Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-29, 17:45   #3631
amedaheda
Raczkowanie
 
Avatar amedaheda
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 161
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Halo
Jestem tu nowa,ale chyba ten watek jest dla mnie najodpowiedniejszym miejscem. Mam 22 lata,tradzik od 7-8,moze i 9 lat. Od wczoraj łykam Izotek. Wyniki mam bardzo dobre,do leczenia sie kwalifikowalam,wiec zaczynamy.
Chcialabym dzielic sie z Wami swoimi spostrzezeniami,uwagami,p ytaniami i w miare mozliwosci odpiwadac tez na Wasze jestem pelna nadzieji,ale tez troche sie boje(nawrotow,chociaz lekarz uspokajal mnie,ze w swojej karierze mial jeden nawrot,a ogolnie w 80% przypadkow tradzik nie powraca).
To co,czekam na akceptacje grupy:P
__________________
walka z kilogramami wygrana
teraz toczę bój o ładną cerę
no i tę najtrudniejszą-zaakceptować samą siebie..
amedaheda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 18:45   #3632
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez amedaheda Pokaż wiadomość
Halo
Jestem tu nowa,ale chyba ten watek jest dla mnie najodpowiedniejszym miejscem. Mam 22 lata,tradzik od 7-8,moze i 9 lat. Od wczoraj łykam Izotek. Wyniki mam bardzo dobre,do leczenia sie kwalifikowalam,wiec zaczynamy.
Chcialabym dzielic sie z Wami swoimi spostrzezeniami,uwagami,p ytaniami i w miare mozliwosci odpiwadac tez na Wasze jestem pelna nadzieji,ale tez troche sie boje(nawrotow,chociaz lekarz uspokajal mnie,ze w swojej karierze mial jeden nawrot,a ogolnie w 80% przypadkow tradzik nie powraca).
To co,czekam na akceptacje grupy:P
Hej rówieśniczko!
Fajnie, że dołączyłaś!
Ja niestety też obawiam się nawrotu, bo mimo wszystko się zdarzają... ;/ Ja miałam straszny nawrót po hormonach - tabletkach anty... Pierwszy raz miałam cysty tylko na czole, odstawiłam hormony, więc zaatakowało mi brodę!! Wiosną wyglądałam strasznie!! Pękały i strupy i ropa leciała!!!! Więc mam nadzieję, że teraz będę miała spokój choć na kilka lat...
Biorę już 4 miesiąc i jestem zadowolona z terapii
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 19:44   #3633
amedaheda
Raczkowanie
 
Avatar amedaheda
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 161
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II


powiem Ci brenda89, ze ja tak naprawde nigdy nie mialam ladnej cery,(nie liczac okresu niemowlecego i wczesnoszkolnego:P), nawet biorac tabletki antykoncepcyjne nie zauwazylam poprawy. U mnie to wyglada tak,ze zawsze cos na buzi jest,no poza kilkoma okresami(najczesciej 1-2 dniowymi),kiedy mialam na buzi moze ze 2-3male kropstki plus mase blizn. I wiesz co?chyba jednak nie zaprzatajmy sobie glow nawrotem,przynajmniej teraz,moze jednak to prawda,ze pozytywne nastawienie ma jakis zwiazek z powodzeniem,czy to leczenia tradziku,czy jakiegokolwiek innego leczenia?

Czy uzywacie podkladow?ja niesiety bez tego nie ruszam sie z domu,wychodze malo,ale jednak. Czy mozecie cos polecic? Ja wyprobowalam cala mase podkladow i jak narazie najbardziej zadowolona bylam z Maybelline dwufazowego silk touch,ale juz go wycofali;\ mysle intensywnie nad Revlonem color stay. Hmm?
__________________
walka z kilogramami wygrana
teraz toczę bój o ładną cerę
no i tę najtrudniejszą-zaakceptować samą siebie..
amedaheda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 19:53   #3634
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez trulina Pokaż wiadomość
prawdopodobnie za malo,ale obawialam sie skutkow ubocznych,wiec bralam jedna tabletke co drugi dzien przez jakies 7 czy 9 m-cy,nie pamietam

kiedy zaczelam brac wieksze dawki pewnego razu wczesniej,mialam stany podgoaraczkowe i zle samopoczucie,wiec to rzucilam...ale zdecydowalam sie na casla kuracje po roku,zalamana stanem skory. tak wiec lekarka leczyla mnie malymi dawkami

jedyne czego sie boje,to ze moje sucho oko sie poglebi,juz dzis to spory problem

i poprzednio stracilam jakas 1/5 objetosci wlosow ktorwe nigdy nie wrocily do stanu sprzed kuracji,nie wiem czy zrobily sie ciensze czy jest ich mniej (wypadaly obficie)

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

moje drogie,ktory retinoid doustny jest najtanszy? nie mam zamiaru sie rujnowac,a moja derma zdaje sie miec korzysci z przypisywania konkrenego leku
cos sciemnia,ze te retinoidy moga sie roznic dzialaniem.ma racje?

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

poza tym przestrzegam Was przed narmierną wiarą w całkowite uzdrowienie za pomocą retinoidow. Zna osoibscie wiele osob,ktorym tradzik po tym wrocil. Czasem po miesiącu,czasem po dwoch latach.Rowniez po trzeba dbac o twarz jak o jajko,smarowac retinoidami zewnetrznymi.

