Aparaty ortodontyczne cz. IX - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-04, 08:01   #3241
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Lousie Pokaż wiadomość


i chyba poproszę ją też o przeklejenie zamka/ów... na lewej jedynce i dwójce zamki są niżej, niż na prawych, i z kolei po tej lewej stronie owe dwa zęby są idealnie prosto już, chociaż w sumie one od początku były prościutkie, z tym że teraz są bardziej w łuku, a nie tak.. no nie wiem jak to powiedzieć, po wizycie wkleję zdjęcia i wytłumaczę , natomiast zęby po prawej - jedynka minimalnie poszła w poprzeg i się nie rusza, a pomiedzy nia i dwojka jest półmilimetrowa szpara :/ chyba więc jest coś nie tak...
A ja Ci powiem tak - jest szpara - jest dobrze!
Znaczy, że zęby się przesuwają, a orto robi sobie w ten sposób miejsce żeby je ładnie poustawiać w szeregu. Ja niesamowicie płakałam jak miałam szparencję między jedynkami :P. Pamiętam jak na forum licytowałyśmy się z laskami, która ma większą
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 08:07   #3242
paulina980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 22
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

ojej mam nadzieję, że ja nie będę mieć tej szpary ;p ale z tego co tu czytam to chyba wszyscy ją mają
paulina980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 09:13   #3243
monii15
Raczkowanie
 
Avatar monii15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: O.
Wiadomości: 166
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez brum_brum Pokaż wiadomość
A ja mam prośbę do tych, które/którzy noszą wszelkie dodatkowe rozpychacze szczęki - błagam wypowiedzcie się na temat seplenienia - jak to u Was jest/ było. Ja NIE MOGĘ seplenić (a przynajmniej nie na stałe, jakieś 2 tygodnie przetrzymam, ale nie pół roku czy ile_tam). Ta wizja serio mnie przeraziła i poważnie nadwątliła mój entuzjazm Z mojego 90% zdecydowania robi się jakieś 50%...
powiem Ci, że zaraz po wyjściu od orto sepleniłam tylko troszkę, natomiast z każdym dniem wydaje mi się, że to się nasila, nie wiem, może to jakieś złudzenie. myślę, że to 'nasilenie' związane jest z poranionym językiem, po prostu wtedy automatycznie NIE przyciskasz go do podniebienia (omijasz to ustrojstwo), kiedy coś mówisz, dlatego żeby się bardziej nie obtarł, i wtedy się mocno sepleni. ale wyszło mi to po polskiemu mam nadzieję, że zrozumiałaś aparat mam dopiero od niecałych 5 dni, więc nie powiem Ci, kiedy to przechodzi, jednak mój orto OBIECAŁ mi, że po dwóch tygodniach na pewno mi to minie. miejmy nadzieję aa, i ja mam bihelix.

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------

Cytat:
Napisane przez paulina980 Pokaż wiadomość
ojej mam nadzieję, że ja nie będę mieć tej szpary ;p ale z tego co tu czytam to chyba wszyscy ją mają
ja mam już swoją 'naturalną' malutką szparę między jedynkami i już się do niej przyzwyczaiłam, ale wiem, że przez bihelix zrobi mi się dużo większa, i to chyba będzie moment krytyczny podczas noszenia aparatu
__________________

51kg-50-49-48-47-46-45kg

APARATKA- góra,dół - metal - 29.06.10r.




Edytowane przez monii15
Czas edycji: 2010-07-04 o 09:19
monii15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 09:30   #3244
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

ale ja nie mam pomiędzy jedynkami
boże, chyba bym się zapłakała nie, ja zawsze miałam bardzo blisko siebie zęby, szpar żadnych . dlatego to małe pomiędzy jedynką i dwójką tak mnie mierzi
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 10:03   #3245
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Dobrze że są szpary ja miałam zawsze tak pościskane zęby, że jak przy aparacie pojawiły mi się szparki to byłam szczęśliwa, że coś się zmienia i rusza teraz mam jeszcze niewielkie szparki ale niedługo będziemy je zamykać
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 10:21   #3246
Siaasiaa
Raczkowanie
 
Avatar Siaasiaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wieluń
Wiadomości: 101
GG do Siaasiaa
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Ja mam bihelix od 19 maja Nie sepleniłam już po 3-4 dniach, także wydaje
mi się, że to jest sprawa indywidualna I szpary też nie mam, a 2 sierpnia chyba będę mieć już ściągany
__________________
***

Na złocistej fajerce
spalę różową różę
czarne pióreczko kurze
i jedno ludzkie serce.
Siaasiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 10:33   #3247
monii15
Raczkowanie
 
