Pinczer miniaturowy, ratlerek - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-14, 23:18   #61
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Mała wredotka, czyli pinczer miniaturowy

Cytat:
Napisane przez prowokacja17 Pokaż wiadomość
a ja bardzo nie lubie tych pieskow,moze dlatego ze koelzanka ma takiego i jest po prostu zwyczajnie głupi: goni swoj ogon,sczeka ciagle no i wcale nie wygląda uroczo tylko smiesznie.
gonienie własnego ogona to głupta, ale tylko i wyłącznie ludzka... bo to ludzie nie dostarczają tyle ruchu psu, więc pies sam się musi wybiegać nudzi się, wariuje... to nie jest psia głupota
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 18:34   #62
_beatka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 45
Talking Fafik-mały ,młody i śliczny psiak mix ratlerka

Fafik to ok.1,5 roczny mały psiak.
Jeszcze niedawno miał swój dom i posłanko.
Niestety osoby, które się nim opiekowały już go nie chcąFafik to bardzo miły psiak -mieszanka jamnika z pinczerkiem.
Jest bardzo wesoły, lubi zabawy (szczególnie z dziećmi). To żywe sreberko, wszystko go ciekawi, wszędzie go pełnoJest niesamowicie uroczy i kochany. Potrafi pięknie prosić co widać na zdjęciach Ładnie chodzi na smyczy, nie brudzi w domu.Jest zaszczepiony i wykastrowany.Pilnie szuka domu, bo jego właściciele chcą go oddać do schroniska a tam czeka go tylko śmierć.
w sprawie adopcji prosimy o kontakt
tel. 0601 925 696
asiaf1@interia.pl
1.jpg

2.jpg
_beatka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 19:12   #63
Wentzowa
Raczkowanie
 
Avatar Wentzowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 89
Dot.: Fafik-mały ,młody i śliczny psiak mix ratlerka

Śliczny
Dlaczego właściciele "już go nie chcą"? Znudził się?
__________________
Warmness on the Soul.
Wentzowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 07:06   #64
_beatka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 45
Dot.: Fafik-mały ,młody i śliczny psiak mix ratlerka

jak byl szczeniaczkiem to byli nim zachwyceni, a jak urósl to cóż...oddadzą go i wezmą następnego...brak slów na takich ludzi
_beatka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 09:09   #65
Wentzowa
Raczkowanie
 
Avatar Wentzowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 89
Dot.: Fafik-mały ,młody i śliczny psiak mix ratlerka

Ja nie mogę! Takich ludzi powinno się... Jak tak można?!
Wiele jest takich przypadków, że szczeniaczek dorasta i już nie jest taki "fajny". Dziwić się, że schroniska przepełnione a po wejściu do lasu od razu trafiasz na jakiegoś biedaka przywiązanego do drzewa (w sensie psa)
Szkoda i Fafika i następnego psiaka, który trafi w ręce tych.. tych.. no ludźmi to bym ich nie nazwała. Gdzie przebywa psiak?
Mam nadzieję, że znajdzie dom. W końcu jest jeszcze młody, do tego śliczny Trzymam kciuki
__________________
Warmness on the Soul.
Wentzowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 07:09   #66
_beatka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 45
Dot.: Fafik-mały ,młody i śliczny psiak mix ratlerka

jest śliczny, mlody i do tego ma strasznie fajny charakter
niestety mial pecha że tfail do takich ludzi...
ale mamy nadzieję ze szybko znajdzie kochający domek
_beatka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 19:25   #67
anetaa200
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7
Dot.: Mała wredotka, czyli pinczer miniaturowy

Witam wszystkich forumowiczów! Póki z mężem nie kupiliśmy sobie pieska Siberian Husky zajmowałam się pieskiem siostry pinczerem miniaturowym... Napiszę coś o niej w skrócie...
Mika jest bardzo żywiołowym pieskiem...bardzo lubi się bawić...lubi być pieszczona, ściskana...lubi być w centrum zainteresowania i jest strasznie zazdrosna...bardzo lubi chodzić na spacery a wszczególnosci lubi jak jej się rzuca jej ulubione zabawki i je przynosi do właściciela - ma niesporzyte siły energii, potrafiłaby biegać po dworze 24 godz...jak jej się coś nie spodoba i nie jest po jej myśli lubi złapać za nogawke od spodni i sobie powarczeć lubi także jak się ją bierze na zakupy wtedy też upomina się skacząc na reklamówke żeby dać jej coś w pyszczek i żeby niosła daną rzecz do domu...Kocha spać w łóżeczku pod kołderką, nie lubi zimna... Zawsze jak wracamy z pracy wita nas, przytulając się i liżąc po buzi...Uwielbia jeść kocią karmę, boczuś i masełko Uwielbia długie spacery i ma dwie przyjaciółki Shitzu KIM i KLUSIĘ - kocha się z nimi bawić!!! Natomiast naszą hasiorkę gryzie tylko wtedy jak ETI śpi lub leży
Pozdrawiamy
anetaa200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-24, 17:23   #68
Mili4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 64
Dot.: ratlerek

