Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/II 2011 - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-15, 13:41   #2731
kma1982
Wtajemniczenie
 
Avatar kma1982
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zbąszyń, Zielona Góra
Wiadomości: 2 452
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez monis 1 Pokaż wiadomość
A czy u Ciebie mało snu wynika z tego ze meczy małego kolka ?
położna twierdzi, że widocznie tyle potrzebuje...a mi się wydaje, że on nie lubi zasypiac sam w kołysce, jak tata weźmie go na brzuszek albo mama pokołysze to zasypia, ale odłożony do kołyski robi wielkie oczy i w ryk. Czasem ma tak czerwone oczy ze zmęczenia, że z litości go usypiam na rękach - trwa to godzinę albo i więcej, dopiero jak twardo przyśnie, to go odkładam...

Cytat:
Napisane przez Justine1988 Pokaż wiadomość
Hej mamusie. Właśnie zaliczyłam wizyte położnej. Dostalismy recepte na witaminkę K i d .
k i d można na receptę? taniej wychodzą?? mi położna nic nie dała, tylko kazała kupic...zapłąciłam 48 zł za 30 kapsułek...

Cytat:
Napisane przez Justine1988 Pokaż wiadomość

A jeszcze co wam powiem,ze widzę, że faktycznie duzo wody miałam w organizmie. Po ciązy ładnie mi zeszła. Widzę po stopach i dłoniach, opuchlizna poschodziła i nogi już mi sie robia takie Moje, wracają do siebie, łydki juz mam szczuplutkie uda tez dużo szczuplejsze...
oj ja też miałam dużo wody...teraz na szczęście mieszczę już stopy w swoich starych butach, ale z obrączką mam jeszcze problemy czasem...

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
T
A dawałaś przypadkowo, czy o określonych porach? Tak z ciekawości pytam, bo już nie podaję.
dawałam rano, popołudniu i wieczorem

http://allegro.pl/buciki-baletki-tin...510274472.html
http://allegro.pl/next-unikat-multi-...494068557.html szkoda, że Julek by w nich głupio wyglądał
__________________

Edytowane przez kma1982
Czas edycji: 2011-03-15 o 13:49
kma1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 13:49   #2732
marleen32
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 632
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

kma nie sadze, ze odciaganie laktatorem jest przyczyna
Mariko ale sie usmialam, slodko Sarunia sobie "guga" , moja nieswiadomie ciagle cos mruczy, prycha, no jednym slowem glosna jest, a jak przy tym jeszcze w oczy patrzy i w usmiechu dziaselka pokazuje, to serce z radosci rosnie
W ogole widac, ze starsza jest, bo juz taka bardziej "kumata", nie chce piersi zaraz po przebudzeniu, ciekawi ja wszystko, ehh slodkie sa te nasze maluszki
Justine babka byla co najmniej nietaktowna pytajac czy urodzilas juz
Mnie dzis nauczycielka starszej rozwalila na lopatki, bo zajrzala do wozka, i nie mogla wyjsc z podziwu, ze mala ma cytuje "grubasne policzki", i to jeszcze na moim mleku (a jakby jeszcze wiedziala, ze ja wegetarianka jestem dodatkowo z nietolerancja laktozy )), to w ogole szok.
Iga u nas bez laktozy jest mleko sojowe, plus ekstra nabial, jogurty, sery, ale powiem Ci, ze to tak ohydne w smaku jest, ze ja wole w ogole z nabialu zrezygnowac niz takie swinstwa jesc .
Wy tak chwalicie ten Sab Simplex, a ja tyle lat tu mieszkam, i nie wiedzialam, ze cos takiego jest, i pomaga..
Tu lekarze nic na kolki nie daja, a moje dziecko najstarsze, tak sie meczylo, ze szok, a ja z nia
Mlodsza odpukac nie ma kolek jeszcze, i oby juz nie miala, ale wzdecia jej czasem dokuczaja..
No i moze na te wzdecia tez by to to dobre bylo..
Spytam lekarza, za tydzien w czwartek mamy pierwsza wizyte po szpitalu, w tym szczepienie..
Na pewno szczepionka skojarzona Infra cos tam
A, ta Hexa to u nas wlasnie ze wzgledu na powiklania wycofana jest, wiec tym nie szczepcie..
Pewno sprzedaja ja taniej do innych krajow
marleen32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 13:58   #2733
make_up_istka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 835
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