Avatar monii15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: O.
Wiadomości: 166
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Siaasiaa Pokaż wiadomość
Ja mam bihelix od 19 maja Nie sepleniłam już po 3-4 dniach, także wydaje
mi się, że to jest sprawa indywidualna I szpary też nie mam, a 2 sierpnia chyba będę mieć już ściągany
oo a możesz mi powiedzieć w jakiej kondycji był Twój język w pierwszym tygodniu? bo z moim nie najlepiej. mam pełno takich malutkich krostek na języku, bihelix mi się odciska, i są momenty, że czuję, jakby mi się język palił (piecze). mam nadzieję, że to szybko minie, bo mam już tego powoli dosyć..
__________________

51kg-50-49-48-47-46-45kg

APARATKA- góra,dół - metal - 29.06.10r.



monii15 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-04, 10:37   #3248
paulka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 59
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez brum_brum Pokaż wiadomość
A ja mam prośbę do tych, które/którzy noszą wszelkie dodatkowe rozpychacze szczęki - błagam wypowiedzcie się na temat seplenienia - jak to u Was jest/ było. Ja NIE MOGĘ seplenić (a przynajmniej nie na stałe, jakieś 2 tygodnie przetrzymam, ale nie pół roku czy ile_tam). Ta wizja serio mnie przeraziła i poważnie nadwątliła mój entuzjazm Z mojego 90% zdecydowania robi się jakieś 50%...
Mojej siostrze zaproponowano taki "rozpychacz"- dr Motyl właśnie, tak jak tobie chyba, prawda? Zasugerowała nawet, by nie robiła tego w roku zdawania matury, bo może przeszkadzać w egzaminach ustnych. Miała to nosić 4 miesiące, i przez cały ten okres miała nastawić się na problemy z mową i mało atrakcyjny wygląd (ten aparat miał jej "zrobić" wadę zgryzu, żeby potem wszystko można było razem leczyć aparatem)
Może gdybyś zaplanowała ten aparat na wakacje, to zminimalizowałabyś czas borykania się z tym w trakcie pracy...?

Może skonsultuj się z innym lekarzem jeszcze?

Siostrę wizja tak przeraziła, że zrezygnowała...
paulka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 12:00   #3249
pau00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 344
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Od wczoraj mam aparat Wybrałam gumki w kolorze różowym- takim jasnym. Jestem bardzo szczęśliwa i nawet ból mi nie przeszkadza!
pau00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 12:28   #3250
brum_brum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez paulka12 Pokaż wiadomość
Mojej siostrze zaproponowano taki "rozpychacz"- dr Motyl właśnie, tak jak tobie chyba, prawda? (...)

Siostrę wizja tak przeraziła, że zrezygnowała...
O rety! Przeraziłaś mnie nie na żarty Tak, to dr Motyl właśnie - nawet dziwiłam się, że nie chce mi usuwać żadnych zębów, bo na górze mam spore stłoczenie i spodziewałam się, że zaleci ze dwie ekstrakcje minimum. Hmmm... Sama już nie wiem Poczekam chyba na kolejną wizytę - wtedy ma mi przedstawić plan leczenia - i wtedy dopytam dokładnie o wszystko, bo na tej pierwszej wizycie to mnie tak trochę zdawkowo potraktowała.

A Twojej siostrze się nie dziwię. Kiedy ma się 18 lat to cztery miesiące wydają się całkiem sporym kawałkiem życia Ja bym 'nieatrakyjny wygląd' przebolała (bo można się zastanawiać, na ile z krzywymi zębami jest w ogóle atrakcyjny ), ale seplenienie nie wchodzi w grę

Edytowane przez brum_brum
Czas edycji: 2010-07-04 o 12:30
brum_brum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 14:00   #3251
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez CatchyKathy Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dziękuję za wszystkie odpowiedzi na moje zrzędzenie na poprzednich stronach Któraś z Was chciała zobaczyć Wklejam kilka fotek, niektóre niewyraźne, ale zawsze coś, pokazane jak się ładnie guzkuje wszystko, zgryz otwarty powstały w trakcie leczenia, tyłozgryzik już malutki no i hit dnia: wyciągi wampirowe

Na drugim zdjęciu mam lekko rozchylone szczęki, aż takiego otwartego zgryzu nie mam


Musisz je nosić cały czas czy tylko na noc?
Mnie też czekają wyciągi.
nNe ukrywam,że mnie to przeraża.
Nie wiem kiedy dokładnie,bo jeszcze nie mam nawet dołu założonego.
Mam antenki na trójkach,to chyba tylko na nich będę miała zakładany wyciąg,ale pewna nie jestem,musze zapytać orto.
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-04, 14:01   #3252
0270e14ff9a0aac76369a68684a50d4637b02277_5d51ef85a4c86
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 30
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez paulka12 Pokaż wiadomość
A tymczasem pogmyrałam przy tym dziąśle i odkryłam, że po ósemce został kawalontek w dziąśle Pewnie dlatego tak mnie boli i opuchlizna się powiększa zamiast zmniejszać.
To była dolna ósemka? Masz może założone szwy? Nie grzeb w tym zębodole bo Ci kisiel wypłynie i dopiero przekonasz się co to prawdziwy ból. Może lepiej odwiedź tą dentystkę i zapytaj co z tym fantem zrobić. tymczasem kup sobie Eludril lub skorzystaj z tego co tu napisano i nie pal petów.

