Zwątpienie minerałowe - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-24, 10:18   #391
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Jestes pewna, ze to po mineralach? Ja tak czesto reaguje na nowe produkty do mycia twarzy i demakijazu.
Mozesz sprobowac zmywac twarz przy pomocy sciereczki lub delikatnej gabki, to ladnie wygladza skore, nie podrazniajac jej przy tym i na to nakladac nawilzajacy krem na dzien i regenerujacy na noc
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-24, 12:01   #392
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zwątpienie minerałowe

nie zmienialam w tym czasie zadnych kosmetyków, ale na wszelki wypadek ograniczylam pielegnacje - tylko delikatny zel, tonik i krem, te same, co kiedys nie maluje sie na co dzien w ogole, wiec kolorówkę oczywiscie odrzucam, staram sie jak najczesciej zmieniac poszewki na poduszki, prac szaliki, nie zmienialam też proszku do prania, nie biore zadnych leków itp, nie zmienilam diety, wiec zostaly tylko mineraly chyba
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 20:38   #393
Anchesenpaaton
Przyczajenie
 
Avatar Anchesenpaaton
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Dzisiaj czwarty dzień testuję korektor, primer i podkład CDL Pixie i też zauważyłam coś dziwnego. Mam skórę atopową, podatną na podrażnienia. Po umyciu włosów zauważyłam, że moja skóra na policzkach i czole jest lekko podrażniona, nierównomierna i zaróżowiona. Jest to bardzo subtelne, ale jednak widoczne. Jak dotąd zmiany atopowe na twarzy pojawiały mi się sporadycznie i punktowo, np. w odpowiedzi na kosmetyki pod oczy. Podobny efekt dał się czasem zauważyć po oczyszczeniu twarzy peelingiem lub mikrofibrą (po prostu jest wrażliwa i to widocznie podrażnienie). Pytanie tylko jaki związek z tym mają Pixie które już od 5 godzin mam na sobie? Jak dotąd nie wystąpiła żadna reakcja alergiczna, skóra stała się natomiast aksamitna i nawilżona. Mam jednak wrażenie, że z każdym dniem podrażnień jest więcej. Twarz zmywam mikrofibrą lub klasycznym Białym Jeleniem (tylko on mnie nie uczula), co do kremów - na noc brzozowy z betuliną, a dzisiaj na dzień nałożyłam eksperymentalnie brzozowo - rokitnikowy (swoją drogą - efekt z nałożeniem Pixie na sucho do tego nieziemski! Byłam tak zachwycona, że zapisałam kolejne czynności jako już ostateczny "mój" sposób na minerały). No ale efekt jest taki jaki jest. teraz tylko pytanie : minerały, krem z rokitnikiem, podrażnienie po myciu, a może szampon do włosów? Mam niezły dylemat...

P.S. Powodem może też być świąteczna zmiana diety - cholerna czekolada :/ Tylko dlaczego czoło i policzki?

Edytowane przez Anchesenpaaton
Czas edycji: 2010-12-28 o 21:08 Powód: dopiska
Anchesenpaaton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 22:00   #394
lumtecua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Hehe jako przeciwniczka minerałów od razu stawiam że to one są winne. U mnie bylo tak, że po jakims czasie stosowania minerałów, po zmyciu makijazu zauważyłam, że mam podrazniona (wrażliwą na dotyk i wycieranie) i zaróżowioną skóre. Myslałam że to od twardej wody, sezonu grzewczego, ale gdy zrezygnowałam z minerałów problem zniknął
lumtecua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 22:23   #395
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Dziewczyny powyżej - to, że dotychczas jakiś kosmetyk nie wywoływal podrażnień nie oznacza, że nie zaczął ich wywoływać. Co do "niespodzianek" po przejściu na minerały, to zdarza się czasem taka reakcja. gdy ja zaczynałam, pisała o tym Vril.

