Homoseksualizm. Co sądzicie? - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-23, 11:29   #751
Mysia_Pysia
Zadomowienie
 
Avatar Mysia_Pysia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 523
Wyślij wiadomość przez ICQ do Mysia_Pysia GG do Mysia_Pysia Send a message via Skype™ to Mysia_Pysia
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

A doczytaliście do końca co napisałam? Co innego anonimowo wyrazic zdanie, na jakiś temat na forum odnośnie "zjawiska" a co innego podejśc do konkretnej osoby i zwyzywac.
__________________
"Najwspanialsza rzecz na świecie, to siedzieć na końskim grzbiecie..."


Mysia_Pysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 21:38   #752
sugarcane
Zadomowienie
 
Avatar sugarcane
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 295
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Nie mam nic przeciwko. Homoseksualizm jest dla mnie zjawiskiem naturalnym, nie powiem, że uważam taki rodzaj miłości (chodzi o miłość fizyczną) za piękny, trochę może mnie odrzucać wizualnie, ale w pełni akceptuję. A było mi ciężko, bo mój ex okazał się homo i przez pewien czas po rozstaniu byłam najzagorzalszą homofobką jaką znałam .
Czas leczy rany, a miłość nie wybiera.
sugarcane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 22:05   #753
onesweetfairy
Raczkowanie
 
Avatar onesweetfairy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 225
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez arszeniks Pokaż wiadomość
Nie mam nic przeciwko homoseksualistom, dopóki nie chcą adoptować dziecka. Mówcie sobie co chcecie, ale zawsze będzie to dla niego krzywda.
taki tekst tez wczoraj uslyszalam i przeprowadzilismy dluga dyskusje na ten temat... ale wedlug mnie to po pierwsze lepiej miec 2 mamy lub 2 ojcow niz zadnego z rodzicow, mysle.. i krzywda wieksza bedzie jak wychowa sie w domu dziecka gdzie ma tylko opiekunki niz pomiedzy dwoma kochajcymi sie osobami ktore chca przeciez tak samo jak pary hetero pomoc biednemu dziecku z domu dziecka... dac mu milosc, dom, poczucie bezpieczenswa, zapewnic przyszlosc...
__________________
Ania

link do mojego bloga;
http://magicznerosliny.wordpress.com/

oraz
http://sweetfairyfotografie.wordpress.com/

Edytowane przez onesweetfairy
Czas edycji: 2009-08-23 o 22:07
onesweetfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 22:33   #754
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

co sądze o homoseksualizmie? a więc sądze,że takie osoby powinno się leczyć-nie potępiam ich,nie ubliżała i nie utrudniała bym życia takiej osobie jeśli znalazła by się w moim otoczeniu ale jestem zdecydowanie przeciwna polityce legalizacji takich związków-to kobieta i mężczyzna tworzą rodzinę.Tak jest i a zostać powinnio,tolerancja...hmm tak myślę czy np zoofilia tez wkrótce stanie sie czymś akceptowanym przez społeczeństwo ,albo pedofilia-przecież z tym też człowiek może się urodzić ???? tak wiem będą tu padać argumenty typu-homo nie robią nikomu krzywdy tym że są inni itp....może i nie robią ale wg mnie nie jest to normalne,Bóg stworzył kobietę i mężczyznę i przeznaczył ich sobie aby sie uzupełniali,nie mówię tu że trzeba linczować takich ludzi,niech sobie żyją spokojnie jeśli tak się urodzili,może kiedyś medycyna znajdzie sposób aby ich leczyć ,nie wywołują u mnie jakieś obrzydzenia,mogłabym się z kimś takim przyjaźnić ale w żadnym wypadku nie popieram legalizacji i przyjęcia takiego modelu
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 23:06   #755
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Tylko, że homoseksualizmu nie da się wyleczyć/wykorzenić.
Ja np. akceptuję fakt, że tacy ludzie są wokół mnie, ale nigdy nie będę w stanie zaakceptować tego, że chcą tworzyć normalne rodziny. Gdyby to było normalne, wszyscy mielibyśmy po dodatkowym narządzie rozrodczym, a niestety homoseksualiści nie mogą założyć rodziny bez ingerencji osób trzecich.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 08:27   #756
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
co sądze o homoseksualizmie? a więc sądze,że takie osoby powinno się leczyć-nie potępiam ich,nie ubliżała i nie utrudniała bym życia takiej osobie jeśli znalazła by się w moim otoczeniu ale jestem zdecydowanie przeciwna polityce legalizacji takich związków-to kobieta i mężczyzna tworzą rodzinę.Tak jest i a zostać powinnio,tolerancja...hmm tak myślę czy np zoofilia tez wkrótce stanie sie czymś akceptowanym przez społeczeństwo ,albo pedofilia-przecież z tym też człowiek może się urodzić ???? tak wiem będą tu padać argumenty typu-homo nie robią nikomu krzywdy tym że są inni itp....może i nie robią ale wg mnie nie jest to normalne,Bóg stworzył kobietę i mężczyznę i przeznaczył ich sobie aby sie uzupełniali,nie mówię tu że trzeba linczować takich ludzi,niech sobie żyją spokojnie jeśli tak się urodzili,może kiedyś medycyna znajdzie sposób aby ich leczyć ,nie wywołują u mnie jakieś obrzydzenia,mogłabym się z kimś takim przyjaźnić ale w żadnym wypadku nie popieram legalizacji i przyjęcia takiego modelu
Nie rozumiem - jak można porównywać seks z dorosłym facetem czy kobietą, za obopólną zgodą, do seksu z psem czy 10-latkiem?!! Wg mnie takie teksty jak twój powinny być karalne, bo to już nie opinia a oszczerstwo.
I jeszcze raz - homoseksualizmu NIE DA SIĘ WYLECZYĆ! Ludzie, ile można to tłuc?! NIE DA SIĘ! Jest to niemożliwe, a opowieści, że pani Z z kółka różańcowego zna taką osobę, można sobie między bajki włożyć. Czy da się człowieka "wyleczyć" z heteroseksualizmu? NIE i analogicznie jest z homoseksualizmem.


