Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Tytuł następnego wątku
Marzec minął,kwiecień mamy-nasze dzieci i my witamy III-IV 2011 1 1,92%
Marzec minął,kwiecień idzie,nasz autobus gna o świcie III-IV 2011 5 9,62%
Kwietniówki bilet kupiły-oby na dzidziusiowy autobus się nie spóźniły III-IV 2011 6 11,54%
Autobus doganiamy,wracając ze szpitala maluszka w objęciach trzymamy III-IV 2011 5 9,62%
Marzec minął kwiecień z nami,teraz my zostaniemy mamami III-IV 2011 18 34,62%
Marzec minął,kwiecień leci a my czekamy na nasze dzieci III-IV 2011 17 32,69%
Poród się zbliża a my z niecierpliwością czekamy, aż przyjdzie nasza godzina III-IV 2011 0 0%
Głosujący: 52. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-09, 16:59   #301
wikakika
Rozeznanie
 
Avatar wikakika
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 614
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

No wlasnie nie wiem w jaki sposob bede mogla stymulowac te sutki. Niech sie moze niutka wypowie albo ktoras z wizazanek
wikakika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 17:07   #302
iweczka
Zakorzenienie
 
Avatar iweczka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: @ home
Wiadomości: 3 984
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

anika, dzięki

Cytat:
Napisane przez diatoma Pokaż wiadomość
Eirene a do kiedy masz brac?? ja do wtorku, az sie boje. ja tez przytylam 14 kg, z czego 3kg przez ostantie 3 tyg, i polozna powciskala mi skore na lydkach i mam obrzeki i odpowiedz dlaczego tak utylam mimo ze uwazam na jedzenie. no i gin idzie na 2 tyg na urlop i bedzie dopiero z powrotem 30 marca ipowiedzial ze moge oczywiscie nie dotrwac i spakowac juz ta torbe. no obłęd jakis. dobrze ze mam umowiona polożna to o tyle chociaz komfort

kurcze mnie tez bolą ręce a dokladnie paliczki i dlon, nadgarstek juz nie. ale widze ze wiekszosci z was to doskwiera. najpierw myslalam ze to zakwasy po prasowaniu, no ale po tyg to juz by zniknely a to wciaz boli.i prawa reka wydaje mi sie bardziej pulchna od lewej

jak dlugo czekalyscie na wynik GBS? bo ja mialam dzis pobrany i podobno wynik za 3 tyg!!! to ja moge urdzic do tego czasu, i placilam za to 45zl.
kupilam Tymkowi sliczny habrowy kocyk w Pepco taki milusi. a tż piżamke bo jutro dzien faceta.

diatoma, ja miałam wynik GBS po 7 dniach.
iweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 17:11   #303
Eirene1987
Zakorzenienie
 
Avatar Eirene1987
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 013
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Cytat:
Napisane przez prunelle Pokaż wiadomość
ja właśnie zamawiam te kosmetyki wszystkie i mam pytanie z gatunku głupich: chcę zamówić torebki do przechowywania pokarmu i butelki ze dwie; opakowanie termiczne już mam, ale pojęcia nie mam, jakiej to firmy. Zamierzam karmić piersią raczej, ale na wszelki wypadek coś tam chcę mieć. Więc: czy te woreczki muszą być kompatybilne z butelkami, a butelki z opakowaniem termicznym? Jak kupię wszystko innej firmy do nie będzie do siebie pasować?
ja mam opakowanie termiczne takie standardowe ale np butelki tt nie pasują do niego bo są grube... zależy jakie butelki kupisz to zazwyczaj na opakowaniach pisze że uniwersalne itpa woreczki to nie mam pojęcia chyba są uniwersalne

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
Ja siedze caly czas w poczekalni IP, zrobili mi juz KTG, zebym sie nie nudzila, babke jak przyjmowali na oddzial to chyba z godzine to trwalo, a mi sie jesc chce, ale nie bede tych slodyczy z automatu wpychac.
Pospiewalam sobie na tym ktg corci, pobawilysmy sie, bo bym zasnela tam chyba.
oj współczuję czekania

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Ja właśnie ostatecznie spakowałam torby do szpitala, i ciuszki na wyjście uszykowałam, jestem gotowa ... Jestem na etapie paniki, gdy pomyślę, że w każdej chwili może się zacząć poród czy któraś też tak ma? bo widzę, że większość wypatruje dnia porodu

16 marca mam urodziny
ja też dziś właśnie doprasowałam resztę rzeczy, torba spakowana ciuszki na wyjście też powiem ci ja mam tak że już się doczekać nie mogę małego ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie że to tuż tuż a zaczynam 37tydzień jutro więc teoretycznie trochę zostało ale i tak może się to stać w każdej chwili tym bardziej że bóle brzucha mam w nocy ale i tak mam tak jak ty - jak pomyślę że to już to panika
o widzisz zapamiętam w takim razie to mój szkrab mógłby wyjść 16 fajnie by było ostatnia wizyta i poród
a może twoja Idalka też 16 wyjdzie ?

Cytat:
Napisane przez laseczkaa Pokaż wiadomość
załączam zdjęcia - słabe bo robione tel i w dodatku jest ciemno
sliczna

Cytat:
Napisane przez wikakika Pokaż wiadomość
I mam jeszcze pytanie apropo tej stymulacji sutkow?Czyli o co chodzi, jak je stymulowacPrzepr aszam za glupie pytanie.
dołączam się do pytania ale chyba chodzi o takie kręcenie nimi, ściskanie itp
__________________
Nasze serca przestukują się ze sobą
moje głośniej, twoje dobitniej...



Wreszcie z nami Oliwier 3.04.2011r.

