Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2011-06-22, 16:27   #4591
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 859
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

uuu.....
a tymczasem moje U
  • jajecznica z 3 jajek na ma¶le, sporo szczypiorku, cebulki, 2 tosty z serem topionym, szklanka kefiru
  • mus malinowy w³asnej roboty, 2 ga³ki lodów bananowych, p±czek z d¿emem (pól na pó³ z kumplem)
  • makrela wêdzona z 1/2 homo, grahamka z almette chrzanowym, salami, papryk±, jogurt naturalny- jad³am to ok. 2 godzin, z przerwami
  • bardzo gêsty gulasz wêgierski- ziemniaki, kilka rodzajów miêska, warzywa, nieprzyzwoicie du¿a ilo¶æ chili, kromka razowca na sucho
  • wpadnie: karkówka z grilla + sa³atka: pomidor, ogórek, cebulka
  • wie¶niak 250g , jakie¶ warzywka....lepiej mi siê zasypia po bia³kowych kolacjach...


i jak dzi¶?


Magdalena0603 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-22, 16:34   #4592
Lady1000
Rozeznanie
 
Avatar Lady1000
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 801
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Magdalena0603 Poka¿ wiadomo¶æ
uuu.....
a tymczasem moje U
  • jajecznica z 3 jajek na ma¶le, sporo szczypiorku, cebulki, 2 tosty z serem topionym, szklanka kefiru
  • mus malinowy w³asnej roboty, 2 ga³ki lodów bananowych, p±czek z d¿emem (pól na pó³ z kumplem)
  • makrela wêdzona z 1/2 homo, grahamka z almette chrzanowym, salami, papryk±, jogurt naturalny- jad³am to ok. 2 godzin, z przerwami
  • bardzo gêsty gulasz wêgierski- ziemniaki, kilka rodzajów miêska, warzywa, nieprzyzwoicie du¿a ilo¶æ chili, kromka razowca na sucho
  • wpadnie: karkówka z grilla + sa³atka: pomidor, ogórek, cebulka
  • wie¶niak 250g , jakie¶ warzywka....lepiej mi siê zasypia po bia³kowych kolacjach...


i jak dzi¶?


uwielbiam Twoje jad³ospisy.
prócz II ¶niadania jest naprawdê bardzo zdrowo. podoba mi siê, ¿e w ka¿dym posi³ku masz pe³nowarto¶ciowe bia³ko . ale ¿eby nie by³o tak ró¿owo, powiem tylko ¿e zast±pi³abym ser topiony i to almette zwyk³ym ¿ó³tym serem i domowym twaro¿kiem
Lady1000 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-22, 17:18   #4593
zielona_zabcia
Rozeznanie
 
Avatar zielona_zabcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 778
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

cze¶æ, nie wyjecha³am narazie nigdzie, dodajê z ciekawo¶ci bo dzi¶ dziwnie, ale tak spontanicznie

I.(6;00)dwie kromki pszenno-¿ytniego z mas³em, polêdwic± sopock± wiepszow±, pomidorem, piepszem i sol±; z mas³em kilkoma ³y¿kami wiejskieg, powid³em porzeczkowym;
przed kawa i du¿o mleka i ¶wie¿a morela
(7h przerwy)
normalnie tak mnie brzuch bola³ ¿e ba³am siê co¶ zje¶æ... no ale zjad³am
II. (13)serek wiejski 200g, z truskawkami,bananem i stopionym domowym mas³em orzechowym;
III.(17)du¿e dzwonko(?) tuñczyka wêdzonego; cztery(ma³e) kromki (2 z nich 100% ¿ytnie, a 2 pszenno-¿ytnie) z mas³em i wêdlin±; talerzyk fasolki szparagowej duszonej zapewne z margaryn± Rama(mamusia) posypana jakimi przyptrawami i tam by³ koper i by³a mega
IV.(ko³o 19-20 bêdzie to co mam w lodówce)
czyli jajecznica z 2jaj na oleju z pestek, cukini± i serem ¿ó³tym;
mam jeszcze jagody i trzeba zje¶æ w koñcu.. wiêc po kolacji deser jagodowy (idê ju¿ zrobiæ)
-150g homo nat,100g jogurtu nat, mnóstwo jagód, ³y¿eczka herbaciana cukru, (nie u¿ywam ju¿ s³odzika) i do tego taka sama ³y¿eczka ¿eltyny i ³adnie bêdzie sta³o

i jak? nie tyjê, mam bardzo du¿o ruchu i nie skupiam siê na jedzeniu,tak lubiê je¶æ, mam nadziejê ¿e nie jest bardzo syfowo. i mam straszny apetyt co mnie przera¿a.
__________________
"Dopóki walczysz, jeste¶ zwyciêzc±. "
¶w. Augustyn


zarêczona 30.03.2012
mama maleñkiego Mi³oszka 17.07.2012
nied³ugo ¿ona
nied³ugo matura
wygra³am swoje ¿ycie !
zielona_zabcia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-22, 17:50   #4594
wizjaa
Rozeznanie
 
Avatar wizjaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 572
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

wczorajsze u (kompletny brak apetytu)

1. serek wiejski ze szczypiorkiem i pomidorem
2. makaron z cukinia, czosnkiem i kozim serem (mala porcja)
*2h roweru
3. roszponka, kie³ki broku³a, pomidor, rzodkiewki, ogórek, fasolka szparagowa, 2 jaja, troche wiejskiego i twarogu. cala kalarepka przed tv

i dzisiejszy
1. bia³y ser&serek wiejski z jagodami i platkami migda³owymi 60 g(cala paczuszka)
2. kilka mandarynek, 60 g pestek dyni (cala paczuszka)
3. frittata z grillowana papryka, miska fasolki szparagowej
4. deser kawowy (president (z 350-400 g!), kawa, miód, troche wanilii) - duuuza szklanka
5. salata lodowa, pomidor, ogórek, oliwki, cebula, 2 jajca, sos (duzo oliwy, sok z cytryny i musztarda)
6. bedzie micha bobu

mam pytanie, wczoraj nie mialam apetytu, jadlam na sile i wyszlo tego ma³o. Siostra wyciagnela mnie na 2h roweru i szczerze nawet po tym nie mialam ochoty je¶æ i sa³atke zjad³am z rozs±dku. Dzis natomiast moglabym jesc i jesc (co chyba widac ) Jaki wp³yw na metabolizm maja takie dni? Czy wczoraj przez to, ¿e tych kcal by³o ma³o + 2h roweru to jakos moglam spowolnic metabolim? i to, ze dzis tyle jem to jest naturalne, ze organizm chce nadrobic, nie, ale jak sie ma do teog metabolizm?
wizjaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-22, 18:20   #4595
satyavati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: dolno¶l±skie
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez santos Poka¿ wiadomo¶æ
A nie mozesz pic gainerow po prostu? Ty chcesz tyc, ale nie z niedowagi tak?