---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Cytat:
Napisane przez onesweetfairy Pokaż wiadomość
taki tekst tez wczoraj uslyszalam i przeprowadzilismy dluga dyskusje na ten temat... ale wedlug mnie to po pierwsze lepiej miec 2 mamy lub 2 ojcow niz zadnego z rodzicow, mysle.. i krzywda wieksza bedzie jak wychowa sie w domu dziecka gdzie ma tylko opiekunki niz pomiedzy dwoma kochajcymi sie osobami ktore chca przeciez tak samo jak pary hetero pomoc biednemu dziecku z domu dziecka... dac mu milosc, dom, poczucie bezpieczenswa, zapewnic przyszlosc...
Dokładnie tak
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 08:34   #757
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Nie rozumiem - jak można porównywać seks z dorosłym facetem czy kobietą, za obopólną zgodą, do seksu z psem czy 10-latkiem?!! Wg mnie takie teksty jak twój powinny być karalne, bo to już nie opinia a oszczerstwo.
I jeszcze raz - homoseksualizmu NIE DA SIĘ WYLECZYĆ! Ludzie, ile można to tłuc?! NIE DA SIĘ! Jest to niemożliwe, a opowieści, że pani Z z kółka różańcowego zna taką osobę, można sobie między bajki włożyć. Czy da się człowieka "wyleczyć" z heteroseksualizmu? NIE i analogicznie jest z homoseksualizmem.


---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------



Dokładnie tak
to jest opinia -moje zdanie ale widać tutaj albo się akceptuje homoseksualizm albo jest się zjechanym z góry na dół.tolerancyjne osoby a nie mogą czyjegoś zdania przyjąć do siebie
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-24, 10:15   #758
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
to jest opinia -moje zdanie ale widać tutaj albo się akceptuje homoseksualizm albo jest się zjechanym z góry na dół.tolerancyjne osoby a nie mogą czyjegoś zdania przyjąć do siebie
Co innego napisać - "dla mnie jest to dziwne, trudno mi ich akceptować, a nawet tolerować ..", a co innego przyrównywać homoseksualistów do zoofilów i pedofilów..
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 12:05   #759
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Nie rozumiem - jak można porównywać seks z dorosłym facetem czy kobietą, za obopólną zgodą, do seksu z psem czy 10-latkiem?!! Wg mnie takie teksty jak twój powinny być karalne, bo to już nie opinia a oszczerstwo.

Przesadzasz. Dziewczyna pisze prawdę, bo kiedyś homo było tak samo szokujące jak dziś właśnie pedofilia. Nie mówię, że tego nie było ale chociaż się z tym ukrywano a teraz?

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
to jest opinia -moje zdanie ale widać tutaj albo się akceptuje homoseksualizm albo jest się zjechanym z góry na dół.tolerancyjne osoby a nie mogą czyjegoś zdania przyjąć do siebie
Dokładnie...
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 12:18   #760
alexa1
Przyczajenie
 
Avatar alexa1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 24
GG do alexa1
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

No wlasnie KIEDYS tak bylo, tyle ludzi walczylo , zeby ludzie otworzyli oczy (np Milk ) i byli w stanie za to oddac zycie (!) , a wciaz ludzie uwazaja ich za jakis zboczencow. Przeciez pedofilia czy zoofilia to DEWIACJA , a nie ORIENTACJA. To zupelnie co innego i szokuje mnie przyrownywanie takich rzeczy .
Dajmy ludziom zyc jak chca . Nie mam nic do gejow , ani lesbijek , ich lozko ich sprawa ....
I nie ukrywajmy nie jedna z nas ogladala filmy xxx z dwoma paniami zabawiajacymi sie ze soba... Troche tolerancji i wyrozumialisci , a mniej hipokryzji i nienawisci....