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------



Basiu tłusta twarz nie jest powodem do ryzykowania kuracji przy zlych wynikach badan! ten lek to prawdziwy killer.

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------




jaką dietę? konkretnie czy po prostu zdrową?
Nie przesadzasz?? Wiele osób brało i nic im nie jest, skutki uboczne mijają po kuracji. O włosy trzeba dbać w trakcie, suplementy bez wit. A np. Silica. Wybrałaś zdecydowanie za mała dawkę ja przy 30 mg dziennie będę brała około 10 mscy, ale myślę o zwiększeniu dawki do 50.
Zjadłam dziś 5 tabletkę żadnych skutków nie odczuwam, używam też płynu i maści robionych w aptece, najlepsze jest to, że widzę poprawę i nie tylko ja, więc działa!!
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 19:54   #3635
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez amedaheda Pokaż wiadomość

powiem Ci brenda89, ze ja tak naprawde nigdy nie mialam ladnej cery,(nie liczac okresu niemowlecego i wczesnoszkolnego:P), nawet biorac tabletki antykoncepcyjne nie zauwazylam poprawy. U mnie to wyglada tak,ze zawsze cos na buzi jest,no poza kilkoma okresami(najczesciej 1-2 dniowymi),kiedy mialam na buzi moze ze 2-3male kropstki plus mase blizn. I wiesz co?chyba jednak nie zaprzatajmy sobie glow nawrotem,przynajmniej teraz,moze jednak to prawda,ze pozytywne nastawienie ma jakis zwiazek z powodzeniem,czy to leczenia tradziku,czy jakiegokolwiek innego leczenia?

Czy uzywacie podkladow?ja niesiety bez tego nie ruszam sie z domu,wychodze malo,ale jednak. Czy mozecie cos polecic? Ja wyprobowalam cala mase podkladow i jak narazie najbardziej zadowolona bylam z Maybelline dwufazowego silk touch,ale juz go wycofali;\ mysle intensywnie nad Revlonem color stay. Hmm?
Ja mam podkład Rimmel LASTING FINISH 25 hour foundation - taki czarny, kolor 100 i jest rewelacyjny! Kupiłam go 2 raz, jest w dość fajnej cenie i jest super wydajny! Ja go nakładam tylko na czoło i brodę, bo policzki i nos mam ok, za względu na to, ze na nich nigdy nie miałam cyst. O link do podkładu poniżej
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html
Ale już mam na tyle ok cerę, że mogę go nakładać coraz mniej i może zacznę tylko pudrować czoło? Nie wiem jeszcze Ale na blizny bardzo pomógł mi krem z Avene, o którym tu piszę już chyba 10 raz! I też zostawiam link poniżej
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...cicalfate.html
Naprawdę go polecam, bo miałam całą brodę czerwoną, po tych cystach, takie przebarwienia miałam, a teraz sporo wyjaśniała, a smaruję się jakoś 3 tygodnie
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 21:27   #3636
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej Ja zaliczyłam 4 meisiące kuracji (do kwietnia), potem miałam 1,5 mies. przerwy, trochę mi się pogorszyło i zaczęłam brać znów cały miesiąc. A teraz biorę metodą tydzień + 3 tyg. przerwy. Ciągle dawka 20 mg.
Jak na razie moja buzia jest prześliczna, ostatnio taką miałam chyba w przedszkolu. Trzymam za wszystkie biorące kciuki!!!
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 23:21   #3637
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witajcie dziś moja pierwsza tabletka Aknenorminu 20 mg, ale wiecie co czuję się totalnie rozczarowana podejściem dermatolog do mojego problemu, dziś zrobiłam badania wyniki wszystkie w normie a wiecie jak wyglądała moja wizyta ? Babeczka wydrukowała receptę i z jej ust padło tylko " podpisz mi tu że nie zajdziesz w ciąże w trakcie trwania tabletek" koniec kropka ani słowa o skutkach ubocznych o ogromnym ryzyku związanym z zajściem w ciążę o krwotokach etc. nawet tego jak mam to brać i kiedy nie wspomniała ;/ oczywiście też nie zapytała czy mam TŻ czy jestem w ciąży, a sorki jedno zdanie powiedziała " nie zapomnij o nawilżaniu .... ust" . Czy wasze wizyty też tak wyglądają czy tylko ja trafiam na pechowe egzemplarze lekarzy ? A i witam Amedahede mam nadzieję, że jako, że zaczęłyśmy prawie w tym samym czasie leczenie to będziemy na bieżąco opisywać przebieg leczenia

w związku, że wizyta trwała 3,5 minuty to mam pytanie czy mogę zażywać tran czy bezwzględnie nie bo on zawierz witaminę D a i co z cynkiem > zostało mi z 7 tabletek to czy mogę dokończyć opakowanie czy przestać jakkolwiek ingerować ?