Anchesenpaaton - nie znam kremów, o których piszesz ani Pixie, ale atopowe zmiany może wywoływać wiele bardzo rznych rzeczy (nie tylko kosmetyków, jak zauważasz, może to być jedzenie, czy cokolwiek w Twoim otoczeniu). Kiedyś sama podejrzewałam minerały, a winowajcą okazał się... krem na celulitis (używany na nogach, a zmiany wychodziły mi na powiekach...). Ponadto mnie i jeszcze jednej znanej mi osobie z AZS "Biały jeleń" wywołał istną masakrę na twarzach. Jak wynika z wizażowego wątku nie byliśmy odosobnionymi przypadkami. W moim przypadku pomogła całkowita rezygnacja z mydeł zawierających tłuszcz zwierzęcy (potem w przypadku tej drugiej osoby zresztą też).
Z peelingami lepiej uważać, jeśli masz na twarzy zmiany, mikrofibry nie używałam, ale skoro ona też peelinguje - wydaje mi się, że też lepiej się powstrzymać w czasie, gdy ma się zmiany atopowe aż się zagoją i skóra będzie "uspokojona".
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 23:10   #396
Anchesenpaaton
Przyczajenie
 
Avatar Anchesenpaaton
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Racja - co do kremów - te brzozowe to apteczne kremy firmy Sylveco, mają tylko naturalne składniki, dokładnie sprawdzałam skład. Polecane to leczenia zmian atopowych, oparzeń, odmrożeń i mnie osobiście uratowały skórę (dosłownie ) kiedy dostałam nawrotu AZS dwa lata temu. Minerały mam na sobie nadal i wszystko mi poznikało - już nie mam podrażnionej skóry. Zatem raczej to nie one są winne a coś chwilowego - pożywienie albo szampon. Co do uczuleń to mam spore doświadczenie bo mam je od urodzenia i raczej nie używam czegoś, co mogłoby mi zaszkodzić, bo już bym się dawno zadusiła Ale sprawa z Jelonkiem jest taka, że on bardzo mocno wysusza i jak się stosuje emolanty i używa go sporadycznie - ja np. stosuję do oczyszczania skrzydełek nosa i brody - to jest ok. Szukam obecnie zamiennika i może Babydream? Bo WSZYSTKO inne mnie uczula, cokolwiek zawiera sodium laureth sulfate. A po Dove to już dopiero jest tragedia - całe ciało w zmianach:/ No ale koniec offtopu. Minerały zamierzam testować nadal, bo jak na razie to jest zbawienie.
Anchesenpaaton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 23:51   #397
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Też mam AZS i jakiś czas temu wypróbowałam minerały Pixie. Na początku było wszystko ok, ale któregoś dnia cała twarz mnie zaczęła swędzeć. Nic innego nie zmieniałam w swojej pięlęgnacji ani w żywieniu, więc padło na minerały. Od tamtej pory trzymam się z dala od Pixie i ani wcześniej ani do tej pory nic podobnego mi się nie przytrafiło. Także nie wykluczałabym minerałów z listy podejrzanych.
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-29, 00:10   #398
Anchesenpaaton
Przyczajenie
 
Avatar Anchesenpaaton
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Hmm.. No to już mnie zastanawia - ale skład Pixie jest dość dobry, nie ma tam nic co mogłoby uczulać. Będę się nadal obserwowała, zobaczymy jak będzie jutro...
Anchesenpaaton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 00:56   #399
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Przecież chyba wiele osób skarżyło się na swędzenie po Pixie... I to pewnie nie tylko osoby z AZS- ja nie mam, a też czasem mi to doskwiera. Nie jestem pewna czy w obu formułach czy tylko CdL, ale na pewno było to już poruszane na forum.
Ja obstawiam proszkową alantoinę ewn. hialuron, ale raczej skłaniała bym się do alantoiny- swoją drogą nigdy nie rozumiem po co oba te składniki są tam wepchnięte.
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 09:33   #400
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Anchesenpaaton Pokaż wiadomość
Racja - co do kremów - te brzozowe to apteczne kremy firmy Sylveco, mają tylko naturalne składniki, dokładnie sprawdzałam skład.
To, że coś jest "apteczne" nie znaczy, że jest bezpieczne. Niektóre apteczne kosmetyki znane są na forach dla alergików z tego, że uczulają jak mało co.

To nie znaczy, że uważam, że to te kremy, ale po prostu zwracam uwagę na to, że nie ma sensu owych kremów wykluczac, bo kupowanie ich w aptece nie zabezpieczan przed reakcjami na nie.