Wreszcie wszyscy razem Marcel 7.01.2015 rok.


Edytowane przez Eirene1987
Czas edycji: 2011-03-09 o 17:19
Eirene1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 17:11   #304
woszczyk
Raczkowanie
 
Avatar woszczyk
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 193
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Ale współżycie ponoć działa nawet lepiej ;P Może i by wypróbować? :P
woszczyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 17:13   #305
Eirene1987
Zakorzenienie
 
Avatar Eirene1987
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 013
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

o takie cuś znalazłam:


Oto niektóre z nich:
Seks. Męskie nasienie zawiera prostaglandyny - hormony, które przyspieszają dojrzewanie szyjki macicy, powodują jej zgładzanie i rozwieranie. Dodatkowo, gdy kobieta przeżywa orgazm, w jej ciele wydziela się oksytocyna - hormon odpowiedzialny za wywołanie skurczy.
Stymulacja brodawek - metoda rekomendowana przez położne zarówno do indukcji porodu, jak i w sytuacji, gdy poród się zatrzymał. Stymulacja brodawek sutkowych powoduje wydzielanie oksytocyny. Jak to robić:

  • Masuj każdą pierś oddzielnie.
  • Uchwyć brodawkę między kciuk a pozostałe palce dłoni. Roluj i delikatnie wyciągaj przez 2 minuty.
  • Odpocznij 3 minuty.
  • Powtarzaj cykl masaż/odpoczynek przez 20 minut.
Jeśli skurcze nie pojawiły się, możesz kontynuować, zwiększając czas masowania do 3 minut, a zmniejszając czas odpoczynku do 2 minut.
Zaprzestań stymulacji, jeśli skurcze występują co 3 minuty i trwają minutę lub dłużej.
Spacer - kołysanie biodrami i grawitacja pomaga dziecku w ustawieniu się w kanale rodnym. Generalnie ruch wspiera pojawienie się skurczy. Jeśli lubisz, zatańcz ze swoim partnerem lub sama. Muzyka dodatkowo Cię rozluźni.



Schody (wchodzenie i schodzenie). Ma podobne działanie jak spacer.

Możesz też wcześniej przygotować mięsień macicy do porodu. Niektóre zioła działają tonizująco, powodują, że w czasie porodu skurcze są bardziej efektywne. Położne polecają stosowanie naparu z liści malin. Działa również po porodzie, powodując lepsze obkurczanie się macicy i mniejsze krwawienie.
Zacznij pić herbatkę z liści malin około 4 tygodnie przed terminem porodu. 3 - 4 łyżki suszu zalej 0,5 litra wody i gotuj parę minut. Pij 3 razy dziennie, do końca ciąży.
Olej z wiesiołka zawiera cenny kwas gamma - linolenowy, który w organizmie jest przetwarzany na prostaglandyny. Możesz używać od 34. tygodnia ciąży - dwa razy dziennie po 500 mg.
Olejek szałwiowy - pobudza i wzmacnia skurcze macicy. Możesz dodać do kąpieli (10 - 15 kropli) lub tyle samo kropli rozprowadzić w ? szklanki olejku migdałowego i użyć do masażu.





źródło http://www.rodzicpoludzku.pl/Porod/G...in-porodu.html
__________________
Nasze serca przestukują się ze sobą
moje głośniej, twoje dobitniej...



Wreszcie z nami Oliwier 3.04.2011r.

Wreszcie wszyscy razem Marcel 7.01.2015 rok.

Eirene1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 17:16   #306
woszczyk
Raczkowanie
 
Avatar woszczyk
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 193
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Cytat:
Napisane przez Eirene1987 Pokaż wiadomość
o takie cuś znalazłam:


Oto niektóre z nich:
Seks. Męskie nasienie zawiera prostaglandyny - hormony, które przyspieszają dojrzewanie szyjki macicy, powodują jej zgładzanie i rozwieranie. Dodatkowo, gdy kobieta przeżywa orgazm, w jej ciele wydziela się oksytocyna - hormon odpowiedzialny za wywołanie skurczy.
Stymulacja brodawek - metoda rekomendowana przez położne zarówno do indukcji porodu, jak i w sytuacji, gdy poród się zatrzymał. Stymulacja brodawek sutkowych powoduje wydzielanie oksytocyny. Jak to robić:

  • Masuj każdą pierś oddzielnie.
  • Uchwyć brodawkę między kciuk a pozostałe palce dłoni. Roluj i delikatnie wyciągaj przez 2 minuty.
  • Odpocznij 3 minuty.
  • Powtarzaj cykl masaż/odpoczynek przez 20 minut.
Jeśli skurcze nie pojawiły się, możesz kontynuować, zwiększając czas masowania do 3 minut, a zmniejszając czas odpoczynku do 2 minut.
Zaprzestań stymulacji, jeśli skurcze występują co 3 minuty i trwają minutę lub dłużej.
Spacer - kołysanie biodrami i grawitacja pomaga dziecku w ustawieniu się w kanale rodnym. Generalnie ruch wspiera pojawienie się skurczy. Jeśli lubisz, zatańcz ze swoim partnerem lub sama. Muzyka dodatkowo Cię rozluźni.



Schody (wchodzenie i schodzenie). Ma podobne działanie jak spacer.

