Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :) - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-18, 22:13   #1741
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Cytat:
Napisane przez laylaaa Pokaż wiadomość
sama swego czasu poważnie zastanawiałam się nad polonistyką właśnie ze specjalizacją dziennikarstwo, chciałam zacząć ją jako drugi kierunek (też dzienny), jednak na zaoczną/wieczorową czy jakąkolwiek inną płatną nigdy bym się nie zdecydowała. co do specjalizacji które wymieniłaś - zgadzam się z tym, że są ciekawe, ale czy na pewno takie opłacalne? public relations brzmi fajnie, pełno ludzi to studiuje głównie na prywatnych uczelniach, tak samo jak komunikację społeczną (czyli socjologię pod ciekawszą nazwą), wiadomo jak jest z dziennikarstwem - jeśli ktoś nie ma talentu do pisania same studia w tym nie pomogą. co do certyfikatu z języka obcego - zgadzam się, ale mówimy o samej polonistyce.
Jeśli chodzi o prywatne uczelnie, to ja się tym w ogóle nie sugeruję, bo absolwent państwowej nawet wieczorowych czy zaocznych studiów zawsze stoi wyżej. Ja dziennikarstwo chcę zrobić w przyszłym roku podyplomowo, bo dziennie już nie dam rady Chociaż wiem, że będę miała niedosyt pewnie.

A certyfikat? Co za problem go zrobić, jak komuś zależy? Chodziło mi bardziej o to, że studiowanie filologii jest zawsze opłacalne, bo nie zamyka się sobie drogi. (I w tym momencie nienawidzą mnie wszystkie osoby, które twierdzą, że to grzech śmiertelny nie pracować zgodnie z wykształceniem. Ale trudno ).

Cytat:
co do prawa - tak się składa że akurat je studiuję i aplikacja nie jest jedynym wyjściem, a jednym z wielu żeby nie być gołosłowną zacytuję: "absolwenci prawa pracują m.in. jako: sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, radcy prawni, notariusze, eksperci w urzędach administracji rządowej i samorządowej, instytucjach europejskich, działach prawnych firm prywatnych i państwowych, specjaliści w fundacjach, stowarzyszeniach, bankach czy firmach ubezpieczeniowych i brokerskich. " żeby nie było, swojego kierunku nie uważam za super-przyszłościowy, tak jak piszesz wszystko zależy od osoby.
Ale to też zależy od prawa, jakie studiujesz chyba prawda? Bo nie wierzę, ze po prawie administracyjnym np. można być prokuratorem.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 22:24   #1742
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
POMOCY!
musicie mi doradzic! co lepsze do studiowania: gospodarka przestrzenna czy resocjalizacja? oba kierunki dzienne, co lepsze? ciekawsze? z lepsza perspektywa na przyszlosc?
z góry dziekuje ale mam straszny dylemat bo nie wiem co wybrac
Gospodarka, zdecydowanie!
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 23:25   #1743
Spaza
Zakorzenienie
 
Avatar Spaza
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 752
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość



Ale to też zależy od prawa, jakie studiujesz chyba prawda? Bo nie wierzę, ze po prawie administracyjnym np. można być prokuratorem.
są jedne ogólne studia prawnicze...
Spaza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 07:52   #1744
Cekiny
Zadomowienie
 
Avatar Cekiny
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 288
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Cytat:
Napisane przez Spaza Pokaż wiadomość
są jedne ogólne studia prawnicze...


A może chodzi o prawo kanoniczne
__________________

Cel... ??



W moim portfeliku widnieje od dziś prawo jazdy.