Edytowane przez alexa1
Czas edycji: 2009-08-24 o 12:18 Powód: blad :)
alexa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 12:28   #761
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

[1=9c8d9cec639f523640ce6df 817fef7acb209e2c9_6267281 75cda8;13877778]Przesadzasz. Dziewczyna pisze prawdę, bo kiedyś homo było tak samo szokujące jak dziś właśnie pedofilia. Nie mówię, że tego nie było ale chociaż się z tym ukrywano a teraz?[/I]

Dokładnie...[/QUOTE]

Ty poczytaj może o czasach starożytnych, Grecji takiej na przykład, co..? I potem pogadamy, jak to kiedyś było..
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-24, 13:00   #762
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Nie rozumiem - jak można porównywać seks z dorosłym facetem czy kobietą, za obopólną zgodą, do seksu z psem czy 10-latkiem?!! Wg mnie takie teksty jak twój powinny być karalne, bo to już nie opinia a oszczerstwo.
I jeszcze raz - homoseksualizmu NIE DA SIĘ WYLECZYĆ! Ludzie, ile można to tłuc?! NIE DA SIĘ! Jest to niemożliwe, a opowieści, że pani Z z kółka różańcowego zna taką osobę, można sobie między bajki włożyć. Czy da się człowieka "wyleczyć" z heteroseksualizmu? NIE i analogicznie jest z homoseksualizmem.
Nie ma jednoznacznych badań potwierdzających źródło homoseksualizmu - że jest genetyczny. Często wynika z błędów w wychowaniu bądź urazów z dzieciństwa wszelkiej maści. W takim przypadku nie ma co walić głową w mur, ze się nie da. Bo moze być inaczej.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 13:11   #763
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez alexa1 Pokaż wiadomość
. Przeciez pedofilia czy zoofilia to DEWIACJA , a nie ORIENTACJA.
To jest nieco subiektywne - kiedys uwazano to raczej za dewiacje, a np. pozycie w wieku, ktory jest obecnie chroniony bylo normalne.

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Ty poczytaj może o czasach starożytnych, Grecji takiej na przykład, co..? I potem pogadamy, jak to kiedyś było..
Mowimy o tej Grecji, gdzie normalna byla rowniez pedofilia? Bo to obnaza nieco slabosc tego przykladu.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 13:12   #764
Hedonia
Zadomowienie
 
Avatar Hedonia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Najważniejszy facet w moim życiu jest gejem. Najlepszy przyjaciel, rozumie najbardziej na świecie, jest bardzo wrażliwy, ale nie zniewieściały.
Nikt nie domyśla się tego, jakiej jest orientacji. Tym bardziej, że próbował to wyprzeć, starając być cassanovą roku. Przeczytał Freuda (całe szczęście!) i teraz wie, że takim postępowaniem skończyłby w wariatkowie. Poznał chłopaka, jest szczęśliwy, wreszcie ustabilizowany.
Miłość gejowska jest bardzo piękna. Czasem nawet bardziej angażują się od hetero.
Tu nie chodzi o seks, który wielu obrzydza. Tu chodzi o te emocje, tą głębię uczuć. Naprawdę, przebywam z nim na co dzień i widzę ten błysk w oku, tę radość z nadejścia głupiego sms-a. Chyba to, że są mniejszością, sprawia ogromne zaangażowanie w uczucia. "nie ta dziewczyna, będzie nastepna". A partnera homo znaleźć jednak trudno. Oni kochają całym sercem.
o, to ode mnie. ;-)
__________________
gdy mi jest dobrze
moja dusza mruczy.
M.Peszek


