynić na jego pamiątkę, ale przyjmowanie Jego ciała już nie. Troszeczkę logiki i spójności ludzie.
odada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-06, 12:40   #1199
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Warto zauważyć, że sporo osób utworzyło strony w Internecie - rzekomo po to, by głosić dobrą nowinę. Jest wśród nich wielu nierozważnych braci. Inne mogą zakładać odstępcy, którzy chcieliby zwieść niczego niepodejrzewające jednostki (2 Jana 9-11). W Naszej Służbie Królestwa z listopada 1997 roku na stronie trzeciej wyjaśniano, czy należy tworzyć takie strony: "Nie ma potrzeby, żeby ktoś samodzielnie przygotowywał materiały o działalności lub wierzeniach Świadków Jehowy i zamieszczał je w Internecie. W naszej oficjalnej stronie internetowej [www.watchtower.org.pl] podano wiarygodne wiadomości dostępne dla każdego". (Nasza Służba Królestwa, s.4-5, listopad 1999


"Musimy sobie zdawać sprawę, że wiele stron internetowych stworzono w niemoralnych czy nieuczciwych zamiarach. Istnieje też mnóstwo innych miejsc w Internecie, które wprawdzie nie muszą służyć takim celom, niemniej okradają z czasu - dotyczy to na przykład grup dyskusyjnych. Od wszelkich takich pułapek trzymaj się z daleka!" (Przebudźcie się! nr 1 z 8 stycznia 1998, s.12)

czy nie narazacie sie swoim duchownym ( jak zwal tak zwal) wytaczajac wielgachne oreże głosicielstwa skoro jest wam to zakazane przez Straznice?

a moze teraz Straznica wykorzystuje takie watki dyskusyjne jak ten jako miejsce publikacji swoich doktryn...



"Biblia nie może być poprawnie zrozumiana bez uwzględnienia koncepcji widzialnej organizacji Jehowy. " (Strażnica, 1 października 1967 r. s. 587, wyd. ang.)

nie zgadzam sie nie macie monopolu na prawde i trafnosc interpretacji Pism
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).


Edytowane przez aniko 23
Czas edycji: 2009-01-06 o 12:48
aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-06, 12:44   #1200
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez asia0282 Pokaż wiadomość
tak tylko jedyny bog na imie ma Jehowa a nie Jezus
Bóg, jest zwrotem, określeniem przetłumaczonym z Pisma Świętego na język polski.

Chciałabym tutaj powiedziec Wam, ze chrześcijanie poslłgujący się językiem arabskim, nazywają Boga - Allah, czyli tak jak muzułmanie.

Allah - jest określeniem Bóg, God, Dio... itp tylko, że w języku arabskim właśnie.

Oprócz tego zwracamy się do Boga, Ojcze.... po arabsku to Abb, czyli podobnie jak po łacinie Abba.

Określeń Boga jest wiele, a upieranie się, że tylko Jahwe*, jest z gruntu błędne.

* Edit: Miałam na myśli określenie Jehowa, przepraszam za lapsus językowy.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2009-01-06 o 13:43 Powód: edit
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:34.