Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-26, 12:20   #4411
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Raczej nie... ten wysyp zrobił mi się przed...
ale cóż odstawię, i zobaczę - może to ten kremik tak to wszystko rozognił
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-27, 14:53   #4412
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
a czy te krostki występują tylko na jednej części twarzy ? rób częściej maseczki oczyszczające a po nich nawilżające mi pomogło zmniejszyć błyszczenie się buźki
Proszę o napisanie nazwy tych masaczek
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-27, 22:49   #4413
juma1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 43
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hej dziewczynki ja sobie w sobote kupiłam z neutrogeny scrub na moje pryszczole, bo ostatnio mam wysyp http://allegro.pl/item1155587135_neu...y_peeling.html
tyle że jak go wmasowuje czuję gorąco <jest rozgrzewający> a po wszystkim moja skóra jest tłusta i sie trochę lepi... nie wiem czy powinnam tego uzywac, bo przeciez w cieple bakterie się rozmnażają, wiec czy ten scrub nie pogorszy mojej sytuacji?? może któras z Was uzywała go....a pryszczole mam jak nigdy na policzkach- bolące i pozostawiajace blizny dalej go uzywac, jak myslicie??
__________________
oto czego nie zrobisz dla siebie sama.. tego nie zrobi dla Ciebie i za Ciebie nikt inny
juma1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 10:47   #4414
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cześć,

na moją prośbę otrzymałem analizę jednego kremu z AA for Boys:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1665

i teraz chciałem jeszcze dopytać Was, czy jeśli po skończeniu całej tubki kremu moja sytuacja na skórze na pewno się nie pogorszyła tzn. że składniki potencjalnie zapychające czy uczulające (na czerwono) są dla mnie nieszkodliwe tak? Bo każdego zapycha co innego, więc na mnie akurat to nie działa skoro nie jest gorzej?

Tak to mogę rozumieć? :P

I jeszcze chciałbym się od Was dowiedzieć, czy jeśli po goleniu zawsze używałem balsamu Nivea (nie mam składu) a jeśli teraz mój krem AA (link wyżej) posiada w składzie pantenol to on może spełniać funkcję balsamu po goleniu? :P

Dzięki!
__________________
Chillout
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 10:53   #4415
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja mam już dość swojej cery, ostatnią nadzieją jest chyba przeszczep skóry. Jedyny mój sukces to taki, że wyprysków mam coraz mniej, ale to pewnie dlatego, że już dłuższy czas nie używam fluidów i zwracam uwagę na składniki kosmetyków, ale dalej tłuszcz się leje strumieniami (tzn. porami) , wągry co je wydrę to nowe wyłażą. Żadne tam maseczki (np. wychwalony dermaglin) peelingi, nawet tak mocne jak St. Ives nie pomagają na to. Używałam i kremów matujących (stricte matujących na około 1h) i nawilżających, np. Nivea Visage, po których świeciłam się gorzej niż bez kremu. Na moje oko nie mam cery przesuszonej, nie czuję po myciu ściągnięcia. Od ponad 2 tygodni stosuję Krem z Biodermy zwężający pory, ale skóra jest ładna od nałożenia gdzieś przez godzinę, potem robi się smalczyk na mym licu a pory dalej widać Już nie wiem czego mam używać, by wygonić wągry i nadmierną produkcję sebum

