Dziewictwo - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-15, 18:33   #91
madzia_g
Zakorzenienie
 
Avatar madzia_g
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: LBN:):):):)
Wiadomości: 4 352
Dot.: Dziewictwo

Cytat:
Napisane przez Ochmistrz Pokaż wiadomość
No właśnie jak wskazuje przywoływany wcześniej wątek - "penis w pochwie" to jeszcze niekoniecznie seks
no ale nie powiesz mi ze dziewczyna ktora "miala penisa w pochwie" jest dziewica zreszta ile ludzi tyle teorii
__________________
wymiana ciuchy+ kosmetyki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33278604
madzia_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 18:47   #92
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dziewictwo

Cytat:
Napisane przez madzia_g Pokaż wiadomość
no ale nie powiesz mi ze dziewczyna ktora "miala penisa w pochwie" jest dziewica zreszta ile ludzi tyle teorii
Teg0 nikt nie kwestionuje, chodzi o to, ze wsrod tych ktore nie mialy penisa w pochwie niektore dziewicami nie sa
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 20:36   #93
infante
Zadomowienie
 
Avatar infante
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 659
Dot.: Dziewictwo

Wątek ten skłonił mnie do refleksji, otóż wiadomo, że jeśli dziewczyna miała penisa w pochwie i doszło do stosunku to dziewczyna dziewicą już nie jest. Sprawa komplikuje się w wypadku seksu oralnego...czysta i taka niewinna to ona na pewno już nie jest, ale ktoś mógłby powiedzieć co za różnica czy dotknęła członka ręką czy ustami... kontakt to kontakt. Ile ludzi tyle opinii, jedni zaliczą seks oralny pod petting inni już sam petting zaliczą pod seks. Polemika w sumie zbędna bo to czy dziewczyna jest dziewicą czy tez nie to sprawa indywidualna, a patrzenie na kogoś pod tym kątem jak dla mnie należy do dość głupich zachowań.

ps. dlaczego nie ma takich rozpraw na temat "prawictwa"
choć w wątkach na ten temat pewnie każdy powód był by dobry by pozbyć się tego "brzemienia"
__________________
  • zrzucić oponkę
  • troska o włosy
  • rozwój intelektualny
  • mniej narzekania
infante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 22:22   #94
madzia_g
Zakorzenienie
 
Avatar madzia_g
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: LBN:):):):)
Wiadomości: 4 352
Dot.: Dziewictwo

jak do tej pory najbardziej mi podpasowal ytat ktora zamiescila amistad:

Cytat:
Dziewictwo oznacza stan człowieka, mężczyzny lub kobiety, przed podjęciem stosunków seksualnych. Innymi słowy, kobieta jest dziewicą, a mężczyzna prawiczkiem, jeśli nie współżył seksualnie z drugim człowiekiem.

Częsty pogląd utożsamiania dziewictwa z istnieniem u kobiety błony dziewiczej jest uważany przez naukowców za błędny. Potwierdzone naukowo są przypadki kobiet, które rodziły się bez wykształconej błony dziewiczej. Błonę dziewiczą można również stracić w inny sposób niż przy współżyciu. Może ona ulec uszkodzeniu również podczas wypadku, intensywnego uprawiania pewnych rodzajów sportu, a także podczas zabiegu lekarskiego lub masturbacji albo niewłaściwego używania tamponów itp. Z drugiej strony znane są przypadki, że błona dziewicza nie uległa przerwaniu podczas stosunku seksualnego. Często w takich przypadkach stosuje się specjalne nacięcie lekarskie. Jakkolwiek w większości przypadków obecność błony dziewiczej pokrywa się z faktycznym nie odbywaniem stosunków seksualnych w przeszłości, to jednak wspomniane wyżej przypadki negują tę metodę jako wiarygodną. Ponadto utożsamianie dziewictwa z faktem istnienia błony dziewiczej jest mylne w przypadku uprawiania seksu analnego lub bez penetracji — w stosunku do takich osób (uprawiających różne rodzaje seksu oprócz stosunku waginalnego i przez to mających zachowaną błonę dziewiczą) używane jest czasem określenie "półdziewica" (na podstawie powieści "Półdziewice", fr. Les Demi-vierges francuskiego pisarza Marcela Prévosta z 1894 r.). Podobnie kobieta, która uległa wypadkowi i straciła błonę dziewiczą, może nadal być uważana za dziewicę.
a tak w ogole to ciezko rozstrzygnac ta kwestie i ja sie juz tego nie podejmuje wydaje mi sie ze to temat rzeka... z blona dziewicza chyba jest jasne jak to jest ale z tym seksem oralnym to sama nie wiem.. taka kobiete ciezko nazwac dziewica ale nie- dziewica tez
__________________
wymiana ciuchy+ kosmetyki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33278604
madzia_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 22:57   #95
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dziewictwo