Edytowane przez anielska diablica
Czas edycji: 2011-08-29 o 23:23
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-30, 10:59   #3638
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
Witajcie dziś moja pierwsza tabletka Aknenorminu 20 mg, ale wiecie co czuję się totalnie rozczarowana podejściem dermatolog do mojego problemu, dziś zrobiłam badania wyniki wszystkie w normie a wiecie jak wyglądała moja wizyta ? Babeczka wydrukowała receptę i z jej ust padło tylko " podpisz mi tu że nie zajdziesz w ciąże w trakcie trwania tabletek" koniec kropka ani słowa o skutkach ubocznych o ogromnym ryzyku związanym z zajściem w ciążę o krwotokach etc. nawet tego jak mam to brać i kiedy nie wspomniała ;/ oczywiście też nie zapytała czy mam TŻ czy jestem w ciąży, a sorki jedno zdanie powiedziała " nie zapomnij o nawilżaniu .... ust" . Czy wasze wizyty też tak wyglądają czy tylko ja trafiam na pechowe egzemplarze lekarzy ? A i witam Amedahede mam nadzieję, że jako, że zaczęłyśmy prawie w tym samym czasie leczenie to będziemy na bieżąco opisywać przebieg leczenia
Masakra... Źle Ci się trafiło... Ja zawsze siedzę u mojej babki z pół godziny! Ona zadaje mi pytania, czy wszystko jest ok, jak się czuję, jak okres itp.
Jak mam wyniki badań to omawia je i mówi co w następnym miesiącu, czy podniesiemy dawkę, czy nie. Ja zwykle też zadaję trochę pytań, ona cierpliwie odpowiada. Dorzuca też jakieś próbki zawsze, dlatego w ogóle nie kupowałam kremu z filtrem, bo dawała mi po 3 próbki różnych kremów. Także jestem zadowolona z mojej babki, bardzo ją lubię i nie cierpię tak z powodu wydanych 60 zł za wizytę, bo obsługa jest w pełni profesjonalna!
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 11:25   #3639
MiaWallace876
Raczkowanie
 
Avatar MiaWallace876
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 369
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hej dziewczyny!
Właśnie wróciłam z wakacji dlatego jakiś czas nie pisałam.
Jak ten czas szybko już 1,5miesiąca jestem na Axotrecie
Jest dużooooooooooo lepiej, mam tylko pojedyncze wypryski, które dosłownie na palcach jednej ręki można policzyć. Skóra jest przesuszona ale zgodnie z zaleceniami dermatologa nie nawilżam jej. Byłam 2 tygodnie w Chorwacji i powiem szczerze, że jechałam pełna obaw ze względu na silne słońce ale kuracja nie powinna być dla nas dziewczyny powodem do odmawiania sobie przyjemności. Chroniłam skórę i mam nadzieję, że wszystko będzie ok hihi. Chociaż muszę przyznać, że śmiesznie wyglądam cała opalona tylko buźka taka blada
__________________
FASHION FADES
STYLE IS ETERNAL

http://make-up-my-little-obsession.blogspot.com/

28.09 Tangle Teezer - recenzja
11.09 Jak dba o siebie Jessica Alba
08.09 UD Naked 2 VS OH SO Special Sleek
MiaWallace876 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 13:07   #3640
goosiax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
Hej rówieśniczko!
Fajnie, że dołączyłaś!
Ja niestety też obawiam się nawrotu, bo mimo wszystko się zdarzają... ;/ Ja miałam straszny nawrót po hormonach - tabletkach anty... Pierwszy raz miałam cysty tylko na czole, odstawiłam hormony, więc zaatakowało mi brodę!! Wiosną wyglądałam strasznie!! Pękały i strupy i ropa leciała!!!! Więc mam nadzieję, że teraz będę miała spokój choć na kilka lat...
Biorę już 4 miesiąc i jestem zadowolona z terapii
Hej! Czytam forum od dłuższego czasu. Nie biorę jeszcze retinoidów, mam wizytę we wrześniu i powiem szczerze, że cały czas się waham. Lekarka powiedziała, żebym pomyślała jeszcze i dopiero po wakacjach dała odpowiedź. Aktualnie biorę Diane 35, jest lepiej, dopiero biorę 3 miesiąc. Na początku brania miałam duży wysyp i byłam już na 100% zdecydowana na retinoidy. Teraz jest coraz lepiej i temu zaczęłam się wahać. Łudzę się, że jednak te hormony coś pomogą, ale jak widać np z Twojego doświadczenia - w większości jest to samo czyli nawrót. Mam pytanie jakie hormony brałaś? Zawsze po odstawieniu miałaś nasilenie trądziku?
I jeszcze takie pytanie? Czy jeśli podleczę się Dianą i później zacznę retinoidy - to mogę mieć nadzieje, że przy kuracji retinoidami nie będzie, aż takiego dużego wysypu? Nie wiem czy dam rade przechodzić przez to samo... :/
goosiax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 13:15   #3641
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

witajcie retinki. ja już odliczam do końca przede mną jeszcze miesiąc i 1 dzień nasiliły się objawy ze strony oczu...trochę mi to utrudnia funkcjonowanie ale jakoś przeżyje. Buźka cudna... zero czegokolwiek. Mam nadzieję że tak zostanie również po kuracji. Trzymajcie się i pamiętajcie każdy dzień bliżej celu))
__________________

mama 3 cudownych córeczek J.S. L.kocham WAS
wojna z tłuszczykiem trwa nadal
julisari jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-30, 14:00   #3642
amedaheda
Raczkowanie
 
