Aparaty ortodontyczne cz. IX - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-29, 08:51   #1111
pau00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 344
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Witam wszystkich
Już niebawem dołączę do Waszego grona aparatek- bardzo się ciesze z tego powodu. I z niecierpliwością czekam na pierwszą wizytę!! Do ortodonty będę chodziła we Wrocławiu na ul. W. Brossa do dr Janiny Szeląg (polecił mi ją mój stomatolog). Pozdrawiam
pau00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 09:14   #1112
Hebe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez dzidka Pokaż wiadomość
ale za to bardzo pozolkly tam, gdzie jest klej, piaskowanie pomoze na to?
ja miałam strasznie żółte nad czwórką jedną.myślałam że niedokładnie myję i że to osad. pani wypiaskowała mi zęby, ale powiedziała że to może być od kleju. i faktycznie...nadal jest tam żółto..
Cytat:
Napisane przez karton Pokaż wiadomość
ps. z tymi zdjęciami to było trochę śmiechu bo po sesji z lusterkiem kazano mi usiąść na krześle i pozować - normalny wyraz twarzy - przodem i bokiem a później miałam się uśmiechnąć.
Chodziło im o hollywood smile - a ja najpierw się wyszczerzyłam jak do rentgena a później po komentarzu "ale tak normalnie!" okazało się, że ja nie umiem
po 22 latach uśmiechu "" uśmiech -> "" okazał się niemałym problemem, hehe.
hehe dla mnie to był szok z tymi zdjęciami bo nie wiedziałam że będą. do tamtej pory właśnie tylko tak się śmiałam i wtedy nie potrafiłam zęby pokazać. śmiesznie to wyszło. teraz robię bez problemu

miałam wstawić zdjęcia jak dostanę te od orto, ale nie chce mi się czekać. więc kto chce zobaczyć moją metamorfozę?
Hebe5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 10:24   #1113
beatataeb
Raczkowanie
 
Avatar beatataeb
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 35
GG do beatataeb
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Nadszedł ten dzień, kiedy odważę się i pokażę Wam zdjęcia moich zębiszczy.Aparat podniebienny zakładałam 8.02(prawie 3 miesiące temu) ,a łuk na dole 19.02(dwa miesiące i 10 dni temu)
UWAGA NA OCZY!!!DRASTYCZNE WIDOKI!!!

PS Tam na którymś zdjęciu mam paszczę upapraną czekoladą, forgive me
__________________
Wiem, że jak każda kobieta, mam więcej siły niż na to wygląda.
beatataeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 10:45   #1114
karadisa
Raczkowanie
 
Avatar karadisa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 150
GG do karadisa
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Hebe5 Pokaż wiadomość
miałam wstawić zdjęcia jak dostanę te od orto, ale nie chce mi się czekać. więc kto chce zobaczyć moją metamorfozę?
Też właśnie sobie uświadomiłam, że będę musiała popracować nad uśmiechaniem się z ząbkami Wbrew pozorom to bardzo trudna sztuka po tylu latach bezzębnego uśmiechania się!
Hebe5 No i jak to kto chce zobaczyc?! Zaryzykuje ale napisze WSZYSCY CZEKAMY Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NA NOWE FOTECZKI

Cytat:
Napisane przez beatataeb Pokaż wiadomość
Nadszedł ten dzień, kiedy odważę się i pokażę Wam zdjęcia moich zębiszczy.Aparat podniebienny zakładałam 8.02(prawie 3 miesiące temu) ,a łuk na dole 19.02(dwa miesiące i 10 dni temu)
UWAGA NA OCZY!!!DRASTYCZNE WIDOKI!!!

PS Tam na którymś zdjęciu mam paszczę upapraną czekoladą, forgive me
Czy to na Twoim zdjęciu to właśnie jest Łuk Podniebienny? Czy może jeszcze jakieś inne ustrojstwo?
__________________
APARATKA:
góra: 25-05-2010 dół: 23-06-2010
karadisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 11:09   #1115
yourenglish
Raczkowanie
 
Avatar yourenglish
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 452
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez dzidka Pokaż wiadomość
... ale za to bardzo pozolkly tam, gdzie jest klej, piaskowanie pomoze na to?
Powinno. Ale efekt jest bardzo nietrwaly. Przynajmniej u mnie.