Kocham
Cekiny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 08:20   #1745
laylaaa
Zakorzenienie
 
Avatar laylaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 862
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Ale to też zależy od prawa, jakie studiujesz chyba prawda? Bo nie wierzę, ze po prawie administracyjnym np. można być prokuratorem.
Cytat:
Napisane przez Spaza Pokaż wiadomość
są jedne ogólne studia prawnicze...
Cytat:
Napisane przez Cekiny Pokaż wiadomość
A może chodzi o prawo kanoniczne
tak jak pisze Spaza studia prawnicze są jedne, na kanonicznym nie jestem
__________________

'we're all mad here. I'm mad. you're mad.' said the Cat
'how do you know I'm mad?' said Alice
'you must be' said the Cat
'or you wouldn't have come here'
laylaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 08:52   #1746
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny drogie, poratujcie mnie. Mam dylemat. Zaniosłam papiery na wieczorową filologię polską na UW, z tym że opłata za studia to 2000/semestr. Plus utrzymanie w Warszawie = mnóstwo kasy. Planowałam przenieść się po roku na dzienne, ale nie wiem, czy dam radę, na pewno bardzo bym się starała wyciągnąć wymaganą średnią, ale mogę mieć dużą konkurencję. I nie miałabym raczej czasu na pracę, więc nie odciążyłabym rodziców.
Prawdopodobnie dostanę się na filologię polską dziennie na UMK w Toruniu. I zastanawiam się, czy przeniesienie z UMK z dziennych na dzienne na UW byłoby trudne. I tutaj mam do Was kilka pytań.

1. Co byście zrobiły na moim miejscu?
2. Jak wygląda przeniesienie z innej uczelni na UW? (Tu konkretnie z filologii polskiej z UMK w Toruniu na UW) Ciężko jest?
3. Jakie warunki trzeba spełnić przy przeniesieniu?
4. Czy trzeba nadrabiać różnice programowe, zdawać jakieś dodatkowe egzaminy?

Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Cytat:
Napisane przez laylaaa Pokaż wiadomość
raczej nie poszłabym na wieczorowe (tym bardziej na filologię polską, uważam że nie opłaca się płacić za mało przyszłościowy kierunek). co do przeniesienia to każdy wydział ma swoje wymagania, najlepiej po prostu zadzwoń do dziekanatu i zapytaj, zapewne potrzebna jest wysoka średnia (podejrzewam, że 4,5). oczywiście, że musisz nadrobić różnice programowe, może dojść Ci kilka egzaminów więcej albo z niektórych będziesz zwolniona, jeśli dany przedmiot już miałaś (ale też niekoniecznie, zależy od wykładowcy).
Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
Dlaczego przeniesienie z wieczorowych na dzienne to "droga przez mękę"? Właśnie wydawało mi się, że to łatwiejsze, niż przeniesienie z innej uczelni.
Co do wieczorowych: wiem, że są one dosłownie identyczne jak dzienne, tyle samo zajęć, wykłady ma się z dziennymi, te same egzaminy... Z tym, że trzeba płacić. Rozmawiałam z Wizażanką, która przenosiła się z wieczorowych na dzienne na UW, także jest to możliwe. Trzeba tylko wyciągnąć odpowiednią średnią. No ale przy przeniesieniu z uczelni na uczelnię też trzeba...
Za Toruniem przemawiają do mnie tylko dwie rzeczy: studia są darmowe i mieszkanie jest tańsze. Poza tym bardzo zależy mi na UW i na Warszawie... Ale nie chcę zmuszać rodziców do tego, żeby wypruwali żyły i próbowali mnie utrzymać...
Poza tym już wszystko jest zaplanowane, z TŻ szukamy mieszkania... On do Torunia na pewno ze mną nie pojedzie, nie znajdzie tam pracy ani studiów. No ale jeden rok moglibyśmy pobyć oddzielnie.
Już naprawdę nie mam pojęcia co robić.

studiuję na uw (i żeby było śmieszniej zaczynam polonistykę od tego roku, ale spec. europejska) i z tego co wiem 'przenosiny' z płatnych na dzienne polegają na tym, że musisz się dostać na przyszły rok a oni ze swojej dobrej woli mogą Ci przepisać oceny, albo i nie. w Instytucie Anglistyki przenoszenie się na dzienne jest niewykonalne, za dużo kasiory by im uciekło dlategoJeanne90 ja odradzam z całego serca próbowania. chyba, że znasz osobę na tym konkretnym wydziale i specjalizacji i wiesz, że to się udało.

poczekaj jeszcze, na polonie strasznie obniża się co roku próg. o ile nie miałaś marnych 60% to masz spokojnie szanse na dzienne! w tamtym próg spadł do 72 chyba, a podobno matura poszła w tym roku nie za dobrze?

