2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy cz.II - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-10, 12:36   #481
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
aaneczka... tylko bez samobiczowania mi tu bo mi "stara aaneczka" przypomina zdjecia sa naprawde fajne az szkoda bedzie z nich nie zrobic odbitek

no dobra powiem nieskromnie że mi tez sie te foty podobają

Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
Jak tak czytam o tych waszych kochanych dzieciach to mi się żyć odechciewa...JUż mi sie nie chce nawet wchodzić na wątek bo tylko jeszcze bardziej się dołuję...Moje dziecko nie dosć,że nie chce spać dniami i nocami,to jeszcze to tego musi nosić pieluchę ortopedyczną i już całkiem jest masakra.Tylko beczy,chce na ręcę,a o zaśnięciu nie ma mowy...Długo tak nie pociągnę...Amen.
Kasienka nie załamuj sie...
nie tylko ty masz dziecię sntyśpiocha...spój zna wpisy zuziczki..
ale dzielnie to dziewczyna znosi i za to ją podziwiam

Cytat:
Napisane przez ania13.03 Pokaż wiadomość
Wlasnie siedze od rana i szperam ale na razie nic konkretnego nie znalazlam Chyba jakas wybredna sie ostatnio zrobilam Chodzi mi o cos takiego najlepiej co mozna zjesc i na cieplo i na zimno. Cos w stylu pieczeni rzymskiej na przyklad. Pieczen lubie ale za czesto robie na obiad dodajac tez szpinak, pieczarki, ser zolty itp.
Ja sie leniwa ostatnio zrobiłam i najczesciej robie dania z woreczków...
Np ten schabik ze śliwką...polecam ..szybko, łatwo i bez zbędnego ciajtania kuchni
ostanio robiłam schab w sosie z grzybków leśnych czy jakos tak..dodałam troche suszinych grzybów i wyszło rewelacyjne danie..

A moja mamcia dziś robi krokiety!!!!!!!

Ja ostatnio zadko gotuje bo mój mąz postanowił przejść na diete
Wieczorem zjada płatki sniadaniowe (to nic że caaałą miche z pełnotłustym mleczkiem). mam więc świety spokuj z gotowaniem

Dodaje ostatnio zrobione foty, co je miałam w aparacie i zapomniałam o nich
ne pstrykam nic Domikowi bo on ciagle robi takie miny do zdiec jak w focie nr 1
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1000921 [800x600].jpg (42,7 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1000933 [800x600].jpg (38,6 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1000986 [800x600].jpg (57,7 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1000988 [800x600].jpg (57,3 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1000999 [800x600].jpg (49,8 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010008 [800x600].jpg (55,1 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010048 [800x600].jpg (69,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010067 [800x600].jpg (63,0 KB, 9 załadowań)
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 12:37   #482
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
ale bobas musi miec buzie skierowana do okna/
czulam ze cos pokrecilam tak sie staralam ze go na obrusie swiatecznym polozylam a o oknie zapomnialam

A czy na moim aparacie mozna robic czarno biale zdjecia (canon IXUS 80IS)?
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 12:37   #483
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

no więc pomijając fakt że to nasze pierwsze wyjscie z domu we dwójkę - bo i na spacery i do lekarzy zawsze chodziliśmy z tatą to mama miała stresa a do tego jazda autobusem...
suma sumarum patryk był idealnie grzeczny a mama jakby miała kałasznikowa to by rostrzelała starsze osoby w autobusie... nikt nie chciał się przesunąc żebym mogła wygodnie stanąc dopiero jak głośniej powiedziałam to mi babka miejsce zrobiła.. tyle o ile.. echs już zapomniałam jak to jest

no ale wracając do wizyty, Pat na widok pani się rozdarł (mimo że pani młoda uśmiechnięta o rewelacyjnie ciepłym głosie) chyba z 10 minut próbowaliśmy złapać kontakt a on się darł już miałam w głowie jakieś chore wizje szczególnie że ta pani specjalizuje się w "autystykach" no ale na szczęscie mały się przyzwyczaił zaczął się śmiać
jako że na początku darł się tragicznie na wsztystkie pytania odpowiadałąm ja a nie pokazywał syn.. no ale jak się rozkręcił to pięknie współpracował łapał kółko przed sobą machał grzechotkami, obracał się na dzwięk dzwoneczka uśmiechał się nawet obracał się na boki, ślicznie ciągnął głowę, głużył i śmiał się w głos
na prawde super