Cytat:
Napisane przez dzidka Pokaż wiadomość
.Twoje zeby sa bardzo ladne! Tak, jest MIKROroznica pomiedzy trojkami, ale moge Cie zapewnic, ze widoczna tylko dla Ciebie i dla innych baaaaardzo drobiazgowych osob
Dziekuje. Masz absolutna racje. No ale skoro juz zdecydowalam sie na zalozenie aparatu i ofiarowalam dwie piatki, to oczekuje, ze efekt bedzie oszalamiajacy.


A sama wrzucalas juz fotki?

Cytat:
Napisane przez dzidka Pokaż wiadomość
...i przyznam sie, ze juz sie boje, ze zamki sa przyklejone tak, ze efekt koncowy mnie nie usatysfakcjonuje, ale pocieszam sie tym, iz ja sie na tym nie znam, a pani doktor ma doswiadczenie.
O to nie powinnas sie obawiac bo zamki zawsze mozna przekleic w trakcie leczenia. MDH mial przeklejane kilkakrotnie poniewaz jeden z jego zebow za nic nie chcial sie ustawic jak nalezy wiec orto kombinowala. Oby tylko lekarz tego zechcial...

Cytat:
Napisane przez dzidka Pokaż wiadomość
btw, leczymy sie ( i betti) u tej samej pani i nie kryje, ze przygladam sie szczegolnie przebiegom Waszego leczenia
O, jest nas wiecej! Czyli martenwolfen, betti, Ty i ja. To dobrze. Jakie sa Twoje wrazenia jak na razie?

Co do wyciagow, to nosze je dopiero od 3 tygodni wiec poprawy zadnej na razie nie widze. Przyzwyczailam sie juz do nich i nosze je niemalze z przyjemnoscia (a jakze, maja pomoc!). Na razie tyle.

A, betti sie mnie pytala czy placilam za wyciagi. Wczoraj dzwonilam by sie dowiedziec czy moge przyjechac po nowa dawke i czy musze byc jakos przygotowana finansowo i powiedziano mi, ze nie.
__________________
"Good communication is as stimulating as black coffee and just as hard to sleep after"

Anne Morrow Lindbergh


APARATka

Góra 09 czerwca 2009
Dół 02 października 2009

yourenglish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 13:29   #1116
Paulaa1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Sławków
Wiadomości: 54
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez beatataeb Pokaż wiadomość
Nadszedł ten dzień, kiedy odważę się i pokażę Wam zdjęcia moich zębiszczy.Aparat podniebienny zakładałam 8.02(prawie 3 miesiące temu) ,a łuk na dole 19.02(dwa miesiące i 10 dni temu)
UWAGA NA OCZY!!!DRASTYCZNE WIDOKI!!!

PS Tam na którymś zdjęciu mam paszczę upapraną czekoladą, forgive me

na pierwszym zdjęciu zauważyłam, że ząb na którym masz założony pierścień też jest siwy tak jak u mnie... Wiecie może od czego tak się dzieje?
Paulaa1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 14:07   #1117
dj-sweet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Paulaa1994 Pokaż wiadomość
na pierwszym zdjęciu zauważyłam, że ząb na którym masz założony pierścień też jest siwy tak jak u mnie... Wiecie może od czego tak się dzieje?
moze dlatego ze mialas go leczonego kanalowo i jest juz martwy,wtedy zazwyczaj zeby siwieja.
__________________
Wszystko na co mam ochotę jest niemoralne, nielegalne albo tuczące

08.04.10- kosmetyczny-góra
26.07.10-metal-dół
dj-sweet jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-29, 15:22   #1118
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

a ja nie będę musiała nosić wyciągów, trala la la, hej hopsa

__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 15:25   #1119
Paulaa1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Sławków
Wiadomości: 54
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez dj-sweet Pokaż wiadomość
moze dlatego ze mialas go leczonego kanalowo i jest juz martwy,wtedy zazwyczaj zeby siwieja.
nie miałam leczonego kanałowo, przed założeniem aparatu nie był siwy.., a wczoraj podczas oglądania moich ząbków zauważyłam, że jest.
Paulaa1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 16:54   #1120
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez beatataeb Pokaż wiadomość
Nadszedł ten dzień, kiedy odważę się i pokażę Wam zdjęcia moich zębiszczy.Aparat podniebienny zakładałam 8.02(prawie 3 miesiące temu) ,a łuk na dole 19.02(dwa miesiące i 10 dni temu)
UWAGA NA OCZY!!!DRASTYCZNE WIDOKI!!!