Iza, moja poprzednia wypowiedz byla zupelnie normalna. Fajnie by bylo, gdyby ktos kiedykolwiek reagowal na pseudo U, na ktotym dziewczyny chudna. Nie pierwszy to i nie ostatni przypadek, ze ktos usilnie podpisuje redukcyjny jadlospis U. Ale pewnie ok, bo nie ma <1000kcal

---------- Dopisano o 00:11 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:56 ----------



Szczerze mowiac ciezko mi cos poradzic. Jedno, co mi sie rzuca w oczy to ogromna ilosc skladnikow w kazdym posilku. Troche to sprawia wrazenie jakbys chciala zjesc te kanapke, na tym poprzestac, ale ze dalej jestes glodna, to dopychasz 'zdrowymi' produktami. Ale moze sie myle, ja tez jadam udziwnione posilki.
Co do slodkiego to hmmm.... Myslalas moze o rozbudzeniu w sobie zamilowania do wypiekow? Moglabys zaczac robic pyszne domowe desery, zacznij od takich, ktore maja wiecej owocow, np trifle, a potem powolutku do np sernika itd. Robione w domu sa zdrowe, wiesz co jesz, a pomoze ci sie bycmoze przelamac do slodkiego.
Poza tym zacznij myslec, ze przytycie 2kg to nie tragedia i zawsze mozesz zmienic nawyki jesli sie okaze, ze tyjesz. Nie musizsz przeciez czekac, az ci przybedzie 25kg, jak przybedzie 5 to mozesz zmienic menu. Nie wiem jednak, na ile to jest dobra rada, bo jesli mialas ED, to wazenie sie ciagle nei jest najlepszym pomyslem. Ja bym obstawala przy tym z domowymi wypiekami.


Popatrz tez na jaslospisy innych dziewczyna na u. Jedza slodkie i zyja, nie tyje, dobrze sie maja.
Bardzo dziêkujê za komentarz. Mo¿e z tymi wypiekami to jest jaka¶ my¶l, choæ taka ze mnie kucharka jak z koziej ... itd. Ale mo¿e akurat to co¶ podzia³a. A tak ogólnie, to mam takie co¶, ¿e najadam siê przede wszystkim objêto¶ci±. Czyli np. kanapka z szynk± dla mnie nie istnieje. To musi byæ kanapka z szynk± i gór± warzyw, bo inaczej jestem g³odna. Jak jem deser jaki¶, to zawsze jest du¿o owoców i jogurtu, bo samo jakie¶ tam jab³ko/ belriso to jest po prostu ma³o. A powiem, ¿e w tym dniu akurat wyj±tkowo ma³o tych dopychaczy, potrafi byæ wiêcej... Ale czy to ¼le?
satyavati jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-22, 18:32   #4596
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomo¶ci: 914
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

w strone P

¶niad; grahamka z margaryna, pó³ z serkiem wiejskim,sa³at±,szynk± i pomidorem, pó³ z twarogiem i miodem

2¶niad; sa³atka (jajko,tuñczyk wsw, sa³ata, pomidor ogórek) fistaszki

obiad; grillowany pstr±g, kasza gryczana, mizeria

podw; serek homogenizowany z wkrojonymi truskawkami, du¿a sliwk± i malinami

kolacja; 1 kromka razowca z margaryn±, serkiem wiejskim i wêdzonym pstr±giem, pó³ bu³eczki z margaryn±, sa³at±,szynk±,jajkiem i pomidorem

i mam pytanko czy ja powinnam w ka¿dym posi³ku jadaæ bia³ko? nie moge zjesc np samych wegli? np czegos s³odkiego?

Edytowane przez olik187
Czas edycji: 2011-06-22 o 18:40
olik187 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-22, 18:36   #4597
wizjaa
Rozeznanie
 
Avatar wizjaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 572
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez olik187 Poka¿ wiadomo¶æ
w strone P

¶niad; grahamka z margaryna, pó³ z serkiem wiejskim,sa³at±,szynk± i pomidorem, pó³ z twarogiem i miodem

2¶niad; sa³atka (jajko,tuñczyk wsw, sa³ata, pomidor ogórek) fistaszki

obiad; grillowany pstr±g, kasza gryczana, mizeria

podw; erek homogenizowany z wkrojonymi truskawkami, du¿a sliwk± i malinami

kolacja; 1 kromka razowca z margaryn±, serkiem wiejskim i wêdzonym pstr±giem, pó³ bu³eczki z margaryn±, sa³at±,szynk±,jajkiem i pomidorem

i mam pytanko czy ja powinnam w ka¿dym posi³ku jadaæ bia³ko? nie moge zjesc np samych wegli?
musisz odbudowac zniszczony, zag³odzony organizm. Kawa³ miesa/ryby/jajka pom±g± ci bardziej niz kromka chleba
wizjaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-06-22, 18:48   #4598
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 881
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez wizjaa Poka¿ wiadomo¶æ
musisz odbudowac zniszczony, zag³odzony organizm. Kawa³ miesa/ryby/jajka pom±g± ci bardziej niz kromka chleba
Tylko ¿eby nie przesadzaæ te¿ w drug± stronê...Ale nie popadajmy znowu w paranojê. Jak siê ma ochotê na co¶ innego ni¿ bia³ko to nie trzeba bia³ka
agniusia17 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-22, 18:51   #4599
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomo¶ci: 914
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

no w³±snie bo ja a¿ tak strasznie za tym bia³kiem nie przepadam ale równie¿ chcia³abym jesc zdrowo i powracaæ do normalno¶ci a nie obsesyjnie myslec czy tu jest bia³ko czy same wêgle itp
olik187 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-22, 19:20   #4600
ifellinlovewithadeadboy
Zadomowienie
 
Avatar ifellinlovewithadeadboy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 1 621
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

olik a ja proponujê, ¿eby¶ jad³a i to co dziewczyny mówi±, czyli co¶ konkretnego, kawa³ miêcha, wêgle jakie¶ i warzywka, a na deserek co¶ tam s³odkiego, na co akurat bêdziesz mia³a ochotê tobie na prawdê to w ¿adnym wypadku nie zaszkodzi, wrêcz przeciwnie.. a je¶li masz ochotê to tym lepiej

moje U:

1¶niadanie: owsianka z 4 ³y¿ek z jogurtem greckim, miodem, cynamonem, nektarynk±, rodzynkami i orzechami laskowymi

2¶niadanie: trzy kromki razowca;
z mas³em, sa³at±, twaro¿kiem kanapkowym, pomidorem i szczypiorkiem,
z mas³em, sa³at±, wêdlin± z indyka i pomidorem,
z domowym mas³em orzechowym i konfitur± jagodow± (muszê przyznaæ, ¿e pierwszy raz wypróbowa³am to do¶æ znane po³±czenie i jestem zakochana )

obiad: talerz zupy ogórkowej;
frittata z cebulk±, wêdlin±, ¿ó³tym serem, pomidorami i ketchupem

przek±ska: porcja lodów pistacjowo-czekoladowych w mega waflu

kolacja: dwie kromki razowca;
z mas³em, sa³at±, wêdlin± z indyka i pomidorem,
z mas³em, twarogiem pó³t³ustym i konfitur± jagodow±
__________________
nie marnuj swego czasu,
inaczej czas zmarnuje ciebie...


Edytowane przez ifellinlovewithadeadboy
Czas edycji: 2011-06-22 o 19:30
ifellinlovewithadeadboy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-22, 19:21   #4601
wizjaa
Rozeznanie
 
Avatar wizjaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 572
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez agniusia17 Poka¿ wiadomo¶æ
Tylko ¿eby nie przesadzaæ te¿ w drug± stronê...Ale nie popadajmy znowu w paranojê. Jak siê ma ochotê na co¶ innego ni¿ bia³ko to nie trzeba bia³ka
a ja uwazam /nie bijcie/ ze jednak na p (nawet gdy wychodzimy z anoreksji i jestesmy 'takie biedne' bo tyle czasu sobie odmawialysmy dobrego zarcia etc) najwazniejsze jest zdrowe zarcie = w kazdym posi³ku dobre bia³ko, t³uszcz + dobre wegle i ewentualnie DODATKOWO np. batonik, ciacho etc. a jak zo³±dek skurczony i nie mie¶ci to wywaliæ batonika, nie normalne ¿arcie. I tak, tak strasznie siê mêczyæ i wpychaæ to bia³ko i t³uszcz. Btw skoro tyle czasu lecia³o sie na marchewce i otrebach, a nikt mi nie wmówi, ¿e to nie jest mêczarnia to nie powinno byc probleme znowu sie 'pomeczyc' na miesie&ma¶le.
wizjaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-22, 19:22   #4602
aniaesz88
Rozeznanie
 
Avatar aniaesz88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 550
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Lekkie R - porszê o ocenê - za du¿o/za ma³o, czego brakuje?

1. Placuszki owsiane (p³atki owsiane, jajko, ³y¿eczka miodu, trochê mleka, podsma¿ane na oliwie) z d¿emem truskawkowym

2. Jogurt naturalny z mieszank± studenck± i cynamonem, kawa z mlekem

3. Grillowana pier¶ z kurczaka, 3 ziemniaki, mizeria

4. serek wiejski lekki, pomidor

Nie da³am rady 5 posi³ków dzisiaj, bo by³am zabiegana
aniaesz88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-22, 19:27   #4603
Tynusia
Zakorzenienie
 
Avatar Tynusia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 4 731
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

By w stronê U i rozkrêcania metabolizmu itp. :

¶niadanie:

na szybko kiwi
serek homogenizowany naturalny 150g z posypk± z 3 ³y¿ek musli orkiszowego,(2-3)¶liwki suszone&10 migda³ów tak na oko z fur± cynamonu

obiad w centrum chocia¿ jedzone o 12:
kanapka z 'SubWaya' co¶ typu sandwich z ciemnego pieczywa z grillowanym kurczakiem i fur± ró¿nych warzyw:papryczki ostre,zwyk³e,cebula,pomid or,ogórek zwyk³y,pikle itp.

podwieczorek:
gar¶æ truskawek, brzoskwinia i ostatnia garstka czere¶ni z jogurtem nat. 150g i cynamonem

przek±ska:
jab³ko

kolacja:
porcja sa³atki warzywnej : ogórek,pomidor,szpinak z domowym pesto z bazylii + kromka razowca posmarowana równie¿ pesto i na to twaróg nie wiem tak z 30-50g
__________________
Francja/ Chorwacja/ Egipt/ Grecja
Bu³garia /Hiszpania

Kreta/ Agia Pelagia or 2013 ? Lloret

Edytowane przez Tynusia
Czas edycji: 2011-06-22 o 19:29
Tynusia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-22, 19:43   #4604
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 620
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

mam wra¿enie ze ostatnio jestem ignorowana : /

P

I grahamka - pó³ z wêdlin±, twarogiem, ogorkiem i sa³at±, drugie pó³ z po³ow± wêdzonej makreli + maliny z calym homo waniliowym

II shake truskawkowy z 3 ga³ek + kawa³ek ciasta u babci na cienkim dro¿d¿owym ciescie a na nim du¿o 'nadzienia' z wiórków kokosowych i orzechów + kromka chleba z wêdlin± i ogórkiem

III zapiekanka po raz 3 bo mi spasowala duza porcja - makaron, mieso, pomidor, kukurydza, groszek, sos pomidorowy, zolty ser

IV miseczka truskawek i czere¶ni polana musem truskawkowym z twarogiem i platkami migda³ów + kawa³ek lekkiego - takiego piankowego na biszkoptach tortu urodzinowego

V rogal z du¿a ilo¶cia fety i zaraz jakis jogurt, pewnie wrzuce migdaly, rodzynki i figi

oceniu w koncu ktos?
Milka1224 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-22, 19:51   #4605
Margolcia0703181
Raczkowanie
 
Avatar Margolcia0703181
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 459
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

U/P:

I. 4 ³y¿ki muesli na szklance mleka 3,2%

II. 2 kromki ¿ytniego z mas³em, trójk±tem serka topionego hochland i pomidorem, herbata z miodem i cytryn±

III. 5 pyz z miêsem polanych kefirem, skrojone: pomidor, kaw³ek ogórka i bazylia

2 ³y¿ki kremu budyniowego i ok 2 gar¶ci truskawek (przy robieniu ciasta)

IV. big milk, banan, markiza, kawa

V. plaster twarogu ze ¶mietan±, kromka ¿ytniego z mas³em, ¿ó³tym serem, koperkiem, sa³at± i pomidorem
herbata z miodem i cytryn±