Możesz też wcześniej przygotować mięsień macicy do porodu. Niektóre zioła działają tonizująco, powodują, że w czasie porodu skurcze są bardziej efektywne. Położne polecają stosowanie naparu z liści malin. Działa również po porodzie, powodując lepsze obkurczanie się macicy i mniejsze krwawienie.
Zacznij pić herbatkę z liści malin około 4 tygodnie przed terminem porodu. 3 - 4 łyżki suszu zalej 0,5 litra wody i gotuj parę minut. Pij 3 razy dziennie, do końca ciąży.
Olej z wiesiołka zawiera cenny kwas gamma - linolenowy, który w organizmie jest przetwarzany na prostaglandyny. Możesz używać od 34. tygodnia ciąży - dwa razy dziennie po 500 mg.
Olejek szałwiowy - pobudza i wzmacnia skurcze macicy. Możesz dodać do kąpieli (10 - 15 kropli) lub tyle samo kropli rozprowadzić w ? szklanki olejku migdałowego i użyć do masażu.





źródło http://www.rodzicpoludzku.pl/Porod/G...in-porodu.html

Niech no tylko małżonek z pracy wróci :P
woszczyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 17:18   #307
Eirene1987
Zakorzenienie
 
Avatar Eirene1987
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 013
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Cytat:
Napisane przez woszczyk Pokaż wiadomość
Niech no tylko małżonek z pracy wróci :P

hehe mój też będzie brodawki stymulował ale to za tydzień gdzieś
__________________
Nasze serca przestukują się ze sobą
moje głośniej, twoje dobitniej...



Wreszcie z nami Oliwier 3.04.2011r.

Wreszcie wszyscy razem Marcel 7.01.2015 rok.

Eirene1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 17:25   #308
woszczyk
Raczkowanie
 
Avatar woszczyk
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 193
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Ja się chyba zbiorę na grubszą sprawę ;P Poświęcę się, że tak powiem, bo nie mam jakoś ostatnio ochoty ;P
woszczyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 17:29   #309
niutka1
Wtajemniczenie
 
Avatar niutka1
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 2 904
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
Niutka Ty to chyba nie masz wątpliwości i pytań związanych z porodem - też bym tak chciała. Tzn wydajesz mi się bardzo bardzo bardzo - obeznana - zazdroszczę
całe zycie cżłowiek się czegos uczy- dzis np dowiedziałam sie czegos nowego o czopie sluzowym, ( pisałam o tym dziś wczesniej) , o czym nie wiedziałam
ale generlnie jestem osoba która lubi byc obeznana w temacie, a że temat dzieci lezy mi na sercu juz od 9 lat ( odkąd zaszłam w 1 ciążę) no to wiadomo, zdązyłam sobie zgromadzić troche wiedzy na ten temat, poza tym na studiach miałam tez sporo o rozwoju prenatalnym, o rozwoju dziecka w pierwszych mscach itd...


Cytat:
Napisane przez wikakika Pokaż wiadomość
No wlasnie nie wiem w jaki sposob bede mogla stymulowac te sutki. Niech sie moze niutka wypowie albo ktoras z wizazanek
nie stymulowałam wczesniej sutków, bo mam jakis taki odruch, że jak je zaczynam ściskac, to 5 minut wystarczy i jestem poirytowana nie wyobrażam sobie robic to przez godzinę
ale generalnie chodzi o to by ściskać, ugniatac, tak jakby się chciało wycisnąc mleko, albo np płaska dłonią tak połozyc na piersiach i koliście masować, a najlepiej podobno jak do tego masażu zatrudni sie TŻta


Byłam z mężem na spacerze, na razie spokój, chociaz na tym spacerze bardzo mi sie brzuszek napisnał, teraz też troche sie napina, może ta noc będzie "owocna" ?
eh, każdego dnia tak sobie mówię...

kurczę jutro juz czwartek 10 marca
no cóz, może faktycznie do 15 marca doczekam jak chciałam na początku
tak to jest z tymi zyczeniami, człowiek wypowie głośno, a potem....
jak to sie mówi "uważaj o czym marzysz, bo sie spełni"

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

ooo, olej z wiesiołka... zapomniałam o nim, jesli do jutra młoda nie wyjdzie to lecę do apteki i chyba wypije od razu butle na raz
__________________
Trójkowa mama
zapuszczam włoski od zapałki
13.08.2009 : 3mm,14.09 : 2,5 cm,13.10 : 3,5 cm14.11 : 5 cm,14.12: 6 cm,15.01.2010: 8 cm, 21.12.2010: 20cm ( podcinane troszkę kilka razy)
31.12.2014 : 54cm podcinane wiele razy, CEL: 69cm..
zapuszczam grzywkę 31.12.2014: 21cm.
niutka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 17:43   #310
prunelle
Wtajemniczenie
 
Avatar prunelle
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 228
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Cytat:
Napisane przez Eirene1987 Pokaż wiadomość
ja mam opakowanie termiczne takie standardowe ale np butelki tt nie pasują do niego bo są grube... zależy jakie butelki kupisz to zazwyczaj na opakowaniach pisze że uniwersalne itpa woreczki to nie mam pojęcia chyba są uniwersalne



oj współczuję czekania



ja też dziś właśnie doprasowałam resztę rzeczy, torba spakowana ciuszki na wyjście też powiem ci ja mam tak że już się doczekać nie mogę małego ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie że to tuż tuż a zaczynam 37tydzień jutro więc teoretycznie trochę zostało ale i tak może się to stać w każdej chwili tym bardziej że bóle brzucha mam w nocy ale i tak mam tak jak ty - jak pomyślę że to już to panika
o widzisz zapamiętam w takim razie to mój szkrab mógłby wyjść 16 fajnie by było ostatnia wizyta i poród
a może twoja Idalka też 16 wyjdzie ?



sliczna



dołączam się do pytania ale chyba chodzi o takie kręcenie nimi, ściskanie itp
dziękuję za odpowiedź, to chyba butelki TT dla mnie odpadają

ha, ja wyprałam dzisiaj pierwszą partię ubranek

Cytat:
Napisane przez woszczyk Pokaż wiadomość
Ja się chyba zbiorę na grubszą sprawę ;P Poświęcę się, że tak powiem, bo nie mam jakoś ostatnio ochoty ;P
co za poświęcenie, hehehe

