Nasze codzienne jadłospisy, część XIII - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-26, 09:30   #3391
maniulka0405
Raczkowanie
 
Avatar maniulka0405
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 147
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez Nora_Grey Pokaż wiadomość
Śmieszne jest to, że to jest właśnie jakby ułożone przez dietetyka, żeby rozkręcić mój metabolizm. :O Ale powiedziała, że mogę nawet na tym schudnąć, a nast wizyta dopiero za dwa tygodnie. Oczywiście jeżeli chcę to mam sobie zwiększać. Poradźcie gdzie co dodać w razie czego
Fajny ten dietetyk, skoro zamiast jadłospisu na przytycie, układa Ci taki skromny (moim zdaniem jak na P), po którym w dodatku możesz schudnąć:|
maniulka0405 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 09:34   #3392
skomplikowana_18
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 359
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

dziewczyny, poradzcie; juz tak ladnie szlo, 4 kg zaakceptowalam, teraz kolejny kg musi przyjsc;
w ostatnim tyg. na takim jedzonku co pisalam (jak zwiekszylam) przybylo 1,5 kg; teraz od 4 dni w miejscu, a jem tak samo!
znowu organizm przywykl i za malo? a kcal bylo ok 2800;
dzis zwiekszam:
sn.: byla kasza manna +3 kromeczki razowca, plaster poledwicy, duzy plaster sera, bialko jaja +warzywa, herb. z cytr.;
2 sn.: bedzie jog. nat.180g z bananem, kiwi, 2mandarynami +saszetka 50g Fitelli i tu dodam pasek gorzkiej czeko wedel lub z nadzieniem;
ob.: wiem, ze bedzie barszcz czerwony +surowka, gulasz, ziemniaki;
podw.: pomarancz, serek Danio bananowy150g +4 ciacha owsiane LuGo!, pasek czeko.gorzkiej lub gorzkiej z nadzieniem -cos tu dodac jeszcze?
kol.: dzis duza bulka grahamka, pewnie plaster lub 2 poledwicy, plaster duzy sera +serek wiejski 200g +warzywa, herbata;
po: ryz na mleku 180g; szklanka soku Kubus (lub cala butelka od razu);

jak to sie prezentuje?1,3kg zostalo;
nie za duzo czekolady jak dodam do 2sn.?
skomplikowana_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 09:44   #3393
vespertine_
Zadomowienie
 
Avatar vespertine_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 064
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Baardzo prosze o ocenę - R

Ś; pół grapefruita, dwie grzanki z wieloziarnistego chleba z pastą z awokado, soli i soku z cytryny, jogurt naturalny z otrębami pszennymi i owsianymi
2Ś: jogurt do picia owocowy
O: Smazona cukinia, kotlet sojowy, sporo sałatki z pomidorów, cebuli i śmietany
K: 4 racuszki z jogurtu nat., otrębów owsianych, jablka
__________________
Moja droga, tej bajce nie będzie królewicza na białym koniu,

będzie sam koń
vespertine_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 09:59   #3394
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Dziewczyny,
baardzo proszę o ocenę mojego jadłospisu, dieta moja jest normalna, tzn Utrzymanie, nie odchudzam się, ale nie chcę przytyć, mam 16 lat ( jeśli to ważne). Nie jestem obiektywna, nie wiem czy jem odpowiednio, ale staram się żywić zdrowo

No więc:

Ś(ok.7:00) - płatki kukurydziane( czasem bran flakes-te pszenne) ok. 3 łyżek sporych, ok 200ml mleka 2% lub 1,5%

IIŚ (ok.10:00) - w szkole nie zawsze jestem głodna, zwykle jest to np jabłko i jogurt naturalny albo owocowy

Obiad (14-15) - zupa jarzynowa,pomidorowa lub ryba pieczona+jakieś warzywa ( szpinak, brokuły, ziemniaki, marchew,kalafior, fasola, paparyka- często taka mieszanka) i kasza gryczana z 3 łyżki

IV - kawałek czekoladki, tak z 3 kostki, jakieś orzeszki, jogurt- coś w tym stylu+ kawa z mlekiem

Kolacja(ok. 18-19) - 1 kromka z wędliną i pomidorkiem abo serem żółtym, 150 g serka wiejskiego lub jajko na miękko

Po kolacji czasem wpadnie jeszcze jakaś przegryzka, typu mandarynka, wafle ryż. czy jakieś ciastko

No i jak to wygląda ? Proszę o ocenkę
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 10:11   #3395
Tynusia
Zakorzenienie
 
Avatar Tynusia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 731
Dot.: Nasze codzienne jad�ospisy, cz��� XIII

