Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-03, 22:57   #901
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
no tak, bo to wpływa na ich mineralny profil. Ja zastanawiałam się czy to, że glinka zielona Argiletz jest tak wusyszająca ma zwiazek z jej ph?
http://www.magicznakobieta.com/glinki-w-kosmetyce/
Chodzę od kilku lat koło rhassoul , niektórzy wychwalają ją, a inni mówią, że wysusza. Przeglądam net i okazuje się, że jest kilka rodzajów: ciemna, jasna, biała, indygo (na all.) ...
Widzę, że nawet wybór glinki może być czarną magią a przynajmniej dla mnie
nie_ma_mnie czy dobrze rozumiem.. Mając do wyboru glinkę białą pochodzącą z Brazylii i Francji, to biorąc pod uwagę to co pisze w artykule, do którego podałaś link (gdzie odnośnie pochodzenia glinki białej pisze: Francja, USA, Chiny), powinnam wybrać tą z Francji bo będzie lepsza? Powinnam kierować się tym artykułem? Przepraszam jeśli moje pytania są głupie ale kompletnie się na tym nie znam a chciałabym kupić to co powinnam.
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 23:05   #902
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
no tak, bo to wpływa na ich mineralny profil. Ja zastanawiałam się czy to, że glinka zielona Argiletz jest tak wusyszająca ma zwiazek z jej ph?
http://www.magicznakobieta.com/glinki-w-kosmetyce/
Chodzę od kilku lat koło rhassoul , niektórzy wychwalają ją, a inni mówią, że wysusza. Przeglądam net i okazuje się, że jest kilka rodzajów: ciemna, jasna, biała, indygo (na all.) ...
To raczej nie kraj a dokładne miejsce pochodzenia ma znaczenie dla składu chem. i min. glinek - przyroda nie zna granic administracyjnych.
Zależności jak wysuszają poszczególnie glinki doszukiwałabym sie tylko w składzie chemicznym i mineralnym
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 23:19   #903
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Widzę, że nawet wybór glinki może być czarną magią a przynajmniej dla mnie
nie_ma_mnie czy dobrze rozumiem.. Mając do wyboru glinkę białą pochodzącą z Brazylii i Francji, to biorąc pod uwagę to co pisze w artykule, do którego podałaś link (gdzie odnośnie pochodzenia glinki białej pisze: Francja, USA, Chiny), powinnam wybrać tą z Francji bo będzie lepsza? Powinnam kierować się tym artykułem? Przepraszam jeśli moje pytania są głupie ale kompletnie się na tym nie znam a chciałabym kupić to co powinnam.
będzie inna na pewno a ten artykuł nie wyczerpuje tematu. Tutaj akurat jest coś o amazońskiej i francuskiej glince http://www.menopauza.pl/uroda_2/sekr...ki_bialej.html
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 11:05   #904
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Mając wolną chwilę porobiłam zdjęcia moich zbiorów i podzielę się z Wami.

1. Szampon Yes to carrots - Bardzo ładnie pachnie. Opakowanie olbrzymie. Dobrze się pieni i włosy po jego użyciu są domyte i czyste. Czasem swędzi mnie głowa i mam małe podejrzenia czy to on nie jest winowajcą ale to na razie podejrzenia. Jestem z niego zadowolona i liczę na dłuższą współprace

2. Szampon Rainforest oliwkowy z Body Shopu - skusił mnie zapach, niestety sztuczny i wcale nie przypomina zapachu oliwek. Słabo się pieni i jak zabieram go na jakieś wyjazdy to po codziennym myciu tylko nim włosy są takie sztywne i jakby posypane pudrem. Ze względu na treściwą konsystencje goliłam na nim nogi i w tym celu sprawdza się OK. Pewnie go więcej nie kupie, chociaż kusi mnie odzywka z tej serii.

3.Odzywka aloesowa Faith in nature - pachnie cytrynką, cena dość spora bo ponad 30zł. Słabo nawilża, a może efekty będą widoczne po długim i regularnym stosowaniu. Ja odzywkę nakładam zazwyczaj tylko wtedy jak włażę do sauny bo wtedy moje włosy są bardzo spragnione. Jako ochrona się sprawdza a jako nawilżacz muszę ją wspomagać oliwą z oliwek.

4.Szampon przeciwłupieżowy z bławatka Lavera - kupiłam mojemu Staremu stosunkowo niedawno, bo on ma ciągle łupież i ciągle używa jakiś dziwadeł przeciwłupieżowych lub kuracji zamiennych. Liczę że taki łagodny szampon pozwoli mu uwolnić się od problemu łupieżu raz na zawsze.

0. Tangle Teezer - wynalazek w który uwierzyłam, jak go dopiero kupiłam i przetestowałam. Przy myciu włosów takimi łagodnymi szamponami włosy łatwiej się plączą a ta szczotka radzi sobie z tym znakomicie. Polecam na 100% choć wiem że to spory wydatek.

5. Znany wszystkim żel Babydream -uniwersalny

6. Woda chabrowa z Sanoflore. Używam do spryskiwania twarzy i jako kompres na powieki. Na oczy działa rewelacyjnie. Relaksuje i zabiera zmęczenie. Do spryskiwania twarzy poszukam czegoś innego lub kupie wodę termalną na lato.