Cytat:
Napisane przez Eirene1987 Pokaż wiadomość
o takie cuś znalazłam:


Oto niektóre z nich:
Seks. Męskie nasienie zawiera prostaglandyny - hormony, które przyspieszają dojrzewanie szyjki macicy, powodują jej zgładzanie i rozwieranie. Dodatkowo, gdy kobieta przeżywa orgazm, w jej ciele wydziela się oksytocyna - hormon odpowiedzialny za wywołanie skurczy.
Stymulacja brodawek - metoda rekomendowana przez położne zarówno do indukcji porodu, jak i w sytuacji, gdy poród się zatrzymał. Stymulacja brodawek sutkowych powoduje wydzielanie oksytocyny. Jak to robić:

  • Masuj każdą pierś oddzielnie.
  • Uchwyć brodawkę między kciuk a pozostałe palce dłoni. Roluj i delikatnie wyciągaj przez 2 minuty.
  • Odpocznij 3 minuty.
  • Powtarzaj cykl masaż/odpoczynek przez 20 minut.
Jeśli skurcze nie pojawiły się, możesz kontynuować, zwiększając czas masowania do 3 minut, a zmniejszając czas odpoczynku do 2 minut.
Zaprzestań stymulacji, jeśli skurcze występują co 3 minuty i trwają minutę lub dłużej.
Spacer - kołysanie biodrami i grawitacja pomaga dziecku w ustawieniu się w kanale rodnym. Generalnie ruch wspiera pojawienie się skurczy. Jeśli lubisz, zatańcz ze swoim partnerem lub sama. Muzyka dodatkowo Cię rozluźni.



Schody (wchodzenie i schodzenie). Ma podobne działanie jak spacer.

Możesz też wcześniej przygotować mięsień macicy do porodu. Niektóre zioła działają tonizująco, powodują, że w czasie porodu skurcze są bardziej efektywne. Położne polecają stosowanie naparu z liści malin. Działa również po porodzie, powodując lepsze obkurczanie się macicy i mniejsze krwawienie.
Zacznij pić herbatkę z liści malin około 4 tygodnie przed terminem porodu. 3 - 4 łyżki suszu zalej 0,5 litra wody i gotuj parę minut. Pij 3 razy dziennie, do końca ciąży.
Olej z wiesiołka zawiera cenny kwas gamma - linolenowy, który w organizmie jest przetwarzany na prostaglandyny. Możesz używać od 34. tygodnia ciąży - dwa razy dziennie po 500 mg.
Olejek szałwiowy - pobudza i wzmacnia skurcze macicy. Możesz dodać do kąpieli (10 - 15 kropli) lub tyle samo kropli rozprowadzić w ? szklanki olejku migdałowego i użyć do masażu.





źródło http://www.rodzicpoludzku.pl/Porod/G...in-porodu.html
no ciekawe, za jakieś 3 tygodnie się za to zabiorę w takim razie, a póki co dodam zakładkę

faktycznie do stymulacji sutków to lepiej TŻ-a, ja bym szału dostała, a mój i tak do tego akurat się rwie na nic więcej niestety go namówić się nie da...
__________________

prunelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 17:49   #311
Lustereczko
Rozeznanie
 
Avatar Lustereczko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 947
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Cytat:
Napisane przez diatoma Pokaż wiadomość
witam, dopiero do domu weszłam , a wyszłam z niego o 9
nóg nie czuje.
byłam u fryzjera 3,5h !!! ale jestem zadowolona. potem u gina na 13, troche poczekalam, i sie okazalo ze mam 3cm rozwarcia, a szyjke krótką na 0,5 cm. do wtorku mam brać fenoterol. i może być różnie. mam tylko nie współżyć. a na spacery jak najbardziej moge chodzic. jej troche jestem jak otępiała po wizycie, bo uswiadomilam sobie ze musze ta torbe spakowac jednak. i dla dzidzi w aptece potrzebne gadzety zakupic.
potem tż zabrał mnie na obiadek z okazji dnia kobiet i teraz sobie odpoczywam. bo chce jeszcze pozniej skoczyc do rosmana po te pierdy zeby kosmetyczke skapletowac.
wow.
a teraz was ponadrabiam
Wow 3 cm nieźle coś mi się wydaje że poród pójdzie ekspresowo tak jak u Wanilki
A co do wyniku GPS to ja mam w następnym tygodniu wizytę u gina i ma już być wynik czyli jakieś 2 tyg, ale nic nie płaciłam za to badanie.

Cytat:
Napisane przez laseczkaa Pokaż wiadomość
no to już niedługo możesz rodzić


a do mnie doszła dziś huśtawka
tż akurat już był w domku i razem ją złożyliśmy
ogólnie jestem bardzo zadowolona .
posiada konsolę z 6 dźwiękami i światełkami którą można dziecku położyć przy łóżeczku (w tym bicie serca mamy - więc owieczka już mi nie potrzebna )

załączam zdjęcia - słabe bo robione tel i w dodatku jest ciemno
Super ta huśtawka
Lustereczko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 17:53   #312
ego_ego
Wtajemniczenie
 