Ratlerki to śliczne małe pieski, kacham te pieski
duzo informacji o tej rasie można przeczytać na http://ratlerki-i-chihuahua.blog.onet.pl/

a oto pare fotek tych przecudnych pieskow
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1079098542.jpg (20,3 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sghshsd.jpg (10,7 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mama.jpg (25,6 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jfjf.jpg (12,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Gaucing.jpg (39,1 KB, 22 załadowań)
Mili4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 17:32   #69
Mili4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 64
Dot.: ratlerek

i
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lesinka8.jpg (24,3 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bxp247802.jpg (29,7 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PrazskyKrysarikPicturesCOMICAmalkaPrague06.jpg (27,6 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 106.jpg (24,2 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg r68-1197356022.jpg (51,6 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg joju.jpg (37,3 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Spolecne_loze.jpg (43,0 KB, 21 załadowań)
Mili4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 19:40   #70
mimochodem
Raczkowanie
 
Avatar mimochodem
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 422
Dot.: ratlerek

Koszt rasowego pewnie gdzies w okolicach 1000 zl, nie wiem wiec czy to dobry pomysl na prezent..chyba ze masz tyle pieniedzy, albo skladasz sie z kilkoma osobami
Nie polecam kupowac takiego pieska na targach czy od ludzi ktorzy mowia ze jest rasowy ale bez rodowodu bo nie chcialo im sie jezdzic na wystawy. Jesli nie chcialo im sie jezdzic na wystawy to tym bardziej nie chcialo im sie sprawdzac czy mama i tata psiakow nie maja roznych chorob ktore moga przekazac genetycznie. Taki piesek moze tez wyrosnac zupelnie nie przypominajac ratlerka (niestety).
A musi to byc koniecznie ratlerek? bo w schorniskach czesto maja szczniaczki po takich 'szczurkach' (sorry za okreslenie, to nie ma byc obrazliwe odrazu mowie, bo lubie te psiaki jak wszystkie inne zreszta, choc preferuje psy duze )
__________________
walka ze zbędnymi centymetrami

talia: 64->60
biodra: 90->85
udo: 52->49


mimochodem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 18:16   #71
mariend
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 300
Dot.: Mała wredotka, czyli pinczer miniaturowy

odkopuję wątek i mam nadzieję że ktoś sie przyłączy

Cytat:
Napisane przez stealingbeauty Pokaż wiadomość
Witam!!!

Jeśli jesteście członkiem stada zwierzaka, który:
- za kretem lub jakimś gryzoniem jest w stanie przekopać cały ogródek;
- śpi tylko i wyłącznie w łóżku, i to pod kołdrą (ewentualnie na kolanach);
- szczeka na wszystko, co się rusza bądź ucieka;
- ma niespożyte i niewyczerpywalne pokłady energii;
- waży max. 6 kg, a je tyle, ze
- potrafi robić słodkie minki;
- trzęsie się bez względu na pogodę (głównie, gdy wyraża skruchę lub próbuje wzbudzić litość);
- zje wasze ulubione buty lub telefon, ale robi to z takim wdziękiem, że nie potraficie się gniewać;
- wysoko skacze;
- z zachowania przypomina kota (myje się często i dokładnie oraz poluje), kozicę (skacze bardzo wysoko), wiewiórkę (bezszelestne ruchy), surykatkę (siedzi na tylnych łapach, odginając się do tyłu z podkurczonymi przednimi łapkami), Prosiaczka (te uszy...), a nade wszystko... (patrz załącznik)

to oznacza, że macie w domu psa z charakterkiem (nie charakterem), czyli pinczera miniaturowego

Zapraszam wszystkich do dyskusji i wymiany spostrzeżeń na temat tych uroczych psiaków