VI. szklanka jogurtu pitnego, markiza, trochê galaretki od ciasta

nie za du¿o tego?
__________________
"Du musst nur die Laufrichtung ändern, sagte die Katze zur Maus und fraß sie."
(Franz Kafka)
Margolcia0703181 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-22, 20:04   #4606
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 2 262
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Poka¿ wiadomo¶æ
mam wra¿enie ze ostatnio jestem ignorowana : /

P

I grahamka - pó³ z wêdlin±, twarogiem, ogorkiem i sa³at±, drugie pó³ z po³ow± wêdzonej makreli + maliny z calym homo waniliowym mas³o na grahamce by³o? je¿eli tak to ok

II shake truskawkowy z 3 ga³ek + kawa³ek ciasta u babci na cienkim dro¿d¿owym ciescie a na nim du¿o 'nadzienia' z wiórków kokosowych i orzechów + kromka chleba z wêdlin± i ogórkiem mas³o na kromkê i mo¿e owoc do tego? poza tym fajnie

III zapiekanka po raz 3 bo mi spasowala duza porcja - makaron, mieso, pomidor, kukurydza, groszek, sos pomidorowy, zolty ser okej, je¿eli porcja naprawdê du¿a

IV miseczka truskawek i czere¶ni polana musem truskawkowym z twarogiem i platkami migda³ów + kawa³ek lekkiego - takiego piankowego na biszkoptach tortu urodzinowego ok

V rogal z du¿a ilo¶cia fety i zaraz jakis jogurt, pewnie wrzuce migdaly, rodzynki i figi dorzuci³abym jakie¶ warzywa do rogala mo¿e

mo¿e co¶ 'po' wpadnie?

oceniu w koncu ktos?
jw.
nie lubisz mas³a, prawda? a naprawdê to zdrowy twór i mo¿e warto by siê przekonaæ?


Przytycie (zwa¿y³am siê, pó³ kg na plusie )

¦niadanie: 2 jajka na miêkko z sol±, majonezem i szczypiorkiem; bu³ka razowa z pestkami dyni na pó³: mas³o, sa³ata, szynka drobiowa, rzodkiewka, ogórek, koperek/mas³o, sa³ata, ser ¿ó³ty, pomidor, pra¿ona cebulka ze s³oika; skrzypopokrzywa z ³y¿eczk± miodu

Przek±ska: ma³y (na du¿ego nie by³o mnie staæ ) shake waniliowy z McDonald's (wybra³am siê z kole¿ankami po zakoñczeniu roku szkolnego )

II ¶niadanie: sa³atka z makaronu pe³noziarnistego, warzyw, grillowanego kurczaka, dressingu na jogurcie naturalnym i parmezanu; banan; gar¶æ pistacji; kawa zbo¿owa z mlekiem 3,2% i syropem klonowym

Obiad: miseczka zupy ogórkowej (gotowana na domowym rosole drobiowo - warzywnym, z du¿± ilo¶ci± warzyw i ziemniaków, zabielana ¶mietan± 30%)
pó³ woreczka kaszy gryczanej; pulpety z mielonego indyka w sosie koperkowym; sa³atka (warzywa, oliwa z oliwek, zio³a)

Podwieczorek: talerzyk sa³atki owocowej (jab³ko, truskawki, czere¶nie, brzoskwinia z puszki, banan, p³atki migda³owe); kromka ¿ytniego z mas³em orzechowym i d¿emem malinowym; nutridrink waniliowy

Kolacja: ca³a wêdzona makrela; bu³ka razowa z pestkami dyni na pó³: mas³o, sa³ata, szynka drobiowa, papryka/mas³o, sa³ata, szynka drobiowa, grillowana cukinia

Po: kakao z miodem na mleku 3,2%

+ 2l wody

Edytowane przez emelie
Czas edycji: 2011-06-22 o 20:38
emelie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-22, 20:07   #4607
carmen4400
Zadomowienie
 
Avatar carmen4400
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: m.in Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 879
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Poka¿ wiadomo¶æ
mam wra¿enie ze ostatnio jestem ignorowana : / dlatego ¿e masz ³adne jad³o i nikt siê nie czepia

P

I grahamka - pó³ z wêdlin±, twarogiem, ogorkiem i sa³at±, drugie pó³ z po³ow± wêdzonej makreli + maliny z calym homo waniliowym a mase³ko na grahamkê? jesli by³o, a tylko przeoczy³a¶ przy pisaniu to ok

II shake truskawkowy z 3 ga³ek + kawa³ek ciasta u babci na cienkim dro¿d¿owym ciescie a na nim du¿o 'nadzienia' z wiórków kokosowych i orzechów + kromka chleba z wêdlin± i ogórkiem pysznie

III zapiekanka po raz 3 bo mi spasowala duza porcja - makaron, mieso, pomidor, kukurydza, groszek, sos pomidorowy, zolty ser je¶li tylko porcja solidna to ³adnie

IV miseczka truskawek i czere¶ni polana musem truskawkowym z twarogiem i platkami migda³ów + kawa³ek lekkiego - takiego piankowego na biszkoptach tortu urodzinowego mmmm masz urodzinki? jak tak to sto lat!

V rogal z du¿a ilo¶cia fety i zaraz jakis jogurt, pewnie wrzuce migdaly, rodzynki i figi wrzucone mam nadziejê

oceniu w koncu ktos?
bardzo ³adnie jesz i smacznie
__________________
carmen4400 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-22, 20:33   #4608
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomo¶ci: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

prawidlowy jad³ospis
Cytat:
Napisane przez emelie Poka¿ wiadomo¶æ
jw.
nie lubisz mas³a, prawda? a naprawdê to zdrowy twór i mo¿e warto by siê przekonaæ?