7. Niedawno kupiony żel do mycia twarzy Lavera - na razie jestem zachwycona. Myje dokładnie, skóra nie jest podrażniona alni ściągnięta.

8.Krem do rąk Lavera - kupiłam mając wcześniej sporo próbek, na lato jest OK. Zimą zobaczymy jak się sprawdzi bo to jest test bojowy dla kremów do rąk.

9.Krem Hipp - nadaje się do ciała i do twarzy. Taki zwyczajny nawilżacz, jednak bardzo skuteczny a w dodatku kocham ten zapach.

10.Krem po goleniu mojego Tż Lavera - On jest zadowolony. Skórę ma jakby gładszą w dotyku. Nie wyskakują mu żadne pryszcze więc krem się sprawdza. Jak by stosował go codziennie a nie tylko po goleniu i to jak mu przypomnę to dzióbek miał by jak pupę niemowlaka.

11. Puder mineralny Body Shop - ot po prostu puder, wcześniej miałam z EDM i tamten był lepszy pod względem krycia i czasu utrzymywania się na twarzy.

12.Puder Dr. Hauschka - mat doskonały! Ja jestem takim bledziuchem że zanim się opalę mogę używać go jako pudru na całą twarz. Super kosmetyk, dość drogi jednak bardzo wydajny.

13. Emulsja nawilżająca Dr.Hauschka - mój hit. Odkąd używam skóra zrobiła się znacznie ładniejsza. Jest doskonale nawilżona, pryszcze pouciekały. Koloryt się poprawił. Znakomicie się spisuje w pojedynkę chociaż jak przyjdą chłody chętne wypróbuje razem z olejkiem jak zaleca producent. To jeden z nielicznych kremów do twarzy który mi odpowiada i używam go od pewnego czasu regularnie. Szkoda że tak późno go odkryłam. 100% zadowolenia!!!

14. Olejke Nuxe - ot taki zbędny gadżet. Kocham ten zapach. Na lato chciała bym zakupić pierwszy raz ten z drobinkami, żeby skrzyć się w słońcu. Jednak w mojej pielęgnacji ten olejek nie zrobił rewolucji.

Amen
Jak coś niepotrzebnie wsadziłam do worka naturalne to piszcie!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_5887.jpg (32,0 KB, 97 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5888.jpg (52,3 KB, 107 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5890.jpg (38,4 KB, 130 załadowań)
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 11:13   #905
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

WAŻNE OGŁOSZENIE!!
Jeśli ktoś chciałby coś zamówić od dystrybutora Natuderm Botanics (to ta seria z certyfikatem BDIH, którą wycofują z Drogerii Natura) proszony jest o napisanie do mnie PW z listą co konkretnie i ile sztuk chciałby sobie zamówić!!
Dystrybutor mi odpisał, że jak podam konkretnie co nas interesuje i ile, to on wtedy wyśle wycenę i zdecydujemy, czy bierzemy czy nie

Kosmetyki można sobie obejrzeć na stronie:
http://www.natuderm-botanics.pl/index.html

Także gdyby ktoś był zainteresowany to zapraszam na PW
__________________


Edytowane przez kotwilka
Czas edycji: 2011-05-04 o 11:14
kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 13:11   #906
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość


Dzięki Klolcia Przeczytałam sobie to co mówiłaś i już wszystko wiem Bardzo spostrzegawcza jestem A jak spisuje się u Ciebie ta glinka różowa?
Niestety jeszcze jej nie testowałam. Uzbierało mi się tyle różnych glinek, błot i maseczek, że nie wiem kiedy to wszystko zużyję Jakbyś chciał to mogę Ci zrobić odsypke tej różowej i białej glinki ze zdjęcia
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 13:18   #907
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

kochane, bardzo was przepraszam, że nie udzielam się ostatnio tu ani na kosmetykach naturalnych, ale niestety zawalona jestem pracą i końca nie widać
dla wszystkich naturalnych kobietek
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-04, 14:35   #908
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dzisiaj pierwszy raz użyłam szamponu bez silikonów i SLS i odżywki naturalnej bez silikonów i moje włosy jeszcze nigdy nie były takie mięciutkie i delikatne. Mam naturalnie falowane włosy i żeby podkreślić ich skręt wtarłam, już w suche włosy, kropelkę oleju kokosowego.

(zdjęcia zapożyczone z internetu)
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 15:46   #909
szczyptacukru
Raczkowanie
 
Avatar szczyptacukru
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 48
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Hej właśnie wpadłaś jak śliwka w kompot do naszego kusicielskiego wątku i Twój zbiór z pewnością się powiększy
Bardzo dobrą drogą podążasz napisz proszę coś o tych kremach z YR - to są te certyfikowane do twarzy? Jak z nawilżaniem?
Już mam liste kosmetyków które chcę kupić tylko narazie funduszy brak
Krem posiada certyfikat "Ecocert"Dobrze nawilża i matuje, szybko się wchłania, nie zapycha, jest wydajny ale przez chwile po nałożeniu lekko piecze mnie skóra. Przeszkadza mi zapach(intensywnie ziołowy) i nie ma filtrów.