Ja mam w domu parkę pinczerków miniaturowych {siostry jest pies a moja suczka) i są moim oczkiem w głowie - szczególnie ona
W tym opisie nie pasuje tylko do mojej suni to gryzienie bo ona nic nie gryzie i nie niszczy-z wyjątkiem swojej zabawki (gumowa żyrafa) i nie ma aż tyle energi jest raczej leniwym psem - kocha swoja poduchę, ewentualnie moje łóżko i z ciezkim sercem je opuszcza gdy trzeba wyjśc na pole

Jest też niesamowitym pieszczochem który całymi dniami przesiadywałby na moich kolanach a gdy nie ma dla niej nikt czasu wtedy śpi lub przesiaduje na parapecie okna i obszczekuję wszystko co sie rusza za oknem i jest z tego taka dumna odwraca główkę i sie rozglada czy ktoś widzi jaka to ona dzielna jest i broni mieszkania
Uwielbiam moje psinki
mariend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-21, 12:07   #72
miyya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 119
GG do miyya
Dot.: Mała wredotka, czyli pinczer miniaturowy

oj ja musze powiedzieć że pinczery są wkurzające małe dziamiące pchły !! Ja juz 12 lat żyje z jedną taką złośnicą która na swoje humorki Kocham ją ale juz nigdy więcej sie nie zdecyduje na takiego małego karaluszka a ma ona naprawde okropny charakterek
-zaczepia wszystkie psy i chce sie z nimi bić oczywiście najchętniej jak jest na rękach
-nie pozwoli mi założyć kubraczka na zime ... najchętniej by mnie zjadła za to
- mogła by jeść i jeść (fakt jest troche rozbestwiona) i żebrać to utraty tchu
-szczeka głośno i namiętnie o karzdej porze dnia średnio co minute
-jest bardzo przywiązana do nas i kiedy gdzies jedziemy i jedno z nas wysiądzie w samochodu np: po jakies zakupy ona odrazu wszczyna alarm i wyje w niebo głosy
-nie lubi dzieci i najchętniej poodgryzała by im te serdelkowate paluszki :d
no i poza tymi kilkoma drobiazgami to całkiem kochana psina:d
miyya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 14:42   #73
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Mała wredotka, czyli pinczer miniaturowy

w dodatku jest nieposłuszny
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 14:48   #74
mariend
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 300
Dot.: Mała wredotka, czyli pinczer miniaturowy

Cytat:
Napisane przez miyya Pokaż wiadomość
Kocham ją ale juz nigdy więcej sie nie zdecyduje na takiego małego karaluszka a ma ona naprawde okropny charakterek
a ja sobie nawet nie wyobrażam życia bez mojego potworka mam ją 6 lat i nie chcę myślec co będzie jak mi jej zabraknie

Cytat:
Napisane przez lasoa Pokaż wiadomość
w dodatku jest nieposłuszny
moja jest bardzo posłuszna wystarczy że na nią spojrzę i pokarzę palcem jej poduchę jak sie nie raz zapomina i do obcych sie stawia to główkę spuści i juz jej nie ma naprawdę mądrą psinkę mam

Edytowane przez mariend
Czas edycji: 2009-12-21 o 14:49
mariend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 16:00   #75
miyya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 119
GG do miyya
Dot.: Mała wredotka, czyli pinczer miniaturowy

pod tym względem tez sobie nie wyobrażam braku tej małpy ale wiem że już świadomie sie nie zdecyduje na takiego potworka
miyya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 16:23   #76
Kasiorek211
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 349
Dot.: Mała wredotka, czyli pinczer miniaturowy

Moja pchełka nazywa się Bombel i ma 11 miesięcy. Co prawda zgadzam się z tym, że często ujada ale z pewnością nie robi tego bez powodu!!! Nawet jeśli jest właśnie po spacerku, najedzony itp. okazuje się, że po prostu mu się nudzi!!! Ulubione zabawy to przynoszenie misia(jednego z kilku-reszta w praniu) i ganianie z Pańcią po mieszkaniu. Bawimy się w berka czasami gryzionego. Jaki on jest wtedy szczęśliwy!!!
Kasiorek211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 23:06   #77
94f483c9eca2c603752ca4794686f87e80e1e683_6085f47210bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 76
Dot.: Mała wredotka, czyli pinczer miniaturowy