Cytat:
Napisane przez madzia_g Pokaż wiadomość
jak do tej pory najbardziej mi podpasowal ytat ktora zamiescila amistad:
Przeciez to jest toczka w toczke to co ja mowilem:

Cytat:
Częsty pogląd utożsamiania dziewictwa z istnieniem u kobiety błony dziewiczej jest uważany przez naukowców za błędny.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 09:34   #96
Okno
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 72
Dot.: Dziewictwo

Cytat:
Napisane przez infante Pokaż wiadomość
ps. dlaczego nie ma takich rozpraw na temat "prawictwa"
choć w wątkach na ten temat pewnie każdy powód był by dobry by pozbyć się tego "brzemienia"
Bo temat prawictwa nie miałby tu szans gdyż za dużo tu kobiet. Jednak ja wypowiadając się patrzę się w obie strony, gdyż jestem facetem i mówiąc że seks oralny dla mnie nie jest w pełni pozbawieniem dziewictwa, to tak samo nie jest dla mnie w pełni pozbawieniem prawiczkostwa :P. Zresztą w poprzednim poście pisałem coś na ten temat.
Okno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 10:41   #97
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Dziewictwo

Cytat:
Napisane przez Okno Pokaż wiadomość
Bo temat prawictwa nie miałby tu szans gdyż za dużo tu kobiet. Jednak ja wypowiadając się patrzę się w obie strony, gdyż jestem facetem i mówiąc że seks oralny dla mnie nie jest w pełni pozbawieniem dziewictwa, to tak samo nie jest dla mnie w pełni pozbawieniem prawiczkostwa :P. Zresztą w poprzednim poście pisałem coś na ten temat.
A seks analny?

Prawdopodobnie, dlatego że mężczyzna nie posiada czegoś w rodzaju błony dziewiczej, więc tak naprawdę nie ma o czym tu dyskutować.

Edytowane przez amistad.k.m.s
Czas edycji: 2009-04-16 o 10:44
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-16, 10:42   #98
madzia_g
Zakorzenienie
 
Avatar madzia_g
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: LBN:):):):)
Wiadomości: 4 352
Dot.: Dziewictwo

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Przeciez to jest toczka w toczke to co ja mowilem:
no tak i z tym tez sie zgadzam o dziwo
edit tzn z tym ze dziewictwo nie zalezy od blony dziewiczej
a co do oralu itp to sie nie bede wypowiadac bo sama nie jestem pewna co na tem temat uwazac.. ale stwierdzenie z cytatu ze to "poldziewice" mi odpowiada ale troche bez sensu wprowadzac takie pojecie hmm jest dziewica albo jej nie ma
__________________
wymiana ciuchy+ kosmetyki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33278604

Edytowane przez madzia_g
Czas edycji: 2009-04-16 o 10:48
madzia_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 13:38   #99
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dziewictwo

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
A seks analny?

Prawdopodobnie, dlatego że mężczyzna nie posiada czegoś w rodzaju błony dziewiczej, więc tak naprawdę nie ma o czym tu dyskutować.
Tez mysle ze o to chodzi - bo mezczyzne ktory nigdy stosunku pochwowego nie uprawial nijak nie odroznisz tego, ktory to robil x razy.

Madzia_g - dobrze ze sie zgadzamy, moze na tym skonczmy dyskusje
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 13:43   #100
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Dziewictwo

wg mnie seks analny jest utrata dziewictwa podobnie jak seks oralny :/ jest dziwica bo nie bylo wejscia? jak dla mnie nazywanie sie dziewica po seksie analnym czy oralnym to hipokryzja :/
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 13:53   #101
Muesli
Raczkowanie
 
Avatar Muesli
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 265
GG do Muesli
Dot.: Dziewictwo

[wybaczcie, musiałam usunąć z przyczun osobistych...]

Edytowane przez Muesli
Czas edycji: 2009-06-29 o 15:30
Muesli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-21, 15:41   #102
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Dziewictwo

Hmm.... a ja to widze chyba trochę dziwnie, ale się podzielę Może okaże się, że nie taka wcale "inna" w tej kwestii jestem

Więc ja utratę dziewictwa traktuję bardziej jako proces, niż jednorazowe "zdarzenie". Bo uprawianie peetingu to dla mnie już jakis procencik "bez dziewictwa", seks oralny to następna cegiełka, a "normalny" stosunek to takie przypieczętowanie całej sprawy

Tak to widzę
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:08.