---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
ooo witaj ja już jestem ciekawa bardzo oleju z nasion malin napisz jaką masz cerę i jak się sprawuje olej
olej z nasion malin stosuje na noc, buzia jest po nim miękka,nawilżona,dobrze się wchłania, zwęża pory(!). Nie zauważyłam działania rozjaśniającego(o czym czytałam w opisie produkty).
Polecam ! jest naprawdę dobry aaa...i mam skórę mieszaną
__________________
Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę.\ Cień Wiatru
szczyptacukru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 17:31   #910
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26707234]Dzisiaj pierwszy raz użyłam szamponu bez silikonów i SLS i odżywki naturalnej bez silikonów i moje włosy jeszcze nigdy nie były takie mięciutkie i delikatne. Mam naturalnie falowane włosy i żeby podkreślić ich skręt wtarłam, już w suche włosy, kropelkę oleju kokosowego.

(zdjęcia zapożyczone z internetu)[/QUOTE]

paranoja, gdzie kupujesz kosmetyki dr.organic?
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 17:56   #911
szczyptacukru
Raczkowanie
 
Avatar szczyptacukru
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 48
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

mam pytanie : czy produkty z ZSK rożnią się jakością od tych z BU ??
__________________
Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę.\ Cień Wiatru
szczyptacukru jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-04, 20:57   #912
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
będzie inna na pewno a ten artykuł nie wyczerpuje tematu. Tutaj akurat jest coś o amazońskiej i francuskiej glince http://www.menopauza.pl/uroda_2/sekr...ki_bialej.html
nie_ma_mnie chyba nie przestane Ci dziękować Dokładnie nad tymi dwoma rodzajami białej glinki, o których mowa jest w artykule, zastanawiałam się I już wiem, którą muszę wybrać Dzięki Tobie

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Niestety jeszcze jej nie testowałam. Uzbierało mi się tyle różnych glinek, błot i maseczek, że nie wiem kiedy to wszystko zużyję Jakbyś chciał to mogę Ci zrobić odsypke tej różowej i białej glinki ze zdjęcia
Dziękuje Ci Klolcia bardzo! Jesteś kochana myślę, że i tak się skusze na te glinki więc je sobie zamówię.. potem porównamy doświadczenia A tak nawiasem mówiąc ufałybyście allegro przy kupowaniu glinek?

kakulinka super zbiór

Korah, widziałam, że pisałaś recenzje produktu Logony ziema wulkaniczna w tubce Powiem szczerze, że mnie zainteresowała.. jestem ciekawa, co to jest w ogóle ziemia wulkaniczna, to kolejny rodzaj glinki?

A oto moje dzisiejsze szaleństwa :
1. Anne Marie Borlind, szampon do włosów zniszczonych.. skończyłam właśnie szampon różany z Lavery, więc trzeba było coś kupić a już dawno miałam na niego ochotę, zobaczymy jak się będzie spisywał
2. Logona, szampon z melisą cytrynową do włosów przetłuszczających się (na próbę dla rodzicielki bo wszystkie szampony świata ją uczulają, więc zaczynam kombinować z naturalnymi a tylko ten był dostępny w mini opakowaniu)
3. Druide, mydło głęboko oczyszczające, złuszczające i antyseptyczne- masło Shea, cytryna, kokos, glinka, drzewo herbaciane, mirt, trawa cytrynowa (Dziewczyny podczas tego zakupu przekonałam się na własnej skórze co znaczy sprzedawczyni chcąca wcisnąć wszystko, dosłownie WSZYSTKO, co przyjdzie jej do głowy, łącznie z wmawianiem mi, że powinnam chcieć czegoś innego niż chce, świra można było dostać ...ale jak zaczęłam panią o coś pytać, to nie umiała mi odpowiedzieć na żadne pytanie, wręcz ja musiałam ją w pewnej rzeczy uświadomić Na końcu obie byłyśmy zniesmaczone )
4. Puder Dr. Hauschka.. miał być puder z Sante ale ten kolorek na czas obecny najbardziej mi odpowiadał choć teraz widzę, że jest dość jasny, zobaczymy..

Dziewczyny, miałam też dzisiaj w swoich rączkach Lavere: http://www.natural-beauty.pl/lavera-...ie-01-bez.html, byłyście jej ciekawe, mogę powiedzieć, że to jest coś pomiędzy pudrem a musem, tyle, że dość twardej konsystencji..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szamponiki.jpg (100,6 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0686o.jpg (135,7 KB, 41 załadowań)
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-05-04 o 21:02
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 21:29   #913
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Mając wolną chwilę porobiłam zdjęcia moich zbiorów i podzielę się z Wami.

1. Szampon Yes to carrots - Bardzo ładnie pachnie. Opakowanie olbrzymie. Dobrze się pieni i włosy po jego użyciu są domyte i czyste. Czasem swędzi mnie głowa i mam małe podejrzenia czy to on nie jest winowajcą ale to na razie podejrzenia. Jestem z niego zadowolona i liczę na dłuższą współprace

2. Szampon Rainforest oliwkowy z Body Shopu - skusił mnie zapach, niestety sztuczny i wcale nie przypomina zapachu oliwek. Słabo się pieni i jak zabieram go na jakieś wyjazdy to po codziennym myciu tylko nim włosy są takie sztywne i jakby posypane pudrem. Ze względu na treściwą konsystencje goliłam na nim nogi i w tym celu sprawdza się OK. Pewnie go więcej nie kupie, chociaż kusi mnie odzywka z tej serii.