Avatar amedaheda
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 161
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Halo
kurde naskrobalam taka piekna wypowiedz,do kazdej z osobna inny akapit,zadzwonila kolezanka,wrocilam i mnie wylogowalo,a odpowiedz przepadla;(
brenda89 Ciebie chcialam zapytac jak z trwaloscia podkladu z Rimmela i czy nie swiecisz sie po nim? Aha i czy w trakcie kuracji retinoidami mozna jednoczesnie stosowac wlasnie co na przebarwienia?czy tylko krem nawilzajacy i koniec innych cudawianek?Bo zapomnialam zapytac lekarza.o kremach Avene slyszalam wiele dobrego,ale sama jeszcze ich nie stosowalam,mialam za to do czynienia z Effaclarami i rowniez bylam zadowolona.
Antii89 Czytam o Twoim "modelu" kuracji i zastanawiam sie czy moja jest przeprowadzana prawidlowo? W ogole myslalam,ze retinoidy stosuje sie ciagle,a nie z przerwami,ale jestem swiezakiem i pewnie duzo jeszcze nie wiem
U mnie wyglada to tak,ze mam dawke 20 mg i jednego dnia biore jedna tabletke(20),drugiego dwie(40). kuracje wstepnie mam planowana na 6 miesiecy wiec to daje 5400mg podzielic przez moja wage to bedzie 115 mg na kilogram masy ciala,wiec to nie za malo?slyszalam,ze trzeba przyjac 120/kg. Tez musze o to dopytac,ale moze Wy sie wypowiecie?
anielska diablica Witam Strasznie Ci sie trafilo z ta lekarka,ale moze miala gorszy dzien?jakies osobiste problemy i stad ta oschlosc?chociaz nie tlumaczy to jej podejscia do pacjenta..Trzeba oddzielac sprawy osobiste od zawodowych.Przy nastepnej wizycie sprobuj ja podpytac o to co Cie nurtuje,ja bym nie wyszla dopoki nie uzyskalabym satysfakcjonujacych wypowiedzi,w koncu ina od tego jest!Trzymam kciuki za powodzenie przy kolejnej wizycie
julisari Nakrecjamy sie pozytywnie! Czyli nawroty nas nie dotkna!Zdarzaja sie bardzo rzadko,wiec!Bedzie pieknie
alez sie rozpisalam(ale to i tak mniej iniz bylo poprzednio:P)jestem gadula i chyba musicie przywyknac
__________________
walka z kilogramami wygrana
teraz toczę bój o ładną cerę
no i tę najtrudniejszą-zaakceptować samą siebie..
amedaheda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 14:07   #3643
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A ile płacicie za Aknenormin 20 mg 30 tabletek ? bo mi dermatolog poleciła aptekę w której zapłaciłam 75 zł i to z opakowania 60 szt. więc powinno wyjśc drożej ( przy innych tabletkach kupowanie na blistry mi się nie opłacało) i na opakowaniu jest cena 215,80 zł za 60 tabsów a farmaceuta powiedział mi że 60 szt kosztuje 155 zł i jeszcze dostałam Ziaja sun krem z filtrem 25 ( w sumie wolałabym pomadkę bo stosuję inne fotostabilne filtry i to 50 spf ale i tak fajnie że dorzucili coś gratis ) bo podobno duzo osób kupuje w tej aptece retinoidy i mają bardzo duża zniżkę na retinoidy. A i zasugerowałam dermatolożce że chce polski odpowiedznik Axotret ( który w dozie dosztuje 86 zł za 30 tabsów 20mg ) a tu mi Aknenormin wyszedł taniej i mi powiedziała, żę mi nie przepisze bo on ma tylko 75 % skuteczności i że bardzo często są po nim nawroty a ona chce mnie wyleczyć i że Aknenormin ma 100% substancji aktywnych iże generyków nie przepisuje.

Edytowane przez anielska diablica
Czas edycji: 2011-08-30 o 14:08
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 14:28   #3644
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez amedaheda Pokaż wiadomość
Antii89 Czytam o Twoim "modelu" kuracji i zastanawiam sie czy moja jest przeprowadzana prawidlowo? W ogole myslalam,ze retinoidy stosuje sie ciagle,a nie z przerwami,ale jestem swiezakiem i pewnie duzo jeszcze nie wiem
U mnie wyglada to tak,ze mam dawke 20 mg i jednego dnia biore jedna tabletke(20),drugiego dwie(40). kuracje wstepnie mam planowana na 6 miesiecy wiec to daje 5400mg podzielic przez moja wage to bedzie 115 mg na kilogram masy ciala,wiec to nie za malo?slyszalam,ze trzeba przyjac 120/kg. Tez musze o to dopytac,ale moze Wy sie wypowiecie?
Jeśli tak ci zalecił lekarz to na pewno jest to prawidłowa kuracja. Moja jest dla utrzymania efektów/osób z uporczywym trądzikiem, ale nie w stanie ciężkim. Moja p. doktor dostała ostatnio wyniki badań przeprowadzonych tą metodą i postanowiła dla utrzymania efektu/zwalczenia pojedyńczych pryszczy ją zastosować. Na razie jest ok, zobaczymy jak będzie dalej.
Teraz zaczynam 2. miesiąc tej kuracji.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."