Cytat:
Napisane przez Anchesenpaaton Pokaż wiadomość
Ale sprawa z Jelonkiem jest taka, że on bardzo mocno wysusza i jak się stosuje emolanty i używa go sporadycznie - ja np. stosuję do oczyszczania skrzydełek nosa i brody - to jest ok. Szukam obecnie zamiennika i może Babydream? Bo WSZYSTKO inne mnie uczula, cokolwiek zawiera sodium laureth sulfate.
No właśnie, Jelen wysusza, dlatego już z samego tego powodu nie polacałabym go atopowcom. Po co uzywać emolientów, skoro można po prostu nie wysuszać albo mniej wysuszać.

Myda (w kostkach) nie zawierają sls, jest w szamponach i mydłach w płynie, ale nie wszystkich. Sama też tego nie używam bo strasznie mi wysusza włosy. Nie używam tez mydeł z tłuszczu zwierzęcego (wpływ forum ktoregoś, argumenty mnie nie przekonywały, ale spróbowałam, zadziałało i jest ok - wybieram mydła na tłuszczu roslinnym - podobny do Jelenia jest Biały Wielbłąd z Barwy na tłuszczu palmowym, ale wolę testować inne mydła - naturalne. W tej chwili mam glicerynowe, miało nawilżac, ale nieszczególnie mu to idzie. Ale nie wysusza. Podoba mi się też mydło arganowe z Biolandera. jest na wizazu wątek o mydłach, polecam.

Szampony i żel pod prysznic z Babydream dla mnie są OK i z czystym sumieniem poklecam (aczkolwiek Twoja skóra może reagować inaczej).

Generalnie odkąd odstawiłam większość kosmetyków zwanych tu "drogeryjnymi" i kontroluję, czego używam, prawie nie mam objawów AZS.

A żeby nie było offtopa, skoro dziewczyny pisza, że to mogą być minerały tej firmy - możesz potestowac innych, mają inny skład i może nie mają składnika, ktory może coś Ci robić?

W sumie niektóre składniki minerałków mogą wysuszać, sama miałam susz na twarzy po Luśce - i też po paru godzinach. Ale nic mnie nie swędziało i podejrzewam, że raczej za dużo proszku nałożylam na przesuszoną skórę.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 15:52   #401
Anchesenpaaton
Przyczajenie
 
Avatar Anchesenpaaton
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Dzisiaj już jest bez problemu - nie zauważyłam żadnych objawów, skóra jest ukojona. Zmyłam wczoraj mikrofibrą z samą wodą - nic się nie działo - bingo. Zatem zmieniamy mydło. Może po prostu skóra do minerałów musi się przyzwyczaić, jak to już na forum było poruszane - co do innych firm - też będę testować Obecnie także udało mi się objawy AZS prawie wyeliminować, stąd moje zaskoczenie wczoraj.
Skład kremu brzozowego:
Skład: woda, olej sojowy, olej jojoba, wosk pszczeli niebielony, olej z pestek winogron, betulina, stearynian sodu, kwas cytrynowy.

Żeby nie zaśmiecać wątku dopiszę tutaj - po zmianie kosmetyków na Babydream i przy używaniu wyłącznie kremów o naturalnym składzie problem zniknął. Nie mam już żadnych zastrzeżeń do Pixie, CDL jest naprawdę dobrym podkładem dla mnie

Edytowane przez Anchesenpaaton
Czas edycji: 2011-01-08 o 14:24
Anchesenpaaton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-16, 18:04   #402
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Wizażanki poratujcie, bo już nie wiem co zrobić.
Od grudnia pracuje w klimatyzowanym biurowcu, co dodatkowo przesusza moją skórę i mam problem z makijażem.
Przede wszystkim podkład szybko znika (choć nie całkowicie, częściowo), tak jakby zbija się, wchodzi w zmarszczki mimiczne, pory i w ogóle tragedia. Gdzieś w połowie dnia poprawiam (nabieram podkład na pędzel i biorę go do pracy) i trochę poprawiam, choć nie tak dobrze jak w domu, bo niestety mam już wtedy bardziej wysuszoną i zaczerwienioną skórę.
Wcześniej stosowałam maść z witaminą A pod pokład, ale była za tłusta i podkład znikał strasznie. Potem próbowałam z bazą pixie i owszem, początkowo dłużej się trzymał, ale później przesuszyło mi skórę i wyglądało to gorzej, nawet od razu po nałożeniu, strasznie było widać proszek. Odstawiłam i maśc i primer. teraz tylko skwalan nakładam pod pokład, nie narzekam na nawilżenie, skóra się poprawiła, ale w pracy i tak jest źle. Klimatyzacja daje mi się we znaki.