PS Tam na którymś zdjęciu mam paszczę upapraną czekoladą, forgive me
jej ale masz wysokie podniebienie... normalnie jak sklepienie w kaplicy sykstyńskiej ale to pewnie dlatego że masz taką wąziutką szczękę

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
O, jest nas wiecej! Czyli martenwolfen, betti, Ty i ja. To dobrze. Jakie sa Twoje wrazenia jak na razie?

Co do wyciagow, to nosze je dopiero od 3 tygodni wiec poprawy zadnej na razie nie widze. Przyzwyczailam sie juz do nich i nosze je niemalze z przyjemnoscia (a jakze, maja pomoc!). Na razie tyle.

A, betti sie mnie pytala czy placilam za wyciagi. Wczoraj dzwonilam by sie dowiedziec czy moge przyjechac po nowa dawke i czy musze byc jakos przygotowana finansowo i powiedziano mi, ze nie.

aha to spoko... bo myślałam że to będzie kolejny wydatek... ale w sumie ile takie wyciągi mogą kosztować... ze złotówkę...


Cytat:
Napisane przez Paulaa1994 Pokaż wiadomość
na pierwszym zdjęciu zauważyłam, że ząb na którym masz założony pierścień też jest siwy tak jak u mnie... Wiecie może od czego tak się dzieje?

a ja mam 1 ząb taki niebieskawy i orto nie chciała mi założyć na niego pierścienia (nie miałam kanałowego) założyła dopiero kiedy mój dentysta powiedział że nic złego z tym zębem się nie dzieje


---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
DOBRE!
Dzieki za mile slowa. Powoli tez zaczynam wierzyc, ze mam juz calkiem niezle zeby. I nawet te trojeczki ostatnio wygladaja coraz lepiej. Ale wciaz jeszcze nie idealnie.
Pania doktor ostatnio po raz kolejny zagadnelam co do tego, ze chcialabym sie upewnic co da sie zrobic z moim uzebieniem a na co raczej nie powinnam liczyc, ale uslyszalam, ze teraz powinno sie skupic na wadzie, ktora powstala a reszta jest niewazna.
Betti, mam wizyte 1 czerwca i 9 lipca. Wpadniesz? Poprosimy o rozwierak i napstrykamy sobie nawzajem zdjec.
Karton, to bardzo mile co piszesz o swej orto. I masz absolutna racje - takie "drobnostki" sa bardzo wazne. O wyjazd sie nie martw. Ja tez zakladalam w wakacje i bylam w ogole zagranica. Po pierwsze nie kazde uszkodzenie trzeba natychmiast naprawiac a po drugie Twoja orto moze Cie nauczyc radzic sobie z roznego rodzaju problemami.

a może Ty do mnie wpadniesz 27 maja?

ja też zakładałam w wakacje i nie było tak źle... nawet teraz jak by mi się urwał zamek to bym nie jechała do orto tylko czekała do następnej wizyty... chyba że bym mieszkała krok od niej



Cytat:
Napisane przez dzidka Pokaż wiadomość

Twoje zeby sa bardzo ladne! Tak, jest MIKROroznica pomiedzy trojkami, ale moge Cie zapewnic, ze widoczna tylko dla Ciebie i dla innych baaaaardzo drobiazgowych osob Rozumiem Cie mimo wszystko, sama chcialabym, aby moje zeby ( w tym bardzo zrotowane kly) staly co do milimetra tak jak sobie wymyslilam i poki co analizuje kazde mozliwe ich rozstawienie na podstawie mozliwosci odksztalcania sie drutu do jego pierwotnego ksztaltu... i przyznam sie, ze juz sie boje, ze zamki sa przyklejone tak, ze efekt koncowy mnie nie usatysfakcjonuje, ale pocieszam sie tym, iz ja sie na tym nie znam, a pani doktor ma doswiadczenie. btw, leczymy sie ( i betti) u tej samej pani i nie kryje, ze przygladam sie szczegolnie przebiegom Waszego leczenia Czy zauwazalna juz jest poprawa dzieki wyciagom?
oo to fajnie że jest nas więcej
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 16:58   #1121
dzidka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 332
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
Powinno. Ale efekt jest bardzo nietrwaly. Przynajmniej u mnie.
zapewne kiedys w koncu sie wybiore na czyszczenie, a poki co to juz sie pogodzilam z zolcia mych zebow