Edytowane przez Hedonia
Czas edycji: 2009-08-31 o 13:55
Hedonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 13:26   #765
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
Nie ma jednoznacznych badań potwierdzających źródło homoseksualizmu - że jest genetyczny. Często wynika z błędów w wychowaniu bądź urazów z dzieciństwa wszelkiej maści. W takim przypadku nie ma co walić głową w mur, ze się nie da. Bo moze być inaczej.
Tak, każdy gej miał wchodzącego do wanny tatusia i każda lesbijka również była wykorzystywana.. Jakiś % może mieć faktycznie złe doświadczenia, ale jeśli jestem hetero - a jestem - i miałabym bardzo złe doświadczenia z mężczyznami w dzieciństwie, to nie wiązałabym się wcale w życiu dorosłym, byłabym przewrażliwiona, ale nie zostałabym lesbijką, bo seks kobietą mnie po prostu brzydzi..
"Tożsamość seksualna jest wrodzona, a zatem zaprogramowana już przed narodzinami każdej istoty. Zależy ona od naszego genetycznego materiału" - twierdzi dr Eric Vilain z wydziału medycznego University of California w Los Angeles. Vilain i jego team wyizolowali 54 mysich genów, które sprawiają, że męskie i żeńskie mózgi są zróżnicowane na długo przed wykształceniem się organów seksualnych. 18 genów występuje u embrionów męskich, 36 u żeńskich. To one właśnie - twierdzi amerykański uczony - odpowiedzialne są za wszystkie funkcje mózgowe. Jeśli więc tak, to "orientacja homoseksualna nie jest żadnym wyborem. Nie można powiedzieć - wybrałeś taki a nie inny styl życia, więc musisz ponosić tego konsekwencje. Przeciwnie. Społeczeństwo musi zaakceptować homoseksualizm i homoseksualistów i przyznać im takie same prawa, z jakich korzystają heteroseksualiści" - mówi Vilain.
To jeden z wielu cytatów. Spytaj pierwszego z brzegu psychologa, czy z homoseks. da się wyleczyć, to ci odpowie, że nie (chyba, że trafisz na religijnego ortodoksa, ale tych wśród psych. na szczęście nie jest wielu) W różnych badaniach wyszło, że człowieka można jedynie tak "urobić", aby zaprzestał praktyk homoseks. (ale marne to życie, to chyba nie sztuka sobie wyobrazić, kiedy 1 z podstawowych potrzeb jest wypierana i nie zaspokajana), ale nie da się zmienić orientacji seks.
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 14:25   #766
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez Hedonia Pokaż wiadomość
Najważniejszy facet w moim życiu jest gejem. Najlepszy przyjaciel, rozumie najbardziej na świecie, jest bardzo wrażliwy, ale nie zniewieściały.
Nikt nie domyśla się tego, jakiej jest orientacji. Tym bardziej, że próbował to wyprzeć, starając być cassanovą roku. Przeczytał Freuda (całe szczęście!) i teraz wie, że takim postępowaniem skończyłby w wariatkowie. Poznał chłopaka, jest szczęśliwy, wreszcie ustabilizowany.
Miłość gejowska jest bardzo piękna. O wiele od hetero.
Tu nie chodzi o seks, który wielu obrzydza. Tu chodzi o te emocje, tą głębię uczuć. Naprawdę, przebywam z nim na co dzień i widzę ten błysk w oku, tę radość z nadejścia głupiego sms-a. Chyba to, że są mniejszością, sprawia ogromne zaangażowanie w uczucia. "nie ta dziewczyna, będzie nastepna". A partnera homo znaleźć jednak trudno. Oni kochają całym sercem.
o, to ode mnie. ;-)
Aha, czyli swoim postem próbujesz udowodnić wyższość miłości homo nad hetero.
W czym oni są lepsi od nas? Tylko oni się cieszą, gdy dostaną sms-a od partnera czy idą na randkę? To chyba w życiu zakochana nie byłaś...
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 14:44   #767
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez Hedonia Pokaż wiadomość
Najważniejszy facet w moim życiu jest gejem. Najlepszy przyjaciel, rozumie najbardziej na świecie, jest bardzo wrażliwy, ale nie zniewieściały.
Nikt nie domyśla się tego, jakiej jest orientacji. Tym bardziej, że próbował to wyprzeć, starając być cassanovą roku. Przeczytał Freuda (całe szczęście!) i teraz wie, że takim postępowaniem skończyłby w wariatkowie. Poznał chłopaka, jest szczęśliwy, wreszcie ustabilizowany.
Miłość gejowska jest bardzo piękna. O wiele od hetero.
Tu nie chodzi o seks, który wielu obrzydza. Tu chodzi o te emocje, tą głębię uczuć. Naprawdę, przebywam z nim na co dzień i widzę ten błysk w oku, tę radość z nadejścia głupiego sms-a. Chyba to, że są mniejszością, sprawia ogromne zaangażowanie w uczucia. "nie ta dziewczyna, będzie nastepna". A partnera homo znaleźć jednak trudno. Oni kochają całym sercem.
o, to ode mnie. ;-)
A co to za bzdura niby ? Ja tam nic w tym piekniejszego nie widze

Ogromne zaangazowanie, glebia uczuc? Z tego co kojarze, to jest na odwrot - ich zwiazki sie czesciej/szybciej sypia.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 16:14   #768
Hedonia
Zadomowienie
 