Cytat:
Napisane przez incognito_girl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, znowu Was proszę o podpowiedź, tylko teraz nie w swojej sprawie. Czy myślicie, że jest możliwość przeniesienia się z Politechniki Wrocławskiej na Politechnikę Warszawską? Niekoniecznie od razu, bo teraz pewnie byłoby ciężko, ale na przykład po pierwszym semestrze albo po pierwszym roku. Dodam, że chodzi o przeniesienie na ten sam kierunek, tj. mechanika i budowa maszyn. Proszę, pomóżcie, to dla mnie bardzo ważne. Z góry wielkie dzięki


tak. u TŻta było chyba z 5 osób na roku które się przeniosły (z wr, krk i lublina chyba), tyle, że to nie na simrze, ale na pw. więc pewnie można. trzeba mieć dobrą średnią
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 10:04   #1747
incognito_girl
Raczkowanie
 
Avatar incognito_girl
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 188
GG do incognito_girl
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
tak. u TŻta było chyba z 5 osób na roku które się przeniosły (z wr, krk i lublina chyba), tyle, że to nie na simrze, ale na pw. więc pewnie można. trzeba mieć dobrą średnią
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź

Aż mi głupio tak Was zadręczać pytaniami, ale znowu mam wątpliwość. W dokumentach wymaganych na studia piszą, że trzeba dostarczyć "potwierdzoną kopię dowodu osobistego" - trzeba iść z dowodem do notariusza i on robi tą kopię, czy dostarczam im samą kopię i pokazuję swój dowód, a oni stwierdzają zgodność z oryginałem?
__________________
nobody said it was easy
incognito_girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-19, 10:39   #1748
trats
Rozeznanie
 
Avatar trats
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 906
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Cytat:
Napisane przez incognito_girl Pokaż wiadomość
Aż mi głupio tak Was zadręczać pytaniami, ale znowu mam wątpliwość. W dokumentach wymaganych na studia piszą, że trzeba dostarczyć "potwierdzoną kopię dowodu osobistego" - trzeba iść z dowodem do notariusza i on robi tą kopię, czy dostarczam im samą kopię i pokazuję swój dowód, a oni stwierdzają zgodność z oryginałem?
jeśli dostarczasz dokumenty osobiście, to wystarczy, że pokażesz dowód.
jeśli chciałabyś wysłać dokumenty, wtedy zgodność z oryginałem można potwierdzić u notariusza, urzędzie gminy albo w innej instytucji państwowej.
trats jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 10:55   #1749
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
POMOCY!
musicie mi doradzic! co lepsze do studiowania: gospodarka przestrzenna czy resocjalizacja? oba kierunki dzienne, co lepsze? ciekawsze? z lepsza perspektywa na przyszlosc?
z góry dziekuje ale mam straszny dylemat bo nie wiem co wybrac
Na jakiej uczelni GP?