MARIKO ja wkładki Baby Ono kupuję w sklepie z artykułami dla dzieci. Widziałam też u nas w TESCO. Naprawde polecam - nie czuc w nich wilgoci - baaardzo wydajne. I sa jasno różowe z zewnatrz to tak przez stanik nie przeswitują
Sara jest przesłodka!
make_up_istka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 14:26   #2734
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość

A i jeszcze jedno dziewczyny, których pociechy płaczą z powodów brzuszka nie ograniczajcie nabiału gdy dziecko ma śliczną skórkę bo to znaczy że nie jest uczulone. O nietolerancji laktozy swiadczą pryszcze, liszaje itp.
Moje dziecko ma sliczna skorke a jest uczulone. Wczesniej starsznie sie prezyl, ogromna ilosc gazow i robil bardzo zadkie kupki czasem z sluzem, chodz kolorem byly ok. Bardzo slabo spal i strasznie sie denerwowal przy jedzeniu plus mial katar ktory nie chcial przejsc. Odkad przeszlam na diete bez laktozy, do tego czasami dokarmiam MM i zmienilam z normalnego na organiczne sojowe, dziecko przestalo sie prezyc, o wiele spokojniej je i spi, plus sa kupki normlane i gazy tez w normie. I wkoncu pozegnalismy katar.

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

Cytat:
Napisane przez marleen32 Pokaż wiadomość
Iga u nas bez laktozy jest mleko sojowe, plus ekstra nabial, jogurty, sery, ale powiem Ci, ze to tak ohydne w smaku jest, ze ja wole w ogole z nabialu zrezygnowac niz takie swinstwa jesc .
sojowe nie jest takie zle jem jogurty a mleko udalo mi sie znalesc normlane ale bez laktozy
Jak ktos nie lubi melka sojowego to mozna sprubowac ryzowego lub migdalowego

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Cytat:
Napisane przez iga9 Pokaż wiadomość

OYEwidzę, że dietę mamy podobną. Z tym, że ja od początku nie jest mleka i przetworów. Niby twierdzą, że mamy grzybicę układu pokarmowego i mały ma też netorelancję laktozy. A co masz na myśli „mleko i jogurt bez laktozy”? Bo ja do płatków daję mleko ryżowe –na tym też robiłam naleśniki. A marzę o jogurcie, bo ja uwielbiam nabiał J
Ja ćwiczyłam 6 tyg. Program „ATRAKCYJNA MAMA” ułożony przez fizjoterapeutę. W ciąży przytyłam 17kg a po 6 tyg. Weszłam w najwęższe spodnie. Teraz też staram się ćwiczyć – ale już normalny aerobik z płyty w domu. Też płyty z netu – ja robię SLIM In 6. Tylko buch nadal trochę taki „workowaty” z tłuszczykiem… już 2 miesiące po cc. Też takie brzuchy macie? Co robić kurna, aby ta fałada po cc zniknęła. Cały czas ćwiczę brzuch, mięśnie są a to kurna wisi.
Ja tam żadnego drenażu po cc nie miałam, a 24h po smigałam sama po sali i młodego podnosiłam.
A o kręgosłup dbam jak pisała la'Mbria. Ale ja miałam problemy z kręgosłupem przed ciążą i te dolegliwości z cc nic wspólnego nie mają.

.
U nas mozna takie cudo kupic zwykle mleko ale bez laktozy, a jogurty jem sojowe, chodz moj ulubiony to grecki. Jesli chodzi o faldke to niestety mi to zajelo bardzo dlugo po pierwszym porodzie. Ale u mnie najwiekszym problemem zawsze byl brzuszek takze wymaga to bardzo duzo pracy i oczywiscie odpowiednie odzywianie. Teraz nastawiam sie tez ze zajmie to dlugo.
Sadze ze jak bedziesz cwiczyc P90X to z pewnoscia szybko sie pozbedziesz. Tez sie zastanawiam nad P90X, tylko jeszcze nie wolno. Ja jestem dopiero 5 i pol tyg po cc
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 14:35   #2735
iga9
Raczkowanie
 