Edytowane przez olivvka
Czas edycji: 2010-07-29 o 11:11
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 12:50   #4416
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez olivvka Pokaż wiadomość
Ja mam już dość swojej cery, ostatnią nadzieją jest chyba przeszczep skóry. Jedyny mój sukces to taki, że wyprysków mam coraz mniej, ale to pewnie dlatego, że już dłuższy czas nie używam fluidów i zwracam uwagę na składniki kosmetyków, ale dalej tłuszcz się leje strumieniami (tzn. porami) , wągry co je wydrę to nowe wyłażą. Żadne tam maseczki (np. wychwalony dermaglin) peelingi, nawet tak mocne jak St. Ives nie pomagają na to. Używałam i kremów matujących (stricte matujących na około 1h) i nawilżających, np. Nivea Visage, po których świeciłam się gorzej niż bez kremu. Na moje oko nie mam cery przesuszonej, nie czuję po myciu ściągnięcia. Od ponad 2 tygodni stosuję Krem z Biodermy zwężający pory, ale skóra jest ładna od nałożenia gdzieś przez godzinę, potem robi się smalczyk na mym licu a pory dalej widać Już nie wiem czego mam używać, by wygonić wągry i nadmierną produkcję sebum
Mi się też zawsze świeciła skóra. Spróbuj może pudru bambusowego. Można go kupić na Biochemiii Urody, o tu: http://www.biochemiaurody.com/sklep/powder-bamboo.html, jest bardzo wydajny i mnie świetnie matuje na długo, poza tym podkład na nim wygląda jeszcze lepiej, w ogóle dla mnie ma same plusy to cudeńko. Z kremów polecam Effaclar M, ale jest drogi i wg mnie puder działa znacznie lepiej. Spróbuj! Nic nie ryzykujesz
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 16:13   #4417
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Mi się też zawsze świeciła skóra. Spróbuj może pudru bambusowego. Można go kupić na Biochemiii Urody, o tu: http://www.biochemiaurody.com/sklep/powder-bamboo.html, jest bardzo wydajny i mnie świetnie matuje na długo, poza tym podkład na nim wygląda jeszcze lepiej, w ogóle dla mnie ma same plusy to cudeńko. Z kremów polecam Effaclar M, ale jest drogi i wg mnie puder działa znacznie lepiej. Spróbuj! Nic nie ryzykujesz
Puder bambusowy... nigdy o nim nie słyszałam, ale zwrócił moją uwagę opis podany w linku, z tego co widać to pewnie dostępny tylko przez internet i w formie proszku, ale być może jak mi się skończy dopiero co kupiony (i nieskuteczny) puder Astora to go zamówię. Co do Effaclara M widzę, że ma on dobre jak i negatywne opinie a znając moją cerę to pewnie i tak na niewiele by się zdał. Dzięki za poradę odnośnie pudru
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-29, 19:14   #4418
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dobry jest także puder perłowy, biała, zielona, różowa i żółta glinka w proszku i Dry-flo z mazideł, wszystko do matowienia, jako transparentny puder. Pod to krem nawilżający i jest idealnie. Żadne matujące czy inne do tłustej cery bo one tylko WYSUSZAJĄ cera się najpierw mniej świeci, a potem się broni i PRZETŁUSZCZA jeszcze bardziej. Moja cera i tak się świeci po 2-3 h, bo używam filtrów o wysokich faktorach, ale zawsze to lepiej niż po 2 minutach.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 19:58   #4419
kasssialive2
Przyczajenie
 
Avatar kasssialive2
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 21
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a ja tez mialam problem z blyszczeniem sie skory, rano po uzyciu jakiegos zelu antybakteryjnego suchosc a po 2 h szkoly kleska....zaczelam uzywac kremu ogorkowego z ziaji do cery mieszanej pod korektor(missporty-rewelacja-5zl...;o) i przyznam ze pomoglo, skora sie jakby troche ustabilizowala, bez takich widocznych jej humorkow^^ ale ze mam cere z niedoskonalosciami, wypryskami, sladami po ich bo oczywiscie jak wiekszosc nalogowo wyciskam(pozdrawiam walczace z choroba;D) to zaczelo mi to przeszkadzac i zakupilam dzisiaj z maybelline podklad w musie, ktory okazal sie tak delikatny jakiego szukalam.....jak mgielka..i swietnie wyrownuje koloryt i kryje i....zrownuje sie z kolorem skory, gdyz nawet za ciemny jaki sobie kupilam okazal sie rewelacyjny... maybelline dream mousse...