3.Odzywka aloesowa Faith in nature - pachnie cytrynką, cena dość spora bo ponad 30zł. Słabo nawilża, a może efekty będą widoczne po długim i regularnym stosowaniu. Ja odzywkę nakładam zazwyczaj tylko wtedy jak włażę do sauny bo wtedy moje włosy są bardzo spragnione. Jako ochrona się sprawdza a jako nawilżacz muszę ją wspomagać oliwą z oliwek.

4.Szampon przeciwłupieżowy z bławatka Lavera - kupiłam mojemu Staremu stosunkowo niedawno, bo on ma ciągle łupież i ciągle używa jakiś dziwadeł przeciwłupieżowych lub kuracji zamiennych. Liczę że taki łagodny szampon pozwoli mu uwolnić się od problemu łupieżu raz na zawsze.

0. Tangle Teezer - wynalazek w który uwierzyłam, jak go dopiero kupiłam i przetestowałam. Przy myciu włosów takimi łagodnymi szamponami włosy łatwiej się plączą a ta szczotka radzi sobie z tym znakomicie. Polecam na 100% choć wiem że to spory wydatek.

5. Znany wszystkim żel Babydream -uniwersalny

6. Woda chabrowa z Sanoflore. Używam do spryskiwania twarzy i jako kompres na powieki. Na oczy działa rewelacyjnie. Relaksuje i zabiera zmęczenie. Do spryskiwania twarzy poszukam czegoś innego lub kupie wodę termalną na lato.

7. Niedawno kupiony żel do mycia twarzy Lavera - na razie jestem zachwycona. Myje dokładnie, skóra nie jest podrażniona alni ściągnięta.

8.Krem do rąk Lavera - kupiłam mając wcześniej sporo próbek, na lato jest OK. Zimą zobaczymy jak się sprawdzi bo to jest test bojowy dla kremów do rąk.

9.Krem Hipp - nadaje się do ciała i do twarzy. Taki zwyczajny nawilżacz, jednak bardzo skuteczny a w dodatku kocham ten zapach.

10.Krem po goleniu mojego Tż Lavera - On jest zadowolony. Skórę ma jakby gładszą w dotyku. Nie wyskakują mu żadne pryszcze więc krem się sprawdza. Jak by stosował go codziennie a nie tylko po goleniu i to jak mu przypomnę to dzióbek miał by jak pupę niemowlaka.

11. Puder mineralny Body Shop - ot po prostu puder, wcześniej miałam z EDM i tamten był lepszy pod względem krycia i czasu utrzymywania się na twarzy.

12.Puder Dr. Hauschka - mat doskonały! Ja jestem takim bledziuchem że zanim się opalę mogę używać go jako pudru na całą twarz. Super kosmetyk, dość drogi jednak bardzo wydajny.

13. Emulsja nawilżająca Dr.Hauschka - mój hit. Odkąd używam skóra zrobiła się znacznie ładniejsza. Jest doskonale nawilżona, pryszcze pouciekały. Koloryt się poprawił. Znakomicie się spisuje w pojedynkę chociaż jak przyjdą chłody chętne wypróbuje razem z olejkiem jak zaleca producent. To jeden z nielicznych kremów do twarzy który mi odpowiada i używam go od pewnego czasu regularnie. Szkoda że tak późno go odkryłam. 100% zadowolenia!!!

14. Olejke Nuxe - ot taki zbędny gadżet. Kocham ten zapach. Na lato chciała bym zakupić pierwszy raz ten z drobinkami, żeby skrzyć się w słońcu. Jednak w mojej pielęgnacji ten olejek nie zrobił rewolucji.

Amen
Jak coś niepotrzebnie wsadziłam do worka naturalne to piszcie!!
Pięęęękny ten Twój zbiór Czy możesz napisać gdzie robisz zakupy?
Szampon Yes To Carrots już do mnie leci
żel do mycia twarzy Lavera - to dla jakiej cery?
Bardzo mnie zaciekawiły te Twoje kosmetyki Dr Hauschka, chyba sobie odłożę kasę i kupię za jakiś czas

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
kochane, bardzo was przepraszam, że nie udzielam się ostatnio tu ani na kosmetykach naturalnych, ale niestety zawalona jestem pracą i końca nie widać
dla wszystkich naturalnych kobietek
Beeets Kochana uwiń się szybko z robotą i wracaj tu do nas, bo tęsknimy

Caameroon - skąd takie śliczne zakupy? Czy mogłabyś wkleić skład tego mydełka?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 21:37   #914
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
paranoja, gdzie kupujesz kosmetyki dr.organic?

W zdrowym sklepie, który sprzedaje je też je online - jest autoryzowanym przedstawicielem marki dr.organic http://www.hollandandbarrett.com/pag...es.asp?cid=150

Ale powiem ci, że Weleda ma więcej wyciągów roślinnych i olejów naturalnych w porównaniu z dr.organic, ma bogatszy skład zdecydowanie.