Cytat:
Napisane przez Starlett Pokaż wiadomość
Andrew180 - kiedy będą zdjęcia?bardzo jestem ciekawa Twoich wrażeń już po założeniu separacji/aparatuwidzę, że teorię masz w małym palcu.
Z tą teorią: skądże znowu; ja raptem dowiedziałem się coś niecoś ze stomatologii zachowawczej i endodoncji... i żeby tylko z tego. W końcu trochę godzin relaksowałem się na fotelu dentystycznym to trzeba było o czymś gadać ; teraz będę drążył temat ortodoncji

Co do zdjęć: nie napiszę Ci "jakbyś przeczytała mojego posta", bo taka jedna papryka by mnie . Pisałem zaś w wiadomym Ci wątku, że aparat będę miał zakładany 9 lipca. Zdjęcia przed założeniem aparatu mam zrobione- żeby lepiej było widać wadę; po założeniu aparatu też zrobię i wówczas zamieszczę. Napiszę co mnie czeka w trakcie leczenia; pochwalę się też ilością relaksujących (poważnie) godzin spędzonych na fotelu dentystycznym.

O separacji też pisałem w tamtym wątku - ja nic nie czuję. Widocznie moja tępa mózgownica nie nadąża z analizą impulsów nerwowych; w końcu one tak szybko przemieszczają się.

Cytat:
Napisane przez brum_brum Pokaż wiadomość
Poczekam chyba na kolejną wizytę - wtedy ma mi przedstawić plan leczenia - i wtedy dopytam dokładnie o wszystko, bo na tej pierwszej wizycie to mnie tak trochę zdawkowo potraktowała.
Pytaj, pytaj. Ta wizyta jest bezpłatna. Wydobądź maksymalną ilość informacji. No i zdaj relacje jak było na wizycie ponieważ ja (jak zresztą obiecałem w tamtym wątku) zwróciłem uwagę Pani dr, że nie może rozmawiać z pacjentami, jak ze studentami ortodoncji. Mam nadzieję, że wzięła sobie to do serca .
0270e14ff9a0aac76369a68684a50d4637b02277_5d51ef85a4c86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 14:16   #3253
Siaasiaa
Raczkowanie
 
Avatar Siaasiaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wieluń
Wiadomości: 101
GG do Siaasiaa
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez monii15 Pokaż wiadomość
oo a możesz mi powiedzieć w jakiej kondycji był Twój język w pierwszym tygodniu? bo z moim nie najlepiej. mam pełno takich malutkich krostek na języku, bihelix mi się odciska, i są momenty, że czuję, jakby mi się język palił (piecze). mam nadzieję, że to szybko minie, bo mam już tego powoli dosyć..
Język mnie bolał tak na przodzie jak mi się ten drut w niego wbijał Ogólnie bardziej mi przeszkadzało (i nadal przeszkadza) jedzenie w tym. Okropne jest I nie wiem czy ja mam takie wrażenie, czy tak jest, ale chyba ten drut na przodzie od bihelixa bardziej odstawał, a teraz mam go równo z podniebieniem. Tak jakbym go wygięła językiem w górę I wydaje mi się, że właśnie z tego powodu nie seplenię, bo dotykam językiem całego podniebienia i nie przeszkadza mi w tym drut
__________________
***

Na złocistej fajerce
spalę różową różę
czarne pióreczko kurze
i jedno ludzkie serce.
Siaasiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 15:01   #3254
monii15
Raczkowanie
 
Avatar monii15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: O.
Wiadomości: 166
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Siaasiaa Pokaż wiadomość
Język mnie bolał tak na przodzie jak mi się ten drut w niego wbijał Ogólnie bardziej mi przeszkadzało (i nadal przeszkadza) jedzenie w tym. Okropne jest I nie wiem czy ja mam takie wrażenie, czy tak jest, ale chyba ten drut na przodzie od bihelixa bardziej odstawał, a teraz mam go równo z podniebieniem. Tak jakbym go wygięła językiem w górę I wydaje mi się, że właśnie z tego powodu nie seplenię, bo dotykam językiem całego podniebienia i nie przeszkadza mi w tym drut
no, masz rację, jedzenie z bihelixem nie należy do najfajniejszych i najłatwiejszych rzeczy ile czasu go nosiłaś? mi orto powiedział, że za jakieś 4 miesiące ściągamy, już nie mogę się doczekać
__________________

51kg-50-49-48-47-46-45kg

APARATKA- góra,dół - metal - 29.06.10r.