Przytycie (zwa¿y³am siê, pó³ kg na plusie )

¦niadanie: 2 jajka na miêkko z sol±, majonezem i szczypiorkiem; bu³ka razowa z pestkami dyni na pó³: mas³o, sa³ata, szynka drobiowa, rzodkiewka, ogórek, koperek/mas³o, sa³ata, ser ¿ó³ty, pomidor, pra¿ona cebulka ze s³oika; skrzypopokrzywa z ³y¿eczk± miodu

Przek±ska: ma³y (na du¿ego nie by³o mnie staæ ) shake waniliowy z McDonald's (wybra³am siê z kole¿ankami po zakoñczeniu roku szkolnego )

II ¶niadanie: sa³atka z makaronu pe³noziarnistego, warzyw, grillowanego kurczaka, dressingu na jogurcie naturalnym i parmezanu; banan; gar¶æ pistacji; kawa zbo¿owa z mlekiem 3,2% i syropem klonowym

Obiad: miseczka zupy ogórkowej (gotowana na domowym rosole drobiowo - warzywnym, z du¿± ilo¶ci± warzyw i ziemniaków, zabielana ¶mietan± 30%)
pó³ woreczka kaszy gryczanej; pulpety z mielonego indyka w sosie koperkowym; sa³atka (warzywa, oliwa z oliwek, zio³a)

Podwieczorek: talerzyk sa³atki owocowej (jab³ko, truskawki, czere¶nie, brzoskwinia z puszki, banan, p³atki migda³ów); kromka ¿ytniego z mas³em orzechowym i d¿emem malinowym; nutridrink waniliowy

Kolacja: ca³a wêdzona makrela; bu³ka razowa z pestkami dyni na pó³: mas³o, sa³ata, szynka drobiowa, papryka/mas³o, sa³ata, szynka drobiowa, grillowana cukinia

Po: kakao z miodem na mleku 3,2%

+ 2l wody
no i to jest jad³ospis który olik powinien na¶ladowaæ

s³odkie jest, no jest i to w o wiele lepszym wydaniu ni¿ marsowo, princessowo chrupkowe byle co!

no to moje u/p
1.wie¶niak z jab³kiem, crunchy bananowo czekoladowym i truskawkami, kawa z mlekiem (du¿a miska a ³ycha od banana sta³a)

2.¶wie¿a bu³ka z mas³em, szynk±, sa³at±, pomidorem, bobem i sosem tatarskim, pó³ jablka

3.æwiartka arbuza

4.ziemniaczki ze s³onink±, koperek, du¿y kefir kremowy

5.kawa³ek arbuza, kinder bueno (mia³am mdl±cy spadek cukru we krwi, który ust±pi³ dopiero po batoniku), kawa z mlekiem

6.dwa krupnioki z grilla, ogórki konserwowe

7.pó³ kie³baski z grilla (nie mia³ kto zje¶æ) z musztardo-ketchapem
piwo bezalkoholowe na pocieszenie dla jednojajowca

i jak?
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspania³± rzecz±, jest to czê¶æ przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by ¿yli ¿yciem, które akurat tobie wydaje siê najw³a¶ciwsze. To jest egoizm. ¯yæ swoim ¿yciem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Ciê ¿ycie!
Dekas jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-22, 20:37   #4609
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 2 262
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Dekas Poka¿ wiadomo¶æ
prawidlowy jad³ospis

no i to jest jad³ospis który olik powinien na¶ladowaæ

s³odkie jest, no jest i to w o wiele lepszym wydaniu ni¿ marsowo, princessowo chrupkowe byle co! dziêkujê

no to moje u/p
1.wie¶niak z jab³kiem, crunchy bananowo czekoladowym i truskawkami, kawa z mlekiem (du¿a miska a ³ycha od banana sta³a) skoro porcja spora to fajnie

2.¶wie¿a bu³ka z mas³em, szynk±, sa³at±, pomidorem, bobem i sosem tatarskim, pó³ jablka jab³ko powinno wpa¶æ ca³e

3.æwiartka arbuza jako przek±ska okej

4.ziemniaczki ze s³onink±, koperek, du¿y kefir kremowy je¿eli porcja du¿a to fajnie, ale doda³abym warzywa

5.kawa³ek arbuza, kinder bueno (mia³am mdl±cy spadek cukru we krwi, który ust±pi³ dopiero po batoniku), kawa z mlekiem doda³abym jakie¶ orzechy czy pestki

6.dwa krupnioki z grilla, ogórki konserwowe ok

7.pó³ kie³baski z grilla (nie mia³ kto zje¶æ) z musztardo-ketchapem
piwo bezalkoholowe na pocieszenie dla jednojajowca fajnie

i jak?
jw.
zastrze¿enia mam tylko do braku NNKT
i doda³abym wiêcej warzyw
jak smakuj± ziemniaki ze s³onin±?
emelie jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-22, 20:44   #4610
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 620
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez carmen4400 Poka¿ wiadomo¶æ
bardzo ³adnie jesz i smacznie
haha no moze ;D

niestety, przyznaje sie bez bicia - masla nie bylo, bo mnie mdli na sam± my¶l od zawsze za to jem duzo masla orzechowego i paste z awkoado

no niestety nie ja, rodzinka

tak, tak, wrzucone i juz zjedzone dziekuje

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Cytat:
Napisane przez emelie Poka¿ wiadomo¶æ
jw.
nie lubisz mas³a, prawda? a naprawdê to zdrowy twór i mo¿e warto by siê przekonaæ?

ehh nie da rady, od nastu lat sie nie przekona³am i raczej sie nie zapowiada

no wlasnie, po jeszcze chyba wpadn± owoce, albo muffinka bo mama cos pichci

Nie wiem co jest ale ja na tym nie tyje, Boze a jeszcze pó³ roku temu mialam schizê ze przytyje od suchej kromki chleba Wiem ze w takim razie musze jeszcze dorzucac, ale czasami po prostu juz w siebie nic nie wcisne, bo jestem napchana. Ciesze sie ze juz jem na luzie i wgl, nie mysle tak o jedzeniu, chyba psychicznie sie juz wyleczylam z Ed, ale denerwuje mnie to ze nie tyje, a chcialabym wygladac jak normalny czlowiek wreszcie
Chyba nie¼le rozkrêcilam metabolizm ;p
Sorki za taki wywód, ale musialam waln±c co mam na sercu
Twoje jedoznko jak zwykle super i dziêkujê za ocenke.

Edytowane przez Milka1224
Czas edycji: 2011-06-22 o 20:47
Milka1224 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-22, 20:55   #4611
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomo¶ci: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez emelie Poka¿ wiadomo¶æ
jw.
zastrze¿enia mam tylko do braku NNKT
i doda³abym wiêcej warzyw
jak smakuj± ziemniaki ze s³onin±?
ja tam za nnktami w formie p³ynnej nie przepadam, oliwa mi ¶mierdzi, ryba bedzie jutro wczoraj zjad³am z 250g fistachów i mi bokiem wychodz± ^^

ziemniaczki polane s³onink±, no dla mnie bomba, w ogóle ostatnio mam faze na czysty t³uszcz zwierzêcy, zamierzam smarowaæ nawet kanapki przetopion± s³onin± a nie mas³em (kwestia oszczedno¶ci i tego ¿e mas³o jest za slodkie!!!), kto¶ nawet mi mówi³ lub czyta³am ¿e taki t³uszcz najzdrowszy jest!