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Tangle Teezer - wynalazek w który uwierzyłam, jak go dopiero kupiłam i przetestowałam. Przy myciu włosów takimi łagodnymi szamponami włosy łatwiej się plączą a ta szczotka radzi sobie z tym znakomicie. Polecam na 100% choć wiem że to spory wydatek.

Też polecam na 100% - to jest po prostu fenomen.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 22:00   #915
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Caameroon - skąd takie śliczne zakupy? Czy mogłabyś wkleić skład tego mydełka?
Ah, dzisiaj wzięło mnie na zakupy i pochodziłam trochę po centrum miasta, to tu, to tam I się nazbierało ..samo Ale kotwilka wyobraź sobie, że oleju kokosowego Efavitu nigdzie nie znalazłam

Skład mydełka, o który prosiłaś: SODIUM PALMATE*, CITRUS LIMONUM EXTRACT*, SHEA (BUTYROSPERMUM PARKII) BUTTER*, SODIUM COCOATE*, KOALIN, OCTYLDODECANOL, CAPSICUM ANNUUM*, MELALEUCA ALTERNIFOLIA OIL*, CYMBOPOGON FLEXUOSUS IOL*, ANIBA PARVIFLORA, TOCOPHEROL, CITRAL, LINALOOL.

100% OF THE TOTAL INGREDIENTS ARE OF NATURAL ORGIN.
*97,4% OF THE TOTAL INGDERIENTS ARE ISSUED FROM ORGANIC AGRICULTURE.

I jak?

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26719115]Ale powiem ci, że Weleda ma więcej wyciągów roślinnych i olejów naturalnych w porównaniu z dr.organic, ma bogatszy skład zdecydowanie.[/QUOTE]

Dzisiaj patrzyłam na ten szampon z Weledy, którego wkleiłaś zdjęcie.. hm, mówisz, że jest dobry.. a jaki masz rodzaj włosów?
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-05-04 o 22:28
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 22:36   #916
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Ah, dzisiaj wzięło mnie na zakupy i pochodziłam trochę po centrum miasta, to tu, to tam I się nazbierało ..samo Ale kotwilka wyobraź sobie, że oleju kokosowego Efavitu nigdzie nie znalazłam

Skład mydełka, o który prosiłaś: SODIUM PALMATE*, CITRUS LIMONUM EXTRACT*, SHEA (BUTYROSPERMUM PARKII) BUTTER*, SODIUM COCOATE*, KOALIN, OCTYLDODECANOL, CAPSICUM ANNUUM*, MELALEUCA ALTERNIFOLIA OIL*, CYMBOPOGON FLEXUOSUS IOL*, ANIBA PARVIFLORA, TOCOPHEROL, CITRAL, LINALOOL.

100% OF THE TOTAL INGREDIENTS ARE OF NATURAL ORGIN.
*97,4% OF THE TOTAL INGDERIENTS ARE ISSUED FROM ORGANIC AGRICULTURE.

I jak?
Bardzo dobrze

A z tym efavitem to mnie zdziwiłaś
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 22:58   #917
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Ah, dzisiaj wzięło mnie na zakupy i pochodziłam trochę po centrum miasta, to tu, to tam I się nazbierało ..samo Ale kotwilka wyobraź sobie, że oleju kokosowego Efavitu nigdzie nie znalazłam

Dzisiaj patrzyłam na ten szampon z Weledy, którego wkleiłaś zdjęcie.. hm, mówisz, że jest dobry.. a jaki masz rodzaj włosów?
A dlaczego szukasz oleju kokosowego akurat tej firmy?

Do tej pory myślałam, że mam włosy przetłuszczające się, z tendencją do puszenia się i suchych końcówek, ale dzisiaj to trochę zweryfikowałam i wydaje mi się, że włosy mi się przetłuszczały po szamponach z silikonem po prostu. Końcówki lekko mi się napuszyły jednak jak włosy wyschły, ale ujarzmiłam je olejem kokosowym i normalnie cały dzień się skrycie głaskałam po włosach, bo nie mogłam uwierzyć, że takie milusie są.
Ten szampon Weledy jest w ogóle niezwykły, bo biały jak mleko i gęsty i prześlicznie pachnie, na pewno nie będzie to moje ostatnie opakowanie.

A nie wiem, czym myjecie ciało, ale wiecie, że w kosmetykach organicznych w większości nie ma podziału na szampon i żel do mycia ciała?

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-05-04 o 23:02
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 23:29   #918
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Bardzo dobrze

A z tym efavitem to mnie zdziwiłaś
uf, to bardzo się ciesze Teraz z czystym sumieniem będę mogła go wypróbować

Ja też jestem zdziwiona, że nigdzie nie mogłam znaleźć Efavitu, nawet w większych sklepach ze zdrową żywnością w centrum.. jutro spróbuje jeszcze w 2 miejscach

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26720601]A dlaczego szukasz oleju kokosowego akurat tej firmy?

Do tej pory myślałam, że mam włosy przetłuszczające się, z tendencją do puszenia się i suchych końcówek, ale dzisiaj to trochę zweryfikowałam i wydaje mi się, że włosy mi się przetłuszczały po szamponach z silikonem po prostu. Końcówki lekko mi się napuszyły jednak jak włosy wyschły, ale ujarzmiłam je olejem kokosowym i normalnie cały dzień się skrycie głaskałam po włosach, bo nie mogłam uwierzyć, że takie milusie są.
Ten szampon Weledy jest w ogóle niezwykły, bo biały jak mleko i gęsty i prześlicznie pachnie, na pewno nie będzie to moje ostatnie opakowanie.