Edytowane przez Antii89
Czas edycji: 2011-08-30 o 14:30
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 20:11   #3645
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
A ile płacicie za Aknenormin 20 mg 30 tabletek ? bo mi dermatolog poleciła aptekę w której zapłaciłam 75 zł i to z opakowania 60 szt. więc powinno wyjśc drożej ( przy innych tabletkach kupowanie na blistry mi się nie opłacało) i na opakowaniu jest cena 215,80 zł za 60 tabsów a farmaceuta powiedział mi że 60 szt kosztuje 155 zł i jeszcze dostałam Ziaja sun krem z filtrem 25 ( w sumie wolałabym pomadkę bo stosuję inne fotostabilne filtry i to 50 spf ale i tak fajnie że dorzucili coś gratis ) bo podobno duzo osób kupuje w tej aptece retinoidy i mają bardzo duża zniżkę na retinoidy. A i zasugerowałam dermatolożce że chce polski odpowiedznik Axotret ( który w dozie dosztuje 86 zł za 30 tabsów 20mg ) a tu mi Aknenormin wyszedł taniej i mi powiedziała, żę mi nie przepisze bo on ma tylko 75 % skuteczności i że bardzo często są po nim nawroty a ona chce mnie wyleczyć i że Aknenormin ma 100% substancji aktywnych iże generyków nie przepisuje.
Mam Axotret, każdy z tych leków zawiera tę samą substancję czynną isotretinoinę. Aknenormin też jest generykiem, oryginałem było roaccutane. Lekarka chyba ma jakąś kasę za akne, aptekę masz jakąś świetną, wyjątkowo tanio. Ja za 30 tabletek Axotretu płacę 78 zł - 20 i 40 - 10 mg.
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 20:47   #3646
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez goosiax Pokaż wiadomość
Hej! Czytam forum od dłuższego czasu. Nie biorę jeszcze retinoidów, mam wizytę we wrześniu i powiem szczerze, że cały czas się waham. Lekarka powiedziała, żebym pomyślała jeszcze i dopiero po wakacjach dała odpowiedź. Aktualnie biorę Diane 35, jest lepiej, dopiero biorę 3 miesiąc. Na początku brania miałam duży wysyp i byłam już na 100% zdecydowana na retinoidy. Teraz jest coraz lepiej i temu zaczęłam się wahać. Łudzę się, że jednak te hormony coś pomogą, ale jak widać np z Twojego doświadczenia - w większości jest to samo czyli nawrót. Mam pytanie jakie hormony brałaś? Zawsze po odstawieniu miałaś nasilenie trądziku?
I jeszcze takie pytanie? Czy jeśli podleczę się Dianą i później zacznę retinoidy - to mogę mieć nadzieje, że przy kuracji retinoidami nie będzie, aż takiego dużego wysypu? Nie wiem czy dam rade przechodzić przez to samo... :/
Ja brałam Diane właśnie. Skórę miałam cudowną, brałam 2 lata, ale po 2 miesiącach było widać mega zmiany. Odstawiłam i miałam masakrę, większą niż przed zastosowaniem leku! I teraz znów zaczęłam brać i niestety brak efektów... Dalej miałam cysty! Więc poszłam do dermatologa i zaleciła mi retiny. Zmieniła mi Diane na Yasminelle, nie wiem dlaczego. Ale wkurzyłam się, bo Diane kosztowalo 12 zł na miesiąc, a Yasminelle 45 zł ;|

Odpowiadając na Twoje 2 pytanie, to szczerze mówiąc nie mam pojęcia... Ja brałam Diane, a i tak do 3 miesięcy wyszły mi cysty. Co prawda nie była to masakra, tylko po jednej, ale ja miałam od zawsze po jednej wielkiej cyście co miesiąc. Więc nie było to dla mnie jakimś mega wysypem. Może pomogły tabletki anty? Nie wiem, ale wcześniej nie dawały rezultatu z przed dwóch lat...

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Cytat:
Napisane przez amedaheda Pokaż wiadomość
brenda89 [/B]Ciebie chcialam zapytac jak z trwaloscia podkladu z Rimmela i czy nie swiecisz sie po nim? Aha i czy w trakcie kuracji retinoidami mozna jednoczesnie stosowac wlasnie co na przebarwienia?czy tylko krem nawilzajacy i koniec innych cudawianek?Bo zapomnialam zapytac lekarza.o kremach Avene slyszalam wiele dobrego,ale sama jeszcze ich nie stosowalam,mialam za to do czynienia z Effaclarami i rowniez bylam zadowolona.
Dla mnie ten podkład jest super. Ogólnie mam cerę raczej tłustą, bo zawsze się świecę, ale teraz to się unormowało, dzięki retinom. Dlatego nie świecę się po nim. Podkład fajnie współgra z pudrem. Zawsze można po nałożeniu podkładu i odczekaniu chwili przyłożyć chusteczkę, przycisnąć do skóry i odkleić. podkład zostanie na swoim miejscu i będzie całkowicie matowy, a potem podkład.
No myślę, ze kremy są ok, ale chyba musisz skonsultować te apteczne z lekarzem. On się orientuje mniej więcej w składzie, a ważne żeby nie było za dużo witaminy A w składzie. Mi Avene poleciła moja babka. Ale wydaje mi się, że La Roszka, Vichy, czy Avene możesz spokojnie stosować! A zawsze farmaceuta powie ile jest tej witaminy A w środku, więc spokojnie Wiadomka, lepiej wiedzieć wcześniej niż wydać kasę i nie móc go stosować. Wiec może wstrzymaj się do wizyty u lekarza
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 20:54   #3647
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
ja wiem, że już wiele to razy było ale jak amm wyliczyć jaką dawkę już przyjęłam na kilogram czy jakoś tak skoro nawe w jednym tygodniu mam inną dawkę niż np. w zeszłym. tzn. raz mam 10 mg, częściej 20 a czasami 40. Biorę 7 opakowanie z czego część będzie po 40 mg dziennie reszta 20.