A ziemniak to warzywo jest przecie¿^^

dzisiejszy dzieñ i tak jest dobry jedzeniowo bior±c pod uwagê fakt, ¿e ca³y dzien by³am poza domem i nie mia³am czasu na przygotowanie ¿adnego posi³ku, a wszystko by³o podane
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspania³± rzecz±, jest to czê¶æ przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by ¿yli ¿yciem, które akurat tobie wydaje siê najw³a¶ciwsze. To jest egoizm. ¯yæ swoim ¿yciem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Ciê ¿ycie!
Dekas jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-22, 21:03   #4612
carmen4400
Zadomowienie
 
Avatar carmen4400
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: m.in Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 879
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Dekas Poka¿ wiadomo¶æ
ja tam za nnktami w formie p³ynnej nie przepadam, oliwa mi ¶mierdzi, ryba bedzie jutro wczoraj zjad³am z 250g fistachów i mi bokiem wychodz± ^^

ziemniaczki polane s³onink±, no dla mnie bomba, w ogóle ostatnio mam faze na czysty t³uszcz zwierzêcy, zamierzam smarowaæ nawet kanapki przetopion± s³onin± a nie mas³em (kwestia oszczedno¶ci i tego ¿e mas³o jest za slodkie!!!), kto¶ nawet mi mówi³ lub czyta³am ¿e taki t³uszcz najzdrowszy jest!

A ziemniak to warzywo jest przecie¿^^

dzisiejszy dzieñ i tak jest dobry jedzeniowo bior±c pod uwagê fakt, ¿e ca³y dzien by³am poza domem i nie mia³am czasu na przygotowanie ¿adnego posi³ku, a wszystko by³o podane
zgadzam siê, dla mnie te¿. uwielbiam chrupaæ sobie skwareczki
__________________
carmen4400 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-22, 21:26   #4613
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 2 262
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Jaa, tak zachêcacie, a ja s³oninê zawsze uwa¿a³am za tak± ble, fuj i w ogóle Mo¿e siê skuszê
emelie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-22, 21:37   #4614
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 11 440
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Tynusia Poka¿ wiadomo¶æ
By w stronê U i rozkrêcania metabolizmu itp. :

¶niadanie:

na szybko kiwi
serek homogenizowany naturalny 150g z posypk± z 3 ³y¿ek musli orkiszowego,(2-3)¶liwki suszone&10 migda³ów tak na oko z fur± cynamonu
¶niadanie ³adne.

obiad w centrum chocia¿ jedzone o 12:
kanapka z 'SubWaya' co¶ typu sandwich z ciemnego pieczywa z grillowanym kurczakiem i fur± ró¿nych warzyw:papryczki ostre,zwyk³e,cebula,pomid or,ogórek zwyk³y,pikle itp.
mimo , ¿e kanapka zapewne 'na bogato' to jednak jak na obiad to za ma³o, zw³aszcza, ¿e pó¼niejsze posi³ki nie s± zbyt obfite...

podwieczorek:
gar¶æ truskawek, brzoskwinia i ostatnia garstka czere¶ni z jogurtem nat. 150g i cynamonem je¶li obiad by³by obiadem, a po ¶niadaniu wpad³oby drugie ¶niadanie, to ok.

przek±ska:
jab³ko

kolacja:
porcja sa³atki warzywnej : ogórek,pomidor,szpinak z domowym pesto z bazylii + kromka razowca posmarowana równie¿ pesto i na to twaróg nie wiem tak z 30-50g Fajnie.
Mimo wszystko ma³o tego jedzonka Jak na oko to mo¿e z 1200 kcal tu jest. A na utrzymaniu takiej ilo¶ci kalorii siê nie je, sama przyznasz.
__________________
feed me love


Rozsun±æ suwak, by
Zdj±æ skafander cia³a
Zapomnieæ
Wej¶æ w nowe ¿ycie
W zwiewnej sukience



Edytowane przez Phynn
Czas edycji: 2011-06-22 o 21:38
Phynn jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-22, 22:02   #4615
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomo¶ci: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez emelie Poka¿ wiadomo¶æ
Jaa, tak zachêcacie, a ja s³oninê zawsze uwa¿a³am za tak± ble, fuj i w ogóle Mo¿e siê skuszê
sproboj, raz sie zyje ^^
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspania³± rzecz±, jest to czê¶æ przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by ¿yli ¿yciem, które akurat tobie wydaje siê najw³a¶ciwsze. To jest egoizm. ¯yæ swoim ¿yciem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Ciê ¿ycie!
Dekas jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-23, 03:48   #4616
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomo¶ci: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Poka¿ wiadomo¶æ
mam wra¿enie ze ostatnio jestem ignorowana : /

P

I grahamka - pó³ z wêdlin±, twarogiem, ogorkiem i sa³at±, drugie pó³ z po³ow± wêdzonej makreli + maliny z calym homo waniliowym

II shake truskawkowy z 3 ga³ek + kawa³ek ciasta u babci na cienkim dro¿d¿owym ciescie a na nim du¿o 'nadzienia' z wiórków kokosowych i orzechów + kromka chleba z wêdlin± i ogórkiem

III zapiekanka po raz 3 bo mi spasowala duza porcja - makaron, mieso, pomidor, kukurydza, groszek, sos pomidorowy, zolty ser

IV miseczka truskawek i czere¶ni polana musem truskawkowym z twarogiem i platkami migda³ów + kawa³ek lekkiego - takiego piankowego na biszkoptach tortu urodzinowego

V rogal z du¿a ilo¶cia fety i zaraz jakis jogurt, pewnie wrzuce migdaly, rodzynki i figi

oceniu w koncu ktos?
Bardzo duzo nabialu. Kalorycznosc na P podbija sie zdrowym jedzeniem, a nie tona slodkiego, to tez mi sie nie podoba w twoim jadlo. Jesli idzie o kcal i ilosc to jest to P. Na plus porzadku obiad, fajna kolacja, fura warzyw i owocow.