Avatar Hedonia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Owszem, byłam zakochana i wiem, że miłość hetero również jest piękna, ale nie można spychać homoseksualizmu jedynie do obrzydliwego seksu. Zboczenia. Trzeba popatrzeć przez pryzmat uczuć, emocji.
Wyraku, chyba znasz niewielu homoseksualistów, skoro tak twierdzisz. Kojarzyć każdy sobie może. A związki sypią się wielokrotnie przez takich ludzi, dzięki którym muszą się kryć i nie wytrzymują presji psychicznej. Rozmawiałam z wieloma gejami, jeden z nich jest właśnie moim przyjacielem. To normalni, bardzo wrażliwi ludzie, nie mający nic wspólnego ze stereotypami, jakimi obarcza ich społeczeństwo (określony strój, zachowanie). Całująca się para hetero zapewne nie zwróci większej uwagi. A gdy całuje się dwóch facetów? Będzie sensacja. Homoseksualizm to nie jest "zboczenie XXI wieku, ludzie nie wiedzą co ze sobą zrobić itd."
Znani z historii świata byli bi, chociażby Leonardo da Vinci, Alexander etc.

jej, z tymi sms-ami itd. to był taki luźny przykład. Po prostu nie umiem opisać jak ci ludzie się angażują. Przynajmniej ci z mojego środowiska, dużo bardziej niż pary hetero.

Nie chcę udowodniać wyższości homo nad hetero, rzeczywiście, źle się wyraziłam w poprzednim poście. Chcę tylko wyrazić swoje niezrozumienie dla społeczeństwa, przez które nie mogą normalnie egzystować. W Polsce.
__________________
gdy mi jest dobrze
moja dusza mruczy.
M.Peszek


Edytowane przez Hedonia
Czas edycji: 2009-08-24 o 16:18
Hedonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 16:18   #769
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

a ja jestem nietolerancyjna. taka sie urodzilam i nic z tym nie zrobie. nie akceptuje. Za homofoba sie nie uwazam.
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-24, 16:26   #770
Hedonia
Zadomowienie
 
Avatar Hedonia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

ale nim jestes.

skoro Tobie to pasuje, ok. Każdy jest inny
__________________
gdy mi jest dobrze
moja dusza mruczy.
M.Peszek

Hedonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 16:50   #771
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez Hedonia Pokaż wiadomość
Owszem, byłam zakochana i wiem, że miłość hetero również jest piękna, ale nie można spychać homoseksualizmu jedynie do obrzydliwego seksu.
No i to niby usprawiedliwia pisanie, ze homo jest piekniejsza ?

Cytat:
Napisane przez Hedonia Pokaż wiadomość
Trzeba popatrzeć przez pryzmat uczuć, emocji.
Wyraku, chyba znasz niewielu homoseksualistów, skoro tak twierdzisz. Kojarzyć każdy sobie może.
No wiesz, np. dysproporcjonalnie wysoka liczba zakazen wirusem HIV swojego czasu wsrod homoseksualistow nie wziela sie z powietrza, tylko wlasnie z czestego zmieniania partnerow.

Znam, nie znam, nigdy jakos nie czulem potrzeby poznawania kogos akurat przez to z kim sypia, ale z homo kojarza mi sie krotkotrwale, oparte na fizycznosci relacje, a nie zwiazki.

Cytat:
Napisane przez Hedonia Pokaż wiadomość
A związki sypią się wielokrotnie przez takich ludzi, dzięki którym muszą się kryć i nie wytrzymują presji psychicznej.
Tak, oczywiscie, jesli sie juz posypie, to nie ich wina. Litosci

Cytat:
Napisane przez Hedonia Pokaż wiadomość
Znani z historii świata byli bi, chociażby Leonardo da Vinci, Alexander etc.
Aj tam byli od razu. Leonardo da Vinci jest wrzucany z automatu na mase roznych list. W przypadku homoseksualizmu, owszem, byly takie podejrzenia, ale opinie na ten temat sa rozne. Z Aleksanderm podobnie - spekulacje.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 17:52   #772
Hedonia
Zadomowienie
 
Avatar Hedonia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No i to niby usprawiedliwia pisanie, ze homo jest piekniejsza ?
Rzeczywiście, przepraszam, źle się wyraziłam, o czym wspomniałam już we wcześniejszym poście. Traktuję te dwa rodzaje uczuć na równi.



Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No wiesz, np. dysproporcjonalnie wysoka liczba zakazen wirusem HIV swojego czasu wsrod homoseksualistow nie wziela sie z powietrza, tylko wlasnie z czestego zmieniania partnerow.
Wysoka liczba zakażeń wirusem HIV zdarza się i u osób heteroseksualnych, tyle, że o tym nie mówi się tak głośno, jak w przypadku zboczenia, które należy leczyć. I pary hetero, i homo zmieniają partnerów. To naturalne, droga poszukiwań.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Znam, nie znam, nigdy jakos nie czulem potrzeby poznawania kogos akurat przez to z kim sypia, ale z homo kojarza mi sie krotkotrwale, oparte na fizycznosci relacje, a nie zwiazki.
I właśnie o to głównie mi chodzi. Takie jest pojmowanie homoseksualizmu. Jako seks, bez uczuć, zboczenie. Dlatego tez w naszym kraju nie ma szans na to, by geje mogli się ujawnić, wieść normalne życie, bez napisów w stylu "zakaz pedałowania" na budynku.
Warto by było, by ludzie spojrzeli na gejów i lesbijki jako na miłość. Inną miłość, ale dalej miłość. A miłość to coś pięknego, a nie obrzydliwego.


Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Tak, oczywiscie, jesli sie juz posypie, to nie ich wina. Litosci
Oczywiście, że związki rozsypują się głównie z winy osób, które go tworzą. Ale na pewno ponoszą mniejszą winę, niż u hetero, gdzie są w pełni akceptowani przez społeczeństwo. Wyobrażasz sobie, że ludzie przejdą obojętnie, gdy ujrzą na ławce dwóch całujących się mężczyzn?



Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Aj tam byli od razu. Leonardo da Vinci jest wrzucany z automatu na mase roznych list. W przypadku homoseksualizmu, owszem, byly takie podejrzenia, ale opinie na ten temat sa rozne. Z Aleksanderm podobnie - spekulacje.
Jednak są dowody, kroniki, które wskazują na wyższe prawdopodobieństwo orientacji homoseksualnej, niż hetero.
__________________
gdy mi jest dobrze
moja dusza mruczy.
M.Peszek


Edytowane przez Hedonia
Czas edycji: 2009-08-24 o 17:55
Hedonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 19:04   #773
onesweetfairy
Raczkowanie
 
Avatar onesweetfairy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 225
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

zeby zaakceptowac homoseksualizm trzeba go zrozumiec... a zeby zrozumiec trzeba sie postawic w ich sytuacji i to tak jak najbardziej sie tylko da.. wykorzystac swoja wiedze o czlowieku i wyobrazic sobie siebie jako homoseksualiste i nie w sensie ze masz seks z ta sama plcia tylko wyobraz sobie dzien powszedni, jak sie ty czujesz jako homo, jak myslisz wtedy jak bys sie zachowywal w danych sytuacjach...

a co do porownywania to ja bym porownala takie dwie sytuacje.. obecna nietolerancje w stosunku do homo a kiedys nie uznawanie kobiety jako rownouprawnionego obywatela... kiedys kobieta byla nikim, przyjmowala tylko nasienie od mezczyzny (prawdziwego czlowieka) i byla tylko potrzebna do rozrodu... my teraz wiemy ze to nie prawda..
teraz homoseksualizm jest nietolerowany i moze tez przyjdzie moment ze to sie zmieni..

ale dlaczego to porownuje... bo mozna postawic sie w sytuacji kobiet w tamtych czasach, nieciekawie co? no a teraz homoseksualisci sa w podobny sposob nieakceptowani... a istnieja badania, dowody na to ze ze to nie choroba...


nie chce nikogo przekonywac na sile, bo i tak sie nie da.. kazdy z nas ma swoje racje i uznaje pewne normy ktore nie dla kadego sa takie same...
__________________
Ania

link do mojego bloga;
http://magicznerosliny.wordpress.com/

oraz
http://sweetfairyfotografie.wordpress.com/

Edytowane przez onesweetfairy
Czas edycji: 2009-08-25 o 11:03
onesweetfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 19:22   #774
Hedonia
Zadomowienie
 
Avatar Hedonia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Genau!

Właśnie, Onesweetfairy dobrze to ujęła. Właśnie miałam pisać o sytuacji, gdzie byś musiał/musiała postawić się na miejscu homoseksualisty. Wielu z Was nie wie, jak oni się czują, jak reagują na stereotypowe traktowanie. Gdy muszą się ukrywać, niczym za czasów średniowiecza. I nie wyssysam tego z palca, tylko dzięki codziennemu kontaktowi z gejem.
Przez takich homofobów inni cierpią.
__________________
gdy mi jest dobrze
moja dusza mruczy.
M.Peszek


Edytowane przez Hedonia
Czas edycji: 2009-08-24 o 19:24
Hedonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 20:43   #775
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez Hedonia Pokaż wiadomość
Wysoka liczba zakażeń wirusem HIV zdarza się i u osób heteroseksualnych, tyle, że o tym nie mówi się tak głośno, jak w przypadku zboczenia, które należy leczyć. I pary hetero, i homo zmieniają partnerów. To naturalne, droga poszukiwań.
No wlasnie chodzi o to, ze u homoseksualistow byl to odsetek dysproporcjonalnie wysoki, duzo wyzszy niz u osob heteroseksualnych. Jakis rok z hakiem temu byla afera, ze nie chciano brac od homoseksualistow krwi. O tym ze to jest absurdalne, mialo przekonac to, ze zakazania zdarzaly sie mniej wiecej pol na pol homo/hetero... szkoda, ze nikt nie wpadl na to, ze jesli pond 90% ma polowe zakazen a 2-3% (czy ile tam) ma druga polowe, to normalne nie jest. Niestety, nigdzie nie moge znalezc pelnego artykulu o tym :/