monii15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 15:47   #3255
Modomanka
Zadomowienie
 
Avatar Modomanka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 332
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Witam Was wszystkich Już od dawna marzę o założeniu aparatu, gdyż jak niektóre/niektórzy z Was posiadam 'urocze' kiełki. Na szczęście teraz mam zamiar wziąć się za siebie i udać się na pierwszą wizytę u ortodonty. Jedyne co wiem, to to, że będę musiała pozbyć się jednego zęba(chyba czwórki?) i trochę mnie to przeraża czytając Wasze wypowiedzi o pluciu krwią itp.
Moglibyście mi powiedzieć ile mniej więcej trwa pozałatwianie wszystkich spraw u ortodonty do czasu założenia aparatu?
__________________
- była aparatka:
góra 26.08.10r. - 06.12.11r
Modomanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 16:01   #3256
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

[1=0270e14ff9a0aac76369a68 684a50d4637b02277_5d51ef8 5a4c86;20454307]
Co do zdjęć: nie napiszę Ci "jakbyś przeczytała mojego posta", bo taka jedna papryka by mnie . [/QUOTE]



Wielka Papryka stoi na straży asertywności



Andrew - jak dowiesz się nowych interesujących rzeczy, to poprosimy Cię o uzupełnienie/udoskonalenie ORTO-FAQ
Ja już od dawna jestem nie w temacie, ale widzę w Tobie godnego następcę
__________________
Papryczki wróciły!!!

Edytowane przez papryka85
Czas edycji: 2010-07-04 o 16:05
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 16:06   #3257
Dziewucha
Zakorzenienie
 
Avatar Dziewucha
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ukraina
Wiadomości: 3 737
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Modomanka Pokaż wiadomość
Witam Was wszystkich Już od dawna marzę o założeniu aparatu, gdyż jak niektóre/niektórzy z Was posiadam 'urocze' kiełki. Na szczęście teraz mam zamiar wziąć się za siebie i udać się na pierwszą wizytę u ortodonty. Jedyne co wiem, to to, że będę musiała pozbyć się jednego zęba(chyba czwórki?) i trochę mnie to przeraża czytając Wasze wypowiedzi o pluciu krwią itp.
Moglibyście mi powiedzieć ile mniej więcej trwa pozałatwianie wszystkich spraw u ortodonty do czasu założenia aparatu?
ja jeszcze kilka lat temu wtedy do aparatu ruchomego wyrywałam 6 u góry i najgorsze było to ze mimo znieczulenia czułam jak facet obraca korzenia potem pysk spuchł i nic wielkiego się nie działo. a teraz jak poszłam do orto pierwszy raz to powiedziała, że musze wyleczyć zęby i za 2 tyg może mi założyć aparat, u dentysty zrobiłam 5 i 4, wiec wszystko szybko poszło. Myślę, że wyrywanie 4 nie będzie tragedią bo to nie są zęby o tak mocnym korzeniem jak np. 6 czy 7 nie mówie nawet o 8, zresztą nie ma się co obawiać i rozmyślać idziesz, wyrywasz troche poboli potem aparat i zęby jak złoto a nie za 10 lat żałować, że mogłaś miec idelane zęby a tego nie zrobiłaś
__________________
ha!
Dziewucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 16:16   #3258
monii15
Raczkowanie
 
Avatar monii15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: O.
Wiadomości: 166
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Modomanka Pokaż wiadomość
Witam Was wszystkich Już od dawna marzę o założeniu aparatu, gdyż jak niektóre/niektórzy z Was posiadam 'urocze' kiełki. Na szczęście teraz mam zamiar wziąć się za siebie i udać się na pierwszą wizytę u ortodonty. Jedyne co wiem, to to, że będę musiała pozbyć się jednego zęba(chyba czwórki?) i trochę mnie to przeraża czytając Wasze wypowiedzi o pluciu krwią itp.
Moglibyście mi powiedzieć ile mniej więcej trwa pozałatwianie wszystkich spraw u ortodonty do czasu założenia aparatu?
witam(y) również z tym czasem może być różnie, to zależy przede wszystkim od tego, ile Twój przyszły ortodonta ma pacjentów. teraz są wakacje, więc pewnie weźmie sobie na jakiś czas urlop. ale tak konkretniej - pierwsza wizyta jest wizytą konsultacyjną, na której orto powie Ci co i jak. jeżeli będziesz zdecydowana już na 100%, orto zrobi Ci od razu wyciski, zdjęcia (mi robił lustrzanką zdjęcia zębów, szczęki, profilu itd). pewnie każe Ci zrobić dodatkowo zdjęcia panoramiczne, które będziesz musiała po prostu donieść do gabinetu. czasami jest tak, że na pierwszej wizycie orto skieruje Cię do stomatologa na ekstrakcję zębów, czy też leczenie. wtedy ten czas się oczywiście wydłuża. ja osobiście byłam na pierwszej wizycie, od razu się zdecydowałam, zrobiono mi wyciski, zdjęcia. następnie moja mama po tygodniu doniosła zdjęcia panoramiczne i wpłaciła zaliczkę, wtedy asystentka umówiła mnie już na zakładanie aparatu. pierwsza wizyta była pod koniec maja, a aparat miałam założony 29 czerwca. dodam tylko, że sama ustaliłam sobie taki termin, bo musiałam wyrwać mleczną trójkę przed założeniem aparatu, a nie chciałam chodzić szczerbata do szkoły, więc dlatego taki późny termin, a co najważniejsze - po zakończeniu roku szkolnego
__________________