Cytat:
Napisane przez skomplikowana_18 Pokaż wiadomość
dziewczyny, poradzcie; juz tak ladnie szlo, 4 kg zaakceptowalam, teraz kolejny kg musi przyjsc;
w ostatnim tyg. na takim jedzonku co pisalam (jak zwiekszylam) przybylo 1,5 kg; teraz od 4 dni w miejscu, a jem tak samo!
znowu organizm przywykl i za malo? a kcal bylo ok 2800;
dzis zwiekszam:
sn.: byla kasza manna +3 kromeczki razowca, plaster poledwicy, duzy plaster sera, bialko jaja +warzywa, herb. z cytr.;
2 sn.: bedzie jog. nat.180g z bananem, kiwi, 2mandarynami +saszetka 50g Fitelli i tu dodam pasek gorzkiej czeko wedel lub z nadzieniem;
ob.: wiem, ze bedzie barszcz czerwony +surowka, gulasz, ziemniaki;
podw.: pomarancz, serek Danio bananowy150g +4 ciacha owsiane LuGo!, pasek czeko.gorzkiej lub gorzkiej z nadzieniem -cos tu dodac jeszcze?
kol.: dzis duza bulka grahamka, pewnie plaster lub 2 poledwicy, plaster duzy sera +serek wiejski 200g +warzywa, herbata;
po: ryz na mleku 180g; szklanka soku Kubus (lub cala butelka od razu);

jak to sie prezentuje?1,3kg zostalo;
nie za duzo czekolady jak dodam do 2sn.?
Nie za dużo czekolady. Jesteś na P a twoje posty już trochę męczą. Możesz jeść czego dusza zapragnie.
Ale dodawaj masło/margarynę na kanapki.
Ciągłe planowanie nie męczy Cie to?
Jest dużo w internecie blogów kulinarnych możesz poszukać i urozmaicić.
Tak w skrócie.

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

Cytat:
Napisane przez karola01 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
baardzo proszę o ocenę mojego jadłospisu, dieta moja jest normalna, tzn Utrzymanie, nie odchudzam się, ale nie chcę przytyć, mam 16 lat ( jeśli to ważne). Nie jestem obiektywna, nie wiem czy jem odpowiednio, ale staram się żywić zdrowo

No więc:

Ś(ok.7:00) - płatki kukurydziane( czasem bran flakes-te pszenne) ok. 3 łyżek sporych, ok 200ml mleka 2% lub 1,5%

IIŚ (ok.10:00) - w szkole nie zawsze jestem głodna, zwykle jest to np jabłko i jogurt naturalny albo owocowy

Obiad (14-15) - zupa jarzynowa,pomidorowa lub ryba pieczona+jakieś warzywa ( szpinak, brokuły, ziemniaki, marchew,kalafior, fasola, paparyka- często taka mieszanka) i kasza gryczana z 3 łyżki

IV - kawałek czekoladki, tak z 3 kostki, jakieś orzeszki, jogurt- coś w tym stylu+ kawa z mlekiem

Kolacja(ok. 18-19) - 1 kromka z wędliną i pomidorkiem abo serem żółtym, 150 g serka wiejskiego lub jajko na miękko

Po kolacji czasem wpadnie jeszcze jakaś przegryzka, typu mandarynka, wafle ryż. czy jakieś ciastko

No i jak to wygląda ? Proszę o ocenkę
To za mało na U
tu masz przykładowe : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=309561
Ale też możesz pod czytać U ,które są pozytywnie ocenione na wątku
__________________
Francja/ Chorwacja/ Egipt/ Grecja
Bułgaria /Hiszpania

Kreta/ Agia Pelagia or 2013 ? Lloret

Edytowane przez Tynusia
Czas edycji: 2011-02-26 o 10:13
Tynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 10:58   #3396
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
R-->U
Śn: płatki owsiane, 2 łyżki otrąb pszennych, szklanka mleka sojowego, łyżeczka miodu, serek wiejski, garść migdałów, daktyl ok
IIŚn: 3 kromki chleba orkiszowo-owsianego domowej roboty:
1 z szynką indyczą albo drobiową (jeszcze nie wiem)
1 z serkiem president naturalnym
1 opiekana w tosterze, z masłem
+ jabłko, może kilka orzechów ziemnych masło/margaryna na kanapkach jest? dodałabym warzywa
Obiad: pierś z kurczaka w ziołach, 1/4-1/3 torebki ryżu brązowegoryżu daj pół woreczka i przydałyby się warzywa
Podw: serek wiejski, zupa pomidorowa + łyżka oleju lnianego ok
Kolacja: omlet biszkoptowy - 1 jajko + 2 łyżki mąki orkiszowej pełnoziarnistej, woda - smażone na łyżeczce oleju rzepakowego jakieś dodatki daj na ten omlet

Wiem, że dużo tych serków wiejskich, ale zamiennika (serka homo) narazie brak w zapasach .
jw.
trochę mało miejscami i nie ma warzyw, ale generalnie jest dobrze