Cytat:
Napisane przez incognito_girl Pokaż wiadomość
Aż mi głupio tak Was zadręczać pytaniami, ale znowu mam wątpliwość. W dokumentach wymaganych na studia piszą, że trzeba dostarczyć "potwierdzoną kopię dowodu osobistego" - trzeba iść z dowodem do notariusza i on robi tą kopię, czy dostarczam im samą kopię i pokazuję swój dowód, a oni stwierdzają zgodność z oryginałem?
Na mojej uczelni trzeba było albo iść do swojego LO i w sekretariacie mieli potwierdzić, albo na miejscu był punkt, w którym potwierdzali. Dałam im ksero, a nawet nie musiałam dowodu pokazywać, przybili mi pieczątkę i tyle Na uczelni, na którą miałam iść, potwierdzają tylko na miejscu. Jeśli jednak nic nie jest napisane na ten temat, najlepiej zadzwoń i się upewnij co i jak
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 11:04   #1750
incognito_girl
Raczkowanie
 
Avatar incognito_girl
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 188
GG do incognito_girl
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Cytat:
Napisane przez trats Pokaż wiadomość
jeśli dostarczasz dokumenty osobiście, to wystarczy, że pokażesz dowód.
jeśli chciałabyś wysłać dokumenty, wtedy zgodność z oryginałem można potwierdzić u notariusza, urzędzie gminy albo w innej instytucji państwowej.
Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
Na mojej uczelni trzeba było albo iść do swojego LO i w sekretariacie mieli potwierdzić, albo na miejscu był punkt, w którym potwierdzali. Dałam im ksero, a nawet nie musiałam dowodu pokazywać, przybili mi pieczątkę i tyle Na uczelni, na którą miałam iść, potwierdzają tylko na miejscu. Jeśli jednak nic nie jest napisane na ten temat, najlepiej zadzwoń i się upewnij co i jak
Dziękuję Wam bardzo
Sydunia, gratuluję dostania się na PW
__________________
nobody said it was easy
incognito_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 11:09   #1751
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Cytat:
Napisane przez incognito_girl Pokaż wiadomość
Sydunia, gratuluję dostania się na PW
Dziękuję Z uczelni, którą miałam się zabezpieczać, stała się uczelnią, na którą idę i to nie z konieczności
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-19, 11:22   #1752
incognito_girl
Raczkowanie
 
Avatar incognito_girl
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 188
GG do incognito_girl
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
Dziękuję Z uczelni, którą miałam się zabezpieczać, stała się uczelnią, na którą idę i to nie z konieczności
Nawet nie wiesz, jak Ci zazdroszczę
Ja cały czas trwam w niepewności, czekam aż coś się ruszy na UW i SGGW.
__________________
nobody said it was easy
incognito_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 11:27   #1753
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Cytat:
Napisane przez Spaza Pokaż wiadomość
są jedne ogólne studia prawnicze...
Cytat:
Napisane przez laylaaa Pokaż wiadomość
tak jak pisze Spaza studia prawnicze są jedne, na kanonicznym nie jestem
No widzicie, to się pozmieniało. Bo za moich czasów () na pewno był podział. Pamiętam, że na pewno można było wybrać prawo, administrację i prawo administracyjne (może było tego więcej, ale to było bardzo dawno i już nie pamiętam ). Więc może po prostu pozamykali te inne kierunki i teraz jest tylko prawo. Aha i chodzi o UŁ, bo warto też to zaznaczyć, bo nie na każdym uni jest tak samo.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 11:53   #1754
LilyHoney
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 988
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Dostałam się na germanistyke na uniwersytet rzeszowski.

Mam jeszcze takie pytania dotyczące przyszłych opłat za studia:
1. Czy opłaty wchodzę już na pewno od przyszłego roku?
2. Czy przy ewentualnej zmianie kierunku w przyszłym roku (ale studiowaniu jednego) będę musiała płacić?
3. Czy wiadomo ile wynosić będzie ewentualna opłata?
LilyHoney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 12:04   #1755
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
Na jakiej uczelni GP?