i tak kontakty społeczne ma na 5 mce, reakcja na dzwieki wodzenia za przedmiotem na skończone 4, trzymanie głowy (pani bardzooo pochwaliła że super ja w pionie trzyma) na 4/5 no i pochwaliła jeszcze linie środkową że te "zadanie domowe" które dostaliśmy od rehabilitantki odrobiliśmy na 5 i dzięki temu pat pięknie łączy rączki na zabawkach i wkłada je już bez problemu do buzi więc będziemy bawić się tak z nim dalej ćwicząc tą linie środkową jeszcze trochę (jak ktoś chce filmik z tej zabawy bo to żadne masaże a krótka zabawa to dajcie znać wyślę filmik na maila)

ale leżenie na brzuchu i dreptanie nogami tragedia, na brzuchu niestabilny koleboce się parodia aż się dziwiła że lubi tak leżeć skoro taki powykrzywiany itd.. na stojąco nogi krzyżuje kurczy palce więc i to i to do rehabilitacji

zbierając wszytko w całość dziecko w normie rozwojowej i w ogóle ok
bo niktóre lepiej inne gorzej cześć ok.. wieć się mieści
ale rehabilitantka będzie trochę musiała popracować


pytałam jej o to zawieszanie i drżenie brody i zanoszenie i powiedziała że jakbyśmy poczekali do końca marca na wizytę na nfz to by w ogóle ani usg głowy ani eeg nie kazali robić bo dziecko nie ma jeszcze do końca rozwiniętego układu nerwowego i moze tak reagować..
i powiedziała że skoro zawiesza się rzadko to znaczy że jest lepiej i układ nerwowy się już rozwinął i jest ok, więc jeśli się to nie dzieje częściej a rzadziej to jest dobrze i że dziecko ma prawo czasem się zamyślić, a drżenie brody i zanoszenie się to jest normalne rozwojowo dla takiech dzieci, szczególnie że dorosły jak płacze to może mieć takie akcje a co dopiero dziecko, jeśli tylko broda nielata mimowolnie w czasie zabawy a jest reakcją na płacz zimno czy śmiech to jest ok, no a jak przy zanoszeniu nie sinieje i oddech łapie do 5 sekund to też jest ok gdy zanosi się dłużej trzeba się martwić

ale powiedziała żebyśmy juz te eeg i usg zrobili dla własnego spokoju ale ona jest o niego spokojna



kamień z serca

aaaaa i powiedziała to samo co nasza kochana gabisun że obracać się z pleców na boki powinno koło 5 mce a na brzuch koło 6 a jak pediatra wymaga tego w 3 to mamy prawo mu zwrócić uwagę że ma na to jeszcze czas
więc jestem spokojna szczególnie ze obraca się na te boki coraz częściej

więc gabi jak zauważysz że panikuję to proszę o zwrócenie mi uwagi



i teraz widać jaka ze mnie panikara jeśli chodzi o pata
no i na koniec mąż zrobił nam niespodziankę i po nas przyjechał więc nie musiałam wracać autobusem
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 12:47   #484
mszu
Zadomowienie
 
Avatar mszu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 180
GG do mszu
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
czulam ze cos pokrecilam tak sie staralam ze go na obrusie swiatecznym polozylam a o oknie zapomnialam

A czy na moim aparacie mozna robic czarno biale zdjecia (canon IXUS 80IS)?
no własnie miałam zapytac, na czym on lezy, czy to nie przypadkiem jakis obrus , nastepnym razem niech sobie lezy na kocyku, jego ulubionym...
Na pewno mozna, ale ja robie wszytskie zdjecia w kolorze. Na czerń i biel zawsze mozna zmienic w kazdym programiku graficznym (np InfranView-do sciagniecia za darmo z sieci, bardzo latwy w obsludze)


aaneczka... a Ty mi chcesz tu konkurencje robic zarabiste te fotki
__________________




Jestem, bo fotografuję....
http://martalipinska.blogspot.com/

_________________
fotografia rodzinna, noworodkowa, niemowlęca, ciążowa i ślubna
mszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 12:52   #485
Eveliouses
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 432
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

laseczki ja tylko na chwilke bo musze zabrac sie za szukanie i robienie prezentów.
Mszu dzieki za piekny kolaz!!!!super

a mam pytanie do dziewczynek prostujących się hehe jaką polecacie/macie sprawdzoną/używacie prostownicy ]]]]
dodam,ze mam wlosy gęste,dłuuugie i kręcone wiec musi byc dosc dobra
z góry dzieki

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

wlasnie zmarła nam babcia................... .....
__________________
RADUŚ JUŻ Z NAMI!!!