Avatar iga9
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 152
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Marika – ja tu mieszkam od zawsze – głownie Grunwald. A Suchy Las to jak Poznań

I też jestem chyba już uzależniona od zakupów – głownie używanych rzeczy na all.
A twoja Sara cudnie gaworzy – uśmiałam się jak nie wiem

Już się nie mogę doczekać mojego Kuby w takim wydaniu. Na razie tylko śmieje się tymi bezzębnymi dziąsłami jak się bawimy i jak do niego mówię – a na głos to tylko pojedyncze samogłoski wydaje z siebie.

Kama – Z tego co mi mówiono jak pobudzałam laktację po cc to pozwolono mi odciągać laktatorem tylko po karmieniu (mój jadł średnio co 3h, więc godzinę po karmieniu miałam odciągać po 10 min z każdej piersi). U mnie pomogło to razem z 4 filiżankami aptecznej herbatki na laktację (hip wg mnie jest do kitu). Mój mało przybierał i lekarze mnie straszyli (alegria nie wiadomo na co + ta nietolerancja laktozy) i też chceli, żebym podawała mu ściągnięte mleko, aby sprawdzić ile wypija. Ale ich pogoniłam, bo odciąganie laktatorem jest dla mnie bolesne i rani mi brodawki. Kupiłam wagę i w razie czego będę go ważyć przed i po każdym karmieniu przez dobę – wtedy też można wyliczyć ile dziecko zjada.

marleen32 – ja Sabsimplex podaję na gazy właśnie, bo mój nie ma typowych kolek.

OYE - no P90x jest na prawdę super, ale jak tak od razu po połogu nie dałabym rady, mimo, że fizjoter i gin pozwolili mi do normalnych ćwiczeń wrócić już w 6 tyg po porodzie. Ale powoli do przodu i pokonam tą fałdę!

No podobno migdałowe mleko dobre, ale w sklepie nie widziałam. Sojowego się boję, bo i ja i mały alergik…
Powiem wam, że straszną mam dietę i nie wiem ile wytrzymam z tym karmieniem – na razie oby do końca 3 miesiąca…

Edytowane przez iga9
Czas edycji: 2011-03-15 o 14:39
iga9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 14:41   #2736
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez monis 1 Pokaż wiadomość
Cały czas marudzi,do tego w pewnych momentach zaczyna sie spinac, prężyć,podkurcza nóżki,ma napięty brzuszek .np. ssie cycucia, już prawie usypia i nagle zaczyna sie spinac. Wizyte u pediatry mamy za tydzien.
u nas tez tak czesto jest ale mała naszczescie sporo spi
jednak na wszelki wypadek juz zamowilam ten sab simplex ,znalazlam na ebayu

Zaliczylysmy dzis pierwszy spacer ale pogoda jest tak cudna ze bylysmy ponad godzine.Mysle ze to nie bylo za dlugo jak na poczatek,mala i tak jeszcze spi ,boje sie zaczepiac ,tylko poodkrywalam

juz nie spimy
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 14:47   #2737
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

WItam!

śliczne te wasze sukieneczki i buciki.. chlip chlip....


Cytat:
Napisane przez make_up_istka Pokaż wiadomość
Mam pytanie - miałam małe nacięcie, zostałam idealnie zszyta, tak że ledwo widać - jedynie lekkie zaczerwienienie, moja blizna bardzo ładnie się zagoiła, no i tu pojawia się pytanie - czy to normalne, że mimo wszystko do dziś po dłuższym spacerze lub siedzeniu po turecku nadal czuję nieprzyjemne ciągnięcie, napinanie blizny?? Jak wcześniej nie narzekałam na to, bo nie cierpiałam jakoś mocno z powodu nacięcia, jak niektóre, to teraz ten dyskomfort jednak się ciągnie i denerwuje. Jak długo to może potrwać?
ja ciągle czuję takie ciągnięcie jak siądę krzywo albo nan łózku na tylnej części posladków :/


Cytat:
Napisane przez make_up_istka Pokaż wiadomość
LadySith śniłaś mi się dzisiaj że obie z wielkimi brzuchami szłyśmy na wieeeelkie jedzenie
hahhaha z moim apetytem to możemy iść :P

O krople Sab Simplex pytajcie aptekach,niektóre sprowadzają zagraniczne leki
http://www.bigduo.pl/szukaj/index.ph...KI+ZAGRANICZNE tu jest jakiś wykaz aptek...
My kupiliśmy właśnie w aptece [trzeba było się zapisać], ale ...odpukać... na razie leżą nietknięte w apteczce.