I teraz dodam jeszcze tak: nie mogę zmienić nic pod pokład poza olejami (nakładam skwalan na hydrolat z dodatkiem nawilżaczy). Nie znalazłam kremu który by mnie nie podrażniał. Ostatnio stosowałam physiogel, ale okazało się, że nawet on mnie podrażnia. Jeśli znacie krem bez: alkoholu, parafiny, dużych ilości gliceryny, a przede wszystkim glikoli (propylen glycol, butylen glycol, pentylen glycol) to chętnie poznam.
Podkład: najpierw lumiere ff, obecnie pixie w formule natural finish. Nie mam innych w domu poza tymi. Próbowałam pudru pixie, ale ma wrażenie, że im więcej proszku nałożę, tym gorzej to wygląda.
Mam delikatną, wrażliwą, naczynkową, suchą skórę.
Możecie coś poradzić? Jestem krok od rzucenia minerałów, ale nie jestem w stanie znaleźć podkładu w płynie bez szkodliwych dla mnie składników.
Co myślicie o kompleksie silikonowym? Tak mi ostatnio przyszło do głowy, choć nie planowałam zamówień w najbliższym czasie. Może jakiś inny pomysł?
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 18:30   #403
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: Zwątpienie minerałowe

katty- poczytaj sobie ten blog
http://mineralnekosmetyki.pl/
poszukaj postów o pielęgnacji. Autorka, Cathy,nie toleruje niczego z tych rzeczy(które wymieniłaś).
Na razie przypominam sobie olej emu i krem multifruit lure beauty.

Ja mam mniejszy problem, bo ja toleruję glicerynę. Za to żadnych parabenów, silikonów,alkoholi,ciężki ch olei, parafiny, wosków itd.
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 22:35   #404
agneiw
Raczkowanie
 
Avatar agneiw
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 265
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Katty86, a probowalas niezmydlanej frakcji sojowej? Uzyj wyszukiwarki albo pogoogluj, wiele dziewczyn jest zachwyconych nia jako zastepstwem kremu pod podklad. Zostawia pieknie matowy "film" chroniący buzię.
Dla mnie okazała się zbawieniem

Edytowane przez agneiw
Czas edycji: 2011-02-16 o 22:40
agneiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 22:59   #405
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Blog Cathy oczywiście znam i czytałam, problem w tym że nie mam dostępu ani do oleju emu ani do kosmetyków z lure beauty. W tym momencie ściąganie kosmetyków z zagranicy to dla mnie za dużo, zwłaszcza że angielski znam średnio, nie mam paypala a i z kasą za słabo na takie zabawy.
Ja glicerynę toleruję, tylko raczej nie w wielkiej ilości, tzn. żeby nie była na początku składu.
Poza tym akurat z olei pod pokład jestem zadowolona. Zresztą na noc też stosuje. Same potrafią wysuszyć, ale nakładane na mokro, na hydrolat z humektanami są naprawdę ok. W domu nawilżenie trzyma prawie całą dobę nim skóra mi się wysuszy, także jest ok jak dla mnie.
Ale klima to zupełnie inna sprawa
Frakcji nie próbowałam, z tego co czytałam to głównie stosują ją dziewczyny z tłustą skórą, aby uzyskać mat. Ja mam odwrotny problem, podkład wygląda za sucho, za proszkowo. Nawet na skwalanie, na bazie było jeszcze gorzej.
Problem co zrobić, żeby nie było takiego suchego wykończenia, zwłaszcza po jakimś czasie w pracy proszek jest mocno widoczny, zbija się miejscami, a w innych miejscach znika.
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 00:11   #406
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Blog Cathy oczywiście znam i czytałam, problem w tym że nie mam dostępu ani do oleju emu ani do kosmetyków z lure beauty. W tym momencie ściąganie kosmetyków z zagranicy to dla mnie za dużo, zwłaszcza że angielski znam średnio, nie mam paypala a i z kasą za słabo na takie zabawy.
Ja glicerynę toleruję, tylko raczej nie w wielkiej ilości, tzn. żeby nie była na początku składu.
Poza tym akurat z olei pod pokład jestem zadowolona. Zresztą na noc też stosuje. Same potrafią wysuszyć, ale nakładane na mokro, na hydrolat z humektanami są naprawdę ok. W domu nawilżenie trzyma prawie całą dobę nim skóra mi się wysuszy, także jest ok jak dla mnie.
Ale klima to zupełnie inna sprawa
Frakcji nie próbowałam, z tego co czytałam to głównie stosują ją dziewczyny z tłustą skórą, aby uzyskać mat. Ja mam odwrotny problem, podkład wygląda za sucho, za proszkowo. Nawet na skwalanie, na bazie było jeszcze gorzej.
Problem co zrobić, żeby nie było takiego suchego wykończenia, zwłaszcza po jakimś czasie w pracy proszek jest mocno widoczny, zbija się miejscami, a w innych miejscach znika.
katty86 - nie będę Cię martwić, ale niestety, dla takich cer jak nasza, wybór kosmetyków na polskim rynku jest niestety, znacznie okrojony. Wydaje się, że masz bardzo, bardzo zbliżoną skórę do mnie, bo nawet z gliceryną masz podobnie (czyli nie całkowita nietolerancja). Z kremów dostępnych w aptekach i drogeriach ja niestety nie znalazłam dla siebie nic, co mogłabym stosować (a szukam od ponad 15 lat)... Nie brzmi to optymistycznie, ale nie poddawaj się - ja cały czas eksperymentuję i szukam odpowiedniej pielęgnacji dla siebie