Cytat:
Napisane przez orchidea24 Pokaż wiadomość
czesc Proszę zerknijcie na mnie RRR

przedwczoraj:
1. Owsianka 3 łychy + łyżka otrąb owsianych pół kostki twarogu, banan (ogromna ochota) mogło być więcej płatków
2. wiejski 200g + orzechy laskowe 10g orzechy jemy na garście, a nie na gramy przydałby się owoc tutaj jeszcze
3. mała bułka pełnoziarnista z gotowanym filetem kurczaka + warzywa ok
4. sałatka - 1 jajo, kurczak jw, warzywa ok
5. 3/4 małej pizzy z szynką i pieczarkami + tiramisu (okazja!) skoro okazja to ok
W ten dzień zaszalałam troszkę

nie było obiadu, mam wrażenie, że pościłaś trochę ze względu na wieczorne szaleństwo

wczoraj.
1. Owsianka 3 łychy, + łyżka otrąb owsianych + łyżka żurawiny + serek homo 180g płatków mogło być więcej i przydałby się świeży owoc
2. wiejski 200g + 15 g migdałów powtarzam się z garściami...
3. mała bułka z dynią, + wędlina + warzywa + owoc
4. filet z tilpi na łyżce oleju rzepakowego + kromka pumpernikla + warzywa zamiast tej kromki powinnaś zjeść brązowy ryż/jakąś kaszę/pełnoziarnisty makaron
40 min ćwiczen -> stepper + hantelki
5. Tuńczyk w/s/w/ + warzywa ok

Dziś:
1. Owsianka 3 łyżki + łyżka otrąb owsianych + serek homo 180g, + 20g twarogu + łyżka dźemu niskosłodzonego owoców jagodowych więcej płatków + świeży owoc
2. Kromka pumpernikla z wędliną + warzywa + owoc
3. Filet z kurczaka na łyżce oleju rzepakowego + 1/3 woreczka brązowego ryżu + warzywa ryżu powinno być pół woreczka
ćwiczenia 40 min -> stepper
4. tuńczyk w/s/w/ + jajko + pomidor ok

I jak?? Dodam że waga ruszyła (pewnie też efekt ćwiczeń) pytanie tylko czy prawidłowo i zdrowo komponuję posiłki

jw.
trochę mało, miejscami monotonnie i mało owoców
emelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 11:06   #3397
pocokomunazwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 617
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez vespertine_ Pokaż wiadomość
Baardzo prosze o ocenę - R

Ś; pół grapefruita, dwie grzanki z wieloziarnistego chleba z pastą z awokado, soli i soku z cytryny, jogurt naturalny z otrębami pszennymi i owsianymi
2Ś: jogurt do picia owocowy
O: Smazona cukinia, kotlet sojowy, sporo sałatki z pomidorów, cebuli i śmietany
K: 4 racuszki z jogurtu nat., otrębów owsianych, jablka
za mało posiłków i za brzydka kolacja. na kolację białka a nie węgle.
pocokomunazwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-26, 11:32   #3398
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez emelie Pokaż wiadomość
jw.
trochę mało miejscami i nie ma warzyw, ale generalnie jest dobrze
Dzięki za ocenę . Ryżu narazie tyle ile wcześniej, bo chcę małymi kroczkami przechodzić na U (a to dopiero mój trzeci dzień wychodzenia z R). I nie obraziłabym się, gdyby coś spadło (i tak chcę predzej czy później zrzucić kilka kg) . A jeśli chodzi o masło - nie lubię łączenia go z wędlinami itp. Za to chleb z samym masłem uwielbiam .

A warzyw unikam jak mogę, większości po prostu nie cierpię . Przez wiele lat w ogóle ich nie jadłam. Próbuję nadrobić zupami wielowarzywnymi, pomidorowymi, porowymi . Ale postaram się ich dodać więcej, a do obiadu dzisiejszego dodam buraki.
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar

Edytowane przez Moyraa
Czas edycji: 2011-02-26 o 12:22
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 11:42   #3399
ironique
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 83
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Dzisiejsze planowane R :

I rozpustna owsianka: 4 łyżki płatków owsianych, resztki opakowania płatków pełnoziarnistych, pół serka wiejskiego lekkiego, pół banana, mandarynka, kawa [1/3 kubka z mlekiem i słodzikiem], łyżeczka ciemnego kakao ; dojedzone pół banana i dopita reszta kawy
II pół opakowania serka wiejskiego lekkiego z połówką makreli wędzonej; pomidor
III pierś z kurczaka w kawałkach smażona na odrobinie oliwy z przyprawą do grilla; pół woreczka kaszy gryczanej, brokuły gotowane
IV jabłko na gorąco + mała miseczka twarogu z odrobiną jogurtu naturalnego i odrobiną ciemnego kakao
V jajecznica z dwóch jajek z szynką; pomidor, ogórek

na pewno wpadną jeszcze z dwie kawy i może jakiś owoc, oczywiście w odpowiedniej porze
ironique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 12:19   #3400
pocokomunazwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 617
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez ironique Pokaż wiadomość
Dzisiejsze planowane R :