Wyliczyłam, że wzięłam 303o mg łącznie. i teraz mam to podzielić przez wagę, która u mnie też jest zmienna?
up up, to ktoś w koncu pomoze mi wyliczyc ile jeszcze tego izo powinamm pochlonac?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 07:57   #3648
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
ja wiem, że już wiele to razy było ale jak amm wyliczyć jaką dawkę już przyjęłam na kilogram czy jakoś tak skoro nawe w jednym tygodniu mam inną dawkę niż np. w zeszłym. tzn. raz mam 10 mg, częściej 20 a czasami 40. Biorę 7 opakowanie z czego część będzie po 40 mg dziennie reszta 20.

Wyliczyłam, że wzięłam 303o mg łącznie. i teraz mam to podzielić przez wagę, która u mnie też jest zmienna?
Ile bierzesz dziennie nie jest ważne, wylicz po prostu ile opakowań zjadłaś. Jak bardzo zmienną masz wagę? Bo jak wahania nie są duże to przyjmij najwyższą.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 08:37   #3649
hateme4
Raczkowanie
 
Avatar hateme4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Hej Ja zaliczyłam 4 meisiące kuracji (do kwietnia), potem miałam 1,5 mies. przerwy, trochę mi się pogorszyło i zaczęłam brać znów cały miesiąc. A teraz biorę metodą tydzień + 3 tyg. przerwy. Ciągle dawka 20 mg.
Jak na razie moja buzia jest prześliczna, ostatnio taką miałam chyba w przedszkolu. Trzymam za wszystkie biorące kciuki!!!
Moja dermatolog na cos takiego mnie namawiała ale sie nie zgodzilem i powiedzialem ze dla pewnosci wole przejsc calosc od nowa...

Ja nie nawilzam i schodzą mi juz wągry z nosa i czoła..^^ wreszcie ..przy nawilżaniu tez schodziły ale potem wracały a teraz jest super..

od czasu mojej bomby na policzku nie mam juz nic na twarzy. Jest pięknie
__________________
Bum..Bum...
hateme4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-31, 08:47   #3650
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez hateme4 Pokaż wiadomość
Moja dermatolog na cos takiego mnie namawiała ale sie nie zgodzilem i powiedzialem ze dla pewnosci wole przejsc calosc od nowa...

Ja nie nawilzam i schodzą mi juz wągry z nosa i czoła..^^ wreszcie ..przy nawilżaniu tez schodziły ale potem wracały a teraz jest super..

od czasu mojej bomby na policzku nie mam juz nic na twarzy. Jest pięknie
Całość od nowa? zaczynasz ponownie kurację?
Hmm to może po prostu cię ten nawilżacz lekko zapychał? Ja bez nawilżaczy ani rusz, po 4 miesiącu kuracji byłam strasznie sucha, a wcześniej łuszczyła mi się skóra bardzo.
Najlepsza była wg mnie Bioderma Cicabio, wszystko goiło się w niezłym tempie i nie zapychała.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 09:07   #3651
hateme4
Raczkowanie
 
Avatar hateme4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Całość od nowa? zaczynasz ponownie kurację?
Hmm to może po prostu cię ten nawilżacz lekko zapychał? Ja bez nawilżaczy ani rusz, po 4 miesiącu kuracji byłam strasznie sucha, a wcześniej łuszczyła mi się skóra bardzo.
Najlepsza była wg mnie Bioderma Cicabio, wszystko goiło się w niezłym tempie i nie zapychała.

Tak bo ja mam nawrót po 5 latach :P Ja uzywalem Clinique Moisture Surge a to ma konsystecje żel-krem wiec powinno byc lekkie i niezapychajace ...

Nawilzam troche na dzien jak bardzo złuszczony jestem ,ale omijam strefe T.
__________________
Bum..Bum...
hateme4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 09:24   #3652
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez hateme4 Pokaż wiadomość
Tak bo ja mam nawrót po 5 latach :P Ja uzywalem Clinique Moisture Surge a to ma konsystecje żel-krem wiec powinno byc lekkie i niezapychajace ...