p.s a na slady i zaczerwienienia, zwlaszcza jakies powazniejsze rany jakie sobie wyrzadzilyscie podczas"domowych zabiegow" z wypryskami polecam zel aloesowy, ale napewno nie zadnych znanych marek typu avon itp bo tam tego aloesu to jest namiastka, nalezy poszukac w aptekach z naturalnymi produktami, aby byl to wyciag z czystego aloesu i wazna rzecz, sam miazsz z aloesu(by produkowany byl bez skory, gdyz wiele osob uczula) . Ja uzywam takiego, i efekty sa bardzo zadowalajace...sprawia ze slady sa bledsze i wysusza miejsce wyprysku powodujac ze po dniu, kilku prawie nie ma sladu
__________________
...bo kochać to zakochiwać się ciągle od
nowa...

"tylko glupcy nie myla sie nigdy"
"nie ma kobiet brzydkich, sa tylko kobiety niezadbane"

Edytowane przez kasssialive2
Czas edycji: 2010-07-29 o 20:02
kasssialive2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 20:44   #4420
la dra
Raczkowanie
 
Avatar la dra
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 333
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hej, hej dziewczyny. Tak się zastanawiam; cera mi się ostatnio baardzo, baardzo pogorszyła. Używam Estee Lauder Double Wear w kompakcie, dość mocno kryjący; na początku byłam zachwycona (listopad 09), ale zamiast pomyśleć o czymś lżejszym na wiosnę / lato uparcie używałam DW. Zastanawiam się czy to może być właśnie przyczyna pogorszenia stanu twarzy + upały?

Bardzo rozszerzyły mi się pory, szczególnie w strefie T; ostatnio się zastanawiałam, czy są jakieś inne możliwości zwężenia ich poza kwasami? Na BHA, salicyl mam uczulenie, PHA nie próbowałam jednak jeszcze; nie jestem przekonana, ewentualnie po wakacjach, ale moje pytanie jest tak można powiedzieć czysto z ciekawości, w sensie, czy to w ogóle możliwe, żeby ostatecznie je zwężyć i to bez kwasku.
__________________
*tu znajduje się mądry cytat podnoszący świat na duchu*






la dra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 07:17   #4421
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez la dra Pokaż wiadomość
Hej, hej dziewczyny. Tak się zastanawiam; cera mi się ostatnio baardzo, baardzo pogorszyła. Używam Estee Lauder Double Wear w kompakcie, dość mocno kryjący; na początku byłam zachwycona (listopad 09), ale zamiast pomyśleć o czymś lżejszym na wiosnę / lato uparcie używałam DW. Zastanawiam się czy to może być właśnie przyczyna pogorszenia stanu twarzy + upały?

Bardzo rozszerzyły mi się pory, szczególnie w strefie T; ostatnio się zastanawiałam, czy są jakieś inne możliwości zwężenia ich poza kwasami? Na BHA, salicyl mam uczulenie, PHA nie próbowałam jednak jeszcze; nie jestem przekonana, ewentualnie po wakacjach, ale moje pytanie jest tak można powiedzieć czysto z ciekawości, w sensie, czy to w ogóle możliwe, żeby ostatecznie je zwężyć i to bez kwasku.
Na mnie fajnie działa maseczka z glinki zielonej z Argiletza, ładne zwęża pory, ale też nie na jakoś długo. Chociaż ostatnio mam jakieś takie zwężone. Może przerzuć się na podkłady mineralne? Polecam
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-30, 09:26   #4422
kasssialive2
Przyczajenie
 
Avatar kasssialive2
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 21
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja polecam(po oczyszczonej twarzy najlepiej na parze) maseczki peel off, nie zadne oczyszczajace tylko nakladasz maz, ona wysycha i zdejmujesz, buzka jest gladka ma za zadanie "zamknac twarz"
__________________
...bo kochać to zakochiwać się ciągle od
nowa...