: jupi::j upi:
http://www.suwaczki.com/tickers/qq87i09k53acoskv.png

PROSZĘ ZOBACZ I PODPISZ SIĘ
http://uniteddogs.com/stopkillingdogs

Edytowane przez Eveliouses
Czas edycji: 2010-12-10 o 12:51
Eveliouses jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 12:53   #486
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
wóóóódki !!!
hehe- wiedziałam
Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
wiecie co... stwierdzam, ze moje dziecko jednak ciągle duuuzo spi ale jak jej nie pozwalam spac to marudzi...
no ja bym się tylko cieszyła Widocznie tyle snu potrzebuje...
Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
Byla moze ktoras z was juz w jakims duzym sklepie z dzieckiem (oczewiscie nie chodzi mi o taki super sam , czy lidl bo do takich chodze). Ale o jakis wiekszy np galerie? bo nie wiem czy z malym jechac?
ja byłam jakieś 3 tygodnie temu w galerii- musiałam jechać niestety; no ale pojechałam z małą w godzinach rannych - puste sklepy, mało ludzi. A tak to wolę jej nie zabierać- zwłaszcza teraz, przed świętami- pełno ludzi i chyba nietrudno, żeby złapała jakąś infekcję. Zaczekam, aż trochę podrośnie
Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
Moje dziecko nie dosć,że nie chce spać dniami i nocami,to jeszcze to tego musi nosić pieluchę ortopedyczną i już całkiem jest masakra.Tylko beczy,chce na ręcę,a o zaśnięciu nie ma mowy...Długo tak nie pociągnę...Amen.
cierpliwości Kasiu
Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
ninaad ja też grudniowa

no i super, że z Patem wszystko w porządku
Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
udalo mi sie zrobic jedno i skonczylo sie placzem
u nas też tak zawsze jest. A potem jak przekręcę Olę na plecy to jest tak zła, że musiała leżeć na brzuchu, że jeszcze przez dłuższy czas się drze
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 13:00   #487
mszu
Zadomowienie
 
Avatar mszu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 180
GG do mszu
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

martucha... brawo dla dzielnej mamy i dzielnego bobasa Partyka
ciesz sie kochana ze mieszkasz w PL za granica trzeba wózki składac w autobusach
no i fajnie ze Patryk sie dobrze rozwija


eve... wspolczuje, tak prawie przed swietami...

ninaad... moja jak sie rozyczy to raczej rzadko udaje mi ja uspokoic na leząco, ale wziecie na rece pomaga prawie od razu
__________________




Jestem, bo fotografuję....
http://martalipinska.blogspot.com/

_________________
fotografia rodzinna, noworodkowa, niemowlęca, ciążowa i ślubna

Edytowane przez mszu
Czas edycji: 2010-12-10 o 13:01
mszu jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-10, 13:06   #488
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Mszu, Szczęśliwa, Ilona, Ninaad, Kalex, Aaneczka1984 dzięki

Ja jeszcze nie pogodziłam się z odstawieniem od piersi, nadal to przeżywam, ale pewnie potrzeba na to trochę czasu...
Próbować już nie będę, nie chcę już go męczyć .
Kupiłam dziś kilka dodatkowych butelek, sterylizator i kilka pudełek mleka i nie wracam już do karmienia.
Będę się okładać papką z kapusty, żeby zasuszyć pokarm. Pewnie będę przy tym ryczeć, bo czuję się jak wyrodna matka. Ale jak już pokarm zniknie, to pewnie dojdę do siebie.

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
Byla moze ktoras z was juz w jakims duzym sklepie z dzieckiem (oczewiscie nie chodzi mi o taki super sam , czy lidl bo do takich chodze). Ale o jakis wiekszy np galerie? bo nie wiem czy z malym jechac?
Ja byłam już kilka razy. Pierwszy raz zaraz po wyjściu ze szpitala, a więc Pascalek miał 3 tygodnie. A potem średnio raz na tydzien jestem z nim w jakimś większym centrum handlowym.
Cytat:
Napisane przez Eveliouses Pokaż wiadomość
a mam pytanie do dziewczynek prostujących się hehe jaką polecacie/macie sprawdzoną/używacie prostownicy ]]]]
dodam,ze mam wlosy gęste,dłuuugie i kręcone wiec musi byc dosc dobra
z góry dzieki
Ja mam i polecam prostownicę z firmy Remington. To jedna z najlepszych fryzjerskich firm.
Ja mam prostownicę pokrytą TEFLONEM. To jakiś ich patent. A więc to co prasuje włosy nie jest ceramiczne, tylko pokryte jakby materiałem. Nie przypala tak włosów.
Ja co prawda nie mam loków, ale puszące się włosy, ale jestem bardzo zadowolona z tej prostownicy.
1, 2, 3, 4.
Ja mam tą 4.