Skoro oleje Ci nie szkodzą w większości, to spróbuj na nich bazować i do nich dodawaj pomału składniki dostępne w sklepach biochemicznych w małych ilościach i po trochu, żeby zaobserwować, jak będzie reagować na nie Twoja skóra (szukaj wśród składników nawilżających takich jak - mocznik, alantoina , B5, B3, ceramidy, przyczyną suchości skóry może też być niedobór witaminy A i wiele innych)

Emu dostępny jest u nas w Polsce również, choć ceny zupełnie z kosmosu (na Allegro taki sam olej dostępny w cenie, za jaką na ebayu można kupić 6 identycznych butelek ). Zawsze możesz spróbować zdobyć też emu na wizażu - drogą wymianek na przykład. A gdy okaże się, że odpowiada Twojej skórze i jej służy (bo wcale nie musi tak być), to warto wydać czasem parę złotych i mieć święty spokój z eksperymentowaniem i problemami ze skórą. Tak mi się wydaje
Fakt, że podkład wygląda za sucho, za proszkowo może mieć związek nie z suchą skórą, a z odwodnioną właśnie. Ja nawet gdzieś kiedyś wklejałam zdjęcie, jak u mnie wygląda podkład na odwodnionej skórze - koszmar
A zwątpienie minerałowe przechodzi większość z nas chyba Trzymam kciuki, żebyś znalazła coś dla siebie.
PS (mnie frakcja nie służy niestety)

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2011-02-17 o 00:14
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 22:03   #407
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Dziękuję Cathy za odpowiedź. Wydaje mi się, że mam nawet gorszą skórę (u mnie dochodzą naczynka), a co gorsza moja wrażliwość wciąż się pogarsza, tak mniej więcej od 20 roku życia. Wcześniej tylko alkohol w kosmetykach mi szkodził, potem doszedł propylen glycol (paradoksalnie po pewnym kremie na naczynka) i powoli ciągle dochodzi coś nowego. No i u mnie raczej jest to kwestia podrażnień, zapychanie występuje rzadziej.