51kg-50-49-48-47-46-45kg

APARATKA- góra,dół - metal - 29.06.10r.




Edytowane przez monii15
Czas edycji: 2010-07-04 o 16:20
monii15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 16:16   #3259
Modomanka
Zadomowienie
 
Avatar Modomanka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 332
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Dziewucha Pokaż wiadomość
ja jeszcze kilka lat temu wtedy do aparatu ruchomego wyrywałam 6 u góry i najgorsze było to ze mimo znieczulenia czułam jak facet obraca korzenia potem pysk spuchł i nic wielkiego się nie działo. a teraz jak poszłam do orto pierwszy raz to powiedziała, że musze wyleczyć zęby i za 2 tyg może mi założyć aparat, u dentysty zrobiłam 5 i 4, wiec wszystko szybko poszło. Myślę, że wyrywanie 4 nie będzie tragedią bo to nie są zęby o tak mocnym korzeniem jak np. 6 czy 7 nie mówie nawet o 8, zresztą nie ma się co obawiać i rozmyślać idziesz, wyrywasz troche poboli potem aparat i zęby jak złoto a nie za 10 lat żałować, że mogłaś miec idelane zęby a tego nie zrobiłaś
Właśnie dlatego wolę teraz zrobić, gdy jestem w liceum niż potem się męczyć, zwłaszcza, że są wakacje, to jeszcze lepiej, bo okres seplenienia i wszelkiego bólu stłumię w domu Mam nadzieję, że w tym tyg. uda mi się coś załatwić, tylko obawiam się, że będę musiała czekać długo na termin, bo dawniej musiałam na niego czekać aż 2/3 miesiące...
__________________
- była aparatka:
góra 26.08.10r. - 06.12.11r
Modomanka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-04, 16:34   #3260
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Starlett Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia jakie mam zamki.
|Mozesz wstawic jakies zdj twoich zebow? chcialabym zobaczyc jak to wyglada. po jakim czasie ci zzolkly?
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 16:52   #3261
zwierzun
Rozeznanie
 
Avatar zwierzun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez brum_brum Pokaż wiadomość
O rety! Przeraziłaś mnie nie na żarty Tak, to dr Motyl właśnie - nawet dziwiłam się, że nie chce mi usuwać żadnych zębów, bo na górze mam spore stłoczenie i spodziewałam się, że zaleci ze dwie ekstrakcje minimum. Hmmm... Sama już nie wiem Poczekam chyba na kolejną wizytę - wtedy ma mi przedstawić plan leczenia - i wtedy dopytam dokładnie o wszystko, bo na tej pierwszej wizycie to mnie tak trochę zdawkowo potraktowała.

A Twojej siostrze się nie dziwię. Kiedy ma się 18 lat to cztery miesiące wydają się całkiem sporym kawałkiem życia Ja bym 'nieatrakyjny wygląd' przebolała (bo można się zastanawiać, na ile z krzywymi zębami jest w ogóle atrakcyjny ), ale seplenienie nie wchodzi w grę
brum_brum i paulka12, adresuje mojego posta do Was dwoch bo widze ze zastanawiacie sie jeszcze obydwie a nie ma co, naprawde. W watku sie nie udzielam aktywnie ale podczytuje od czasu do czasu. Aparat zalozylam w wieku 32 lat . W srode zdejmuje ; gore nosilam (no jeszcze nosze) 26 miesiecy; dol 24 miesiace. Od poczatku nosilam quadhelix (baaardzo podobny do bihelixa tylko z czterema petelkami) w celu lekkiego poszerzenia gory oraz przekrecenia jednej z szostek bo byla lekko zrotowana. Tak samo jak Wy nie bylam pewna jak ja sie przyzwyczaje do tego helixa ale nie bylo tak zle a nosilam go przez cale 9 miesiecy. Owszem, nie raz obtarl mi jezyk, jedzenie mi czesto utykalo/platalo sie ale wszystko jest dla ludzi, nie? Najbardziej balam sie tego slynnego seplenienia a moze i nawet plucia. Zaraz po zalozeniu wydawalo mi sie ze troche seplenie. Jezyk musi sie przyzwyczaic do innego ukladania sie przy wymawianiu pewnych glosek. Zajelo mi to nie wiecej niz 2 tygodnie. Nikomu w pracy nie powiedzialam ze mam 'cos' dodatkowego oprocz aparatu. Po czasie, okazalo sie ze NIKT nie slyszal mojego wyimaginowanego seplenienia.
Dzis uwazam ze nie taki diabel straszny jak go maluja. Naprawde nie warto zastanawiac sie czy zakladac aparat tylko dzialac bo czas leci. Jesli juz czegos zaluje to tylko i wylacznie tego ze nie zalozylam go wczesniej.