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
Dziekuje. Masz absolutna racje. No ale skoro juz zdecydowalam sie na zalozenie aparatu i ofiarowalam dwie piatki, to oczekuje, ze efekt bedzie oszalamiajacy.
Jasne, ze tak, trzeba wymagac! a efekt na pewno bedzie oszalamiajacy

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
A sama wrzucalas juz fotki?
wkrotce wrzuce po raz pierwszy

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
O to nie powinnas sie obawiac bo zamki zawsze mozna przekleic w trakcie leczenia. MDH mial przeklejane kilkakrotnie poniewaz jeden z jego zebow za nic nie chcial sie ustawic jak nalezy wiec orto kombinowala. Oby tylko lekarz tego zechcial...
haha juz widze mine pani doktor, gdy oswiadczam jej ze uklad zamkow mi sie nie podoba... ale doszlam do wniosku, ze to moje zeby nierowno powyrastaly i wyglada to jak wyglada...


Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
O, jest nas wiecej! Czyli martenwolfen, betti, Ty i ja. To dobrze. Jakie sa Twoje wrazenia jak na razie?
Fajnie, ze jest z kim sie podzielic wrazeniami odnosnie tego samego orto Pania doktor oceniam jako bardzo konkretna babke, powiedzialabym z charakterem, niepieszcząca sie z klientem, ale i znajaca sie na rzeczy, co jest dla mnie najwazniejsze. dzis bylo bardzo milo jako ze to pierwsza kontrola, to drutu nie wymieniala, ale za to gumeczki od 3 do 3 zamontowala na ksztalt 8, a reszte normalnie jak "0" wspomniala, ze jeszcze troche wychylimy gore i bedziemy myslec o dole. zamontowala mi podniesienie, co nie tylko jest upierdliwe przy jedzeniu, ale i pochlonelo 50 zl

Edytowane przez dzidka
Czas edycji: 2010-04-29 o 17:07
dzidka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-29, 17:09   #1122
dzidka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 332
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

ok, to niech beda i fotki po 6 tyg. (nie z dzisiaj)
dzidka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 17:11   #1123
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Następną wizytę mam 28 maja i umawiamy się wtedy na ściąganie Dwójkę mi ustawiła, nawet nie musiałam mówić, że jest schowana do tyłu, rzucało się w oczy Dopiero co przyjechałam, a już widzę, że dwójka jest tak jak powinna być
Czy retencja jest w stanie delikatnie skorygować? Bo na pewno 1 i 2 dolne będą delikatnie wystawały na zewnątrz, mam nadzieję, że jak po wyrwaniu 8 zrobi się trochę miejsca, to albo aparat zdąży to poprawić do następnej wizyty albo retencja poprawi Są szanse? Wystają dosłownie po niecałym mm z łuku, więc ja bym obstawiała, że tak, a zapomniałam spytać


Dzidka- ładnie już się robi Patrząc od przodu zastanawiałam się, po co Ci aparat , dopiero na zdjęciach od dołu zauważyłam
__________________
W świni siła! W świni moc!



Edytowane przez Świniaczek
Czas edycji: 2010-04-29 o 17:16
Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 17:22   #1124
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez dzidka Pokaż wiadomość
Fajnie, ze jest z kim sie podzielic wrazeniami odnosnie tego samego orto Pania doktor oceniam jako bardzo konkretna babke, powiedzialabym z charakterem, niepieszcząca sie z klientem, ale i znajaca sie na rzeczy, co jest dla mnie najwazniejsze. dzis bylo bardzo milo jako ze to pierwsza kontrola, to drutu nie wymieniala, ale za to gumeczki od 3 do 3 zamontowala na ksztalt 8, a reszte normalnie jak "0" wspomniala, ze jeszcze troche wychylimy gore i bedziemy myslec o dole. zamontowala mi podniesienie, co nie tylko jest upierdliwe przy jedzeniu, ale i pochlonelo 50 zl
też na początku miałam na kształt 8 a teraz mam 0 i tak jak Ty mam podniesienie

Cytat:
Napisane przez dzidka Pokaż wiadomość
ok, to niech beda i fotki po 6 tyg. (nie z dzisiaj)

no różnicę już widać... ale od dołu... bo jak koleżanka wyżej napisała od przodu zbytnio nie widać wady
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 18:13   #1125
Pipi180
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez beatataeb Pokaż wiadomość
Nadszedł ten dzień, kiedy odważę się i pokażę Wam zdjęcia moich zębiszczy.Aparat podniebienny zakładałam 8.02(prawie 3 miesiące temu) ,a łuk na dole 19.02(dwa miesiące i 10 dni temu)
UWAGA NA OCZY!!!DRASTYCZNE WIDOKI!!!