Cytat:
Napisane przez Hedonia Pokaż wiadomość
I właśnie o to głównie mi chodzi. Takie jest pojmowanie homoseksualizmu. Jako seks, bez uczuć, zboczenie. Dlatego tez w naszym kraju nie ma szans na to, by geje mogli się ujawnić, wieść normalne życie, bez napisów w stylu "zakaz pedałowania" na budynku.
Warto by było, by ludzie spojrzeli na gejów i lesbijki jako na miłość. Inną miłość, ale dalej miłość. A miłość to coś pięknego, a nie obrzydliwego.
Hedonia, ale mi sie nie wzielo z powietrza, tylko przez zachowania takich osob - nie wiem na ile to byla reprezentatywna probka, ale wniosek byl jaki byl.

Cytat:
Napisane przez Hedonia Pokaż wiadomość
Jednak są dowody, kroniki, które wskazują na wyższe prawdopodobieństwo orientacji homoseksualnej, niż hetero.
Rozne sa opinie, o dowodach to ciezko mowic, co najwyzej to o poszlakach.

Cytat:
Napisane przez onesweetfairy Pokaż wiadomość
zeby cos zaakceptowac homoseksualizm trzeba go zrozumiec...
A dlaczego ktos ma go akceptowac? Masa ludzi najpewniej nie ma takiej potrzeby i ich sprawa. Tolerancja to jedno, ale akceptacja to zupelnie cos innego.

Cytat:
Napisane przez onesweetfairy Pokaż wiadomość
a zeby zrozumiec trzeba sie postawic w ich sytuacji i to tak jak najbardziej sie tylko da.. wykorzystac swoja wiedze o czlowieku i wyobrazic sobie siebie jako homoseksualiste i nie w sensie ze masz seks z ta sama plcia tylko wyobraz sobie dzien powszedni, jak sie ty czujesz jako homo, jak myslisz wtedy jak bys sie zachowywal w danych sytuacjach...
A jak ma sie czuc? Sorry, jesli dla kogos to z kim sypia jest istota egzystencji, to ma problem.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 22:40   #776
onesweetfairy
Raczkowanie
 
Avatar onesweetfairy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 225
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość


A dlaczego ktos ma go akceptowac? Masa ludzi najpewniej nie ma takiej potrzeby i ich sprawa. Tolerancja to jedno, ale akceptacja to zupelnie cos innego.
zgadzam sie z toba.. jak ktos nie ma takkiej potrzeby, niektorych ludzi takie rzeczy wogole nie interesuja, ale ci ktorych interesuja rozmawiaja o tym tak jak my na tym forum, wymieniamy zdania i opinie, ktore uksztalowaly sie w nas w ten a nie w inny sposob..

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A jak ma sie czuc? Sorry, jesli dla kogos to z kim sypia jest istota egzystencji, to ma problem.
nikt nie mowi ze sypianie z kims to istota egzystenci... ani dla homo ani dla hetero, ale dla kazdego czlowieka jest wazne zeby miec kogos bliskiego, kazdy z nas szuka partnera z ktorym chce spedzic zycie (choc zdarzaja sie i samotnicy), kazdy chce dzielic sie swoimi uczuciami, rozmawiac o nich... nawet w zwyklej rozmowie z kolezanka, napewno latwiej jest hetero dziewczynie rozmawiac o fajnym chlopaku co widziala na imprezie i moze spokojnie nawet przy nieznajomych to poweidziec, a w przypadku homo jest inaczej..
to niemile uczucie jak znajdujesz sie w takiej sytuacji to jakby ci zabrali czastke wolosci
__________________
Ania

link do mojego bloga;
http://magicznerosliny.wordpress.com/

oraz
http://sweetfairyfotografie.wordpress.com/

Edytowane przez onesweetfairy
Czas edycji: 2009-08-24 o 22:41
onesweetfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 22:54   #777
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

A propo homoseksualizmu i HIV, dość ciekawy wywiad na Wysokich Obcasach, który przedstawia tę sprawę trochę inaczej niż - geje bzykają się z kim popadnie to nic dziwnego...
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-...ek_wirusa.html
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 19:53   #778
tewa1259
Zadomowienie
 
Avatar tewa1259
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: gdzieś daleko
Wiadomości: 1 112
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Ogromne zaangazowanie, glebia uczuc? Z tego co kojarze, to jest na odwrot - ich zwiazki sie czesciej/szybciej sypia.
nie to żebym nie wierzyła, ale poproszę jakieś dane lub źródło

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

Znam, nie znam, nigdy jakos nie czulem potrzeby poznawania kogos akurat przez to z kim sypia, ale z homo kojarza mi sie krotkotrwale, oparte na fizycznosci relacje, a nie zwiazki.
.
poznawać nie masz potrzeby ale oceniać to już tak - z pkt widzenia kto z kim sypia?