I rozpustna owsianka: 4 łyżki płatków owsianych, resztki opakowania płatków pełnoziarnistych, pół serka wiejskiego lekkiego, pół banana, mandarynka, kawa [1/3 kubka z mlekiem i słodzikiem], łyżeczka ciemnego kakao ; dojedzone pół banana i dopita reszta kawy
II pół opakowania serka wiejskiego lekkiego z połówką makreli wędzonej; pomidor
III pierś z kurczaka w kawałkach smażona na odrobinie oliwy z przyprawą do grilla; pół woreczka kaszy gryczanej, brokuły gotowane
IV jabłko na gorąco + mała miseczka twarogu z odrobiną jogurtu naturalnego i odrobiną ciemnego kakao
V jajecznica z dwóch jajek z szynką; pomidor, ogórek

na pewno wpadną jeszcze z dwie kawy i może jakiś owoc, oczywiście w odpowiedniej porze

podoba mi się Sama się zastanawiam nad owsianką z wieśniakiem, ale jakoś nie mogę się odważyć na coś innego niż mleko.
pocokomunazwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 12:23   #3401
ironique
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 83
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez pocokomunazwa Pokaż wiadomość
podoba mi się Sama się zastanawiam nad owsianką z wieśniakiem, ale jakoś nie mogę się odważyć na coś innego niż mleko.
spróbuj, naprawdę warto jest przepyszna! ja osobiście wolę nawet z wieśniakiem niż mlekiem, bo lubię, gdy jest gęstsza
ironique jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-26, 12:28   #3402
aTusiaaXx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 41
GG do aTusiaaXx
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez aTusiaaXx Pokaż wiadomość
proszę o ocenę mojego U:

śn. miska pszenicy w miodzie na pół litra mleka,banan
kawa z mlekiem

2śn. omlet na maśle(2 jajka,mleko,kilka łyżek mąki,oregano,bazylia,szcz ypiorek,chilli,czosnek i te sprawy), cała czekolada ritter sport biała z orzechami,mandarynka

ob. 4gołąbki z ryżem i mięsem mielonym wieprzowym(wiem,wiem,piąt ek..)+dużo sosu pomidorowo-paprykowego, kilka kiwi i chałwy pół

podw. różne owoce,jogo owoce leśne,migdały -to zmieszane w sporej salaterce, kromka z masłem orzechowym i cappucino brandy

kol. właśnie skończyłam. talerz makaronu z tuńczykiem,groszkiem i parmezanem,
miseczka lodów tiramisu z rodzynkami w czeko

później będzie trochę %, dużo chipsów,paluszków i pierników w czekoladzie. no moja ukochana kremówka!
w przeciągu od 23- 4nad ranem: 3 mega paczki chipsów grubo krojonych lays,paluszki juniorki,pierniki, princepolo mleczne i bounty. i %.za dużo.

a chipsy na spółę z kumpelą.

mogę prosić o oceny mojego jadłospisu?
aTusiaaXx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 12:29   #3403
maniulka0405
Raczkowanie
 
Avatar maniulka0405
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 147
Dot.: Nasze codzienne jad�ospisy, cz��� XIII

Cytat:
Napisane przez vespertine_ Pokaż wiadomość
Baardzo prosze o ocenę - R

Ś; pół grapefruita, dwie grzanki z wieloziarnistego chleba z pastą z awokado, soli i soku z cytryny, jogurt naturalny z otrębami pszennymi i owsianymi, dlaczego tylko pół grejpfruta?co zrobiłaś z drugą połówką?spokojnie mógł być cały
2Ś: jogurt do picia owocowy za mało
O: Smazona cukinia, kotlet sojowy, sporo sałatki z pomidorów, cebuli i śmietany a gdzie jakieś węgle? ryż brązowy/makaron/kasza...poza tym 1 kotlet?!
K: 4 racuszki z jogurtu nat., otrębów owsianych, jablka
i znowu ten jogurt naturalny i otręby... owoce na kolacje raczej nie są wskazane, poza tym nie za dużo tych otrębów?Powinno się ich spożywać do 2 łyżek na dzień, w innym przypadku, mogą zalegać w jelitach itd...

j.w
moim zdaniem za mało nawet jak na R... Zredukowałaś węgle praktycznie do zera...poza tym widzę u Ciebie tylko warzywa i białko...o NNKT,których u Ciebie zero nawet nie wspomnę... Bardzo słabiutko...
maniulka0405 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 12:46   #3404
Lambii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez skomplikowana_18 Pokaż wiadomość
dziewczyny, poradzcie; juz tak ladnie szlo, 4 kg zaakceptowalam, teraz kolejny kg musi przyjsc;
w ostatnim tyg. na takim jedzonku co pisalam (jak zwiekszylam) przybylo 1,5 kg; teraz od 4 dni w miejscu, a jem tak samo!
znowu organizm przywykl i za malo? a kcal bylo ok 2800;
dzis zwiekszam:
sn.: byla kasza manna +3 kromeczki razowca, plaster poledwicy, duzy plaster sera, bialko jaja +warzywa, herb. z cytr.;
2 sn.: bedzie jog. nat.180g z bananem, kiwi, 2mandarynami +saszetka 50g Fitelli i tu dodam pasek gorzkiej czeko wedel lub z nadzieniem;
ob.: wiem, ze bedzie barszcz czerwony +surowka, gulasz, ziemniaki;
podw.: pomarancz, serek Danio bananowy150g +4 ciacha owsiane LuGo!, pasek czeko.gorzkiej lub gorzkiej z nadzieniem -cos tu dodac jeszcze?
kol.: dzis duza bulka grahamka, pewnie plaster lub 2 poledwicy, plaster duzy sera +serek wiejski 200g +warzywa, herbata;
po: ryz na mleku 180g; szklanka soku Kubus (lub cala butelka od razu);