Edytowane przez Weronisia
Czas edycji: 2010-12-10 o 13:10
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 13:10   #489
czita18
Raczkowanie
 
Avatar czita18
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 225
GG do czita18
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Eveliouses No i patrz... dopiero co ty mnie pocieszałaś po śmierci mojej babci, a teraz mi przyszło złożyć ci wyrazy głębokiego współczucia. Bardzo mi przykro

Co do prostownicy to też mam Remingtona i superowy jest. Loków nie mam ale myślę że z nimi też by sobie poradził bo można nim prasować włoski na mokro
----
znalazlam ja tyle ze to stary model widze ze sa juz jej nowsze odmiany
http://remington24.pl/sklep/prostown...ton-s8203.html

Edytowane przez czita18
Czas edycji: 2010-12-10 o 13:13
czita18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 13:21   #490
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

W zamrażalniku mam jeszcze pełną szufladę mojego mleka, jakieś 50 porcji.
Nie wiem czy mam to trzymać i dać mu za parę miesięcy gdy może jego brzuszek już nie będzie taki delikatny... tylko czy on wtedy będzie chciał to pić?
Czy dać sobie spokój i to wywalić?
Jak myślicie? Jest sens to przechowywać?
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 13:39   #491
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Eveliouses Pokaż wiadomość
l
a mam pytanie do dziewczynek prostujących się hehe jaką polecacie/macie sprawdzoną/używacie prostownicy ]]]]
dodam,ze mam wlosy gęste,dłuuugie i kręcone wiec musi byc dosc dobra
z góry dzieki


wlasnie zmarła nam babcia................... .....
przykro mi z powodu babci ;( ja dzis tez mam pierwsza rocznice smierci babci ;(

Prostownicy nie polecam, bardzo zniszczylam nia wlosy ;( naprawde ich szkoda. Polecam taki fluid do wlosow rozowy z nivei do prostowania, super dziala.

Weronisia dobra decyzja, nie ma meczyc malego. Wiem ze bedziesz to przezywac, ja tez przeszlam juz swoje co do karmienia, karmie dalej, ale mialam bardzo malo mleka (i mialam okropnego dola z tego powodu, ze nie potrafie wykarmic wlasnego dziecka). Mysle ze juz go wystarczajaco dlugo karmilas i dalas mu to co najlepsze. Jezeli mu mleczko twoje szkodzi to nie powinnas miec wyrzutow sumienia z odstawienia, bo robisz to co dla Pascalka jest najlepsze!!! wiec glowa do gory!

Edytowane przez waniliaania2009
Czas edycji: 2010-12-10 o 13:44
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-10, 13:41   #492
czita18
Raczkowanie
 
Avatar czita18
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 225
GG do czita18
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
W zamrażalniku mam jeszcze pełną szufladę mojego mleka, jakieś 50 porcji.
Nie wiem czy mam to trzymać i dać mu za parę miesięcy gdy może jego brzuszek już nie będzie taki delikatny... tylko czy on wtedy będzie chciał to pić?
Czy dać sobie spokój i to wywalić?
Jak myślicie? Jest sens to przechowywać?
Widzę że przeżyć tego nie możesz.... Wywalaj wszystko bo on i tak tego już pić nie będzie a ty tylko niepotrzebnie na nim eksperymentujesz.... Twoje mleko zamrożone możesz przechowywać tylko 3 miesiące !!!! W przypadku tak malusich dzieciaczków jak nasze (wcześniaki itp.) nawet i krócej, no i dochodzi to tego kwestia że pokarm jak już sama zauważyłaś zmienia swój skład z czasem i wcale nie powiedziane że mleko sprzed 3 miesięcy będzie dla Pascalka odpowiednie w składzie na dany moment !!
czita18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 13:44   #493
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cześć

Kolaż bardzo fajny, szczególnie wersja z imionami

Eveliouses - przykro mi z powodu babci...
Prostownicę mam Remington S7902. Można nią prostować suche i mokre włosy (2 opcje do wyboru). Jestem z niej zadowolona, ale nie mam porównania, bo to moja pierwsza prostownica, ale szwagierka maniaczka prostownic ma też Remingtona (inny model) i też bardzo chwali.