Avatar ego_ego
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Góra Kalwaria/Piaseczno
Wiadomości: 2 349
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Cytat:
Napisane przez Eirene1987 Pokaż wiadomość
O GRATULACJE no ja dziś kończę 36 czyli jutro mogę rodzić szczerze to bym mogła za tydzień ten tydzień jeszcze mam parę spraw do załatwienia

no wytrzymaj jeszcze trochę ze mną nie bądź taka

Cytat:
Napisane przez megi2015 Pokaż wiadomość
Hey laski

jestem po wizycie u gina. rozwarcie mam na opuszek, szyjka lekko skrócona. Lekarz powiedział że jak nie urodzę do 2 tyg. to 23.03 mam przyjść na wizytę. Stwierdził też w czasie badania że główka już strasznie mocno napiera. hmmm tego akurat nie musiał mówić, bo doskonale to czuję
miałam mieć robione usg, ale przesunął mi je na pojutrze. zobaczymy co z tymi wodami u mnie.
w sumie mogłabym już rodzić
dobre wieści, jeszcze się tak nie spiesz

Cytat:
Napisane przez Eirene1987 Pokaż wiadomość
dostałam smska od wanilki. pisze że są jeszcze w szpitalu bo mała dostała żółtaczki, po naświetlaniu czeka na kolejne wyniki z badania krwi i jak wszystko będzie ok to dziś do domu

i jeszcze Głodomorek napisała przed chwilką że zostaje do końca ciąży w szpitalu ale czują się dobrze mała waży już 1950g więc ładnie rośnie

oczywiście macie pozdrowienia

pozdrowionka dla nich

Cytat:
Napisane przez megi2015 Pokaż wiadomość
kurcze pamiętacie jak jakiś czas temu pisałyśmy o dotykaniu brzuszka przez "obce osoby". napisałam wtedy że moja koleżanka ostatnio z pracy która stara się o dziecko dotknęła brzuszka. któras z was napisała że jest coś takiego, że można się przez to "zarazić ciążą". i wiecie co dziś się dowiedziałam że zaszła w ciążę i poroniła po raz drugi.....rok temu przeżywałyśmy oby dwie poronienia. teraz ja już na finiszu, a u niej powtórka koszmaru....
o kurczę, ale nie fajnie

Cytat:
Napisane przez kinga2710 Pokaż wiadomość
Pisałam teraz do kasiapruszków i dowiedziałam się że jeszcze nie doszła porządnie do siebie, że z jej porodem to dłuższa historia , musieli ja uśpić do tej cc. oj bidulka musiała się namęczyć . napisałam ze jak dojdzie do siebie to da mi znać jak było dokładnie. kurde a ja przez tego wirusa nawet jej odwiedzic nie moge bo mnie na oddzial nie wpuszcza a mam do niej teraz rzut beretem.
ja sie właśnie ubieram i zamierzam iść do sklepu może spotkam w końcu ten autobus chyba ze kierowca wziął sobie urlop. czeka tylko aż moje dziecię z Tż wrócą z przedszkola i mamy iść razem bo samej to mnie nie puszcza
no to czekamy na relację, biedna Kasia

Cytat:
Napisane przez diatoma Pokaż wiadomość
witam, dopiero do domu weszłam , a wyszłam z niego o 9
nóg nie czuje.
byłam u fryzjera 3,5h !!! ale jestem zadowolona. potem u gina na 13, troche poczekalam, i sie okazalo ze mam 3cm rozwarcia, a szyjke krótką na 0,5 cm. do wtorku mam brać fenoterol. i może być różnie. mam tylko nie współżyć. a na spacery jak najbardziej moge chodzic. jej troche jestem jak otępiała po wizycie, bo uswiadomilam sobie ze musze ta torbe spakowac jednak. i dla dzidzi w aptece potrzebne gadzety zakupic.
potem tż zabrał mnie na obiadek z okazji dnia kobiet i teraz sobie odpoczywam. bo chce jeszcze pozniej skoczyc do rosmana po te pierdy zeby kosmetyczke skapletowac.
wow.
a teraz was ponadrabiam
nho z takim rozwarciem biegasz, Kochana to kiedy rodzisz??

Cytat:
Napisane przez laseczkaa Pokaż wiadomość
załączam zdjęcia - słabe bo robione tel i w dodatku jest ciemno
bardzo ładna



a ja też dziś cały dzień poza domem, zrobiłam awanturęna poczcie, polatałam trochę po sklepach i zapomniałam odebrać wyniki, które leżą w przychodni od zeszłego tygodnia, może mnie nie opier.....
idę się położyć bo się najadłam
ego_ego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 18:02   #313
Eirene1987
Zakorzenienie
 
Avatar Eirene1987
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 013
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Cytat:
Napisane przez ego_ego Pokaż wiadomość
no wytrzymaj jeszcze trochę ze mną nie bądź taka

a ja też dziś cały dzień poza domem, zrobiłam awanturęna poczcie, polatałam trochę po sklepach i zapomniałam odebrać wyniki, które leżą w przychodni od zeszłego tygodnia, może mnie nie opier.....
idę się położyć bo się najadłam
no dobra poczekamy

o awanturę? pewnie się należało
__________________
Nasze serca przestukują się ze sobą
moje głośniej, twoje dobitniej...



Wreszcie z nami Oliwier 3.04.2011r.

Wreszcie wszyscy razem Marcel 7.01.2015 rok.