"tylko glupcy nie myla sie nigdy"
"nie ma kobiet brzydkich, sa tylko kobiety niezadbane"
kasssialive2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 10:26   #4423
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

chyba zamknąć pory, a nie twarz
A jaką konkretnie maseczkę peel off polecasz? Na rynku jest ich mnóstwo, ja się jeszcze do żadnej nie przekonałam.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 11:42   #4424
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasssialive2 Pokaż wiadomość
ja polecam(po oczyszczonej twarzy najlepiej na parze) maseczki peel off, nie zadne oczyszczajace tylko nakladasz maz, ona wysycha i zdejmujesz, buzka jest gladka ma za zadanie "zamknac twarz"
Na mnie się to nie sprawdza, kupiłam jakąś z lirene a potem chyba sorai i nic nie oczyściły
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 13:40   #4425
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hej girls, jeśli mój krem posiada w składzie pantenol to on może spełniać funkcję balsamu po goleniu? :P
__________________
Chillout
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 13:50   #4426
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Jeżeli krem sam w sobie krzywdy Ci nie robi i nie masz wrażliwej cery to możesz spróbować, chociaż wątpię w jego właściwości łagodzące.
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 14:41   #4427
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Golę się golarką.. to może krem wystarczy, zaryzykuję.
__________________
Chillout
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 14:42   #4428
Agatka000
Raczkowanie
 
Avatar Agatka000
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam Mam do Was dziewczyny pytanie. Odkąd sięgam pamięcią zawsze szukałam odpowiedniego dla mnie kremu/toniku/żelu do mycia twarzy i do tej pory nie znalazłam Mam cerę mieszaną, ze skłonnością do wyprysków (zazwyczaj mam na twarzy takie malutkie białe krosteczki), dodatkowo jest ona skłonna do zaczerwienień (praktycznie cały czas się czerwienię)... Może macie jakiś pomysł czego powinnam spróbować, na jaką markę zwrócić uwagę? Byłabym wdzięczna za rady
Agatka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 14:51   #4429
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Jeśli chodzi o tonik to ja polecam hydrolaty np.oczarowy. Wybór jest ogromny, każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępne w każdym sklepie z półproduktami kosmetycznymi.

Co do reszty to sama jeszcze szukam ideału
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-30, 16:45   #4430
convallaria
Raczkowanie
 
Avatar convallaria
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 224
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Agatka000 Pokaż wiadomość
Witam Mam do Was dziewczyny pytanie. Odkąd sięgam pamięcią zawsze szukałam odpowiedniego dla mnie kremu/toniku/żelu do mycia twarzy i do tej pory nie znalazłam Mam cerę mieszaną, ze skłonnością do wyprysków (zazwyczaj mam na twarzy takie malutkie białe krosteczki), dodatkowo jest ona skłonna do zaczerwienień (praktycznie cały czas się czerwienię)... Może macie jakiś pomysł czego powinnam spróbować, na jaką markę zwrócić uwagę? Byłabym wdzięczna za rady
Mam bardzo podobną do Ciebie cerę i również od pewnego czasu buszuję po biochemii w poszukiwaniu czegoś odpowiedniego. Co prawda nie skusiłam się jeszcze na BU jak koleżanka poniżej (wszystko przede mną), ale ze znalezionych na tym forum mogę sama polecić:

do mycia:
- babydream:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...l-do-mycia.htm
- piankę Rival de Loop
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...o-i-ogorka.htm

tonik:
- eva natura:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...ny-lakowej.htm
- uroda, melisa - boski zapach:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-9...awilzajacy.htm

krem na dzień:
eva natura - super skład, bardzo lekki, super wchłanianie:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-8...m-z-melisy.htm

krem na noc - w sumie nie z poleceń tego forum, a bardziej z recenzji, więc nie jestem pewna jego składu, ale recenzje b. pozytywne, mi również służy:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...rem-na-noc.htm