Macie może jakieś zabawki-pozytywki dla Waszych dzieci? Mój synek uwielbia słuchać melodyjek z karuzelki (chociaż już mniej mu sie podobają niż na początku), z huśtawki i konika morskiego i chcę mu kupić jakąś grającą zabawkę np. z odgłosami natury. Właśnie usypia, konik przestał grać i synka od razu słychać...
__________________
Żona mojego męża to fajna babka
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 13:48   #494
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

a ja wpadlam miedzy odkurzaniem a myciem podlog

Martus ciesze sie bardzo ze z Patem wszysko ok. Moja Maja tez sie zawiesza, drzy jej broda i zanosi sie i oprocz tego czasami sie "otrzepuje" tak jak czasami kogos przechodza dreszcze ale widze ze ma jeszcze czas bo jest mlodsza od Twojego synka wiec i ja narazie przestaje sie martwic


no i spadam pojezdzic na szmacie
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 14:00   #495
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

martucha - Super, że pani Was uspokoiła! To tak jak nas ostatnnio pan dr uspokoił.
Mamy podobne problemy z Szymkiem, też czasami się zanosi od płaczu np. wczoraj podczas szczepienia - dostał tylko wzw.B a 5w1 i rota dostanie za m-c jak będzie miał prawie 3 m-ce właśnie ze wzgl. na to, że urodził się z 1 pkt., jest rehabilitowany i bezpieczniej jest szczepić jak dziecko skończyło 2 m-ce, bo coś tam jest z tym szczepieniem przeciwko krztuścowi. Radzono nam nawet szcepionki niezintegrowane, ale konsultowaliśmy się z 2 lekarzami i bierzemy 5w1. Nie wyobrażam sobie kłucia synka kilka razy więcej... Wczoraj płakał jak nigdy (inny ton, dźwięk, zaciął się w płaczu na chwilę...)
__________________
Żona mojego męża to fajna babka
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 14:00   #496
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Waniliaana, Czita

Cytat:
Napisane przez czita18 Pokaż wiadomość
Widzę że przeżyć tego nie możesz.... Wywalaj wszystko bo on i tak tego już pić nie będzie a ty tylko niepotrzebnie na nim eksperymentujesz.... Twoje mleko zamrożone możesz przechowywać tylko 3 miesiące !!!! W przypadku tak malusich dzieciaczków jak nasze (wcześniaki itp.) nawet i krócej, no i dochodzi to tego kwestia że pokarm jak już sama zauważyłaś zmienia swój skład z czasem i wcale nie powiedziane że mleko sprzed 3 miesięcy będzie dla Pascalka odpowiednie w składzie na dany moment !!
Może i masz rację. Dziś pewnie jeszcze tego nie zrobię, muszę dojrzeć do tej myśli, że mam wyrzucić moje mleko. Ehhh... czy ja jakaś matka Polka jestem czy co? Czemu to wszystko jest takie trudne?
Wykarmiłam dwoje dzieci, w tym jedno bardzo alergiczne i byłam na strasznej diecie byle móc karmić i karmiłam ją 1,5 roku.
Thomas był zdrowym dzieckiem, ale nie miał tyle szczęścia, bo miałam mało pokarmu, ale karmiłam go 4 m-ce.
No a Pascalek, mały wcześniaczek, który potrzebuje tego mleczka najbardziej... skorzystał tylko 2 m-ce.

No trudno...
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 14:01   #497
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

My juz po sesji! mały nie specjalnie sie usmiechał, ale też tylko troszkę płakał był mega wymeczony, bo babka przyjechała w jego porze spania. Mój dzielny rycerzyk, dał radę

Marucha- super wiadomość!!! strasznie się cieszę róbcie reszte barań dla św. spokoju, ale na pewno będzie dobrze.

Eveli- tak mi przykro kochana.. tulę wiem co czujesz ja już nie mam dziadków, a tych z którymi mieszkaliśmy tak bardzo mi brakuje... trzymaj się!

Aneczko- piekne fotki

Zmykam sie uczyć, jutro zjazd i egzamin. Buuu
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 14:17   #498
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

martucha - zapomniałam napisać. Szymon miał robione usg przezciemieniowe po urodzeniu i w 3 tyg. życia. Jeszcze musimy powtórzyć jak skończy 3 m-ce. No a ja umówiłam nas do neurologa na 18.01 a 3 m-ce kończy 19.01 więc jak zrobimy to usg tydzień wcześniej to chyba nic... Zawsze muszę nad czymś dumać... Najwyżej powtórzymy jeszcze raz jak będzie trzeba.
__________________
Żona mojego męża to fajna babka
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 14:25   #499
pandziolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 359
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Evelious strasznie Ci współczuję kochana pamiętaj,że tam gdzie jest teraz na pewno jest jej lepiej i Twoja mama się nią zajmie pamiętam jak pocieszałaś mnie po śmierci mojego tatki i wiem,że jesteś silną dziewuchą.ściskam mocno
pandziolka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-10, 14:30   #500
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Evelious bardzo Ci wspolczuje trzymaj sie dzielnie
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 14:30   #501
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
ninaad... moja jak sie rozyczy to raczej rzadko udaje mi ja uspokoic na leząco, ale wziecie na rece pomaga prawie od razu
oczywiście- na rękach się uspokaja (tzn gada tylko- żali się na wyrodną matkę), ale jak tylko próbuję ją położyć- wrzask. No ale po ostatniej próbie brzuszkowania udało mi się ją jakoś uspokoić, zasnęła- i śpi już 2 godziny (a ok. 14 miałam zamiar ją karmić)
Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
My juz po sesji!
no to czekamy na fotki