PS Tam na którymś zdjęciu mam paszczę upapraną czekoladą, forgive me
heh masz tak samo wąską szczękę jak ja tzn ja już mam rozszerzoną , tobie widzę też się ładnie rozszerza;p teraz jak się uśmiecham to już nie mam czarnych dziur po bokach;p ty zapewne tez tak masz co?;p

kurcze ale wyciągi dają mi popalić;p zęby na dole mam już prawie proste tylko 2 i 3 z jednej strony nie maja miejsca;p i mam wyciąg na 3.... w nocy jak bolało... masakra, ze musiałam zdjąć wyciąg bo nie mogłam wytrzymać z bólu, teraz tez boli ale mniej;( ale widzę że działa
Pipi180 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 20:12   #1126
yourenglish
Raczkowanie
 
Avatar yourenglish
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 452
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez dzidka Pokaż wiadomość
haha juz widze mine pani doktor, gdy oswiadczam jej ze uklad zamkow mi sie nie podoba... ale doszlam do wniosku, ze to moje zeby nierowno powyrastaly i wyglada to jak wyglada...
Mysle, ze pani doktor sama zobaczy, ze zeby ustawione sa nie tak, jak nalezy. A kolezanka martenwolfen chwalila sie ostatnio, ze przeklejono jej zamek (a moze betti tez?)


Cytat:
Napisane przez dzidka Pokaż wiadomość
Pania doktor oceniam jako bardzo konkretna babke, powiedzialabym z charakterem, niepieszcząca sie z klientem, ale i znajaca sie na rzeczy, co jest dla mnie najwazniejsze.
a) bynajmniej
b) przynajmniej

Cytat:
Napisane przez dzidka Pokaż wiadomość
zamontowala mi podniesienie, co nie tylko jest upierdliwe przy jedzeniu, ale i pochlonelo 50 zl
Mi tez. Po trzech-czterech dniach przestanie Ci to dokuczac.

A zabki masz baaardzo ladne. Takie ksztaltne, okraglutkie. Leczenie pownno pojsc raz-dwa. Czy dobrze widze ze zdjec, ze zaden z zebow u gory nie byl leczony?
__________________
"Good communication is as stimulating as black coffee and just as hard to sleep after"

Anne Morrow Lindbergh


APARATka

Góra 09 czerwca 2009
Dół 02 października 2009

yourenglish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 20:59   #1127
dziula881
Raczkowanie
 
Avatar dziula881
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 253
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Witam Trochę Was podczytuję od jakiegoś czasu

Jestem własnie po wyrwaniu czterech zębów i czeka mnie w najbliższych dniach separacja a potem aparat. Chciałam Was zapytać czy to prawda ze separacja tak strasznie boli?? Zaznaczam ze wyrwalam piątki więc z tyłu mam teraz raczej luźno Czeka mnie ważne kolokiwum w tygodniu z separatorami i bal polowinkowy na studiach więc chciałabym jakoś w miare funkcjonować

Będę wdzięczna za odpowiedź i mam nadzieje ze wybaczycie mi czasme głupie pytania nowicjuszki
dziula881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 21:01   #1128
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
Mysle, ze pani doktor sama zobaczy, ze zeby ustawione sa nie tak, jak nalezy. A kolezanka martenwolfen chwalila sie ostatnio, ze przeklejono jej zamek (a moze betti tez?)



a) bynajmniej
b) przynajmniej



Mi tez. Po trzech-czterech dniach przestanie Ci to dokuczac.