A nie wiem, czym myjecie ciało, ale wiecie, że w kosmetykach organicznych w większości nie ma podziału na szampon i żel do mycia ciała?
[/QUOTE]

Dziewczyny polecały w wątku olej kokosowy ten firmy, a że ja nie mam jeszcze żadnego doświadczenia w tej kwestii to szukam właśnie tego
Hm, czyli masz włosy normalne, suche, tak? Kusisz tym szamponikiem, on jest z nagietkiem prawda? Odnośnie braku podziału między szamponem i żelem do mycia ciała to nie wiedziałam A skąd to wiesz?
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 23:48   #919
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość

Dziewczyny polecały w wątku olej kokosowy ten firmy, a że ja nie mam jeszcze żadnego doświadczenia w tej kwestii to szukam właśnie tego
Hm, czyli masz włosy normalne, suche, tak? Kusisz tym szamponikiem, on jest z nagietkiem prawda? Odnośnie braku podziału między szamponem i żelem do mycia ciała to nie wiedziałam A skąd to wiesz?
A nie lepiej olej organiczny jakiś? Ja kupuję tylko organiczne, pewność mam, że żadne brudy mi w nim nie pływają.

Z nagietkiem, z nagietkiem. Naprawdę jest superrr.

A sprawdzałam opisy kilku kosmetyków naturalnych i na niektórych było napisane, że niby body wash, ale do włosów i ciała. Np. dr.oraganic ma takie body wash, ten nagietkowy szampon z Weledy też jest do ciała.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-04, 23:51   #920
Miss Puppet
Zadomowienie
 
Avatar Miss Puppet
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez szczyptacukru Pokaż wiadomość
[SIZE=2]Już mam liste kosmetyków które chcę kupić tylko narazie funduszy brak
Krem posiada certyfikat "Ecocert"Dobrze nawilża i matuje, szybko się wchłania, nie zapycha, jest wydajny ale przez chwile po nałożeniu lekko piecze mnie skóra. Przeszkadza mi zapach(intensywnie ziołowy) i nie ma filtrów.
mam podobne odczucia co do kremu YR Bio Culture, na dzień dobry
tylko z wyjątkiem tego pieczenia - mnie skóra po nim w ogóle nie piecze (ale miałam kiedyś próbkę innego kremu z YR i piekła i mnie i mamę), a no i wg mnie chyba nie jest za wydajny bo ma lekką, rzadką konsystnecję, ale w sumie zobaczę dalej co będzie się z nim dziać, bo używam go od jakiegoś 1,5-2 tygodni i dodam, że nie sprawia żadnych kłopotów jeśli chodzi o 'bazę' pod makijaż
__________________
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie goni się facetów i autobusów
wielbicielka wody mineralnej, herbat, ziółek i kawusi

zakupoholizm pomniejszony

If you always do what you always did, you'll always get what you always got.
Miss Puppet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 10:05   #921
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

caameroon Super zakupy. Zaciekawiłaś mnie tym mydłem. Już z samego opisu czuje jego zapach. Napisz jak sprawdza się puder?
O widzę ze jesteś z Krakowa, gdzie robisz zakupy ze na taką wciskająca panią trafiłaś?

kotwilka
Hauschke kupuje w aptece internetowej Eskalup i potem odbieram osobiście.
Ten żel z Lavery jest tak delikatny że nadaje się chyba do każdej cery. Moja jest mieszana w kierunku bardzo suchej i wrażliwa w dodatku.
Ja jestem w tej emulsji nawilżającej zakochana! Zachęciła mnie do wypróbowania kosmetyków Hauschki i polecam je każdemu. Chętnie wykupiła bym połowę asortymentu Hauschki. Czekam na odbiór mascary. Czaje się na fluid tonujący i mleczko do demakijażu ma ktoś?? szczególnie zainteresowana jestem jak wygląda na skórze ten fluid?
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 14:53   #922
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Matko boska, postanowiłam przeczytać cały wątek od deski do deski, jestem na stronie 7. Zajmie mi to z tydzień.
I mam dwa pytania w związku z tym:
- przeczytałam o konserwacji hydrolatów i wychodzi na to, że jedynym hydrolatem bez parabenów jest woda różana (organiczna oczywiście)?
- Linusiaczek, czy twoja polityka kosmetyków cruelty free pociąga za sobą (czy też wynika z niego, nieważne) wegetarianizm (plus jajka free range, ekologiczny nabiał etc.)?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 15:40   #923
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

paranoja zerknij na strone biochemiaurody. com i tam przy każdym hydrolacie jest podany skład produktu (na dole strony). Wtedy zobaczysz, które hydrolaty zawierają konserwanty (i jakie), a które nie. BU bardzo dokładnie to opisuje, np. hydrolat cytrynowy zawiera konserwant dopuszczony przez ecocert, hydrolat oczarowy zawiera inny konserwant, rumiankowy ma parabeny, a ekologiczny z róży damascena nie zawiera w ogóle konserwantów. Hydrolat z kwiatu kocanki mimo konserwantu jest ekologiczny i ma ecocert (bo ten konserwant jest przez ecocert dopuszczony).
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-05-05 o 15:45
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 20:24   #924
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26721429]A nie lepiej olej organiczny jakiś? Ja kupuję tylko organiczne, pewność mam, że żadne brudy mi w nim nie pływają.