Nawilzam troche na dzien jak bardzo złuszczony jestem ,ale omijam strefe T.
Kurcze, ale to i tak fajnie, że 5 lat miałeś spokój... Wiem, że Ciebie to nie pociesza, bo musisz całą terapię brać raz jeszcze. Ale ja się boję, że całkiem mi to wróci po kilku miesiącach! Już jeden nawrót miałam, po tabletkach anty i miałam więcej cyst niż przed tabletkami ;|
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 09:31   #3653
kiniominio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 14
Witam Wszystkich Bardzo serdecznie! Podobnie jak Wy tutaj wszyscy zmagam sie z trądzikiem już dłuższy czas. Od 8smiu lat lecze sie przeróżnymi lekami wewnetrznymi jak i zewnetrznymi. Zmieniam dermatologów regularnie co rok, bo żaden jeszcze nie był w stanie mi pomóc Aż w końcu natknęłąm się na Panią doktor która ma zastosowac u mnie kurację izo, a dokłądnie axotretem, ale na początek dała metronidazol, normatabs, duac i inne maści, a także musiałam wybrac sie do ginekologa po antykoncepcje. Ginekolog przepisał diane 35, tak mnie przebadał, że od wczoraj nie moge sie ruszać i chodzić, boje sie, że mi cos uszkodził Kuracje axotretem zaczne gdzies za około miesiąc. Bardzo się ucieszyłam na myśl o tym leczeniu, bo widze, że każdy jest zadowolony końcowym efektem więc mam nadzieje, że i ja taka będe Jednakże boje sie tych skutków ubocznych pewnie jak większość.. ale jestem pełna wiary i nadziei, że mimo wszystko będzie dobrze, a najbardziej pocieszam się tym, że może już nie długo będę miała buźkę jak pupcia niemowlaczka zawsze o takiej marzyłam, a nigdy takiej nie miałam.. 3mam kciuki za Was jak i za siebie i życzę wszystkim powodzenia, a zwłaszcza tym którzy dopiero zaczynają i mają kawałek drogi do końca .. Pozdrawiam !
kiniominio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 09:38   #3654
trulina
Raczkowanie
 
Avatar trulina
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 100
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

czy ktoś może polecić jakiś dobry krem nawilzajacy,najlepiej apteczny? mam strasznie wysuszona skore po kuracjach kwasami,ale cokolwiek tlustego odpada,bo mnie zapycha.

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

moze i przesadzam ze skutkami ubocznymi,mowie tylko,ze mnie dotknely.Stracilam 1/5 wlosow i nigdy nie byly juz takie grube jak wczesniej. Wysuszyly mi oczy,soczewki musialam porzucic.Po kuracji te efekty uboczne sie utrzymaly,wiec ostrzegam.

Popytajcie ludzi,ktorzy brali retinoidy-czy sie wyleczyli.Ja znam 2 szczesliwie wyleczone przypadki na 5 osob lykajacych to


Zastanawia mnie jak Izotek wplywa na hormony. Chce go zaczac brac miesiac przed pojsciem do szpitala na gruntowne badanie hormonow. Najwyzej odstawie jak stwierdza wahania hormonalne.Nie jestem w stanie dluzej czekac. Tradzik tak straszny,ze zal wychodzic domu meczy mnie od marca,antybiotyki i tabletki anty nie pomogly.
trulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 09:47   #3655
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez trulina Pokaż wiadomość
czy ktoś może polecić jakiś dobry krem nawilzajacy,najlepiej apteczny? mam strasznie wysuszona skore po kuracjach kwasami,ale cokolwiek tlustego odpada,bo mnie zapycha.
ja podczas kuracji stosowałam Cetaphil, nie wszystkim odpowiada, ale może Tobie będzie pasował. dla mnie dobry był jeszcze Hydraphase La Reche Posay.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 11:20   #3656
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
Witajcie dziś moja pierwsza tabletka Aknenorminu 20 mg, ale wiecie co czuję się totalnie rozczarowana podejściem dermatolog do mojego problemu, dziś zrobiłam badania wyniki wszystkie w normie a wiecie jak wyglądała moja wizyta ? Babeczka wydrukowała receptę i z jej ust padło tylko " podpisz mi tu że nie zajdziesz w ciąże w trakcie trwania tabletek" koniec kropka ani słowa o skutkach ubocznych o ogromnym ryzyku związanym z zajściem w ciążę o krwotokach etc. nawet tego jak mam to brać i kiedy nie wspomniała ;/ oczywiście też nie zapytała czy mam TŻ czy jestem w ciąży, a sorki jedno zdanie powiedziała " nie zapomnij o nawilżaniu .... ust" . Czy wasze wizyty też tak wyglądają czy tylko ja trafiam na pechowe egzemplarze lekarzy ? A i witam Amedahede mam nadzieję, że jako, że zaczęłyśmy prawie w tym samym czasie leczenie to będziemy na bieżąco opisywać przebieg leczenia



w związku, że wizyta trwała 3,5 minuty to mam pytanie czy mogę zażywać tran czy bezwzględnie nie bo on zawierz witaminę D a i co z cynkiem > zostało mi z 7 tabletek to czy mogę dokończyć opakowanie czy przestać jakkolwiek ingerować ?
Następnym razem dużo gadaj u dermatolog W sensie zadawaj pytania, bądź miła i nawijaj. To jest mój sposób na wszystkich małomównych i niezbyt przyjemnych lekarzy, bo tacy się często trafiają :p Dużo lekarzy wychodzi z założenia, że o pewnych rzeczach mówić nie trzeba, bo pacjent sam sobie sprawdzi no i rzeczywiście, jak się ma lekarza niemowę to trzeba dopytywać i sprawdzać. W końcu to Tobie bardziej zależy, żeby się wyleczyć. Oświadczenie podpisałaś, więc w razie czego i tak nic jej nie grozi, to po co ma się wysilać.
Jeżeli nie ma witaminy A to raczej możesz brać. Ale o takie rzeczy najlepiej pytać lekarza.