UAM Poznan , co mowiecie?
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 12:11   #1756
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
UAM Poznan , co mowiecie?
Generalnie to ja bym Ci radziła GP, ale GP na UAM-ie ponoć najlepiej nie stoi, więc przemyśl co Cię bardziej interesuje i czym wolałabyś się zajmować w przyszłości
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 12:37   #1757
Spaza
Zakorzenienie
 
Avatar Spaza
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 752
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
No widzicie, to się pozmieniało. Bo za moich czasów () na pewno był podział. Pamiętam, że na pewno można było wybrać prawo, administrację i prawo administracyjne (może było tego więcej, ale to było bardzo dawno i już nie pamiętam ). Więc może po prostu pozamykali te inne kierunki i teraz jest tylko prawo. Aha i chodzi o UŁ, bo warto też to zaznaczyć, bo nie na każdym uni jest tak samo.

jest tylko prawo i administracja jako dwa niezależne kierunki na jednym wydziale
jestem na IV roku prawa i nie słyszałam nigdy o takim kierunku jak prawo administracyjne więc raczej dawno nie ma
Spaza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 13:04   #1758
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Cytat:
Napisane przez Spaza Pokaż wiadomość
jest tylko prawo i administracja jako dwa niezależne kierunki na jednym wydziale
jestem na IV roku prawa i nie słyszałam nigdy o takim kierunku jak prawo administracyjne więc raczej dawno nie ma
Nie tak dawno, 5 lat temu jeszcze było Ale to beznadziejny kierunek był (jest się powiedzmy, bardziej wykształconą sekretarką po nim mniej więcej), więc pewnie dlatego go znieśli. Teraz na UŁ z tego co widzę jest tylko administracja i polityka społeczna na licencjackich. Prawo jest tylko wieczorowo i zaocznie, i to w trybie jednolitym magisterskim, więc pewnie tylko ostatni rocznik. Matko, ale się w ogóle pozmieniało wszystko, jak tak teraz na to patrzę . I nabieram ochoty na kolejny kierunek, ale już chyba za stara jestem Ale podyplomowe sobie zrobię

Edytowane przez martini.
Czas edycji: 2009-07-19 o 13:05
martini. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 13:09   #1759
Spaza
Zakorzenienie
 
Avatar Spaza
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 752
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Nie tak dawno, 5 lat temu jeszcze było Ale to beznadziejny kierunek był (jest się powiedzmy, bardziej wykształconą sekretarką po nim mniej więcej), więc pewnie dlatego go znieśli. Teraz na UŁ z tego co widzę jest tylko administracja i polityka społeczna na licencjackich. Prawo jest tylko wieczorowo i zaocznie, i to w trybie jednolitym magisterskim, więc pewnie tylko ostatni rocznik. Matko, ale się w ogóle pozmieniało wszystko, jak tak teraz na to patrzę . I nabieram ochoty na kolejny kierunek, ale już chyba za stara jestem Ale podyplomowe sobie zrobię

to widocznie też od uniwerku zależało, bo na UG na kilka lat przed moim pójściem na studia już na pewno nie było.
Spaza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-19, 17:32   #1760
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 341
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Cytat:
Napisane przez śnieżka_ Pokaż wiadomość
natii4 dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
Nie ma za co
natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 17:42   #1761
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
studiuję na uw (i żeby było śmieszniej zaczynam polonistykę od tego roku, ale spec. europejska) i z tego co wiem 'przenosiny' z płatnych na dzienne polegają na tym, że musisz się dostać na przyszły rok a oni ze swojej dobrej woli mogą Ci przepisać oceny, albo i nie. w Instytucie Anglistyki przenoszenie się na dzienne jest niewykonalne, za dużo kasiory by im uciekło dlategoJeanne90 ja odradzam z całego serca próbowania. chyba, że znasz osobę na tym konkretnym wydziale i specjalizacji i wiesz, że to się udało.