Jak wspomniałam wyżej nie zamawiałam jeszcze kosmetyków z BU itp., ani nie używałam aptecznych. Pewnie to przede mną Póki co, polecam takie sklepowe
__________________

convallaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 20:19   #4431
la dra
Raczkowanie
 
Avatar la dra
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 333
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

martusienka, z minerałami moja droga jest nieco wyboista; używałam na samym początku Vichy sypkiego, ale po prostu się obsypywał z twarzy (używałam co prawda jakiegoś dziwnego pędzla dołączonego do podkładu); potem było Everyday Minerals + zachwalany flat top, no ale niestety ;popularna wówczas na wizażu formuła intensive, którą miałam (nawet kilka odcieni) w strefie T powodowała wzmożone błyszczenie (nie świeciłam się tak nawet soute,m beż żadnego makijażu ) i w efekcie podkład dosłownie spływał mi z twarzy, co wyglądało conajmniej nieestetycznie.
Jak wchodziło do PL Bare Minerals to się napaliłam, ale ostatecznie zrezygnowałam, bo w sumie mieszane opinie nt temat. Body Shopu też nie próbowałam. Byłam ciekawa Pixie, bo polskie, ale coś trudno dostępne...?

Używałam tej glinki Argiletza jakiś rok temu (plus jeszcze innej chyba z Organique), ale moja twarz była mocno zaczerwieniona, podrażniona, skóra na nosie schodziła płatami, długo mi zajęło jej ponowne nawilżenie (w przypadku organique jednak nie potrafię sobie przypomnieć, czemu przestałam stosować... ).
Kilka miesięcy temu używałam też zachwalanej maseczki z miodli indyjskiej Himalaya Herbals, ale przestałam, bo nie zauważyłam żadnych długotrwałych efektów (w sumie krótkotrwałych też nie ).

W sumie co roku w wakacje mam ten sam problem, tylko jakby o krok "gorzej", a patentu nadal brak; boję się pomyśleć, co będzie za rok.

Czaję się na hydrolat oczarowy, ale nie wiem skąd lepiej zamówić, z BU czy z jakiegoś innego sklepu, czy to jest w ogóle jakaś różnica? Czytałam tylko, żeby nie brać tego z Mazideł, bo jakiś niefajny...?


A jakieś toniki domowej roboty / maseczki wyznajecie? Próbowałam z cytryną, wcześniej z olejkiem pichtowym, ale teraz mam w nagrodę więcej i bardziej czarnych zaskórników na nosie. Słyszałam też o zbawiennym wpływie mleka, ale po ekscesach z cytryną trudno mi się samej przekonać do tych recept babuni...

Myślałam, żeby przemywać twarz bratkiem / rumiankiem albo innym ziółkiem, ale efekty z pewnością będą wątpliwe.

W ogóle jak radzicie sobie z zaskórnikami? Wiem, że na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, najlepiej przeczyetać 3/4 wątków na wizażowej biochemii i wyciągnąć wnioski + eksperymentować, ale może macie jakieś swoje patenty bezpośrednio na te małe, czarne horrorki?
__________________
*tu znajduje się mądry cytat podnoszący świat na duchu*







Edytowane przez la dra
Czas edycji: 2010-07-30 o 20:36
la dra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 20:53   #4432
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez la dra Pokaż wiadomość
martusienka, z minerałami moja droga jest nieco wyboista; używałam na samym początku Vichy sypkiego, ale po prostu się obsypywał z twarzy (używałam co prawda jakiegoś dziwnego pędzla dołączonego do podkładu); potem było Everyday Minerals + zachwalany flat top, no ale niestety ;popularna wówczas na wizażu formuła intensive, którą miałam (nawet kilka odcieni) w strefie T powodowała wzmożone błyszczenie (nie świeciłam się tak nawet soute,m beż żadnego makijażu ) i w efekcie podkład dosłownie spływał mi z twarzy, co wyglądało conajmniej nieestetycznie.
Jak wchodziło do PL Bare Minerals to się napaliłam, ale ostatecznie zrezygnowałam, bo w sumie mieszane opinie nt temat. Body Shopu też nie próbowałam. Byłam ciekawa Pixie, bo polskie, ale coś trudno dostępne...?