Normalnie jestem miło zaskoczona pocztą polską- 2 przesyłki polecone- wysłane wczoraj dzisiaj dotarły do mnie...szybciej niż ostatnio kurierem
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 14:44   #502
Eveliouses
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 432
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez pandziolka Pokaż wiadomość
Evelious strasznie Ci współczuję kochana pamiętaj,że tam gdzie jest teraz na pewno jest jej lepiej i Twoja mama się nią zajmie pamiętam jak pocieszałaś mnie po śmierci mojego tatki i wiem,że jesteś silną dziewuchą.ściskam mocno

WSZYSTKIM WAM DZIEKUJE ZA CIEPŁE SŁOWA..
.
masakra,w zeszłym roku mamusia w pazdzierniku,,,teraz babcia....
ech mam dość...
Pandziolka strasznie dziekuje,ze napisałas o mojej mamie,ze pamietałas o tym...to bardzo wazne dla mnie,dziekuje Ci szczególnie mocno...

dobrze,ze mam dla kogo żyć...bo za duzo tego wszystkiego ostatnio...
__________________
RADUŚ JUŻ Z NAMI!!!

: jupi::j upi:
http://www.suwaczki.com/tickers/qq87i09k53acoskv.png

PROSZĘ ZOBACZ I PODPISZ SIĘ
http://uniteddogs.com/stopkillingdogs
Eveliouses jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 14:46   #503
ania13.03
Zadomowienie
 
Avatar ania13.03
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
czulam ze cos pokrecilam tak sie staralam ze go na obrusie swiatecznym polozylam a o oknie zapomnialam


Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
ciesz sie kochana ze mieszkasz w PL za granica trzeba wózki składac w autobusach
Ja mieszkam za granica ale wozka na szczescie nigdy skladac nie musialam

Eveliouses przykro mi kochana. Trzymaj sie dzielnie

Martucha brawa dla Patryka

aaneczko sliczne fotki

mszu staralam sie ale strasznie u nas dzisiaj pochmurno a Mala ma dzien marudy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SDC11040.jpg (122,4 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC11053.jpg (117,3 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC11054.jpg (115,3 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC11058.jpg (103,2 KB, 17 załadowań)
__________________
02.10.2010 - Gabi

18.01.2013 - Lili
ania13.03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 14:51   #504
czita18
Raczkowanie
 
Avatar czita18
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 225
GG do czita18
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

ania13.03 kurcze a ja sie naczajam na tego konika ktorego masz na zdjeciach ale stwierdzilam ze Daniel jeszcze na niego za maly i zamowilam mu z tej firmy zyrafe Jaki jest konik ?? Gadaj mi tu !!
czita18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 14:55   #505
ania13.03
Zadomowienie
 
Avatar ania13.03
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Konik bardzo fajny i Malej tez sie podoba Wydaje fajne odglosy galopu itp Ale jak dla mnie najlepszy na swiecie i tak jest motyl z tej samej firmy. Gabrysia go uwielbia
O taki: http://allegro.pl/lamaze-motyl-emanu...343870583.html
__________________
02.10.2010 - Gabi

18.01.2013 - Lili

Edytowane przez ania13.03
Czas edycji: 2010-12-10 o 14:56
ania13.03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 15:04   #506
Pomidora
Zakorzenienie
 
Avatar Pomidora
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: kociewie
Wiadomości: 5 848
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Fem, aż mnie przestraszyłaś tymi szczepieniami, bo mój też coraz gorzej przechodzi, aż boję się przyszłego tygodnia, bo znowu 3 wkłucia...Ja zaczęłam w Tymku zakochiwać się po 3 tygodni, jak byliśmy w szpitalu - taki był bezbronny i uspokajał się tylko u mnie... Rozczulił mnie i zrozumiałam, ze on mnie bardzo potrzebuje A teraz to już mamuśka zakochana na maksa!