A zabki masz baaardzo ladne. Takie ksztaltne, okraglutkie. Leczenie pownno pojsc raz-dwa. Czy dobrze widze ze zdjec, ze zaden z zebow u gory nie byl leczony?

ja też miałam przeklejany na jedynce
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 21:03   #1129
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez dziula881 Pokaż wiadomość
Witam Trochę Was podczytuję od jakiegoś czasu

Jestem własnie po wyrwaniu czterech zębów i czeka mnie w najbliższych dniach separacja a potem aparat. Chciałam Was zapytać czy to prawda ze separacja tak strasznie boli?? Zaznaczam ze wyrwalam piątki więc z tyłu mam teraz raczej luźno Czeka mnie ważne kolokiwum w tygodniu z separatorami i bal polowinkowy na studiach więc chciałabym jakoś w miare funkcjonować

Będę wdzięczna za odpowiedź i mam nadzieje ze wybaczycie mi czasme głupie pytania nowicjuszki

Mnie separacja nie bolała w ogóle, a mam strasznie ciasno zęby Było nieprzyjemne uczucie "czegoś między zębami", co miałam ochotę wydłubać, ale nie bolało.
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-29, 21:10   #1130
dziula881
Raczkowanie
 
Avatar dziula881
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 253
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Mnie separacja nie bolała w ogóle, a mam strasznie ciasno zęby Było nieprzyjemne uczucie "czegoś między zębami", co miałam ochotę wydłubać, ale nie bolało.

Mam nadzieję że u mnie będzie podobnie bo moj organizm dlugo nie pociągnie na srodkach przeciwbólowych
dziula881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 21:15   #1131
sincarne
Raczkowanie
 
Avatar sincarne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 476
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez dziula881 Pokaż wiadomość
Chciałam Was zapytać czy to prawda ze separacja tak strasznie boli?? Zaznaczam ze wyrwalam piątki więc z tyłu mam teraz raczej luźno Czeka mnie ważne kolokiwum w tygodniu z separatorami i bal polowinkowy na studiach więc chciałabym jakoś w miare funkcjonować
ja wyrywałam 6 i dzięki temu uniknęłam separacji, więc może i tobie się uda a jak nie-wszystko jest do przeżycia

Cytat:
Napisane przez dziula881 Pokaż wiadomość
Będę wdzięczna za odpowiedź i mam nadzieje ze wybaczycie mi czasme głupie pytania nowicjuszki
nie ma szans, tu wszyscy krzyczą i odsyłają do faq
odkupisz winę wklejając fotki
witamy witamy

ps. twojangielski marudo, kalosze podziwiają w milczeniu twoje zęby i zagryzają swoje z zazdrości pokarało mnie za to ostrym zapaleniem gardła, ale wynagrodziło l4
__________________

Jeśli czegoś mocno pragniesz, to cały świat potajemnie... robi ci na złość...



sincarne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 21:23   #1132
dziula881
Raczkowanie
 
Avatar dziula881
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 253
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

hehe spoko wkleje ale muszę je najpierw zrobic ale jak na razie uwierzcie że nie ma się czym chwalić zęby wyrywałam w ostatni pt i pon więc jeszcze jestem na etapie gojenia się ran

A tak pozatym to wydaje mi się ze w czasie wyrywania ( mam dosyć ciasno zęby) ukruszyła mi się troche szóstka ;/ i chciałam zapytać na których zębach są przeważnie pierscienie?? Mam wszystkie siódekmi i ósemki( mocne i zdrowe dlatego nie kazano mi ich wyrywac). Więc chyba czeka mnie jeszcze "załatanie" mojej szóstki ;/ jeżeli na niej miałby być pierścien...
dziula881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 21:35   #1133
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Czy po 5 tygodniach noszenia aparatu można się spodziewać jakiś widocznych zmian?
Czy to indywidualne zależności?
Bo u mnie nic a nic się zęby nie przesunęły.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 23:30   #1134
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez beatataeb Pokaż wiadomość
Nadszedł ten dzień, kiedy odważę się i pokażę Wam zdjęcia moich zębiszczy.Aparat podniebienny zakładałam 8.02(prawie 3 miesiące temu) ,a łuk na dole 19.02(dwa miesiące i 10 dni temu)
UWAGA NA OCZY!!!DRASTYCZNE WIDOKI!!!

PS Tam na którymś zdjęciu mam paszczę upapraną czekoladą, forgive me
Faktycznie bardzo wąska góra ;/ Ale za to ładne kształtne ząbki, za dwa lata będzie tak --->
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-30, 00:35   #1135
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Dziewczyny, jak któraś z Was ma Duży Format z czwartkowej Wyborczej to polecam art. o nie do końca stabilnej ortodontce z Poznańskiego Centrum Stomatologii.