jak to sie prezentuje?1,3kg zostalo;
nie za duzo czekolady jak dodam do 2sn.?
Skomplikowana 18 ja polecam dodać orzech np: włoskie , laskowe ... lub takie jakie lubisz. Orzechy są bardzo zdrowe zawierają same zdrowe składniki głownie zdrowe tłuszcze których raczej w twojej diecie jest mało !!! 2 garści dziennie dodane do twojego jadłospisu a napewno wyjdzie Ci to na zdrowie!!!

Dodam jeszcze że codziennie jesz praktycznie to samo naprawdę warto jest coś urozmaicić !!! Polecam jeszcze jedzenie ryb np: wędzony łosoś, makrela na kanapkę to też jest bardzo zdrowe!!!
POZDRAWIAM!!!
Lambii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 12:46   #3405
orchidea24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 191
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
jw.
Cytat:
trochę mało, miejscami monotonnie i mało owoców
dzięki emelie

Fakt obiad wtedy puszczony przez wieczorne i zaplanowane szaleństwo

Owoce jem tylko na śniadanie - fakt ograniczam je bo wagę mam upartą strasznie... długo nic sie nie działo dlatego dziś prawie z niej spadłam jak zobaczyłam spadek nawet po tym szalenstwie z tiramisu i pizzy a orzechy zmienię na garście...

__________________
67 -> 66 -> 65,5 -> 64 -> 63 -> 62-> 61-> 60 -> 59,5

Robię prawko ZDANE! 20.04.2011



orchidea24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 13:17   #3406
AlekzFragile
Raczkowanie
 
Avatar AlekzFragile
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 108
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Uuuuu:
I.bułka orkiszowa na 3:
- z delmą z oliwą z oliwek z serem żółtym, pomidorem i papryką
- z delmą z oliwą z oliwek z polędwicą i warzywamy jw
- z paprykarzem łososiowym i pomidorem
grejpfrut; pasek bąbolady; zielona herbata z sokiem malinowym
Przekąska : szklanka soku brzoskwiniowego; lizak truskawkowy
II. 3/4 woreczka kaszy gryczanej, gulasz z mięsem z łopatki i grzybami, buraczki tarte - kupne ( nie dobre ), herbata z amarantusa
III. 4 racuchy drożdzowe z dżemem wiśniowym, kawa z mlekiem
IV. grahamka na 3:
- 2x z twarogiem półtłustym ze szczypiorkiem i rzodkiewką
- z paprykarzem łososiowym i pomidorem
zielona herbata
po: do filmu paluszki z solą

I jak ?
__________________
There is a whole world outside of LA.
I'm a terrible person ^^
AlekzFragile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 13:30   #3407
zielona_zabcia
Rozeznanie
 
Avatar zielona_zabcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 778
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez skomplikowana_18 Pokaż wiadomość
dziewczyny, poradzcie; juz tak ladnie szlo, 4 kg zaakceptowalam, teraz kolejny kg musi przyjsc;
w ostatnim tyg. na takim jedzonku co pisalam (jak zwiekszylam) przybylo 1,5 kg; teraz od 4 dni w miejscu, a jem tak samo!
znowu organizm przywykl i za malo? a kcal bylo ok 2800;
dzis zwiekszam:
sn.: byla kasza manna +3 kromeczki razowca, plaster poledwicy, duzy plaster sera, bialko jaja +warzywa, herb. z cytr.;
2 sn.: bedzie jog. nat.180g z bananem, kiwi, 2mandarynami +saszetka 50g Fitelli i tu dodam pasek gorzkiej czeko wedel lub z nadzieniem;
ob.: wiem, ze bedzie barszcz czerwony +surowka, gulasz, ziemniaki;
podw.: pomarancz, serek Danio bananowy150g +4 ciacha owsiane LuGo!, pasek czeko.gorzkiej lub gorzkiej z nadzieniem -cos tu dodac jeszcze?
kol.: dzis duza bulka grahamka, pewnie plaster lub 2 poledwicy, plaster duzy sera +serek wiejski 200g +warzywa, herbata;
po: ryz na mleku 180g; szklanka soku Kubus (lub cala butelka od razu);