A co do potencjalnych komentarzy - kto by sie nimi przejmowal. Jedyne komentarze jakie slyszalam byly tylko i wylacznie pozytywne. Zaraz jak zalozylam aparat to jedna babeczka (w wieku lat 53) z mojej firmy zaczepila mnie i powiedziala ze ona aparat nosila 3 razy. Pierwszy raz w wieku 32 lat a ostatni .... 5 lat temu.

Takze do dziela i powodzenia

Jakbyscie mialy jakies pytania jak to jest z aparatem w takim 'starszym' wieku to chetnie odpowiem. Pozdrawiam
__________________
Wymiana - kwiecien:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33723698






Edytowane przez zwierzun
Czas edycji: 2010-07-04 o 16:56
zwierzun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 19:27   #3262
0270e14ff9a0aac76369a68684a50d4637b02277_5d51ef85a4c86
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 30
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość


Wielka Papryka stoi na straży asertywności

Zatem rozumiem, iż bez obaw mogę używać sformułowania jakbyś przeczytał/a mojego posta"

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Andrew - jak dowiesz się nowych interesujących rzeczy, to poprosimy Cię o uzupełnienie/udoskonalenie ORTO-FAQ
Ja już od dawna jestem nie w temacie, ale widzę w Tobie godnego następcę
Ja to prędzej mógłbym napisać ENDO-FAQ, że o DENTO -FAQ nie wspomnę . Jeśli zaś plan leczenia orto nie wypali, to napisze Wam za 2 lata inne FAQ, ale o tym po 9 lipca.
0270e14ff9a0aac76369a68684a50d4637b02277_5d51ef85a4c86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 19:38   #3263
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

[1=0270e14ff9a0aac76369a68 684a50d4637b02277_5d51ef8 5a4c86;20459575]Zatem rozumiem, iż bez obaw mogę używać sformułowania jakbyś przeczytał/a mojego posta" [/QUOTE]

Używać możesz, ale czy bez obaw... No nie wiem

[1=0270e14ff9a0aac76369a68 684a50d4637b02277_5d51ef8 5a4c86;20459575]Zatem bardzo proszę: zapytaj Panią dr, czy kojarzy jakiegoś problematycznego gościa z nieproblematycznym zębem 46 - lub na odwrót jeśli wolisz (46 czytaj jako: cztery - sześć). Ciekaw jestem jej reakcji . Jakby nie kojarzyła - co byłoby trochę dziwne, nie? - to zapytaj, czy przypomina sobie kogoś kto zwracał jej uwagę, że "pacjenci to nie studenci ortodoncji" [/QUOTE]

Wiem, jak się czyta 46
Jak będzie na to czas, to może zapytam. Jak dr przyjmie mnie między pacjentami i przeze mnie zrobi sobie poślizg, to nie będę jej dodatkowo zawracać głowy

[1=0270e14ff9a0aac76369a68 684a50d4637b02277_5d51ef8 5a4c86;20459575]Jak długo nosisz już ten retainer i ile Ci jeszcze zostało do końca jego noszenia? Zakładasz go tylko na noc? [/QUOTE]

Retencję mam już od 1,5 roku, ale orto zalecała nosić przynajmniej przez 2 lata (tyle co stały).
Ruchomy (na górę) zakładam tylko na noc, stały (na dole) jak nazwa wskazuje jest... stały, czyli mam go przyklejonego (od wewnętrznej strony zębów). I ten mi właśnie pękł.

[1=0270e14ff9a0aac76369a68 684a50d4637b02277_5d51ef8 5a4c86;20459575]Ja mam na taką fajną godzinę - 13:15.[/quote]

Aaa, no to się nie zobaczymy
__________________
Papryczki wróciły!!!

Edytowane przez papryka85
Czas edycji: 2010-07-04 o 19:41
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 20:14   #3264
0270e14ff9a0aac76369a68684a50d4637b02277_5d51ef85a4c86
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 30
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Używać możesz, ale czy bez obaw... No nie wiem
No to zaryzykuję przy następnej nadarzającej się okazji; może nie trafię na kogoś przewrażliwionego i mnie za ten tekst nie pobije

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Wiem, jak się czyta 46
To Ty też dowiedziałaś się coś niecoś ze stomatologii .