Przez prawie dziesięć lat miałam suczkę w typie pinczera. Była cudowna, chociaż mam po niej bliznę na nosie do dzisiaj, bo się chciałam pomiziać a ona nie zadziora była z niej niezła, po prostu wielki charakter w małym ciele. Nawet dog jej nie podskoczył, kiedyś z jednym takim się bawiła, biedak nie wiedział gdzie patrzeć bo zanim się odwrócił to ona już cztery kółka dookoła niego

Teraz mam mix- amstaffkę i oczywiście nie żałuję, że ją mam, kocham nad życie i mam nadzieję, że przed nami jeszcze kilka wspólnych lat, ale wiem, że kiedy jej zabraknie, a ja zdecyduję się na psa to będzie to jakiś maluch, bardzo prawdopodobne, że właśnie pinczer znowu. Moja sunia nie była jakoś specjalnie energiczna, godzinami potrafiła wyszukiwać robaczki w trawie na działce, nad którymi wstyd przyznać, ale się znęcała, a jak się zmęczyła to szła odpocząć, ale nie, nie na ziemi na jakiś wolny leżak hrabianka wchodziła. Bardzo nie lubiła mieć czegoś na sobie - szelek, czy ubranka, więc w zasadzie cały czas chodziła bez niczego na sobie. Uwielbiała ciepło, nawet w największe upały wchodziła pod kołdrę. W wakacje jeździliśmy nad jezioro, w upał, w południe wychodziła na słońce kładła się na rozgrzanym piachu i wtedy była najszczęśliwsza. Niestety odeszła od nas za wcześnie, nie miała nawet 10 lat, za późno wykryta cukrzyca rozwaliła nerki. To nie był pierwszy pies w moim domu, ale pierwszy, którego dobrze pamiętam, kiedy z nami zamieszkała miałam siedem lat.

Miałam jeszcze do czynienia z drugim pinczerowatym, tego z kolei było wszędzie pełno, jazgotał na wszystko i wszystkich, najchętniej siedział na kolanach i tam nie jazgotał nigdy. Na spacerki wychodził normalnie, za to jak już zrobił co miał zrobić, wskakiwał mi na ręce, potem wchodził na ramię i tak wracaliśmy
94f483c9eca2c603752ca4794686f87e80e1e683_6085f47210bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 11:21   #78
eWuUsia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 20
Dot.: Mała wredotka, czyli pinczer miniaturowy

zastanawiam sie własnie nad kupnem takiego pieska ale mam kilka wątpliwosci: po pierwsze jak taki piesek sprawdza sie w rodzinie? chodzi mi o to że za jakiś czas wychodzę za mąż i wiadomo za kilka lat dzieci i nie wiem czy taki piesek to dobry pomysł w tej sytuacji ;/ a pozatym czy może zostawać na kilka godzin sam i jak na to reaguje? i jak to jest z nauczeniem go zeby nie sikał w domu ? miałam juz psy ale nigdy nie były trzymane w domu więc nie wiem jak to jest i jak drogie jest utrzymanie takiego psa? wiem że to duzo pytań ale chcę żeby moja decyzja o kupnie takiego pupilka była przemyslana bardzo was prosze o pomoc
eWuUsia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 13:58   #79
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Mała wredotka, czyli pinczer miniaturowy

Najwazniejsze-chcesz miec pinczera miniaturowego-to udaj sie do hodowli,po psa RODOWODWEGO ktory bedzie pinczerem a nie jakas tam sarenka,ratlerkiem czy innym cudakiem...
Chcesz psa ktory wyglada tak


Amika Gaudeamus Camo-hod http://www.pinczer.ludwiczak.net/

A nie tak


(zdjecie z jakiegos ogloszenia pseudo)

Co do reszty pytan,skomtaktuj sie z hodowca najlepiej.Odpowie na wszystkie pytania dot rasy i wymagan.
Zastanow sie czy na pewno pinczer i dlaczego on.
Pies to obowiazek.
Maly pies,male koszty.
Ale...
szczepienia,dobra karma(okolo 15/20 zl kg),szkolenie tez troche kosztuja.
Plus weterynarz gdy pies zachoruje.
Legowisko,smyczki,obroze, zabawki tez sa drogawe.
Pies moze sam zostawac ale musi sie tego nauczyc,Zaden sie nie rodzi z wiedza nabyta
Zakup sobie na poczatek ksiazke np Victorii Stilewll-jest swietna dla poczatkujacych
http://www.empik.com/ja-albo-moj-pie...0037,ksiazka-p
Duzo znajdziesz w ksiazkach zofi Mrzewinskiej
http://www.empik.com/sam-wychowasz-s...0212,ksiazka-p
Oraz
http://www.empik.com/co-mowi-moj-pie...0001,ksiazka-p
http://www.empik.com/szczenie-doskon...9814,ksiazka-p
http://www.empik.com/pozytywne-szkol...0106,ksiazka-p
http://www.empik.com/jak-szkolic-szc...0066,ksiazka-p
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 22:55   #80
94f483c9eca2c603752ca4794686f87e80e1e683_6085f47210bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 76
Dot.: Mała wredotka, czyli pinczer miniaturowy