poczekaj jeszcze, na polonie strasznie obniża się co roku próg. o ile nie miałaś marnych 60% to masz spokojnie szanse na dzienne! w tamtym próg spadł do 72 chyba, a podobno matura poszła w tym roku nie za dobrze?
Ale ja zdawałam podstawowy polski Więc nie mam szans na dzienne UW
Co do przenoszenia - jedna Wizażanka, z którą rozmawiałam, przeniosła się z wieczorowej fil. pl. na dzienną na UW
Jeśli dostanę się do Torunia na dzienne, to pójdę do Torunia i będę starała się poprawić maturę i wyciągnąć odpowiednią średnią, żeby przenieść się na UW. Chyba że w Toruniu mi się spodoba
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 11:15   #1762
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

pomozcie mi bo dzis musze wybrac;(
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 12:30   #1763
900813
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 121
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Mam do wyboru:
-chemia na UW
-inż. chemiczna i procesowa na PW
-tech. chemiczna na AGH

Dodatkowo chciałam zapytać o kierunek IChiP. Boję się, że wylecę po pierwszej sesji :/ Była w profili biol-chem-fiz, z matma u mnie tak sobie, realizowała program podstawowy. Z fizą lepiej - program rozszerzony. UW chyba odpada bo to czysta chemia.

bardzo prosze o radę
900813 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 14:11   #1764
detektyw2022
Raczkowanie
 
Avatar detektyw2022
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Za górami za lasami ...
Wiadomości: 221
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Mam do was pytanie wiem że tak głupio pierwszy raz jestem na forum a już zadaje pytania jestem na liście rezerwowej na pedagogice wczesnoszkolnej i przedszkolnej może się orientujecie czy mam jakieś szanse z 100 miejscem na rezerwie ? Zapomniałam dodać UŁ

Edytowane przez detektyw2022
Czas edycji: 2009-07-20 o 14:12
detektyw2022 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 14:58   #1765
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Cytat:
Napisane przez detektyw2022 Pokaż wiadomość
Mam do was pytanie wiem że tak głupio pierwszy raz jestem na forum a już zadaje pytania jestem na liście rezerwowej na pedagogice wczesnoszkolnej i przedszkolnej może się orientujecie czy mam jakieś szanse z 100 miejscem na rezerwie ? Zapomniałam dodać UŁ
Wydaje mi się, ża masz szanse i to spore Na UŁ masa osób składa asekuracyjnie i rezygnuje gdy np. dostaną się na UW.
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 15:43   #1766
detektyw2022
Raczkowanie
 
Avatar detektyw2022
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Za górami za lasami ...
Wiadomości: 221
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

[1=640153e4df0157aa7c29548 7ff8c20c42fd57238_65c176d 09c1ac;13338909]Wydaje mi się, ża masz szanse i to spore Na UŁ masa osób składa asekuracyjnie i rezygnuje gdy np. dostaną się na UW.[/QUOTE]
Dzięki za pocieszenie będę się tego trzymać
detektyw2022 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 17:23   #1767
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Czy jest jakaś wizażanka studiująca na WSSGiP w Gdyni? albo taka która się wybiera?
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 17:56   #1768
Satin'n Lace
Raczkowanie
 
Avatar Satin'n Lace
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 438
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Będę studiować stosunki międzynarodowe na UW, dzienne. Jestem bardzo szczęśliwa, że się tam dostałam, bo to mój wymarzony kierunek
__________________
making a better world, shoot by shoot
-------------------------
The best is yet to come !



http://satininwonderland.blogspo t.c om/ <--- ZAPRASZAM!
Satin'n Lace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 18:12   #1769
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Jest ktoś z UMK w Toruniu?
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 18:49   #1770
Neskaaaa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 332
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

To mój pierwszy post w tym temacie i już z problemem wyjeżdżam, ale nvm.
Mam do wyboru prawo albo na URz albo na UMCS'ie i tu zaczyna się problem bo mam taki mętlik w glowie, że heeeej. Od 3 lat chciałam za wszelką cene wylądować w Lublinie, a teraz zastanawiam się czy to będzie dobra decyzja.
Czy ktoś studiuje na tych uczelniach i może coś o nich więcej powiedziec? Muszę zrobić dokładny rekonesans..
Neskaaaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:07.