Eirene1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 18:05   #314
trzyrazyi
Zadomowienie
 
Avatar trzyrazyi
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 291
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

ja dzisiaj zmolestowalam tz-taale za nic w swiecie nie chcial zakonczyc we mnie ....bo powiedzzial ze dziecko sie potopi :brzyda l:takze nie wiemc czy to cos dalo...lepiej juz sie odpukac czuje takze lalka moze wyjsc :P
trzyrazyi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 18:13   #315
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Przedstawiam Wam mojego śpioszka przysnęło nam się dzisiaj i 3 h razem spaliśmy a teraz TŻ karmi Fabianka... mam tyle mleka,że szok mogłabym sześcioraczki wykarmić i tylko odciągam i odciągam
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]

Edytowane przez Montii
Czas edycji: 2011-03-11 o 09:33
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 18:15   #316
agaaga89
Zakorzenienie
 
Avatar agaaga89
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 756
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Cytat:
Napisane przez trzyrazyi Pokaż wiadomość
ja dzisiaj zmolestowalam tz-taale za nic w swiecie nie chcial zakonczyc we mnie ....bo powiedzzial ze dziecko sie potopi :brzyda l:takze nie wiemc czy to cos dalo...lepiej juz sie odpukac czuje takze lalka moze wyjsc :P
Zazdroszczę swojego za nic nie mogę zmusić do małego conieco na wieczór

Montii
na tym 3 zdjęciu wygląda przesłodko taka kruszyneczka w objęciach...
__________________

agaaga89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 18:19   #317
trzyrazyi
Zadomowienie
 
Avatar trzyrazyi
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 291
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Cytat:
Napisane przez Montii Pokaż wiadomość
Przedstawiam Wam mojego śpioszka przysnęło nam się dzisiaj i 3 h razem spaliśmy a teraz TŻ karmi Fabianka... mam tyle mleka,że szok mogłabym sześcioraczki wykarmić i tylko odciągam i odciągam
montii on jest przesliczny i taki podobny do ciebie ze szok

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Cytat:
Napisane przez agaaga89 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę swojego za nic nie mogę zmusić do małego conieco na wieczór

Montii na tym 3 zdjęciu wygląda przesłodko taka kruszyneczka w objęciach...

agaaga89 z moim tez laywo nie bylo....wiesz ile musialam sie naprosic...robilam oczy jak ze shreka do niego....zeszlo mi troche ale udalo sie .......ale ja to nie wiemczy cos to da skoro ze tak powiem nie zrobil do srodka bo sie bal


monti ty chayba pojechalas na porodowke po stymulowaniu brodawek co????myslisz ze to pomoglo ???

Edytowane przez trzyrazyi
Czas edycji: 2011-03-09 o 18:20
trzyrazyi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 18:19   #318
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Cytat:
Napisane przez agaaga89 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę swojego za nic nie mogę zmusić do małego conieco na wieczór

Montii
na tym 3 zdjęciu wygląda przesłodko taka kruszyneczka w objęciach...
tez podoba mi sie ta fotka
taki malenki a ma az 58 cm, to co dopiero dzieciaczki 52..

Cytat:
Napisane przez trzyrazyi Pokaż wiadomość
montii on jest przesliczny i taki podobny do ciebie ze szok
usteczka ma moje na bank i nosek zadarty ogolnie różnie mówią co do podobienstwa, ale jak do mnie.to dziekuje!
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 18:23   #319
agaaga89
Zakorzenienie
 
Avatar agaaga89
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 756
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Cytat:
Napisane przez trzyrazyi Pokaż wiadomość
agaaga89 z moim tez laywo nie bylo....wiesz ile musialam sie naprosic...robilam oczy jak ze shreka do niego....zeszlo mi troche ale udalo sie .......ale ja to nie wiemczy cos to da skoro ze tak powiem nie zrobil do srodka bo sie bal
To i tak, że zmiękł! Na mojego chyba nie ma żadnych czarów, jakbym się nie starała to choćby chciał to się boi w ogóle, a mogłabym się nawet zadowolić taką sytuacją jak u Ciebie bez finiszu

Cytat:
Napisane przez Montii Pokaż wiadomość
tez podoba mi sie ta fotka
taki malenki a ma az 58 cm, to co dopiero dzieciaczki 52..
usteczka ma moje na bank i nosek zadarty
Ma się wrażenie, jakby się mieścił w dłoni, śliczny i zgadzam się co do pogrubionego, usta z tego co pamiętam po mamusi
__________________

agaaga89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 18:40   #320
anika222
Zakorzenienie
 
Avatar anika222
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 953
GG do anika222
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Cytat:
Napisane przez Montii Pokaż wiadomość
Przedstawiam Wam mojego śpioszka przysnęło nam się dzisiaj i 3 h razem spaliśmy a teraz TŻ karmi Fabianka... mam tyle mleka,że szok mogłabym sześcioraczki wykarmić i tylko odciągam i odciągam

jaka malenka kruszynka zdjecie przeslodkie, bedzie z niego podrywacz
__________________
-----------------------------------
Razem: 13.01.2003 --- 27.09.2008 --- 19.09.2009


"tylko spokój nas uratuje..piiiiip...
anika222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 18:53   #321
vanes
Wtajemniczenie
 
Avatar vanes
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 2 462
GG do vanes
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Monti przepiękny chłopczyk i jakie ma długie paluszki to cecha ludzi którzy mają dużą sprawnosć umysłową i bogatą wyobraxnie,no i są dobrymi mówcami
śliczności


agaaga ja to powoli zapominam co to wogóle jest sex...
odbiję sobie później




__________________
główny cel: powrót do dawnej sylwetki

80 79 78 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66
6564 63 62 61 60 59 58 57 56 55
vanes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 18:55   #322
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

po dwóch i pół godziny udało mi się w końcu dostać do gabinetu. Ilość wód płodowych- 15 a nie 28 cm, chyba się temu kolesiowi od usg w oczach dwoiło. Na ktg to nas brali, żeby się nam nie nudziło, były dwie mamy przeterminowane i oprócz tego jeszcze z 2 osoby i babka przyjmowana na oddział, wiec długo to trwało bardzo. mimo wszystko mam pozytywne wrażenia ze szpitala, jak na razie personel bardzo fajny. Lekarz się pytał, czy koleś od usg nie był nietrzeźwy, bo nie dość, ze napisał taka liczbę AFI, to jeszcze datę ost miesiączki na czerwiec 2011.