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Jak będzie na to czas, to może zapytam. Jak dr przyjmie mnie między pacjentami i przeze mnie zrobi sobie poślizg, to nie będę jej dodatkowo zawracać głowy
A szkoda; jestem taki ciekaw jakby zareagowała


Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Retencję mam już od 1,5 roku, ale orto zalecała nosić przynajmniej przez 2 lata (tyle co stały).
Ruchomy (na górę) zakładam tylko na noc, stały (na dole) jak nazwa wskazuje jest... stały, czyli mam go przyklejonego (od wewnętrznej strony zębów). I ten mi właśnie pękł.
Zatem słowo "stały" umknęło mi jakoś w trakcie czytania.

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Aaa, no to się nie zobaczymy
Zobaczysz i tak moje żółte i krzywe zębolce na forum, cierpliwości

Edytowane przez 0270e14ff9a0aac76369a68684a50d4637b02277_5d51ef85a4c86
Czas edycji: 2010-07-04 o 20:27
0270e14ff9a0aac76369a68684a50d4637b02277_5d51ef85a4c86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 20:19   #3265
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez paulka12 Pokaż wiadomość
Mojej siostrze zaproponowano taki "rozpychacz"- dr Motyl właśnie, tak jak tobie chyba, prawda? Zasugerowała nawet, by nie robiła tego w roku zdawania matury, bo może przeszkadzać w egzaminach ustnych. Miała to nosić 4 miesiące, i przez cały ten okres miała nastawić się na problemy z mową i mało atrakcyjny wygląd (ten aparat miał jej "zrobić" wadę zgryzu, żeby potem wszystko można było razem leczyć aparatem)
Może gdybyś zaplanowała ten aparat na wakacje, to zminimalizowałabyś czas borykania się z tym w trakcie pracy...?

Może skonsultuj się z innym lekarzem jeszcze?

Siostrę wizja tak przeraziła, że zrezygnowała...
a nie zastanawiałyście się nad bezligaturowym?
tu rzadko stosuje się te wszytkie haasy i tak dalej..
no i ekstrakcja też rzadko się przydarza.
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 20:27   #3266
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

[1=0270e14ff9a0aac76369a68 684a50d4637b02277_5d51ef8 5a4c86;20460770]No to zaryzykuję przy następnej nadarzającej się okazji; może nie trafię na kogoś przewrażliwionego i mnie za ten tekst nie pobije [/quote]

Raczej nikt nie lubi być pouczany

[1=0270e14ff9a0aac76369a68 684a50d4637b02277_5d51ef8 5a4c86;20460770]To Ty też dowiedziałaś się coś niecoś ze stomatologii . [/quote]

Coś niecoś, bo jak siedzę na fotelu z otwartą paszczą, zapchana wacikami, to nie bardzo potrafię gadać


[1=0270e14ff9a0aac76369a68 684a50d4637b02277_5d51ef8 5a4c86;20460770]A szkoda; jestem taki ciekaw jakby zareagowała [/quote]

Ja też jestem tego ciekawa

[1=0270e14ff9a0aac76369a68 684a50d4637b02277_5d51ef8 5a4c86;20460770]Zatem słowo "stały" umknęło mi jakoś w trakcie czytania.[/QUOTE]

A jednak nie napisałam Ci - "gdybyś uważnie przeczytał mojego posta..."
Czasem coś człowiekowi umknie, tak po prostu
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 21:06   #3267
0270e14ff9a0aac76369a68684a50d4637b02277_5d51ef85a4c86
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 30
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Raczej nikt nie lubi być pouczany
Jak pouczają sensownie to czemu nie? Można się czegoś dowiedzieć.

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Coś niecoś, bo jak siedzę na fotelu z otwartą paszczą, zapchana wacikami, to nie bardzo potrafię gadać
To są raczej wałeczki (tampony- zwał jak chciał) z ligniny...o choroba, a miałem nie pouczać

Co się nie da gadać, jak ja jestem żywym dowodem na to, że się da - choć nie raz dentystka się uśmiała z mojego seplenienia. Tylko nie próbujcie gadać, gdy dentysta zabiera się już do finalnego przygotowywania miejsca po ubytku pod wypełnienie i w trakcie nakładania kolejnych warstw np. kompozytowego wypełnienia (wrażliwe na wilgoć w czasie nakładania, a po nałożeniu na przesuszenie )- pole zabiegowe ma być suche.

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Ja też jestem tego ciekawa
To zapytaj. Jej mina może być bezcenna - za resztę zapłacisz po wizycie kartą.... lub może nie ,bo oni (w Ortomanii) doliczają 3% dla kwot powyżej 100zł. Zresztą Ty to będziesz mieć i tak gratis, bo wymiana pękniętego (nie z własnej winy) retainera jest gratis, nie? Wizyta swoją drogą też będzie gratis (z wiadomego powodu ).