Nika, Pawełek coraz piękniejszy! super mu w tym kapturze!

Marta, to mnie też uspokoiłaś z tym psychologiem Super, ze z Patrykiem wszystko dobrze, a ty przynajmniej jesteś spokojna Ale rewelacja! Ja poproszę o filmik z tej zabawy, też będę Tymka meczyć Adres wyśle na pw.

Paula, rozbawiłaś mnie z tą pomocą TŻta Na szczęście mój został wytresowany i robi wszystko sam

Ninaad, no my tez grudniowi Ja jutro mam urodzinki, a mój mężu 3 dychy w niedzielę za tydzień. To ty jakoś pod koniec grudnia jesteś? Już Koziorożec?

Kalex, ależ musisz być podekscytowana pierwszym wyjściem Ja wyszłam sama pierwszy raz jak mały miał jakoś 4 tygodnie,a teraz to prawie co sobotę jestem w mieście, a P. zajmuje się małym To bardzo dobrze wpływa na psychę! A mały słodziak!

Mpik, to już podajesz jabuszko? A ty karmisz mm czy piersią? Bo jakoś szybko mi się wydaje, albo ja nie wiem Fajnie, że Mili smakuje!

Aniu, zdrówka dla Gabi! I powodzenia z orbitekiem - ja miałam wesele brata 6 tygodni po porodzie i musiałam się w kiecę wcisnąć, ale się udało Wiec tobie tym bardziej! A co do mięska - wejdź sobie na moje przepisy na smacznym wizażu - tam jest pyszna karkówka! Wszyscy ja uwielbiamy i zawsze wychodzi. Może się przyda.

Gabi, Kinga taki mały łobuziak rzeczywiście wygląda

Mszu, ciesz się, że Nadia dużo śpi, widocznie jej to potrzebne. Mój Tymo nie śpi prawie wcale ostatnio i ciągle chce, zebym się nim zajmowała Czasem już bym chciała,żeby bawił sie sam Ale potem przypominam sobie, ze on tylko nachwilę taki jest malutki i mi się odechciewa

Waniliaania, u mnie w mieście nie ma dużych galerii Chyba że liczyć Real i Carreffoura z pasażem A Dawid fajnie wyszedł na zdjęciu!

Kasienko, siły życzę Tak źle z bioderkami, że pieluchę musi nosić? A długo?

Aaneczko, chłopaki rewelacyjne! Fajne zdjecia!

Eveliouses, strasznie mi przykro z powodu babci. Trzymaj sie kochana

Weronisiu, żadnego proszę ryczenia przy obkłądaniu kapustą! To dla dobra Pascala - kochana, naprawdę dobrze robisz

Majka, my dostaliśmy mnóstwo zabawek z melodyjkami, juz zwiariować od tego można Tymek raczej je lubi.

O matko z córką, mój syn w końcu pozwolił mi wam odpisać I śpi No nie wierzę, może nawet zdążę jeszcze coś porobić.
Dziś były mega zakupy na niedzielę... Jak mi się nie chce to sobie nie wyobrażacie

Mszu, może być takie zdjecie z wczoraj? I jedno gratis
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg do kolazu.jpg (112,8 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zabawka.jpg (99,6 KB, 30 załadowań)
__________________
Jestem zakochana..
Tymek
Maluchowo

28.09.2014





Pomidora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 15:14   #507
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Kupilam dzis mate edukacyjna, ale tym razem uzywana.... bo nie wiem czy malemu sie spodoba
Chcialabym mu kupic zabawke ale nie wiem co jest najfajniejsze czy ten konik morski, czy cos innego...ehhh... w tesco jest tez taka biedroneczka...
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 15:16   #508
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
Jak tak czytam o tych waszych kochanych dzieciach to mi się żyć odechciewa...JUż mi sie nie chce nawet wchodzić na wątek bo tylko jeszcze bardziej się dołuję...Moje dziecko nie dosć,że nie chce spać dniami i nocami,to jeszcze to tego musi nosić pieluchę ortopedyczną i już całkiem jest masakra.Tylko beczy,chce na ręcę,a o zaśnięciu nie ma mowy...Długo tak nie pociągnę...Amen.
Kasienka nie załamuj się zobaczysz musi się to zmienić i u Ciebie i będzie tak jak u większości sen jedzonko i zabawa

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Dodaje ostatnio zrobione foty, co je miałam w aparacie i zapomniałam o nich
ne pstrykam nic Domikowi bo on ciagle robi takie miny do zdiec jak w focie nr 1
Dominik rewelacja : cojest: Uwielbiam takie minki

Cytat:
Napisane przez Eveliouses Pokaż wiadomość

wlasnie zmarła nam babcia................... .....
Przykro mi bardzo...