I chciałam oficjalnie zawiadomić, że wreszcie zrobiłam te listy aparatowe w klubie. Wygląda to średnio estetycznie według mnie ale mówi się trudno. Przej... kichane teraz będę miała bo tylko ja to będę mogła edytować... I tak do końca wizażu... Olaboga.
Jeszcze nie podopisywałam niektórych, będę nadrabiać powoli.

Edytowane przez 201604190949
Czas edycji: 2010-04-30 o 03:20
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-30, 11:14   #1136
Yoshka88
Raczkowanie
 
Avatar Yoshka88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 67
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Witam. Trochę tu zaglądałam ostatnio a dziś nadszedł czas, żeby się przywitać Ja zostanę "SZCZĘKOBLASZAKOWCEM" w środę. Narazie mam separację i mi strasznie dokucza, bo nie mogę jeść. Nie mogę się już doczekać, żeby wyjąć te denerwujące gumki :/ Mam mega wadę na górze, ponieważ nie mam zawiązków dwójek, kły ustawiły się w ich miejscu a na miejscach kłów miałam mleczne. W maju zostały wyrwane i mam teraz dziury hihi. Ale za jakies 2,5 roku będę mieć śliczne ząbkii i będę się mogła normalnie uśmiechać
Yoshka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-30, 12:30   #1137
Hebe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez beatataeb Pokaż wiadomość
Nadszedł ten dzień, kiedy odważę się i pokażę Wam zdjęcia moich zębiszczy.Aparat podniebienny zakładałam 8.02(prawie 3 miesiące temu) ,a łuk na dole 19.02(dwa miesiące i 10 dni temu)
UWAGA NA OCZY!!!DRASTYCZNE WIDOKI!!!

PS Tam na którymś zdjęciu mam paszczę upapraną czekoladą, forgive me
bardzo wąską szczęke masz. masz może zdjęcie późniejsze tego łuku?bo rozumiem że to co dałaś jest robione na początku.dziwne że na dole miałaś wyrywane a na gorze nie..
masz jakieś problemy z wymową przez to zagłebienie w podniebieniu?
Cytat:
Napisane przez karadisa Pokaż wiadomość
Hebe5 No i jak to kto chce zobaczyc?! Zaryzykuje ale napisze WSZYSCY CZEKAMY Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NA NOWE FOTECZKI
hahaha powiedzmy że ci wierzę
ujawniam sięęę...

1. przed założeniem góry
2.po założeniu (30.10.09)
3. I wizyta 24.11.09
4.II wizyta 12.02.10
5.III wizyta 9.03.10
6.przed dołem
7. IV wizyta, założenie dołu (16.04.10)

Edytowane przez Hebe5
Czas edycji: 2010-04-30 o 12:35
Hebe5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-30, 12:31   #1138
beatataeb
Raczkowanie
 
Avatar beatataeb
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 35
GG do beatataeb
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Paulaa1994 Pokaż wiadomość
na pierwszym zdjęciu zauważyłam, że ząb na którym masz założony pierścień też jest siwy tak jak u mnie... Wiecie może od czego tak się dzieje?
którąś z szóstek miałam leczoną kanałowo...chyba lewą, ale to było z 5 lat temu więc niezbyt pamiętam
__________________
Wiem, że jak każda kobieta, mam więcej siły niż na to wygląda.
beatataeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-30, 12:38   #1139
karadisa
Raczkowanie
 
Avatar karadisa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 150
GG do karadisa
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Hebe5 Pokaż wiadomość
hahaha powiedzmy że ci wierzę
ujawniam sięęę...

1. przed założeniem góry
2.po założeniu (30.10.09)
3. I wizyta 24.11.09
4.II wizyta 12.02.10
5.III wizyta 9.03.10
6.przed dołem
7. IV wizyta, założenie dołu (16.04.10)
Ale gdzie te fotki nie ma pokaż pokaż!!!
__________________
APARATKA:
góra: 25-05-2010 dół: 23-06-2010
karadisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-30, 12:39   #1140
Hebe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

a o zdjęciahc już zapomniałam
Hebe5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 18:27:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:17.