Używałam tej glinki Argiletza jakiś rok temu (plus jeszcze innej chyba z Organique), ale moja twarz była mocno zaczerwieniona, podrażniona, skóra na nosie schodziła płatami, długo mi zajęło jej ponowne nawilżenie (w przypadku organique jednak nie potrafię sobie przypomnieć, czemu przestałam stosować... ).
Kilka miesięcy temu używałam też zachwalanej maseczki z miodli indyjskiej Himalaya Herbals, ale przestałam, bo nie zauważyłam żadnych długotrwałych efektów (w sumie krótkotrwałych też nie ).

W sumie co roku w wakacje mam ten sam problem, tylko jakby o krok "gorzej", a patentu nadal brak; boję się pomyśleć, co będzie za rok.

Czaję się na hydrolat oczarowy, ale nie wiem skąd lepiej zamówić, z BU czy z jakiegoś innego sklepu, czy to jest w ogóle jakaś różnica? Czytałam tylko, żeby nie brać tego z Mazideł, bo jakiś niefajny...?


A jakieś toniki domowej roboty / maseczki wyznajecie? Próbowałam z cytryną, wcześniej z olejkiem pichtowym, ale teraz mam w nagrodę więcej i bardziej czarnych zaskórników na nosie. Słyszałam też o zbawiennym wpływie mleka, ale po ekscesach z cytryną trudno mi się samej przekonać do tych recept babuni...

Myślałam, żeby przemywać twarz bratkiem / rumiankiem albo innym ziółkiem, ale efekty z pewnością będą wątpliwe.

W ogóle jak radzicie sobie z zaskórnikami? Wiem, że na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, najlepiej przeczyetać 3/4 wątków na wizażowej biochemii i wyciągnąć wnioski + eksperymentować, ale może macie jakieś swoje patenty bezpośrednio na te małe, czarne horrorki?
Powiem Ci, że moja przygoda z minerałami też nie zaczęła się jakoś cudownie. Zaczynałam od Body Shopu, ale po nim właśnie świeciłam się strasznie, więc oddałam mamie. Później przeszłam właśnie na formułę intensive EDM, bo nie wiedziałam, że są inne. Intensive wyglądało na mnie po prostu źle, ale natrafiłam na semi-matte, pod nie czasami nakładam puder bambusowy i jest miodzio. Nie zniechęcaj się, może akurat minerałki z innej firmy bardziej Ci posłużą?

A ja to jakoś tak mam z tymi wągrami, że czasem są, a czasem ich nie ma. Ostatnio właśnie nie mam co wyciskać. A od jakiegoś tygodnia stosuję u siebie takie połączenie: mydlę rączki Białym Jeleniem i dodaję do niego troszkę Cetaphilu, mieszam i tym myję buźkę. Jelonek ładnie oczyszcza mi pory, czego nie mogłam powiedzieć o Cetaphilu stosowanym samodzielnie, ale z kolei jest on dla mnie delikatny i nie podrażnia, a samo mydełko chyba jest za mocne mimo wszystko. A takie połączenie dla mnie jest świetne!
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 21:07   #4433
Agatka000
Raczkowanie
 
Avatar Agatka000
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

AppleGirl, convallaria dziękuję za rady
Zaraz sobie poczytam o poleconych przez Was kosmetykach
Agatka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 14:49   #4434
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez gosh85 Pokaż wiadomość
Proszę o napisanie nazwy tych masaczek
oczyszczająca to zielona glinka i synergen
nawwilżająca to perfecta
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-01, 09:57   #4435
la dra
Raczkowanie
 