Cytat:
Napisane przez eWuUsia Pokaż wiadomość
po pierwsze jak taki piesek sprawdza sie w rodzinie? chodzi mi o to że za jakiś czas wychodzę za mąż i wiadomo za kilka lat dzieci i nie wiem czy taki piesek to dobry pomysł w tej sytuacji ;/
Pinczerki są bardzo uczuciowe i rodzinne, nie można powiedzieć, że się do dzieci nie nadają, ale ja mając w perspektywie małe dzieci dobrze bym to pomyślała. Ja generalnie jestem przeciwniczką miniatur szczególnie tych charakternych (pinczery, yorki, sznaucery) przy dzieciach, a to z dwóch powodów raz, że mały tez ma zęby i niestety mało cierpliwości, może się niestety zdarzyć, że jak dziecko coś zrobi nie po psiej myśli to użyje tych ząbków; druga strona medalu to taka, że dziecko może takiemu maluchowi zrobić krzywdę, bo za mocno pociągnie za delikatną łapkę, albo wypadnie piesek dziecku z rączek co może się skończyć kalectwem. Nie piszę tego oczywiście, aby zniechęcać Przy dobrych chęciach i z pinczera można zrobić przyjaciela dzieci, ważne jest, aby wybrać szczeniaka po fajnych, zrównoważonych rodzicach i od początku zająć się jego wychowaniem i socjalizacją z dziećmi. Oczywiście nie może polegać to na tym, że napuszczamy na szczeniaka "stado" dzieciaków i niech z nim robią co chcą, bo to odniesie odwrotny skutek. I ważna zasada nigdy, przenigdy nie zostawiamy nawet najmniejszego psa z dzieckiem, wszelkie kontakty, zabawy odbywają się pod naszą kontrolą i tak samo jak uczymy psa na ile poufałości może sobie dzieckiem pozwolić, tak samo uczymy dziecko, że nie ciągniemy psa za ogon, ucho, nie wchodzimy do psiej miski, nie zabieramy psich zabawek.

Cytat:
a pozatym czy może zostawać na kilka godzin sam i jak na to reaguje? i jak to jest z nauczeniem go zeby nie sikał w domu ?
Każdy pies nauczony pozostawania samemu może, przecież większość właścicieli psów pracuje i pies chce czy nie chce musi te ok. 9 - 10h zostać sam, wiadomo, że nie zostawimy na tak długo szczeniaka, ale dorosłe muszą tak zostawać. Co do sikania to moja niestety miała wpadki przez całe życie. Sunia, która była z nią i po niej nie załatwiała ( po za okresem szczenięctwa i jakieś ostatnie pół roku życia, ale wtedy miała już prawie 16 lat, więc trzeba się liczyć, z tym, że szczeniaki, psy chore lub starsze nawet nauczone czystości mogą się załatwiać w mieszkaniu); sunia którą mam obecnie nie załatwia się w domu nawet jak jest sytuacja awaryjna i musi siedzieć 12h, co się zdarza niezmiernie rzadko. Pinczerka ważyła jakieś 5kg; kolejne dwie sunie 10 i 28kg. Piszę o wadze, bo spotkałam się ze stwierdzeniem, że mały pies - mały pęcherz - krócej może wytrzymać. Musieli by się wypowiedzieć właściciele miniatur, ale spotkałam się z ta tezą u opiekunów chi, yorków czy właśnie pinczerów mini. Dorosły, zdrowy pies tej wielkości nie powinien mieć problemu z wytrzymaniem 4-5 godzin, ale dłużej może być różnie. Niektórzy uczą psy załatwiać się do kuwety, ale zdania w tej kwestii są podzielone, ja się nie wypowiem.