Z nagietkiem, z nagietkiem. Naprawdę jest superrr.

A sprawdzałam opisy kilku kosmetyków naturalnych i na niektórych było napisane, że niby body wash, ale do włosów i ciała. Np. dr.oraganic ma takie body wash, ten nagietkowy szampon z Weledy też jest do ciała.
[/QUOTE]

Oleju Efavitu jednak nie znalazłam i skończyły się moje pomysły na miejsce gdzie mogłabym go kupić więc zamówiłam z mazideł.. razem z innymi ciekawymi rzeczami (w tym glinke multani mitti), już nie mogę się doczekać paczki
paranoja nic mi już nie mów, uwielbiam kosmetyki z nagietkiem I zaczynam mieć ochotę na ten szampon

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
caameroon Super zakupy. Zaciekawiłaś mnie tym mydłem. Już z samego opisu czuje jego zapach. Napisz jak sprawdza się puder?
O widzę ze jesteś z Krakowa, gdzie robisz zakupy ze na taką wciskająca panią trafiłaś?
kakulinka dziękuje O Ty też jesteś z Krakowa, jak miło
Mydełko kupiłam w mydlarni na ulicy szpitalnej, byłam tam pierwszy raz.. Tutaj jest ich strona www.goldenoil.pl ale tego mydła tam nie znalazłam. Zaraz będę zmykała je przetestować , kokosa w nim w ogóle nie czuć, bardziej drzewo herbaciane

Dzisiaj pierwszy raz użyłam pudru Dr. Hauschki, co prawda nie było gorąco (maj ) więc nie mogłam go sprawdzić w ekstremalnych warunkach ale to co mogę powiedzieć teraz, to:
-na długo matuje skóre
-trzeba bardzo uważać z jego ilością (używam go do wykończenia makijażu i musiałam go dać naprawdę malutko) bo każda odrobina za dużo jest od razu widoczna,
-konsystencję ma typowo pudrową (nie kremową) i..
-jak na puder ma bardzo intensywny zapach (orientalny?) co zdecydowanie czuć przy nakładaniu, nie każdemu może to odpowiadać (mi akurat nie odpowiada, choć nie mam problemów z nielubieniem zapachów ). Zobaczymy jak będzie dalej, czy nie wysuszy itp.
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-05-05 o 20:26
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 23:35   #925
RougeAddict
Raczkowanie
 
Avatar RougeAddict
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Witajcie Dziewczyny,
Przeczytałam już cały wątek, więc mogę się przyłączyć. Oto mój zbiór kosmetyków naturalnych od lewej:
  1. ałun w krysztale,
  2. biała glinka ,
  3. mocznik,
  4. olej ze słodkich migdałów,
  5. korund,
  6. hydrolat oczarowy,
  7. macerat z kasztanowca,
  8. olej jojoba,
  9. krem brzozowy Sylveco
  10. pomadka ochronna Sylveco,
  11. olej z żurawiny,
  12. masło shea,
  13. olej rycynowy.
Zapomniałam jeszcze o Biowaxie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1050101.jpg (104,5 KB, 73 załadowań)
RougeAddict jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 23:42   #926
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
paranoja zerknij na strone biochemiaurody. com i tam przy każdym hydrolacie jest podany skład produktu (na dole strony). Wtedy zobaczysz, które hydrolaty zawierają konserwanty (i jakie), a które nie. BU bardzo dokładnie to opisuje, np. hydrolat cytrynowy zawiera konserwant dopuszczony przez ecocert, hydrolat oczarowy zawiera inny konserwant, rumiankowy ma parabeny, a ekologiczny z róży damascena nie zawiera w ogóle konserwantów. Hydrolat z kwiatu kocanki mimo konserwantu jest ekologiczny i ma ecocert (bo ten konserwant jest przez ecocert dopuszczony).

Tylko że mnie te ekocerty za bardzo nie obchodzą, wolę sobie sama wszystko rozłożyć na czynniki pierwsze.
Będę się musiała nauczyć wszystkiego o destylacji roślin, chemia organiczna z liceum się kłania.


Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Oleju Efavitu jednak nie znalazłam i skończyły się moje pomysły na miejsce gdzie mogłabym go kupić więc zamówiłam z mazideł.. razem z innymi ciekawymi rzeczami (w tym glinke multani mitti), już nie mogę się doczekać paczki
paranoja nic mi już nie mów, uwielbiam kosmetyki z nagietkiem I zaczynam mieć ochotę na ten szampon
Ja poszperam w necie potem, to wam znajdę dobre źródło oleju kokosowego organicznego, bo mi was szkoda normalnie.