Avatar la dra
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 333
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Mam dość głupie pewnie pytanie dotyczące zaskórników. Konkretnie wiadomo, nie wolno wyciskać ponieważ to tylko przyspiesza produkcję sebum, w konsekwencji pory robią się większe i czarne kropki przez to również. Ale wszystkie maseczki / kremy (jeśli w ogóle działają, btw jak ktoś ma coś sprawdzonego to proszę podzielcie się ) też jakoś "wyciągają" te zaskórniki, czy one wtedy nie wrócą z powrotem tak samo jak po wyciskaniu?
__________________
*tu znajduje się mądry cytat podnoszący świat na duchu*






la dra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-01, 10:55   #4436
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez la dra Pokaż wiadomość
Mam dość głupie pewnie pytanie dotyczące zaskórników. Konkretnie wiadomo, nie wolno wyciskać ponieważ to tylko przyspiesza produkcję sebum, w konsekwencji pory robią się większe i czarne kropki przez to również. Ale wszystkie maseczki / kremy (jeśli w ogóle działają, btw jak ktoś ma coś sprawdzonego to proszę podzielcie się ) też jakoś "wyciągają" te zaskórniki, czy one wtedy nie wrócą z powrotem tak samo jak po wyciskaniu?
Wydaje mi się, że po maseczce całkiem możliwe, że wrócą, ale chociaż skóra wygląda inaczej niż po wyciskaniu, prawda? Sama piszesz, że wyciskanie tylko wzmaga i może być gorzej, a maseczka tak nie działa, tylko łagodzi. A przynajmniej powinna. Ma mnie najlepiej działa glinka zielona.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-01, 11:16   #4437
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja tam nie wiem, jak to z tymi zaskornikami w koncu jest... cale zycie sie do nich dobieralam, ale nie masakrujac twarz, tylko delikatnie wyciskajac te, co i tak wygladaly, jak by chcialy wyjsc i porow nie mam wiekszych niz kiedys, zaskornikow wcale nie coraz wiecej... wazne, zeby robic to w higieniczny sposob mozna potem potraktowac twarz maseczka z glinki, co by pory troche doczyscic i pozamykac, i potem czyms lagodzacym posmarowac buzke. na mnie kojaco dziala np. effaclar k albo hydreane... ale na pewno tez nada sie jakis nie za drogi zel aloesowy
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-01, 13:47   #4438
93paulina
Rozeznanie
 
Avatar 93paulina
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 504
GG do 93paulina
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ale na pewno tez nada sie jakis nie za drogi zel aloesowy
Np. ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...l-aloesowy.htm
10 zł. I sok z aloesu. Ładnie łagodzi, przyspiesza gojenie się wyprysków.
__________________
Jak łatwo obudzić w człowieku pragnienie, a jak trudno je potem zaspokoić...
93paulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 09:01   #4439
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny,
Przymierzam się do pierwszych zakupów w BU Chciałabym coś co mi buźkę do stanu normalności doprowadzi, czyli olejek myjący, hydrolat i może jaką maseczkę, albo serum.. tylko nie wiem które...

Cerę mam mieszaną, strefa T się świeci, reszta ma skłonność do przesuszania, niestety często zapychają mi się pory i robią takie niefajne krostko-pryszcze Podobne robią mi się co jakiś czas na plecach i dekolcie. I niestety goi się kijowo - po odczyszczeniu tydzień co najmniej zostaje strupek albo podrażnienie. trądziku, rumieńców czy popękanych naczynek na szczęście nie mam, ale za to cerę jak 16 latka - świecącą z pryszczami... a mam lat 26 i ślub za pasem
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 10:24   #4440
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Vea, a może warto by odwiedzić dermatologa? Ślub za pasem, a same kosmetyki mogą nie wystarczyć w zwalczneiu trądziku.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:04.