Cytat:
i jak drogie jest utrzymanie takiego psa? wiem że to duzo pytań ale chcę żeby moja decyzja o kupnie takiego pupilka była przemyslana bardzo was prosze o pomoc
Co do kosztó no to wiadomo, że największe są na początku: zakup psa (ok. 800 - 1000zł) + wyprawka - posłanie, szelki, smycz, miski, zabawki, podkłady, dobrze pomyśleć o klatce lub kojcu, aby maluch nie zrobił sobie czegoś podczas naszej nieobecności ( pamiętam, że moja kiedyś weszła pod lodówkę i się tam zaklinowała). Potem stałe koszty to wiadomo jedzenie, ale takie maleństwo to dużo nie je, przy np. Acanie - w wieku 3-6 m-cy to ok. 50zł /m-c. Policzyłam to na szybko i bardzo szacunkowo , zawsze jakiegoś smaka się kupi, ale to w granicach 10zł, w zależności od zapędów niszczycielskich zabawki. 2-4 razy w roku odrobaczenie, tabletka jest zazwyczaj na 5 kg i kosztuje ok 5 - 10zł, raz na miesiąc dobrze jest psa zabezpieczyć przeciw pchłom i kleszczom, no i raz w roku szczepienia wścieklizna obowiązkowa - ja wczoraj za szczepienie na wściekliznę + ogólne badanie + czyszczenie gruczołów zapłaciłam 40zł. U dorosłego psa co dwa lata choroby wirusowe - za dwa tygodnie mogę napisać jaki koszt, bo w mojej lecznicy zabrakło szczepionek 2 w 1 i musimy czekać. Jeżeli nie chcesz psa wystawiać, robić uprawnień hodowlanych a co za tym idzie nie będziesz rozmnażać warto pomyśleć o kastracji - tu cena w zależności od płci ( samce są "tańsze"), wagi no i lokalizacji. Jaki koszt nie powiem, bo ja moją kastrowałam sześć lat temu, więc cena juz dawno jest nieaktualna. Nie piszę o kosztach nagłych, bo jak się jakaś poważna choroba przyplącze to ceny idą w setki a czasem i tysięce złotych, ale nie każdy pies choruje, zadbajmy o dobrą karmę, profilaktykę i kondycję psa a zminimalizujemy ryzyko.
94f483c9eca2c603752ca4794686f87e80e1e683_6085f47210bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 11:13   #81
am_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 80
Dot.: Mała wredotka, czyli pinczer miniaturowy

Witam wszystkich..
Kilka dni temu kupiliśmy z mężem pinczerka... Jest słodki ale daje ostro w kość.. Co do min faktycznie są przesłodkie.. zobaczymy co będzie dalej..
am_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 11:57   #82
Hardwoman
Rozeznanie
 
Avatar Hardwoman
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 581
Dot.: Mała wredotka, czyli pinczer miniaturowy

ja tez mam pinczera podpalanego.
nie trzesie sie:P jedynie jak jest zimno i wychodzimy z domu a ona zostaje sama.
szczeka tylko jak ktos obcy wchodzi do domu na dworzu nie szczeka na ludzi
atakuje psy 5 razy wieksze od niej
warczy na inne psy dopiero wtedy jak jest na rekach a tak to ucieka
Hardwoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 12:01   #83
Hardwoman
Rozeznanie
 
Avatar Hardwoman
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 581
Dot.: ratlerek

zimowa wyprawA
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zima2010 006.jpg (62,0 KB, 28 załadowań)
Hardwoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 17:19   #84
jezozwierzyk
Zadomowienie
 
Avatar jezozwierzyk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 055
GG do jezozwierzyk
Dot.: ratlerek

Hej to i ja się przyłączę
Też jestem właścicielką pinczerka (zawiła sprawa - mam go 8 lat, ale ostatnie 3 lata meiszkał z moimi rodzicami, chciałam psa, nawet miałam nieudana adopcję o której pisałam na wizażu a teraz wzięłam pinczerka do siebie bo tata się pochorował i zostanie na stałe).
To już 3 pies tej rasy w moim życiu, i jedno wiem na pewno, puki mieszkam w mieszkaniu nigdy nie będzie innego psa, pinczerki są super czyste i bezproblemowe, bardzo kochane, choć mają charakterek .
Mój Kajtuś to złośliwiec cholerny, właśnie walcze z tym żeby nie lał w domu jak się na coś obrazi (po prostu strzela focha i szczy jak nas nie ma na listwy). Chce mu kupić obrożę z feromonami psimi, ktoś o tym słyszał??