jak to sie prezentuje?1,3kg zostalo;
nie za duzo czekolady jak dodam do 2sn.?
mniejwięcej tak jak tydzień i dwa tygodnie temu
Dlaczego nie chcesz zjeść czegoś innego? Dlaczego po pożywnym i zdrowym jogurcie naturalnym z owocami nie zjesz batona? ja cię nie zmuszam do jedzenia batonów-broń Boże to Twja sprawa, ale skoro pytasz to już Ci poradz 3 lub 4 odpowiadam.,
I.Pijesz kubusia jak Ci poradziłam-super, tak trzymaj to znak że trochę ci zależy i że przyjmujesz do wiadomości rady.
II.Teraz tak, masło!? jak tak bez masła? dziewczyny odchudzając się smaruję chleb prawdziwym ZDROWYM masłem, dzisiaj widzę masło u Ciebie. a tak wogóle może masło orzechowe, już Ci pisałam, jest cdowne w smaku. i naprawdę nie sądze abyś miała jakieś dolegliwości po normalnej warstwie na kromce czy omlecie...
III.Jajka, jeśli nie lubusz żółtek (wieże że nie lubisz, bo moja siostra też nie ruszy żółtka-ja tak lubię) to jutro albo dziś widzę omleta albo jajecznicę! jajka są bardzo zdrowe i trzeba je jeść w całości! (to chyba logiczne nie sądzisz?
III.Kup sobie bułeczki maślane i je dodaj, smaruj marmoladą albo czekolada albo m.orz. serio, są pyszne i napewno nie są niedrowe... popij je mlekiem albo jogurtem i masz extra pyszny posiłek.
IV.jeśli masz możliwość podjadaj bakalie i orzechy jak już ktoś tu wyżej pisał... jeśli lubisz ciumkaj cukierki, niewiem paluszki, cisteczka i nie licz tych lu go'łów, tej czekolady, jedz tyle na ile masz ohotę nie przejadaj się nie nie stresuj, zapomij o 400g w górę... poprostu posłuchaj rad, i wychodz z tego szpitala, zdaj mature i zapomij o tym koszmarze...


__________________
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. "
św. Augustyn


zaręczona 30.03.2012
mama maleńkiego Miłoszka 17.07.2012
niedługo żona
niedługo matura
wygrałam swoje życie !
zielona_zabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 13:40   #3408
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad�ospisy, cz��� XIII

Cytat:
Napisane przez zielona_zabcia Pokaż wiadomość
mniejwięcej tak jak tydzień i dwa tygodnie temu
Dlaczego nie chcesz zjeść czegoś innego? Dlaczego po pożywnym i zdrowym jogurcie naturalnym z owocami nie zjesz batona? ja cię nie zmuszam do jedzenia batonów-broń Boże to Twja sprawa, ale skoro pytasz to już Ci poradz 3 lub 4 odpowiadam.,
I.Pijesz kubusia jak Ci poradziłam-super, tak trzymaj to znak że trochę ci zależy i że przyjmujesz do wiadomości rady.
II.Teraz tak, masło!? jak tak bez masła? dziewczyny odchudzając się smaruję chleb prawdziwym ZDROWYM masłem, dzisiaj widzę masło u Ciebie. a tak wogóle może masło orzechowe, już Ci pisałam, jest cdowne w smaku. i naprawdę nie sądze abyś miała jakieś dolegliwości po normalnej warstwie na kromce czy omlecie...
III.Jajka, jeśli nie lubusz żółtek (wieże że nie lubisz, bo moja siostra też nie ruszy żółtka-ja tak lubię) to jutro albo dziś widzę omleta albo jajecznicę! jajka są bardzo zdrowe i trzeba je jeść w całości! (to chyba logiczne nie sądzisz?
III.Kup sobie bułeczki maślane i je dodaj, smaruj marmoladą albo czekolada albo m.orz. serio, są pyszne i napewno nie są niedrowe... popij je mlekiem albo jogurtem i masz extra pyszny posiłek.
IV.jeśli masz możliwość podjadaj bakalie i orzechy jak już ktoś tu wyżej pisał... jeśli lubisz ciumkaj cukierki, niewiem paluszki, cisteczka i nie licz tych lu go'łów, tej czekolady, jedz tyle na ile masz ohotę nie przejadaj się nie nie stresuj, zapomij o 400g w górę... poprostu posłuchaj rad, i wychodz z tego szpitala, zdaj mature i zapomij o tym koszmarze...


Też jej o tym pisałam I Skomplikowana chyba ma alergie na orzechy lub jej żołądek ich nie trawi... Coś kiedyś pisała ze ma po nich bóle brzucha. I skomplikowana nie ma jak w szpitalu usmazyć omleta

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Cytat:
Napisane przez AlekzFragile Pokaż wiadomość
Uuuuu:
- z paprykarzem łososiowym i pomidorem
I jak ?
Paprykarz z Graala? Mi jakoś nie smakuje ;/
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 14:02   #3409
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Nasze codzienne jad�ospisy, cz��� XIII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Też jej o tym pisałam I Skomplikowana chyba ma alergie na orzechy lub jej żołądek ich nie trawi... Coś kiedyś pisała ze ma po nich bóle brzucha[COLOR=Silver]. I skomplikowana nie ma jak w szpitalu usmazyć omleta
Ervisha - powiedz, po co piszesz za kogoś? Nie rozumiem tego. Skomplikowana chyba umie pisać sama za siebie... I nie odbierz tego jako "atak", ale przesadzasz z tym wizażem.
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar

Edytowane przez Moyraa
Czas edycji: 2011-02-26 o 14:07
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-26, 14:07   #3410
skomplikowana_18
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 359
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

zielona_zabcia, dzieki za porady, omleta poki co nie moge zrobic, bo w domu nie jestem; co do zoltek - nienawidze ich smaku, choc jak jesz szpitalna pasta jajeczna (jajko wymieszane z twarozkiem) to jem catkosc, bo nie czuc tego smaku, jest dobre i doprawione.
Co do Kubusiow, pije szklanke, ale dzis juz raczej caly wypije.
Maslo uzywam, te szpitalne jest niedobre w smaku, mam swoje - prawdziwe, zdrowe maslo (kuzynka dzis dowiezie, bo wczoraj zapomniala).
Dodaje jedzenie jeszcze, mimo, ze w ubieglym tyg. przytylam na tym 1,5 kg!, a teraz od 4 dni waga stoi jak zakleta! (w ogole mam nowa elektroniczna wage, tamta ciagle sie wahala).
Ale to dziwne, bo myslalam, ze po tym kolejnym skoku unormuje sie i bedzie juz szlo do gory wolniej, a tu stoi.
Jem sporo kcal, kazano mi policzyc, dochodze do 3tys., wiec ruszy znow?
Do 2sn.-jog.nat.180g z bananem, kiwi, 2mandarynami i saszetka 50g Fitelli dodalam pasek czeko.gorzkiej z nadzieniem;
ponad 500 kcal!
skoro mam +4kg, to te 1,3 to pryszcz, co?;
w domu nadal-0,5kg/tydz.
skomplikowana_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 14:10   #3411
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad�ospisy, cz��� XIII

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
Ervisha - powiedz, po co piszesz za kogoś? Nie rozumiem tego. Skomplikowana chyba umie pisać sama za siebie...
Kurczę skomplikowana o tym pisała Izie_wiosennej ja tylko przypominam Czemu się mnie tak czepiacie

---------- Dopisano o 15:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Cytat:
Napisane przez skomplikowana_18 Pokaż wiadomość
zielona_zabcia, dzieki za porady, omleta poki co nie moge zrobic, bo w domu nie jestem; co do zoltek - nienawidze ich smaku, choc jak jesz szpitalna pasta jajeczna (jajko wymieszane z twarozkiem) to jem catkosc, bo nie czuc tego smaku, jest dobre i doprawione.
Co do Kubusiow, pije szklanke, ale dzis juz raczej caly wypije.
Maslo uzywam, te szpitalne jest niedobre w smaku, mam swoje - prawdziwe, zdrowe maslo (kuzynka dzis dowiezie, bo wczoraj zapomniala).
Dodaje jedzenie jeszcze, mimo, ze w ubieglym tyg. przytylam na tym 1,5 kg!, a teraz od 4 dni waga stoi jak zakleta! (w ogole mam nowa elektroniczna wage, tamta ciagle sie wahala).
Ale to dziwne, bo myslalam, ze po tym kolejnym skoku unormuje sie i bedzie juz szlo do gory wolniej, a tu stoi.
Jem sporo kcal, kazano mi policzyc, dochodze do 3tys., wiec ruszy znow?
Do 2sn.-jog.nat.180g z bananem, kiwi, 2mandarynami i saszetka 50g Fitelli dodalam pasek czeko.gorzkiej z nadzieniem;
ponad 500 kcal!
skoro mam +4kg, to te 1,3 to pryszcz, co?;
w domu nadal-0,5kg/tydz.
Dobrze że zwiększasz I to się liczy. Chcesz wyzsrowiec i z Twoim mysleniem i nastawieniem do jedzenia jest o wiele lepiej niż było.

ALe chyba wiesz że te 0,5 kg na tydzień to minimum.Nic się nie stanie jak by było więcej No chyba ze cię to jeszcze troszkę przeraża, ale od tego masz terapię. Tak czy siak widać ze się starasz Mam nadzieję że uda Ci się z maturą.

Cytat:
em sporo kcal, kazano mi policzyc, dochodze do 3tys., wiec ruszy znow?
Czy sporo to nie wiem. To chyba normalna dzienna porcja kalorii dla osób w Twoim wieku.
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2011-02-26 o 14:11
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 14:11   #3412
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Nasze codzienne jad�ospisy, cz��� XIII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Kurczę skomplikowana o tym pisała Izie_wiosennej ja tylko przypominam Czemu się mnie tak czepiacie
Bo niepotrzebnie odpowiadasz za kogoś. Lepiej zadbaj o siebie. Ile osób ma ci to jeszcze powiedzieć? Nie czepiam sie.
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 14:13   #3413
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad�ospisy, cz��� XIII

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
Bo niepotrzebnie odpowiadasz za kogoś. Lepiej zadbaj o siebie. Ile osób ma ci to jeszcze powiedzieć? Nie czepiam sie.
Jak na razie dam o siebie. Zresztą nic Ci do tego. Mam prawo się tu wypowiadać tak samo jak każdy inny. Koniec offtopu.
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 14:28   #3414
wariatka345
Raczkowanie
 