Co do kremów gotowych to obecnie chyba nie ma nic na rynku co by się nadawało, ale może kiedyś będzie. Mam nadzieję. Do niedawna stosowałam krem physiogel, ładnie nawilżał, ale po jakimś czasie zauważyłam, że policzki mam w gorszym stanie po kremie niż po zmyciu makijażu (nie ma jak tlenek cynku w podkładzie), a po dokładnym obejrzeniu okazało się, że policzki mam czerwone głównie od stanu zapalnego, a od naczynek w znacznie mniejszym stopniu. Obecnie robię mniej więcej tak jak napisałaś, tzn dodaje do hydrolatu: glicerynę ( o dziwo nie szkodzi mi jak na razie choć dałam jej sporo, nie wiem dokładnie gdzie jest granica, staram się nie przesadzić), kompleks na naczynka z naturalisa, nawilżacz cukrowy i ekstrakt z lukrecji (polecam na podrażnienia, świetnie łagodzi zaczerwienia). Mocznika nie lubię (podrażnił mi ręce, boję się na twarz zastosować), żel hialuronowy podrażnia (z bu, mazideł, zsk), a roślinny za bardzo ściąga mi skórę (przynajmniej przy mieszaniu z olejem). Generalnie mam trochę różnych mazideł (pantenol, niacynamid, ekstrakty) , ale trochę się boję już ryzykować i eksperymentować. Witaminę A i E stosuję w kapsułkach od ponad miesiąca. W sumie to jestem całkiem zadowolona z pielęgnacji obecnie. Jak na moje ograniczenia, to skóra całkiem nieźle się trzyma, zwłaszcza że jest sezon grzejnikowy plus klima w pracy.

Olej z emu pewnie kiedyś wypróbuje, ale myślę, że jeszcze mam na to czas, póki służą mi oleje i masła roślinne. Może z czasem któryś ze sklepów wprowadzi do oferty po ludzkiej cenie. Jakoś nie bardzo jestem przekonana do kupowania takich cudów na allegro, pomijając już zbójecką cenę.

O ile dobrze pamiętam to Ty Cathy lubisz monistat? On nie jest przypadkiem głównie złożony z silikonów? Dziś oglądałam tradycyjne podkłady i poważnie zastanawiam się nad przetestowaniem silikonów jako bazy. Nie wiem które mogą być najlepsze (kompleks z mazideł czy któryś z silikonów z kolorówki)? Jakie macie z nimi doświadczenia? Polecacie czy nie? Nie wiem jak moja skóra zareaguje na silikony, bo jakoś nigdy nie stosowałam ich w dużych ilościach. Ale one chyba nie podrażniają? Co najwyżej zapchają?

ps. przepraszam za długości moich postów. Ostatnio jestem zabiegana mocno i jak już usiądę do kompa to staram się pisać w miarę dokładnie żeby sytuacja była jasna i nie tracić czasu na dopytywanie się nawzajem.
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 10:42   #408
madame_S
Raczkowanie
 
Avatar madame_S
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 201
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Dziewczyny proszę was o radę.
Jakiś rok temu zaczęłam używać minerałków i na początku byłam nimi zachwycona. Używałam podkładu Intensive EDM i korektora Mint, pędzle EDM. Piękna skóra, równomierny koloryt; cud, miód. Po jakimś czasie zaczęły mi się pojawiać krostki ale nie przejęłam się tym, bo nie było ich dużo. Z czasem pojawiły się różowe plamy po zastosowaniu minerałów. A później to było coraz gorzej. Czerwone, krwiste plamy na twarzy i piekąca skóra...Załączam zdjęcie. Przestałam używać minerałów i nie było problemu. Po jakimś czasie postanowiłam spróbować jeszcze raz i znowu to samo. Była jeszcze jedna próba ale skończyła się tak samo.
To co może być problemem? Chciałabym używać minerałów, bo widzę dużą różnicę między nimi a podkładem a efekt jest ten sam. Teraz moja skóra po prostu dusi się pod podkładem. Jeszcze raz bardzo proszę o rady.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg plamy.jpg (15,3 KB, 152 załadowań)
__________________

......................... ...
szeptem

modlę się do uśpionego nieba
o zwykły chleb miłości...


madame_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 10:53   #409
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Zdecydowanie nadwrazliwosc na ktorys ze skladnikow EDM. Zawsze uzywasz podkladu i korektora EDM? Moze problemem jest tylko jeden z tych kosmetykow ale moze tez dotyczyc ich obu albo interakcji miedzy nimi. Podraznienia wystepuja zawsze w tych samych miejscach? Moze tam gdzie uzywasz korektora albo samego podkladu, albo obu naraz?
Proponuje zmienic firme, jesli problem po stosowaniu kosmetykow pojedynczo nie zniknie. Jesli na poczatku wszystko bylo Ok, moze to byc nadwrazliwosc spowodowana dluzszym okresem uzywania konkretnych skladnikow lub ich mieszanek i przy innych markach nie bedziesz miala tego problemu.
Zminielas moze w ostatnim czasie krem? Moze interakcja z mineralami EDM wywoluje takie objawy?
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-20, 12:27   #410
madame_S
Raczkowanie
 