monti-Fabianek przystojniejszy z dnia na dzień
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania

Edytowane przez traicionera
Czas edycji: 2011-03-09 o 18:57
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 19:00   #323
vanes
Wtajemniczenie
 
Avatar vanes
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 2 462
GG do vanes
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

tek koleś z usg to chyba rzeczywiście musiał byc po jakichś środkach odużających ze taki zamotany hehe

dobrze że wszystko w porządku z dzidziolkiem

a mnie pierwszy raz dziś złapał skurcz i to nie w łydce tylko tak nad kolanem...
na pocieszenie zjadłam całą paczkę ptasiego mleczka od TZta z dnia kobiet (środa popielcowa a ja takie rarytasy babcia to by mnie z wiary wypisała )
a jutro idę do mojej gin na badanbia kontrolne trzymajcie więc kciukasy
__________________
główny cel: powrót do dawnej sylwetki

80 79 78 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66
6564 63 62 61 60 59 58 57 56 55
vanes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 19:02   #324
prunelle
Wtajemniczenie
 
Avatar prunelle
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 228
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Cytat:
Napisane przez Montii Pokaż wiadomość
Przedstawiam Wam mojego śpioszka przysnęło nam się dzisiaj i 3 h razem spaliśmy a teraz TŻ karmi Fabianka... mam tyle mleka,że szok mogłabym sześcioraczki wykarmić i tylko odciągam i odciągam
o rany on jest przesłodki!!!

Cytat:
Napisane przez trzyrazyi Pokaż wiadomość
ja dzisiaj zmolestowalam tz-taale za nic w swiecie nie chcial zakonczyc we mnie ....bo powiedzzial ze dziecko sie potopi :brzyda l:takze nie wiemc czy to cos dalo...lepiej juz sie odpukac czuje takze lalka moze wyjsc :P
zazdroszczę

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
po dwóch i pół godziny udało mi się w końcu dostać do gabinetu. Ilość wód płodowych- 15 a nie 28 cm, chyba się temu kolesiowi od usg w oczach dwoiło. Na ktg to nas brali, żeby się nam nie nudziło, były dwie mamy przeterminowane i oprócz tego jeszcze z 2 osoby i babka przyjmowana na oddział, wiec długo to trwało bardzo. mimo wszystko mam pozytywne wrażenia ze szpitala, jak na razie personel bardzo fajny. Lekarz się pytał, czy koleś od usg nie był nietrzeźwy, bo nie dość, ze napisał taka liczbę AFI, to jeszcze datę ost miesiączki na czerwiec 2011.


monti-Fabianek przystojniejszy z dnia na dzień
no widzisz, najważniejsze, że wszystko w porządku, nieprzytomny ten od usg szkoda, że się musiałaś nasiedzieć w szpitalu, ale przynajmniej poznałaś trochę personel nawet nie wiedziałam, że ta procedura przyjmowania może tyle trwać!

ach jak ślicznie pachnie tymi wypranymi ciuszkami
__________________

prunelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 19:03   #325
megi2015
Zadomowienie
 
Avatar megi2015
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 162
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Dzisiaj odwiedziła mnie moja położna środowiskowa
byłam zdziwiona,
teraz chodzę nie tylko po porodzie ale także przed,
bardzo fajna kobieta,
tak położne teraz chodza i przed i po porodzie. po porodzie mają zrobić 6 wizyt max. do 6 tyg. życia dziecka.
moja dzwoniła wczoraj do mnie z pytaniem czy już urodziłam no i jak się czuję i w ogóle....

Cytat:
Napisane przez gosikk_s Pokaż wiadomość
Megi, może aż tak nie spadło, no i tak czy inaczej nadal powinno mieścić się na granicy normy. Ale w razie czego może nie każą Ci już dłużej czekać, gin nic nie mówił? Przykro mi z powodu koleżanki, nie wyobrażam sobie takiej tragedii
no właśnie gin nic nie mówił. może powie coś w piątek jak zrobi to usg.

Cytat:
Napisane przez Montii Pokaż wiadomość
Przedstawiam Wam mojego śpioszka przysnęło nam się dzisiaj i 3 h razem spaliśmy a teraz TŻ karmi Fabianka... mam tyle mleka,że szok mogłabym sześcioraczki wykarmić i tylko odciągam i odciągam
montii szczęściaro....Fabianek jest uroczy
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/2b75ab6be1.png Mateuszek
megi2015 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 19:07   #326
patrycja_22
Rozeznanie
 
Avatar patrycja_22
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 849
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Cytat:
Napisane przez Montii Pokaż wiadomość
Przedstawiam Wam mojego śpioszka przysnęło nam się dzisiaj i 3 h razem spaliśmy a teraz TŻ karmi Fabianka... mam tyle mleka,że szok mogłabym sześcioraczki wykarmić i tylko odciągam i odciągam
śliczności
__________________

patrycja_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 19:10   #327
87czarna
Zakorzenienie
 
Avatar 87czarna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 280
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Montii

Prześliczne to Wasze maleństwo! Mały podobny do Ciebie

Zazdroszczę... ja jeszcze wciąż czekam
__________________
Maja 16.03.2011
Julia 2.10.2013




"Dziecko to taki sympatyczny początek człowieka"
87czarna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 19:13   #328
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Oswoiłam się przynajmniej trochę ze szpitalem, to fakt, za tydzień mam tam kolejne ktg. ale na tego od usg to jestem wściekła, bo mi tyle nerwów zafundował dopiero jak wyszłam ze szpitala, to ze mnie to zeszło i poczułam, jaka jestem głodna i zmęczona, bo tak to ciągle się w głowie kołatało, a co, jeśli ta ilość jest prawdziwa. Chociaż dziwne by było, ze przez cala ciążę wszystko oki i tu nagle takie coś.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 19:13   #329
n.ik.a
Zadomowienie
 