Avatar wariatka345
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 328
Dot.: Nasze codzienne jad�ospisy, cz��� XIII

Uu:

Iśn: 2 parówki podgrzane w mikrofalówce z 3 plastrami sera żółtego, polane ketchupem do tego kromka chleba; kawa z mlekiem
IIśn: sałatka owocowa (banan, jabłko, pomarańcza czerwona) polane jogurtem naturalnym z 1 łyżeczką słodziku, garść bakalii; 2 kostki czeko
Ob: talerz kapuśniaki z ziemniakami i mięsem
Deser(zaraz po ob) 2 kawałki ciasta marchewkowego
Wieczorem planujemy z koleżankami domówkę więc wpadnie wiele pysznego i nie zdrowego żarcia
__________________
Zamierzam:
Zdrowo się odżywiać
Ograniczyć słodycze


wariatka345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 15:08   #3415
piubella
Raczkowanie
 
Avatar piubella
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Milano
Wiadomości: 222
Dot.: Nasze codzienne jad�ospisy, cz��� XIII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Jak na razie dam o siebie. Zresztą nic Ci do tego. Mam prawo się tu wypowiadać tak samo jak każdy inny. Koniec offtopu.
dbasz o siebie i 2 lata tkwisz w miejscu. aha. fajnie.
nie no rzeczywiście nieźle Ci idzie..
weź się dziewczyno ogarnij wreszcie i zajmij się czymś, bo to się może dla Ciebie źle skończyć.
__________________
WYMIANA zapraszam
piubella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 15:22   #3416
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: Nasze codzienne jad�ospisy, cz��� XIII

Cytat:
Napisane przez skomplikowana_18 Pokaż wiadomość
w ogole mam nowa elektroniczna wage, tamta ciagle sie wahala
Brak mi już słów po prostu.
__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...
Winky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 15:27   #3417
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Nasze codzienne jad�ospisy, cz��� XIII

Cytat:
Napisane przez Winky Pokaż wiadomość
Brak mi już słów po prostu.
Winky, przyznaj po prostu, że zazdrocisz nowego nabytku
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 15:35   #3418
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: Nasze codzienne jad�ospisy, cz��� XIII

Cytat:
Napisane przez poppy seed Pokaż wiadomość
Winky, przyznaj po prostu, że zazdrocisz nowego nabytku
Skąd wiedziałaś? A myślałam, że uda mi się to ukryć. Ja do dziś w domu nie mam wagi elektronicznej, tylko jakąś taką starą, która za pierwszym ważeniem zawsze pokazuje kilo więcej niż za drugim.
__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...
Winky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 15:38   #3419
kasiekasiek
Zadomowienie
 
Avatar kasiekasiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 431
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Wiecie, może to tylko jakieś moje urojenia, ale mam wrażenie, że zrobiło się tu bardzo niezdrowo. Bardzo. Niezdrowo do tego stopnia, że ja, osoba nie mająca problemów z ed ani teraz ani wcześniej, zaczynam przejmować jakieś dziwne sposoby myślenia. Ervisha, przepraszam, że to mówię, ale masz w tym też swój udział, bo kiedy wejdę na NCJ, to "rzucają" mi się w oczy Twoje wypowiedzi, z których (mam wrażenie, być może mylne) bije choroba. Nie chcę absolutnie Ciebie urazić, ani nikogo innego. Wiem, że ed jest niezwykle trudną chorobą, ale wydaje mi się, że część z postów, które tu się ostatnio pojawiają powinno raczej się znaleźć w krzywym zwierciadle. Tak więc apeluję: więcej jadłospisów, mniej ed.

A żeby nie było tak totalnie offtopowo, to

Moje U:


I Śn.: dwie kromki żytniego razowego z masłem, polędwicą, ogórkiem kiszonym, papryką.
herbata

II Śn.: naleśnik z serem, odsmażony na maśle, polany musem truskawkowym
jabłko

Obiad: dwa kawałki pieczonego kurczaka, ryż, dużo surówki z pekińskiej (z oliwą z oliwek i sosem sałatkowym)

Podw.: dwa kawałki sernika "przekładanego", kawałek ciepłej szarlotki

Kolacja: jajko na twardo, dwie kromki żytniego razowego z szynką, plastrem sera żółtego.

3 mandarynki
__________________
17
kasiekasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 16:10   #3420
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze codzienne jad�ospisy, cz��� XIII

utrzymanie
  • 2 parówki w cieście francuskim, z keczupem, kromka orkisza z masłem, szynką, sałatą, pomidorem, kubek kakao
  • banan , jogurt naturalny
  • pączek z dżemem, garść rodzynek, sok pomarańczowy
  • 2 gołąbki w sosie pomidorowym, puree ziemniaczane, kompot wiśniowy
  • jajecznica z 2 jajek, grahamka z indykiem i pomidorem
  • wieśniak 200g + papryka zielona


rzucicie okiem?
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:43.