Mati dzisiaj pobił rekord - 8 godzin przerwy miedzy karmieniami, w tym 7h snu


A my wczoraj spróbowalismy pierwszy raz seksu, porażka... sucho jak na saharze, zero odczuć... ale mąż mówi, że "rozmiarowo" bez zmian
__________________


Edytowane przez LadySith
Czas edycji: 2011-03-15 o 14:50
LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 14:56   #2738
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

monis1, ja podaje kropelki na wzdęcia Esputicon, ale nie widzę większych efektów...Ciężko jest trafić coś co akurat pomoże. Na różne dzieci działają różne lekarstwa.
Ogólnie Marcel w dzień śpi spokojnie, tylko w nocy ma takie jazdy
Sab Simplex jest naprawdę dobry, ale niestety się nam skończył.
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.


stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 14:56   #2739
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez make_up_istka Pokaż wiadomość
http://allegro.pl/wszystko-9-99-mini...502350290.html
Staram się jednak powstrzymywać bo Mała ma już duuużo sukienek
ja rzadko wkłądam sukienki, myślę,że jak siedzieć zacznie to dopiero raczej. Jak leży jakoś niewygodnie.

Mamy taką samą-fioletową.




A ja też muszę szybciej do pracy:-( Miałam wziąć te dodatkowe 2 tyg macierzyńskiego, ale będzie się działo w czerwcu lepiej wrócić niestety... Także do 5 maja macierzynski, potem miesiąc zaległego urlopu i kuniec. Bo choć wiem, że szef mi krzywdy ie zrobi, ale jemu mogą i wiadomo...leci dalej. A nam niestety obie pensje potrzebne, a jaki rynek jest, każdy wie.


Anka Bzzzz- każdy chciałby więcej;-) Fajnie byłoby mieć na tyle, żeby nie liczyć wydatków;-)
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 14:58   #2740
iga9
Raczkowanie
 
Avatar iga9
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 152
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
Mati dzisiaj pobił rekord - 8 godzin przerwy miedzy karmieniami, w tym 7h snu
Zazdroszczę
Mój przesypiał 7h w nocy jak kąpaliśmy go o 21 a zasypiał ok. 22.30. Ale jak skończył 1,5 miesiąca przestawiliśmy kąpanie na 19 i zasypianie na ok. 20 (chciałam mieć wolne wieczory ) to znowu budzi się na karmienie ok. 3-4.30 i to mimo, że o 23 sama go wybudzam jeszcze na dodatkowe karmienie zanim pójdę spać. I skończyło się moje wysypianie i 6h snu bez przerwy... coś za coś...
Także przestrzegam was przed wszelkimi zmianami rytmu dnia
iga9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:00   #2741
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez mika_am Pokaż wiadomość
Mariko-piękny stół
powracając jeszcze do szczepień, mój synek w szpitalu był szczepiony na WZWB i teraz pediatra zaleciła szczepionke heksa więc może jest tak jak pisała vilya gabishing, muron co Wy na to??
jaki jest koszt jednej szczepionki heksa??
monis1- ja tez myslałam ze takie maluchy to tylk spia i jedza a tym czasem mój s. w dzień spi nie wiele, zdarzaja sie dni nie przespane wcale, albo bardziej senne! ja stosuje bobotic, mały miał problem z gazami i nadal je miwea więc podaje 2 dawki dziennie po jedzeniu!
piękne pokazujecie stroje dla dziewczynek ...ehh

ja jestem po "pierwszym razie" po porodzie, stres nisamowity i tak jak pisałyście ciasno, wstęp nie był przyjemny później nieco lepiej!
płaciłam 100 zł, powtórka tyle samo
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 15:04   #2742
JeSuisUnPapillon
Zadomowienie
 