Kolejnym z plusów są niskie koszty utrzymania - jedna mała puszka karmy starcza mu na około 3-4 dni a je ją 2 razy dziennie. Do tego ma zawsze w misce suchą karmę, jedna mała paczka starcza mu na 2 tyg czasem nawet 3.

Są to pieski o wielkim sercu, które bardzo kochają swoich właścicieli i uwielbiają spać z nimi w łóżku, typowe pieszczochy i kanapowce. Jak znajdę płytę to wrzucę zdjęcia jakieś

Edit
Załączam fotki Kajtka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg HPIM0615.jpg (43,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg HPIM0617.jpg (42,3 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg HPIM2568.jpg (89,8 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kajtek na piachu 3.jpg (52,7 KB, 28 załadowań)

Edytowane przez jezozwierzyk
Czas edycji: 2011-10-12 o 17:28
jezozwierzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 17:51   #85
Hardwoman
Rozeznanie
 
Avatar Hardwoman
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 581
Dot.: ratlerek

dokładnie ja tez mam mikunie wkleiłam jej foteczke wyzej i to sa najukochansze pieski. ja jak sobie siedze to przychodzi mi na kolana i sie przytula , głowke kladzie mi az na szyi i sie przewraca na plecki zeby ją drapac moja na szczescie nie jest neerwusem i nie rzuca sie na ludzi, na zlosc tez nie robi
Hardwoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 09:29   #86
joanna453
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna453
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z kosmosu
Wiadomości: 2 758
Dot.: ratlerek

Piękne pieski, marzy mi się w przyszłości zakup ratlerka albo yorka.
__________________



Bloguję
joanna453 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 16:58   #87
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: ratlerek

pinczer miniaturowy...A nie ratlerek
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 17:48   #88
joanna453
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna453
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z kosmosu
Wiadomości: 2 758
Dot.: ratlerek

Cytat:
Napisane przez Garadiela Pokaż wiadomość
pinczer miniaturowy...A nie ratlerek
zasugerowałam się tytułem wątku
__________________



Bloguję
joanna453 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 19:35   #89
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: ratlerek

domyslam sie...
Ratlerki i inne cuda maja pseudohodowcy...
Mnoza pieski z wypadajacymi rzepkami,strachliwe,malo co przypominajace oryginal jakim jest pinczer...
Jesli marzysz o pinczerku to poczytaj najpierw o tej rasie bo mimo ze sa male to charakter maja
I kup pieska z hodowli,z rodowodem
Po rodowodowych rodzicach,zdrowych,dobrze socjalizowanych i odchowanych...
To jest chyba niezla hodowla (chociaz totalnie nie siedze w tej rasie,musisz sie dowiedziec o polecanych hodowlach gdzies na forach najlepiej)
http://www.pilawagaleria.vgh.pl
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 22:22   #90
joanna453
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna453
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z kosmosu
Wiadomości: 2 758
Dot.: ratlerek

Cytat:
Napisane przez Garadiela Pokaż wiadomość
domyslam sie...
Ratlerki i inne cuda maja pseudohodowcy...
Mnoza pieski z wypadajacymi rzepkami,strachliwe,malo co przypominajace oryginal jakim jest pinczer...
Jesli marzysz o pinczerku to poczytaj najpierw o tej rasie bo mimo ze sa male to charakter maja
I kup pieska z hodowli,z rodowodem
Po rodowodowych rodzicach,zdrowych,dobrze socjalizowanych i odchowanych...
To jest chyba niezla hodowla (chociaz totalnie nie siedze w tej rasie,musisz sie dowiedziec o polecanych hodowlach gdzies na forach najlepiej)
http://www.pilawagaleria.vgh.pl
dziękuję za rady i link, na razie kupno psa ze względu na finanse pozostaje w kwestii marzeń aczkolwiek jestem zdecydowana na psiaka tylko i wyłącznie z rodowodem , na pewno przed decyzją o zakupie skrzętnie przeglądnę wszystkie fora i hodowle.
Odnośnie pinczerków (będe pamiętać ) słyszałam właśnie, że są charakterne
__________________



Bloguję

Edytowane przez joanna453
Czas edycji: 2011-10-24 o 22:24
joanna453 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-25 11:37:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:18.