A powiem ci, że ja mam jeszcze z tej serii z nagietkiem lotion do ciała (który używam głównie na buzię i ręce) i on dopiero bosko pachnie.


edit: kokosy:
- http://www.bogutyn.pl/go/_info/?id=2...bea7e396847e20
- http://www.bogutynmlyn.pl/go/_info/r...id=2737&item=4
- http://www.shea.pl/?160,olej-kokosow...organiczny-40g
- http://pukka.pl/?182,olej-kokosowy-(i-tloczenie)



edit2: Szukając kokosów trafiłam na kilka informacji, że olej kokosowy zawiera naturalne filtry przeciwsłoneczne - ktoś ma jakieś informacje na ten temat?

edit3: Mam jeszcze jedno pytanie, odnośnie pasty do zębów - w normalnych pastach chodzi o to, by szkliwo fluorować, natomiast w tych zdrowych pastach fluoru nie ma, w takim razie jaki one mają wpływ na zęby? Czy chodzi jedynie o odświeżenie buzi, bez troski o zęby? Naprawdę mnie to frapuje.

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-05-06 o 02:07
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 23:50   #927
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś chciałby coś zamówić od dystrybutora Natuderm Botanics (to ta seria z certyfikatem BDIH, którą wycofują z Drogerii Natura)




Mam dwa produkty z tej firmy:
-tonik Ginko &Oczar-paskuda straszna,sam alkohol,wysusza skórę na wiór.
-mleczko oczyszczające Ginko&Oczar -jeszcze gorszy niewypał niż tonik,wstrętna maź,nie da się tego niczym zmyć z twarzy,śmierdzi brzydko,mam wrażenie,że jest przeterminowany,choć data ważności,to niby 2013 rok.
Jednym słowem-nie mam ochoty już kupować tych kosmetyków.Nie polecam.
Nie dziwie się,że nikt tego nie kupuje i producent wycofuje się z Natur.



Dziewczyny,a co polecacie pod oczy?Profilaktycznie przeciw zmarszczkom?
__________________





Edytowane przez marryme21
Czas edycji: 2011-05-05 o 23:51
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 02:26   #928
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26731753]
- Linusiaczek, czy twoja polityka kosmetyków cruelty free pociąga za sobą (czy też wynika z niego, nieważne) wegetarianizm (plus jajka free range, ekologiczny nabiał etc.)?
[/QUOTE]

Z góry wszystkich przepraszam za offtop, ale staram się tylko odpowiedzieć na zadane mi pytanie.

Hej, nie będę ukrywać, że jem mięso (nie mogę z niego zrezygnować z względów zdrowotnych, jeśli jesteś bliżej zainteresowana, to mogę wyjaśnić na prywatnym). Czy gdybym mogłaz tego zrezygnować to dalej jadłabym mięso to nie wiem, trudno mi się postawić w takiej sytuacji. Natomiast moje niestosowanie kosmetyków nietestowanych na zwierzętach pociągnęło za sobą po jakimś czasie bardzej ekologiczne zakupy (zwłaszcza przy chemii gospodarczej) i większą świadomość co do polityki wielkich koncernów, której zdecydowanie nie chcę i staram się nie popierać. Co do jajek to zdecydowanie staram się kupować jajka free range, a także wybieram zawsze herbaty i kawy nie tylko niesponsorujące testów na zwierzętach, ale i fair trade (pochodzące ze sprawiedliwego handlu). Niestety czasami problemem jest domowy budżet. Tu jednak przyznaję, że nigdy nie byłam jakimś specjalnym aktywistą tylko na rzecz zwierząt ani nic takiego, po prostu przeczytałam tonę artykułów na ten temat i zdałam sobie sprawę, że testy w kosmetyce potrafią być niesamowicie bestialskie, a są niepotrzebne, zastępowalne metodami alternatywnymi i nierzadko nawet nieprzydatne (inna budowa tkanek itd). Kupowanie produktów ogromnych koncernów jest dla mnie popieraniem ich polityki, więc staram się tego nie robić. Takie wielkie koncerny przede wszystkim mają pieniądze na inwestowanie w metody alternatywne, więc ich testy na zwierzętach są podyktowane czystą chęcią zysku.

Natomiast na naszym wątku udzielają się dziewczyny nieaktywistki, które po prostu nie kupują kosmetyków testowanych na zwierzętach i chyba nie pociąga to dla nich żadnych innych decyzji w życiu dotyczących wegetarianizmu czy ekologii.

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-05-06 o 02:29
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 07:17   #929
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez RougeAddict Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny,
Przeczytałam już cały wątek, więc mogę się przyłączyć. Oto mój zbiór kosmetyków naturalnych od lewej:
  1. ałun w krysztale,
  2. biała glinka ,
  3. mocznik,
  4. olej ze słodkich migdałów,
  5. korund,
  6. hydrolat oczarowy,
  7. macerat z kasztanowca,
  8. olej jojoba,
  9. krem brzozowy Sylveco
  10. pomadka ochronna Sylveco,
  11. olej z żurawiny,
  12. masło shea,
  13. olej rycynowy.
Zapomniałam jeszcze o Biowaxie.
Ladny zbiorek, tylko dwie uwagi mocznik i korund sa w 100% syntetyczne jako produkty kosmetyczne, bo w przyrodzie oczywiście występuja
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 07:40   #930
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

kuuurcze. a ja tak sie czailam na ta emulcje nawilzajaca Hauschki,tak chodzilam kolo niej i chodzilam az w koncu kupilam mini krem Origins
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:19.