Avatar JeSuisUnPapillon
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 414
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

jak wy tyle godzin śpicieeeeeeee?! jak dzieci tyle śpią?! mój tylko by jadł i jadł ;( jestem wykończona
__________________
Najpierw stworzyliśmy szczęśliwy związek...
http://www.suwaczek.pl/cache/22dc175c64.png
...a następnie naszego Małego Misia
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprpx9i136imlln.png
JeSuisUnPapillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:05   #2743
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Aaaa, zapomniałam dodać. Mój klocuszek był dziś ważony i waży 5150g! Ładnie, prawda?! Zaliczyliśmy też pierwsze szczepienie tzn. 2 kłucia: w rączkę i w nóżkę oraz do 1 szczepionkę do wypicia. Płakuchnał, ale nie było najgorzej
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.


stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:07   #2744
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez stalowamagnolia Pokaż wiadomość
Aaaa, zapomniałam dodać. Mój klocuszek był dziś ważony i waży 5150g! Ładnie, prawda?! Zaliczyliśmy też pierwsze szczepienie tzn. 2 kłucia: w rączkę i w nóżkę oraz do 1 szczepionkę do wypicia. Płakuchnał, ale nie było najgorzej
jaka do picia?
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:17   #2745
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
jaka do picia?
rota
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:18   #2746
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
rota
dokładnie
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.


stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:23   #2747
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

witam się wtorkowo
noc przeciętna
rano była tak piękna pogoda, że o 8.30 zabrałam małą do wózka, poszłyśmy oddać krew na zaległe badania (Natalka była bardzo dzielna) i wyruszyłyśmy na spacer . Miałam problem, bo kombinezon okazał się za ciepły. Kupiłam też małej czapeczkę wiosenną sztuk 2 i opaskę. I jedną muszę wymienić, bo jest teraz na styk i za chwilę pewnie będzie za mała.

W takim razie co proponujecie na wiosenne spacery dla małych dam do ubrania??

Dzieciaczki macie cudne, Mariko Sara świetnie guga sobie

JeSuis moja miała rekord spania 8h! w nocy, ale standardem jest 5-6h ciągłego snu
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:29   #2748
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
witam się wtorkowo
noc przeciętna
rano była tak piękna pogoda, że o 8.30 zabrałam małą do wózka, poszłyśmy oddać krew na zaległe badania (Natalka była bardzo dzielna) i wyruszyłyśmy na spacer . Miałam problem, bo kombinezon okazał się za ciepły. Kupiłam też małej czapeczkę wiosenną sztuk 2 i opaskę. I jedną muszę wymienić, bo jest teraz na styk i za chwilę pewnie będzie za mała.

W takim razie co proponujecie na wiosenne spacery dla małych dam do ubrania??

Dzieciaczki macie cudne, Mariko Sara świetnie guga sobie

JeSuis moja miała rekord spania 8h! w nocy, ale standardem jest 5-6h ciągłego snu
ja założyłam kurtkę ocieplaną, ale cieniej z Nexta(porawie taka jak masz Ty), body cienkie ale z długim i bawełniany kardigan, rajtki, ogrodniczki sztruksowe i emu Czapeczka bawełniana, lekko kocykiem
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:38   #2749
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
ja założyłam kurtkę ocieplaną, ale cieniej z Nexta(porawie taka jak masz Ty), body cienkie ale z długim i bawełniany kardigan, rajtki, ogrodniczki sztruksowe i emu Czapeczka bawełniana, lekko kocykiem
czyli czapka wiosenna już??
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 15:42   #2750
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

JeSuisUnPapillon Sara od jakiś dwóch tygodni przesypia od 18 do 2-3 w nocy jednym ciągiem. Czyli 8-9 godzin.
Ale głowa do góry, Grześ jest jeszcze mały, zobaczysz, że tez będzie sypiał więcej

Make_up_istka Twoja Gabi jakby miała usteczka pomalowane cudna, delikatna i krucha jak księżniczka.
Sara to taka herszt baba