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
W zamrażalniku mam jeszcze pełną szufladę mojego mleka, jakieś 50 porcji.
Nie wiem czy mam to trzymać i dać mu za parę miesięcy gdy może jego brzuszek już nie będzie taki delikatny... tylko czy on wtedy będzie chciał to pić?
Czy dać sobie spokój i to wywalić?
Jak myślicie? Jest sens to przechowywać?
Weronika myślę że to odpowiednia decyzja I nie ma się co załamywać tak bywa Nie jesteś dziwna bo ja mam nawet wyrzut że mu podaje butle z moim ale jakbym musiała to zrobiłabym tak jak Ty Jak nie chcesz wyrzucać mleka to oddaj do szpitala czasem chcą dla innych dzieciaczków

U nas w gościach byłą Klarissa i jej Natalka i mój Franio się zakochał hihh Taka ładna dziewczynka, ehh te oczki i te długie włosy
Zdjęcia ze spotkania Natalka i Franek i jeszcze Franio z mamusią
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF2113.jpg (96,5 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF2116.jpg (78,2 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF2090.jpg (58,5 KB, 53 załadowań)

Edytowane przez IlonaN2
Czas edycji: 2010-12-10 o 15:36
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 15:20   #509
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
To i ja wrzucam zdjecia dla
swietne ja bym wybrała pionowe

Cytat:
Napisane przez NIKaP-n Pokaż wiadomość
mszu proszę
ooojej jaki fajny JOŁ MEN

Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
mszu-zdjęcia brzuszkowe, nie wiem czy któreś będzie się nadawać
fajnie, że kładzie głowke jak jest na brzuszku, mój za chiny nie chce

Cytat:
Napisane przez ania13.03 Pokaż wiadomość
Wklejam kilka fotek na brzuszku


Cytat:
Napisane przez Mpik82 Pokaż wiadomość
Dla cioci Mszu


Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Mszu coś tam wymotałam, ale nawet moje niewprawne oko widzi ,że zdjęcie jest poruszone będę działać dalej...
świetne, szkoda, że poruszone

Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
Jak tak czytam o tych waszych kochanych dzieciach to mi się żyć odechciewa...JUż mi sie nie chce nawet wchodzić na wątek bo tylko jeszcze bardziej się dołuję...Moje dziecko nie dosć,że nie chce spać dniami i nocami,to jeszcze to tego musi nosić pieluchę ortopedyczną i już całkiem jest masakra.Tylko beczy,chce na ręcę,a o zaśnięciu nie ma mowy...Długo tak nie pociągnę...Amen.
płacze z powodu tej specjalnej pieluszki?? Może trzebaby jej jakieś badania porobić, może jest inna pczyczyna płaczu a Viburcol czasami stosujecie?? Będzie w końcu dobrze

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
udalo mi sie zrobic jedno i skonczylo sie placzem
hehe powoli przyzwyczajaj do tej pozycji, bo leżenie na brzuszku to najlepsza gimnastyka na tym etapie!!

Cytat:
Napisane przez ania13.03 Pokaż wiadomość
mszu staralam sie ale strasznie u nas dzisiaj pochmurno a Mala ma dzien marudy
fajna!

Cytat:
Napisane przez Pomidora Pokaż wiadomość
[ może być takie zdjecie z wczoraj? I jedno gratis
jak dla mnie- pewnie, że może być!! a to z grzechotką przesłodkie


Ja w Święta planuję rozszerzyć Małemu jedzonko o pokarmy stałe. Tylko czytałam, że należy zacząć od warzywa [pewnie marchew] i karmić tylko tym przez 2 tygodnie :/ potem następne produkty [pewnie jabłuszko] a widzę, że Martuszka urozmaica menu

Mój mały nie będzie mial wtedy jeszcze skończonych 4 mcy [3stycznia dopiero] ale myslę, że wigilia to odpowiedni dzień na takie święto jak "pierwsza marcheweczka Filipka" bo jak to? My będziemy zajadać specjały przy stole a Filip ma czekać aż skończę i mu łaskawie podam pierś
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"

Edytowane przez naked21
Czas edycji: 2010-12-10 o 15:21
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 16:56   #510
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

dziewczyny ja tylko informuję że u mnie zaczął się od południa już zjazd rodzinny fotkę na 1 stronie wymienię i filmiki powysyłam w niedzielę bo mam młyn
a gości przybywa


do zobaczenia w niedziele pa
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:05.