Avatar madame_S
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 201
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Zdecydowanie nadwrazliwosc na ktorys ze skladnikow EDM. Zawsze uzywasz podkladu i korektora EDM? Moze problemem jest tylko jeden z tych kosmetykow ale moze tez dotyczyc ich obu albo interakcji miedzy nimi. Podraznienia wystepuja zawsze w tych samych miejscach? Moze tam gdzie uzywasz korektora albo samego podkladu, albo obu naraz?
Proponuje zmienic firme, jesli problem po stosowaniu kosmetykow pojedynczo nie zniknie. Jesli na poczatku wszystko bylo Ok, moze to byc nadwrazliwosc spowodowana dluzszym okresem uzywania konkretnych skladnikow lub ich mieszanek i przy innych markach nie bedziesz miala tego problemu.
Zminielas moze w ostatnim czasie krem? Moze interakcja z mineralami EDM wywoluje takie objawy?
Zawsze używam razem korektora i podkładu. I podrażnienia występują zawsze na brodzie, policzkach, nosie czyli w sumie tam gdzie używam i korektora i podkładu. Kremu nie zmieniałam.
Na pewno spróbuje użyć samego podkładu i zobaczę co z tego wyjdzie.

A jakie inne firmy mogłabyś mi polecić?
__________________

......................... ...
szeptem

modlę się do uśpionego nieba
o zwykły chleb miłości...


madame_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 12:36   #411
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Mnie akurat EDM odpowiada i jego sie trzymam
Najlepiej zajrzec do watkow firm, ktore sa stale u gory listy, co wyznacza ich popularnosc, np. Lucy, Pixie, Meow, Lumiere.
Najpierw sprawdz jednak EDM solo, moze faktycznie winowajca jest korektor Mint, pamietam, ze czesc osob sie skarzyla na uczulenia po tym produkcie.
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 14:47   #412
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Zwątpienie minerałowe

A nie zaczęłaś przypadkiem nowego opakowania EDM? O LL myślę, wiele osób zrezygnowało po wprowadzeniu go do składu.
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 15:16   #413
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
A nie zaczęłaś przypadkiem nowego opakowania EDM? O LL myślę, wiele osób zrezygnowało po wprowadzeniu go do składu.
Też mi właśnie LL przyszlo do głowy..
Spróbuj może też innych minerałów,nie zawierających tego składnika i z mniejsza zawartoscia miki.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 18:39   #414
madame_S
Raczkowanie
 
Avatar madame_S
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 201
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Minerały mam z grudnia 2009 więc to chyba nie ten składnik. Próbowałam dzisiaj nałożyć sam podkład bez Minta...niestety rezultat ten sam więc to EDM mi nie podchodzi. :/
__________________

......................... ...
szeptem

modlę się do uśpionego nieba
o zwykły chleb miłości...


madame_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 09:35   #415
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Mnie też dopadło :/ Po minerałkach EDM wyskoczyła mi "kaszka" na twarzy. Wyglądam tragicznie. Muszę testować pozostałe marki aby znaleźć taką która by mnie nie uczulała.Do tego zaczyna się słoneczko. Więc szybko muszę znaleźć jakiś filtr, który wyglądałby dobrze pod minerałami. Czytam te wszystkie przejścia ze znalezieniem ideału i ogarnia mnie zniechęcenie.
No i to przesuszenie.....
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 09:49   #416
lilianatoja2
Rozeznanie
 
Avatar lilianatoja2
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 562
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Mnie też dopadło :/
No i to przesuszenie.....
Minerałki są "suche", więc trzeba bardzo dbać o nawilżanie twarzy, która i tak tego bardzo potrzebuje (nawet gdy jest tłusta), a poprostu używanie minerałków częściowo nam tą sprawę unaocznia - bo może poprostu wzcześniej nie zdawaliśmy sobie z tego sparwy lub bagatelizowaliśmy
lilianatoja2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 18:11   #417
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez lilianatoja2 Pokaż wiadomość
Minerałki są "suche", więc trzeba bardzo dbać o nawilżanie twarzy, która i tak tego bardzo potrzebuje (nawet gdy jest tłusta), a poprostu używanie minerałków częściowo nam tą sprawę unaocznia - bo może poprostu wzcześniej nie zdawaliśmy sobie z tego sparwy lub bagatelizowaliśmy
Staram się nawilżać moją skórę ale niestety musi potrwać zanim dojdzie do siebie. To fakt, że przed erą minerałów nie zdawałam sobie sprawy z kiepskiej kondycji mojej skóry. I w końcu dowiedziałam się, że nawilżanie i natłuszczanie to nie to samo
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 23:22   #418
donna_barbara
Przyczajenie
 