Sara tak gadać zaczęła z dwa tygodnie temu, a jak mnie czasami wyzywa ja to płaczę ze śmiechu
Jeszcze trochę i Wasze dzieciaczki będą tak gugać

Jak czytam ile ważą Wasze dzieci to aż się martwię o Małą...ona ma 3,5 miesiąca i waży dopiero 6kg
Wiecie co? To jest chyba największa obawa związana z opieką nad takim Maleństwem. Czy ono się najada.....Kurcze niby wiem, ze głodna nie jest bo by tak nie spała i nie miała takiego dobrego humoru a jednak cały czas się martwię

iga9 Suchy Las może prawie jak Poznań, ale ja jeszcze dalej mieszkam, za Złotkowem, ostatnia wioska w powiecie poznańskim bo potem to już oborniki wlkp.
Gdzie rodziłaś? Ja na Polnej, ale miałam zamiar na Lutyckiej. Jednak wyszło jak wyszło

Dziewczyny co myślicie o tym, żeby założyć nasz klub? Miałybyśmy do niego tylko my dostęp? Nikt nie widziałby zdjęć, ja np. bo dwóch dniach od dodania zdjęcia usuwam je z posta, bo każdy może je sobie wykorzystać jeśli będzie miał ochotę. Tak jak molala, która miała w avatrze czyjś ciążowy brzuch
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:44   #2751
kaskup
Rozeznanie
 
Avatar kaskup
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: ......
Wiadomości: 627
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

a u nas dzis pogoda nienadajaca sie do niczego..
ciapka praktycznie caly czas ale spacer udało nam sie nawet zaliczyc...

Marika Sara cudnie guga

Vilya smoczek firmy MAM, super jak dla mnie


moja Liwia od kilku dni strasznie jest niespokojna podczas jedzenia i nie wiem od czego.. kolek nie ma, brzuszek okey, kupki, pierdziochy tez z piersi mleko normalnie cieknie jak zwykle a ona cały czas sie prezy, glowa kreci na wszystkie strony, zanim chwyci sutka to normalnie mlaska w nim w buzi jakby nie wiem co..
powiedzcie mi prosze od czego moze tak miec??
do tego od dwóch dni jakas niespokojna jest, płaczliwa, i czesciej chce jesc.. moze to ten skok rozwojowy??
kaskup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:46   #2752
kaskup
Rozeznanie
 
Avatar kaskup
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: ......
Wiadomości: 627
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość

Dziewczyny co myślicie o tym, żeby założyć nasz klub? Miałybyśmy do niego tylko my dostęp? Nikt nie widziałby zdjęć, ja np. bo dwóch dniach od dodania zdjęcia usuwam je z posta, bo każdy może je sobie wykorzystać jeśli będzie miał ochotę. Tak jak molala, która miała w avatrze czyjś ciążowy brzuch
ja jestem jak najbardziej za!!
kaskup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:46   #2753
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość
Dziewczyny co myślicie o tym, żeby założyć nasz klub? Miałybyśmy do niego tylko my dostęp? Nikt nie widziałby zdjęć, ja np. bo dwóch dniach od dodania zdjęcia usuwam je z posta, bo każdy może je sobie wykorzystać jeśli będzie miał ochotę. Tak jak molala, która miała w avatrze czyjś ciążowy brzuch
myślę, że to dobry pomysł
mamy listopadowo-grudniowe już takowy założyły............... i nie kontynuują odchowalni
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:46   #2754
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez iga9 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę
Mój przesypiał 7h w nocy jak kąpaliśmy go o 21 a zasypiał ok. 22.30. Ale jak skończył 1,5 miesiąca przestawiliśmy kąpanie na 19 i zasypianie na ok. 20 (chciałam mieć wolne wieczory ) to znowu budzi się na karmienie ok. 3-4.30 i to mimo, że o 23 sama go wybudzam jeszcze na dodatkowe karmienie zanim pójdę spać. I skończyło się moje wysypianie i 6h snu bez przerwy... coś za coś...
Także przestrzegam was przed wszelkimi zmianami rytmu dnia
Całej nocki nigdy nie przespał, zawsze jest jedno karmienie w nocy i tak jest [koło 4tej zwykle].. ale to i tak sukces
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:47   #2755
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
czyli czapka wiosenna już??
pewnie, ale np podwójna, mnie by zimowa zagryzła
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:48   #2756
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez kaskup Pokaż wiadomość
moja Liwia od kilku dni strasznie jest niespokojna podczas jedzenia i nie wiem od czego.. kolek nie ma, brzuszek okey, kupki, pierdziochy tez z piersi mleko normalnie cieknie jak zwykle a ona cały czas sie prezy, glowa kreci na wszystkie strony, zanim chwyci sutka to normalnie mlaska w nim w buzi jakby nie wiem co..
powiedzcie mi prosze od czego moze tak miec??
do tego od dwóch dni jakas niespokojna jest, płaczliwa, i czesciej chce jesc.. moze to ten skok rozwojowy??
może.....
a pleśniawki??
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:50   #2757
kaskup
Rozeznanie
 