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
A jednak nie napisałam Ci - "gdybyś uważnie przeczytał mojego posta..."
Czasem coś człowiekowi umknie, tak po prostu
No i kto się tutaj licytuje.
A poważnie - to byłby normalnie cios poniżej zębodołu - ja nie użyłem takiego sformułowania na tym forum.... jeszcze.

PS1. Ale o zdjęciach to już siłą rzeczy nie mogłaś doczytać (edycja poprzedniego postu).

PS2. Coś brak postów traktujących o włosach ostatnio....czyżby cisza przed nadchodzącym wysypem postów o tej tematyce w tym wątku?

PS3. Obiecałem sobie, że nie natrzaskam więcej niż 50 postów do zakończenia leczenia...muszę zatem zacząć się ograniczać z wypowiedziami bo ostatnio coś one nie są na temat . Robię taki offtop, że szok (dobrze wiem, że ten wątek jest półofftopowy).

Edytowane przez 0270e14ff9a0aac76369a68684a50d4637b02277_5d51ef85a4c86
Czas edycji: 2010-07-04 o 21:13
0270e14ff9a0aac76369a68684a50d4637b02277_5d51ef85a4c86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 21:14   #3268
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

[1=0270e14ff9a0aac76369a68 684a50d4637b02277_5d51ef8 5a4c86;20462184]Jak pouczają sensownie to czemu nie? Można się czegoś dowiedzieć. [/quote]

Sztuką jest pouczać tak, by nikt nie pokapował, że jest pouczany
Ehhh... To nie o tym wątek

[1=0270e14ff9a0aac76369a68 684a50d4637b02277_5d51ef8 5a4c86;20462184]
Co się nie da gadać, jak ja jestem żywym dowodem na to, że się da - choć nie raz dentystka się uśmiała z mojego seplenienia. [/quote]

Mój dentysta zawsze pilnuje, bym mu nie popsuła roboty

[1=0270e14ff9a0aac76369a68 684a50d4637b02277_5d51ef8 5a4c86;20462184]To zapytaj. Jej mina może być bezcenna - za resztę zapłacisz po wizycie kartą.... lub może nie ,bo oni (w Ortomanii) doliczają 3% dla kwot powyżej 100zł. Zresztą Ty to będziesz mieć i tak gratis, bo wymiana pękniętego (nie z własnej winy) retainera jest gratis, nie? [/quote]

No właśnie liczę na to, że nic nie zapłacę... Po starej znajomości chociażby

[1=0270e14ff9a0aac76369a68 684a50d4637b02277_5d51ef8 5a4c86;20462184]PS3. Obiecałem sobie, że nie natrzaskam więcej niż 50 postów do zakończenia leczenia...muszę zatem zacząć się ograniczać z wypowiedziami bo ostatnio coś one nie są na temat . Robię taki offtop, że szok (dobrze wiem, że ten wątek jest półofftopowy).[/QUOTE]

Obstawiam, że nie wytrwasz w tym postanowieniu
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 05:45   #3269
0270e14ff9a0aac76369a68684a50d4637b02277_5d51ef85a4c86
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 30
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
No właśnie liczę na to, że nic nie zapłacę... Po starej znajomości chociażby
No to powiedz, że z Twojego polecenia taki jeden problematyczny gość z zębem 46 zdecydował się na leczenie właśnie u Pani dr i będzie miał w ten piątek zakładany aparat na dół. Wprawdzie nie będzie to w Ortomanii, ale może taka informacja też coś da.

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Obstawiam, że nie wytrwasz w tym postanowieniu
To nie prowokuj mnie do odpisywania, a będzie git

Poważnie zaś: to żaden problem - będę pisał po prostu raz na miesiąc wówczas zamknę się w limicie postów. Musicie się wykazać zatem cierpliwością.

PS. No chyba że najwyższa kapituła podniesie mi limit postów, tak przemnażając narzucony przeze mnie limit razy powiedzmy....10
0270e14ff9a0aac76369a68684a50d4637b02277_5d51ef85a4c86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 07:04   #3270
brum_brum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Lousie Pokaż wiadomość
a nie zastanawiałyście się nad bezligaturowym?
tu rzadko stosuje się te wszytkie haasy i tak dalej..
no i ekstrakcja też rzadko się przydarza.
ja się właśnie zaczynam zastanawiać jeśli to uratowałoby mnie przed ekspanderem, to chyba bym się zdecydowała, nawet kosztem przezroczystych zameczków...

Czy ktoś z Was ZAKOŃCZYŁ już leczenie bezligaturowym aparatem? Ciekawa jestem efektów. Bo opisy brzmią obiecująco


edit: właśnie zgłębiam temat i wyczytałam, że jest też opcja kosmetycznego aparatu samoligaturującego - czuję, że się napalam

Edytowane przez brum_brum
Czas edycji: 2010-07-05 o 07:52
brum_brum jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 18:27:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:16.