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Cytat:
Napisane przez sugarcane Pokaż wiadomość
miłość nie wybiera.
prawda, miłość to najpiękniejsze uczucie i tyle.

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Ogromne zaangazowanie, glebia uczuc? Z tego co kojarze, to jest na odwrot - ich zwiazki sie czesciej/szybciej sypia.
no wiesz nikt nie robi sensacji z tego ze facet rzucił babkę, czy odwrotnie - sensacją jest ze homoseksualista zmienił partnera i to się nagłaśnia, stąd ta rzeczywistość

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Tylko, że homoseksualizmu nie da się wyleczyć/wykorzenić.
Ja n
p. akceptuję fakt, że tacy ludzie są wokół mnie, ale nigdy nie będę w stanie zaakceptować tego, że chcą tworzyć normalne rodziny. Gdyby to było normalne, wszyscy mielibyśmy po dodatkowym narządzie rozrodczym, a niestety homoseksualiści nie mogą założyć rodziny bez ingerencji osób trzecich.

A od kiedy niby możliwość posiadania dzieci jest wyznacznikiem normalności?

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A dlaczego ktos ma go akceptowac? Masa ludzi najpewniej nie ma takiej potrzeby i ich sprawa. Tolerancja to jedno, ale akceptacja to zupelnie cos innego.
tolerancja powinna przygotowywac grunt pod przyszlą akceptację inaczej jest jalowa i bez sensu

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez onesweetfairy Pokaż wiadomość
teraz homoseksualizm jest nietolerowany i moze tez przyjdzie moment ze to sie zmieni..
na pewno to się zmieni, nie wiem tylko kiedy ale taki czas nadejdzie na bank

szkoda tylko, ze teraz jest bardzo niski ogólny poziom tolerancji naszego społeczeństwa.
__________________
uwielbiam ten stan,
kiedy wszystko wydaje się różowe
i ocieka lukrem.
tewa1259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 20:18   #779
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez tewa1259 Pokaż wiadomość
tolerancja powinna przygotowywac grunt pod przyszlą akceptację inaczej jest jalowa i bez sensu
Guzik z pętelką
Tolerancja - przyjęcie do wiadomości, ze coś istnieje. Przyjmuję do wiadomosci dane zjawisko, widzę i wiem, ale nie mam zamiaru akceptować.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 20:35   #780
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez tewa1259 Pokaż wiadomość
nie to żebym nie wierzyła, ale poproszę jakieś dane lub źródło
To na podstawie obserwacji wlasnych. Nie ma sie co ludzic, ze ktokolwiek przeprowadzi takie badania, przeciez to latka homofoba na zycie

Cytat:
Napisane przez tewa1259 Pokaż wiadomość
no wiesz nikt nie robi sensacji z tego ze facet rzucił babkę, czy odwrotnie - sensacją jest ze homoseksualista zmienił partnera i to się nagłaśnia, stąd ta rzeczywistość
Skad niby taki wniosek?

Cytat:
Napisane przez tewa1259 Pokaż wiadomość
A od kiedy niby możliwość posiadania dzieci jest wyznacznikiem normalności?
To samo z siebie wynika z definicji rodziny:

Cytat:
rodzina
1. «małżonkowie i ich dzieci; ogólniej też: osoby związane pokrewieństwem i powinowactwem»
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=rodzina

Cytat:
Napisane przez tewa1259 Pokaż wiadomość
tolerancja powinna przygotowywac grunt pod przyszlą akceptację inaczej jest jalowa i bez sensu
Bzdura.
Cytat:
tolerancja
1. «poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych»
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=tolerancja

Nie ma mowy o zadnej akcepcji w takim wypadku. Jesli tolerancja ma przygotowywac grunt pod przyszla obowiazkowa akceptacje, tylko dlatego, ze idiotyczna polityczna poprawnosc tak nakazuje, to ja jestem jej przeciwny.

Cytat:
Napisane przez tewa1259 Pokaż wiadomość
na pewno to się zmieni, nie wiem tylko kiedy ale taki czas nadejdzie na bank

szkoda tylko, ze teraz jest bardzo niski ogólny poziom tolerancji naszego społeczeństwa.
Rownie dobrze za x lat homoseksualizm moze byc karalny, nie wiem skad taka Twoja pewnosc.

Szkoda tylko, ze najwiekszy problem z tolerancja maja osoby akceptujace homoseksualistow i nie sa w stanie tolerowac tego, ze inni ich toleruja, ale nie musza lubic czy akceptowac. To owszem, jest niski poziom tolerancji.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-28 20:58:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:01.