Avatar kaskup
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: ......
Wiadomości: 627
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
może.....
a pleśniawki??
buzke ma czysciutka..
kaskup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:58   #2758
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Jestesmy po badaniu usg, niestety nadal to samo kolejny miesiac pieluchowania i kontrola buuuuu do pediatry nie dotarlismy, przychodnie zamkneli :/
lilijko u nas juz wiosenna kurteczka i czapka tez, pod to pajac, butki, albo ogrodniczki, sweterek, mala sie nie przegrzewa, a zeby zimno jej bylo tez nie zauwazylam
NIe moge sie napatrzec na te Wasze zakupy, a ja ciagle szukam czegos dla malej i znalezc nie moge
Dziewczynki jak dlugo odciagacie pokarm, mam medele minieletric, w ciagu 5 minut 10ml to chyba malo co?? A ile powinnam odciagnac zeby zostawic mala na 2 -3 godzinki.
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 16:12   #2759
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
ja założyłam kurtkę ocieplaną, ale cieniej z Nexta(porawie taka jak masz Ty), body cienkie ale z długim i bawełniany kardigan, rajtki, ogrodniczki sztruksowe i emu Czapeczka bawełniana, lekko kocykiem

Ja się właśnie zastanawiałam, po co kupować emu. Ale faktycznie nie mam butków cieplejszych W trampkach zimno, hmmm. Kupowałaś dwoje na all?


Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość
Jak czytam ile ważą Wasze dzieci to aż się martwię o Małą...ona ma 3,5 miesiąca i waży dopiero 6kg
Wiecie co? To jest chyba największa obawa związana z opieką nad takim Maleństwem. Czy ono się najada.....Kurcze niby wiem, ze głodna nie jest bo by tak nie spała i nie miała takiego dobrego humoru a jednak cały czas się martwię

Dziewczyny co myślicie o tym, żeby założyć nasz klub? Miałybyśmy do niego tylko my dostęp? Nikt nie widziałby zdjęć, ja np. bo dwóch dniach od dodania zdjęcia usuwam je z posta, bo każdy może je sobie wykorzystać jeśli będzie miał ochotę. Tak jak molala, która miała w avatrze czyjś ciążowy brzuch
Dużo zależy od wagi wyjściowej. Moja ma 2,5 mca a około 6 waży. Początkowa 3350. Z drugiej strony poznałaś już Małą na tyle, żeby wiedzieć, czy głodna, czy nie.

Ja jestem za. Jeszcze gorzej z Jelly było

Edit:
Jak by ktoś mi chciał prezent zrobić Ewentualnie taki lub taki.

Edytowane przez anka_bzzz
Czas edycji: 2011-03-15 o 16:14
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 16:14   #2760
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość

Ja się właśnie zastanawiałam, po co kupować emu. Ale faktycznie nie mam butków cieplejszych W trampkach zimno, hmmm. Kupowałaś dwoje na all?




Dużo zależy od wagi wyjściowej. Moja ma 2,5 mca a około 6 waży. Początkowa 3350. Z drugiej strony poznałaś już Małą na tyle, żeby wiedzieć, czy głodna, czy nie.

Ja jestem za. Jeszcze gorzej z Jelly było
kupiłam na alle do wózka idealne- ciepłe miękkie i rozpinane z boku
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:55.