Avatar n.ik.a
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: miasto - wieś
Wiadomości: 1 279
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

anika222 mnie też tak cierpły ręce...szczególnie dłonie męczyłam się długo aż mój gin kazał kupic poduszkę ortopedyczną pod kręgosłup szyjny i już się znacznie poprawiło. Żaden neurolog ci teraz nie pomoże, bo nie wolno w ciąży leków, które by przyniosły rezultat. Te poduszki nie są aż takie drogie. Ostatnio nawet były w Lidlu po 39 zł. Ja swoją wzięłam za punkty w aptece a opuchlizna zejdzie ci po ciaży,bo teraz dzieciątko uciska na wszystkie możliwe nerwy

Monti synuś cudny a mam do ciebie pytanko, bo brałaś duomox - ja też dostałam w pon. ale bardzo mi niedobrze - jak sobie z tym radzić. Byłaś też choramiałaś katar-u mnie jest masakra a krople nie pomagają nie daję rady robię inhalację, smaruję klatkę piersiową amolem, nos też i dupaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaa

kochane wstałam rano a tam na piżamce z jednej i drugiej str. mokre plamy-leje mi się z cycków ale tylko w nocy i delikatnie
__________________
19.09.2009 - żonka

Kalinka 11.04.2011


Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun


"Celem życia jest:
w swojej małej jednostkowej duszy odbić jak najwięcej kosmosu"
(H. Elzenberg)

n.ik.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 19:17   #330
laseczkaa
Zadomowienie
 
Avatar laseczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 530
Dot.: Nasz autobus gna do przodu coraz bliżej czas porodu, mamy III-IV

Cytat:
Napisane przez wikakika Pokaż wiadomość
A co to za owieczka z biciem serca?jakas maskotka?
tak maskotka:
http://allegro.pl/sterntaler-owieczk...483470343.html


Cytat:
Napisane przez Eirene1987 Pokaż wiadomość
sliczna


Cytat:
Napisane przez Eirene1987 Pokaż wiadomość
o takie cuś znalazłam:


Oto niektóre z nich:
Seks. Męskie nasienie zawiera prostaglandyny - hormony, które przyspieszają dojrzewanie szyjki macicy, powodują jej zgładzanie i rozwieranie. Dodatkowo, gdy kobieta przeżywa orgazm, w jej ciele wydziela się oksytocyna - hormon odpowiedzialny za wywołanie skurczy.
Stymulacja brodawek - metoda rekomendowana przez położne zarówno do indukcji porodu, jak i w sytuacji, gdy poród się zatrzymał. Stymulacja brodawek sutkowych powoduje wydzielanie oksytocyny. Jak to robić:

  • Masuj każdą pierś oddzielnie.
  • Uchwyć brodawkę między kciuk a pozostałe palce dłoni. Roluj i delikatnie wyciągaj przez 2 minuty.
  • Odpocznij 3 minuty.
  • Powtarzaj cykl masaż/odpoczynek przez 20 minut.
Jeśli skurcze nie pojawiły się, możesz kontynuować, zwiększając czas masowania do 3 minut, a zmniejszając czas odpoczynku do 2 minut.
Zaprzestań stymulacji, jeśli skurcze występują co 3 minuty i trwają minutę lub dłużej.
Spacer - kołysanie biodrami i grawitacja pomaga dziecku w ustawieniu się w kanale rodnym. Generalnie ruch wspiera pojawienie się skurczy. Jeśli lubisz, zatańcz ze swoim partnerem lub sama. Muzyka dodatkowo Cię rozluźni.



Schody (wchodzenie i schodzenie). Ma podobne działanie jak spacer.

Możesz też wcześniej przygotować mięsień macicy do porodu. Niektóre zioła działają tonizująco, powodują, że w czasie porodu skurcze są bardziej efektywne. Położne polecają stosowanie naparu z liści malin. Działa również po porodzie, powodując lepsze obkurczanie się macicy i mniejsze krwawienie.
Zacznij pić herbatkę z liści malin około 4 tygodnie przed terminem porodu. 3 - 4 łyżki suszu zalej 0,5 litra wody i gotuj parę minut. Pij 3 razy dziennie, do końca ciąży.
Olej z wiesiołka zawiera cenny kwas gamma - linolenowy, który w organizmie jest przetwarzany na prostaglandyny. Możesz używać od 34. tygodnia ciąży - dwa razy dziennie po 500 mg.
Olejek szałwiowy - pobudza i wzmacnia skurcze macicy. Możesz dodać do kąpieli (10 - 15 kropli) lub tyle samo kropli rozprowadzić w ? szklanki olejku migdałowego i użyć do masażu.
źródło http://www.rodzicpoludzku.pl/Porod/G...in-porodu.html
to już wiemy co robić

Cytat:
Napisane przez Lustereczko Pokaż wiadomość
Super ta huśtawka


Cytat:
Napisane przez ego_ego Pokaż wiadomość
bardzo ładna




a -u+ mnie przed chwila była sąsiadka i przyniosła mi całą paczkę pieluszek 60 sztuk rozm 3 pampers premium care (4-9kg) na pewno się przydadzą
bo jej wnuczka mówiła że dla jej dziecka za małe i że może komuś wydać i pomyślała o mnie . jak miło.
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cie noszę, ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę, jestem przy Tobie od pierwszego grama, Tyś moje dziecko a ja Twoja mama

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09kp5b04ypq.png


Kacper 18.04.2011


laseczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:00.