Avatar donna_barbara
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Dopiero przymierzam się do zakupu podkładu mineralnego lub prawie mineralnego. Rozważam bareMineral. smashbox halo hydrating za słabo jak dla mnie kryje, albo nie umiem go nałożyć.

Mam taka wątpliwość: czy podkłady mineralne nie mają sporych zdolności higroskopijnych i nie odwadniają skóry? Moze to efekt wizualny, ale mam wrazenie,ze po nałożeniu nawilżającego podkładu w płynie w skóra ma większy komfort jeśli chodzi o nawilżenie.
Jakie macie doświadczenia?
Czy poddały mineralne innych firm dają większy komfort skórze?

czy mineral veil z bareMinerals nie ma tez działania przesuszającego?

kupowanie w sepforze to koszmar - sprzedawczynie nie umieją go nałożyć, robią mi jakaś tapetę na twarzy, nie mają do nałożenia podkładu pędzla kabuki. no wstyd!
donna_barbara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 00:01   #419
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez donna_barbara Pokaż wiadomość
Dopiero przymierzam się do zakupu podkładu mineralnego lub prawie mineralnego. Rozważam bareMineral. smashbox halo hydrating za słabo jak dla mnie kryje, albo nie umiem go nałożyć.

Mam taka wątpliwość: czy podkłady mineralne nie mają sporych zdolności higroskopijnych i nie odwadniają skóry? Moze to efekt wizualny, ale mam wrazenie,ze po nałożeniu nawilżającego podkładu w płynie w skóra ma większy komfort jeśli chodzi o nawilżenie.
Jakie macie doświadczenia?
Czy poddały mineralne innych firm dają większy komfort skórze?

czy mineral veil z bareMinerals nie ma tez działania przesuszającego?

kupowanie w sepforze to koszmar - sprzedawczynie nie umieją go nałożyć, robią mi jakaś tapetę na twarzy, nie mają do nałożenia podkładu pędzla kabuki. no wstyd!
Z tego, co wiem, te kosmetyki nie są tu zbyt popularne, a większość z nas kupuje minerały bynajmniej nie w Sephorze. Z tego, co wiem, wybór kolorów jest tam dosyć wąski, a większość firm mineralnych ma tę zaletę, że można wybierać spośród wielu kolorów i dobrać sobie naprawdę pasujący.

Co do wysuszania - to różne formuły rożnych firm różnie działają. Poczytaj trochę wątki.

A tak poza tym, to chyba nie w tym wątku powinien być ten post... Bo przecież nie wątpisz w sens używania minerałów, skoro się do nich przymierzasz...
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 18:44   #420
donna_barbara
Przyczajenie
 
Avatar donna_barbara
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Zwątpienie minerałowe

No właśnie zastanawiam się, czy nie nie lepiej pozostać przy zwykłych podkładach. szukałam w necie informacji na ten temat,ale znalazłam. Może źle szukałam.

Dawno już zrezygnowałam z używania podkładów matujących, właśnie z obawy przed odwodnieniem skóry. Nie używam też z tego powodu baz silikonowych.
Może mam małego bzika na tym punkcie

Czy sądzicie,ze wystarczy np. nałozyć warstwę np. wielkocząsteczkowego Ha by zabezpieczyć skórę ( to zdaje sie tworzy taką powłokę)
Jak Waszym zdaniem pod względem przesuszania skóry (mam na myśli zarówno odwadnianie jak i nadmierną absorpcję lipidów) plasują się pudry mineralne w porównaniu do podkładów?
Która markę podkładów mineralnych polecacie. Dla mnie ważne by w miarę kryła no i właśnie nie przesuszał skóry?
donna_barbara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-21 20:30:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.