Lece z U


Sniadanie:
owsianka na widzie:
5 lyzek owsianych
3 lyzki wiesniaka 4%
1 lyzeczka masla



Lunch:
jedna podlozna kromka zytniego z folii ciezkiego z jajkiem na twardo,plastrem kurczaka z rozna, pomidorkiem
1/2 kromki jw z 2 duuzymi lyzkami masla nerkowcowo-migdalowego

banan gigant macho


Przekaska:

slodycze: sprasowane wiorki kolosowe w cukrze w formie kostek (wielkosci nieduzych kostek cukru), z 15 ich zjadlam, nie liczylam? Polowa byla kokosowa , polowa marchewkowo-kokosowa.

kawka duza z mleczkiem


Obiad:

mala salatka z ryby z octu, plastra awokado , pomidora i cebulki

2 srednie tortille z wieprzowina w sosie zielonym mole (duza ilosc nadzienia)
2 malutkie tortille z kebabem


50 hardkorowych intrwalow (serio, nie wierze, ze je zrobilam, chyba dlatego nie padlam, ze bylam tak mega wkurzona, ze wyladowalam zlosc )

Kolacja:

1/2 szklanki mleka + waniliowa odzywka proteinowa + kubek jezyn + 3 lyzki amarantusa = smoothie

Gdzies tam pozniej:
1/2 lampki wina czerwonego


W ciagu dnia wpadla gdzie garsc suszonych zurawin tez.

Skonczylam. Wczoraj mnie olano, to moze dzis ktos oceni?
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-23, 10:18   #4617
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomo¶ci: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez santos Poka¿ wiadomo¶æ
Bardzo duzo nabialu. Kalorycznosc na P podbija sie zdrowym jedzeniem, a nie tona slodkiego, to tez mi sie nie podoba w twoim jadlo. Jesli idzie o kcal i ilosc to jest to P. Na plus porzadku obiad, fajna kolacja, fura warzyw i owocow.



Lece z U


Sniadanie:
owsianka na widzie:
5 lyzek owsianych
3 lyzki wiesniaka 4%
1 lyzeczka masla podoba mi sie sniadanie,ale brakuje mi owocow jakis a maslo po co?



Lunch:
jedna podlozna kromka zytniego z folii ciezkiego z jajkiem na twardo,plastrem kurczaka z rozna, pomidorkiem
1/2 kromki jw z 2 duuzymi lyzkami masla nerkowcowo-migdalowego ladnie

banan gigant macho
ok

Przekaska:

slodycze: sprasowane wiorki kolosowe w cukrze w formie kostek (wielkosci nieduzych kostek cukru), z 15 ich zjadlam, nie liczylam? Polowa byla kokosowa , polowa marchewkowo-kokosowa. brzmi smacznie jezeli na u mozna sobie na slodkie pozwolic to ok

kawka duza z mleczkiem


Obiad:

mala salatka z ryby z octu, plastra awokado , pomidora i cebulki

2 srednie tortille z wieprzowina w sosie zielonym mole (duza ilosc nadzienia)
2 malutkie tortille z kebabem
ok

50 hardkorowych intrwalow (serio, nie wierze, ze je zrobilam, chyba dlatego nie padlam, ze bylam tak mega wkurzona, ze wyladowalam zlosc )

Kolacja:

1/2 szklanki mleka + waniliowa odzywka proteinowa + kubek jezyn + 3 lyzki amarantusa = smoothie
pycha
Gdzies tam pozniej:
1/2 lampki wina czerwonego wino zdrowe


W ciagu dnia wpadla gdzie garsc suszonych zurawin tez.suszonym owocom nigdy nie mowie nie

Skonczylam. Wczoraj mnie olano, to moze dzis ktos oceni?

Moje dzisiejsze R:

Sniadanie:
platki bran flakes,cale opakowanie homo naturalnego,mala garsc zurawiny,daktyl suszony(jeden bo ogromny),po garsci nerkowcow i slonecznika,truskawki

II sniadania brak bo pozno wstalam

Obiad:
filet z mintaja w panierce,ktora i tak odwalam :P gotowana marchewka i brokuly, zupa owocowa z truskawek z garscia makaronu pelnoziarnistego i lyzka miodu zamiast cukru

Podwieczorek:
salatka z cieciorki,kukurydzy,salat y, ogorka,pomidora i pol opakowania jogo naturalnego

Kolacja:
tunczyk wsw, marchewka (albo 2), moze wiesniak

Edytowane przez karola11
Czas edycji: 2011-06-23 o 10:19
karola11 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-23, 10:31   #4618
zglowawchmurach
Raczkowanie
 
Avatar zglowawchmurach
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 221
GG do zglowawchmurach
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez olik187 Poka¿ wiadomo¶æ
w strone P

¶niad; grahamka z margaryna, pó³ z serkiem wiejskim,sa³at±,szynk± i pomidorem, pó³ z twarogiem i miodem czyli NIC siê nie zmieni³o.

2¶niad; sa³atka (jajko,tuñczyk wsw, sa³ata, pomidor ogórek) fistaszki i pewnie porcyjka jak dla wróbelka?

obiad; grillowany pstr±g, kasza gryczana, mizeria ile mniej wiêcej pstr±ga, ile kaszy, ile mizerii? nazywasz ten jad³ospis [prawie] P, wiêc powinien byæ kopiasty talerz, a nie wszystkiego po ³y¿ce.

podw; serek homogenizowany z wkrojonymi truskawkami, du¿a sliwk± i malinami za ma³o. jakie¶ nnkt?

kolacja; 1 kromka razowca z margaryn±, serkiem wiejskim i wêdzonym pstr±giem, pó³ bu³eczki z margaryn±, sa³at±,szynk±,jajkiem i pomidorem to samo - za ma³o. chyba nawet mniej ni¿ zwykle...

i mam pytanko czy ja powinnam w ka¿dym posi³ku jadaæ bia³ko? nie moge zjesc np samych wegli? np czegos s³odkiego?
tak, zjedz 3bita i koniecznie zagry¼ go jajkiem... nie wiem, gdzie to wyczyta³a¶, ale radzê poblokowaæ sobie wszelkie strony z poradami dietetycznymi, bo ¼le (niezdrowo!) je odbierasz.

jeszcze trochê i siê wykoñczysz, Olik. zmieñ lepiej lekarza, bo stoisz w miejscu od d³u¿szego czasu. a Twój wyniszczony organizm naprawdê nie ma si³ na stanie w miejscu... prosisz na pw o rady dotycz±ce jad³ospisu, a po chwili pytasz, czy nie przytyjesz. ale przecie¿ Ty MUSISZ przytyæ.

wiem, ¿e problem tkwi znacznie g³êbiej, ale naprawdê nie przeszkadza Ci, ¿e nie mo¿esz siê ubraæ w normalnym [czyt. nie dzieciêcym] sklepie*, ¿e ¿aden ch³opak nie zwraca na Ciebie uwagi, ¿e czujesz siê wiecznie os³abiona, ¿e mo¿esz w przysz³o¶ci nie znale¼æ pracy? wiele (s)tracisz.