Cytat:
Napisane przez kiniominio Pokaż wiadomość
Witam Wszystkich Bardzo serdecznie! Podobnie jak Wy tutaj wszyscy zmagam sie z trądzikiem już dłuższy czas. Od 8smiu lat lecze sie przeróżnymi lekami wewnetrznymi jak i zewnetrznymi. Zmieniam dermatologów regularnie co rok, bo żaden jeszcze nie był w stanie mi pomóc Aż w końcu natknęłąm się na Panią doktor która ma zastosowac u mnie kurację izo, a dokłądnie axotretem, ale na początek dała metronidazol, normatabs, duac i inne maści, a także musiałam wybrac sie do ginekologa po antykoncepcje. Ginekolog przepisał diane 35, tak mnie przebadał, że od wczoraj nie moge sie ruszać i chodzić, boje sie, że mi cos uszkodził Kuracje axotretem zaczne gdzies za około miesiąc. Bardzo się ucieszyłam na myśl o tym leczeniu, bo widze, że każdy jest zadowolony końcowym efektem więc mam nadzieje, że i ja taka będe Jednakże boje sie tych skutków ubocznych pewnie jak większość.. ale jestem pełna wiary i nadziei, że mimo wszystko będzie dobrze, a najbardziej pocieszam się tym, że może już nie długo będę miała buźkę jak pupcia niemowlaczka zawsze o takiej marzyłam, a nigdy takiej nie miałam.. 3mam kciuki za Was jak i za siebie i życzę wszystkim powodzenia, a zwłaszcza tym którzy dopiero zaczynają i mają kawałek drogi do końca .. Pozdrawiam !
Odnośnie badania ginekologicznego (czysta ciekawość) : to jak on Cię badał, że wszystko boli? Wytrychem? Czy jakoś za mocno?

[QUOTE=trulina;29105213]czy ktoś może polecić jakiś dobry krem nawilzajacy,najlepiej apteczny? mam strasznie wysuszona skore po kuracjach kwasami,ale cokolwiek tlustego odpada,bo mnie zapycha.[COLOR="Silver"]

Wejdź na wątek o kwasach, tam znajdziesz najwięcej informacji. Ja od siebie na chwilę obecną mogę polecić krem regenerujący z herba studio, drogeryjny, z tym, że nie wiem, czy nie podrażni Cię jego zapach. Z aptecznych to przejrzyj ofertę Avene, Iwostin, SVR, tez najlepiej jakieś kremy regenerujące i nawilżające. Z a-dermy mogą być ciekawe dermalibour, exomega...
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 14:09   #3657
kiniominio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Odnośnie ginekologa, to miałam zwykłe, standardowe badanie paluszkami.. i nic po za tym. Myślałam, że mi zrobi cytologie, usg, ale stwierdził, że jestem przed miesiączką i nie zrobi. Standardowe badanie paluszkami, a bolało jak nie wiem co, no i do tej pory odczuwam skutki tego badania.. najśmieszniejsze jest to, że pod koniec pytam ile płace, a w odpowiedzi słysze 70 zł śmiech na sali! W ciągu 5 dni na leki i lekarzy wydałam już 300 zł, a to dopiero początek.. ale cóż sie nie robi dla pieknego wyglądu, a szczególnie pieknej buzi.. zdrowie najważniejsze! Mam jeszcze pytanie odnośnie diane 35. Nigdy nie stosowałam tabletek anty i powiem szczerze, że bardziej sie ich boje niż tych z izo .. Pisze, że nie mozna palić kiedy sie je bierze, a zwłaszcza po 35 r.ż ja mam wprawdzie lat 23, ale mimo wszystko boje sie , że podczas palenia i zażywania diane zrobi mi sie zakrzepica i umre A dodam, że pale paczke dziennie, jestem w stanie sie ograniczyć, ale o całkowitym rzuceniu nie ma raczej mowy niestety;/Jeśli któraś z Was używa diane i pali przy tym papierosy bardzo proszę o to by napisała czy coś przy tym sie dzieje, czy rzeczywiscie jest prawdopodobieństwo tej zakrzepicy. Proszę też napiszcie jakie miałyście bądź też macie skutki uboczne. Z góry dzięki! Pozdrawiam
kiniominio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 14:22   #3658
ssskakankaaa
Przyczajenie
 
Avatar ssskakankaaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Ogółem na recepcie mam Izotek, spytałam po ile go ma i po ile ma najtańszy odpowiednik. To podała ceny 12o i 160 zł.
Przez neta zamówiłam jako zamiennik Tretinex za te 80 zł.
No i no dopiero wtedy mi powiedziła, że ma właśnie Tretinex za 89,98 zł.



Dawka: 20 mg
kapsułek : 30
Ja za Izotek 20mg 30tabl. w Olsztynie zapałaciłam 85zł. Z polecenia Pani dr. Pozdrawiam
ssskakankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 14:43   #3659
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja także polecam Cetaphil
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 15:32   #3660
hateme4
Raczkowanie
 
Avatar hateme4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja od poltora tygodnia mam problem z ustami. pekly mi w kąciku i zrobil mi sie tzw. zajad...strasznie mnie to boli i nie chce sie wyleczyc ..dzisiaj zauwazylem w okolicy pekniecia 2 pechezyki wypelnione ropą...co to moze byc ?
__________________
Bum..Bum...
hateme4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:02.