*z tego, co pamiêtam, jeste¶ do¶æ wysoka, wiêc rzeczy, które pasuj± na Ciebie "szeroko¶ciowo", pewnie s± kuse.
__________________
Chcia³am p³yn±æ po l±dy nieznane.
Dop³ynê³am do siebie samej.



Wierzê w marzeñ zieleñ ponad nieba b³êkit!


zglowawchmurach jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-23, 12:26   #4619
mickey_mouse
Raczkowanie
 
Avatar mickey_mouse
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 192
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Proszê o radê...
Mam du¿± niedowagê, bmi 14 z groszami, ale z g³ow± jest ostatnio lepiej, tak czujê. Problemem jest to, ¿e mój organizm siê buntuje... Nie do¶æ, ¿e trudno jest mi cokolwiek przytyæ, to jeszcze brak mi apetytu... Czasami mdli mnie nawet na my¶l o nutelli, któr± kiedy¶ tak lubi³am :/
znacie mo¿e jakie¶ domowe sposoby na to, ¿eby jedzenie sta³o siê trochê bardziej atrakcyjne, ¿eby by³a na nie wiêksza ochota? Bojê siê trochê specyfików typu megace, a naprawdê chcê przytyæ, bo jest mi przykro kiedy czujê na sobie spojrzenia obcych ludzi mówi±ce "biedna, chora dziewczynka", albo kiedy okazuje siê, ¿e tylu rzeczy nie mogê robiæ...

P. Proszê o ocenê

¦niadanie: kajzerka z mas³em, sa³at±, pomidorem, 2 jajka na miêkko.

szklanka bananowej karotki.
II ¦niadanie: budyñ waniliowy na szklance mleka, resztka migda³ów (jakie¶ ja wiem? 10?).

Obiad: Du¿o grillowanej piersi z kuraka natartej oliw± z oliwek, 3 ¶rednie ziemniaczki z koperkiem, góra surówki z m³odej kapustki z marchewk± i cebulk±.

Podwieczorek: mus: banan zmiksowany z truskawkami, posypka z drobniutko pokrojonego paska gorzkiej czekolady.

Kolacja: Twaro¿ek domowy 150g z ogórkiem, rzodkiewk±, szczypiorkiem bu³eczka ziarnista.
gdzie¶ tam pomiêdzy pó³ grejpfruta od mamy, kalarepka.
mickey_mouse jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-23, 15:25   #4620
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomo¶ci: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez mickey_mouse Poka¿ wiadomo¶æ
Proszê o radê...
Mam du¿± niedowagê, bmi 14 z groszami, ale z g³ow± jest ostatnio lepiej, tak czujê. Problemem jest to, ¿e mój organizm siê buntuje... Nie do¶æ, ¿e trudno jest mi cokolwiek przytyæ, to jeszcze brak mi apetytu... Czasami mdli mnie nawet na my¶l o nutelli, któr± kiedy¶ tak lubi³am :/
znacie mo¿e jakie¶ domowe sposoby na to, ¿eby jedzenie sta³o siê trochê bardziej atrakcyjne, ¿eby by³a na nie wiêksza ochota? Bojê siê trochê specyfików typu megace, a naprawdê chcê przytyæ, bo jest mi przykro kiedy czujê na sobie spojrzenia obcych ludzi mówi±ce "biedna, chora dziewczynka", albo kiedy okazuje siê, ¿e tylu rzeczy nie mogê robiæ...

P. Proszê o ocenê

¦niadanie: kajzerka z mas³em, sa³at±, pomidorem, 2 jajka na miêkko.

szklanka bananowej karotki.
II ¦niadanie: budyñ waniliowy na szklance mleka, resztka migda³ów (jakie¶ ja wiem? 10?).

Obiad: Du¿o grillowanej piersi z kuraka natartej oliw± z oliwek, 3 ¶rednie ziemniaczki z koperkiem, góra surówki z m³odej kapustki z marchewk± i cebulk±.

Podwieczorek: mus: banan zmiksowany z truskawkami, posypka z drobniutko pokrojonego paska gorzkiej czekolady.

Kolacja: Twaro¿ek domowy 150g z ogórkiem, rzodkiewk±, szczypiorkiem bu³eczka ziarnista.
gdzie¶ tam pomiêdzy pó³ grejpfruta od mamy, kalarepka.
wybacz ale kurde... twaro¿ek na kolacje, same praktycznie warzywa i owoce, niewiele konkretów, chyba chcesz byæ biedn± dziewczynk±...

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Cytat:
Napisane przez santos Poka¿ wiadomo¶æ
Bardzo duzo nabialu. Kalorycznosc na P podbija sie zdrowym jedzeniem, a nie tona slodkiego, to tez mi sie nie podoba w twoim jadlo. Jesli idzie o kcal i ilosc to jest to P. Na plus porzadku obiad, fajna kolacja, fura warzyw i owocow.



Lece z U


Sniadanie:
owsianka na widzie:
5 lyzek owsianych
3 lyzki wiesniaka 4%
1 lyzeczka masla



Lunch:
jedna podlozna kromka zytniego z folii ciezkiego z jajkiem na twardo,plastrem kurczaka z rozna, pomidorkiem
1/2 kromki jw z 2 duuzymi lyzkami masla nerkowcowo-migdalowego

banan gigant macho


Przekaska:

slodycze: sprasowane wiorki kolosowe w cukrze w formie kostek (wielkosci nieduzych kostek cukru), z 15 ich zjadlam, nie liczylam? Polowa byla kokosowa , polowa marchewkowo-kokosowa.

kawka duza z mleczkiem


Obiad:

mala salatka z ryby z octu, plastra awokado , pomidora i cebulki

2 srednie tortille z wieprzowina w sosie zielonym mole (duza ilosc nadzienia)
2 malutkie tortille z kebabem


50 hardkorowych intrwalow (serio, nie wierze, ze je zrobilam, chyba dlatego nie padlam, ze bylam tak mega wkurzona, ze wyladowalam zlosc )

Kolacja:

1/2 szklanki mleka + waniliowa odzywka proteinowa + kubek jezyn + 3 lyzki amarantusa = smoothie

Gdzies tam pozniej:
1/2 lampki wina czerwonego


W ciagu dnia wpadla gdzie garsc suszonych zurawin tez.

Skonczylam. Wczoraj mnie olano, to moze dzis ktos oceni?
oddawaj mas³ooooooooo z moich ulubionych o³rzeszków! ^^
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspania³± rzecz±, jest to czê¶æ przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by ¿yli ¿yciem, które akurat tobie wydaje siê najw³a¶ciwsze. To jest egoizm. ¯yæ swoim ¿yciem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Ciê ¿ycie!
Dekas jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:06.